Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma arvan,et ma pole midagi üle maksnud,sest sain tingida ja hind mida maksin,oli minu ja müüja vaheline kokkulepe.Tegemist ei ole pelgalt imuriga,seal on ka terve rodu väga vajalikke ja elu lihtsustavaid lisaseadmeid.
Kärcheri oma on ka kindlasti hea,aga lihtsalt natuke teine asi.
Ma hakkasin selle üle maksmise kohapealt mõtlema oma tööriistadele,siis seal on ka puhas laristamine. :wack: Kõike neid saab tunduvalt odavamalt igast ehitus poest.Aga...?



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas sepp »

üle maksad siis kui oled ise loll. ise pead leidma võimaluse saada asi õiglase hinnaga mitte mingite vahendajate hinnaga koju.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas will111 »

selle teema peale tekib mul ainult üks mõte, et huvitav kus kuradi kohas rahvas elab, et see tolmu imemine nii hirmus karm ettevõtmine on...et noh peab ikka mingeid imemisvõimsusi võrdlema ja ma ei tea mis kuradi lisafunktsioone :lol: ma olen nagu üldiselt ilma peal ringi vaadates justkui näinud, et tänapäeval keegi enam väga mingite ulmevaipade ja persetäie pehme/karvase mööbli keskel ei ela. enda puhul on tolmu võtmine täpselt sellin tegevus, et siuh sauh üle põranda ja siis lapiga veel mõned muud pinnad kiirelt üle. ongi kogu lugu...ja pole kunagi olnud veel sellist tunnet, et elan nüüd kuskil tolmuhunnikus kuna masinal on liiga vähe "imemisvõimsust"

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas kaimex »

will111 kirjutas:

selle teema peale tekib mul ainult üks mõte, et huvitav kus kuradi kohas rahvas elab, et see tolmu imemine nii hirmus karm ettevõtmine on...et noh peab ikka mingeid imemisvõimsusi võrdlema ja ma ei tea mis kuradi lisafunktsioone :lol: ma olen nagu üldiselt ilma peal ringi vaadates justkui näinud, et tänapäeval keegi enam väga mingite ulmevaipade ja persetäie pehme/karvase mööbli keskel ei ela. enda puhul on tolmu võtmine täpselt sellin tegevus, et siuh sauh üle põranda ja siis lapiga veel mõned muud pinnad kiirelt üle. ongi kogu lugu...ja pole kunagi olnud veel sellist tunnet, et elan nüüd kuskil tolmuhunnikus kuna masinal on liiga vähe "imemisvõimsust"

Vihje minule vist. Mul 360 (2m) maja. Eks on ikka valge pikakarvaline vaip ja paar vaipa veel maja peale. :) diivanid elevandiluu värvi nahk. Ei ole ka minul midagi hirmsat. Kiiresti üle ja tehtud. :)

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Aeg ajalt ikka helistatakse ja tahetakse pakkuda midagi telefonitsi müüa, olgu selleks siis tolmuimeja, õhupuhastaja või mõni muu eluliselt vajalik asi. Hiljuti oli aga huvitav kogemus kus üks neitsik helistas ja peale tavalise monoloogi lõpetamist küsis et kas mul on kodus õhuga kõik korras ja puhastusvahendid kõik olemas. Ütlesin et jah tänan ei ole midagi juurde vaja kõik on olemas ja kõigega olen rahul et ei taha midagi osta. Ei noo aru saadav, see ei ole ka müügikõne... Selle peale kiskus mul veidi suunurgad ülesse poole. Ei noo kui ei ole müügikõne siis head päeva... :wack:
Tavaliselt sellised kõned kus keegi alustab mingi päheõpitud tekstiga, nii et ei lase vahelegi segada ja viisakalt keelduda, ma lõpetan lihtsalt poole sõna pealt ära. Ei ütleks et müügimeeste tase midagi üli kõrget oleks. Samas ei ole ma ka kedagi endale koju presentatsioonile lubanud.

Aga mis puutub luxi, siis netist saab neid 300-400 vahele. Vaadates euronicsi lehelt näiteks meile või bochi imejaid, siis sama hind. Kui neid peale kodus toimuvat demo x3 hinnaga ei müüda, siis ma ei saa aru kus otsast see kallis on?

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

Piipz kirjutas:

Mina pidasin silmas üldist vastupidavust. Vahtisin enne netis teste ja ülevaateid jne. Kuidas kannatab põrutust, trepist kukkumist, kuidas toru painutamist kannatab, milline on üldine eluiga.
Sõbra dyson on toiminud laitmatult juba 15a, ise olen ikka aeg-ajalt pidanud imureid vahetama, küll ei pea toru vastu, küll ei tööta mootor, küll kukuvad rattad alt. Või on lihtsalt s*** - 100% imemisvõimsust on ainult esimesel minutil jne.

Ja tegelikult Maaks juba rääkis imemisvõimsusest, kui sellisest, et kuskil tuleb mingi piir ette ja siis ostad lihtsalt numbreid, nagu foto"spetsialistid" ostavad megapiksleid.

Mul on mingi suuremat sorti Dyson (mudelit ei mäleta, aga maksis €450 kandis) olnud nüüd 4 aastat. Autotarvikute komplekt on ka, väga abiks. Väga võimas tööriist ja väga töökindel, samas peab möömna, et lärmab õudselt. Konkreetselt svammid kõrva, noh.

Kes võrdleb Dysonit mingi 100-eurose Electroluxiga, ei saa lihtsalt mitte millestki aru. Dysoni tolmuimejad töötavad absoluutselt teise tööpõhimõttega (tsentrifugaaljõul), mis annab neile erakordse imemisvõimsuse. Dyson oli esimene, kes selle tehnoloogia massidesse viis ning on põhimõtteliselt tolmuimejate Apple.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas pühak »

Selleks, et "erakordset imemisvõimsust" saada, pead sa mingist piirist alates toas õhurõhku tõstma hakkama. Ja siin pole juttu mingist kõrg- ja madalrõhkkonna stiilis erinevuse tekitamisest, vaid ikka õhurõhu kahekordistamisest nii, et ise juba surema hakkad.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas efendi »

Üle maksab ikka see, kes üle oma võimete maksab ja peab pärast tolmuimeja ostu kõhu kõrvalt kokku hoidma. Kui inimesel on piisavalt ressurssi ja ta ostab omale midagi, siis hind on väheoluline faktor. Oluline on, et inimene saab selle mida ta arvab et ta vajab. Kõik muu on kognitiivne dissonants - sisuliselt õigustamine, miks on odavam toode parem kui kallim, et end paremini tunda kuna kallimat ei jõua osta. :ner:

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Black »

Jah, minitud kirbi saab ju 250-ga kätte: http://www.okidoki.ee/item/4256113/

Ma ei kujuta ainult ette, miks ma peaksin sellist peletist oma majapidamisse tahtma.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas will111 »

ossa tinavile kui kole see asjandus välja näeb :shock: ma küll tavaliselt asju välimuse järgi ei hinda, aga no pidi ikka odav lontrus olema, kes sellise "futu" disaini välja mõtles.

aga ma ikkagi päris tõsiselt küsiksin, et misjaoks peab imemisvõime olema erakordne, ülikarm, tohutult räige või midagi muud sellist? kas teil on tolmuks maha lõigatud mutripead garaazipõrandal? the last time I checked...siis tolm oli veel suhteliselt kerge ollus ja seda ei suuda sisse imeda vaid väga nigelad ja umbes aparaadid

Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas voyager »

Luxi kohta võin sellise loo rääkida. Endal ka üks sugulane lolli peaga ostis selle. Täitesti tavaline vene Raketa laadne asi, lihtsalt mingid imeotsikud ja vidinad on kaasas, et asi ägedam tunduks. Minumeelest suht jõuetu asi võrreldes kordi odavama Philipsi või Electroluxiga.
Nüüd sai endale suvekodu soetatud, kus varasemalt soomlane sees elas. Seal majas vedeles üks täitsa korras vanakooli Electroluxi tolmuimeja. Noh nii aastast 1982 või midagi. Ja häda sellega, et tolmukotte vaja. Igatahes oli tolmuimejal see tänapäevase Luxi kott sees, mis sinna täiesti sobis. Elektroonikapoodidest siis uurisin ja üks tark teadis väita, et Electrolux ollagi kunagi Luxi nime kandnud. Igatahes välimus on sellel jurakal 1:1 sama nende tänapäeval suure raha eest müüdavatega. Tolmukotte vist saab ka ainult nende ukselt-uksele mormoonide käest, mina igatahes kuskilt poest ei leidnud.
Igatahes puhastuskvaliteet on sellel täpselt sama, mis kalli raha eest ostetud Luxil. Sai hoopis Philipsi imur soetatud, seoses sellega on Luxi eelkäija vaba ning võin selle soodsalt mõnesaja euroga maha müüa mõnele luxihuvilisele. Koristada sellega eriti ei saa, aga võibolla peab selleks kõigepealt Luxiusku olema, siis hakkab ka masin õigesti tööle.

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Asjandus mille külge see tolmukott läheb, meenutab mulle kangesti wc-poti kanalkatoru :roll:

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Vint »

pühak kirjutas:

Selleks, et "erakordset imemisvõimsust" saada, pead sa mingist piirist alates toas õhurõhku tõstma hakkama.

Tegelikult mitte või siis "jah" aga see pole vajalik. :)
Näiteks ka petooni lihvimisel kasutatavad imurid on samal põhimõttel toimivad. ( Jätame nüüd hiltid, Kärcherid, makitad ja muud sellised, mänguasjad kõrvale hetkeks. )
Ja puidutööstuste, tolmukogumis süsteemid + paljud muud.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cyclonic_separation

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Vint kirjutas:
pühak kirjutas:

Selleks, et "erakordset imemisvõimsust" saada, pead sa mingist piirist alates toas õhurõhku tõstma hakkama.

Tegelikult mitte või siis "jah" aga see pole vajalik. :)
Näiteks ka petooni lihvimisel kasutatavad imurid on samal põhimõttel toimivad. ( Jätame nüüd hiltid, Kärcherid, makitad ja muud sellised, mänguasjad kõrvale hetkeks. )
Ja puidutööstuste, tolmukogumis süsteemid + paljud muud.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cyclonic_separation

Vint, sa ajad nüüd ikka kaks asja segi. Imemise ja tolmu erldamise. Puidutööstuses imevad ikka needsamad tavalised tsentrifugaalventilaatorid (mis ei ole tsüklon)
Pilt

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas 426f »

Vene ventilaatorid samasuguse kujuga olid ikka eriti lahjad.Sai üks selline pandud keevitus suitsu ära imema.Ainus mis suutis oli müriseda.Teine oli turbo kujuga ja see imes tossu ilusti

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Vint kirjutas:
pühak kirjutas:

Selleks, et "erakordset imemisvõimsust" saada, pead sa mingist piirist alates toas õhurõhku tõstma hakkama.

Tegelikult mitte või siis "jah" aga see pole vajalik. :)
Näiteks ka petooni lihvimisel kasutatavad imurid on samal põhimõttel toimivad. ( Jätame nüüd hiltid, Kärcherid, makitad ja muud sellised, mänguasjad kõrvale hetkeks. )
Ja puidutööstuste, tolmukogumis süsteemid + paljud muud.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cyclonic_separation

Mis asi see petoon veel on? :shock: :wack:

Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Sten »

Petoon = sitaks tugevaks kivistunud betoon . :mrgreen:

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Sten kirjutas:

Petoon = sitaks tugevaks kivistunud betoon . :mrgreen:

Oh sa vana kurat. Minu majad siis kõik õrnal tasemel. :wack:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen juba mõnd aega tagasi loobunud kirjavigadele tähelepanu juhtimisest, kuna õigekirja au sees pidavaid inimesi peetakse mu isikliku kogemuse kohaselt fossiilideks, pedantideks jms, kes ei oska poolarusaamatu kirjutise "head sisu" näha.

Puidutööstuses, kus kunagi ammu töötasin, jaksas saepuruimeja isegi väikseid klotse vertikaalset toru mööda üles tõmmata. Küsimus on torust läbivoolava õhu koguses ehk siis tuule kiiruses, mida ventilaator tekitada jaksab. Tänapäeva tolmuimejate imemisvõimsus põhinebki rohkem voolikus vilistaval tuulel, mitte alarõhul, kuigi ka viimane on oluline, seda just igasuguste sügavpuhastuste puhul, mida Kirby-mutt mulle omal ajal hoolega reklaamis.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas will111 »

425f, sul seee vene ventilaator oli vist labadest ilma jäänud kuldsel nõukaajal :lol: minul imes selline asi esikust nagi küljest puhvaika ka sisse ja sülitas selle ülevalt korstna otsast õue, vot seda ma nimetan kurat IMEMISvõimeks :ner:


J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Mul seisis ka kõnealune imemasin tükk aega nurgas. Jäi teine mulle vanematest mälestuseks. Mäletan kuidas ema kirus seda raskuse pärast. Ei jaksanud vanas eas teisele korrusele tarida. Seetõttu suhtusin isegi vähe eelarvamusega sellesse imemasinasse. Ükskord uudishimu rahuldamiseks otsustasin katsetada. Nüüd on igasugu Kärcherid ja muud imurid jäänud keldrisse tolmu koguma. Hinnast ei tea ma midagi. Aga kui keegi koputaks uksele 600 euri näpus, siis ma oleks ilmselgelt nõus Kärcheriga jälle ära leppima ja Kirbyst ilma süümepiinadeta loobuma :)

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Maaks »

nilsleven kirjutas:

Kes võrdleb Dysonit mingi 100-eurose Electroluxiga, ei saa lihtsalt mitte millestki aru. Dysoni tolmuimejad töötavad absoluutselt teise tööpõhimõttega (tsentrifugaaljõul), mis annab neile erakordse imemisvõimsuse. Dyson oli esimene, kes selle tehnoloogia massidesse viis ning on põhimõtteliselt tolmuimejate Apple.

IRW, või et kohe apple :mrgreen:
Tsentrifugaalpumba tööpõhimõte ei ole viimase 150a jooksul suurt muutunud ja täpselt samasugune tiivik on mu vanaisa Saturnis sees ja selles kandilises asjas mille nimi oli vist komeet :D
Lihtsalt harimiseks olgu mainitud, et "erakordne imemisvõime" saavutatakse siiski AINULT piisavalt suure õhukulu läbi pumpamisega ja "imemise" efekt tekib puhastatava eseme aerodünaamilise takistuse tõttu.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

fomoco
Postitusi: 199
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Kuna vana tolmuimeja ei allu enam remondile, siis oleks uut vaja.

Ehk oskate soovitada kas osta vana Lux Royale, uus lux Intelligence või mõni kolmas.
Luxidest ostaks kasutatud masina, mõni teine võib olla ka uus.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Kauri »

fomoco kirjutas:

Kuna vana tolmuimeja ei allu enam remondile, siis oleks uut vaja.

Ehk oskate soovitada kas osta vana Lux Royale, uus lux Intelligence või mõni kolmas.
Luxidest ostaks kasutatud masina, mõni teine võib olla ka uus.

Krt, ühe seeria LUX-i filtrite summa eest saab kärcheri kuiv-märja koos viie tolmukotiga.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas Seppäläst tasuks kleiti osta? Ja mida eelistada, trikotaaž või ekrüü kangast?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Kauri kirjutas:

Krt, ühe seeria LUX-i filtrite summa eest saab kärcheri kuiv-märja koos viie tolmukotiga.

Kellele ema, kellele tütar.
Mõnda aega tagasi andsin Kärxcheri auruimuri ära kuna polnud suurt midagi teha sellega. Lux-i tolmuimeja toimetab varsti 20 a. ja tõenäoliselt toimetab veel.
Kõiksugu kulujuppe saab normaalse hinnaga saksa amazonist. Tolmukottide jaoks sisesta nt. lux beutel


fomoco
Postitusi: 199
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas fomoco »

kalleu kirjutas:
Kauri kirjutas:

Krt, ühe seeria LUX-i filtrite summa eest saab kärcheri kuiv-märja koos viie tolmukotiga.

Kellele ema, kellele tütar.
Mõnda aega tagasi andsin Kärxcheri auruimuri ära kuna polnud suurt midagi teha sellega. Lux-i tolmuimeja toimetab varsti 20 a. ja tõenäoliselt toimetab veel.
Kõiksugu kulujuppe saab normaalse hinnaga saksa amazonist. Tolmukottide jaoks sisesta nt. lux beutel

Milline kärheri mudel täpsemalt oli?
Too mingi võrdlus ka, millised on eelised ja millised plussid.

Vana kasutatud lux Royali saaks 100€ eest kätte.
Sama raha eest saaks tunduvalt vägevama kärheri

http://www.hinnavaatlus.ee/products/V%C ... ba109dc15c

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas bitter »

fomoco kirjutas:

kas osta vana Lux Royale, uus lux Intelligence või mõni kolmas.
Luxidest ostaks kasutatud masina, mõni teine võib olla ka uus.

Luxi olen vaid kaugelt näinud. Eespool viidatud Philipsil põles midagi läbi juhtme sissekerimise süsteemis. Oletan, et laps rakendas liigset jõudu :). Nüüd toimetab Miele C3. Väiksem, vaiksem, tõhusam, viisakam. Kärcher on kindlasti tubli aga garaažist tuppa ma seda ei laseks.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas stev666 »

imur peab olema vaikne, imevad nad kõik piisavalt, et tolmu võtta, ega ehitusel kive ei hakka imema.
Endal max võimsusel 59db. Varem pidi kodust ära minema kui imur käima pandi, nüüd ei sega tv vaatamistki

dr800 2x

kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kogu tõde tolmuimejatest ja eriti Kirbyst

Lugemata postitus Postitas kalleu »

fomoco kirjutas:

...
Milline kärheri mudel täpsemalt oli?
Too mingi võrdlus ka, millised on eelised ja millised plussid.

Aurumasin oli SV1902, mingi hetk oli Tartu Mecros 500 ringis. Iseenesest väga korralik ja töötas väga hästi aga kodukasutuseks paras overkill. U. sama kui koju garaazi autotõstuk ja rehvipink osta.

Plussid:

  • Väga hästi töötas, mitte ühtegi kaebust. Esimestel kordadel oli päris kole pilt, mis kõik madratsi, diivani ja vaiba seest välja tuli. Eelnevalt sai profülaktika mõttes Luxiga üle tõmmatud aga Kärcher võttis paremini.

  • Ainult auruga sai kõik puhtaks, me mingit keemiat sisse ei valanud.

Miinused:

  • Võib-olla kasutusmugavus ja hoiustamisel võttis palju ruumi. Kuna voolik oli kaheosaline (aur välja, mustus sisse) siis oli suhteliselt jäik ja nt. autot oli seest keeruline teha.
    Ühel hetkel jäi lihtsalt seisma, paar korda kuus kasutamiseks ei tahtnud ka hoida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”