Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas puna »

Kui kõike saab torust siis miks üldse midagi kuskilt mujalt otsitakse



Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

Loodan et käib siia rubriiki.

Kas selline https://www.euronics.ee/t/70027/televii ... g/32lf650v televiisor sobiks ka arvutikuvariks.
Rõhk sõnal "mängimiseks". :)

Tean et mängimiseks monitorid paremad aga telekal omad võlud. (hind,3D)


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas will111 »

tõenäoliselt mitte. põhjuseks on input lag ja ilmselt ka ips paneeli enda lag võib olla liiga suur. samas, puhas välja uurimise asi - kui joppab on netis mõni review, mis on nimelt seda uurinud, kui ei siis pead minema poodi ja ise järgi proovima :)
mina kasutan umbes 3-4a juba monitorina telerit, otsisin spetsiaalselt mudeli, millel input lag oli suht olematu. tegu samsungi mingi lcd'ga

Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

will111 kirjutas:

tõenäoliselt mitte. põhjuseks on input lag ja ilmselt ka ips paneeli enda lag võib olla liiga suur. samas, puhas välja uurimise asi - kui joppab on netis mõni review, mis on nimelt seda uurinud, kui ei siis pead minema poodi ja ise järgi proovima :)
mina kasutan umbes 3-4a juba monitorina telerit, otsisin spetsiaalselt mudeli, millel input lag oli suht olematu. tegu samsungi mingi lcd'ga

Tänud aga mis see input lag siis olema peaks ja ega sellelt lehelt spetsifikatsiooni alt neid andmeid ma ei leidnud.
Arvutikuvaritel muidu kohe olemas reageerimisaeg,heledus,kontrast,kaadrisagedus ja kuvari tüüp (TN näiteks) millest saab omad järeldused teha milleks on antud kuvar hea.

Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

saintgeorge kirjutas:
will111 kirjutas:

tõenäoliselt mitte. põhjuseks on input lag ja ilmselt ka ips paneeli enda lag võib olla liiga suur. samas, puhas välja uurimise asi - kui joppab on netis mõni review, mis on nimelt seda uurinud, kui ei siis pead minema poodi ja ise järgi proovima :)
mina kasutan umbes 3-4a juba monitorina telerit, otsisin spetsiaalselt mudeli, millel input lag oli suht olematu. tegu samsungi mingi lcd'ga

Tänud aga mis see input lag siis olema peaks ja ega sellelt lehelt spetsifikatsiooni alt neid andmeid ma ei leidnud.
Arvutikuvaritel muidu kohe olemas reageerimisaeg,heledus,kontrast,kaadrisagedus ja kuvari tüüp (TN näiteks) millest saab omad järeldused teha milleks on antud kuvar hea.

Nii nii hakkab tulema..... http://blog.photopoint.ee/milline-telev ... onitoriks/ :bsmile:


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas will111 »

no input lag'i võiks tegelikult mitte eksisteerida :) aga et palju ta nö. olla võiks, või siis maksimaalselt olla võiks, eks see sõltub kasutajast. minumeelest üle 10ms on juba üsna masendav

muide, response time ja input lag on täiesti erinevad asjad! arvutimonitoril input lagi reegline ei esine või siis on seda lihtne välja lülitada. sisuliselt tekitab seda pildi töötlemine enne ekraanile kuvamist, teleka nö. protsessori poolt.

Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

will111 kirjutas:

no input lag'i võiks tegelikult mitte eksisteerida :) aga et palju ta nö. olla võiks, või siis maksimaalselt olla võiks, eks see sõltub kasutajast. minumeelest üle 10ms on juba üsna masendav

muide, response time ja input lag on täiesti erinevad asjad! arvutimonitoril input lagi reegline ei esine või siis on seda lihtne välja lülitada. sisuliselt tekitab seda pildi töötlemine enne ekraanile kuvamist, teleka nö. protsessori poolt.

Tänud :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Korra käis endalgi see peast läbi aga siis matsin maha, käidud, vaadatud ja googeldatud.
Saad ühe hea asja, siis on teine jälle puudu. Näiteks on hea pilt, ka nurga alt vaadates aga pilt lagib natuke. Või siis kohati isegi palju ja ei saa maha keerata.
Või siis lagi praktiliselt pole aga nurga alt ei kannata vaadata. Siis resolutsioonid - 1920x1080 mulle näiteks ei meeldi, tahaks 1920x1200, seda pole, järgmine variant on 4K aga see on juba liiga kallis.
Ja siis 4K monitore ka veel "normaalseid" väga ei leia, ikka on nokk kinni ja saba lahti.

Lõpuks maandusin 27" ja 2K (2560 x 1440) Delli arvutimonitori otsas ja ei oska nagu paremat tahta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

mulle on vastavast erialakirjandusest meelde jäänud, et telekatest kõlbasid mängimiseks ainult plasmad ja nendest eriti üksikud mudelid. Mingi Panasonicu plasma oli vägagi tegija.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mella kirjutas:

mulle on vastavast erialakirjandusest meelde jäänud, et telekatest kõlbasid mängimiseks ainult plasmad ja nendest eriti üksikud mudelid. Mingi Panasonicu plasma oli vägagi tegija.

Mul Samsungi plasma ja vahel panen näiteks külalistele piltide-videote vaatamiseks HDMI-ga läpaka teleka taha ja toimib nagu peab.Minu silm ei tee vahet,et midagi valesti oleks.Telekas 4-5 vana 50" või 55" ja läpakas uuem HP.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul tööl kaks monitori HP 23bw,olen nendega küll väga rahul.
http://support.hp.com/us-en/document/c03618406

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Slideshow ei ole video ja video pole mäng. Kõik need esitavad igasugu liikumiskiirusele ja lagile erinevad (järjestikuselt suurenevad) nõuded.

urmas66 kirjutas:
mella kirjutas:

mulle on vastavast erialakirjandusest meelde jäänud, et telekatest kõlbasid mängimiseks ainult plasmad ja nendest eriti üksikud mudelid. Mingi Panasonicu plasma oli vägagi tegija.

Mul Samsungi plasma ja vahel panen näiteks külalistele piltide-videote vaatamiseks HDMI-ga läpaka teleka taha ja toimib nagu peab.Minu silm ei tee vahet,et midagi valesti oleks.Telekas 4-5 vana 50" või 55" ja läpakas uuem HP.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas puna »

Esimesed LCD tulid polnud nendega midagi kodus peale hakata


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas will111 »

telekaid saab arvutimonitorina kasutada täiesti edukalt, ka lcd mudeleid (õiemini neid on selleks kokkuvõttes mõistlikum kasutada kui plasmat, aga sellel hetkel pikemalt ei peatuks). limiidid seab vaid see KUI kiireid actionmänge kasutaja mängida tahab ja kui tundlik ta ise on input lag'i suhtes. kui input lagi küsimus välja arvata siis on nii mõnigi suhteliselt soodne telekas oma kõigi muude omaduste poolest parem pea kõigist saada olevatest monitoridest. mina ostsin teleka esmalt seetõttu näiteks, et pilt kui selline on kvaliteetsem, kontrast ja black level parem, värvid paremad. ja seejuures ma tulin juba monitori puhul niigi VA paneeli pealt, millel olid võrreldes kõie levinuma TN paneeliga need näitajad niigi märgatavalt paremad

Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

Kui see soodne telekas juba oma hinnaga 500 euto kanti jõuab siis vaatan juba ka seda võimalust hoopis. https://www.euronics.ee/t/67418/monitor ... 8e590ds-en

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Mart »

Nii.. Kes pakub abi? Läpakas enam ei tee, mis ma tahan. Sisse lülitab, ja edasi enam mitte.
Terv. Mart
57820019

56271134
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Umbes seda tüüpi küsimus, et "auto ei lähe käima, kes korda teeks".
Mis läpaka tootja ja mudel?

Kui on HP Pavillion, siis viska minema.
Kui miski muu, võta aku ja toide tagant 10-ks minutiks ära. Võib aidata.
Ka teine toiteplokk võib aidata.
Aga lõhnab emaplaadi vea järgi, mis enamasti lõpeb emaplaadi vahetuse või arvuti vahetusega.

Mart kirjutas:

Nii.. Kes pakub abi? Läpakas enam ei tee, mis ma tahan. Sisse lülitab, ja edasi enam mitte.
Terv. Mart
57820019

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul naise, vigase emaplaadiga arvuti eluiga sai paar aastat lausa pikemaks sellega, et remondimees lasi fööniga emaplaadi üle. Aga alles pärast seda, kui oli konkreetselt välja selgitatud, et viga just seal on ja emaplaat korrektseid remondiviise silmas pidades põhimõtteliselt prügimäekaup. Risk jäi 100% enda kanda, keegi loomulikult sellise jama eest vastutust ei võta.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Ja palju Sa sellise remondi eest maksid?
Remondi eest maksad niikuinii, garantiid ei anta ja võib vastu pidada ka ainult 2 päeva. Mõistlikum on see raha investeerida järgmisse uude või kasutatud masinasse.

pühak kirjutas:

Mul naise, vigase emaplaadiga arvuti eluiga sai paar aastat lausa pikemaks sellega, et remondimees lasi fööniga emaplaadi üle. Aga alles pärast seda, kui oli konkreetselt välja selgitatud, et viga just seal on ja emaplaat korrektseid remondiviise silmas pidades põhimõtteliselt prügimäekaup. Risk jäi 100% enda kanda, keegi loomulikult sellise jama eest vastutust ei võta.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma olen oma silmaga näinud, kuidas emaplaati ahjus küpsetatakse (videokaardiprobleemid) ja pärast tööle hakkab. Oli samamoodi riskiga värk, kuid haltuura, st. firma ei julgenud sellist tööd ise ette võtta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Olen ise videokaarti ahjus "küpsetanud" ja ärkas uuesti ellu ning töötas peale seda veel aastaid, enne kui maha müüsin.

SERTÃO
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Milline on mõistlik ahju temp, et külmjooted korda teha aga temperatuurikriitiline kraam veel üles ei ütleks? Ja kui kauaks?


m33lis
Postitusi: 36
Liitunud: 27 Jaan 2014, 14:22
Tsikkel: Monster 600
Asukoht: Tallinn

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas m33lis »

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas Yerba »

bitter kirjutas:

Milline on mõistlik ahju temp, et külmjooted korda teha aga temperatuurikriitiline kraam veel üles ei ütleks? Ja kui kauaks?

200 kraadi juures 5-12 minutit, ütleme nii, et 8 minutit on juba piisav.
Miks 200 kraadi? 50/50 tina-plii sulam sulab 185-215 kraadi vahemikus. Kuna see 50/50 ei ole tihtipeale päris 50/50, siis temperatuur keskmiselt 200 klapib kenasti.
Pane küptsetuspaber ka kenasti alla ja pärast lase jahtuda, enne kui kuskile suskama hakkad. :)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma olen ise teinud. Nii emaplaate kui väiksemaid asju. Mõni jääb tööle, mõni töötav 2 päeva.
HP printerite plaatidest enamus käib edukalt aastaid edasi, ühel aga tuleb iga poole aasta tagant üle küpsetada.
Kui ikka riistvara disain on odavalt tehtud ja masin ei suuda piisavalt jahutada või kiiluvad ventikad kinni, on varsti tüüpvea puhul jama majas.
Kallistel masinatel tasub küpsetamine ära, odavatel mitte. Kui, siis enda jaoks tehes ainult.

Piipz kirjutas:

Ma olen oma silmaga näinud, kuidas emaplaati ahjus küpsetatakse (videokaardiprobleemid) ja pärast tööle hakkab. Oli samamoodi riskiga värk, kuid haltuura, st. firma ei julgenud sellist tööd ise ette võtta.


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas joel »

RoHS nõuetele vastavates seadmetes (sisuliselt kõik viimase 10 aasta jooksul valmistatud asjad) pliid sisaldavat joodist ei kasutata ja pliivabad on reeglina paarkümmend kraadi kõrgema sulamistemperatuuriga. Pliivaba joodis on ühtlasi ise sageli külmjoodete põhjuseks, sest on hapram vanasti kasutusel olnud Sn/Pb joodisest.

Joel

wolf
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Nov 2014, 12:52
Tsikkel: Kawasaki zr, Aprilia Falco
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 3 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas wolf »

Olen ise ka küpsetanud läppari emaplaati,, hakkas toimima ja kestis kusagil aasta ja siis uuesti ahju ,,, 175 kraadi juures um 5 min,, ja pärast ahjuuks lahti ja lase jahtuda nii 10 min enne kui plaati liigutad

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas pühak »

mella kirjutas:

Ja palju Sa sellise remondi eest maksid?
Remondi eest maksad niikuinii, garantiid ei anta ja võib vastu pidada ka ainult 2 päeva. Mõistlikum on see raha investeerida järgmisse uude või kasutatud masinasse.

pühak kirjutas:

Mul naise, vigase emaplaadiga arvuti eluiga sai paar aastat lausa pikemaks sellega, et remondimees lasi fööniga emaplaadi üle. Aga alles pärast seda, kui oli konkreetselt välja selgitatud, et viga just seal on ja emaplaat korrektseid remondiviise silmas pidades põhimõtteliselt prügimäekaup. Risk jäi 100% enda kanda, keegi loomulikult sellise jama eest vastutust ei võta.

Ei mäleta enam, kas viieka või kümneka.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Yerba kirjutas:
bitter kirjutas:

Milline on mõistlik ahju temp, et külmjooted korda teha aga temperatuurikriitiline kraam veel üles ei ütleks? Ja kui kauaks?

200 kraadi juures 5-12 minutit, ütleme nii, et 8 minutit on juba piisav.
Miks 200 kraadi? 50/50 tina-plii sulam sulab 185-215 kraadi vahemikus. Kuna see 50/50 ei ole tihtipeale päris 50/50, siis temperatuur keskmiselt 200 klapib kenasti.
Pane küptsetuspaber ka kenasti alla ja pärast lase jahtuda, enne kui kuskile suskama hakkad. :)

mitte keegi ei kasuta 50/50 tina pliii sulamit. Eutectic tinaplii joodis on 63/37 ja ei muud. See joodis on päris ammu vana. Tänapäeval arvutid ei kasuta seda pliiga joodst, kuna see on keelatud pliisisalduse poolest. Enimlevinud on SAC305, SN100, SnAg jne. Nendel seda eutectic punkti pole, sulami sulamispunkt on 217-218 kraadi SAC305 puhul, teistel guugeldage ise.

Olles ise "küpsetanud" (masinaga, mille eest saab mitu tutikat harrikat), vähemalt 100 plaati, tean, et see meetor ei ole hea, aga töötab. Aga tõepoolest mehed, lisaks temperatuurile on vaja ka räbustit, muidu see ei toimi ning paljudel juhtudel on kiip ise tuksis, kui katkemine on kiibi sees. Siis pole midagi teha. Aga ülaltoodud summa on tõesti turuhind selle teenuse eest, millepuhul käimamineku garantiid anda ei saa.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvutiabi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kas kontoritööks (excel ja veebipõhised rakendused) on õigem IPS või TN paneeliga monitor (suurusega 25-27 tolli)?. Kumb tehnoloogia on silmadele leebem? Kas 8ms reaktsiooniajaga monitoril kannatab mingit kihutamismängu GTA jne ka mängida?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”