Õnnetused mootorratastega

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Raiki »

-PitBull- kirjutas:
Raiki kirjutas:

Kaks korda liikluspolitseiga kohtus käinud.

Ja mitu korda põske saanud? :D

See kogemus puudub veel :)

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas isonts »

pyta kirjutas:
isonts kirjutas:

mu vend sõitis mõni aasta tagasi kinnisel territooriumil minu tsikliga ringi. masin ei olnud veel isegi eestis arvele võetud. mingi firma tegi teeehitus tõid samal territooriumil. ja vend parkis tsikli äärekivipaigaldajate ford transiti taha . välja tulles märkas , et tsikkel tänavaääre kivide otsas külili. transiti juht tagurdas otsa. aeti siis mind puhkuselt välja ja sõitsime õnnetu ehitusmehega kindlustusse. täitsime seal paberid ära ja suundusime siis kindlustuse esindajaga tagasi pilte tegema. kondli* [Motobot: õige on "gondli*"] olid mõrad sees , paagil mõlgid ja nipet näpet veel . põhimõtteliselt maksis kindlustus tsikkli tervikuna kinni ja masin jäi ka minule.

kui masin pole eestis arvel ja tal pole kindlustustki,siis kuidas makstakse välja?seletage mulle kah? :)

see oli lihtne. kindlustuses pabereid täites tuli mingile reale oma panga konto number kirjutada. raha kanti sinna üle.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

õemehe õemees kirjutas:
kelm kirjutas:

siis pani politsei tagurpidi käigu siisse ja tagurdas lihtsalt otsa mootorrattale...

Lihtsalt täpsustamiseks: kas õnnetuse pealtnägija nägi tagurdustule(de) süttimist? Tagurpidi käigu sissepanekut näitab tavaliselt taga valge(te) tule(de) süttimine. Kui seda näha ei olnud, siis võis auto ju lihtsalt kallakul natuke tagasi vajuda. Natuke tagasivajuda on aga lubatud. Mine sa pärast tõestama, kui pikk ikka see pikkivahe oli ja kui palju tagasi vajuti.

Tagasi vajuda on lubatud ? Kui keegi kallakul mulle otsa vajub, siis jään mina süüdi ? See pole ju küll väga reaalne variant.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Piipz »

tagasi vajuda ei ole kohe kindalsti lubatud.
võibolla autokoolis estakaadi peal oli lubatud 10-20cm tagasi vajuda, kuid siinkohal on arvestatud selle loogilise faktiga, et keegi ei pargi 10-20cm kaugusel su selja taga. Igas suunas liikumine on tegelikult manööver ja lambist pole lubatud kuskile manööverdada, kui see ohtlik on :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Piipz kirjutas:

tagasi vajuda ei ole kohe kindalsti lubatud.
võibolla autokoolis estakaadi peal oli lubatud 10-20cm tagasi vajuda, kuid siinkohal on arvestatud selle loogilise faktiga, et keegi ei pargi 10-20cm kaugusel su selja taga. Igas suunas liikumine on tegelikult manööver ja lambist pole lubatud kuskile manööverdada, kui see ohtlik on :)

Viimane, mida vaatasin, oli vist mopeedi eksami nõuded ja seal oli vist isegi 30 cm lubatud tagasi vajuda. Teisalt on ohutut pikkivahet erinavates kohtades defineeritud erinevalt ja alati on tegemist olnud mingi kiiruse kordajaga. Kui aga kiirus on null ... noh ... me ju teame, mis juhtub korrutistega, mille üks väärtus on null :lol:

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

chiwauwa
Postitusi: 44
Liitunud: 26 Aug 2006, 22:37
Tsikkel: ei ole enam :S

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas chiwauwa »

eile , laupäeval siis kuskil kella 17-18.00 ajal oleks päris valus avarii juhtunud tallinnas tondi selveri ja maci vahel , sõitsin vasakult teises reas ja minu eest tegi ilma suunata vasakusse ritta manöövri roller mille peal siis 2 noort inimest , samal ajal aga tuli minu tagant mootorattur kes tegi samasse ritta manöövri ja se roller keeras konkreetselt ja robustselt ette , asi toimus suht nina all , vajutasin juba isegi pidurit sest kui laks oleks käind oleks nad kõik mul kapoti peal istunud , õnneks oli mootoratturil ikka piisavalt osavust rolleri ja minu vahelt uuesti paremale mööda manööverdada , toimus sõidupealt veel kerge rahvusvaheliste käemärkide näitamine ja mindi oma teed !

siit nagu küsimus ka et kas nendel rollerdajatel ei pea juba load olema ja mingit õppesõitu tegema või midagi , sest järgmine kord tuleb seljatagant rekka mitte mootorratas ja siis ei manööverda keegi enam peale kabeli kuhugile.

ps. väga ilus cofferacer oli :bsmile:

rehvi guru :D
Kasutaja avatar

mofomofo
Postitusi: 139
Liitunud: 30 Juun 2008, 11:47

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mofomofo »

chiwauwa kirjutas:

eile , laupäeval siis kuskil kella 17-18.00 ajal oleks päris valus avarii juhtunud tallinnas tondi selveri ja maci vahel , sõitsin vasakult teises reas ja minu eest tegi ilma suunata vasakusse ritta manöövri roller mille peal siis 2 noort inimest , samal ajal aga tuli minu tagant mootorattur kes tegi samasse ritta manöövri ja se roller keeras konkreetselt ja robustselt ette , asi toimus suht nina all , vajutasin juba isegi pidurit sest kui laks oleks käind oleks nad kõik mul kapoti peal istunud , õnneks oli mootoratturil ikka piisavalt osavust rolleri ja minu vahelt uuesti paremale mööda manööverdada , toimus sõidupealt veel kerge rahvusvaheliste käemärkide näitamine ja mindi oma teed !

siit nagu küsimus ka et kas nendel rollerdajatel ei pea juba load olema ja mingit õppesõitu tegema või midagi , sest järgmine kord tuleb seljatagant rekka mitte mootorratas ja siis ei manööverda keegi enam peale kabeli kuhugile.

ps. väga ilus cofferacer oli :bsmile:

Vot sellepärast ma juba neid rollu-ahve ei kannata absoluutselt.

100% ja kahe käega selle poolt, et rolleri vendadel peaks olema "kohustslik koolitus ja juhiload" !!!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kahjuks siis sedasi..
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=260579

R.I.P.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


lehhluur
Postitusi: 95
Liitunud: 24 Juun 2007, 23:24
Tsikkel: Aprilia SXV550;AP MX125;Virago
Asukoht: Pärnu

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas lehhluur »

Muide, kas keegi meie seast?

Suzuki sundiro 50 --> Gilera smt 50 --> Riga 13; Yamaha tdr 125; Aprilia mx 125
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Piipz »

see on alati keegi meie seast isegi siis, kui ta biker.ee kasutaja pole :oops:

aga enne ma edasi ei kommenteeri, kui täpsemaid asjaolusid teada pole. kes mis ja kus. kui ei saa teada, siis ei kommenteerigi

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Mell
Postitusi: 24
Liitunud: 13 Okt 2004, 09:41
Tsikkel: Aprilia SL 1000 Falco
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Mell »

Kaastunne omastele ja puhka rahus sõber.

Kes kodust välja ei tule, see porri ei näe. Mõnus...- porr.
tel.5051889
Tseebeeärr kuussada -> Aprilia Falco SL 1000 04 -> Aprilia Tuono 1000R 07
Kasutaja avatar

dimi1974
Postitusi: 778
Liitunud: 22 Aug 2007, 20:05
Tsikkel: Honda CBF 1000
Asukoht: Harjumaa

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas dimi1974 »

Kaastunne abikaasale ja lapsele,ning ta vennale Heikile.
Lisaks veel,et ta ei olnud selline inimene nagu võiks arvata siin mõned teised,ei olnud esineja,tean seda kuna ta mulle väga lähedalt sugulane.
Sügav kaastunne.
Marek perega.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Täpselt nii, nagu arusaamatule inimesele mõjub protsessori ostmisel gigahertz, mõjub ka kubatuur.

Jawamees... 10.05.2010 10:31
...sõitsin eile üle hulga aja poja 550-se KTM krossikaga.Minu,vana Jawamehe jaoks oli seda selgelt,hullult liig palju...iga käiguvahetusega nokk lennus.Tegin mõne väikese ringi taluhoovis...rohkem ei taha enam tükil ajal proovida.Ei kujuta ette mida veel 1000-ndene massin endast kujutada võib...

Vaesed üle liitriste mootorite omanikud, nende rattad lähevad selle mõiste all 400 välja ja seda ka 3 sekundiga :/

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

MartP
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Mär 2010, 22:11
Tsikkel: Suzuki dr 650
Asukoht: Kose

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas MartP »

Keegi Soome ajalehtedest ei tea midagi? Vennal juhtus eile õhtul Soomes kuskil õnnetus, ise on haiglas, hüppeliigestega juhtus midagi.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas sepp »

MartP kirjutas:

Keegi Soome ajalehtedest ei tea midagi? Vennal juhtus eile õhtul Soomes kuskil õnnetus, ise on haiglas, hüppeliigestega juhtus midagi.

et ajalehest ja foorumist saab paremat infot enda venna kohta????????????????? äkki helistaks otse vennale?


MartP
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Mär 2010, 22:11
Tsikkel: Suzuki dr 650
Asukoht: Kose

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas MartP »

sepp kirjutas:
MartP kirjutas:

Keegi Soome ajalehtedest ei tea midagi? Vennal juhtus eile õhtul Soomes kuskil õnnetus, ise on haiglas, hüppeliigestega juhtus midagi.

et ajalehest ja foorumist saab paremat infot enda venna kohta????????????????? äkki helistaks otse vennale?

Äkki tahaks lihtsalt lisainfot? tema käest saadud juba nii palju, kui ta ise mäletab, ehk siis ta ei mäleta, mis põhjustas ja kuidas juhtus.


semi

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas semi »

Kahju väga ,head paranemist

Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Täna oli kella poole kuue ajal õhtul üks Aprilia (?) bike Haabersti ringi juures pikali. Keegi teab täpsemalt kommenteerida?

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130

mega

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mega »

tean et oli sõbraga tegu kes esimest hooaega rattaseljas
auto ees pani pidurit ja ratas autol 20KM/H kiirusega seljas
eks nüüd jääb haavu lakkuda
võib õnnelikuks kukkumiseks lugeda

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas miu »

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas makuke »

Kokku oli koos minug 4 tsiklit ja mina sõitsin selle sama tsikli taga, kes autosse sõitis. Hoog oli alla 60 ja ma enne juba nägin, et kutt ei julge väga kallutada ja siis juhtuski....järgmises kurvis tuli vastu 2 autot, mikrobuss ja toyota land cruiser. Juht kallutas, kuid arvas, et kurvis on parem pidurit vajutada kui rohkem kallutada. Seejärel tõmbas tsikli otseks ja nii saigi vastutuleva mikrobussi tagumisse velge pauk kirja pandud. Tagant tulnud Toyota sõitsi juhi kiivrist ca 20 cm kauguselt mööda, see oli hirmus vaatepilt! kohe panen pildid, mis sündmuskohal tehti. Jõudu tsiklisti paranemisel!
PS: Mees oli esimest aastat puldis.
Pilt
Pilt
Pilt


jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas jakim »

Päris jube pilt, kuidas ratturi vigastustega lood? Tean omastkäest, et alguses on vastupööramine harjumatu ja seetõttu kallutamine ka raske...

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas makuke »

Rattur ise pildidl rohelise pluusiga keset teed. õlg valutas ja viidi haiglasse aga üldiselt õnnelik õnnetus.


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mrtn »

jakim kirjutas:

Päris jube pilt, kuidas ratturi vigastustega lood? Tean omastkäest, et alguses on vastupööramine harjumatu ja seetõttu kallutamine ka raske...

tehke Survival läbi.

seal Soome koolitaja ütles ka, et ta ei tea ühtegi juhust, kus keegi oleks liigse kallutamise pärast puusse sõutnud, ikka liiga vähese.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 495
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 46 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Hoog oli alla 60 ja ma enne juba nägin, et kutt ei julge väga kallutada ja siis juhtuski

:shock:

Õnnelik õnnetus, ei taha ilkuda aga kas sellises kurvis ja selle kiiruse pealt (oma reas sõites) on vaja kallutada? Oleks piisanud kergest survest lenksuotsale.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas spinna »

Õnnelik õnnetus! Jumal tänatud. Mehed.naised-poisid-tüdrukud kes te alustate või taasalustate, käige kindlasti mõni ohutu sõidu koolitus läbi. Moto Suvival vms. See aitab jamadeta sõita.

Suzuki GSX 750 Inazuma

intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas intz »

Divikas kirjutas:

Hoog oli alla 60 ja ma enne juba nägin, et kutt ei julge väga kallutada ja siis juhtuski

:shock:

Õnnelik õnnetus, ei taha ilkuda aga kas sellises kurvis ja selle kiiruse pealt (oma reas sõites) on vaja kallutada? Oleks piisanud kergest survest lenksuotsale.

Tõmba jah saag käima. Esiteks tundub pildilt, et tulekusuunas (õnnetusest eespool, mitte edasi) oli kurv teravam ja teiseks, ilma kallutamata sõidab tsikkel täiesti otse. Lenksuotsa lükates sa ju kallutadki tsiklit :D
:bsmile:

Üldiselt esimesi sõite ei ole minu arust mõistlik teha grupis, pigem üksi ikka, rahulikult. Põhjendus üsna ilmselge -- pikema staažiga sõbrad ikka tahavad pisut eputada, oskusi näidata ja uustulnuk ei taha ju ometi maha jääda. Arvan, et selle vastu võidelda suht võimatu, targem pigem esialgu omal käel kindlust koguda.

Head paranemist.

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 495
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 46 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Lenksuotsa lükates sa ju kallutadki tsiklit

Tahtsingi sama öelda. Pole vaja kramplikult üritada kallutada, tsikkel läheb ise kaldu kui juhtimisvõtted selged on.
Ja veelkord, ei taha ilkuda, eks kõik ole õppinud ja kooliraha maksnud.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Divikas kirjutas:

Hoog oli alla 60 ja ma enne juba nägin, et kutt ei julge väga kallutada ja siis juhtuski

:shock:

Õnnelik õnnetus, ei taha ilkuda aga kas sellises kurvis ja selle kiiruse pealt (oma reas sõites) on vaja kallutada? Oleks piisanud kergest survest lenksuotsale.

Ega see nii lihtne paljudele ei ole.
Mingi aasta tagasi nägin sellist pilti kui sõitsin ringteed mööda Kanama ristist Keila poole, siis veidi enne Keilat tuli kaks ratturit vastu baikidega. Esimene lasi oma raja piires kerget ussi ja siis jäi pilk pidama teisel, sest see tegi sadulas väga imelikke liigutusi - väänutas tervet keha vasakule ja paremale, ratas sõitis seejuures täiesti otse. Lõpuks taipasin, mida see vend võimleb - ta üritas eessõitja kombel samamoodi ussi lasta, aga lihtsalt ei suutnud ratast pöörama saada. Siis sellised ratturid meie teedel.


rein113
Postitusi: 151
Liitunud: 15 Veebr 2008, 17:27
Tsikkel: Suzuki GSX750
Asukoht: Pärnu

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas rein113 »

mis valge puru seal tee peal on, kas liiv (õnnetuses kaasa aitaja?) või päästjate pandud absorbent?

5273938
Suletud

Mine “Vaba teema”