Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Stunt'n'stuff

Moderaator: Moded


Teema algataja
Simo

Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Simo »

Tervist, olen uus ning on ka juba mõningad kysimused ja uurimused.

Olen siis 16. aastane ja tekkis himu et võiks stuntimisega tegelema hakata, kas äkki mõni vanem stuntija või keegi oskaks mind aidata järnevatel paaril teemal.?
1.Milline peaks olema varustus, et mitte väga liiga endale teha(päris teksapykse ja selliseid asju mitte soovitada).
2.Milline peaks olema minule kui noorele algajale ratas (kui vaja siis kaal 65kg pikkus 185cm).
3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .



Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas mella »

16 aastane ja tsikisõit selge? Kõva mees ;) (hoolimata sellest, et emakeeletunnid vahele jäid ).

Simo kirjutas:

3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Loe stuntraidingu teemad läbi ja vastused on selged.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


rutska
Postitusi: 223
Liitunud: 31 Jaan 2008, 17:15
Tsikkel: ON
Asukoht: lenksus

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas rutska »

mella kirjutas:

16 aastane ja tsikisõit selge? Kõva mees ;) (hoolimata sellest, et emakeeletunnid vahele jäid ).

Simo kirjutas:

3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .

Üks kirjaviga ja emakeeletunnid vahele jäänud kohe? :wack:


Supermoto stunts
Postitusi: 127
Liitunud: 11 Aug 2009, 18:18
Asukoht: Tallinn

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Supermoto stunts »


Teema algataja
Simo

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Simo »

Kahjuks ei sooviks endurot/krossikat vaid kui plaan minna stuntimise peale siis ka stuntbike istumise alla seada. Aga äkki keegi oskab soovitada kui võimas peaks olema minule umbes algul?!

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Alguseks ikka kergem ratas 125cc supermoto või roller või pitbike.Kõik põhitõed ära õppida ja siis on suurema tsikliga poole kergem alustada.Seda räägivad enamus tänapäeval poodiumikohti rebivad stuntriderid.


DiMs
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Aug 2007, 15:46
Kontakt:

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas DiMs »

Jep, need kes on stuntinud kunagi 2t krossikatega, panevad nüüd sportbikedega hullu.
Aga on ka sõbrad kes kohe alustasid bikega ja on juba hästi arenenud.
Mina ise alustasin pitbikega ja ütlen et see ikka andis kogemust.
Kui tahad kohe bikega alustada, võta Honda CBR 600 F4i 2001+a. Väga tugev, vastupidav bike.


Teema algataja
Simo

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Simo »

Aga kui võtta näiteks mõni 250cc-350cc-ne bike kas sellega ei oleks mõtet algul treenida?ja mis oleks paras 2taktiline krossikas kas väikse raamipeal kui palju cc jne...

Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

Veits OT...aga ma arvan, et esiteks tuleb ära unustada laused "oskan mootorrattaga sõita" ma ka oskan naisi põrutada, 30a juba vanust kah, iga uue naisega peab uusi trikke õppima, sest uus ei ole rahul sellega, millest vana saltosid viskas reeglina...
Teiseks suur tükk ajab suu lõhki, võta pitbike ka saa baasteadmised selgeks, mis, kuidas, miks, füüsika ja mootor kokku panna päeva lõpuks ilgelt suurte munadega serveeritult.

Sry, ei soovinud isu ära ajada ega kriitiline olla, aga jutt, et oskan sõita, unusta lihtsalt ära, juba see on hea algus

Loud pipes save lives!!!
Kasutaja avatar

Commix
Postitusi: 103
Liitunud: 19 Apr 2011, 19:37
Tsikkel: Jawa
Asukoht: Otepää

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Commix »

Supermoto stunts kirjutas:

Ja vahetuse võimalus zx6r 636 03-04, vahetaks või ära, aga üritan talvel enda oma stuntbike'ks ehitada.
Zx6r 03-04 omasid päris palju stundiks ümber tehtud. Kas on ka hea selleks?
Ise oskan ka sõita ja nii kopp on ees juba. Rinkat tahaks, aga kus kohast see aeg võtta ja normaalseid radu... selle tuligi idee oma kawa putitada tugevamaks ja sellega alustada.


Teema algataja
Simo

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Simo »

selge aga milline peaks siis olema pit kas täiesti stock?

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Parem oleks küll täismõõdus suurusega masinaga alustad,sest sellelt on kergem pärast üle minna suurema kubatuurilise peale.
Aga pit võiks välja näha midagi selline:
http://album.ee/node/24602370/50257049


Teema algataja
mart211

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Commix kirjutas:
Supermoto stunts kirjutas:

Ja vahetuse võimalus zx6r 636 03-04, vahetaks või ära, aga üritan talvel enda oma stuntbike'ks ehitada.
Zx6r 03-04 omasid päris palju stundiks ümber tehtud. Kas on ka hea selleks?
Ise oskan ka sõita ja nii kopp on ees juba. Rinkat tahaks, aga kus kohast see aeg võtta ja normaalseid radu... selle tuligi idee oma kawa putitada tugevamaks ja sellega alustada.

Kawa on veidi nõrk ja vajab võib-olla vilunumat kätt. Honda võtab matse vastu ikka meeletult. Mootor samuti pommikindel. Kuid kawa kindlasti üüratult nõrk ei ole. Töötab ja sõidab ikka paremini, lihtsalt veidi nõrgem. Sõida sellega mis juba olemas on, lihtsalt tee vastavad muudatused, et kohe persse ei keera :mrgreen: :bsmile:
Teemaalgatajale: Pit on alguseks hea küll. Nõme ja narr vast sõita, kuid vähemalt ei kuku end sodiks kohe ja odavam ka. Mina läksin teist teed, raha kulus ikka kordades rohkem ja esimese baigi sõitsin kahe aastaga pooleks. Kui õpid sõitma pitbike'ga või muu asjaga, siis sõidad ükskõik millega tagarattal.
Kui aga baiki kohe tahad, siis honda jällegi on tark valik(f3, f4, f4i). Hiljem on kõvasti aega neid "iseloomuga" ja agressiivsemaid rattad proovida.
Varustuseks kindad, kiiver, turvis ja põlvekad on hea küll. Saapad oleks ka plussiks kuid me paneme kõik tossudega.


Teema algataja
zx12r

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas zx12r »

rutska kirjutas:
mella kirjutas:

16 aastane ja tsikisõit selge? Kõva mees ;) (hoolimata sellest, et emakeeletunnid vahele jäid ).

Simo kirjutas:

3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .

Üks kirjaviga ja emakeeletunnid vahele jäänud kohe? :wack:

Ei, rutska, sa eksid. Vigu on ikka üle kümne. Kui sa ise neid ei leia ning huvi on suur, võin sulle PS-ga info saata.

Aga suhteliselt loetav tekst, seega anname andeks.


rutska
Postitusi: 223
Liitunud: 31 Jaan 2008, 17:15
Tsikkel: ON
Asukoht: lenksus

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas rutska »

3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .[/quote][/quote]
Üks kirjaviga ja emakeeletunnid vahele jäänud kohe? :wack:[/quote]

Ei, rutska, sa eksid. Vigu on ikka üle kümne. Kui sa ise neid ei leia ning huvi on suur, võin sulle PS-ga info saata.

Aga suhteliselt loetav tekst, seega anname andeks.[/quote]
Saada saada kui olemine sellest paremaks läheb.. :wack:


Teema algataja
zx12r

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas zx12r »

3.Millest peaks alustama kui tava sõitmine on selge .

Üks kirjaviga ja emakeeletunnid vahele jäänud kohe? :wack:

Ei, rutska, sa eksid. Vigu on ikka üle kümne. Kui sa ise neid ei leia ning huvi on suur, võin sulle PS-ga info saata.

Aga suhteliselt loetav tekst, seega anname andeks.

Saada saada kui olemine sellest paremaks läheb.. :wack:

Jälle said valesti aru. Nagu ma ka kirjutasin: saadan selle info Sulle sel juhul, kui sul on selle järele suur huvi. Minu olemisel ei ole õigekirjaõpetusega mingit pistmist.

Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas Sten »

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...

rutska
Postitusi: 223
Liitunud: 31 Jaan 2008, 17:15
Tsikkel: ON
Asukoht: lenksus

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas rutska »

Ei, rutska, sa eksid. Vigu on ikka üle kümne. Kui sa ise neid ei leia ning huvi on suur, võin sulle PS-ga info saata.

Aga suhteliselt loetav tekst, seega anname andeks.

Saada saada kui olemine sellest paremaks läheb.. :wack:

Jälle said valesti aru. Nagu ma ka kirjutasin: saadan selle info Sulle sel juhul, kui sul on selle järele suur huvi. Minu olemisel ei ole õigekirjaõpetusega mingit pistmist.[/quote]
Huvi on väga suur... Üldiselt on mölisemise jaoks teema olemas, vöid seal edasi postitada.. :bsmile:


sasss17
Postitusi: 91
Liitunud: 26 Juun 2012, 20:06
Tsikkel: BMW K1200R

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas sasss17 »

kas see ratas oleks paras stuntimise alustamiseks http://www.mototehnika.ee/kasutatud/aut ... _missing=1

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Kõik lc4 mootoriga KTM-id on väga head stuntimiseks.


krahv88
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2013, 15:01
Tsikkel: Honda CBR 600 (Dima vana)

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas krahv88 »

Kas quadiga harjutamisest oleks ka kasu v on need ikka liiga erinevad et siia võrdus märki tuua???

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

krahv88 kirjutas:

Kas quadiga harjutamisest oleks ka kasu v on need ikka liiga erinevad et siia võrdus märki tuua???

Kõik millel on rattad all on abi stuntimise harjutamisel :D
Eks quadi suurim miinus on arvatavasti see et küljebalanssi kui sellist ei saa tunda.Muidu erilist vahet ei tohiks olla.


krahv88
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2013, 15:01
Tsikkel: Honda CBR 600 (Dima vana)

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas krahv88 »

see tegelt ikka oluline osa stuntimise juures usun. vaatasin just pitbikei. need päris odavad ja arvan et peaks selle endale soetama harjutamiseks. enne kui 600sega proovima lähen :D

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Ligi aasta pidevalt pitbikega sõita ja siis suure tsikli peale hüpata on arvatavasti jah tulemuslikum ja ohutum kui kohe suurega alustada.


Teema algataja
mart211

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

krahv88 kirjutas:

see tegelt ikka oluline osa stuntimise juures usun. vaatasin just pitbikei. need päris odavad ja arvan et peaks selle endale soetama harjutamiseks. enne kui 600sega proovima lähen :D

Ära üldse muretse, hüppa selle honda peale ja anna aga minna(üle ei tasu ka pingutada) :D Nende quadide ja pitbike'dega kaotada ainult aega ja raha, kui sõiduvalmis masin on kohe garaažiz ootamas. Kõik kes on enne pitbike'ga sõitnud on pidanud suure rattaga ka kõvasti vaeva nägema, kuna kaks asja on ikka täiesti erinevad. Janek kes quadiga on palju harjutanud ja sõidab sellega väga hästi, kuid on mõned asjad teisiti käppa saanud ja nüüd on suurema rattaga keerulisem. Mina alustasin ka kohe nullist ja suure rattaga, sain hakkama küll. Alguses on naguinii hirmus ja peabki olema, vahet pole millega sa enne sõitnud oled. Mida kiiremini selle hondaga sõbraks saad ja tunned et jõud käib üle, seda parem on. :bsmile: Kas sa varem oled sportrattaga muidu sõitnud? Tsikliga üldse?


krahv88
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2013, 15:01
Tsikkel: Honda CBR 600 (Dima vana)

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas krahv88 »

Vist olin äkki 12 kui sain omale minski :D sealt hakkas kõik pihta. aga neid vene rattaid vist ei tohiks ültse arvestada. Krossikas oli mul mõnda aega ja siis oli enduro ühe suve. ja nüüd aastaid quadi peal old. Bikei kogemust pole praktiliselt ültse. elus kokku 4 korda sõitnud, selliseid max 10km juppe :D Youtubei videod on siiani mu kogemus ja inspiratsioon :DTegelt arvan ise ka,et tuleks kohe alguses ikka hondaga proovima hakata sest rataste kaalu ja kabariidi vahe on u meeletu ja kui lõpuks bikei peale üle tahad minna siis selline tunne nagu alustaks otsast peale :D


krahv88
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2013, 15:01
Tsikkel: Honda CBR 600 (Dima vana)

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas krahv88 »

mart211 kirjutas:
krahv88 kirjutas:

see tegelt ikka oluline osa stuntimise juures usun. vaatasin just pitbikei. need päris odavad ja arvan et peaks selle endale soetama harjutamiseks. enne kui 600sega proovima lähen :D

Ära üldse muretse, hüppa selle honda peale ja anna aga minna(üle ei tasu ka pingutada) :D Nende quadide ja pitbike'dega kaotada ainult aega ja raha, kui sõiduvalmis masin on kohe garaažiz ootamas. Kõik kes on enne pitbike'ga sõitnud on pidanud suure rattaga ka kõvasti vaeva nägema, kuna kaks asja on ikka täiesti erinevad. Janek kes quadiga on palju harjutanud ja sõidab sellega väga hästi, kuid on mõned asjad teisiti käppa saanud ja nüüd on suurema rattaga keerulisem. Mina alustasin ka kohe nullist ja suure rattaga, sain hakkama küll. Alguses on naguinii hirmus ja peabki olema, vahet pole millega sa enne sõitnud oled. Mida kiiremini selle hondaga sõbraks saad ja tunned et jõud käib üle, seda parem on. :bsmile: Kas sa varem oled sportrattaga muidu sõitnud? Tsikliga üldse?

Kui kaua sul Mart aega võttis, kui asjad juba enam-vähem hakkasid välja tulema ja kukkumisi juba vähemaks jäi??


Teema algataja
mart211

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

krahv88 kirjutas:

Kui kaua sul Mart aega võttis, kui asjad juba enam-vähem hakkasid välja tulema ja kukkumisi juba vähemaks jäi??

Kukkumisi ei jää kunagi väga vähemaks :mrgreen: Õpid uusi asju, siis alati kukud. Aga ülteme, et aastaga sai paljud põhi asjad selgeks(burnout, paar akrobaatilist asja, tagarattal tühikäigul tiksumine, esirattal 20m 40'st meetrist hoovõtust). Ma olin veidi enne sõitnud baigiga ka. Selleks, et rattaga sõbraks saada läheb ikka suht kaua ja ka siis leiab ratas alati põhjust sind seljast maha visata :D . Kui mina austraaliast tagasi tulin ja suurega sõitma hakkasin, oli dima pool aastat suure tsikliga sõitnud ning enne seda veel aasta aega pitbike'ga. Ei ütleks, et ma väga palju maha jäin. Pigem takistas see pask suzuki mu arengut, kui see et ma tühjast kohast alustasin. Seega mina soovitan küll hondaga vaikselt harjutama hakata, kui soovid võime nõu ja jõuga abiks olla, et sõiduisu ära ei kaoks. Me kõik oleme üksinda alustanud, ise üritanud ja katsetanud, seega teame, et tihtipeale üksi platsil kangutada on suht nüri. Seega küsi julgelt ja vastame meelsasti. :bsmile: Sinu suureks eeliseks on juba see, et oled hea ja korraliku ratta valinud. Minu suzukiga ei suutnud keegi sõita ja kui Dima tsikli peale hüppasin oli asi ikka kordades lihtsam :D

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Uurimus.Kuidas stuntimisega alustada.

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Mina olen just see kutt kes esialgu sõitis pitbikega ja siis läksin üle suurele tsiklile.Ja ei kahetse seda kuna pitbikega on selline lugu et tal selline hea omadus et kõik trikid õpib suht kiiresti ära,ja saab kätte ka kogemused mis suure tsikliga stuntides kõvasti abiks on.
Üks suur erinevus on piti ja suure tsikli vahel see et pitbikel on tasakaalu punktis mängimis võimalus väga väike.Ja kui ma bikele istusin tundus see võit minujaoks kui jumalaõnnistus.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Stuntriding”