Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
bitter kirjutas: 18 Dets 2020, 21:56
Ain kirjutas: 18 Dets 2020, 21:39
bitter kirjutas: 18 Dets 2020, 21:13

3 kuud pole siin midagi küsitud. Oleks äge kui keegi viitsiks vastata paarile lollile küsimusele seoses koduvõrguga. Vahetasin ISP-d, uuel ruuteril teine dhcp ip vahemik, ei näinud enam Synology seadet. Ülejäänud asjad said automaatselt uued ip-d aga Synology-l on "use manual conf (recommended)". Hea küll, vaatasin ip scanneri nimekirjast lähima vaba ip, vahetasin käsitsi ära ja korras. Aga torkas silma, et ip scanner kontrollib vahemikku 192.168.3.0-192.168.3.255 ja leiab seadmed üles. Samas uue ISP ruuteri veebi aadress on http://192.168.192.1 ja ruuteri dhcp seadetes vahemik - 192.168.192.2-192.168.192.254. Aidake lünk täita. Kuidas saab olla, et ruuter väidab, et jagab üht vahemikku aga scanner leiab hoopis teised aadressid?

Ja teine probleem - win10 läpakas (Lenovo T450s, värske OS peal) kohati ei saa wifiga ühendust. Just ütles: unable to connect to ... võrdlesin wifi seadeid teise läpakaga, mis püsib ilusti ilusti wifis. Tgevuse käigus sai Lenovo iseenesest ühenduse tagasi. Uuendused on up-to-date, mõned optional uuendused on paigaldamata. Soovitusi?

Üldiselt on alati mõistlik vaadata vana ruuteri ip aadress ja vahemikud enne vahetust. Uuele seadmele paned sama ip ja vahemiku. Jääb ära erinevate seadmetega mässamine. Mis wifisse puutub siis kustuta see võrk(unusta) ära ja proovi uuesti ühendada. Kui elad korrusmajas siis kasuta soovitavalt 5Ghz seadet millega teised ei häiri niipalju ja kiirused paremad.

Vana ruuteri seadistus on olemas, ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et on mul on võimalik vaikimisi dhcp vahemik ära muuta. Segavaid naabreid pole, wifi liigub mõlemal sagedusel.

Enamikul juhtudel kui muudad ära ruuteri enda IP, läheb sellega DHCP antav vahemik ka juba "õigeks" paika! Telia tehnikute põhiline leivanumber on see, et vahetatakse ruuter välja.. ja mingi aja pärast hakkab klient kurtma, et printimine ei tööta ja failiserverile ei saa ligi jne.. Ehk siis ei süveneta mis seaded võrgus on ja pannakse tehasekonfiga seade lihtsalt paika..



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Fixed IP jaoks ei lähe seal midagi "ise õigeks paika", lihtsalt kuna 255.255.255.0 võrgus on 253 võimalikku seadmeaadressi, siis reeglina hudoožnikud topivad oma printserverile jms mingi suure numbri ja loodavad, et DHCP oma automaatselt jagatavate numbritega kunagi sinna ei jõua. Samas näiteks mingi seade oli, mis jagas wifi klientidele aadresse alates 200-st ning tegemist oli kohaga, kus käis palju külalisi - võid ise arvata, mis selle setupi peale varsti juhtuma hakkas...

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 19 Dets 2020, 18:59

Fixed IP jaoks ei lähe seal midagi "ise õigeks paika", lihtsalt kuna 255.255.255.0 võrgus on 253 võimalikku seadmeaadressi, siis reeglina hudoožnikud topivad oma printserverile jms mingi suure numbri ja loodavad, et DHCP oma automaatselt jagatavate numbritega kunagi sinna ei jõua. Samas näiteks mingi seade oli, mis jagas wifi klientidele aadresse alates 200-st ning tegemist oli kohaga, kus käis palju külalisi - võid ise arvata, mis selle setupi peale varsti juhtuma hakkas...

Sa hetkel ei saanud mõttekäigust päris õieti aru vist.. Inimesel oli vana ruuter ja Synology NAS millel ip käsitsi paika pandud. Uue ruuteri ip ja antav vahemik oli teine. Juhtisin tähelepanu, et kui on toimiv võrk ja võrgus on seadmeid millel on ip staatiliselt paika pandud siis kergem on muuta uue ruuteri ip ära samaks mis oli vanal ruuteril. Peale seda hakkab suure tõenäosusega ruuter dhcp-ga andma aadresse samasse aadressvahemikku. See annab eelduse, et saad oma seadmetele jälle ligi. Pigem oleks mõistlik panna staatilised ip-d kohe algusesse (näiteks 192.168.1.1 on ruuter, Synology on 192.168.1.2 jne. ja dhcp server andma 192.168.1.100 ja ülespoole näiteks. Lisaks kui vahetati teenusepakkujat siis suure tõenäosusega on mängus veel dns-id.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma sain väga hästi aru, mida sa ütlesid, aga esiteks sa ajasid segamini IP vahemiku ja subneti ning "suure tõenäosusega" ei ole ei infotehnoloogias ega üldse muus inseneerias aktsepteeritud termin :) See koduvõrgu-värk ei ole tegelt nii keeruline, 192.168 on reserveeritud algus kohtvõrkudele, järgmine number tähistab tavaliselt konkreetset kohtvõrku ja selle vaikeväärtus võib tõesti seadmetel erineda, DHCP-st seadmete MACide järgi staatilised IP-d paika ja seadmed ise DHCP-ga küsima ning kõik laabub. Käsitsi seadmetele IP-de määramine on tüütus, eriti kui neid peaks natuke rohkem olema kui 1-2tk, aga routeri konffi vaadates on kogu pilt ilusti peo peal korraga näha.

Anoh muidugi ma pehmelt öeldes pole mingi ekspert ja keegi mind "päris" võrguseadmete ligi ei luba :wack:, niiet vaielda ei viitsi, lihtsalt jagan omaarust muretuimat skeemi.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 19 Dets 2020, 19:39

Ma sain väga hästi aru, mida sa ütlesid, aga esiteks sa ajasid segamini IP vahemiku ja subneti ning "suure tõenäosusega" ei ole ei infotehnoloogias ega üldse muus inseneerias aktsepteeritud termin :) See koduvõrgu-värk ei ole tegelt nii keeruline, 192.168 on reserveeritud algus kohtvõrkudele, järgmine number tähistab tavaliselt konkreetset kohtvõrku ja selle vaikeväärtus võib tõesti seadmetel erineda, DHCP-st seadmete MACide järgi staatilised IP-d paika ja seadmed ise DHCP-ga küsima ning kõik laabub. Käsitsi seadmetele IP-de määramine on tüütus, eriti kui neid peaks natuke rohkem olema kui 1-2tk. Routeri konffi vaadates on kogu pilt ilusti peo peal.

Anoh muidugi ma pehmelt öeldes pole mingi ekspert ja keegi mind "päris" võrguseadmete ligi ei luba :wack:, niiet vaielda ei viitsi, lihtsalt jagan omaarust muretuimat skeemi.

Ära aja lihtsale inimesele asja keeruliseks! Meil siin üks radiaatoriteema juba käib! :D Keskmine inimene ei tea midagi subnetist, kohtvõrgust ja reserveerimisest jms.. See suure tõenäosusega oli üteldud lihtsale inimesele selleks, et keegi "tark" ei tuleks tähte närima natuke profimate seadmetega millel pead paljud seadistused eraldi käsitsi tegema. Olen oma elus seadistanud väga palju ruutereid ja võrke. Seda ikkagi põhiliselt lihtsamate vajadustega klientidele. Lühidalt veelkord: tema mure oleks kõige lihtsam olnud lahendada vahetades uue ruuteri ip ära. See oleks olnud sisuliselt ainus liigutus.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, ja siis kui ühel heal päeval DHCP selle staatiliselt määratuga sama IP mingile muule seadmele määrab, hakatakse kuupeurosid kulutama ja "vigaseid" seadmeid välja vahetama, damhik. Sry, sa ise promod siin seda lähenemist, et tsikli hooldusi esinduses teha jne, mis selles nii müstilist on, et kohtvõrgu seadistamist võiks ka enam-vähem töökindlaid meetodeid kasutades teha, mitte lihtsalt suskida ja loota, et äkki näkkab? Sa ju ikka sellest said aru, et mida mina soovitasin, pole ju eriline raketiteadus, routeri adminnist 5 minuti töö? Jah, DHCP vahemiku koomale tõmbamine on ka sama lihtne, aga lihtsalt midagi muutes või maha põlenud routerit vahetades pead sa pärast kõik need seadmed ikka ükshaaval läbi käima, kuidagi "lokaalselt", sest läbi võrgu sa neid ju ei näe...

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 19 Dets 2020, 20:02

Jah, ja siis kui ühel heal päeval DHCP selle staatiliselt määratuga sama IP mingile muule seadmele määrab, hakatakse kuupeurosid kulutama ja "vigaseid" seadmeid välja vahetama, damhik. Sry, sa ise promod siin seda lähenemist, et tsikli hooldusi esinduses teha jne, mis selles nii müstilist on, et kohtvõrgu seadistamist võiks ka enam-vähem töökindlaid meetodeid kasutades teha, mitte lihtsalt suskida ja loota, et äkki näkkab? Sa ju ikka sellest said aru, et mida mina soovitasin, pole ju eriline raketiteadus, routeri adminnist 5 minuti töö? Jah, DHCP vahemiku koomale tõmbamine on ka sama lihtne, aga lihtsalt midagi muutes või routerit vahetades pead sa pärast kõik need seadmed ikka ükshaaval läbi käima, kuidagi "lokaalselt", sest läbi võrgu sa neid ju ei näe...

Saan väga hästi aru mida soovitasid. Selles ei olegi midagi valesti. See on võimalus. Aga see võtab rohkem aega ja ilmselt vajab ka rohkem teadmisi. Ma pakkusin kõige lihtsama lahenduse välja. Mul endal on päris palju seadmeid võrgus. IP-d on kõigil käsitsi paigas ja asjad töötavad nii aastaid. Ma tean mis on mis (exeli tabel) ja kui midagi asendan siis läheb sama ip mis vanal seadmel. Kui vahetasin hiljuti ruuterit tegin sama asja.. ip paika, dhcp algus samuti, pordi suunamised ja rohkem pole probleemi olnud.. Ja kõiki seadmeid kindlasti peale ruuteri vahetust läbi käima ei pea. Kui mõtlen palju mul seadmeid, printereid, kaameraid.. siis hakata iga kord kui peaks ruuteri vahetus olema macidega ip-si paika panema..tänan ei. Aga jah on kliente kellel nii tehtud. Ühesõnaga kuidas kellegile meeldib.
Lisaks veel, et ruuteritel on seadistatav DHCP lease time. See tähendab, et kui tuled mulle täna külla oma arvutiga siis saad dhcp-ga ip aadressi. Enam sa minu juurde ei satu ja kui see lease time läbi saab kaob ka reserveering.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Aini lahendus oleks olnud lihtne aga see hetk on möödas. Seadmeid on kokku max 15. Kõik peale NAS-i saavad ip automaatselt juba aastaid. Ei näe põhjust seda muuta praegu. Mingil vaiksemal hetkel määran NAS-ile ip väljaspool dhcp vahemikku, nagu Jesper soovitas ja kõik peaks hästi olema. Absoluutselt ei kahetse, et pidin rohkem mässama. Sain uusi kogemusi. Tänan!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

bitter kirjutas: 19 Dets 2020, 23:13

Aini lahendus oleks olnud lihtne aga see hetk on möödas. Seadmeid on kokku max 15, kõik peale NAS-i on juba aastaid saanud ip automaatselt, ei näe põhjust seda muuta. Mingil vaiksemal hetkel määran NAS-ile ip väljaspool dhcp vahemikku, nagu Jesper soovitas ja kõik peaks hästi olema. Absoluutselt ei kahetse, et pidin rohkem mässama. Sain uusi kogemusi. Tänan!

Selline mässamine õpetab ja arendab hästi! Eriti kui aega ja huvi asja vastu on.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 20:31

Mul endal on päris palju seadmeid võrgus. IP-d on kõigil käsitsi paigas ja asjad töötavad nii aastaid.

Mul on ka võrgus sitaks seadmeid, umbes pooltel ei saa sa ise kuskilt ip määrata (hiina smart home tilulilu)
ruuteris on kõigile nimi pandud seega ainus normull versioon minu võrgus on DHCP

aga mul on siin üks teine probla tekkinud nimelt on võrugs ka üks raspberry pihole
pihole siis on määratud ka DHCP ja ruuterist see välja lülitatud

täiesti x hetkel järsku ruuter arvab et tema ip võiks olla 192.168.9.1 aga pihole jagab ikka sätitut 192.168.8... vahesse

mis tahes pidi sätid ruuter hüppab mingil hetkel enda adres ühe sammu ära ja sellega kukub neti ühendus kõigl seadmetel maha

pihole on resetitud ja mida iganes tehtud ruuter samuti ja ikka

pihole seega võrgust lõpuks välja võetud sest ei saa aru mis fak see on

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 20 Dets 2020, 02:16
Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 20:31

Mul endal on päris palju seadmeid võrgus. IP-d on kõigil käsitsi paigas ja asjad töötavad nii aastaid.

Mul on ka võrgus sitaks seadmeid, umbes pooltel ei saa sa ise kuskilt ip määrata (hiina smart home tilulilu)
ruuteris on kõigile nimi pandud seega ainus normull versioon minu võrgus on DHCP

aga mul on siin üks teine probla tekkinud nimelt on võrugs ka üks
pihole siis on määratud ka DHCP ja ruuterist see välja lülitatud

täiesti x hetkel järsku ruuter arvab et tema ip võiks olla 192.168.9.1 aga pihole jagab ikka sätitut 192.168.8... vahesse

mis tahes pidi sätid ruuter hüppab mingil hetkel enda adres ühe sammu ära ja sellega kukub neti ühendus kõigl seadmetel maha

pihole on resetitud ja mida iganes tehtud ruuter samuti ja ikka

pihole seega võrgust lõpuks välja võetud sest ei saa aru mis fak see on

Saan aru, et Sul on siis kõigepealt ruuter millest läheb sellesse raspberry pihole -sse? Kumb Sul võrku dhcp-d jagab? Ikkagi ruuter jah? Seal võib olla, et ikkagi mõlemal seadmel on lubatud dhcp server ja mõlemad jagavad mingil hetkel võrku omi ip aadresse.. Ja sellest see jant tekkib. Mis selle raspberry pihole ülesanne on muidu?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ruuteris on DHCP välja lülitatud

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ain, kiire google oleks aidanud, pihole teeb dns-i ja blokeerib reklaame kogu koduvõrgus https://en.wikipedia.org/wiki/Pi-hole ja muide - lobsteri postis oli dhcp info olemas 8).
Lobster, miks sa dhcp vaarikasse seadistasid? Teoreetiliselt võiks ju olla, et vaarikas teeb dns-i ja ruuter jagab ip-sid ? Äkki selline konf töötab paremini... Palun kommenteeri ka pihole kogemust. On tõhusam kui brauseripõhised lahendused?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kui ma ta püsti panin siis see DHCP piholi panemisel oli mingi põhjus.
mul ei tule praegu meelde miks see nii oli, (aga see oli vajalik) töötas päris kaua ilma ühegi probleemita, millest probleem hakkas täpselt ei teagi, kas oli selleks mingi phole või ruuteri update vms

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

bitter kirjutas: 20 Dets 2020, 12:26

Ain, kiire google oleks aidanud, pihole teeb dns-i ja blokeerib reklaame kogu koduvõrgus https://en.wikipedia.org/wiki/Pi-hole ja muide - lobsteri postis oli dhcp info olemas 8).
Lobster, miks sa dhcp vaarikasse seadistasid? Teoreetiliselt võiks ju olla, et vaarikas teeb dns-i ja ruuter jagab ip-sid ? Äkki selline konf töötab paremini... Palun kommenteeri ka pihole kogemust. On tõhusam kui brauseripõhised lahendused?

Vaatasin seda jah ka googlist nüüd. Tundub huvitav asi olevat. Kuskil oli juttu ka smart tv-st.
Aga see ip teema.. Võibolla peaks vaatama mis selle ruuteri vaikimisi ip aadress on.. Et kui äkki tehaseseadesse läheb.. Kas muud seaded jäävad paika?Kas defaultis on dhcp server näiteks lubatud või mitte?
Kui dhcp-d teeb see pi-hole siis mismoodi on ruuteris erinevatele asjadele nimed pandud?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

pole vahet, kas panen selle nr ruuteri default või midagi muud igal juhul vahetab eelviimase nr mingi hetk ära
ruuteris on selline koht nagu devices ja seal on võimalik kõikide võrgus olevate seadmetele nimi anda (jääb meelde mac aadressi põhiselt) olenemata, kas ruuter on määratudb DHCP serveriks või mitte.
ma arvan, et vaikimis on tal DHCP server sisse lülitatud aga kui ta oma lükke ära teeb siis ta ei lülita sellega seoses ka oma DHCP d sisse seega arvan, et ta ei tee seda tehase reseti
ja see nüke tuleb ainult ja ainult siis kui pihole on võrgus. Olen üritanud pihole täiesti uninstallida ja siis uuesti peale lasta, no good võib töötada kolm päeva võib töötada kolm tundi.
suure tõenäosusega sellel siit vastust ei leia. see on nii totter viga, et kui kellelgi just sama asjaga hiljuti kokkupuudet pole olnud siis suht ebatõenäoline, et välja mõtleb. viga on ka piisavalt totter, et seda googledades lahendama hakata.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mis ruuter Sul on? Ja mis/kelle ühendus sisse tuleb?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

huipei B535-232
telia

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ja pihole aadress on?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

vist panin küsima 192.168.9.200

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ja kuidas asjad ühendatud on omavahel? Alustades ruuterist? Ruuteri vaikimisi IP võiks tehasest vaikimisi olla 192.168.8.1. Ruuteril on 4 lan pesa. Sealt siis läheb edasi kuidas? Mis pesad pihole-l on?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mu arust ruuter tehasest oligi selle nr 9
pihole on võrgukaabliga ruuteri küljes seal on kaabliga veel üks arvuti ja valvekaamera
ülejäänud mudru vireless

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kuidas mõista Sinu vastust "vist panin küsima 192.168.9.200" küsimusele mis on pinhole ip aadress ?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no ta ei ole mul hetkel külge ühendatud kuna ta hakkab lollusi tegema
ja no ma erilsit vahet ei näe, mis see viimane nr on aga panin ta kuskile lõpu poole

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

ma ikkagi pakuks ,et Sul oli mingil hetkel nii ruuteri kui ka pinholes lahti dhcp server. Ja see selle jama tekitas.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no seda jama on olnud korduvalt ja ma olen korduvalt ruuteri tagasi pannud oma nr9 peale ja korduvalt on veendutud, et DHCP on ainult piholes
oleks korra vms aga ma olen üritanud sellele jälile saada, reinstallinud ja resetinud seda pihole ja ka ruuterit

ei ole võimalik et ma kümme korda ühe reha otsa astun ja ma olen teadlik et kui on kaks DHCP serverit samas vahemiks võib igasugu anomaaliaid tekkida seega see on mitte double ega triple vaid more time checked

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas grahv »

A3 värvilaseritega kogemusi?
Oskab keegi kommenteerida nt Xerox Versalink C7020 ja Canon i-Sensys LBP852Cx - kumb on töökindlam, vähem probleemne just trükkimise osas? Mida üldse arvata Xeroxi järelhooldusest Eestis?

G

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

saatsin sulle ühe priva, grahv

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Vint »

Opera on saanud spets mängjatele mõeldud brauseriga hakkama. :) ( Nagu see mind huvitaks ) Mis põhiline- võimalik peale sundida tume taust ja ohtralt palju vidinaid, jõudluse sättimiseks. Hot tabs killer, Network limiter, Ram/Cpu jne
https://www.opera.com/gx

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kõvaketta kloonimisega tavaliselt SSD peale oskab keegi spetsiifilisemat nõu anda?
Mu vanemate arvuti, läägis hirmsasti ja mõtlesin et panen kiirema ketta. AGA keegi on kunagi kevaketta tüübiks pannud "dynamic" ja nüüd ükski koloonimise tarkvara ei suuda teda terves tükis kloonida :( Proovisin AOMEI-d ja EaseUS Todo.
Kettal on 2 partitsiooni, isegi kui mõlemad uuele SSD-le kloonida saab vastuseks OS no found või mingis versioonis oli isegi sinisel taustal errorid.
Lootsin, et probleem äkki selles, et Win jookseb seal peal - tirisin kasti linna ja panin kõik kettad enda arvutisse, aga siin sama seis.

Capture.JPG

Disk 0 on uus SSD 480GB, Disk 1 on minu asvuti SSD, Disk 2 on vana HDD 750GB.
AOMEI isegi ei näita Disc 2-e.
Kuidas asjaga edasi minna, et ei peaks wini (legaalne) ja tarkvara uuesti installima?
EDIT: Sain ise hakkama :-)
Dynamic ketas tuleb convertida basic kettaks ja seejärel kloonida. Dynamic to basic on muidugi omaette ooper, kõik kes lubavad et teevad, ei tee seda tasuta. Leidsin lõpuks ühe programmi varasema versiooni, kus see featuur oli veel tasuta osas :-) EaseUS Partition Master 10.1

Viimati muutis Maaks, 01 Mär 2021, 08:15, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”