Parkimine - tasuta või mitte?

Siia kõik talvise, suvise või mis iganes perioodi garaaži otsingud või pakkumised. Kui sa tahad mootorratta parkimisest rääkida siis see on täpselt õige koht.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Kõnniteele parkimisega peab jah selles mõttes ettevaatlik olema, et praktikas vaatavad korrakaitsjad sellele üldjuhul läbi sõrmede, aga kui eelnevalt oled millegiga kuulsaks saanud ja ära tahetakse väänata, siis õigustatud alus on olemas ja trahv suurem kui parkimise eest :D



Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ka pigem olen selles suhtes skeptiline, et kui spetsialistid ükskord lahti hammustavad, et sedasi on võimalik ka trahve kirjutada, siis kaob see kõnniteel parkimise komme umbes sama kiiresti, nagu õli Fordi karterist.

Eks olgem ausad, enamikes poeparklates ei ole reaalselt ruumipuudust, mis sunniks seda iga hinna eest säästma, seega taandub kogu asi maitsele - mingi läikiva-lakutud raketi väljanäitus sissepääsu kõrval on tõenäoliselt "ühiskondlikult aktsepteeritav", mingi mudase ja koliseva Africa Twini oma mitte nii väga... :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minu arust kus on, sinna tuleb juurde :P Lähtun põhimõttest, et ela ise ja lase teistel elada ja pole probleeme olnud. Vaatan alati, et teised mahuks jne.
Aga jah oma mudase Street Triplega ma ka eputamas just ei käi seal uste kõrval..

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See on kilulinnas s**t asi jah et enamus poe ukseesiseid kollaseid jooni paraku länkkareid ja rrovereid täis,vägisi ole seaduskuulekas ja pargi kuhugi kasti.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jajah »

will111 kirjutas: 09 Sept 2015, 20:21
zombi, väga paljud seadused ongi olemas hälvikute pärast...ehk siis mitte nende, mõistusega inimeste tarbeks ega hüvanguks, kes väga suure tõenäosusega saaksid omavahel hakkama ja läbi ka ülereguleerimiseta vaid justnimelt seetõttu, et paljud persoonid on kahjuks ajukääbikud. kääbikute jaoks peab kõik olema puust ja punaseks tehtud, siis nad tuubivad selle omale pähe ja raiuvad oma päheõpitud tarkusega läbi elu.

kui ma näen täis parklat, kus autod otsivad kohta aga tsikkel saab samas kõrval igalepoole parkida ja võtab sellegipoolest uhkelt ära terve autokoha siis on esimene mõte küll selline, et no mida kuradit sa mees teed??? ja kus on kirjas, et tsikli parkimine MITTE sellele ametlikule parklakohale on ebaseaduslik?
On küll vana postitus, aga kuivõrd teema on ka aktuaalne aastal 2023, siis värskelt trahvi saanuna teie mõistes mitte hälvik olemise pärast, kuivõrd säästsin parklas ruumi autodele ja parkisin motika sinna kõrvale suurele vabale alale, siis paraku n-ö seadusekuulekad või mitte parkimistrahvi maksta ihkavad mootorratturid on sunnitud hõivama tavapäraseid autode parkimiskohti.
Lollid reeglid ja seadused tingivad lolli käitumise ja lollid olukorrad.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Antud juhul said ju Sina trahvi. Tavaelus tühja kohapealt seda ju ei tehta! Ja .. alati on see võimalus, et kontrolör eksis.. Antud kohas mida kirjeldad on ju olemas märgitud parkimiskohad... Miks peab parkima ukse juurde?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jajah »

lermo kirjutas: 27 Sept 2015, 20:12
Pole küll otseselt (ei hälvikute ega muud) ratturite teema, aga mulle alati on selliste parkimiste arutelude juures tekkinud küsimus - miks arvatakse, et võõra vara kasutamine tasuta on justkui põhiõigus? Ma saan aru, kui tasu küsimine on peidetud või kuidagi muud moodi arusaamatult esitatud, aga teadlikult tasulises parkas parkida ja siis vara omanikku üle lasta ei tundu mõislik.
Kui sul on sulle kuuluv maaala ja sa ei soovi, et keegi käsitleks seda parklana, pane märk sissesõidu keeld ette. Kui sa annad seda teatud tingimustel ka parklana kasutada, siis pane sinna slangpoom ette ning juurde selge sõnum, millistel tingimustel ja mis hinnaga saab sisse või välja.
Selline praktika, kus igaüks saab vabalt nn eraparklasse (mis on tihtilugu rendile võetud maalapp) sisse sõita ning kuhu sissesõidul või parkimisel loetakse sõlmituks mingi leping (kuna kuskil posti otsas on kribukirjas mingi tekst) mille alusel hakatakse sult hiljem raha välja pressima, ei ole normaalne ega vastuvõtav praktika. See on sisuliselt heausksuse ära kasutamine, ehk petmine.
Näiteks, aegu tagasi parkisin tsikliga Tallinna Sõpruse puiesteel asuva söögikoha nn eraparkas, kus oli 2 h parkimist tasuta. Oli ärikohtumine antud söögikohas, mis lõppes ca 15...30 min hiljem. Lollilt agar parkimiskontrolör oli suutnud selle aja peale tsiklile parkimistrahvi teatise monteerida. Küsimus: mida ma seal parkides kelleltki siis varastasin? Tegin antud söögilkohale hoopis pisut käivet. Mis sa arvad, kas ma selle kogemuse võrra rikkama nüüd enam antud söögikohta kohtumisi lepin?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Räägi asjast! Võibolla peaksid sirvima liiklusseadust.... Kui Sul niipalju probleeme parkimisega siis äkki viga ikka Sinus?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jajah »

► Näita Spoilerit
Oot, ma nüüd ei saa aru mille üle te kurdate. Oma algses postituses imestate selle üle, et miks tsikkel võtab ära terve auto parkimiskoha ja kus on kirjas, et mitte ametlikule parkimiskohale on keelatud (loe oma algset postitust!) ja nüüd, kus ma toon näite, miks see nii on, väidate, et minu juhtumi puhul olid olemas märgitud parkimiskohad? Et nüüd oleks olnud korraga okei parkida tavalisele parkimisekohale võttes ära ühe auto parkimise võimaluse?
Ja kust te võtate selle "ukse kõrvale" parkimise?
Tühja kohapealt, jah trahvi ei saa. Elu näitab, et selleks on tavaliselt vaja üht üliagrat (piiratud mõtlemisega) ametnikku, kes trahvi välja kirjutab.

Jajah
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Mai 2018, 10:18
Tsikkel: Kawasaki ER6-f (2015)
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jajah »

► Näita Spoilerit
Mis asjast? Ma nagu avaldasin arvamust teie teemapüstitusele nn võõra vara kasutamisest. :?
Ja kust see info, et mul on parkimisega palju probleeme? Antud foorumis ma on käsitlenud kahte juhtumit.
Töötate ise parkimiskontorlörina, et reageering nii valulik? :lol:
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Teeks nii, et kirjelda ilusti oma viimane parkimisega kaasnenud juhtum. Lisa kindlasti ka pildid ja asukoht kus parkisid. Siis saavad ka teised aru mis ja kus.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Too välja minu postitus kus olen väitnud, et tsikkel võtab ära terve auto koha. Mina omateada sellist väidet pole kuskil välja käinud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tort »

Jajah kirjutas: 07 Juun 2023, 10:32
Oot, ma nüüd ei saa aru mille üle te kurdate.
Ära vaidle Ainiga sellistel teemadel. Tal ongi selline suhtumine minu mälu järgi, et eraparklate põhjendamata trahvid tuleb a la 8 aasta tagant ka ära maksta ja ilmselt kui ületab lubatud piirkiiruse määra +10 kmh kogemata, viib ise load hoiule. Totaalselt vale inimese valisid, kellega selliseid asju arutada.

Ära tee mingeid pilte, ära seleta midagi. Ilmselt on teised foorumikaaslased tänulikud, et juhtisid tähelepanu, et heatahtlikkus (teistele ruumi jätmine) saab Pärnus mingi etturi pärast nüüdsest karistatud.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas bitter »

Jajah kirjutas: 07 Juun 2023, 10:17
Selline praktika, kus igaüks saab vabalt nn eraparklasse (mis on tihtilugu rendile võetud maalapp) sisse sõita ning kuhu sissesõidul või parkimisel loetakse sõlmituks mingi leping (kuna kuskil posti otsas on kribukirjas mingi tekst) mille alusel hakatakse sult hiljem raha välja pressima, ei ole normaalne ega vastuvõtav praktika.
Kuidas siis normaalne ja sulle vastuvõetav oleks? Miks sa tahad end vaevata võõraste maatükkide omandi- ja rendisuhetega, kuidas need parkimise korraldamist mõjutavad?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sellele autole, kellele parkimiskohta ei jagunud ju trahvi ei tehta :-)
Selles mõttes ma olen egoist - esmalt MINA, siis tuleb tükk tühja maad. Teised vaadaku ise kuidas hakkama saavad :-)
PS Parkimine kõnniteel, või selleks mitte ette nähtud kohtades on "tasuline" ka mujal kui Pärnus. Mul väike kahtlus, et Pärnu on selles mõttes isegi soodsam koht.
Viimati muutis Maaks, 07 Juun 2023, 10:53, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
On sul ikka probleeme. Pargi nii nagu LS ette näeb ja ela rahulikult.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Aga erinevatel inimestel ju võivad olla erinevad seisukohad... Arutelu on ju täiesti ok. Lihtsalt kui loed neid kirjeldusi siis ollakse pahane kogu maailma peale... Minuarust parkimiskontrolör on samasugune inimene nagu me kõik. Jah ka nemad eksivad. Aga minna isiklikuks ja ainult teisi süüdistada ei ole ju ok! Ma olen käinud palju Pärnus sõpradega ja parkinud. no ei ole probleemi! Edu!
Lisaks mis puutub sellesse eraparklate trahvide teemasse siis miks minul selline suhtumine on- Sellepärast, et mingil ajal püüdis mingi seltskond ära kasutada seda seaduse auku, et eraparklapidaja ei saanud ligipääsu auto registrile, et teha kindlaks kellele trahv saata. Ja see seltskond lihtsalt naglalt parkis tasu maksmata. Ja see ei ole minuarust ok! See sisuliselt on sama kui keegi varastab Sinult- tassib mandi oma autosse mis jääb valvekaamerasse ,aga Sa ei saa kindlaks teha kellele auto kuulub... ja sa justkui peaksid sellega leppima.
Viimati muutis Ain, 07 Juun 2023, 10:59, muudetud 1 kord kokku.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

NB Parkimistrahvi ei saa endale söögikoht ( või kauplus), see läheb täiega parkimise korraldajale.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See autojuht, kellele parkimiskohta ei jagunud, olgu järgmine kord targem ja tulgu tsikliga - siis mahub kenasti minu oma kõrvale samasse ruutu ära :) Reaalselt täielik pseudoprobleem, ükski poeparkla ei ole kunagi 100% täis, pigem pargitakse tsikleid ukse kõrvale edevusest kui mingist hoolivusest.

Parkimiskella teema on muidugi totrus, aga noh õnneks tänapäeval on piisavalt asutusi, kus selle asja saab automaadis ära ajada. Kapitalism ja turumajandus, ega muidu kunagi ei muutugi midagi, kui keegi neid poode ei väldi, kus parkimiskella eest trahvide kirjutamine äriplaanis sees on.

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

Jesper kirjutas: 07 Juun 2023, 11:18
Kapitalism ja turumajandus, ega muidu kunagi ei muutugi midagi, kui keegi neid poode ei väldi, kus parkimiskella eest trahvide kirjutamine äriplaanis sees on.
Ilmselt ei ole mitte ühegi poe örimudelis parkimise eest trahvide kirjutamine. Poe eesmärk on, et kliendid saaksid rahulikult parkida. Probleem tekibki kui terve parkla on täis kõrvalmajades elavate/töötavate inimeste autosid ja klientidele ruumi ei ole. Mida pood peaks tegema?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Järve keskuse juures Tallinnas korraldab parkimist Snabb. Rääksin ühe nende kontrolöriga. Nende ettevõttel on tsiklite koha pealt konkreetne arusaam, et millal ja kuidas trahvi tehakse: kui sul on parkimisluba olemas s.t. oled oma parkimise registreerinud (ametlik luba, kell, poe kassa registreerun vms) siis on kõik õige, pargi kuidas tahad. Kui aga seda sul pole ja võtad ära auto koha siis teevad trahvi. Samas, kui pargid kuhugi, kuhu auto ei mahu/ei saa/ei tohi ja luba pole siis neid see huvita. Pargi kui tahad. Ainuke mida nemad jälgivad, et kõik, kes auto koha hõivavad peavad selleks ka õigust omama. Samas aga ta ütles juurde, et vabalt võib tulla MUPO ja kõigile vales kohas parkijatele trahvid välja kirjutada.

@Maaks kes ja kui palju leppetrahvist endale saab sõltub konkreetselt lepingust, mis parkla omanikuku ja parkimise korraldaja vahel sülmitud on. Suured keskused ostavad tihti parkimise korralduse teenust ja saavad osa leppetrahvi summast endale. Samas mingid kesklinna killustikuga ajutised platsid, kus Europark parkimist korraldab ei saa omanik sageli peale maamaksu katte midagi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

laurikaks kirjutas: 07 Juun 2023, 11:34
Mida pood peaks tegema?
Ma ei tea, mida peaks tegema ning pole minu mure, ma pole poodnik. Kui mingi jeblimine käib, lähen teise poodi, kus kunde ei pea põlvedest mõlemas suunas kummardama ning kliinilistest imbetsillidest parklavalvuritega kammima, et poodi raha toomise vääriline olla. Loomulikult üks suvakas tont neid peldikuid pankrotti ei aja, aga mu enda elu on mugavam ja lihtsam, ei pea vorstiriiuli ees värisema, et äkki järsku sai kellal tunniseier millimeetri võrra valesti või on numbrilaud saksa tähtedega ja seega loetamatu vms.

Järve keskus on väga hea näide sellest ajusurnud kaupmehest, huvitav mis konkureerivate asutuste autod seal siis pargivad, seal pole ju ümber absoluutselt mitte mingit kaubandust vms, mis ei oleks Järve keskuse osa? Et nagu Info-Autos on Volvodele soodukas ja rahvas lendab nii massiliselt laivi, et tõmbavad parkla umbe?
Viimati muutis Jesper, 07 Juun 2023, 11:56, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Tava autoparklakohale mahub 2-4 tsiklit, kas siis peaksid kõik maksma tavaparkimistasu(oleks nagu röövimine) või piisab kui on ühel tasutud?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Parkimisega kuhu tahad kaasneb alati ka teine pool... Sa sisuliselt pead selleks sõitma kõnniteel, jalakäijate alal, nende vahel vms. Ja see ei ole enam ok. Vaadake näiteks testi Tallinna kanalit mis Tallinnas kõnniteedel toimub. See on ebanormaalne.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

kiilas kirjutas: 07 Juun 2023, 11:54
Tava autoparklakohale mahub 2-4 tsiklit, kas siis peaksid kõik maksma tavaparkimistasu(oleks nagu röövimine) või piisab kui on ühel tasutud?
Hakkab jälle pihta, küsimus ei ole tavalises tasulises parkimises, see on reeglina nii odav, mingi 2-3€/h, et pole mõtet üldse pead vaevata. Küsimus on selles, et tehakse "tasuta" parkla parkimiskellaga, inimene vaatab et oho, tasuta, sobib, aga kuna bisnisplaan on võimalikult palju leppetrahve välja kirjutada, seega sa pead ülitäpselt nööri mööda käima, et mitte 50€ arvet saada. Neid juhtumeid on piisavalt ajakirjanduses olnud, kus parkimiskell on olemas olnud, aga ikka on leitud mingi nüanss, mille kallal kangutada. Rääkimata sellest, kui kell peaks ununema.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 07 Juun 2023, 12:05
Neid juhtumeid on piisavalt ajakirjanduses olnud, kus parkimiskell on olemas olnud, aga ikka on leitud mingi nüanss, mille kallal kangutada. Rääkimata sellest, kui kell peaks ununema.
Mhm, mul kukkus ühes parklas päikese käes seistes esiklaasile liimitud elektrooniline parkimiskell alla, istmele. Tagasi tulles oli veidra summaga kviitung - 15€ - kojamehe vahel. Kirjutasin parkimiskorraldajale, lisasin fotod kellast, ostukviitungist ja kõigest muust asjakohasest. Muhvigi, nagu nende vastusest selgus, olid nad juba seda mahakukkunud kella trahvi vällja kirjutades arvesse võtnud: "Kuna antud juhul puudub alus trahvi otsuse ülevaatamiseks, jääme algse seisukoha juurde. Trahvi otsus jääb jõusse. Oleme Teie juhtumisse suhtunud mõistvalt ja vastutulelikult. Leppetrahv võib olla kuni 40 eurot. Väljastasime Teile antud juhul minimaaltrahvi 15 eurot."
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kuskohas see juhtus? Tundub täpselt väikeste tähedega kitiühingu musta raamatusse kandmist väärt teona :)

Jazzyl
Postitusi: 49
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Paar aastat tagasi parkisin ka Mustika keskuse parklas oma tsikli auto kohapeale. Mingi võõrkeelt rääkiv härrasmees tuli ja tagurdas korraliku hooga lihtsalt rattale otsa.
Pärast seda ei kipu väga suurtes parklates autode kohti hõivama aga see on juba minu kiiks. :wack:
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maaks kirjutas: 07 Juun 2023, 10:55
NB Parkimistrahvi ei saa endale söögikoht ( või kauplus), see läheb täiega parkimise korraldajale.
Jaa, aga kauplus või söögikoht on selle parkimiskorralduse oma parklasse tellinud, et vältida parkimise pornot
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Parkimine - tasuta või mitte?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Suuremates asulates on keeruline probleemide pärispõhjustest aru saada aga väiksemates kohtades on see lihtsam. Aastaid tagasi kui sarnane teema oli aktuaalne meie linnas uurisin ja pildistasin mingi aja vältel probleemseid kohti.. ja välja joonistus huvitav asi... ehk siis suure hulga parkimiskohti mis võiksid olla kasutamiseks klientidele hõivavad ühed ja samad autod mis kuuluvad ümberkaudsetele töötajatele. Eks sarnased probleemid on ka suuremates linnades.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kõik, mis mootorratta parkimise/ garaažiga seotud”