millised on parimad adventure touring rehvid?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Kas keegi on Anakee Wild tagumist väiksemat sorti motikaga proovinud? CRF250L tagumine on otsa saanud ning eile TETi mudasemates kohtades võttis vanduma. Orikas oli miski 120/80-18 IRC. Soovitage muid ka, kulgen kruusal kui võimalik, asfaldil eriti ei kiirusta...



--
Vallo

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aga milleks sellisel juhul üldse kompromisse teha? Mingi suvaline krossirehv töötab asfaldil piisavalt hästi, et mitte kellelegi jalgu jääda ja stiilis 60€ rehvi eest makstes pole see ka eriline probleem, kui 3000km-ga ära kulub. Ainult suvel ei soovita pehmemast otsast seguga osta, kuumaga kipuvad kruusal libedaks muutuma, sügiskevadtalvel on samas super.

Michelinil on mingi uus mudel, Tracker, E-märgid ka peal ja puha ning hind on way parem kui "enduro" seerial. A ma pole jõudnud veel osta, enne tuleb uudishimust seni kokku ahnitsetud kraam siledaks nühkida :D

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Aitüma, väärt mõte! Leidsin veel sellise arvustuse.

--
Vallo

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas: 28 Juul 2020, 18:17

Aga milleks sellisel juhul üldse kompromisse teha? Mingi suvaline krossirehv töötab asfaldil piisavalt hästi, et mitte kellelegi jalgu jääda ja stiilis 60€ rehvi eest makstes pole see ka eriline probleem, kui 3000km-ga ära kulub. Ainult suvel ei soovita pehmemast otsast seguga osta, kuumaga kipuvad kruusal libedaks muutuma, sügiskevadtalvel on samas super.

Michelinil on mingi uus mudel, Tracker, E-märgid ka peal ja puha ning hind on way parem kui "enduro" seerial. A ma pole jõudnud veel osta, enne tuleb uudishimust seni kokku ahnitsetud kraam siledaks nühkida :D

Vaata mõned postid ettepoole. 125cc kerge võrri all kulus müstiliselt kiirelt. e07 oli selle kõrval nagu tehasepakendist välja võetud, kui trackeril oli pool rehvi juba läinud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See ei ole "müstiliselt kiiresti", vaid ongi normaalne kulumine sellistel rehvidel. Ma tegelt isegi ütleks, et üle keskmise vastupidav.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas: 28 Juul 2020, 20:39

See ei ole "müstiliselt kiiresti", vaid ongi normaalne kulumine sellistel rehvidel. Ma tegelt isegi ütleks, et üle keskmise vastupidav.

125cc ratas ka, mille tehasekaal tühjana 98kg :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Kas keegi on proovinud Anakee Adventure rehve?
Eelmine suvi oli põgusalt ühe härraga (klient) Streetmoto poes juttu, sai just need alla ja lubas muljetada, ei tea muidugi kas siin kasutaja ka.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Klubikaaslane on nendega päris rahul


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Prets »

randel kirjutas: 16 Apr 2020, 08:56

Ma olen KTM 950 SUperEnduro all kaks jooksu Motoz Desert HT-sid ära kulutanud. Tagumine kestis kuskil 6-7000km, esimene tublisti rohkem. Pidamisega jäin väga rahule, sobis nii asfaldile kui metsa. Suurim puudus oli tohutu veeremüra otse sõites, nii kui ratas kaldu, oli vaikus. Müra oli nii tugev, et isegi kõvemal kruusateel oli kuulda.

Nii, sain ka nüüd peaaegu lõpuni oma Motoz Desert HT tagant ära sõidetud. Kestis ta mul küll kaunis vähe, ligi 3000 kilti ainult, aga 701 all ongi raske mingit kestvust oodata, liiga lõbus ratas :ner:
Müra on tõesti päris kohutav otse sõites, aga nagu mainitet, siis natukesegi kalde all on kohe läinud. Veab kõigest läbi nagu loom, aga tegu on päris pehme klotsiga rehviga ja asfaldil oli kohati hirmutav suurema kalde all.
Selguse huvides pean mainima, et õnnestus ka auk sisse saada kruusateel mingilt kivilt. Ja mitte niisama, vaid võttis ka lohvi läbi. Samuti oli rehv juba ostes parajalt kõver omadega, seega tasakaalustada teda oli paras piin väidetavalt.

Maksis too rehv Tartust Wild Ridersist 85 euri, selle raha eest rehvi küll ja veel.

(togi)
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Võtaks korra veel teema üles.
Küllap on mõistlik soetada mõlemad: Anakee Wild üldotstarbeks ja motomatkamiseks ning "karvane" TET-i jaoks. Kuna ma ei leia viimasel ajal eriti motivatsiooni niisama motikaga liikumiseks ning soojamaasõiduks on nigelad väljavaated, siis on TET vaata et ainuke liikumapanev jõud. Tänan kõiki kes TET-i realiseerumisele ja korrashoiule kaasa on aidanud! (w)

Küsimus selles, et mis oleks see kõige parem TET-i rehvijooks? 3.0-21 või 90/90-21 ees ja 120/80-18 taga, ~ 200kg koos sõitjaga, lahja 250 cm³ mootor.
Michelin Trackerit juba pakuti, on's mõtet asja keeruliseks teha ja veel tuult taga ajada? Või vaatan ma teadmatuses mööda millestki palju etemast?

--
Vallo


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Eesti TET üldiselt ei ole nii väga karune, et oleks midagi kangemat kui Anakee Wild vaja. Võib-olla aint Hiiumaa ja Nõva liivased alad, aga need pole nii suur osa ja uus Wild peab okeilt ka seal.

(togi)
Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Antskala »

Margit kirjutas: 29 Juul 2020, 09:15

Kas keegi on proovinud Anakee Adventure rehve?
Eelmine suvi oli põgusalt ühe härraga (klient) Streetmoto poes juttu, sai just need alla ja lubas muljetada, ei tea muidugi kas siin kasutaja ka.

Kuna Streetmoto sel aastal ütles, et Anakee 3 minule vajalikus mõõdus (enam?) ei saa, siis panin prooviks Anakee Adventure matkaks (99% asfalt) alla.
Minu tsikli all nad kergelt undavad otse sõites. Seega kui see jooks läbi saab, siis matkarehviks vaatan ikkagi midagi siledamat.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Margit kirjutas: 29 Juul 2020, 09:15

Kas keegi on proovinud Anakee Adventure rehve?
Eelmine suvi oli põgusalt ühe härraga (klient) Streetmoto poes juttu, sai just need alla ja lubas muljetada, ei tea muidugi kas siin kasutaja ka.

Mul on Honda Crosstoureril (VFR1200X) need all. Asfaldil ja kõval kattel on väga head, kuid kruusal on tulemus isegi minu tagasihoidlikku kruusakogemust arvestades väga halb. Ujub meeletult ja pidamist ei ole. Nüüd on all jällegi Heidenau K60 Scout ja kruusal on pidamine täiesti teine tera. Seega sõita nendega saab küll, aga mina jään tõenäoliselt siiski K-60 peale edasi.

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Antskala kirjutas: 31 Juul 2020, 09:48

Kuna Streetmoto sel aastal ütles, et Anakee 3 minule vajalikus mõõdus (enam?) ei saa, siis panin prooviks Anakee Adventure matkaks (99% asfalt) alla.
Minu tsikli all nad kergelt undavad otse sõites. Seega kui see jooks läbi saab, siis matkarehviks vaatan ikkagi midagi siledamat.

Suht sama teema, aga Anakee 2, seda rehvi lihtsalt enam ei toodeta.
Asenduseks pole eriti midagi vaadata, asfald+matk ja natuke kruusa-pori.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”