Hooaeg 2008 kokkuvõte

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Credo

Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Credo »

Kuna selle hooaja kohta vastavat teemat ei kohanud, siis tegin uue. Peksa ärge andke kui liiga agaralt otsida ei viitsinud-
Aga paigutasin oma ratta just mõni hetk tagasi uinuma ja aeg oleks kokkuvõtteid teha.
Seni kõige enam kilomeetreid kogunud hoaoeg - kokku tuli neid veidi üle 15k km. Pikemalt sai käidud Yamaha Midnight Stariga Norras ja Lapimaal juuli lõpus ja augusti alguses, suvepäevadel Lätis (kus ma Eesti piirist 60 km kaugusel olles niisama kruiisima minnes sattusin hoopis Leetu) ja üldiselt Eesti risti-põiki läbi käidud.
EDIT: ja suvel suht iga ilmaga igapäevase tarbesõidukina sai ka kasutatud. Kõik need kes hakkavad rääkima et ratas igapäevasõidukiks on ulme või siis seotud ebamugavustega, minge puu otsa.
Seda hooaega ühe rattaga siiski ei õnnestunud mööda veeta. Kuna Midnight tahtis uue omaniku juurde, siis Efendi lahke inimesena võimaldas kohe käbedalt Aprilia Tuono 1000R asemele saada (w)

Kulusid kokku ei löönud - kõik võttis ära ja jäi puudugi. Ühtegi trahvi tsikli seljas ei olnud samuti au saada, isegi dokumendikontrolliks mitte ei peetud kinni.

Ja nüüd: head (neljakuulist) und!

Viimati muutis Credo, 14 Nov 2008, 18:18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas spinna »

Mõtlesin, et tuleb 10 000 täis, aga jäi pisut puudu.Nii et kuskil 8..9 000 vahel. Korra käisin Tallinnas ja kõik ülejäänu saare peal. Kuna sel suvel jäi peres üks auto puudu, siis sai ratast peetud vahepeal ka praktilise igapäevasõiduki staatuses. Peale õli ja filtrte ei vahetanud midagi....vist....äkki esitule pirni vist siiski... Aga rehv on sile, nii sile..
Ühesõnaga Suzuki :D

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Maku
Postitusi: 216
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:29
Tsikkel: Kawa ZX-6R '04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Maku »

Oma kawale kerisin odole suve jooksul midagi 4000 km ringis. Sellegipoolest on kontol meeldivad rännud, Nt. Hauster racing weekendil sai käidud ja ka mitmed meie toredad linnad külastatud :) Head saabuvat talve kõigile baikeritele ja palju muretuid kilomeeterid tuleval hooajal :bsmile:

Väikesed inimesed räägivad teistest, keskmised inimesed räägivad sündmustest, ülejäänud räägivad ideedest.
MikMak Trade - Magusast marjast maitsva suupisteni
Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Mul tuli see hooaeg 16,500 km. 5 novembril panin ratta lõplikult garaazi ära.
Kukkumisis oli paar, kuid mitte midagi tõsist. Minu jaoks on tsiklisõit elustiil. Kuna autot kasutan ma ainult talvel siis teen kõik sõidud rattal.
Siiski tuli kilometraaz samuti kahel rattal kokku, kuna suve keskel läks ratas vahetusse. Talvel loodan samuti ratta uue vastu vahetada :P

Väga kaugele kahjuks ei jõudnudki. Leetu vist oli kaugeim tripp. Eesti sai samuti risti põiki läbi sõidetud.

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net

piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas piloot »

Täna sai ka minu Fazeril hooaeg otsa - pesin puhtaks ja jääb kevadet ootama. Sellel läbisõitu 21000 km, põhiliselt eestis, korra sai talle ka lätimaad näidatud. Vähe pikem reis oli põhja-soome põhja-rootsi, koos polaarjoone külastusega, kokku ca 3000 km.
Trahvi ei saanud (paar-kolm napikat oli ikka, taevaisa - ole sa tänatud :wink: )
Kulu pool oli kulukas, nagu ikka - rehvid, õlid, plastid jne :twisted:
Banditiga korjas ka pea 1000km juurde.
KTM-ga 1500km aga sellega hooaeg jätkub...

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

sõidetud siis natuke üle 15 tuhande ja suurem osa kogunenud lihtsalt igapäevase tööl käimisega. nii mugav. alati on ruumi parkida, samas on tasuta. ühel korral oli Ülemiste kaubanduskeskuse ukse lähedale parkides ilmunud lipakas, kus oli kirjas, et teie auto on pargitud selleks mitte ettenähtud kohale.
paar korda Soomes ja mõned pikemad otsad koduvabariigi piires. see aasta sai tsikkel natuke varem talvekorterisse lükatud, kuigi ilma veel sõiduks küll. põhjuseks mitte entusaiasmi jahtumine vaid talveks valmistumine. Dnepr ja Ural vajavad kohendamist, et talvele vääriliselt vastu astuda.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

Hooaeg oli suhteliselt kehva, napilt 7000 kilti. Ainuke tripp oli soome. Igav ühesõnaga, järgmine aasta tahaks kindlasti teha tiiru Horvaatiasse, kuna allahhi tahtel olen nüüd ühe Horvaatia motoklubi poolt tunnustatud külaline.

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600
Kasutaja avatar

necromany
Postitusi: 217
Liitunud: 28 Jaan 2006, 22:49
Tsikkel: Honda vfr 800 vtec

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas necromany »

Bike sain kätte märsti lõpus ja lõpetasin sõitmise kuskil 20 okt paiku kuna üks BMW suutis minul peaaegu tutikale apriliale parklas otsa tagurdada. :oops: Selleks ajaks oli odomeetri näit 5100-5200km ette kerinud. Selle suve kõige pikem sõit piirdus mul 300-400km :oops: vahel Eestis ja ega rohkem ei kannataks ka nendel auklikel teedel sõita, selg oli õhtuks ikka päris valus(aukudest).


kr0om
Postitusi: 205
Liitunud: 24 Apr 2006, 16:58

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas kr0om »

Seisab 20-st oktoobrist. Kesised 6000 tuli, seegi tänu saunaskäimisele põhja eestist lõuna eestisse. Asi polnud ilmas. Järgmine aasta plaan vähem tööd rabada ja mõni ilus sõit lapimaale teha.


vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas vilosius »

14 500 km, sellest üks Leedu tripp, ülejäänud Eestis. Aga tuleb ju juurde ka veel neid kilomeetreid sel aastal.. :wink:

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818

Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Holms »

Tänavune hooaeg lõppes kuu tagasi paraja pauguga :twisted: Esmaspäevast saab jälle tööle minna :ner:
Tsikkel ootab Ingese poolt otsust :(
Läbisõit jäi kuskile 5000 km ringi. Esimene suve pool korjas kilomeetreid mööda Maarjamaad päris eduliselt, kuid suve lõpupoole tuli rohkem autoga liigelda. Aga järgmine aasta ikka rohkem kui mullu :D

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas korke »

tadaa...kes mõõdab hooaega kilomeetrites.....mina aga etappidega ja karikatega :mrgreen: Ja võib rahule jääda.
Kulus raha sitaks...kokku arvutama ei hakka kuna sellest tuleb mitme aasta jagu depressiooni.
Tsikli peal ühtegi trahvi ei saanud :mrgreen:

SEPP :ner:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

vilosius kirjutas:

14 500 km, sellest üks Leedu tripp, ülejäänud Eestis. Aga tuleb ju juurde ka veel neid kilomeetreid sel aastal.. :wink:

Palju sealt Keila-Joalt Harkusse on 14-15 kiltsa.. :twisted:

Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas kalle »

Selle aasta alguseks oli tsiklisõiduga seoses kerkinud mõned küsimused. Kõige tähtsam muidugi, kuidas ja kui palju uue ilmakodaniku kõrvalt sõita saab. Lisaks võis ju endalt küsida kuidas võis mõjuda eelmise sügise lugu, kus surmaga samal ruutmeetril tuli viibida ja seda peale u 240000km ilma õnnetuseta.
Aga aasta on olnud kena. Muidugi nõuab põnn oma ja sõite on olnud vähem, aga u 2000km talvel talverattaga ja seni u.18000km suvisel hooajal on igati ok. Väga rahul olen sellega, et oma ustava võitluskaaslase ST1100 siiski endisesse hiilgusesse taastasin ja reis ringiga läbi Moldova oli ka kordaminek.
Tehnilises küljes üllatusi polnud. ST jätkab vana rida, ehk siis norm hoolduse korral jääb mureks vaid kütust juurde valada, kuigi päris lapse iga hakkab läbi saama ja u170K on sellel rattal kellal. 1100GS on nüüd ka veid tuttavam ratas ja nii siin vaikselt need rattad veerevad.
Hetkel on vaid veidi kahju et kõvasti üle 10 aasta oskasin haigeks jääda ja viimaste aegade ilusad ilmad pole sõita saanud. Kopsupõletik on siiski piisav argument hetkel mitte sõita:)
Aga varsti saab ehk jälle naeltega tsiklile üle minna ja algab uus ring:)

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas poison »

23000 ja üks külje mahapanek

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Minule oli tänavune hooaeg esimene. 9. mail oli tööjuurest vaba päev ning panin end autokooli kirja. Nii A kui B katile siis. Umbes teisel autokooli sõidutunnil läks õpetajaga jutt siklite peale. Rääkisin, et tahaks endale mingit väiksemat cutomit Honda Shadowit või midagi. Ja mis selgus - õpetaja tegeleski rataste maaletoomise ja müügiga ning muuhulgas oli tal pakkuda ka üks Itaaliast toodud 94 aasta 600ne Shadow.

Oi rõõmu, viskasin rattale korra pilgu peale, istusin proovipärast ka selga ning ega ma rohkem osanudki midagi küsida või vaadata (pole mul ju eales isegi võrri olnud). Igatahes lõime käed ning kui ratta dokumendid paari nädala pärast Itaaliast kohale jõudsin andisn õpetajale rahapaki üle. Nüüd oli mul päris oma tsikkel - olin sellest juba aastaid unistanud ning tänaval mööda löristavatele cruiseritele kadeduse ja kurbusega järele vaadanud.
Augusti keskel sain kooli ja ARKI eksami tehtud ( mis A kati puutub, siis kõik esimese korraga) ning võisin oma tsikliga iseseisvalt linnapeale minna. Ja siis juhtus midagi kummalist.

Sellle Delta moodi asjaga, mille seljas õppesõitu ja eksamit tegin, tundsin end ilgelt hästi ja mõnusalt. Võtsin uljalt kurve ega põdenud millegi pärast, arvasin, et sõit on mul käpas. Aga oh üllatust, Shadowiga linnavahele minnes oli selline tunne, et ma istun esimest korda ratta seljas. Jalg värises all, süda puberdas, ratas suri kurvides välja kuna ma olin nii krampis, et ei suutnud käike alla vahetada - ime et ma end kuhugi sodiks ei sõitnud. Jube oli. Mõne päevaga sain õnneks sellest paanilisest sõiduhirmust üle.

A siis, umbes nädal pärast lubade saamist, tulid asutuse suvepäevad, Pärnust mingi 65 kiltsa kaugusel. Otsustasin, et mingu ülejäänud kollektiiv bussiga kui tahab, mina lähen igatahse rattaga. OMG - kui linnapiir seljataha jäi ja kiirus tuli üles kruttida hakkasid mu mõlemad jalad nii värisema, et ma kaalusin juba sõidu katki jätmist. Aga uhkus ei lubanud. Vaatamata sellele, et oleks pea aegu teelt välja põrutanud kui rada vahetades liiga järsult kallutasin (või pigem rebisin end tee parema serva poole) ja ilge hooga kraavi poole sööstsin. Anyway, selle 65 kilommetri läbimiseks kulus mul mingi poolteist tundi. Igas kurvis lasin hoo mingi 30 kiltsa peale.

Tagasisõit oli juba natuke lõbusam. Ehkki mul oli ilge pohmakas ja vihma kallas. Aga siis oleks, juba tagasi Pärnus olles, napilt-napilt laubaka saanud. Võtsin kurvi liiga kiiresti ja vale nurga alt ning avastasin et sööstan otse vastutuleva auto suunas. Ja mida ma loll siis tegin - instinktiivselt üritasin ma kallutades jalga maha panna. Jumal tänatud, kallutasin piisavalt palju, et autost mödöa mahtuda ning jalg jäi kah maha panemata, ehkki jalatoe oli mu saapatald juba hüljanud. Buuh, ei taha mõeldagi, mis oleks võinud juhtuda, kui ma ikkagi oleks jõudnud jala maha suruda.

Noh, igaljuhul sai selle sõiduga tõestatud, et mu ratta kütusekulu on 20 liitrit sajale. Jah 20 liitrit sajale. Pärast karpade lahti kiskumist ja nõelte otsast mingite seibide eemaldamaist saime selle 10 liitrile sajale. Mis oli ikkagi liiga palju, et pikemaid trippe ette võtta. Seega mina kasutasingi ratast ainult praktilistel eesmärkidel ning kulgesin sellega iga päev tööle ja tagasi. Kilomeetreid kogunes 750.
Oktoobri alul viisin ratta teenindusse kus see mõne ajajooksul korda tehti. Nii mulle vähemalt kinnitati. Kahjuks testida ei õnnestunud, sest tali tuli peale. Eks kevadel näe.

Järgmine hooaeg tuleb mul alles see päris õige, tahaks kokkutulekutel käia ja korralikult ringi tiirutada. Vähemalt Eestile ring peale, kui mitte piiri taha.

Viimati muutis Nozzu, 14 Nov 2008, 23:15, muudetud 3 korda kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

jet
Postitusi: 2236
Liitunud: 06 Sept 2007, 11:25
Tsikkel: Yamaha Drag Star 1100A
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas jet »

Siiani miski 8500 lõbusat km mööda kodumaad, ratast veel ära ei pane, tuleb veel ilma küll.

Ühele kollasele paberile kästi ka korra alla kirjutada - valestart foori tagant :twisted: Muidu on kõik kena.


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas piloot »

jet kirjutas:

valestart foori tagant :twisted: Muidu on kõik kena.

Varastasid? :wink: Siis läks hästi! Spordis oleks disklafi saanud. :lol:

Viimati muutis piloot, 15 Nov 2008, 00:43, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

vovencij
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:44
Tsikkel: CB500, Hornet S, V-Strom
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas vovencij »

Kilometraazhiks sai minu teisel hooajal 19,500 km. Millest u. 4000 on üksinda Nordkappile ja 9500 kahekesi prouaga Hispaaniasse ja tagasi. Ülejäänud kilomeetrid kogunesid Eesti ja lähisriikide teedel kas üksi või kaksi. CB500 osutus täitsa matkarattaks. :bsmile:

Volli
Riga 13 > pikk paus > CB500, V-Strom DL650 K5, Dominator

Teema algataja
mullike

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas mullike »

Niisiis esimene hooaeg lõpule jõudnud. Tsikli omanik aprilli algusest, load anti kätte 23. mail. Sai kunagine lapsepõlve unistus teoks tehtud ja ei kahetse. Kokku sai läbi vuratud pisut üle 12 000 km, selle käigus 1,5 tagarehvi ja 1 esirehv, 2 komplekti õli ja veel üht-teist. 1 suuline hoiatus politsei poolt. Mõned tiirud Aravete kardirajal ja oktoobri algusest panin sõbra talveunne.

Kasutaja avatar

mototydruk
Postitusi: 523
Liitunud: 28 Mär 2006, 17:37
Tsikkel: Kawa
Asukoht: Tartu

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas mototydruk »

Kokkuvõtteks võib mototydruk kõnelda, et edimene hooaig VIST läbi, pappi benale läts võejummal kui pallo, hooldus..1 tagarehv 500.- ja(üts kõrd sõber siristas õli ka , oll tõne juunist vist), kilte-mh kes naid viicib lugeda, igatahes pallo. Kokkutulekutel ma ka käve ja puha, nüüd tsikkel majanduslanguse tõttu müüki pandu ja biker.ee kokkutulekut ei jõvva ärh uuta.Oi kuis tahaks kevväi haiabusat, a raip massab vist nõnna pallo, et ei tiia, naka vist unistamagi :) nu ja siis tuu viinapuudi kokkuvõttest mei kõnele :wink:

Kawasaki EX 250, Honda CBR 600f, Yamaha Virago 1100cc ajutine kasutaja suvi 2010, Kawasaki gtr 1000 cc, Honda Magna VF 750, Honda CBR 600 F2, Kawasaki Vulcan 750cc

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

tuli kahe rattaga kokku miski 9000nde kanti, kett ja hammasrattad,õli ja filtrid, kevadeks uusi kumme vaja ja nüüd värvin ratast, lugesin kõik tarkused siin läbi, tegin kõike valesti, ostsin vale värvi, kindlasti teen midagi veel paar korda valesti, ostan veel paar korda vale värvi ja loodan et vähemalt kevadeks saan valmis :D

...nagu ratta peal...

heldurs
Postitusi: 51
Liitunud: 22 Aug 2008, 12:06
Tsikkel: Honda VT 1100 Shadow
Asukoht: Harjumaa

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas heldurs »

Nozzu kirjutas:

Minule oli tänavune hooaeg esimene. 9. mail oli tööjuurest vaba päev ning panin end autokooli kirja. Nii A kui B katile siis. Umbes teisel autokooli sõidutunnil läks õpetajaga jutt siklite peale. Rääkisin, et tahaks endale mingit väiksemat cutomit Honda Shadowit või midagi. Ja mis selgus - õpetaja tegeleski rataste maaletoomise ja müügiga ning muuhulgas oli tal pakkuda ka üks Itaaliast toodud 94 aasta 600ne Shadow.

Oi rõõmu, viskasin rattale korra pilgu peale, istusin proovipärast ka selga ning ega ma rohkem osanudki midagi küsida või vaadata (pole mul ju eales isegi võrri olnud). Igatahes lõime käed ning kui ratta dokumendid paari nädala pärast Itaaliast kohale jõudsin andisn õpetajale rahapaki üle. Nüüd oli mul päris oma tsikkel - olin sellest juba aastaid unistanud ning tänaval mööda löristavatele cruiseritele kadeduse ja kurbusega järele vaadanud.
Augusti keskel sain kooli ja ARKI eksami tehtud ( mis A kati puutub, siis kõik esimese korraga) ning võisin oma tsikliga iseseisvalt linnapeale minna. Ja siis juhtus midagi kummalist.

Sellle Delta moodi asjaga, mille seljas õppesõitu ja eksamit tegin, tundsin end ilgelt hästi ja mõnusalt. Võtsin uljalt kurve ega põdenud millegi pärast, arvasin, et sõit on mul käpas. Aga oh üllatust, Shadowiga linnavahele minnes oli selline tunne, et ma istun esimest korda ratta seljas. Jalg värises all, süda puberdas, ratas suri kurvides välja kuna ma olin nii krampis, et ei suutnud käike alla vahetada - ime et ma end kuhugi sodiks ei sõitnud. Jube oli. Mõne päevaga sain õnneks sellest paanilisest sõiduhirmust üle.

A siis, umbes nädal pärast lubade saamist, tulid asutuse suvepäevad, Pärnust mingi 65 kiltsa kaugusel. Otsustasin, et mingu ülejäänud kollektiiv bussiga kui tahab, mina lähen igatahse rattaga. OMG - kui linnapiir seljataha jäi ja kiirus tuli üles kruttida hakkasid mu mõlemad jalad nii värisema, et ma kaalusin juba sõidu katki jätmist. Aga uhkus ei lubanud. Vaatamata sellele, et oleks pea aegu teelt välja põrutanud kui rada vahetades liiga järsult kallutasin (või pigem rebisin end tee parema serva poole) ja ilge hooga kraavi poole sööstsin. Anyway, selle 65 kilommetri läbimiseks kulus mul mingi poolteist tundi. Igas kurvis lasin hoo mingi 30 kiltsa peale.

Tagasisõit oli juba natuke lõbusam. Ehkki mul oli ilge pohmakas ja vihma kallas. Aga siis oleks, juba tagasi Pärnus olles, napilt-napilt laubaka saanud. Võtsin kurvi liiga kiiresti ja vale nurga alt ning avastasin et sööstan otse vastutuleva auto suunas. Ja mida ma loll siis tegin - instinktiivselt üritasin ma kallutades jalga maha panna. Jumal tänatud, kallutasin piisavalt palju, et autost mödöa mahtuda ning jalg jäi kah maha panemata, ehkki jalatoe oli mu saapatald juba hüljanud. Buuh, ei taha mõeldagi, mis oleks võinud juhtuda, kui ma ikkagi oleks jõudnud jala maha suruda.

Noh, igaljuhul sai selle sõiduga tõestatud, et mu ratta kütusekulu on 20 liitrit sajale. Jah 20 liitrit sajale. Pärast karpade lahti kiskumist ja nõelte otsast mingite seibide eemaldamaist saime selle 10 liitrile sajale. Mis oli ikkagi liiga palju, et pikemaid trippe ette võtta. Seega mina kasutasingi ratast ainult praktilistel eesmärkidel ning kulgesin sellega iga päev tööle ja tagasi. Kilomeetreid kogunes 750.
Oktoobri alul viisin ratta teenindusse kus see mõne ajajooksul korda tehti. Nii mulle vähemalt kinnitati. Kahjuks testida ei õnnestunud, sest tali tuli peale. Eks kevadel näe.

Järgmine hooaeg tuleb mul alles see päris õige, tahaks kokkutulekutel käia ja korralikult ringi tiirutada. Vähemalt Eestile ring peale, kui mitte piiri taha.

Ise Honda Shadow mees alates 2006 ja sel hooajal 2 tsikli peale sõidetud 10000+ km, põhiliselt Eestis, üks sõit Lätti.Sel aastal sain alustada hooaega tõsiselt alles augusti algusest ja see pole minu jaoks veel kaugeltki lõppenud. Niikaua kui kestev seeneilm ei ole üle läinud Eestile omaseks sitaks suusailmaks ja oluliselt ei sega tsiklisõitu, ei kavatse kindaid varna riputada.Seni ei ole olnud kukkumisi, otsasõite, kraavisõite, trahve jm arusaamatusi.Kulunud papist parem ei räägi, aga iga sent on olnud väärt kulutus.Tõsiselt nakatunud 2009.a.Horvaatia tripi ideest, kuna ise seal käinud 2006 (seekord ilma tsiklita) ja arvan, et see on igaljuhul väärt paik olla ja üle vaadata.Nozzule- sa oled saanud omale "kuulikindla" masina, millega sõidavad ka su lapselapsed,kui sina õigel ajal õli valad.Samas, 10L/100 km peale on ebanormaalselt suur kütusekulu. Minu Shadow'de (VT 700 ja VT 1100) kütusekulu on jäänud igal juhul alla 7 L/100km kõigil režiimidel sõites.Kontrolli karburaatorite sünkroonsust ja häälestust.Kui vaja, võin saata manuaali. :bsmile:

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

heldurs kirjutas:

Nozzule- sa oled saanud omale "kuulikindla" masina, millega sõidavad ka su lapselapsed,kui sina õigel ajal õli valad.Samas, 10L/100 km peale on ebanormaalselt suur kütusekulu. Minu Shadow'de (VT 700 ja VT 1100) kütusekulu on jäänud igal juhul alla 7 L/100km kõigil režiimidel sõites.Kontrolli karburaatorite sünkroonsust ja häälestust.Kui vaja, võin saata manuaali. :bsmile:

Aitäh Heldurs. :bsmile: Õli ning õlifiltri vahetasin ära. Sellega peaks korras olema. Manuaal on mul tõenäoliselt olemas, netist leidsin. Ja tõepoolest, teeninduses öeldi, et karpad olid ilgelt mustad, samuti olid düüsid olnud...hmm...mitu pööret kõrgemal kui ette nähtud ja nõeltega kah mingi taoline jama. Tehti korda. Ja sünkrooniti kah ilmselt, kuna neil oli ka sellejaoks aparaat olemas.
Nagu ütlesin, testida kahjuks ei saanud aga rattal oli teistsugune minek küll kui enne. Kuidagi poos nagu :roll: ilmselt seetõttu, et sai kütet vähem kätte kui varemalt. Ning pärast parandust ei ajanud sumpast enam musta tossu kah välja, enne tuli rutskat keerates nagu linnaliini bussist.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas pitbull »

esimestkorda siis elus see aasta kylg maas.... :wack: ...aga ära kl veel ei pane ..jääd ju ei ole veel :twisted:

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

prohor
Postitusi: 201
Liitunud: 20 Sept 2006, 23:24

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas prohor »

kokku tuli 22000 kusjuures pikem sõit oli Maroko veel sai käidud Ukrainas ja paar korda Venes ja oktoobri lõpus veel Hispaania Gibraltari tripp


1 mats
Postitusi: 56
Liitunud: 30 Juun 2008, 23:55
Tsikkel: vn 750
Asukoht: Tartu

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas 1 mats »

prohor kirjutas:

kokku tuli 22000 kusjuures pikem sõit oli Maroko veel sai käidud Ukrainas ja paar korda Venes ja oktoobri lõpus veel Hispaania Gibraltari tripp

Ma niisama, aga kas käisid kaks korda ühes ja samas piirkonnas, pean silmas Hispaaniat, Marokot.?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas sepp »

korke kirjutas:

tadaa...kes mõõdab hooaega kilomeetrites.....mina aga etappidega ja karikatega :mrgreen: Ja võib rahule jääda.
Kulus raha sitaks...kokku arvutama ei hakka kuna sellest tuleb mitme aasta jagu depressiooni.
Tsikli peal ühtegi trahvi ei saanud :mrgreen:

SEPP :ner:

kas mõni päev Sinu elus möödub nii ka v kus Sul ei löö väikese m**n* sündroom välja? :mrgreen:

teemasse: päris palju sai sõidetud.. kokku üle 2500km :D
pikem ots sellest oli Pokker-run sellega kerisin 800km omale sellest 2500st.
rattaga sai käidud ka leedus ja lätis,need olid vast pikemad otsad. ratas muidugi kärus ja koha peal mõned korrad 402 meetrit :mrgreen:
aaa,saaremaal sai ka käidud,ratas muidugi kärus :mrgreen:
yhtegi trahvi ei saanud,ei rattaga ega AUTOGA (korke) :ner:
No korke,arvuta ikka kokku,tahaks teada mis summa see on mis Sul depreka tekitab :wack:


vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Pihelgas kirjutas:
vilosius kirjutas:

14 500 km, sellest üks Leedu tripp, ülejäänud Eestis. Aga tuleb ju juurde ka veel neid kilomeetreid sel aastal.. :wink:

Palju sealt Keila-Joalt Harkusse on 14-15 kiltsa.. :twisted:

Abiks ikka :)

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

M.K
Postitusi: 199
Liitunud: 16 Juul 2007, 12:51
Tänatud: 22 korda

Re: Hooaeg 2008 kokkuvõte

Lugemata postitus Postitas M.K »

Minul ka esimene hooaeg seljataga. 8) Load anti kätte 20. mail ja 2. novembril tegin selle hooaja viimase sõidu. Kokku tuli 7300km ja seda siis ainult Eesti teedel. Raha läks peamiselt hoolduse, bensiini ja politsei finantseerimise peale. Ootan huviga järgmist hooaega :D

The price of anything is the amount of life you exchange for it.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”