Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas svenzik »

Kunagi oli siin teema, kus biker.ee keskkond vms tegi ettepaneku liikluskorralduse/seaduse muudatusteks. Kahjuks teemat üles ei leidnud, seega alustasin uut.

Riigikogu majanduskomisjoni juht Arto Aas (Reformierakond) ütles usutluses Postimehele, et tänasel istungil nad bussiradade teemat ei arutanud ning liiklusseaduse muutmisettepanekute arutamiseks moodustatakse töörühm.

Näiteks üks ettepanek on lubada ühistranspordirajale ka sellised sõiduautod, kus on korraga sees vähemalt kolm inimest http://www.postimees.ee/933398/koalitsi ... s-tooruhma

Minu ettepanek oleks lubada bussiradadele ka mootorrattad, kuna see oleks oluliselt ohutum kui ümberpõike tegemine (ehk sõiduridade vahelt foori alla jõudmine) ning mootorrattad segavad ühistransporti oluliselt vähem, kui täistuubitud autod. Seega, ma ei näe põhjust, et ettepanekul poleks kandepinda.

Otsin arvamusi, kuidas peaks motomehed bussiradadasi kasutama. Üks - kaks mootorratast ei segaks ühistransporti, aga kui juba grupisõit, siis oleks see liiast?

Lõppude lõpuks peaks muutmisettepaneku esitama riigikogu töörühmale mootorratastega seotud organisatsioon (siis on ettepanekul rohkem kaalu), on kellelgi ettepanekuid?

Kõigilt julgelt arvamusi.

Viimati muutis svenzik, 08 Aug 2012, 20:18, muudetud 1 kord kokku.
ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ja sa oled nõus bussi taga 40-ga loksuma, kui ta su ees sõidab?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kas bus radadel on möödumine keelatud?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas Slinky »

mx77 kirjutas:

ja sa oled nõus bussi taga 40-ga loksuma, kui ta su ees sõidab?

Bussi raja sõitmine ei ole kohustuslik, kui buss ees on ja segama jääb tõmbad auto ritta tagasi. Aga kui bussi pole ja autorida umbe hakkab minema saad kasutada bussi rea eelist

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Slinky kirjutas:
mx77 kirjutas:

ja sa oled nõus bussi taga 40-ga loksuma, kui ta su ees sõidab?

Bussi raja sõitmine ei ole kohustuslik, kui buss ees on ja segama jääb tõmbad auto ritta tagasi. Aga kui bussi pole ja autorida umbe hakkab minema saad kasutada bussi rea eelist

narva mnt. kogemuse järgi arvesta, et kõrvalolev autorida on täis ja kehtiva LS järgi enam vahele laskmise kohustust ei ole. bussi ja autorea vahelt läbi trügimine on suht kahtlane.

Kasutaja avatar

Teema algataja
svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas svenzik »

mx77 kirjutas:
Slinky kirjutas:
mx77 kirjutas:

ja sa oled nõus bussi taga 40-ga loksuma, kui ta su ees sõidab?

Bussi raja sõitmine ei ole kohustuslik, kui buss ees on ja segama jääb tõmbad auto ritta tagasi. Aga kui bussi pole ja autorida umbe hakkab minema saad kasutada bussi rea eelist

narva mnt. kogemuse järgi arvesta, et kõrvalolev autorida on täis ja kehtiva LS järgi enam vahele laskmise kohustust ei ole. bussi ja autorea vahelt läbi trügimine on suht kahtlane.

Bussiradadeks tehti ümber tavalised auto sõidurajad. Seega, ei erineks reastumine ajast, kui seal sõitsid autod ja mootorrattad.

Nagu eelpool mainitud, saaksid mootorrattad lihtsalt võimaluse sõita ka bussirajal.

ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

sa oled vist tartust, jahh :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas svenzik »

mx77 kirjutas:

sa oled vist tartust, jahh :D

Mis see siia puutub? (togi)
Käin regulaarselt Tallinnas ja pole kunagi auto ega tsikliga rea vahetamisel probleemi olnud. Enamasti lastakse vahele.

ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pole vist hiljuti käinud, see sell kes nüüd bussirajalt hooga mööda paneb ja vahele tahab saada võib kohapeal lõuksi saada. praegu on veel nö "rahulik", aga ürita seda trikki septembris teha :D.

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

svenzik kirjutas:

Nagu eelpool mainitud, saaksid mootorrattad lihtsalt võimaluse sõita ka bussirajal.

Kui biked võiks seaduslikult bussiradadel sõita oleks tulemus vihased autojuhid ja palju doonoreid.
Ainukesed loogilised asjad mis bussirajale lasta võiks on autod kus on 3+ inimest ja mopeedid kellel niigi raske.
Ja esita endale küsimus " mis kasu on mootorratase bussirajale lubamisest"? ma näen küll pigem kahju kui ainult enda peale ei mõtle :bsmile:

kawasaki zx7r

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Londonis on kõik kaherattalised lubatud bussirajale.

Stonekurg kirjutas:
svenzik kirjutas:

Nagu eelpool mainitud, saaksid mootorrattad lihtsalt võimaluse sõita ka bussirajal.

Kui biked võiks seaduslikult bussiradadel sõita oleks tulemus vihased autojuhid ja palju doonoreid.
Ainukesed loogilised asjad mis bussirajale lasta võiks on autod kus on 3+ inimest ja mopeedid kellel niigi raske.
Ja esita endale küsimus " mis kasu on mootorratase bussirajale lubamisest"? ma näen küll pigem kahju kui ainult enda peale ei mõtle :bsmile:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Londonis on neid bussiradasid ka ehk mõistlikumalt tehtud, kui hetkel meie linnavalitsuse pliiatsitega ahvid neid maha joonistavad niikuinii linna kõige koormatumatele tänavatele.

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

davidsoniharald kirjutas:

Londonis on kõik kaherattalised lubatud bussirajale.

Stonekurg kirjutas:
svenzik kirjutas:

Nagu eelpool mainitud, saaksid mootorrattad lihtsalt võimaluse sõita ka bussirajal.

Kui biked võiks seaduslikult bussiradadel sõita oleks tulemus vihased autojuhid ja palju doonoreid.
Ainukesed loogilised asjad mis bussirajale lasta võiks on autod kus on 3+ inimest ja mopeedid kellel niigi raske.
Ja esita endale küsimus " mis kasu on mootorratase bussirajale lubamisest"? ma näen küll pigem kahju kui ainult enda peale ei mõtle :bsmile:

Eks ta seal toimib jah aga ma rääkisin bikedest ja neid eestis legaalsel kiirusel linnavahel näeb sama tihti kui lamborginisid ja liikluskorraldus mis eestis on :wack: ei kannata ka väga võrdlust vist? Minuarust hakkaks lihtsalt ettekeeramistest tingitud õnnetused veel tihedamini juhtuma ja need "BUS" id pole ka parimad pidurduspinnad. Ei arvagi, et mul õigus on aga näen asja sedasi.

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Stonekurg kirjutas:

Kui biked võiks seaduslikult bussiradadel sõita oleks tulemus vihased autojuhid ja palju doonoreid.
Ainukesed loogilised asjad mis bussirajale lasta võiks on autod kus on 3+ inimest ja mopeedid kellel niigi raske.
Ja esita endale küsimus " mis kasu on mootorratase bussirajale lubamisest"? ma näen küll pigem kahju kui ainult enda peale ei mõtle :bsmile:

Ei ole sinua üldse nõus. Kaherattaliste bussirajale lubamine oleks mõistlik, sest suure tõenäoususega need ei segaks ühistransporti. Nagu juba öeldi, Londonis on lubatud ja see toimib, olen oma silmaga näinud. Mis kasu sellest on, -mootorrattad kaovad ühistranspordilt(ja samal ajal ka teistelt) jalust ära ja rahu maa peal. Mopeedid sinna lasta, ma arvan et pigem ei, mannetumad jäävad jalgu ju. Või siis teeme asja lihtsaks, ma sooviks et bussirajal tohiks (ei ole kohustuslik) sõita kaherattalised alates 125cc.

Autode x+ inimestega bussirajale lubamisest ei tule midagi välja, Eesti inimene ei ole selleks valmis ja see rida on "sekundiga" täis ässasid kes on üksi autos ja saadavad kõik pikalt. Politsei ei suudaks seda kaost kontrollida ega reguleerida. Sel juhul kaotab see bussirida mõtte ja tulemus on sarnane olematutele bussiridadele.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

nitrousoxide
Postitusi: 21
Liitunud: 12 Okt 2011, 22:32
Tsikkel: fireblade,gixxr,999

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas nitrousoxide »

tore on lugeda siin seaduse kuulekaid liiklejaid seletamas ;) mina sõidan tsikliga seal kus mahun. mootorratta jaoks on niikuinii olemas mootorratta rada ;)

Life begins 200mph
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

CB500 kirjutas:
Stonekurg kirjutas:

Kui biked võiks seaduslikult bussiradadel sõita oleks tulemus vihased autojuhid ja palju doonoreid.
Ainukesed loogilised asjad mis bussirajale lasta võiks on autod kus on 3+ inimest ja mopeedid kellel niigi raske.
Ja esita endale küsimus " mis kasu on mootorratase bussirajale lubamisest"? ma näen küll pigem kahju kui ainult enda peale ei mõtle :bsmile:

Ei ole sinua üldse nõus. Kaherattaliste bussirajale lubamine oleks mõistlik, sest suure tõenäoususega need ei segaks ühistransporti. Nagu juba öeldi, Londonis on lubatud ja see toimib, olen oma silmaga näinud. Mis kasu sellest on, -mootorrattad kaovad ühistranspordilt(ja samal ajal ka teistelt) jalust ära ja rahu maa peal. Mopeedid sinna lasta, ma arvan et pigem ei, mannetumad jäävad jalgu ju. Või siis teeme asja lihtsaks, ma sooviks et bussirajal tohiks (ei ole kohustuslik) sõita kaherattalised alates 125cc.

Autode x+ inimestega bussirajale lubamisest ei tule midagi välja, Eesti inimene ei ole selleks valmis ja see rida on "sekundiga" täis ässasid kes on üksi autos ja saadavad kõik pikalt. Politsei ei suudaks seda kaost kontrollida ega reguleerida. Sel juhul kaotab see bussirida mõtte ja tulemus on sarnane olematutele bussiridadele.

Mis valemiga mopeedid jalgu hakkaks jääma seal?

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Ma julgen väita, et paljud rollerid ei ole hoolimata summuti puudumisest ja muust tuuningust hoolimata võimelised liikuma isegi mitte nii kiiresti kui tuttuuena ja piirajatega.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

reimps

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas reimps »

nitrousoxide kirjutas:

tore on lugeda siin seaduse kuulekaid liiklejaid seletamas ;) mina sõidan tsikliga seal kus mahun. mootorratta jaoks on niikuinii olemas mootorratta rada ;)

Ma olen vist armunud 8)

Kasutaja avatar

Buratiino
Postitusi: 183
Liitunud: 02 Apr 2012, 17:23
Tänatud: 1 kord

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas Buratiino »

Pilt

http://www.youtube.com/watch?v=hsjiPFDo-Fg, attention! ära klikka! so sensitive :oops:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kaherattaliste mootorijõul liikuvate lubamine bussirajale oleks minu arust igati OK.Jalgrattaga seal sõitmine ei oleks normaalne.Peale Londoni on bussirajal tsikliga liikumine ka Nices ja Cannesis täiesti aksepteeritav,ei tea kas seaduslikult,aga vähemalt kõik sõidavad ja sellest ainult kasu.Muidugi on kaherattalisi seal palju ja neid tegelikult koguaeg kõigil radadel.
See oleks äkki ka meil mõnele motivaaatoriks soetada kaherattaline(eelkõige rollu) igapäevaseks liiklemiseks,parkimine ju ka tasuta.Kui oleksin kesklinna lähielanik, kaaluksin peale tsikli ka rollu soetamist,aga kahjuks elan üldse linnast väljas.Kui oleks tsikliga bussirajal sõitmine lubatud(nüüd kui neid ikka on,sest enne neid tegelikult ju polnud),kasutaksin võimalust tsikliga liikuda tunduvalt rohkem,sest meil ikka veel on seda kadeduse viha tsikli vastu, kui ta ridadevahel liigub,erinevalt vanast euroopast.
Mina olen kahe käega selle poolt,et tsiklid-rollud bussi rajal liikuda võiks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

xitE
Postitusi: 136
Liitunud: 08 Sept 2010, 13:41
Tsikkel: cebar 600ne
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas xitE »

Minu meelest ka, väga mõistlik mõte, eks näeb mis lähitulevik toob.

Loodame parimat :bsmile:

http://rehvid.grip.ee <- Üle 650 erineva mootorratta rehvi valikus, väga soodsate hindadega!

argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Jättes kõrvale LV poolt mõnevõrra käpardlikult tehtud BUSSIrajad, oleks antud tagajärgedega olukorras siiski mõistlik, kui igasugune madalama kütusekuluga (inimese kohta) sõiduk (jalgratas, mopeed, tsikkel, mitme inimesega sõiduauto, jne.) saaks neid radu kasutada. Võrdluseks, pealinna bussiliiklus kulutab hetkel u 2,3L/100km/inimene.


reimps

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas reimps »

argo_1974 kirjutas:

igasugune madalama kütusekuluga (inimese kohta) sõiduk

Saate nüüd aru, miks ma Smarti tahan? :mrgreen:

Võite seda võtta kui eelaimudust/siseinfot selle kohta, mis hetkel toimumas on sel teemal.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas sepp »

Mul on jumala pohhui rattaga sõites palju neid bussiradasid on,olgu või kõik bussirajad liikluses,aga kui autoga sõidan,siis võiks neid siiski ainult yx olla :mrgreen:


reimps

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas reimps »

Autosid või bussiradu?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas sepp »

reimps kirjutas:

Autosid või bussiradu?

trammirööpaid :D


reimps

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas reimps »

Üldiselt tehke parem nii, et D-kategooria omanikud võivad sõita seal, kus tahavad. Mina ei kurdaks :mrgreen:


kilx
Postitusi: 87
Liitunud: 02 Juul 2009, 00:08

Re: Liiklusseaduse muudatus: bussirajad

Lugemata postitus Postitas kilx »

XL1000 kirjutas:

Kaherattaliste mootorijõul liikuvate lubamine bussirajale oleks minu arust igati OK.Jalgrattaga seal sõitmine ei oleks normaalne.Peale Londoni on bussirajal tsikliga liikumine ka Nices ja Cannesis täiesti aksepteeritav,ei tea kas seaduslikult,aga vähemalt kõik sõidavad ja sellest ainult kasu.Muidugi on kaherattalisi seal palju ja neid tegelikult koguaeg kõigil radadel.

Kui viimati Pariisis käisin, mis oli kahjuks mitu aastat tagasi juba, jäid silma bussiread, kuhu olid lisaks ühistransporidele ka jalgratturid lubatud. Bussiread oli eraldatud nende kollaste "pätsidega", kui õigesti mäletan.

Ise arvan, et kui mõned kadedad autojuhid oma ego taltsutaks ja laseks ummikus kaherattalisel kahe autorea vahel kulgeda ning mõned hullud baikerid ridade vahel kihutamise/sõelumise lõpetaks, ei olekski meil sinna bussireale väga asja.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”