Rehvi kulumine (monokiik)

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
plei
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Sept 2004, 16:03
Tänatud: 1 kord

Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas plei »

Mõni aeg tagasi oli teema, kus kirjutati põhjalikult lahti Monsteri amordi teema. Ise küsiks Monsteri (1100 EVO) või siis kõikide monokiigega tsiklite tagarehvi kulumise kohta.
Just sai alla uued rehvid ja on näha, et tagarehv ei kulu ühtlaselt - kiige pool kulub rohkem, mitte palju aga ikkagi. On see monokiige eripära või peaks hakkama paaniliselt teeninduse aega bronnima?



elu on lill

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Ei ole monokiigega VFR ega monokiigega Monsteriga kummagagi täheldanud, et rehv ühelt poolt rohkem kuluks. Võibolla meeldib ringteedel või vasakkurvides rohkem peale keerata kui paremale kallutades?


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas oil »

Kummal pool see monokiige osa on? Eesti teed on paremale kaldu, siis kulubki vasak pool rehvist rohkem.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Tagarehv peaks tavasõidu korral kuluma keskelt maanteesõltlastel ja servdest rinkahaidel. Esirehvil kulub tänavasõidul vasaku külje esimene kolmandik (keskelt lugemist alustades). Kui tagarehv kulub ühelt küljelt, siis saab olla viga kas sõidutrajektooris või tehniline põhjus. Üldiselt on nii, et inimesed julgevad vasakule rohkem kallutada ja sealt võib tulla ka põhjus. Ning omakorda sellest tulenevalt kukutakse ka valdavalt vasakule ehk siis tublisti rohkem kulub motopoe leti tagant vaadatuna siduri- ja käiguheebleid.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

StreetMoto kirjutas: 15 Juun 2020, 15:46

Üldiselt on nii, et inimesed julgevad vasakule rohkem kallutada ja sealt võib tulla ka põhjus.

See on huvitav fenomen jah. Olen mitme käest seda juba kuulnud, et vasakule pole hullu aga paremale ei julge nii palju (enamasti algajad). Ise pole kunagi selle peale mõelnud ja pole vahet täheldanud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vasakule rohkem kukkumisi on loogiline, sest vasakkurv on reeglina välimise kaldega - kui täpselt samapalju kallutada kui paremale, siis on nurk tee ja sõiduki vahel teravam kui paremkurvis.
Paremkurvid (maanteedel) on palju rohkem sõidetavad kui vasakkurvid, kui keegi väidab vastupidist, siis on tal suure tõenäosusega käed sassis :-) :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas morse »

Mul kulus kunagi rehv imelikult, kui kaelakausi laagrivahetust edasi lükkasin. Lenks jäi nats "lukku" ja mitte päris kesekele. Suvel kilomeetrid tulid kiirelt ja enne kui ma jõudsin laagrid ära vahetada, oli juba ebaühtlane kulumine näha. Aga antud juhul see ilmselt probleemiks pole...

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Olen näinud korduvalt kolonni tagaotsas sõites ka kummalisi istumisasendeid, kus ilma mingi mõjuva põhjuseta ollakse ise ratta otsas vildakalt. Ühel sõbral on seljaga nihutati ja tema tundis ennast poolääbaka ratta seljas mugavamalt. Ehk siis probleem võib vabalt peituda ka vales sõiduasendis.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 15 Juun 2020, 16:11
StreetMoto kirjutas: 15 Juun 2020, 15:46

Üldiselt on nii, et inimesed julgevad vasakule rohkem kallutada ja sealt võib tulla ka põhjus.

See on huvitav fenomen jah. Olen mitme käest seda juba kuulnud, et vasakule pole hullu aga paremale ei julge nii palju (enamasti algajad). Ise pole kunagi selle peale mõelnud ja pole vahet täheldanud.

Ma olen ebard, paremale painutan palju julgemalt.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

M.T. kirjutas: 15 Juun 2020, 21:57
Madlobster kirjutas: 15 Juun 2020, 16:11
StreetMoto kirjutas: 15 Juun 2020, 15:46

Üldiselt on nii, et inimesed julgevad vasakule rohkem kallutada ja sealt võib tulla ka põhjus.

See on huvitav fenomen jah. Olen mitme käest seda juba kuulnud, et vasakule pole hullu aga paremale ei julge nii palju (enamasti algajad). Ise pole kunagi selle peale mõelnud ja pole vahet täheldanud.

Ma olen ebard, paremale painutan palju julgemalt.

Nõus! Mitte nüüd ilmtingimata väite esimese poolega aga nõus selles suhtes, et võõrastel teedel ei kipu ma ka väga uljalt pimedasse vasakkurvi kallama, sest tea, mil võib tekkida vajadus jube kiiresti reageerida ja rohkem oma poolele tagasi tõmmata. Paremale tavaliselt seda ajukrampi ei teki.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas indumen »

Kallutamise osas ei oska miskit asjalikku kommentaarida, vasaku jalaraua saab ringteedel kraapima küll, paremat pole veel saanud võibolla tõesti vasakule siis rohkem kuidagi mugavam mõelda.
Pigem on probleem et jube tihti peab rehvi vahetama :P ometi on kaheseguline rehv

Guzzil on kiige paremal pool, aga pole täheldanud et rehv ebaühtlaselt kulunud oleks, kant on nagu ilusti keskel, 90% see hooaeg linnasõitu olnud.
hiljutine avastus oli pigem et originaalmõõdu rehv on kiige enda pealt värvi hõõrunud. Istub võrdlemisi lähedal muidugi ka.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas villy »

Mul oli ka kunagi see probleem, et paremale ei julgenud eriti kallutada. Siis oli 1 rajapäev koos koolitusega Tabasalu kardirajal ja enam seda probleemi pole. 5 paremkurvi ja 2 vasakkurvi.

Kasutaja avatar

LendavTaldrik
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Juun 2019, 13:19
Tsikkel: YMH
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas LendavTaldrik »

Kas selline esirehvi kanti kulumine on normaalne või rõhk vale? Rehviks Bridgestone BT023
Pilt
Pilt


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Rehvi kulumine (monokiik)

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Raske ratas ja pikem sõit madala rehvirõhuga....

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”