Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 23 Mär 2023, 16:14
Reaalsus on see, et paroolide meeldjätmine on kaasjal suht lootusetu, mul on nimekirjas üle 1000 saidi, milles, mul kasutajakonto loodud. Paroole peavad täna meeles paroolihoidlad.
Seda küll. Aga paroolihoidlal ka salasõna vaja. Ja mitte liiga lihtsat. Lastpassi andmed vist läksid jalutama...

Saan ma õigesti aru, et selline Thunderbolt 3 toega jubin töötab Mb Air M1 ja M2 mõlemaga aga M2-ga pigem mõttetu, jääb Magsafe pesale ette?
Pilt

https://kaup24.ee/et/arvutid-ja-it--teh ... d=11175778


Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Pole aimugi aga kui sa seda jubinat ei kavatse kaasa vedada siis mugavamad on kasutada sellised dokid, kus arvustisse läheb ainult Thunderbolt juhe. Siis piisab masina kaasa võtmiseks ühe juhtme lahti ühendamsiest. Kõik ülejäänud kama jääb lauale. Hiljuti tuli vist Ugreenil või äkki Baseusel mingi selline vidin välja. Ise kasutan oma Maci taga nii tööl, kui kodus Lenovo dokki koos Lenovo laadijaga ja Appli enda laadimisjuhe ja laadija on kotis. Väga mugav.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Macintosh kirjutas: 23 Mär 2023, 15:41
Eesti keelsel sõnaraaamtul baseeruv parooligeneraator. Tehtud küll oma tarbeks aga ma ei näe põhjust miks teised ei võiks seda kasuatda või endale koopiat teha. Vabavara. Generaator saab olema üleval niikaua, kui biker.ee domeen käigus on. Ja sellel aegumistähtaeg puudub.

https://parool.biker.ee/
See on ju täitsa hea parooligeneraator :bsmile:

Pilt

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 23 Mär 2023, 17:52
► Näita Spoilerit
Pole aimugi aga kui sa seda jubinat ei kavatse kaasa vedada siis mugavamad on kasutada sellised dokid, kus arvustisse läheb ainult Thunderbolt juhe. Siis piisab masina kaasa võtmiseks ühe juhtme lahti ühendamsiest. Kõik ülejäänud kama jääb lauale. Hiljuti tuli vist Ugreenil või äkki Baseusel mingi selline vidin välja. Ise kasutan oma Maci taga nii tööl, kui kodus Lenovo dokki koos Lenovo laadijaga ja Appli enda laadimisjuhe ja laadija on kotis. Väga mugav.
Ei kavatse, jääb kontori lauale. Kolleeg kasutab su kirjeldatud dokki juba ~4 aastat. ~2 aastaga hakkas thunderbolti kaabli ühendus dokiga tasapisi lagunema. Tüütu. 20cm liiga napp ilmselt. Kahe pistikuga jubin võiks ju selles osas parem olla.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@bitter, ilmselgelt pole sinu kirjaldatud juhtumil viga dokis vaid kasutajas. Kaks varianti, kas vahetada kaablit või kasutajat. Eriti hea tulemuse võiks anda mõlemad vahetamine korraga. :lol:
Mul on kahes eri kohas dokid ~4 aastat kasutusell. Seni näeb kõik välja nagu uus. Pole vaja vahetada ei kaablit ega kasutajat, dokist rääkimata. :mrgreen: Mina olen rahul. Mul oli täpselt samasugune dokk nagu sa viitasid lühidalt kasutusel ja mulle ei meeldinud. Ilmselt vedeleb tänagi kusagil kastis. Võin sulle loovutada kui üles leian ja sa soovid.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 06 Apr 2023, 11:54
Mul oli täpselt samasugune dokk nagu sa viitasid lühidalt kasutusel ja mulle ei meeldinud. Ilmselt vedeleb
Tänan pakkumast, täpselt sama ei sobi, sd-kaardi lugejat vajan ka. Aga kui leiad üles, siis ma oleks väga tänulik kui laenad seda mulle proovimiseks. Kui peaks meenuma - miks ei meeldinud, anna teada. Ma oleks valmis katsetama järgmine nädal.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

DigiDoc faili allkirjastamine lahkus mingil põhjusel peale digidoc updeiti parem klikk menüüst.
Keegi teab, kuhu või miks see kadus ja kas tagasi ka saab?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Kõigepealt tee restart, kui pole teinud.
Pilt
Selline dll vastutab selle menüü eest, vaata kas sul see .reg kirje ja .dll üldse olemas, kui tundub midagi pahasti tee reinstall.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Restarti oli vaja hommikul tegi mingit updeiti omale mis vajas restarti siis tuli tagasi
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mõned veebilehed (hetkel olen märganud, et delfi.ee ja kava.ee, aga võibolla on neid veelgi) hakkasid arvutist Firefoxiga vaadates sellised välja nägema. Kava.ee lehel on allpool teksti veel ja ühtegi pilti ei ole, Delfi.ee lehel on lehe alguses ainult tekstilingid, allpool veel teksti ja pilte, aga pildid on kõik kuidagi ebaharilikult laiad, igal real üks ja enamikud peaaegu servast servani. Muu brauseriga (Microsoft Edge-ga proovisin) vaadates OK. "Cookies and site data" ning "Cached web content" tegin tühjaks ja brauserile restardi ka, igaks juhuks arvutile ka, ei aidanud, mida tegema peaks?
Manused
04.jpg
Clipboard03.jpg
Clipboard01.jpg
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas joekas »

Ei lae miskil põhjusel css-i ära. Kui käsitsi aadressireale https:// ette paned, siis sama jama?
T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

https:// ongi juba ees.
Manused
11.jpg
Viimati muutis Turist, 26 Apr 2023, 23:39, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Nüüd avastasin, et see on AdBlocer-iga seotud. Kui see neil saitidel välja lülitada, siis töötab jälle (kuigi varem on sisselülitatud AdBlocker-iga ka töötanud)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Delfis (ja ekspress grupil) toimib uBlock Origin minu arvates paremini. Lisaks Postimees AdBlockeri pele viskas teate (pane AdB kinni), aga uB-le ei reageeri :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Hiljuti uuendasin OP-süsteemi Win 10 peale ja panin tähele, et ekraani heledus hakkas ise muutuma ja seda minu arust täiesti ebaloogiliselt: kui ees on valge leht, siis heledus suureneb ja kui paigutada ekraanile midagi tumedat, siis heledus väheneb. Ma ise küll pigem eelistaksin vastupidist, aga kõige parem oleks kui Windows ei üritaks olla liiga tark ja ei püüaks aimata milline heledus mulle meeldiks ehk siis meeleldi lülitaks selle funktsiooni välja (kui saab), aga ei leia kusagilt sellist võimalust. Üritasin netist mingit abi leida, aga justkui ei ole selliseid linnukeste ära võtmise kohti jms nagu juhendites välja on toodud. Tegu on sülearvutiga.
Manused
Clipboard05.jpg
Clipboard05.jpg (47.28 KiB) Vaadatud 1605 korda
Clipboard04.jpg
Clipboard03.jpg
Clipboard02.jpg
Clipboard01.jpg
Kasutaja avatar

teeperv
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Sept 2013, 23:18
Tsikkel: Vultus & Himalayan
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas teeperv »

Turist kirjutas: 30 Apr 2023, 22:07
Hiljuti uuendasin OP-süsteemi Win 10 peale ja panin tähele, et ekraani heledus hakkas ise muutuma ja seda minu arust täiesti ebaloogiliselt: kui ees on valge leht, siis heledus suureneb ja kui paigutada ekraanile midagi tumedat, siis heledus väheneb. Ma ise küll pigem eelistaksin vastupidist, aga kõige parem oleks kui Windows ei üritaks olla liiga tark ja ei püüaks aimata milline heledus mulle meeldiks ehk siis meeleldi lülitaks selle funktsiooni välja (kui saab), aga ei leia kusagilt sellist võimalust. Üritasin netist mingit abi leida, aga justkui ei ole selliseid linnukeste ära võtmise kohti jms nagu juhendites välja on toodud. Tegu on sülearvutiga.
Kuna mul on olnud "põnevaid" kogemusi viimaste Wini versioonidega ja "kust seda tänapäeval muudetakse" küsimusi (staatilist IPd saab määrata mitmes kohas; osad neist ei tööta), mõtlesin järgi proovida. Ja nii ongi, seda sätet ei näita ka minu W10 läppar, kuigi kõik netimaterjalid ja MSi enda artiklid viitavad, et justkui peaks saama.

Mõtlesin, et küsin "targematelt" ehk AI-lt. Kõigepealt Bing, sest seegi ju MSi toode, peaks oskama? Hah. Ei. Pole seda sätet ei minu W10 läpparis, polnud ka algse küsija omas. Bing feil.
image.png
Ok, ChatGPT on ju ka. Esimene katse polnud eriti parem.
image.png
Aga pani natuke mõtlema. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi peaks ju ikka saama?
image.png
Sedasama soovitab ka netist leitud MSi artikkel, ehk siis lahendus tundub legit olevat.

Olgu öeldud, et ise seda proovinud ei ole. Ehk on abiks.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

See aitas tõesti. :bsmile: Panin küll juba ammu tähele, et heledus vahel muutub, aga esimesel paaril nädalal ei osanud seda kuidagi ekraani heledusega/tumedusega seostada, arvasin et täiesti suvaliselt muutub see. Tekkis ka mõte, et kuna arvuti on juba 8 aastat vana ja iga päev olnud tundide kaupa töös, siis äkki ekraani valgustusega mingi probleem tekkinud. :D
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kunagi sai Excelis tehtud selline valem, mis andis sisestatud teksti järele hetkel oleva kuu ja aasta:

Kood: Vali kõik

="TEKST ("&TEXT(B6;"MMMM ")&YEAR(B6)&")"
Lahtris B6 on mul hetke kuupäev, valemiga: =TODAY()
Oleks vaja teha ka selline, et kuu asemel annaks kvartali, näiteks TEKST (2. kvartal 2023), aga hetkel ei oska seda kuidagi lahendada. :roll:
Kasutaja avatar

teeperv
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Sept 2013, 23:18
Tsikkel: Vultus & Himalayan
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas teeperv »

Turist kirjutas: 03 Mai 2023, 18:44
Kunagi sai Excelis tehtud selline valem, mis andis sisestatud teksti järele hetkel oleva kuu ja aasta:

Kood: Vali kõik

="TEKST ("&TEXT(B6;"MMMM ")&YEAR(B6)&")"
Lahtris B6 on mul hetke kuupäev, valemiga: =TODAY()
Oleks vaja teha ka selline, et kuu asemel annaks kvartali, näiteks TEKST (2. kvartal 2023), aga hetkel ei oska seda kuidagi lahendada. :roll:

Saate kasutada järgmist valemit, et saada kuvatud kvartali aasta ja kvartali nime koos:

="TEKST("&CEILING(MONTH(B6)/3;1)&". kvartal "&YEAR(B6)&")"

Selgitus:

Funktsioon CEILING võtab kuupäeva kuu ja jagab selle arvuga 3, et saada kvartali number, ja seejärel ümardab selle järgmisele täisarvule. Näiteks 2. kvartali puhul võtab see arvutuseks 4/3, mis annab tulemuseks 1.34, mida ümardatakse ülespoole 2-le.
"&" on tekstiühendusoperaator, mis ühendab tükid kokku üheks tekstiks.
Kõik tekstilised osad on pandud jutumärkide vahele, nii et nad tulevad kuvatud tekstina välja.
"kvartal" ja aasta on kõik kirjutatud ilma jutumärkideta, kuna need on lihtsalt tavalised sõnad, mida soovite kuvada.

Lõpuks peaks valem nägema välja selline:

="TEKST("&CEILING(MONTH(B6)/3;1)&". kvartal "&YEAR(B6)&")"

Kui soovite kuvada seda teksti teises lahtris, siis saate lihtsalt viidata sellele lahtrile ja valemile nagu järgnevalt:

=B7

Kus B7 sisaldab eelnevalt kirjeldatud valemit.


Seda teksti ma ise välja ei mõelnud, paningi terve postituse copypastena prompti :D aga seekord proovisin ka, toimib küll:
image.png
image.png (3.92 KiB) Vaadatud 1350 korda
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tänan, töötab. :bsmile: Muidu olen ikka mõningate funktsioonidega Excelis mässanud, aga CEILING oli küll täiesti võõras ja ei osanud ka leida infot, mis selleni viiks.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ehk lühida kokkuvõtva targutusena on 'floor' ja 'ceiling' kasulikud funktsioonid, kui on vaja saadud avaldisi ümardada vastavalt alla või üles, argumentideks see avaldis ja järk, mille juurde tahad ümardada... aga tegelikult on 'round' funktsioonil ka nüüdseks tekkinud erinevaid uusi variatsioone.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas keegi ka Virtualbox 'i hingeeluga kursis on?

Sai kunagi emanualist ostetud Citroen Jumper'i remondimanuaal mis toimib Virtualbox'is. Uue arvuti soetamisel sai see kopeeritud NAS kettale kuid nüüd enam NAS'ilt seda käivitada ei õnnestu.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas digiallkirja on võimalik anda näiteks 200le dokumendile korraga (kõik eraldi ümbrikus)?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas: 15 Mai 2023, 10:30
Kas digiallkirja on võimalik anda näiteks 200le dokumendile korraga (kõik eraldi ümbrikus)?
Pakun et ei ole sellist võimalust ette nähtud ja ilmselt ei saagi olema, sest sellisel massalkirjastamisel võib juhtuda, et allkirja saab ka mingi soovimatu dokument :D
EDIT: Nende kirjelduses on see toiming toetatud (aga ei täpsustata, kas eraldi konteinerites):
https://blog.dokobit.com/et/uudised/dok ... -portaali/
"Dokobit omandas SK ID Solutions AS-lt Eesti suurima dokumendiallkirjastamise portaali DigiDoc.
See samm võimaldab meil pakkuda klientidele uusi funktsionaalsusi, nagu uuendatud kasutajaliides, mitme dokumendi samaaegne allkirjastamine ja parem dokumendihalduse funktsionaalsus."
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tänud uurin
Maaks kirjutas: 15 Mai 2023, 13:36
sest sellisel massalkirjastamisel võib juhtuda, et allkirja saab ka mingi soovimatu dokument :D
See nüüd peaks jääma kliendi otsustada, sest aegajalt on tõesti vaja suurele kogusele dokidele allkiri anda ja päris tülikas on ükshaaval konteinereid teha
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kui nüüd ikkagi järgi mõelda, siis mitmele konteinerile korraga allkirja andmine on ikkagi välistatud @Madlobster .
Elektrooniline märge/ajatempel luuakse pärast koodi sisestamist ja peaks olema välistatud võimalus, et sama koodi küsimise protsessi jooksul luuakse mitu erinevat märget/ ajatemplit.
Seega tambi aga paremat nuppu ... :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mx77 kirjutas: 13 Mai 2023, 09:25
Kas keegi ka Virtualbox 'i hingeeluga kursis on?

Sai kunagi emanualist ostetud Citroen Jumper'i remondimanuaal mis toimib Virtualbox'is. Uue arvuti soetamisel sai see kopeeritud NAS kettale kuid nüüd enam NAS'ilt seda käivitada ei õnnestu.
Siin on natuke konflikt, vist.
Virtualbox on virtualiseerimisetarkvara, millega saad jooksutada oma operatsioonisüsteemis mõnda teist jooksutada, olgu selleks siis Linux, vanem Windows, või lausa macOS.

Seega kui see manuaal jooksis virtualboxis, siis on oluline ka teada, et millise opsüsteemi all ta seal jooksis. Sest kui see manual (misiganes formaadis ta sul nüüd on) käivitada NAS-i pealt, siis selle käivitab mitte NAS, vaid su omaenda operatsioonisüsteem.

Oluline on ka teada, et kuidas see sealt virtualboxi seest NAS-i sisse sai, kui ainult mingid failid kopeerusid ja mitte lihtsalt "installer", siis võib-olla ei tulnud kõik vajalikud asjad kaasa.

jne.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas: 16 Mai 2023, 09:12
mx77 kirjutas: 13 Mai 2023, 09:25
Kas keegi ka Virtualbox 'i hingeeluga kursis on?

Sai kunagi emanualist ostetud Citroen Jumper'i remondimanuaal mis toimib Virtualbox'is. Uue arvuti soetamisel sai see kopeeritud NAS kettale kuid nüüd enam NAS'ilt seda käivitada ei õnnestu.
Siin on natuke konflikt, vist.
Virtualbox on virtualiseerimisetarkvara, millega saad jooksutada oma operatsioonisüsteemis mõnda teist jooksutada, olgu selleks siis Linux, vanem Windows, või lausa macOS.

Seega kui see manuaal jooksis virtualboxis, siis on oluline ka teada, et millise opsüsteemi all ta seal jooksis. Sest kui see manual (misiganes formaadis ta sul nüüd on) käivitada NAS-i pealt, siis selle käivitab mitte NAS, vaid su omaenda operatsioonisüsteem.

Oluline on ka teada, et kuidas see sealt virtualboxi seest NAS-i sisse sai, kui ainult mingid failid kopeerusid ja mitte lihtsalt "installer", siis võib-olla ei tulnud kõik vajalikud asjad kaasa.

jne.
Vanast arvutist sai tehtud back-up NAS kettale. Antud remondimanuaal on .ova fail. Ilmselt algupäraselt mõeldud jooksma windows 7 all.

Veateade on selline:
Capture.PNG
Capture.PNG (15.83 KiB) Vaadatud 838 korda
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sul on virtualiseerimine BIOS-is välja lüliatud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 17 Mai 2023, 11:57
Sul on virtualiseerimine BIOS-is välja lüliatud.
tänud, aitas
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”