Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas puna »

kumar kirjutas:

Ega mu just Saaremaa liiklust silmas pidanudki. Rohkem ikka suurlinnade ummikuid. Nus saab tsikkli omadusi hästi ära kasutada.
Ja eks tuleb nendel vähem oskajatel ka üks kord autode vhele ronida. Kust need kogemused ja oskuseid muidu tulevad. :ner:

Paljudel ei ole ka ettekujutust mis asi on ummik ja mis asi on suurlinn seega nad ei saa aru millest sa räägid



Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma sõitsin täna Tõrvast Pärnu ühe auto taga. Kas mul on ka õnnestund nüüd lõpuks ometi hälviku tiitel saada?

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Ähhh.tempeldama su ka siis hälvikuks ära. Mis siin ikka. :mrgreen:

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Jess!
PS. Ma sõidutan ka oma last alates kolmandast eluaastast paagi peal mööda väikseid tänavaid (mõlemad ilma kiivrita)


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

soovitan hälvikute treeninguks hommikust Pirita teed kesklinna suunas. kes selle autoderivis ära teeb on nimetust väärt. Survival-i aeglusõit on selle kõrval poisike.


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

kumar kirjutas:

Ega mu just Saaremaa liiklust silmas pidanudki. Rohkem ikka suurlinnade ummikuid. Nus saab tsikkli omadusi hästi ära kasutada.
Ja eks tuleb nendel vähem oskajatel ka üks kord autode vhele ronida. Kust need kogemused ja oskuseid muidu tulevad. :ner:

Sellegipoolest ma arvan, et on vale nimetada hälvikuks kedagi kes reeglitest kinni peab.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas puna »

kalju1 kirjutas:

soovitan hälvikute treeninguks hommikust Pirita teed kesklinna suunas. kes selle autoderivis ära teeb on nimetust väärt. Survival-i aeglusõit on selle kõrval poisike.

kõige parempoolne rada jookseb suht sujuvalt ilmselt


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Stonekurg kirjutas:

veel suurem hälvik on see kes ette trügib ja jalgu jääb :)

päris hea :bsmile:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

kumar kirjutas:

Ega mu just Saaremaa liiklust silmas pidanudki. Rohkem ikka suurlinnade ummikuid. Nus saab tsikkli omadusi hästi ära kasutada.
Ja eks tuleb nendel vähem oskajatel ka üks kord autode vhele ronida. Kust need kogemused ja oskuseid muidu tulevad. :ner:

vaatasin olin nädal talinnas,piritale oli asja iga päev autoga,siis vaatasin neid tsikleid,1 kord kust ridade vahelt läbi pressis oli kah rolleri vend :bsmile:

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

sigaelmar kirjutas:
kumar kirjutas:

Loe uuesti tekst läbi.

Lugesin ja mulle tundub ikka, et peetakse hälvikuks kedagi, kes järgib liikluseeskirju.... :roll:

Jep, sest liikluseeskiri ei kehti pea 5 aastat enam :)

Ma ridade vahel väga ei sõida, küll aga teen aeglasest liiklusest möödasõitu ja enamjaolt on autojuhid siis vahele lasknud, kui keegi vastu tuleb. Ühe erandiga muidugi, kus vastutuleva auto juht keeras meelga rattad mu poole ja sõitis hästi lähedale, ise midagi röökides roolis. Oh well, leidub igasuguseid :D

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna hommikul kella 9 paiku Vabaduse pst-l oli mul juhus üks arglik lineslpittija nö ära päästa,sest ratturina autoroolis aimasin ta tegevust ette.Oli mingi sinine ratas.
Mul oli plaan kiirendada liikudes vasakus reas,sest minu eest läks auto vasakule ära.Tüüp rattaga oli juba ammu paremas reas minust poole auto jagu tagapool nillinud,sest tal puudus julgus autodevahel hooga liikuda.Just sel hetkel, kui jalg juba gaasi vajutama hakkas tajusin,et nüüd ta keerab ette ja jõudsin veel tagasi hoida.Suunda ta muidugi ei näidanud ega kuidagi muud moodi arusaadavaks end ei üritanud-osanud teha.Oleks ma vajutanud,nagu ma,seda tavaliselt teen,oleks tüübi ilmselt bussi alla hunnikusse lükanud.Kas ta sellest ka aru sai ei oska arvatagi.Oleks seal minu asemel olnud keegi, kes ei oleks seda manöövrit osanud oodata, oleks selle tegelase päev ilmselt teisiti alanud.

Viimati muutis urmas66, 13 Mai 2016, 20:26, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

iSlanderEST kirjutas:
sigaelmar kirjutas:
kumar kirjutas:

Loe uuesti tekst läbi.

Lugesin ja mulle tundub ikka, et peetakse hälvikuks kedagi, kes järgib liikluseeskirju.... :roll:

Jep, sest liikluseeskiri ei kehti pea 5 aastat enam :)

Ma ei leia riigi teatajast sellist kohta, kus oleks kirjas et see lubatud on.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

sigaelmar kirjutas:

Ma ei leia riigi teatajast sellist kohta, kus oleks kirjas et see lubatud on.

Jätame kõrvale selle, mis riigi teatajast leitav on ja mis mitte.
Küll aga pöörame tähelepanu sellele, et Eesti õigus töötab printsiibil mis pole keelatud, see on lubatud.

Kasutaja avatar

Raits66
Postitusi: 274
Liitunud: 08 Mai 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Raits66 »

urmas66 kirjutas:

Täna hommikul kella 9 paiku Vabaduse pst-l oli mul juhus üks arglik lineslpittija nö ära päästa,sest ratturina autoroolis aimasin ta tegevust ette.Oli mingi sinine ratas.
Mul oli plaan kiirendada liikudes vasakus reas,sest minu eest läks auto vasakule ära.Tüüp rattaga oli juba ammu paremas reas minust poole auto jagu tagapool nillinud,sest tal puudus julgus autodevahel hooga liikuda.Just sel hetkel, kui jalg juba gaasi vajutama hakkas tajusin,et nüüd ta keerab ette ja jõudsin veel tagasi hoida.Suunda ta muidugi ei näidanud ega kuidagi muud moodi arusaadavaks end ei üritanud-osanud teha.Oleks ma vajutanud,nagu ma,seda tavaliselt teen,oleks tüübi ilmselt bussi alla hunnikusse lükanud.Kas ta sellest ka aru sai ei oska arvatagi.Oleks seal minu asemel olnud keegi, kes ei oleks seda manöövrit osanud oodata, oleks selle tegelase päev ilmselt teisiti alanud.

Täitsa p.... lugu

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Ma ei leia riigi teatajast sellist kohta, kus oleks kirjas et see lubatud on.[/quote]

Maailmas on palju asju.mis pole lubatud.aga ikka tehakse. Ja mu meelest ei pea igat asja näpuga järgi ajama.mis paberil kirjas on.


snah
Postitusi: 121
Liitunud: 21 Aug 2009, 11:53
Tsikkel: Yamaha
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas snah »

Tere.Kiidusõnu sellisele küll ei ütle,oleks võinud helisignaaliga ehmatadaküll.

Kasutaja avatar

mux2hot
Postitusi: 192
Liitunud: 18 Dets 2007, 15:29
Tsikkel: VFR800
Asukoht: Uugametsa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mux2hot »

Minu tervitused enduuropoisile, kes sa täna õhtul Tammsaares K-Raua poe kõrval minust paremalt mööda lendasid. Õnneks nägin sind viimasel hetkel ja jõudsin tagasi tõmmata, vastasel korral korjaksin praegu su riismeid auto küljelt või tagaluugilt kokku.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tfr »

Ma saan aru, et tsiklimehed tunnevad ennast sellise eliitgängina, kellele võiks kohati veidi rohkem lubatud olla. Ja ega ma selles vallas ise ka päris esimest kivi visata ei saa.

Aga tuimalt lauspunasega ristmikult läbiraiumine - mitte "roosaga" üle ristmiku kiirustamine, vaid seisma jäädes ja siis vastassuunas autode vahel olnud august läbi süstides - rikub seda tsiklimeeste mainet juba veidi liiga palju.

Jah, ma räägin Sinust, uue puna-valge Ducati Multistradaga tegelane, kes Sa sellise liigutuse täna 16 paiku Pärnu mnt-l Delta Plaza juures tegid.

TransAlp '02

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma vist nägin seda liigutust kõrgelt taevast puhtjuhuslikult...sisuliselt nagu jumal, kuskil seal 13 korruse rõdul :D vaatasin ka, et huvitavad sõiduvõtted ikka

Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Kui see oli uus puna valge pikes peak edission multistrada, siis neid peaks küll Eestis ainult üks olema.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Imbetsill, kes sa täna hommikul tipptunni ajal Tartus Kroonuaeda pidi üles sõitsid mõõda kõnniteed - sul on ajude asemel tangud rsk. Lapsed (k.a minu oma) lähevad sama ajal Kesklinna kooli seal. Oleks et jalakäia kiirusel veel, aga sa ahv lased nii et tolmab. Teine ratas lasi ees kenasti mööda sõiduteed vaikselt autodest mööd, mahtus küll. Kahju kohe, et teisel pool tänavat olin ja su numbrit näinud.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

Tegevus küll muus linnas ja riigis kah, aga kas sellist agressiivset sõidustiili linnas võib ka lugeda hälviku alla (togi)
[youtube][/youtube]

Suzuki 650 K7

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

esiteks, nagu ka ilmselt video pealt tegelikult näha võid (kui viitsid vaadata veel midagi peale tsiklisti) on see sõidustiil seal linnas suht tavapärane. teiseks, mida sa agressiivsuse all täpsemalt silmas pead? esimese 2 minuti sees nägin ühte, kahte ehk natuke liiga mõttetult järsku kiirendamist ja paari tsipa kaheldava väärtusega pööret, aga kokkuvõttes midagi hirmus agressiivset seal ei olnud kuskilt otsast. või on autode vahel sammu kiirusel liikudes vahede otsimine sinu meelest jube agressiivne tegevus?

ja kolmandaks, ma arvan, et siin teemas ei ole mõtet kuskilt välismaalt pärit juutuubi videote üle arutleda. see pole nagu päris asja mõte kui ma ei eksi :) aga lihtsalt infoks, et kui kuskil pärnu maanteel on räige 3km pikkune ummik siis mina teen täpselt sama, krutin end autode vahelt läbi täpselt nii nagu parasjagu võimalik on...mille pagana pärast peaksin ma seal rõõmsalt istuma, kulutama aega, närve, kütust ja segama kõiki teisi ummiku nautijaid oma hirmsat häälte tegeva sumpsiga :lol:

tundub, et pehmosid on ikka liiga palju peale kasvamas...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lõuna euroopas ja ka Saksa linnades on selline autode vahel kruttimine ,nagu seal videos,täitsa tavaline.Rollud on selles muidugi tegijamad isegi kui tsiklid.Ise reisil olles,kohvritega ei mahu muidugi igaltpoolt läbi,aga kui on kust läbi mahtuda,siis seda on tehtud alati.Nice kandis ja mujal Vahemere ääres teisiti ei sõidetagi minu arust.Tallinnas olen ka sama teinud,sest no ei hakka ma ummikus kaherattalisega seisma.
Mis konkreetsesse videoesse puutub,siis ei näinud midagi taunimisväärset,peale mõne liigse põhjusetta kiiruse ületamise,aga seal teevad seda ilmselt kõik teised ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AN-400 kirjutas:

Tegevus küll muus linnas ja riigis kah, aga kas sellist agressiivset sõidustiili linnas võib ka lugeda hälviku alla

Täitsa normaalne sõit. Ma ei saa päris hästi aru, mis ta sinu arust valesti tegi.
Tähelepanekuna, et tal olid jube lahedad peeglid, mida sai "spliti" ajal nupulevajutusega kokku lappida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

KevinH
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Aug 2013, 18:42

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas KevinH »

Vaatasin siin rattaid ja leidsin sellise kuulutuse http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2008367
Lisa informatsiooni lugema hakates tekkis väike Déjà vu hetk, siis aga sain aru et kuulutuse sisu on minu müügi kuulutusest copy paste tehtud, välja arvatud see lisade jutt :wack: Andekusel pole piire :wack:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KevinH kirjutas:

Vaatasin siin rattaid ja leidsin sellise kuulutuse http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2008367
Lisa informatsiooni lugema hakates tekkis väike Déjà vu hetk, siis aga sain aru et kuulutuse sisu on minu müügi kuulutusest copy paste tehtud, välja arvatud see lisade jutt :wack: Andekusel pole piire :wack:

Et,siis nagu keegi müüb oma ratast sinu koostatud tekstiga või müüaksegi sinu ratast?Esimesest variandist võib aru saada,pole piisavalt vaimseid võimeid,aga teine variant oleks kahtlane.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

AN-400 kirjutas:

Tegevus küll muus linnas ja riigis kah, aga kas sellist agressiivset sõidustiili linnas võib ka lugeda hälviku alla

Ma kujutan ette kui see Delfisse lekitada koos pealkirjaga et tsiklimehed peavad sellist sõidustiili normaalseks... Oioioi mis kommentaariumis toimuma hakkaks :lol: Kõik Automi sõidumeistrid tuleksid mööda juhtmeid teid kägistama.

Aga minu arust ka, arvestades konteksti, ilmselt norm liikumine. Natuke võib jääda mulje et krdi kiire on mehel aga.. vb ongi. Ma küsiks selle kohta - kas keegi kannatas kahju? Kas keegi jõudis hiljem kuskile sest tsiklimees splittis täiega? Mis kiunute siis? Enne kui keegi jõuab kiunuma hakata :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mulle torkas ka tema kiirus silma. Aga sellises tempos splittimine pole riikides, kus sõit kaherattalistega on aastaringne tegevus midagi erilist. Mina küll ei jõudnud Itaalias linnades ega Londonis ülejäänud kaherattalistega autode vahel sammu pidada. Nad olid lihtsalt nii häbematult vilunud ja kiired.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 553 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, splitid seal kõigeaeglasemana paar nädalat ja pärast koju tagasi jõudes on tunne, et ise nagu hoiad rahulikku tempot aga kogu ülejäänud liiklus käib aegluubis nagu Matrixis :)

Anoh, nagu soomlased ütlevad, maassa maan tavalla.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”