Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Kasutaja avatar

series
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Aug 2010, 15:04
Tsikkel: 2008 VN900
Asukoht: Pärnumaa

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas series »

BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Miks sa peaksid ilmtingimata maanteel sõites kukkuma? Ma arvan, et see küll kindel asi ei ole, kui ise hoolas oled.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Hoia pikivahet....sest meie liiklusele on omane iga 100m tagant vöötrada ja mõne suurema kaubiku või veoka taga ei pruugi nähagi kuidas jalakäijat hakatakse üle tee laskma ja tagant sisse sõit on kerge tulema.

Let the good times roll.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Kaasliiklejast põhjustatud kukkumist pole mul olnud, samas ikka mitmeid ja mitmeid kordi pidanud mõningaid liigutusi tegema vältimaks seda halvemat. BMW'de osas pole märganud mingit erilisust kuid olen seevastu näinud naisterahvaid kellel on klapid silmade eest või näevad sinust lihtsalt läbi olles seejuures erksas punases riietuses ja valge rattaga. Liikluses peabki sõitma kõrgendatud ohutundega. Mitmed korrad ise tekitanud ohtlike olukordasid enda jaoks. Üks loll viga oli vilkuva rohelise alt kiirendamine seejuures järgmine foor oli 60m tagant juba punases ja pidurdades ratas oli loha ja lohisesin ristmikule, hea et teiselt poolt autod nägid olukorda ja jäid seisma, ja samasugune olukord kiirednades bussist mööda arvestamatta vahemaad ristmikuni
Aga olen kukkunud nö metsateedel. Põhjuseks olnud libedus ja rööpad. Kukkunud maksimum kiirusel ca 40-50km vigastustest mõned suured sinikad puusakontidel ja seljapõrutus.

Ohutut liikumist teile...

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Cado »

Sellise suhtumisega kukud kindlasti !
Ära mõtle koguaeg ,et nüüd kukud see teeb sinu ka närviliseks liiklejaks!
Sõida. Sõida mõistlikult ja naudi.

sama hästi võiks küsida kes on millese surnud?
Mis on surma põhjused olnud?
Kindlasti tuleb minul ka suremine ette. :twisted:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda

mart211

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Pidurid on need mis rattad külili väänavad, gaas pole kunagi probleem olnud.

Kasutaja avatar

svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas svenzik »

Esimese postitaja teksti lõpus on välja toodud statistika: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=8&t=36035
Samuti võid lugeda internetist "Hurt report" ja "MAIDS report" kohta.

ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

ducatist
Postitusi: 153
Liitunud: 30 Juun 2007, 13:20
Tsikkel: Monster 900
Asukoht: Haapsalu

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas ducatist »

Asfaldil mäletan kahte kukkumist.Esimene oli tingitud liivast ristmikul, pidurdades ratas blokeerus ja vajus alt ära.Ise jäin ratta alla, sain hea õppetunni.Nüüd vaatan hoolikamalt mis olud teel valitsevad.Teine kukkumine oli õppesõidu platsil kaheksat viimistledes, kaotasin tasakaalu ja kukkusin külili(ei jäänud tsikli alla) :D .Olen eri ilmaoludega ja erinevate teeoludega hädapidurdusi harjutanud, pärast seda ja muid "Randmeväände" harjutusi muutus sõitmine ...Edu!


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas oxide »

series kirjutas:
BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Miks sa peaksid ilmtingimata maanteel sõites kukkuma? Ma arvan, et see küll kindel asi ei ole, kui ise hoolas oled.

kas ma ei oska lugeda või on mul mõni muu viga aga mina ei loe välja,et teemaalgataja oleks maininud maanteel sõitu.taksod ja bussid ika pigem linna probleem.

Kasutaja avatar

tnacc
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Nov 2007, 14:35
Tsikkel: Can-am Outlander 800
Asukoht: saaremaa

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas tnacc »

BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Kukkunud ainult ebakaines olekus metsateed mõõda kodu poole kulgedes nii et:
SÕIDA KAINE PEAGA

Planeeta korvis sündinud

mart211

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

tnacc kirjutas:
BaltarWithSix kirjutas:

Kõige rohkem kardan mina liikluses teisi sõitjaid, närvilisi bussijuhte, taksojuhte ja BMW-si. Siiani ma veel kukkunud ei ole. Minu jaoks algas hooaeg 1.aprillil ja olen 2 päeva sõitnud :) Kunagi tuleb mul ka kukkumine ette. Need, kes on kukkunud, rääkige mis on olnud põhjuseks? Kui suures on olnud vigastused, andke ka soovitusi...

Kukkunud ainult ebakaines olekus metsateed mõõda kodu poole kulgedes nii et:
SÕIDA KAINE PEAGA

Saarlased t*** :wack:


MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

Läänesaarlased t***. :wack:


mart211

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

MotoMell kirjutas:

Läänesaarlased t***. :wack:

Hahaahaaa :mrgreen:
Pilt

Kasutaja avatar

ylari
Postitusi: 193
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:26
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn/võsu

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas ylari »

omast kogemusest soovitan ikka väga tähelepanelikult jälgida kas ristmikule lähenev auto kes peab sulle teed andma ikka jääb seisma kah või mitte. See, et ristmiku ees pidurtatakse, ei tähenda veel et sind nähtud on. Mulle sõitis rringristmikul eelmine aasta üks kõrvalteelt ette kes enne võttis hoo maha. Jõudsin küll ise pidurdada niiet autole sisse ei sõitnud kuid kuna asi juhtus ringi peal ja tee oli märg, läks esiratas alt ja panin külje maha, tundus parem variant kui autole sisse põrutada. Küsisin pärast et kas autojuht ikka vaatas kah sinna kuhu peab. Ütles et vaatas aga tõesti ei näinud. Kiirus oli tõenäoliselt kuni 30km/h ja vigastusi polnud.
Üldiselt jah liikluses karta küll ei soovita küll aga arvestada sellega, et sind tõenäoliselt ei nähta niiet tuleb valmis olla ootamatusteks.

zr-7 99' > vfr800 99'

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Veel tahaks mainida seda et maantel ikka kasutaksid ohtralt tagavaate peeglit, põgus küljepeale pea viskamine ei kära alati
Mind sõber noomis kes sõitis mu taga et hüppasin vastassuunda ettejõudmisesks tagaautot märkamatta kes oli möödumas autokolonnist mille sees me sõitsime ja oli sunnitud kõvasti hoogu alla võtma. Ise olen ka enda järel märganud et ei kipu ette jõudmisel tähelepanelikult seljataha vaatama maantel, kuigi linnas olen vägagi tähelepanelik.
Aga selles mõttes tõesti ei tasu nüüd kõike karta, elu ongi ohtlik :) oled sa ratta seljas või jala kõndides. Kukkumiseks võiks lihtsalt valmis olla (moto varustus seljas)

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

Holari
Postitusi: 147
Liitunud: 06 Apr 2010, 14:39
Tsikkel: 2x SV650s
Asukoht: Pärnu

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Holari »

Mulle ei mahu pähe, mida põrgut Sa neid BMWsid kardad? Et oled ise noor uljaspea, kes bemmirondiga julgeb kõikke ja teab, kuidas osadel asjad käivad, aga tsikliga kardad kukkuda ja kardad omasuguseid? Sorry, aga kuna ma väga austan BMWd ja sõidan ise pea ainult selle margiga ja mind ei pea kül kartma ja ma tean veel päris paljusid omasuguseid, siis minuarust see väljend oli suts debiilne. Sorry, kui solvasin Sind oma teise lasuega....

Holari


saaremaa1

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas saaremaa1 »

Küsimus pole see, et kas sa kukud, vaid see, et millal sa kukud. :idea: :twisted:

Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

mõni üksik BMW juht kindlasti leidub, kes ka alati korralikult sõidab. Siiski ka statistika näitab ja ma ju oma silmaga näen et BMW-dest tuleb eemal hoida. Ning ei, ma ei sõida uljapäi vaid võimalikult korralikult


mart211

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

BaltarWithSix kirjutas:

mõni üksik BMW juht kindlasti leidub, kes ka alati korralikult sõidab. Siiski ka statistika näitab ja ma ju oma silmaga näen et BMW-dest tuleb eemal hoida. Ning ei, ma ei sõida uljapäi vaid võimalikult korralikult

Ja nagu näha, siis BMW mootorratta omanikud on veel nii tigedad, et ära isegi kuskil üritusel kõrvale pargi! :mrgreen:


Holari
Postitusi: 147
Liitunud: 06 Apr 2010, 14:39
Tsikkel: 2x SV650s
Asukoht: Pärnu

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Holari »

Mul on paraku jah mõlemad olemas ja usu, debiile sõidab ringi palju ja neid sõidab kõikvõimalike autodega, nii, et ..........Ja natuke mind see väljend puudutas.

Ok, rahu nüüd
Holari

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

BaltarWithSix kirjutas:

...Siiski ka statistika näitab ja ma ju oma silmaga näen...

See su ilmselt päästabki et statistika ilusti selgeks tehtud. Ja ma arvan et kui sa TAHAD näha et mõni automark on teistest hullem, siis ilmselt seda sa ka näed. Mul ei ole seda muret niivõrd automargiga kui juhi sooga - naistesse suhtun ikka veidi ettevaatlikumalt.
Aga asjast - kruusateel esipiduri doseerimine nõuab ikka hoolega harjutamist. Kui nii käpas ei ole, võib tulemuseks olla põlve põrutus ja tsiklil mõned kriimud.

Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas z1000 »

rattaga veel kukkunud ei ole, aga rolleriga kukkusin nii, et tegin liiga järsu tagasipöörde kallaku peal, ja see jala alus läks vastu maad ja tõmbas kummuli. käsi maha, aga viga ei saanud.

.

pekileib

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas pekileib »

kõige ohtlikumad on need inimesed kes veavad omale küttepuid aga ei oska või ei taha koormarihmasid kasutada, mitu korda napilt veel mööda saanud teel vedelevatest puudest :bsmile:


Svensik

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Svensik »

On ka paar kukkumist endal kirjas =) Ei kavatse teisi süüdistadagi, olen ise loll ja süüdi. Korra sai tagarattal sõidetud, pidur lahti lastud paarteistmeetrit ilusti kulgetud siis nina sügatud ja juhtuski avarii :) Märgiks ära et sõitsin kinnisel territoorumil ning endalõbuks mitte teiste lõbuks siiski. Teine kord oli jaanipäeval, mängus ei ole alkohol, siiski vaid märg muru ja sai õrnalt külge libistatud kuna väike murulõik tuli ootamatult. Ratas nüüdseks terve, ise korras ning ootame teisi õpetavaid juhtumisi juba uuel hooajal.


userman

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas userman »

Mõned korrad külje maha pannud- aeglased kiirused, põhjuseks lahtine asfalt teel.
See londiga parandamine nagu meil teedel massiliselt tehakse võiks kuritegelik olla- ma ei kujuta ette kuidas üldse peaks kaherattaline neil kuullaagritel põsti jääma mida nii isuga teedele löristatakse meil kevadel.


jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Enamasti kukutakse ikka omal süül. Valesti valitud kiirus, refleksid ja kõik muu inimtegurist tulenev. Bikerina pead suutma ennetada ka teiste vigadest tulenevaid ohtusid. Olen ise esiratta alt pidurdanud ees rada vahetanud auto tõttu. Kokkuvõttes peab ikka ennast süüdistama, et olukorda kontrollida ei suutnud.


HD

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas HD »

Esipidur mitu korda valesti vajutasin.


Piku

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas Piku »

Endal on õnnestunud ühel korral külg maha saada, seda siis tänu koerale, kelle liikumis suund tundus mulle esmapilgus ilusti piki teeäärt, kuid kes siis teele keeras. Peale seda vähendan juba aegsasti kiirust kui lahtiselt liikuvat koera näen. Mõned korrad on napikaid tekkinud ka liiga väiksest pikivahest.


jann001
Postitusi: 89
Liitunud: 09 Mai 2010, 17:16
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas jann001 »

:

Viimati muutis jann001, 04 Apr 2011, 07:46, muudetud 2 korda kokku.
Riga13,Minsk125,Kovrovets175,Jawa250,IZ Planeta5,Dnepr650,Yamaha SZR650,Kawasaki Zzr600,V-Strom1000,Bandit1200,Yamaha TDM900
Kasutaja avatar

ylari
Postitusi: 193
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:26
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn/võsu

Re: Kes on tsikkliga kukkunud, mis on põhjuseks olnud?

Lugemata postitus Postitas ylari »

pekileib kirjutas:

kõige ohtlikumad on need inimesed kes veavad omale küttepuid aga ei oska või ei taha koormarihmasid kasutada, mitu korda napilt veel mööda saanud teel vedelevatest puudest :bsmile:

igasugused kinnitamata koormad on ohtlikud. eelmine aasta sõitsin haagisega sõiduka järel kui käru kastist tõusis järsku lendu muruniiduki papist kast (ilmselt oli tühi) pikivahe oli piisav et möödapõige sooritada juba asfaldile langenud kastist aga ega see vist mõnus ei oleks olnud kui lendava pappkastiga piki pead saada või siis kasvõi otsa sõita sellele (massi sellel eriti ei tundunud olevat aga parajalt suur kolakas oli küll). Veel olen oma silmaga näinud veokikastist teele langevaid villa ja penoplastipakendeid. Nendele otsasõit teeks juba küll vist kõvasti kurja. Ühesõnaga kui on ees mingi kahtlase koormaga masin siis sõitke mööda või hoidke pikivahet ;)

zr-7 99' > vfr800 99'
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”