Biker.ee moded

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

rinx85 kirjutas:

ettepanek modedele: kui kustutate/liigutate/muudate mõne posti siis võiks sellest ka kirjatüki maha jätta autori postkasti

Kujutad ette, kui töömahukas see on? Pigem võiks siiski igaüks ise jälgida, et postitused vastavad reeglitele ( eriti turu alafoorumis ). Teiseks on olemas nupp " Vaata oma postitusi "- sealt leiab üles, kui on midagi kuhugi liigutatud.



Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

pontus kirjutas:
Motopaks kirjutas:

Noh, kas ma olen siis mingi püha lehm, et minu postitusi kustutada ja modeda ei tohi vä? :D

Mäletad siis mõnda sellist juhust, kus seda keegi oleks julgenud teha?

Oma poste olen ma küll kustutanud :D

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com

sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas sylla »

Sheepfoldi postitusi lugedes jääb mulje nagu tegelane tahab olla vastuvoolu kuseja (nn dissident), kes on erand ja kelle kohta üldsusele kehtivad reeglid ei käi. Mees, tegelikkus on see, et sa oled järjekordne virisev eit.

Räägid motofoorumi kehvast sisust ja ise toodad kõige aktiivsemalt sisu "Ajaviiteks" alamfoorumisse? Say wut? Kindlasti ka igapäevaselt oled sa täpselt sama nõme nagu siin foorumis - ainult virised ja hädaldad, kui s**t valitsus on, kui s**t elu on, kui s**t kool on ja üldse, kui s**t kõik on. Arvatavasti toodab sinusugune stereotüüp ka poole postimehe/delfi kommentaariumide sisu.

Mine tee endaga midagi või nagu ise välja käisid, ära käi siin enam. Vastik on lugeda käega vastu rinda taguvat suhtumist "Kuhu MINU postitus kadus? Mul on p*hhui heatahtlikest foorumitavadest. Selgitage! Ma nõuan vastuseid ja ma nõuan neid KOHE!"

Pff.

Oleks minu teha, ma bänniks sinusuguseid rõõmuga siit.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas MarekM »

+1 :bsmile:

Neid pasakeerutajaid on kahjuks siin rohkemgi. Asjaliku jutu asemel lihtsalt vaenav ja solvav ila.

フーリガン
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Motopaks kirjutas:

Oma poste olen ma küll kustutanud :D

Seda ma arvasingi :mrgreen:

sylla kirjutas:

Sheepfoldi postitusi lugedes jääb mulje nagu tegelane tahab olla vastuvoolu kuseja (nn dissident), kes on erand ja kelle kohta üldsusele kehtivad reeglid ei käi. Mees, tegelikkus on see, et sa oled järjekordne virisev eit.

Räägid motofoorumi kehvast sisust ja ise toodad kõige aktiivsemalt sisu "Ajaviiteks" alamfoorumisse? Say wut? Kindlasti ka igapäevaselt oled sa täpselt sama nõme nagu siin foorumis - ainult virised ja hädaldad, kui s*** valitsus on, kui s*** elu on, kui s*** kool on ja üldse, kui s*** kõik on. Arvatavasti toodab sinusugune stereotüüp ka poole postimehe/delfi kommentaariumide sisu.

Mine tee endaga midagi või nagu ise välja käisid, ära käi siin enam. Vastik on lugeda käega vastu rinda taguvat suhtumist "Kuhu MINU postitus kadus? Mul on p*hhui heatahtlikest foorumitavadest. Selgitage! Ma nõuan vastuseid ja ma nõuan neid KOHE!"

Pff.

Oleks minu teha, ma bänniks sinusuguseid rõõmuga siit.

Täpselt, teemakohane postitus . Teen ettepaneku kasutaja "sylla" viivitamatult modeks määrata.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ei no anna jõudu teema :wack:
Kui nüüd peaks hakkama iga modena tehtud liigutust veel avalikult selgitama (lugedes eelnevaid poste, on see garanteeritud) siis ma ikka mõtleks enne väga pikalt kui mingit p****a kustutama hakkaks.
Ei, mina ei ole see mode keda siin vahepeal lintsida taheti :twisted: aga iga liigutuse põhjendamine oleks ilmselt liialdus ...

terv
Kris.

Riding with a King!

zx12r

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas zx12r »

kris. kirjutas:

Ei no anna jõudu teema :wack:
Kui nüüd peaks hakkama iga modena tehtud liigutust veel avalikult selgitama (lugedes eelnevaid poste, on see garanteeritud) siis ma ikka mõtleks enne väga pikalt kui mingit p****a kustutama hakkaks.
Ei, mina ei ole see mode keda siin vahepeal lintsida taheti :twisted: aga iga liigutuse põhjendamine oleks ilmselt liialdus ...

terv
Kris.

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."

Ei ole ju nii raske?


mart211

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mart211 »

zx12r kirjutas:
kris. kirjutas:

Ei no anna jõudu teema :wack:
Kui nüüd peaks hakkama iga modena tehtud liigutust veel avalikult selgitama (lugedes eelnevaid poste, on see garanteeritud) siis ma ikka mõtleks enne väga pikalt kui mingit p****a kustutama hakkaks.
Ei, mina ei ole see mode keda siin vahepeal lintsida taheti :twisted: aga iga liigutuse põhjendamine oleks ilmselt liialdus ...

terv
Kris.

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."

Ei ole ju nii raske?

MInu meelest oleks ideaalne kui kasutajad saaks meie logi näha ja meie saaks sinna kirjutada miks me midagi tegime. Nagu on lahter "Reason for banning" oleks ka reason for deleting lahter. Mugav ja lihtne kõigile.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas kalleu »

zx12r kirjutas:

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."
Ei ole ju nii raske?

Oled mees kustutama ole ka mees ja kirjuta see 2 sõna. Siinkohal tänud Mardile, kes kolavahetuse teemast posti kustutades andis viisakalt teada põhjuse ja sain postituse rahulikult ringi teha. :bsmile:

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

zx12r kirjutas:

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."

Ei ole ju nii raske?

Tegelikult on küll, sa ei kujuta ette, milline lisa ajakulu see on/kui palju väärtuslikku tööresursi raisku läheb.

Üldiselt on minu meelest tegemist mõttetu bürokraatia lisamisega. Tänaval ei lähe ka ju iga idioodi juurde ütlema, mida ta valesti tegi- selle jaoks ongi reeglid ja kes neid ei järgi, neid saab ju keskonnast eemaldada.Foorumi kasutamine on siiski vabatahtlik ja see eeldab, et võiks ju reegleid järgida ja jälgida enda käitumist ?

Mode logi avaldamise seisukohalt olen pisut skeptiline- kas poleks tegemist sammuga, mis viiks foorumi motondusest kaugemale? Sammu veel lähemale konstantsele nääklemisele ja ärapanemisele?

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Loff »

Jah, milleks Me siin kõik koos oleme?

[youtube][/youtube]

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Kipsi kirjutas:

Üldiselt on minu meelest tegemist mõttetu bürokraatia lisamisega. Tänaval ei lähe ka ju iga idioodi juurde ütlema, mida ta valesti tegi- selle jaoks ongi reeglid ja kes neid ei järgi, neid saab ju keskonnast eemaldada.Foorumi kasutamine on siiski vabatahtlik ja see eeldab, et võiks ju reegleid järgida ja jälgida enda käitumist ?

Kas moded patrullivad väikestviisi siis juba linnatänavatel või?

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

pontus kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Üldiselt on minu meelest tegemist mõttetu bürokraatia lisamisega. Tänaval ei lähe ka ju iga idioodi juurde ütlema, mida ta valesti tegi- selle jaoks ongi reeglid ja kes neid ei järgi, neid saab ju keskonnast eemaldada.Foorumi kasutamine on siiski vabatahtlik ja see eeldab, et võiks ju reegleid järgida ja jälgida enda käitumist ?

Kas moded patrullivad väikestviisi siis juba linnatänavatel või?

Jah, Pontus, nüüd sa pead hakkama ka tänaval korralikult käituma, muidu saad bänni.

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Martinez »

zx12r kirjutas:

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."

Ei ole ju nii raske?

Eks see modeks olemine ongi üks tänamatu ja ennast ohverdav töö.
Kõigile meeldib käia puhtas ja loogiliselt üles ehitatud keskkonnas oma teadmisi ammutamas/jagamas kuid samas ei huvita kedagi mis higi/verd/pisaraid selle saavutamiseks valatud on.
Hea lihtne on mõne üksiku posti pärast vinguda ja poriga pritsida. Ei olda rahul kui tööd ei tehta (ei jõuta esimese minuti jooksul reageerida) ja ei olda rahul kui tööd tehakse.
Olgem ausad, eks reeglina vinguvad ikka need kes ise ei ole mõne suurema saidi haldamisega kokku puutunud ja ei mõista kui suuremahuline töö see tegelikult on.
Minu teada ei saa ükski mode foorumi korrashoidmise eest palka. Kõik teevad seda oma vabast tahtest/ajast, et meil kõigil siin parem oleks.
Ja mis nad tänutäheks selle eest saavad? Reeglina mitte emmigi. Enamalt jaolt saavad vaid pasarahe kaela.
Olge veidikenegi tolerantsemad ja mõelge enne kui materdama hakkate.

Mõistvat suhtumist
Martin :bsmile:


zx12r

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Selgitage siis mulle lollile, miks on keeruline kustutamisele lisada põhjendus?

Põhjenduse võib teha copy-pastega (enamikku kustutamisi saaks ilmselt põhjendada ühega alljärgnevaist:):

1) Kustutamise põhjendus: sisu on ebaviisakakalt sõnastatud.
2) Kustutamise põhjendus: postitus ei haaku teemaga.
3) Kustutamise põhjendus: topic on vales alafoorumis.
4) Kustutamise põhjendus: lubatud on vahetada kola, mitte raha vastu (Kolavahetuse teema puhul)
5) pontuse ja sheepfoldi postitused kustutatakse automaatselt.
6) Kustutamise põhjendus: müügikuulutus ei järgi foorumi reegleid.

Võib-olla mõni enamkasutatav veel nimekirja lisada.

Mis seal nii meeletul mahukas töö on?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Praegu pole ju kohta, kuhu seda põhjendust lisada, tuleks saata eraldi erasõnum, see võtabki aega. Mõningatel juhtudel ma tõepoolest saadan ka erasõnumeid, kuid kui keegi midagi raha vastu vahetada tahab, siis väga ei vaevu küll.

Webi kodeerimisel kehtib reegel, et mida lihtstam see paistab, seda raskem seda teha oli.
Oleks jah tore, kui ma mingi asja kustutamisel saan ette valikmenüü sarnaste valikutega, nagu sa just ütlesid. Aga kuidas see peaks edasi toimima - kas kasutaja saab siis erasõnumi, või jääb see kuhugile logisse nähtavale koos kirjeldusega? Kas see menüü tuleb ette ainult postituse kustutamisel või kogu teema kustutamisel või tuleb see ette ka modimisel, st kui muudan kellegi postituse sisu? Kõik see moodustab tegelikult päris suure skeemi ja kuna ma ei ole ise programmeerija, siis ei oska ma ka öelda, kui suur töömaht see on. Arendaja siin foorumis teeb ka seda oma vabast ajast ja tasuta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

zx12r kirjutas:

Selgitage siis mulle lollile, miks on keeruline kustutamisele lisada põhjendus?

Põhjenduse võib teha copy-pastega (enamikku kustutamisi saaks ilmselt põhjendada ühega alljärgnevaist:):

1) Kustutamise põhjendus: sisu on ebaviisakakalt sõnastatud.
2) Kustutamise põhjendus: postitus ei haaku teemaga.
3) Kustutamise põhjendus: topic on vales alafoorumis.
4) Kustutamise põhjendus: lubatud on vahetada kola, mitte raha vastu (Kolavahetuse teema puhul)
5) pontuse ja sheepfoldi postitused kustutatakse automaatselt.
6) Kustutamise põhjendus: müügikuulutus ei järgi foorumi reegleid.

Võib-olla mõni enamkasutatav veel nimekirja lisada.

Mis seal nii meeletul mahukas töö on?

Sellepärast, et selleks puudub tehniline lahendus, selle jaoks peaks igakord enne kustutamist saatma erasõnumi inimesele tsiteeringuga.Iga hiireklikk võtab aega ja on suhteliselt tüütu.Mis puutub põhjustesse, siis kahjuks vähemalt mina ei istu terve päev biker.ee-s ja hoia lahti mingit faili, kust saaksin kiiresti copy pasteida, ja kahjuks ma 6 asja korraga copy pasteida ei oska või bindida erinevate nuppude alla.
Teiseks lõviosa kustutamisi tuleb hoopis turufoorumist.
Üldiselt ma ei saa aru, millest selline paanika? Mina pole küll täheldanud, et siin metsik tsensuur oleks ja kõigi postitusi kustutatakse- see on ikka suhteliselt harv nähtus logis, eriti veel tava arutelu teemas. Usun, et sellise asjade puhul enamus saadavadki erasõnumi ( ja kui on inimene, kes ei saa ega tahagi aru saada, milleks raisata aega ja saata ES?)

Minu meelest võiks asjad jääda nii nagu nad on. Alles siis lisada bürokraatiat ja vaevata pead, kui midagi on tõesti korrast ära, mitte, et ühel inimesel on pretensioonid.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

zx12r kirjutas:

Ära hakka aia asemel aiaaugust rääkima. Kui mode midagi ära kustutab, siis võiks ta vastutava postitaja postkasti saata märkuse "Kustutatud. Teema pealkiri ei vastanud nõuetele." või "Postitus kustutati. Sisu oli vulgaarne."
Ei ole ju nii raske?

Seda on lihtsam öelda, kui teha. Tänane tehnoloogiline protseduur ei toeta seda tegevust kusagilt otsast. Moderaatori tööriistad on parimal juhul kohmakad ja aeglased. Isegi lihtsate protseduuride läbiviimine on suhteliselt ajamahukas.

Sa vaatad seda enda, mõistliku inimese, mätta otsast. Sealt paisatavad asjad arukad ja lihtsad. Kogemus ütleb, et tüüpiliselt karjuvad ikka ja jälle mingi kindal käitumisjoonega kodanikud. Mõned uued, mõned püsivad. Muster on ju kogu aeg ühesugune. Normaalsete inimeste poste ei tsenseerita ega kustutata, mingi pisivea pärast ei kerki moderaatoril isegi kulm mitte. Vingujad/tülinorijad saavad ka algatuseks ES'i. Ja kui midagi ei muutu, siis ütle palun miks peaks küll kodanikule, kes kõik laia kaarega p**e või m*i saadab, värdjateks sõimab, niisama õelutseb veel põhjendama, miks tema järjekordne vastik-vaenulik postitus foorumist kadus?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mella »

Tänaval just tuleb igale idioodile pikalt põhjendada, miks ta tänavalt eemaldati ;)
Või tead sa mõnda juhtumit, kus politsei kellegi ilma põhjendamata kinni paneb?
Mode=Mupo, st mingi suvalise üksuse sisene korrapidamisorganisatsioon.

Mode logi avaldamine ei viiks foorumit motondusest kaugemale, pigem muudaks foorumi toimimise läbipaistvaks.
Sinu sõnavõttudest kumab läbi, et kardad oma modereerimisi avalikustada.

Kipsi kirjutas:

Tänaval ei lähe ka ju iga idioodi juurde ütlema, mida ta valesti tegi- selle jaoks ongi reeglid ja kes neid ei järgi, neid saab ju keskonnast eemaldada.Foorumi kasutamine on siiski vabatahtlik ja see eeldab, et võiks ju reegleid järgida ja jälgida enda käitumist ?

Mode logi avaldamise seisukohalt olen pisut skeptiline- kas poleks tegemist sammuga, mis viiks foorumi motondusest kaugemale? Sammu veel lähemale konstantsele nääklemisele ja ärapanemisele?

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Ei karda enda modemist avalikustada, lihtsalt ei näe põhjust, miks peaksin pool enda modemise ajast tulevikus kulutama hobiinisejatele selgituste jagamisele.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mella »

Kas modeks olemine ei ole enam vabatahtlikkuse alusel?

Kipsi kirjutas:

Ei karda enda modemist avalikustada, lihtsalt ei näe põhjust, miks peaksin pool enda modemise ajast tulevikus kulutama hobiinisejatele selgituste jagamisele.

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Mnjah, minu tagasihoidlikku arvamust mööda pole vaja hobiinisejatele midagi seletada, esimese "värdja" puhul hoiatada ja teise puhul bann, õhk saab palju puhtam ja foorum meeldivam- sitahais ju tuulutatakse toast välja, mitte ei hoita sees?! Mõistan soovi hoida demokraatlikku joont, aga Suzumeni nime juures märge "mode" ja pasapritside püüdlikult liikmetena hoidmine on liiast.

Ühes varasemas teemas öeldi otse välja, et ka moded ei suuda omavahel koostööd teha, see paistab ebameeldivalt välja ka foorumist. Ehk oleks aeg motokal või adminidel luhvtitada modede ridu ja panna kokku tiim, kes näeb asju ühtmoodi ja hoiab foorumi sellisena, nagu omavahel kokku lepivad? Praegused tatipriside röögatused peletavad arvestatava hulga asjalikke tsikliste siit eemale.

Ja ettepanekust hakata iga liigutust kellelegi põhjendama. Olen ise tegev ühe umbes sama suure foorumi modereerimisel võin öelda- loll mõte! Tublimatel modedel koguneb aastas tuhandeid (kui mitte kümneid tuhandeid) modereerimisliigutusi, ning lisada veel paar liigutust per modereerimine + tatipritsidele kümnete meilidega seletuste andmine (vähemaga üks korralik prits ei lepi) oleks juba loomapiinamine. Foorumi müügiosa kasutamine on võimalus, mitte kohustus. Tahad müüa, siis tee omale reeglid selgeks ja käitu vastavalt Kui ei ole seda teha viitsinud, siis pole mõtet suurele vennale kaebama minna.

Keegi eelpool ütles, et oleks huvitav näha millised need tatipritsid välja näevad. Olen mõned (mitte siit foorumist) välja raalinud ja vaadanud- just sellised nad välja näevadki nagu ühelt tatitorult ootaks- düstroofilised tattninad, kes füüsise puudujääke kompenseerivad online ülbitsemisega. Tuttav loomariigistki- argus ja ebakindlus põhjustavad agressiooni, rotimõõtu krantsilt pureda saada on palju tõenäolisem, kui taani dogilt.

EDIT: Mella, ka foorumlaseks olemine on vabatahtlik


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Üsna omapärane on lugeda siin seda "arutlust". Kas kasutajad pole registreerides kõik nõustunud reegleid täitma? Reeglite mitte tundmine ei vabasta ju nende täitmiskohustusest. See pole siin riiklik/avalik-õiguslik foorum, kus on võimalik inimõiguseid ja ma ei tea mida taga nõuda. See on kellegi erafoorum ja omanik kehtestab ka reeglid. Ma ei saa üdlse aru, miks peaks mode erafoorumis kellelgi suvalisele oma käitumist põhjendama v.a. omanikule, kelle usaldusisikud nad ju on? Kui tundub, et moded rikuvad kasutaja õiguseid, siis on ju alati võimalik endale uus, isiklik foorum teha ja seal puua-lasta nagu süda lustib. Selleks ei pea siin tatti pritsides ja keelekasutust valimata õiglust taga nõudma. Puhtalt siinset arutlust jälgides oleksin mina ilma pikema jututa siit üsna mitmedki postitused lihtsalt ära kustutanud. Kust võtavad siinsed moderaatorid nii palju kannatlikkust?

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Viimased kaks postitust panid teemale punkti (w)

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mella »

Antud juhul täiesti kontekstivälise väitena õige.
Kontekst paraku minu väitel oli, et keegi ei käsi modereerida, see on vabatahtlik tegevus. Ma ei ole veel märganud, et foorumi tavakasutaja oleks halanud, et liiga palju poste on, ei jõua kõiki lugeda või kõigile vastata ;)

ishijupp kirjutas:

EDIT: Mella, ka foorumlaseks olemine on vabatahtlik

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui sa mõtlesid allolevat punkti, siis tekib mul küll sinu kui mode sobivuse kohta kahtlusi.

  1. Teema on "Biker.ee moded". Kas sellega lõpetati teema?
  2. Sa unustad ära, et foorumi väärtus ei seisne mitte modes või omanikus vaid kasutajates. Mode on kasutajate jaoks ja omaniku heaks. Mitte kasutajad selleks, et mode enda ärapanemise tungi rahuldada saaks.

Selle peale tekib nüüd kindlasti kisa, et kes millepärast mode on, kuid mõelge ise ka, millepärast inimene tahab mode olla? Lihtsalt meeldib lugeda? Meeldib teisi valvata? Meeldib võim?

Kipsi kirjutas:

Ishijupp pani teemale punkti (w)

ishijupp kirjutas:

foorumlaseks olemine on vabatahtlik

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mella kirjutas:

Mode on kasutajate jaoks ja omaniku heaks. Mitte kasutajad selleks, et mode enda ärapanemise tungi rahuldada saaks.
Selle peale tekib nüüd kindlasti kisa, et kes millepärast mode on, kuid mõelge ise ka, millepärast inimene tahab mode olla? Lihtsalt meeldib lugeda? Meeldib teisi valvata? Meeldib võim?

Mella, see on nüüd küll puhtalt demagoogiline. Moded pole siin kellegi jaoks ega realiseerimas mingeid salaunistusi, moded on üldjuhul inimesed kellele läheb korda. Moderaator pole kliendidteenindaja, kes peab välja kannatama pirtsakate klientide kapriise ja ebameeldivat käitumist. Ta on vabatahtlik, kelle ülesandeks on foorum vastavalt reeglitele korras ja toimiv hoida. Foorumlase ülesandeks on omakorda olla väärikas kommuuni liige ja toimida vastavalt foorumi reeglitele ning headele tavadele. Miks seda nii keeruline mõista on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas Julge »

ishijupp kirjutas:

Mnjah, minu tagasihoidlikku arvamust mööda pole vaja hobiinisejatele midagi seletada, esimese "värdja" puhul hoiatada ja teise puhul bann, õhk saab palju puhtam ja foorum meeldivam- sitahais ju tuulutatakse toast välja, mitte ei hoita sees?! Mõistan soovi hoida demokraatlikku joont, aga Suzumeni nime juures märge "mode" ja pasapritside püüdlikult liikmetena hoidmine on liiast.

Ühes varasemas teemas öeldi otse välja, et ka moded ei suuda omavahel koostööd teha, see paistab ebameeldivalt välja ka foorumist. Ehk oleks aeg motokal või adminidel luhvtitada modede ridu ja panna kokku tiim, kes näeb asju ühtmoodi ja hoiab foorumi sellisena, nagu omavahel kokku lepivad? Praegused tatipriside röögatused peletavad arvestatava hulga asjalikke tsikliste siit eemale.

Ja ettepanekust hakata iga liigutust kellelegi põhjendama. Olen ise tegev ühe umbes sama suure foorumi modereerimisel võin öelda- loll mõte! Tublimatel modedel koguneb aastas tuhandeid (kui mitte kümneid tuhandeid) modereerimisliigutusi, ning lisada veel paar liigutust per modereerimine + tatipritsidele kümnete meilidega seletuste andmine (vähemaga üks korralik prits ei lepi) oleks juba loomapiinamine. Foorumi müügiosa kasutamine on võimalus, mitte kohustus. Tahad müüa, siis tee omale reeglid selgeks ja käitu vastavalt Kui ei ole seda teha viitsinud, siis pole mõtet suurele vennale kaebama minna.

Keegi eelpool ütles, et oleks huvitav näha millised need tatipritsid välja näevad. Olen mõned (mitte siit foorumist) välja raalinud ja vaadanud- just sellised nad välja näevadki nagu ühelt tatitorult ootaks- düstroofilised tattninad, kes füüsise puudujääke kompenseerivad online ülbitsemisega. Tuttav loomariigistki- argus ja ebakindlus põhjustavad agressiooni, rotimõõtu krantsilt pureda saada on palju tõenäolisem, kui taani dogilt.

EDIT: Mella, ka foorumlaseks olemine on vabatahtlik

Hästi öeldud. Kohe väga hästi!

Eriti meeldis tatipritsi kirjeldus. Oli endalgi siin foorumis algusaegadel üks suurem sõnasõda, mis kiskus isiklikuks ja mõtlesin ka, et kui kuskil üritusel peaks kunagi kokku juhtuma, siis pigistan natuke... Ja juhtusingi üsna pea. Ei pigistanud. Isegi ei öelnud ühtki sõna. Lihtsalt muigasin ja unustasin ära selle vahejuhtumi... :-)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas mella »

Mac, sellised on ainult üks osa modedest ja peab ikka julgust olema, et kõigi eest ambrasuurile viskuda :D
Moded saab jagada laialt võttes neljaks stereotüübiks:

  1. Moded, kes tahavad foorumit paremaks muuta ja teevad seda täiesti omakasupüüdmatult.
  2. Moded, kes soovivad ennast mingis grupis (siis foorumite kasutajate hulgas) hierarhiliselt kõrgemale seada.
  3. Moded, kes on moded selleks, et võimuiha rahudada. Nende modemine sõltub sellest, kas päevane ärapanemise tase on täis või mitte.
  4. Moded, kes said modeks läbi tutvuse. Ehk siis kellegi mõjuka isiku tuttavad. Nemad tavaliselt foorumit paremaks ei viitsi muuta.

Ja nüüd võtame sinu näite. Milleks modereerid sina? Kas tõesti täiesti omakasupüüdmatu "kulutan oma aega altruistlikult foorumis soga rookimisele"? Või ootad sa selle eest ka kasutajate respekti?
(ära võta isiklikult, see viimane osa on lihtsalt ajude liigutamiseks)

macintosh kirjutas:

Moded pole siin kellegi jaoks ega realiseerimas mingeid salaunistusi, moded on üldjuhul inimesed kellele läheb korda.

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee moded

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

mella kirjutas:

Mac, sellised on ainult üks osa modedest ja peab ikka julgust olema, et kõigi eest ambrasuurile viskuda :D
Moded saab jagada laialt võttes neljaks stereotüübiks:

  1. Moded, kes tahavad foorumit paremaks muuta ja teevad seda täiesti omakasupüüdmatult.
  2. Moded, kes soovivad ennast mingis grupis (siis foorumite kasutajate hulgas) hierarhiliselt kõrgemale seada.
  3. Moded, kes on moded selleks, et võimuiha rahudada. Nende modemine sõltub sellest, kas päevane ärapanemise tase on täis või mitte.
  4. Moded, kes said modeks läbi tutvuse. Ehk siis kellegi mõjuka isiku tuttavad. Nemad tavaliselt foorumit paremaks ei viitsi muuta.
    Ja nüüd võtame sinu näite. Milleks modereerid sina? Kas tõesti täiesti omakasupüüdmatu "kulutan oma aega altruistlikult foorumis soga rookimisele"? Või ootad sa selle eest ka kasutajate respekti?
    (ära võta isiklikult, see viimane osa on lihtsalt ajude liigutamiseks)
    macintosh kirjutas:

    Moded pole siin kellegi jaoks ega realiseerimas mingeid salaunistusi, moded on üldjuhul inimesed kellele läheb korda.

Sinu suure hulga maailmaparandajalike postituste tegemine nõuab üksjagu aega ning tegevust, mis on sinu motivaator? Oma eruditsiooni demonstreerimine? Teiste arvajate jalgealla tallamine? Õnnestunud verbaalsete rünnakute abil kõrgema hierarhilise positsiooni saavutamine foorumis (stiilis: olen nii sõnakas ja tark, et keegi ei julge mulle midagi vastu väita ja teisiti arvata...). Kui oled leidnud sinu arvates mõne sobilikuma põhjenduse oma tegevusele, siis katseta- ehk sobib see ka modede motivatsiooni mõistmiseks. Ära võta isiklikult, lihtsalt ajude liigutamiseks ;)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”