Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
a501322914

Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Kui tahad luged, kust see teema pihta hakkas, siis siirdu siia
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=3 ... 02#p583042

Njaa, fakt et ment kohtuotsuse edasi kaebab näitab vaid seda kui rahaahned siiski ollakse. Üldsegi tehakse mingist maanteesõidust nii suur kuritegu et topeltmõrv on ka varsti kergem roim. Milleks see maantee siis on üldse ? Ikka punktist A punkti B jõudmiseks kiiremini. Mingi kutt ehk korraks keeras 150 sisse, just sel hetkel radarivello mõõtis kiiruse ning edasine on juba uudistes pasundatud ja ülevõimendatud jura. Saite tüübi ju kätte ka ning istus lausa arestikambris. Load ju ka 3eks kuuks lähevad ning märge jääb eluks ajaks. Mis need mendid veel tahavad? Giljotineerimist ja laiba riputamist raekoja platsile ???
Hoidkem ikka meeles et tüüp sõitis maanteel mitte ei tabanud mendid teda röövmõrva sooritamast........



Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas argoa »

a501322914 kirjutas:

Njaa, fakt et ment kohtuotsuse edasi kaebab näitab vaid seda kui rahaahned siiski ollakse. Üldsegi tehakse mingist maanteesõidust nii suur kuritegu et topeltmõrv on ka varsti kergem roim. Milleks see maantee siis on üldse ? Ikka punktist A punkti B jõudmiseks kiiremini. Mingi kutt ehk korraks keeras 150 sisse, just sel hetkel radarivello mõõtis kiiruse ning edasine on juba uudistes pasundatud ja ülevõimendatud jura. Saite tüübi ju kätte ka ning istus lausa arestikambris. Load ju ka 3eks kuuks lähevad ning märge jääb eluks ajaks. Mis need mendid veel tahavad? Giljotineerimist ja laiba riputamist raekoja platsile ???
Hoidkem ikka meeles et tüüp sõitis maanteel mitte ei tabanud mendid teda röövmõrva sooritamast........

Ei ole nõus sinuga. Oleks siis lihtsalt kiirus, aga peatamismärguande eiramine sinna juurde on ikka korralik allumatus ja siin annab veel midagi ära teha. Roima puhul enam elu tagasi ei too nii-ehk-naa... ei päästa ka 5 aastat poomissurma.

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

a501322914 kirjutas:

Load ju ka 3eks kuuks lähevad ning märge jääb eluks ajaks. Mis need mendid veel tahavad? Giljotineerimist ja laiba riputamist raekoja platsile ???
Hoidkem ikka meeles et tüüp sõitis maanteel mitte ei tabanud mendid teda röövmõrva sooritamast........

Puhka väheke, mendid ei taha, inimeste õiglustunne tahab.
Mul võeti teise korra eest (esimesel +32 km/h möödasõidul teisel kaks päeva vähem, kui aasta hiljem +21km) load 2 kuuks hoiule ja 400€ trahvi. Kujuures, mul oli enne seda 15 aastat puhas leht. Selles valguses läks vennal ikka megaahästi. Mõistlik karistus sellistele allumatutele maantemürskudele algabki sealt 6 kuud jalamees + nädal aresti. Kuskiltkohast läheb ju piir ka.
Ma pole mingi ingel, ikka kipun rohkem keerama, kui lubatud. Vähemalt ma tean, et mul pole selleks õigust ja kui kinni peetakse, siis pole just palju kobiseda.

OT'd ka: Tulin pühapäeva õhtul Pärnust, vahetulet enne Märjamaad pani üks baigiline mööda. Pärast Märjamaad oli politsei vastasteepoolel mõõtmas ja peatamas. Kiirus selgelt liiga suur. Aga kuna vastutulev liiklusvoog ei lasnud politseil teed ületda, siis jäigi tsikkel peatamata. Kõõlusid küll teeserval aga võta näpust. Vahel mõnel ikka veab ka.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ma ei tea kui suurest rikkumisest/väärteost alates läheb juhtum kohtu jahvatada ja millise rikkumiseni otsustavad/karistavad politseinikud. Kui veidi uudiseid vaadata ja lugeda, siis jätab ikka halva maigu küll suhu kui näiteks selleks et roolijoodik reaalse vangistuse saab peab ta enne 5 korda purjuspäi vahele jääma või inimene kes kustutab teise inimese eluküünla pannakse 2-3 aastaks kinni ja "hea käitumisega" on ta aasta pärast jälle väljas. Üldiselt tundub, et kohtud karistavad leebemalt politse karmimalt. Võib olla tuleneb see sellest et politseinukud on iga päevaselt rohkem selle jama sees ja näevad reaalselt tagajärgi, mitte munbreid paberil. Enne ei hakkakgi midagi muutuma kui tehakse seadused kas karmimaks või piiritletakse selgemalt karistused ja võtakse välja sellised klauslid nagu "kergendav asjaolu", "hea käitumine" jne. Hetkel on ju ühe sama rikkumise eest võimalik määrata suht seinast seina karistusi. Ületad kiirust 20km saad 300 euri trahvi ja kuuks load, ületad 30km kiirust saad 400 euri trahvi ja 2 kuuks load jne. mitte et 20-40km üle selle eest on võimalik teha kuni 400 euri trahvi ja võtta kuni 2 kuuks load.
See onu kes väuidetavalt 290 sõitis pidas ka ise kinni. Kohtunik tõlgendas seda kui "kergenavat asjaolu" võib olla oli kohtusaalis veel kutsika silmad ka ees ja ütles väreleval häälel, et kahetseb oma tegu ja enam nii ei tee.

Isiklikult pooldan selgemaid ja läbipaistvamaid karistusi ja ühtlasemat "mõõdupuud".

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

Teema algataja
a501322914

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

No aga milleks selline verejanu ? Inimeste õiglustunne ? Kunagi ment tegi kellegile 400 euri trahvi ja sellest ajast peale tüüp tahaks näha et teised ka 400 ringis trahvi saaks ? Või kukume kõik rämedalt oletama mis juhtuks siis ja siis ja kui teele astuks ette keegi ja oioioioi.... Samal ajal kiirustavad paljud kergelt edasi ning ka needsamad suured õiglusejanulised panevad ise +20 ikka vahest sisse. Ning siis kiruvad mente kui nood nad kinni peavad ja trahvi teevad. Jne jne. Tegelikult ongi minuarust meil suund nii vale kui vähegi olla saab. Pole mingit mõtet teha üüratuid trahve, kutsuda seda rahva õiglustundeks ning peedistada maanteel sellega. Eriti kui maanteed suveks kõik ajutisi 50 ja 70 märke täis topitakse. Ma ei tea miks teie omale tsikli ostsite, kuid mina ostsin selle kuna oli tahtmine kiiresti sõita ning autoga ei ole enam võimalik kuna max 100 meetrit saad sõita enne kui järgmine uimane käkk ette tuleb. Ning siis oota möödasõiduvõimalust kui hingeõnnistust. Täiega mõistan miks asulates 50 märgid on, kuid maanteel võiks minuarust igaüks ise otsustada millega ta parasjagu sõidab. Kui purjus ega narkolaksu all pole siis pole selles midagi ohtlikku ega hirmsat. Teemeistrid võiks ka ehitada teed et seal ikka sõita saaks mitte selleks et heal juhul aastaksese 90km/h veeremist välja kannataks. Oleme ise loonud olukorra kus igaüks kes maanteel sõidab vähe elavamalt tituleeritakse kohe rämedaks kriminaaliks. Politsei eest ärasõit muidugi on asja enda jaoks hullemaks tegemine, kuid olukorras kus trahv on juba suurem kui aastapalk pole ilmselt enam vahet.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

a501322914 kirjutas:

No aga milleks selline verejanu ? Inimeste õiglustunne ? Kunagi ment tegi kellegile 400 euri trahvi ja sellest ajast peale tüüp tahaks näha et teised ka 400 ringis trahvi saaks ? Või kukume kõik rämedalt oletama mis juhtuks siis ja siis ja kui teele astuks ette keegi ja oioioioi.... Samal ajal kiirustavad paljud kergelt edasi ning ka needsamad suured õiglusejanulised panevad ise +20 ikka vahest sisse. Ning siis kiruvad mente kui nood nad kinni peavad ja trahvi teevad. Jne jne. Tegelikult ongi minuarust meil suund nii vale kui vähegi olla saab. Pole mingit mõtet teha üüratuid trahve, kutsuda seda rahva õiglustundeks ning peedistada maanteel sellega. Eriti kui maanteed suveks kõik ajutisi 50 ja 70 märke täis topitakse. Ma ei tea miks teie omale tsikli ostsite, kuid mina ostsin selle kuna oli tahtmine kiiresti sõita ning autoga ei ole enam võimalik kuna max 100 meetrit saad sõita enne kui järgmine uimane käkk ette tuleb. Ning siis oota möödasõiduvõimalust kui hingeõnnistust. Täiega mõistan miks asulates 50 märgid on, kuid maanteel võiks minuarust igaüks ise otsustada millega ta parasjagu sõidab. Kui purjus ega narkolaksu all pole siis pole selles midagi ohtlikku ega hirmsat. Teemeistrid võiks ka ehitada teed et seal ikka sõita saaks mitte selleks et heal juhul aastaksese 90km/h veeremist välja kannataks. Oleme ise loonud olukorra kus igaüks kes maanteel sõidab vähe elavamalt tituleeritakse kohe rämedaks kriminaaliks. Politsei eest ärasõit muidugi on asja enda jaoks hullemaks tegemine, kuid olukorras kus trahv on juba suurem kui aastapalk pole ilmselt enam vahet.

irw, selle jaoks ongi ju sinusugustelt vaja räigeid trahve kogude, et lõpuks teed nagu saksa autobahnid saaks valmis ehitada :ner: , kust see raha muidu tuleb


Teema algataja
reimps

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Keegi on üpris kuldse tarkuse välja öelnud mingi hetk:
"Küsimus pole mitte karistuse suuruses, vaid vahelejäämise vältimatuses."

Ehk siis keeraku neid trahve ja karistusi nii debiilselt kõrgeks/raskeks kui tahes, enne ei parane liikluskultuuris midagi, kui tekib arusaam, et vahelejäämine on 95% kindel. Praegult on föönitajad teatud kohtades, sest ressursse/viitsimist ei jätku, seega mujal on teedel põhimõtteliselt vaba voli pähe anda. Mina kasutan seda teadmist küll ära. Hakkan hoolikamalt mõtlema aga siis, kui ma tean, et politsei tegeleb reaalselt liikluskultuuri taastamisega (st osaleb reaalselt liikluses, noomib, hoiatab, suhtleb inimestega, vajadusel väntab urvikusse).
Senikaua kuniks tegu on maksukogujatega, ei mõtle ma eriti selle peale, et oi-oi, paha-paha on maanteel +25 sõita; muidugi, kiirusepiirangud peaks ka mõistlikumad olema. Üleüldse on see teema suht hargnev ja igasugustest muudest asjadest sõltuv, et kokkuvõttes - Eestis on liiklussüsteem ja -kultuur perssekeeratud juba ammu. Loodetavasti mitte pöördumatult.


ummi..
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Apr 2011, 07:42

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas ummi.. »

Tundub, et mida karmimad karistused, seda rohkem põgenemiskatseid nagu nokk kinni, saba lahti olukord. Nende trahvinumbrite eest peaks riik looma legaalseid kiirendus- ja ringradu igasse maakonda. Muidugi pidev lärm ajaks läheduses kodanikud tigedaks.


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Siin võib muidugi pikalt arutleda selle üle, et kas kiiruspiirnagutele sülitamine on ka liikluskultuuri persse keeramise üheks osaks või mitte. Aga see selleks. Eks igaüks ise teab, kas, kuidas ja millal oma õnne proovile paneb. Pärast oleks muidugi viisakas mitte kiunuda, kui politsei oma töö ära teeb ja vabariigi osakuid müüb.

Pikemas perspektiivis võib mõtiskleda ka selle üle, kas avaliku arvamuse keeramine suunda "mootorratturid on sead, kihutavad ja vajavad maksimaalseid karistusi" on ikka tee, mida mööda tasub minna. Esimesed edukad sammud on muidugi juba tehtud. Edaspidi tiritakse iga mats, kes vähegi käepidet valla keerab ja seaduse silmapiirile satub, avalikuse ette risti löömisele. Halvemal juhul leitakse ka mõni eksemplar, kes ennast sellisel viisil olematusesse suunab ja tantsitakse tema laiba (või mõne õnnetu kaasliikleja laiba) ümber niikaua, kui Liiklusseadusesse mõni eriti rõve trahv või muu karistusviis sisse viiakse. Või hoopis tehakse ära see kauaräägitud juhilubade punktisüsteem koos seotud suurusega liikluskindlustuse maksega (vahele jääd, saad uue koefitsendi).

Nagu äris: hea info jõuab kolme sõbrani, halb aga kümneni. Kui piisavalt kaua kiiruskaameraid peedistada, õpivad nad ühel hetkel ka mootorratturite nägemise ära.

Igal asjal on mitu poolt. Oma tõe tõestamisel ei tasu siiski ka teise poole argumente unustada.


Teema algataja
being

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas being »

reimps kirjutas:

Ehk siis keeraku neid trahve ja karistusi nii debiilselt kõrgeks/raskeks kui tahes, enne ei parane liikluskultuuris midagi, kui tekib arusaam, et vahelejäämine on 95% kindel. Praegult on föönitajad teatud kohtades, sest ressursse/viitsimist ei jätku, seega mujal on teedel põhimõtteliselt vaba voli pähe anda. Mina kasutan seda teadmist küll ära. Hakkan hoolikamalt mõtlema aga siis, kui ma tean, et politsei tegeleb reaalselt liikluskultuuri taastamisega (st osaleb reaalselt liikluses, noomib, hoiatab, suhtleb inimestega, vajadusel väntab urvikusse).
Senikaua kuniks tegu on maksukogujatega, ei mõtle ma eriti selle peale, et oi-oi, paha-paha on maanteel +25 sõita; muidugi, kiirusepiirangud peaks ka mõistlikumad olema. Üleüldse on see teema suht hargnev ja igasugustest muudest asjadest sõltuv, et kokkuvõttes - Eestis on liiklussüsteem ja -kultuur perssekeeratud juba ammu. Loodetavasti mitte pöördumatult.

Selles pole kindlasti midagi uut ja innovaatilist, aga minu arust tõeliselt tugeva aluse korralikule liikluskultuurile paneb siiski see, kui inimesed saavad ise täielikult aru, milleks meil kehtib liiklusseadus. Kui inimesed mõistavad, et näiteks kiirusepiirangu ületamine võib olla nii neile enestele kui kaasliiklejatele ohtlik ning tegelikkuses on võimalik liigelda täiesti rahulikult ilma kuhugi hiljaks jäämata ja kedagi liigselt ohustamata. Kindlasti on üksikuid kohti, kus kiirusepiirangud ei õigusta ennast, aga pigem safe than sorry ning usun, et politseinikud ka ei aja pilli lõhki, kui sõitagi mõnes selgelt ebapädevalt paigaldatud kiirusepiirangu alas veidi kiiremini.
Sellel hirmutaktikal on muidugi enda koht, sest kõik kindlasti ei saagi päeva pealt mõista, milleks need reeglid eksisteerivad, aga minu arust peaks nagu rohkem investeerima inimeste teadvustamisse, kui hirmutaktikasse.
Ma olen kindel, et sa isegi eelistaksid enda kõrval näha liiklejaid, kes mõistavad, miks on vajalik liikluseeskirju järgida, mitte neid, kes vahelejäämise hirmust roolis pinges on...

Ja positiivsemalt noodilt... minu arust on Eesti liikluskultuur näiteks 10 aasta tagusega võrreldes ikka omajagu paranenud. Kindlasti oleme arengus näiteks Soomest maast (milles pole midagi erilist), aga samas jällegi näiteks Lätist ees. :)

Teadlikku liiklemist. (crash)


Teema algataja
reimps

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

being kirjutas:

Selles pole kindlasti midagi uut ja innovaatilist, aga minu arust tõeliselt tugeva aluse korralikule liikluskultuurile paneb siiski see, kui inimesed saavad ise täielikult aru, milleks meil kehtib liiklusseadus. Kui inimesed mõistavad, et näiteks kiirusepiirangu ületamine võib olla nii neile enestele kui kaasliiklejatele ohtlik ning tegelikkuses on võimalik liigelda täiesti rahulikult ilma kuhugi hiljaks jäämata ja kedagi liigselt ohustamata.

Kui kiirusepiirangud vastaksid ka tänapäevasematele masinatele, siis poleks probleemi. Fakt on aga see, et kiirusepiirangud on ajast ja arust. Oma 31-aastase "kopikaga" sõidan ma rahulikult omas tempos 100-100'ga maanteel paremas servas, aga enamik autosid teedel on siiski tunduvalt uuemad ning kvaliteetsemad ka suurematel kiirustel. Seega võiks minu poolest maanteedel kiirusepiirangut tõsta rahulikult 130-ni. Minusugused retroautodega mehed on üldjoontes piisavalt teadlikud, et ei kakerda telgjoone lähedal, vaid püsivad seaduses kästud kohas teeservas.
Tsiklid võiks vabalt 130'ga maanteid kulutada, kes vähegi sõidab kiirestisõitmiseks ehitatud rattaga, see teab, kui "ohtlik" see on.

Kindlasti on üksikuid kohti, kus kiirusepiirangud ei õigusta ennast, aga pigem safe than sorry ning usun, et politseinikud ka ei aja pilli lõhki, kui sõitagi mõnes selgelt ebapädevalt paigaldatud kiirusepiirangu alas veidi kiiremini.

Sa pole vist mente ammu näinud? Sest mina pole politseinikke ammu näinud, ainult mendid jahivad teedel.

Sellel hirmutaktikal on muidugi enda koht, sest kõik kindlasti ei saagi päeva pealt mõista, milleks need reeglid eksisteerivad, aga minu arust peaks nagu rohkem investeerima inimeste teadvustamisse, kui hirmutaktikasse.
Ma olen kindel, et sa isegi eelistaksid enda kõrval näha liiklejaid, kes mõistavad, miks on vajalik liikluseeskirju järgida, mitte neid, kes vahelejäämise hirmust roolis pinges on...

Kodusest kasvatusest algab väga palju. Samamoodi algab kodune kasvatus riigi suhtumisest oma kodanikesse. Ja see suhtumine on s**t.

Ja positiivsemalt noodilt... minu arust on Eesti liikluskultuur näiteks 10 aasta tagusega võrreldes ikka omajagu paranenud. Kindlasti oleme arengus näiteks Soomest maast (milles pole midagi erilist), aga samas jällegi näiteks Lätist ees. :)

Inimeste-liiklejate suhtes võib öelda küll, et on paranenud. Korravalve aga, mnjah, sitemaks läinud.

PS Enamus mu ülalkirjutatud teksti on ulme.

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Tõstetakse piirkiirust 130 peale sõidetakse ikka +10-20. See muudaks liikluse sujuvamaks? Pigem mitte. Meil on 90-se piirangu juures küll ja küll neid juhte kes piisavalt ebakindlad, et ka suvel ilusa ilmaga 70 uimata teedel, mis sa arvad et kui 130 oleks siis sõidaks need ebakindlad juhid sotiga vä? Uimaks sama moodi 70 teel ja arva ära kas oleks liiklus veel närvilisem ja ohtlikum kui praegu? Pigem võtke penskaritel load ära kes ulme manöövreid teevad ja kelle silmanägemine ja reaktsioonikiirus ei võimalda enam ohutult autot juhtida.
Palju meil neid tsikliste on kes ghost rideri moodi 300-ga ridadevahel suudaks/julgeks sõita ja teha seda nii et 15km pärast veel püsti on mitte pasteedina kuskil asfaldil või mööda võsa laiali? Harju keskmise tsiklisti oskused on küllalt kasinal tasemel. Käid autokooli läbi ostad tonnise bike ja siis taod rusikaga vasta rinda, et küll ma olen ja oskan ja sõidan nüüd, mendid on emmid et kihutada ei lase ja üle üldse tean mina kõige paremini kuidas sõita ja olla. (ärge võtke isiklikult see ei käind konkreetselt sinu pihta).
http://uudised.err.ee/index.php?06253331 Krt see onu sai ka karmi karistuse, hullemat poleks mõtet määratagi, nii kui ju ei kasvata. :wack:
Neid näited on veel ja veel.
Loogiline et vales kohas tänavat ületades ei tohiks inimest 3 kuuks "istuma" panna, see oleks selge overkill. Kuid maniakid paariks päevaks arestimaija, mida ka tihti käiakse nädalavahtustel istumas ja magamas...noooo ma ei tea...

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

reimps kirjutas:

Kui kiirusepiirangud vastaksid ka tänapäevasematele masinatele, siis poleks probleemi. Fakt on aga see, et kiirusepiirangud on ajast ja arust. Oma 31-aastase "kopikaga" sõidan ma rahulikult omas tempos 100-100'ga maanteel paremas servas, aga enamik autosid teedel on siiski tunduvalt uuemad ning kvaliteetsemad ka suurematel kiirustel. Seega võiks minu poolest maanteedel kiirusepiirangut tõsta rahulikult 130-ni.

Ära nüüd solvu, aga sa jätad selliste kirjatükkidega endast natuke lapsiku mulje :lol:
Ja milleks pidama jääda 130 juures? Tõstaks siis ikka juba vähemalt 150-ni. Ühtlasi keelaks ära kõik need autod, mille valmistusasta on < kui 2007 või 0-100-ni kiirendus on >10sec - oleks ju tore?
Ja üleüldse tuleks hakata neid inimesi platele panema kes maanteel liiguvad (ka kurvides) aeglasemalt kui 100km/h!
Sa vaata avatud silmadega ringi mis maailmas mujal toimub! Minuarvates on eestis piirangud täitsa euroopa keskmine. Ja ei ole vaja hakata siin jutustama saksamaa kiirteedest, sest minu kogemus ütleb, et seal sõidavad enamuses mõtlevad inimesed - meil aga on tee idioote täis!

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Kuna sa Saksa kiirteed teemaks tõid, siis seal sõidavad kiirteedel ''mõtlevad inimesed'', sest idioodid on ennast juba kasti sõitnud. Võib-olla oleks see lahendus ka Eesti idiootidele. Tõstame piirkiirused ülespoole ja varsti on kõik teed ''mõtlevaid inimesi'' täis. :mrgreen: Aga no selge on see, et mitte keegi siin piirkiiruseid tõstma ei hakka - pigem langetatakse...

Kasutaja avatar

poroloon
Postitusi: 58
Liitunud: 20 Mai 2007, 14:42
Asukoht: rakvere

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas poroloon »

Ära nüüd solvu, aga sa jätad selliste kirjatükkidega endast natuke lapsiku mulje :lol:
Ja milleks pidama jääda 130 juures? Tõstaks siis ikka juba vähemalt 150-ni. Ühtlasi keelaks ära kõik need autod, mille valmistusasta on < kui 2007 või 0-100-ni kiirendus on >10sec - oleks ju tore?
Ja üleüldse tuleks hakata neid inimesi platele panema kes maanteel liiguvad (ka kurvides) aeglasemalt kui 100km/h!
Sa vaata avatud silmadega ringi mis maailmas mujal toimub! Minuarvates on eestis piirangud täitsa euroopa keskmine. Ja ei ole vaja hakata siin jutustama saksamaa kiirteedest, sest minu kogemus ütleb, et seal sõidavad enamuses mõtlevad inimesed - meil aga on tee idioote täis!

Kulla mees, jutt ei ole ju kohustuslikust alamkiirusest, vaid piirkiirusest. Kui võimed, masin, teeolud ei luba, siis sõidagi 70 km/h või veel aeglasemalt kui tarvis, aga sellisel juhul ei peaks ka kiusama inimesi hea nähtavusega, vähese liiklusega teedel kui juht tunneb ennast kindlalt ja sõiduk võimaldab OHUTULT kiiremini sõita. Meie piirkiiruste juures on praegu selline olukord, et uue asfaldiga maanteelõik põldude vahel, kus on nähtavus üle kilomeetri, ilm on hea, auto/ratas on uuemapoolne (head rehvid, korras vedrustus, abs jms.)- tohid sõita maks. 90 km/h. Ja 90km/h on ka lubatud mõnel kurvilisel väiksel maanteel metsade vahel talvel, kus tee on libe ja nähtavus kehv. See on natukene ehk liiga dramaatiline võrdlus, aga selline on seis lahingväljal.. Kiiruse võiks valida ikka vastavalt oludele (see eeldab, et juht on adekvaatne selliseid otsuseid vastu võtma), aga paraku see ei täidaks trahvikassat ja kevadine suurpuhastus nimega, "targem jääb ellu", ilmselt lõikaks suurema kaarega, sest lambapäid on sõidukite roolis palju. Samas- kui nüüd suveks 110 on välja pandud ja sõidan autoga püsikaga spidoka näidu järgi 115-120 km/h , ehk siis reaalne kiirus vastab normidele, siis selle kiirusega sõidan enamustest mööda. Ma ei usu, et 130 km/h piirang tooks juurde palju kihutajaid-need kes tahaksid ja suudaksid sõidaksid kiiremini, need kes ei taha ei suuda sõidaks ikka oma sajaga.

Teine asi- ma ei saa aru, miks kiiremini sõitjad (vahel nimetatakse neid kihutajateks) inimesi nii palju häirivad. Jõuab järgi- sõidab mööda (mida kiiremini seda parem) ja kaob eest. Milles probleem on? Aga netis kommentaare lugedes käib aina vingumine ja kiunumine, et küll ikka kihutatakse jubedalt ja kõik kiiruseületajad vangi või vähemalt sunnitööle.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

poroloon kirjutas:

Kulla mees, jutt ei ole ju kohustuslikust alamkiirusest, vaid piirkiirusest. Kui võimed, masin, teeolud ei luba, siis sõidagi 70 km/h või veel aeglasemalt kui tarvis, aga sellisel juhul ei peaks ka kiusama inimesi hea nähtavusega, vähese liiklusega teedel kui juht tunneb ennast kindlalt ja sõiduk võimaldab OHUTULT kiiremini sõita. ...

Eestis vähemalt on suurim lubatud kiirus = vähim lubatud kiirus, sest kohe oled "uimerdaja" kui sa oma liikumiskiirust gps-ga ei jälgi ja noh nii +5 sümboolselt üle ei sõida :D
Mis igasugustesse "võimetesse" ja " võimaldamistesse" puutub, siis need ongi esimesed ohvrid, kes arvavad, et see see tiba rohkem on ohutu, sest pärast lahkamine näitab et tunne oli "kelam" :mrgreen:
PS! Ei ole vaja nüüd arvata, et ma mingi uimerdaja oleks

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

poroloon kirjutas:

Teine asi- ma ei saa aru, miks kiiremini sõitjad (vahel nimetatakse neid kihutajateks) inimesi nii palju häirivad. Jõuab järgi- sõidab mööda (mida kiiremini seda parem) ja kaob eest. Milles probleem on? Aga netis kommentaare lugedes käib aina vingumine ja kiunumine, et küll ikka kihutatakse jubedalt ja kõik kiiruseületajad vangi või vähemalt sunnitööle.

Võib-olla asi selles, et väga sageli just need kiirustajad kipuvadki lõppkokkuvõttes just selle liikumist takistama, kellest mõõda sõidetakse. Isegi korduvalt sellised "kiirustajaid" trehvanud. Lased rahulikult omas tempos, püsikas peal, ees ka veel kolm-neli autot samas tempos ja siis üks oss kukub taga nihelema ja mõõdasõiduvõimalust otsima, okei leiab, aga ikkagi ei jõua valearvestuse tõttu ja siis litsub end minu ette ja kukub seal uimerdama. Kui tahavad kiiresti sõita siis ka tehku seda.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ohh kuulge mul tuli geniaalne idee. Võiks ju olla ARK-i juures simulaatorid kus pannakse juhtide võimed proovile, nii reaktsioonikiirus kui muud. Kui läbid teatud kvoodi, siis antakse eriluba kus võid tulistada nii palju kui torust tuleb. Mingi IQ test võiks ka sinna juurde kuuluda, tagamaks et oled adekvaatne olukorda hindama jne. Kindlasti ei tohi süguvõsas esineda vaimuhaigusi ja ei tohi olla kriminaalselt karistatud ega probleeme alkohiliga. ahhh mis arvate? Korjame alkirju ja teeme toompea ees piketi? (lol)

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

No võiks ikka olla, et 90 alas päris 60-70ga ei sõida :mrgreen: Rootsi-Norra on selliseid ahve täis, kes sõidavad 90-120 alas 70km/h :wack: Ja no bljäääd kui sul on 25 tonni koorem taga, siis hui mööda saad nii lihtsalt ja kõige paremad on tõusud, mis tänu sellistele debiilidele tuleb 30-40 km/h üles tiksuda :mrgreen:

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004

Teema algataja
reimps

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma võin ju jätta lapsiku mulje, aga ma panin post-skriptumina kirja ka, et enamik juttu on ulme. Seda siis enesekaitseks.

Fakt on see, et liikluskultuur/süsteem/misiganes nimetus on meil sõna otses mõttes peesse keeratud. Ja seda juba ülevaltpoolt, inimesed on liikluskäitumiselt ja teistega arvestamise mõttes kõvasti paremuse suunas arenenud. Aga ametkondlikud reguleerimised ja osalt ka mõned uuendused on enamjaolt debiilsed ning on rõhuasetuselt täiesti mööda.

Euroliidu-Eesti kohta on üks päris hea ütelus, mis kahjuks ametkondade tasemel vägagi täppi läheb (parafraseerin, peast ei mäleta õiget sõnastust):

Eestlane on selline loll loom, et nõukogudelikke idiootseid euronõuded-direktiive täidab saksa täpsusega. Ja nii ongi. (Ametkondi mõtlen, indiviidid on reeglina veits lahtisema peaga.)

Teema pealkirja kohta - kihutamine on väärtegu. St õigem peaks olema "Väärtegu ja karistus: kihutada või mitte kihutada" :bsmile:

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

reimps kirjutas:
being kirjutas:

Selles pole kindlasti midagi uut ja innovaatilist, aga minu arust tõeliselt tugeva aluse korralikule liikluskultuurile paneb siiski see, kui inimesed saavad ise täielikult aru, milleks meil kehtib liiklusseadus. Kui inimesed mõistavad, et näiteks kiirusepiirangu ületamine võib olla nii neile enestele kui kaasliiklejatele ohtlik ning tegelikkuses on võimalik liigelda täiesti rahulikult ilma kuhugi hiljaks jäämata ja kedagi liigselt ohustamata.

Kui kiirusepiirangud vastaksid ka tänapäevasematele masinatele, siis poleks probleemi. Fakt on aga see, et kiirusepiirangud on ajast ja arust. Oma 31-aastase "kopikaga" sõidan ma rahulikult omas tempos 100-100'ga maanteel paremas servas, aga enamik autosid teedel on siiski tunduvalt uuemad ning kvaliteetsemad ka suurematel kiirustel. Seega võiks minu poolest maanteedel kiirusepiirangut tõsta rahulikult 130-ni. Minusugused retroautodega mehed on üldjoontes piisavalt teadlikud, et ei kakerda telgjoone lähedal, vaid püsivad seaduses kästud kohas teeservas.
Tsiklid võiks vabalt 130'ga maanteid kulutada, kes vähegi sõidab kiirestisõitmiseks ehitatud rattaga, see teab, kui "ohtlik" see on.

Kindlasti on üksikuid kohti, kus kiirusepiirangud ei õigusta ennast, aga pigem safe than sorry ning usun, et politseinikud ka ei aja pilli lõhki, kui sõitagi mõnes selgelt ebapädevalt paigaldatud kiirusepiirangu alas veidi kiiremini.

Sa pole vist mente ammu näinud? Sest mina pole politseinikke ammu näinud, ainult mendid jahivad teedel.

Sellel hirmutaktikal on muidugi enda koht, sest kõik kindlasti ei saagi päeva pealt mõista, milleks need reeglid eksisteerivad, aga minu arust peaks nagu rohkem investeerima inimeste teadvustamisse, kui hirmutaktikasse.
Ma olen kindel, et sa isegi eelistaksid enda kõrval näha liiklejaid, kes mõistavad, miks on vajalik liikluseeskirju järgida, mitte neid, kes vahelejäämise hirmust roolis pinges on...

Kodusest kasvatusest algab väga palju. Samamoodi algab kodune kasvatus riigi suhtumisest oma kodanikesse. Ja see suhtumine on s***.

Ja positiivsemalt noodilt... minu arust on Eesti liikluskultuur näiteks 10 aasta tagusega võrreldes ikka omajagu paranenud. Kindlasti oleme arengus näiteks Soomest maast (milles pole midagi erilist), aga samas jällegi näiteks Lätist ees. :)

Inimeste-liiklejate suhtes võib öelda küll, et on paranenud. Korravalve aga, mnjah, sitemaks läinud.

PS Enamus mu ülalkirjutatud teksti on ulme.

Ulme tõesti :wack: Kiirusepiirangud vb tõesti ei vasta tänapäevastele autodele aga ka nende juhid mitte. Kuiva ilmaga võib suht savilt sõita jah aga kui vihma ikka tuleb ja teed on rööpaid täis siis quatro- ja linnamaasturimehed lähevad ikka eriti härga täis(kujutavad ette et elektroonika ja nelikvedu teeb imesid). Ja suurtemate kiiruste pealt on ka möödasõidud pikemad(tee on tühi inimene keerab kõrvalteelt vasakule ja sina tuled kurvist 150 sees ja oled rivist möödasõidul näiteks) ja selle politsei jutu pealt :wack: kui inimesed politseid näevad võtavad hoo maha õigeks ja pärast esimest kurvi on +10/20/8 sees juba, hoiatuse effect oleks umbes sama. Kui sa politseile radarisse sõidad ja eest ära ei sõida, siis ilmselgelt sõidad üle oma/teeolude võimete :mrgreen:

kawasaki zx7r

Teema algataja
reimps

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Stonekurg kirjutas:

Kui sa politseile radarisse sõidad ja eest ära ei sõida, siis ilmselgelt sõidad üle oma/teeolude võimete :mrgreen:

See jäi vähe arusaamatuks - mulle küll ei valmista probleemi enda tegude eest vastust anda. Aga olen kuulnud, et ma olen kogemata eest ära ka "pääsenud" (aga see juhtus mitu aastat tagasi ja seda rääkis sama mees, kes fööni hoidis. Tutvusin temaga ühes baaris mõned päevad peale episoodi :mrgreen: ).

Ja kordan, ma sattusin korraks unistuste lainele - mu sinine ja märg unenägu olekski, et kõik sõidaks (nii autode kui ratastega) samamoodi nagu pädevamad siin foorumis. Ma ennast ei tituleeriks liikluskultuuris ja -tegijana pädevaks, mul üks bemm juba hingel 8)

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

reimps kirjutas:
Stonekurg kirjutas:

Kui sa politseile radarisse sõidad ja eest ära ei sõida, siis ilmselgelt sõidad üle oma/teeolude võimete :mrgreen:

See jäi vähe arusaamatuks - mulle küll ei valmista probleemi enda tegude eest vastust anda. Aga olen kuulnud, et ma olen kogemata eest ära ka "pääsenud" (aga see juhtus mitu aastat tagasi ja seda rääkis sama mees, kes fööni hoidis. Tutvusin temaga ühes baaris mõned päevad peale episoodi :mrgreen: ).

Ei see ei old otseselt sinu vastu suunatud xD pidasin silmas seda, et kui sa politseid võsas varjumas ei näe, enne kui teepeale jookseb(ikkagi vaadates, et ta alla ei jää) siis teinekord äkki on hoopis mingi mänguhoos laps/loom kes sind ka ei märka? Õnnetuseks on vaja kahte või kuidas see ütlus nüüd oligi.

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Aga kuulutaks Eesti teedel välja ANARHIA :!:
Teed ja masinad on niiiii head, et need kehtivad seadused ja eeskirjad on ajast ja arust.
Politseis töötavad ainult mendid, kelle ainus üleasanne on riigikassa täitmine ja normaalse liikluse takistamine.
Jne, jne.

Lasteaed :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
reimps

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piira erutust :)

Ma pole anarhiat jutlustanud, ma rõhun sellele, et asjad on valesti ja minu meelest on vale, et süüdi on ainult liiklejad-rikkujad. Pigem üldine ühiskonna mentaliteet saabki alguse sellest, et mingid uroodid pumba juures viljelevad JOKK-kultuuri, aga võllas ripume ikkagi meie, mutrikesed. Miks nemad võivad pea karistamatult pääseda, aga mina ei tohi eksida pisiasjadeski? Suht julmad paralleelid, aga mul nii lihtne maailmapilt, et ma keerulisemalt ennast väljendada ei oska :)
Kala pidi ikka peast mädanema hakkama, ju ma siis ka..

PS Mul on targem siin teemas vait jääda ja mujal kildu edasi rebida 8)


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas isonts »

reimps kirjutas:

Piira erutust :)

Ma pole anarhiat jutlustanud, ma rõhun sellele, et asjad on valesti ja minu meelest on vale, et süüdi on ainult liiklejad-rikkujad. Pigem üldine ühiskonna mentaliteet saabki alguse sellest, et mingid uroodid pumba juures viljelevad JOKK-kultuuri, aga võllas ripume ikkagi meie, mutrikesed. Miks nemad võivad pea karistamatult pääseda, aga mina ei tohi eksida pisiasjadeski? Suht julmad paralleelid, aga mul nii lihtne maailmapilt, et ma keerulisemalt ennast väljendada ei oska :)
Kala pidi ikka peast mädanema hakkama, ju ma siis ka..

PS Mul on targem siin teemas vait jääda ja mujal kildu edasi rebida 8)

Reimps, sa ise ka ju "politseinik"?


Teema algataja
reimps

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas reimps »

Erialaliselt midagi sinnapoole, aga minu teeneid ei lähe loodetavasti päris elus mitte kunagi vaja.
Vabal ajal olen aga kergelt ja kohati huligaan, ma isegi ei ürita seda mitte varjata :P
Ma suudan õnneks seni oma eralu hoida lahus sellest, mida õpetan endast noorematele ja mida ka vajaduse saabudes ise järgin. Seni olen aga tavaline kodanik, kes viriseb ja halab igal võimalikul ja võimatul juhul. Maksumaksjana on mul täielik õigus oodata õiglast ühiskonda :nono:

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

reimps kirjutas:

Erialaliselt midagi sinnapoole, aga minu teeneid ei lähe loodetavasti päris elus mitte kunagi vaja.
Vabal ajal olen aga kergelt ja kohati huligaan, ma isegi ei ürita seda mitte varjata :P
Ma suudan õnneks seni oma eralu hoida lahus sellest, mida õpetan endast noorematele ja mida ka vajaduse saabudes ise järgin. Seni olen aga tavaline kodanik, kes viriseb ja halab igal võimalikul ja võimatul juhul. Maksumaksjana on mul täielik õigus oodata õiglast ühiskonda :nono:

Selles on sul õigus, et karistused võiks vähe õiglasemad olla, st kui kiirust korralikult ületad, on vaat isegi loll seisma jääda :wack: eest ära sõites saad adreka/adreka+karisuse või adreka+õnnetuse aga seisma jäädes lihtsalt selle sama karistuse(mis ilmselt on load ja bensuraha mõnele superbile või toetus ühe 70e märgi soetamiseks :shock: )

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

Teemast on välja kihututud. Võtaks hoogu maha.

Euroopas (Rootsi, Taani, Saksa, GB) sõidab sõiduautode liiklusvool kiirteedel sisuliselt igal pool vähemalt 20 km/h rohkem kui märgid näitavad ja tsiklitega sõitjate hoog on veel suurem 15+.
On täiesti tuntav, et nii teede märgistus kui ka politsei järelvalve on suunatud eelkõige sujuva liiklusvoo tagamiseks (seejuures seda mitte trahvidega reguleerides).

Saksa kiirteel on üsna tavaline seis selline, et 130-ga piiratud teel 155-ga sõites pead ümberreastumisel hoolikalt vasakusse peeglisse vaatama, sest nii mõnigi sõidab sealsamas 200+. Kindlalt rohkem kui 60 lubatust suurema kiirusega. Ja ei mingit fõõnitamist. Liiklus sujub positiivses võtmes.

Ma ei propageeri kihutamist, aga meie teede olukord põhimaanteedel võimaldaks küll tsikliga ohutult sõita 110 km/h.
Tiheasustusalad ja asulates liiklemine on teine jutt.

998 cm³
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Kuritöö ja karistus : kihutada või mitte kihutada

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Kle selline jutt kaib vaid kolme teeloigo kohta eestis. Parnu, narva, tartu mnt tallinnapoolsed otsad, kus eraldusriba ja kaks rida yhes suunas.
Eestis ju pole laiasid teid. Ja noh liikluskultuur ja suhtumine on ka veidi erinevad, kui kraanid lahti keerata ja miski 130 kmh lubada, hakkaks seal toenaoliselt rohkem asju juhtuma, sest noh ikka +10 peab ju laskma :) suure osa autode jaoks on 110 taiesti piisav, eriti see tegelik 110 mitte see, mida spidokas naitab. Muidugi osade masinate roolis voib toesti selle kiirusega magama jaada. Tsiklitega suht sama lugu. Kolmandast kyljest on piirkiirused jms ikkagi selleks, et enamvahem ohutut liiklust tagada, mitte et sa saaks oma ja auto voimete lahedase kiirusega liikuda.
Aga yldiselt isegi savi, ma soidan autoga ainult talvel.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”