Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mis plaanid on biker.ee foorumiga peale seda unzipi läbi surutud uus seadustik ehk autoriõiguste direktiiv hooraliidus vastu võetakse ja kehtima hakkab?
https://www.err.ee/910393/euroopas-sund ... ktiivi-ule

See foorum peaks samuti kuuluma sinna kategooriasse, kus tuleb hakata KÕIGE filtreerimise ja tsenseerimisega tegelema. Ühe teise väga suure eesti portaali (hv) omanik on rääkinud, et see tähendab umbes 1000eurost igakuist teenustasu designeeritud filtreerijale. Kas bikeri foorum oma rahalistest vahenditest suudab sellist nalja kinni maksta?




reimps

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lugesin - paras saast kogu see eurodirektiiv (ülla-ülla) ja ma ei tõmbleks ega muretseks.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas simp »

oleme ausad, me pole isegi mitte GDPR compliant :)
olen tahtnud sellega tegeleda, aga pole jõudnud

st, tegevus hakkaks toimuma märguandepõhiselt.

Lisaks, juhin tähelepanu järgnevale:

artikkel 11 kehtib, kui tegemist on millegi enamaga kui pelgalt link koos väga lühikese sisukatkega.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas AzA »

Foorumi pärast küll ei tõmbleks.
Pigem saab ehk neist guugli piltidest lahti ja tekib enam originaalsisu.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas srx »

Artikkel 11 on väiksem probleem aga ka probleem.
Artikkel 13 on suur probleem. Ehk siis kogu sisu, sealhulgas ka iga postitus mis on lihtsalt tekst, peab läbima automaatse filtri, mis tuvastab, et tegemist on originaal sisuga ja mitte kellegi teise kopeerimisega.
Kust see tarkus võetakse, kes on mingi konkreetse teksti autor? See on hea küsimus. Ja kui sa juhuslikult koostad samasuguse lause nagu keegi teine enne sind, kas siis on kopeerimine ja blokk? Või mis?

Paras perverssus. Kui neil eurotoladel vähegi mõistust peas on, ei tohiks sellist asja mitte mingil juhul läbi lasta. Aga kuna keegi saab sellest rikkaks (meie arvelt), siis suure tõenäosusega läheb see läbi nii, et keegi silma ka ei pilguta.

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas argo »

Kas seda tõesti peab igas foorumis nämmutama? :wack:
Keegi midagi natuke teab ja arvab asjast ja nii ongi. :D
Sellel teemal arutada, siis võiks seda teha ühes kohas ja oi kui palju seal ka foorumite haldajaid on ja inimesi kes sellest tegelikult väga hästi teavad ja oskavad rääkida -> Link 1 ja Link 2. :bsmile:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Praeguse seisuga ei muutu siin midagi, seega riläks evribadi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]argo[/mention] ära nüüd inimesi HV'sse ära suuna. Kõik ei taha seal kontot avada ju. :-)

Direktiivist rääkides siis loen ja kuklakarvad tõusevad püsti:

Upload filters must be installed by everyone except those services which fit all three of the following extremely narrow criteria:

  • Available to the public for less than 3 years
  • Annual turnover below €10 million
  • Fewer than 5 million unique monthly visitors

Bikeris kaovad eilehelt ära kõik välised viited. Sisust samuti. Kalendri paneme kinni. Sisu hakkab saaada olema vaid registreeritud liikmetele. Otsingumootorid bännitakse ... Ma ei tea, kuskohalt me raha tsensuurimasina jaoks saame.... Kui me sinnamaale ükskord jõuame siis Biker kolib ilmselt EU'st ära ja külastama hakkame seda VPN'iga ...

Aga, enne, kui see jõustub peab selle heaks kiitma EU Parlament. Seega on täna veel võimalik proovida käsi ette panna.
Mine anna oma allkiri petitsioonile:
Infot kampaania kohta https://isoc.ee/kampaania/
Petsitsioon https://www.change.org/p/european-parli ... e-internet

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas will111 »

No sinna läheb paraku veel ilmselt küllaltki palju aega. Ega see sovjet ka nüüd väga kiirelt otsa ei saanud, üsna pikalt hingitses. Isegi vana vuntsi saksamaa tegutses päris pikka aega, kuigi seal saadeti rahvast konkreetselt järjest ja jõuga surma igapäevaselt.

Minu küsimus siiski ei seisnenud selles, et kas praegusel momendil midagi muutub või kas see seadus on hea või halb, õige või vale või mis keegi asjast arvab. Huvitas lihtsalt, et kas ja mis muutub kui asi jõustub (ja on üsna selge siiski, et see jõustub). Muidugi täpset vastust nüüd ei saanudki. Mac räägib üht ja kõik teised räägivad, et mitte miski ei muutu ja kedagi ei koti :D kas see viimane kehtib selle hetkeni kuni kedagi kuskil hakkab kottima ja mingid nõuded tekivad või site ära blokeeritakse?

argo, tänud viitamast aga ma olen hv kasutaja aastast umbes nii 99. olen kursis väga hästi sellega, mida seal räägitakse ja arvatakse. tanel on üsna selgelt öelnud, et tema mingit filtrit paigaldama ei hakka ning portaal kolib ilmselt põranda alla kui see asi jõustub. kas ma peaksin minema ja küsima hv foorumis taneli käest, et mis kavatseb teha bikeri foorum...või mis selle sinu jutu mõte oli? sa ei ole sunnitud siin "nämmutama" ega arvamust avaldama, see on euroliidus endiselt vabatahtlik :D

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas argo »

[mention]will111[/mention] mõte oligi selles, et igal pool sellel teemal jauratakse ja kui soovid mingi kindla foorumi saatust või edasise käekäigu kohta infot, siis endiselt on ju adminide PS-de kast avatud (viimati vähemalt veel oli). Kindel on ju see, et kui see vastu võetakse, siis hakkavad ka need VPN harjutama, kes sellest hetkel midagi ei tea. :)

Aga hea, kui kasutaja oli juba varasemalt olemas enne, kui foorum loodi. :D

will111 kirjutas: 15 Veebr 2019, 13:02

argo, tänud viitamast aga ma olen hv kasutaja aastast umbes nii 99. olen kursis väga hästi sellega, mida seal räägitakse ja arvatakse.

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, väga hea on tõesti..

hinnavaatlus.ee alustas aastal 1998, ja ma ütlesin, et ma olen hv kasutaja...ehk hinnavaatluse kui internetis tegutseva lehekülje/teenuse kasutaja olnud aastast umbes nii 99. ei olnud midagi kirjas sellest, et ma oleksin aastal 99 olnud hinnavaatluse foorumi kasutaja. mine nüüd mängi lastega edasi, äkki selles seltskonnas oled osavam targutaja ja suudad kellegile tõesti "ära panna". sulle ei pidavat ju meeldima nämmutamine, natuke arusaamatu, mis sind siis niiväga tõmbab siin nämmutama ja nii meeleheitlikult mingeid tagauksi otsima, et iga minu sõna kahtluse alla seada. arusaamatu vend :S

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas Ain »

kusjuures muljetavaldav bisnes see HV... 2017 käive 170 000€ Pole üldse halb tulemus!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas sepp »

argo kirjutas: 15 Veebr 2019, 09:50

Kas seda tõesti peab igas foorumis nämmutama? :wack:
Keegi midagi natuke teab ja arvab asjast ja nii ongi. :D
Sellel teemal arutada, siis võiks seda teha ühes kohas ja oi kui palju seal ka foorumite haldajaid on ja inimesi kes sellest tegelikult väga hästi teavad ja oskavad rääkida -> Link 1 ja Link 2. :bsmile:

Jahh peab! :D
Mul on jumala pohhui hv foorumist kuna ma ei kylasta seda. Kui siin seda teemat poleks,siis poleks kuulnudki sellest midagi.
Ma pakun uhkust enda kohalolemisega ainult biker.ee,buduaari ja perekooli foorumitele :D

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas argo »

[mention]sepp[/mention] buduaaris või perekoolis siis ei olegi seda teemat veel? :wack:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas will111 »

need foorumid ei ole lihtsalt nii eesrindlikud ja tehnika viimaste sõnadega kursis. ja kes seal duduaaris ning perekoolis peale sepa ikka enam käib, kõik gurud on ammu kolinud feissbooki ja instasse ilmselt.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ei viitsi kogu selle piiramise teemase eriti süveneda aga kuidas see alles nüüd "probleemiks" muutus?
Pakun, et asja nimi on AHNUS!
Vaatasin hommikul mingit saadet ja seal oli kisa, et ETV saadet ENSV(?) jagatakse tasuta juutuubis.
Aga kuidas siis veel? Niipalju kui mina tean on ETV riigi omandis avalik-õiguslik telekanal. Seega oleme meie, Eesti rahvas tema osanikud ja kaasfinantseerijad. Vaba kanali asju saab, võib ja PEABKI tasuta jagama.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tegelikult ei ole üldse nii, et see oleks alles nüüd probleemiks muutunud. Probleem on olnud juba tükk aega, aga seni on suudetud asja kontrolli all hoida. Kes mäletab siis mõni aeg tagasi aeti ACTA asja, ka siin eestis oli teema suurelt meedias ja isegi vist mingid protestid, asjad. Siis kui seesama lausidioot unzip ka eestis oma hülgemöla ajas ja mingitest seemnetest ja fooliumist rääkis. Tol ajal suudeti sellele lollusele napilt joon peale tõmmata, tehes rahva seas palju teavitustööd ning lõpuks hääletati asi maha. Aga juba siis said vast kõik targemad aru, et tegu on vaid ajutise nö. võiduga.
Sisult oli tegu tookordki suhteliselt sarnase asjaga. Wikist lühidalt ühe lausega "Organisations representing citizens and non-governmental interests argued that ACTA could infringe fundamental rights including freedom of expression and privacy". Umbes sama roog, natuke teises kastmes.

Praegune asi on nähtavasti siis unzipped klouni kättemaks toonase maha surumise eest ja ilmselt pikalt käärinud plaan tulla ja rahvale ikka ära teha, seekord nö. võimsamalt positsioonilt. Mis selle asja õige nimi on, suht raske öelda. Teatud näod saavad kindlasti "häid boonuseid" läbi surumise eest, paljud poolt hääletajad aga ilmselt ka lihtsalt ei oma õrna aimugi, mille poolt nad hääletavad või millest üldse jutt käib. Lahtise püksiluku Andrus aga ilmselt tahab end ajalukku jäädvustada kui ära tegija...khm, vabandust, ärapanija. Tõenäoliselt võetakse see asi vastu sisuliselt tänu sellele, et õiges kohas, õigel ajal suudetakse õigetele kärssadele sööta ette täiesti vale, või siis lihtsalt äärmiselt kallutatud ja poolikut informatsiooni asja sisu kohta. Mõned kärsad seal hooraparlamendis on ilmselt ka lihtsalt maani täis hääletuse ajal ning panevad üldisest kambavaimust JAH ära :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Bikeri foorumi tulevik peale unzippi (autoriõiguste direktiiv)

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kõige naljakam on asjaolu, et sisutegijad seda jama üldse ei taha :D
Jääb arusaamatuks, miks üldse.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”