rehvil olevad tähed

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Qunts
Postitusi: 118
Liitunud: 29 Okt 2008, 21:51
Tsikkel: Kawasaki

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Qunts »

tttrrr kirjutas:
Qunts kirjutas:
tttrrr kirjutas:

õigus:) millegipärast mäletasin et kaks esimest on kuu. Lappasin ka esimesed kaks lehte läbi ning Neeme ja keegi oli seal veel isegi mitu korda selle ilusti lahti seletanud.

Seega oled ka sina targem. Mida kõike ei paku kõikide võimalustega INTERNETT...

:) OT: mine ime ennast..

;) Ot mine ime ise ennast PERVO.




Jussike
Postitusi: 264
Liitunud: 18 Nov 2007, 13:18
Tsikkel: Gixxer

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Jussike »

Imemise juttu minu mäletamistmööda rehvi peal märgitud pole.
Pigem pumpamisest. :oops:

Terv.

Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas westel »

Qunts kirjutas:
westel kirjutas:

On rehvidel mingid väljalaskeaasta tähised ka peal vms? Olen märganud, et mõndadel rehvidel oleks nagu templiga mingid nr peale löödud... need mingid suvalised?

Mina sain targemks, ja igal rehvil on tähis millal rahv valmistatud oli seal kusagil kirjas väikess kirjas aga siiski oli.
Kuigi mõned mehed väitsid et neid rehve ei tooteta juba ammu mis ostsin aga kirjas oli et vähem kui aasta vanad.
Kust osta tahad?

Ega ma ei tahagi kusagilt osta, aga sellepärast huvitas, et vahest saan kellegi käest mõne kasutatud rehvi millel natuke mustrit peal ja saab veel mõnda aega sõita. Oleks lihtsalt huvitav teada, mitu aastat vana rehviga ma nüüd ringi sõidan :wink:

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas VWman »

westel kirjutas:

Ega ma ei tahagi kusagilt osta, aga sellepärast huvitas, et vahest saan kellegi käest mõne kasutatud rehvi millel natuke mustrit peal ja saab veel mõnda aega sõita. Oleks lihtsalt huvitav teada, mitu aastat vana rehviga ma nüüd ringi sõidan :wink:

DOT kirja kõrval on numbrid sellisel kujul (0108) 01= esimene nädal 08= aastal 2008

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

woooohaaaaa
Postitusi: 44
Liitunud: 21 Juul 2006, 15:19
Tsikkel: Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas woooohaaaaa »

Ostsin just esirehvi Metzeler sportec m-1 ning koju jõudes avastasin selle teema siin. Minu rehvil peale DOTi numbrid 1203. Ehk toodetud siis 2003 aastal :shock: . See väga hea just ei ole?!?!

Kawasaki EX500 => Suzuki SV650S => Aprilia Tuono
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Koputades kõlab plastmassi hääl - saad trummi mängida :-) Ja no rahulikult võid ju sõita ka - ole äkkipidurdustega ettevaatlik kui rehv veel soojaks sõitmata... Peale mõningase libeduse muid kõrvalnähte vanuse tõttu esialgu eriti olla ei tohiks. Jälgida võid ka pragusid, mis mingil hetkel mustri põhja ilmuma hakkavad. Siis võiks hakata uut rehviostu planeerima.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

pacaan
Postitusi: 976
Liitunud: 25 Veebr 2005, 12:15
Tsikkel: ZX12R turbo
Asukoht: Tallinn / Eesti
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas pacaan »

mina ütleks oma tagasihoidlikust kogemusest seda, et see 2003 pole TINGIMATA midagi jubedat, sõltub ikkagi ka sellest kuidas rehvi hoitud ja millal ja kuidas reaalselt sellega sõitma hakatud (st mis tingimustes see viimased 6 aastat veetnud on).

külmana on ka uus (uuem) rehv täpselt samamoodi ilma mingi pidamiseta (just täna proovisin järgi kogemata), vanem, 2003a rehv võib tänavatingimustes soojenedes täitsa enamvähem asja ära ajada...

8,64 @ 1/4 - Kawasaki ZX12R turbo
9,09 @ 1/4 - Suzuki Hayabusa turbo
9,8x @ 1/4 - Kawasaki ZX6R
Kasutaja avatar

woooohaaaaa
Postitusi: 44
Liitunud: 21 Juul 2006, 15:19
Tsikkel: Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas woooohaaaaa »

Rehvi ostsin uuena laost OÜ Gründer. Tore kuulda, et selle ostuga päris ämbrisse ei astunud ning loodetavasti siis rehvi hästi hoitud. Alguses käis peast läbi mõte rehv tagasi viia ning väheke protestida.

Kawasaki EX500 => Suzuki SV650S => Aprilia Tuono
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

seda protestimise asja on väga raske teha.
aga kui keegi tahab väita vastupidist, et rehvid, mis on laos seisnud pole aja jooksul peeti läind sis võib vasta seina peaga joosta.
autodega sama lugu täpselt nagu bikedega. oli kunagi peres oluliselt vähem raha ja siis sai ka kasut rehva ostetud.
enam pole seda aastaid teinud ja pole kordagi auto teepeale jäänd rehviprobleemi pärast. samuti pole rehvide pärast sealt teepealt ka ää libisend vms. samuti võin 100% kindlalt väita, et müüakse ka väga viisakates rehvipoodides vana "essu" mida oma autole, ega ka rattale alla ei taha osta kalli raha eest. üks ära vanunud kallim rehv on halvem kui tutnoi odavama otsa rehv. eriti veel siis, kui seda kallimat on aastate jooksul halvasti ladusteet.
segude kohta on aga 100 erinevat teooriat ja ilma proffessionaalsete katsetusteta pole mõtet targutada. paljud rehvifirmad väidavad, et nende möks on parima pidamise ja väikseima kulumisega. see on hülgemöla. nähtud, tehtud ja mitu korda oma naha peal katsetatud.
aga tulevikus kah, mina üritan osta ikke ainult uusi rehve, valin kõige odavamalt normaalse rehvi ja kui saab, siis ostan näiteks soodsal ajal, suverehvid talvel või sügisel ja talverehvid kevadel. eem, need sis auto puhul nohh.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ja läkski lahti...
Tavakasutajal ei ole vahet, kas rehv on 1 või 5 aastat vana, kui teda on normaalselt ladustatud.

Tsikkel+Gründer: Sai sealt ammu kasut korralik esirehv soetatud. Laos olles uurisin ka uusi tsiklirehve ja kuidagi läikivad olid teised. Müügimees siis tunnistas, et hooldasid neid autodele mõeldud rehvipuhastusvahenditga.
Hinna tegi neile ka soodsama.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

ants võiks ka siiski mo tooni, minu jutu juures tähele panna.
Ise sõidan bikega väga vaikselt ja pole siiani muul ajal kui rämeda vihmaga tundnud, et kuskil libe oleks või ebamugav.
Küll need rehvid sõidavad, aga kui nad on vanad sis tehku neile parem hind ja samas ärgu tulgu müügimees seal ka mingit iba ajama. Kõikide toodetega on ju nii, et selleks, et oma raha eest parimat saada, pead ikka ise sellest asjast ka teadma, mida sa otsid. Selleks ongi alati hea, kui loed "ulmeibaajavadfoorumid" ja muud sellised kohad läbi ja teed sealt kaine mõistusega järelduse. Ja kui sa kavatsed märja ilmaga slickidega 200ga mööda linna sõita, sis olen mina küll heameelega põõsas, et mind ja mo tuttavaid sa alla ei aja kui oma "kastilennul" kuskilt välja lendad.

Teemasse kah korraks. Poes PEAB rehvimüüja Teile ilusti ära seletama kõik selle rehvi peal olevad standardnumbrid. Kaasaarvatud võiks ta veidi teada tolle eripärasid kui seda küsida. Vb teha ka mõni soovitus. Kui ollakse korralik pakkuja, siis see pole palju nõutud. Vahel millegipärast tundub, et eestis on.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


MotoLoom
Postitusi: 3
Liitunud: 27 Apr 2021, 11:26
Tsikkel: Twin
Tänatud: 1 kord

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas MotoLoom »

Rehvidel on veelgi arusaamatumaid tähekombinatsioone nähtud: F.I.M.
Kas niisugused on ainult metsa alla või ringrajale ja legaalselt tänavale ei kära?
Milliset märgid on legaalse tavakasutuse tunnuseks?
Parimat

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kiire otsing näitab, et Pirelli toodang näiteks on maanteelegaalne [mention]MotoLoom[/mention]
https://twotyres.co.uk/product/pirelli-scorpion-pro/
EDIT: Michelin samuti :-)
https://www.dirtbikexpress.co.uk/michel ... re_-_front

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: rehvil olevad tähed

Lugemata postitus Postitas Turist »

Talvel ostsin tsikli, millel olid all sellise tähistusega rehvid.
Tootmise aasta lõppes 9-ga (enne 2000, ilmselt 1999)? :lol:

dot.jpg

Seda ma ei tea kas siin lõpus 0 võis tähendada veel ka aastat 2000 või hiljemalt 1990? (Ise leidsin infi, et kolmekohaline oli see kood ENNE 2000. aastat)

DOT2.jpg

Kevadel ülevaatusel sai käidud nii, et ees oli veel vana rehv (üks nendest mis piltidel, tõenäoliselt esimesel pildil). :roll:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”