Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ole mul vaja ummikut defineerima hakata, mainisin, et MINU JAOKS :) aga ega ma ei mõelnudki foori taga rohelist tuld ootavaid seisvaid autosid...kuigi, kui neid autosid on palju, siis just see ju ongi ummiku definitsioon või mis?! anyway ma pidasin silmas seda kui ilma, et oleks mingeid takistusi fooride või milel iganes muu näol, sõidatakse teel, kus LEGAALNE liikumiskiirus on 50khm umbes nii 35-40ga. Või siis jauratakse 35 ja 55 vahel kiirendades ja pidurdades. Tihtipeale õnnestub sellistel geeniustel ka ennast ja kõiki teise punase taha "venitada" kui normaalse tempoga ja loogiliselt liikudes oleks kenasti sujuvalt edasi sõita saanud. See on minu jaoks arusaamatu, põhjendamatu ja häiriv. Ja ma nimetan sellist jama ummikuks, sest see takistab normaalset liiklust. Kui sul on ees sirge, vaba, igas suunas hea nähtavusega lai tee siis ole kurat kena ja sõida seal 60ga nagu iga normaalne inimene seda alati on teinud. Kui tahad 35ga sõita siis võta jalgratas ja sõida sellega tee ääres ja asi ants!

edit: heh, kurat, sry...ei maininudki, st. alguses mainisin aga siis kustutasin selle osa postist ära :lol: igatahes jah, ummik on ummik - tavapärase definitsiooni järgi rodu autosid, kes pikas rivis seisavad ja ootavad edasi liikumist. mina üldjuhul näen ja loen ummikuks juba seda kui foori taga seisab kuskil selline hulk autosid, et kui tagant otsast vaadata siis kahe fooritsükliga kõik läbi ei pääse



Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

ha! no vot.. sealt enamus neid vaidluseid alguse saavadki.. erinevad arusaamised mõistetest.. klassikalises mõistes on ummik ikkagi täielik ja pikem seisak.

aga kui sa seda enda jaoks sedasi defineerid, siis on muidugi arusaadav ja olen sinuga täiesti nõus. veel lisaidiootsus on see, kui satuvad kaks sellist paralleelparkima keset kaherealist teed 35-40km/h... vot siis on tahtmine küll kasvõi füüsiliselt ennast sinna vahele toppida.. :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

no just seda nad tihtipeale paraku teevadki! :lol: ja ega ma ei jäta sealt mööda surumata ka. kindlasti olen ka paljude jaoks seetõttu hälvik, ainult, et mul on sellest sügavaim savi :bsmile:

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tuman »

No see on küll üks korralik mainekujundaja:

http://tallinncity.postimees.ee/3715765 ... t-100-km-h

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Nii palju mõistust siiski oli, et ei üritanud eest ära sõita.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Palm.
Postitusi: 108
Liitunud: 03 Mär 2013, 10:00
Tänanud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Palm. »

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Palm. kirjutas:

Deem, kui sul ikka juhiload on juba ära võetud ja ikka on vastupandamatu soov tsikliga sõita, siis ma teeks seda küll igati "seaduskuulekalt" ehk lubatud sõidukiiruse piires. Mitte ca 3x kiiremini, eriti linnas :wack:
Aga deem nad sinna Aruküla-Lagedi teele on roninud. No like! :evil:


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

:) video on nii lühike, et vaadates taga taksot, ei teki petlikult kihutamise tunnet. Aga vôibolla oli ta mööda sõidu lõpetand, eks tuleb välja kirjutab. Samas vist kohe kinni ei panda? Algatuseks peab arearimajas vabu kohtinolema. Mingid aastas tagasi kirjutas sellest.

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Samas vist kohe kinni ei panda? Algatuseks peab arearimajas vabu kohtinolema. Mingid aastas tagasi kirjutas sellest.

Paar aastat tagasi oli kiirust üle maanteel nii 100 võrra ja kohe pokri 48h. Süüditaja tahtis muidugi rohkem.aga piirdus 48h-ga.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Selline näeb päris elus välja üks hälvikrattur.
Miks küsite? Sest ta sõitis niipalju aegalselt, et ma proovisin temast kolmel korral (kahjuks edutult) mööda sõita. Auto mille roolis istusin oli Suzuki Swift 1.3.
Mul puuduub selge arusaam, miks üks rattur sama suure kubatuuriga tsiklil, kui talle järgnev auto valib sõidukiiruseks 50 asemel 45, 70 asemele 65 ja 90 asemele 85.
Parandage mind aga ma näen 100% ulatusega hälvet.

Pilt

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Äkki lihtsalt penskar, need sõidavadki niimoodi. Ratas tundub ka penskarlik olevat...

allways mad!

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Inimene nautis V-mootori vibratsiooni taustal loodust ning tal polnud kuskile kiiret :P siia oleks vaja pigem teemat hälvik jalgratturid.

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wicked »

ehk oleks aeg hakata mõtlema "päris" auto ostmisele? :D sellisega saaks igast asendist möödasõidu edukalt sooritatud.
õmblusmasinad ei ole liilusesse mõteldud...

Macintosh kirjutas:

Selline näeb päris elus välja üks hälvikrattur.
Miks küsite? Sest ta sõitis niipalju aegalselt, et ma proovisin temast kolmel korral (kahjuks edutult) mööda sõita. Auto mille roolis istusin oli Suzuki Swift 1.3.
Mul puuduub selge arusaam, miks üks rattur sama suure kubatuuriga tsiklil, kui talle järgnev auto valib sõidukiiruseks 50 asemel 45, 70 asemele 65 ja 90 asemele 85.
Parandage mind aga ma näen 100% ultusega hälvet.

Pilt

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Macintosh kirjutas:

Selline näeb päris elus välja üks hälvikrattur.
Miks küsite? Sest ta sõitis niipalju aegalselt, et ma proovisin temast kolmel korral (kahjuks edutult) mööda sõita.

Kiirendas, kui möödasõitu alustasid?


jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ma jääksin Macintoshiga eriarvamusele. Võimsus ei kohusta vaid võimaldab. Tsiklist võiks samahästi teematada, kuidas mingi 4 rattaline võrrimees tast mööda ei saanud :D
Kui aega ja vaatamist on ja närivilisi tagasõitjaid pole, podistan külavahe teedel kah jalgratturi kiirusel, kaugel see penski enam on :)

Viimati muutis jaan mmc, 11 Juun 2016, 18:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vint »

Mäkk, küllap ei olnud kiire ja põristas niisama ajaviiteks. :) Eelmainitud "auto" pole ka just teab-mis ... (togi) :mrgreen:

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Aga äkki tema ratta spidokas lihtsalt näitab nii ja pole olnud huvi kontrollida tegelikku kiirust.
Ma kipun oma VTX-i ja Chevy bussiga ka aeglaselt sõitma.Kuidagi mõnus on.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Mul oli esimene auto 1.3 Civic ´85. Ei mäleta, et maanteel möödasõitudega kuidagi ikaldanud oleks. Käigukast on ka muidugi kasutamiseks. Või on uuemad väikesed punnid ohutuse nimel nii palju raskemad?

Huvitaks ka, kas Mac sõitis spidoka või gepsu järgi kiirust hoides? 5-7km/h vähem näitav spidokas on ju tüüpiline.


mcu
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Apr 2008, 09:11

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mcu »

see on jh tösine pensoka ratas, 1,8 liitrit ja 92kw :D

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Se's suhtes võiks tsiklimees küll veits peeglitesse vaadata vahel.. eriti kui teadlikult loodust naudid ja niisama töristad. Tegelt isegi siis kui 300 lendad tasub peegleid ka jälgida, sest loodusseadus ütleb juba, et alati on keegi kiirem...
Ma Hispaanias ka võõra rattaga pigem nautisin ilusaid vaateid ja ei üritanud igas kurvis jalaseid maha panna ja kui oli näha, et tuli mingi madallennul kohalik, siis üritasin mõistlikus kohas tee ääre peale tõmmata ja mööda viibata masin. Tundub nii elementaarne viisakus ju...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Loodusseadus ütleb seda ka et eestpoolt tulevad asjad kiiremini kui tagant.Möödasõit pole kohustuslik manööver.Seal teepeal tundub ruumi mõlemile olevat.Võite mind ka hälvikuks kutsuda sest mina ka ei muuda oma paiknemist teel kui keegi mööduda tahab.Takistama ei hakka aga tõmblema ka mitte.Kuna enamasti sõidan nii umbes seaduse piirimail siis tagant tulija ilmselgelt ületab piirkiirust ja igasugu manöövrid tehku siis kui selleks võimalus avaneb.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

:D :bsmile: :bsmile:

wicked kirjutas:

ehk oleks aeg hakata mõtlema "päris" auto ostmisele? :D sellisega saaks igast asendist möödasõidu edukalt sooritatud.
õmblusmasinad ei ole liilusesse mõteldud...

Macintosh kirjutas:

Selline näeb päris elus välja üks hälvikrattur.
Miks küsite? Sest ta sõitis niipalju aegalselt, et ma proovisin temast kolmel korral (kahjuks edutult) mööda sõita. Auto mille roolis istusin oli Suzuki Swift 1.3.
Mul puuduub selge arusaam, miks üks rattur sama suure kubatuuriga tsiklil, kui talle järgnev auto valib sõidukiiruseks 50 asemel 45, 70 asemele 65 ja 90 asemele 85.
Parandage mind aga ma näen 100% ultusega hälvet.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mujal Euroopas on kombeks kiirem liikur mööd lasta, mitte hakata arurlema selle üle, et äkki ta ületab kiirust.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

rannamees kirjutas:

ehk oleks aeg hakata mõtlema "päris" auto ostmisele? :D sellisega saaks igast asendist möödasõidu edukalt sooritatud.

Ma ei taha "päris" autot, mulle meeldivad hea sõidutunnetusega väikesed masinad. "Päris" (loe: suurte) autodega võivad sõita mehed, kellel kompenseerida on vaja. :wink: Mul on kõik hästi. Kui vahetaks, siis samasuguse vastu, ainult kubatuuriga 1.6L ja sildiga "Sport" tagaluugil (100kw). Naisele ostan "pärisauto". Kokkuvõtteks tahaks näha, kuidas sa igast asendist möödasõitu teed, kui tsiklimees möödasõiduga nõus pole.

Black kirjutas:

Mul oli esimene auto 1.3 Civic ´85. Ei mäleta, et maanteel möödasõitudega kuidagi ikaldanud oleks. Käigukast on ka muidugi kasutamiseks. Või on uuemad väikesed punnid ohutuse nimel nii palju raskemad? Huvitaks ka, kas Mac sõitis spidoka või gepsu järgi kiirust hoides? 5-7km/h vähem näitav spidokas on ju tüüpiline.

Ma ka ei kurda ei auto kiiruse ega kiirenduse üle. Me sõitsime minu spidoka järgi kiirusel ca -5km lubatust. Välja arvatud need korrad, kui mööda soovisin.

jaan mmc kirjutas:

Ma jääksin Macintoshiga eriarvamusele. Võimsus ei kohusta vaid võimaldab. Tsiklist võiks samahästi teematada, kuidas mingi 4 rattaline võrrimees tast mööda ei saanud :D

Sul on voli olla eriarvamusel. Me võime vabalt koos demosõidu teha, kus sina minust oma ükskõik millise neljarattalise pere- või linnaautoga mööda lähed, kui ma olen tsikli sadulas ja mulle meeldib sind enda järel peeglis näha. :mrgreen:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Õige eestlane ajab oma õigust ja võimalusel hoiab ilusti telgjoone lähedal ennast, et möödumine ikka võimalikult raske oleks. Riia vahet sõites näeb selliseid päris tihti seal kus teepeenar hästi lai ja enamus tõmbab ilusti teeäärde, et kiiremad mööda lasta, siis eestlane kütab silmaklapid peas keset teed oma 90-ga.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kris. »

Tuleb nõustuda, et hälvik. Viisakas liikleja vaatab aeg-ajalt peeglisse ja laseb kiirema mööda. Nii lihtsalt on!

terv
Kris.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

No pigem said siin kokku kaks keskealist pintsaklipslast, kel keskeakriis käsil ja mitte millestki tekitatakse sotsiaalmeedias probleem. Selle vahega, et teisel oli vale Suzuki.

Ma oleks küll selle 1,3-liitrisega mööda pääsenud, omal ajal sai kopikaga igasuguseid loputatud. Kolmas käik ja piiraja olid sõbrad :)


Tulidraakon76
Postitusi: 34
Liitunud: 04 Mär 2009, 20:06
Tsikkel: Kawa Z650SR.Yamu FZ6S Fazer
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tulidraakon76 »

Mul on olnud selline võrr auto et möödasõitu pidi kilomeetri ette planeerima ja hoogu koguma.Hetkel 2tonni usa rauda 2,5td ja ükski möödasõit pole tegematta jäänud.Tegelt ajavad vahest päris närvi need -5,-10,-15,-20 ja teised parkijad teedel

Pilt
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ivoonu kirjutas:

Mujal Euroopas on kombeks kiirem liikur mööd lasta, mitte hakata arurlema selle üle, et äkki ta ületab kiirust.

Sooh, vot seda kommet taaks ma näha küll :shock: .
Olen sõitnud euroopas tuhandeid kilomeetreid ja pole seda asja veel näinud, sest selleks on väga lihtsad põhjused - kiirteel ei saa niikuinii kedagi mööda lasta ning pead sõitma oma kiirusele vastavas reas ja väiksematel teedel on see füüsiliselt võimatu sest teepeenar on täpselt 10 cm lai ja võimalik peatumiskoht on järgmises külas kus on niikuinii 40 kmh piirang, seega mõttetu.

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wicked »

Ma ei taha "päris" autot, mulle meeldivad hea sõidutunnetusega väikesed masinad. "Päris" (loe: suurte) autodega võivad sõita mehed, kellel kompenseerida on vaja. :wink: Mul on kõik hästi. Kui vahetaks, siis samasuguse vastu, ainult kubatuuriga 1.6L ja sildiga "Sport" tagaluugil (100kw). Naisele ostan "pärisauto". Kokkuvõtteks tahaks näha, kuidas sa igast asendist möödasõitu teed, kui tsiklimees möödasõiduga nõus pole.

Kompenseerida pole mul midagi vaja. Küll aga erinevaid asju vedada ning anuse piirkonnas võbeluse tekitajatest igast asendist möödasõitu teha :D
Kokkuvõtteks usun, et sa ei taha seda näha/tunda, kuidas möödasõiduga mittenõusolevast kõikide mootorratturite lõpubossist möödutakse.
Naisele ära pärisautot osta - ta ei oska sellega midagi peale hakata. Seda võib vist nimetada ressursi raiskamiseks.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”