Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma pole küll väga palju just väljamaal splittimas käinud, aga mul on ausalt öeldes koguaeg selline tunne kodumaal, st. tallinna liikluses :D ja no tegelikult ei kihuta ma niiväga midagi, aga miks on vaja kõigil sõita 30ga, no vot ei jõua see asi mulle kohale. Kuid kui mass sellise asjaga ära harjub siis pole ime kui ilge kisa tõuseb selle peale, et keegi sõidab 10kmh mööda ummikus "agressiivselt" :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ei oska hinnata, kas see on mingi regionaalne eripära, aga osade inimeste jaoks on oma tegevuse 3 sammu ette valmis mõtlemine täielik ulme. Et noh umbes kõnnivad supermarketi väravatest sisse, võtavad korvi ja siis jäävad sinna väravasuusse tükiks ajaks seisma, kuna aju lihtsalt resetib end nii rämedalt ära, nii palju valikud! Selliste inimeste jaoks on 30km/h täiesti normaalne kiirus imho :)

Seal videos nähtul polnud ka kiiruse või agressiivsusega erilist pistmist, tüüp lihtsalt vaatab labürindis tee valmis ja sõidab mööda seda. Nii see sõidukitega ringi sõitmine üldiselt käibki :)

Viimati muutis Jesper, 27 Mai 2016, 14:18, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tali »

AN-400 kirjutas:

Tegevus küll muus linnas ja riigis kah, aga kas sellist agressiivset sõidustiili linnas võib ka lugeda hälviku alla (togi)
[youtube][/youtube]

Kuni kõnniteel kihutamiseni oli nii ja naa. Et kui kedagi ei ohusta ja ühtegi autot ära ei kriimusta, las paugutab oma armsasti kõrvu lonti laskva Burgmaniga. Aga spurdid kõnniteedel jalakäijate läheduses ja parklas autode vahel on rohkem selline slaavi (mitte meie) kultuuri(tuse)ruumi kuuluv nähtus. Äkki on see Budapest, aga võin muidugi ka täiesti puussa panna... :roll:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kasahstan peaks olema ikka. Ja ungarlased peaks ju olema soomeugri päritoluga minuarust, mitte slaavi ;)

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

AZ on aserid.

Niva pani kõnniteed mööda ajama, rollujuht plaanis ka jätkata, aga kui nägi, et edasisel lõigul on erinevalt eelmisest inimesi, keeras tagasi sõiduteele. Oleks saanud veel kaua-kaua kõnniteed mööda lasta muidu.

Suunakaid ülearu ei kulutanud, aga sellise pugemise juures vist ei jõuakski väga.

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

Mul pole mingit kisa ega miskit selle video kohta....tundus lihtsalt see autode vahel ukerdamine, sellise jõulise igale poole kohati nagu mõtlematu vahele ronimisega. Ka mina olen muide mõned korrad sellist stiili harrastanud lennujaama juurest taksopargini välja, aga... seda sellise hinnaga, et pidevalt lasti törts signaali kuskile vaheletulemisega, vibutati näppu, ometigi oli kiirus olematu ridade vahel ja korra oli isegi selline olukord, kus meeldivalt voolasin esimese auto ette ootama rohelist, ja tema otsustas veereda veel ettepoole minust ja keerata veel nagu põiki ka hästi ratta ligidale... Pärast seda jäi kuidagi väga halb maik sellest asjast üldse ja enam ma ei roni nii autode vahele ilma tungiva vajaduseta.

Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Macintosh kirjutas:

Mulle torkas ka tema kiirus silma. Aga sellises tempos splittimine pole riikides, kus sõit kaherattalistega on aastaringne tegevus midagi erilist. Mina küll ei jõudnud Itaalias linnades ega Londonis ülejäänud kaherattalistega autode vahel sammu pidada. Nad olid lihtsalt nii häbematult vilunud ja kiired.

Äkki oled lihtsalt vanaks jäänud? (togi)

Seal videos polnud tegelikult midagi hullu. Minu arust need, kes magavad tee peal on veel ohtlikumad. Mul siin alles üks sõitis 20km/h ees. Eriti tore ju, olin veel bussiga ka. Õnneks sain aga kilomeetri pärast mööda... Sama jama oli siin kolm nädalat tagasi. Maanteel jõudsin bussiga majale järgi. Üks sõidusuund kinni koguaeg, kedagi mööda ei lastud ca 20 km ja sõitsime siis 40-60 km/h. Taga oli muidugi üle saja auto, enne kui mööda hakati laskma. Bikega vist seal taga poleks oodanud (crash)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pagan ka neist inimestest aru saab, või mida nad mõtlevad. Mõned päevad tagasi oli ka võimalus "hälvik" mootorratturiga trehvata.
Sõitsin mööda Järvevana teed vasakpoolses reas nii ca +15 üle (nagu kõik), minu ees oli üks aeglasem auto, millele hakkasin vaikselt järele jõudma. Enne paremale reastumist vaatasin peeglist, et paremas reas tuleb üks rattur hea hooga. OK, lasen selle ratturi läbi ja siis reastun tema taha. Tegingi nii, aga see pagana rattur jäi selle ees sõitnud aeglase auto kõrvale uimerdama. No võttis ikka korralikult hoo maha. Ma ei tea, kas teda ärritas see, et ma kohe tema taha reastusin või (ei olnud miskitmoodi väga napikas reastumine ja kõik oli OK). No oli siis veidi vaja seda ratturit "tagant lükata", siis sai uuesti hoo üles. Milleks selline jebimine, arumaeisaa.

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

Huvitav, mis inimesed on need ratturid.... kes endal margi täis teevad Statist bensuvargustega ? Mitmed juba lasevad paagi täis ja siis siuhti minema

Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AN-400 kirjutas:

Huvitav, mis inimesed on need ratturid.... kes endal margi täis teevad Statist bensuvargustega ? Mitmed juba lasevad paagi täis ja siis siuhti minema

See on sigahea küsimus. Sellistele tuleks triibulised teha (see oleks miinimumprogramm). See ongi põhjus, miks tihtipeale enam normaaslelt tankida ei saa, sest jaamatöötaja lülitab pumba välja ja enne kütus ei saa kui kiiver peast ära tuleb.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuskohast sa sellist uudist nüüd kuulsid? :lol: see on ju suhteliselt täiesti mõttetu tegevus, jääd oma numbriga kenasti video peale. võibolla need "ratturid" on siis tegelikult hoopis rattavargad, kes seal seda paaki täis võtmas käivad paar korda ja lõpuks ratta hoopis kuskile underground lammutustöökotta viivad ja vanaraua hinna kauba peale saavad.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tsikli paaki ei mahu ka ju midagi. Saan aru, et mõne suurema paagiga auto või bussiga, et hakkab vaikselt summat looma, a tsikliga küll mõttetu.
Mul bussil näiteks 120l paak. Isegi sellisel juhul on summa nii naeruväärne, et ei tasu ära.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tfr »

AN-400 kirjutas:

Mul pole mingit kisa ega miskit selle video kohta....tundus lihtsalt see autode vahel ukerdamine, sellise jõulise igale poole kohati nagu mõtlematu vahele ronimisega.

Lanesplitting gone wrong:
[youtube][/youtube]

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See mees siin videos on küll õnnesärgis sündinud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Macintosh kirjutas:

See mees siin videos on küll õnnesärgis sündinud.

Neiu ka, tal oli tanktopis saba ka peal. Topelt õnnesärk.
Aga lahe veoka juht :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tädi kusjuures esimene kes tsiklit kuti pealt ära kiskuma hakkas.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kõva tädi, ei jäänud sinna maha nutma pikalt :lol: aga suht arusaamatu kuidas õnnestus nii laias vahes ennast üldse põiki sõita...epic lack of skill ikka vist. Ei paistnud nagu ka, et autod oleksid seal meelega vahe kitsaks tõmmanud vms

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

Ma tervitaks seda Horneti juhti, kes Kreutzwaldi ja Narva mnt nurgal paremale keeravatest autodest paremalt mööda süstis. Mina oskasin sind sealt oodata, aga ees oleva auto juht oleks su küll peaaegu laiaks sõitnud. Kõige tipuks see kiirus, millega sa üritasid kõnnitee ja mu küljepeegli vahele ära mahtuda, oli piisavalt suur, et kui ma sind märganud ei oleks ja oleks ette keeranud, siis tõenäoliselt oleksid sa täna ratastoolis.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas:

Kõva tädi, ei jäänud sinna maha nutma pikalt :lol: aga suht arusaamatu kuidas õnnestus nii laias vahes ennast üldse põiki sõita...epic lack of skill ikka vist. Ei paistnud nagu ka, et autod oleksid seal meelega vahe kitsaks tõmmanud vms

Minu arvates ta kopsas korra seda eessõitvat halli sõiduautot ja siis viskas ratta risti. Tüüpiline juhus - kõik on korras, aga keegi teine teeb ootamatu manöövri ja hambad.

Aga mulle meeldib.

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

AzA kirjutas:

Minu arvates ta kopsas korra seda eessõitvat halli sõiduautot ja siis viskas ratta risti. Tüüpiline juhus - kõik on korras, aga keegi teine teeb ootamatu manöövri ja hambad.

?
Ei näinud seal küll ootamatut manöövrit või miskit, mis oleks tõmblemisena silma jäänud.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Too hall suv tundub aeglustavat vahetult enne matsu, rattur ei arvestanud sellise manöövriga, kopsas paremat taga nurka ja viskas ratta risti.
Saba ka peal, siis on juhitavus sellisel baigil hoopis teine lugu.

Aga mulle meeldib.

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Omas reas sirgelt sõitmine ja vajadusel pidurdamine ei ole kellegi teise ootamatu manööver vaid normaalne liiklusolukord. Aga noh, see selleks.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mis joga sa nüüd ajad? Sa võid sõita 45kmh rolleriga omas reas, aga kui kellegi teise manööver tuleb sulle ootamatult, siis on see ootamatu manööver, sest sa ei oodanud seda.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

KevinH
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Aug 2013, 18:42

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas KevinH »

urmas66 kirjutas:
KevinH kirjutas:

Vaatasin siin rattaid ja leidsin sellise kuulutuse http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2008367
Lisa informatsiooni lugema hakates tekkis väike Déjà vu hetk, siis aga sain aru et kuulutuse sisu on minu müügi kuulutusest copy paste tehtud, välja arvatud see lisade jutt :wack: Andekusel pole piire :wack:

Et,siis nagu keegi müüb oma ratast sinu koostatud tekstiga või müüaksegi sinu ratast?Esimesest variandist võib aru saada,pole piisavalt vaimseid võimeid,aga teine variant oleks kahtlane.

Keegi müüb jah oma ratast minu müügikuulutuse tekstiga, oleks siis mingi suvaline jutt, aga suht spetsiifilised kuupäevad, kilometraaz, rehvid, jupid ja hoolduse jutud, Enda ratta sain muidu mingi kuu tagasi müüdud, aga see ei ole kindlasti minu ratas :D :wack:


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aza, rattur sõitis sirgjoonelise liikumisega autode vahel, mitte otse auto taga. Ei paistnud ka kuidagi sedamoodi, et ta selle koha peal auto taha joonduma oleks hakanud. Seega, ootamatu või mitte, auto pidurdamine ei oleks pidanud kuidagi tingima seda, et rattur oma ratta põiki keerab (pidurdab, või mis iganes ta seal tegi) ja kahe auto vahele sodiks peenestab. Aga noh, kui ta seal kallutas ja kuidagi vaikselt veeredes küljest küljele tasakaalu otsis siis pole ime jah kui ehmatusest kägarasse sõidab. Kuid selle kohta ma ütleksingi, et vähese skilli viga, igas mõttes.
Aga ega tegelikult muidugi täpselt näha pole, mis seal toimub, vb mingi äss pani aknast luuavart välja...

Hmm, peab end parandama, sõitis siiski nurgaga auto stanges kinni, auto pidurdas ja tüüp oligi hetkega selle otsa kägaras. well, sama teeb välja, amatöör :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Igaljuhul pingutas üle, loomulikult, aga tegu oli ootamatu manöövriga, eesolev auto aeglustas - piurdas, minu tarkvara ei suuda piduritulesid täpselt ajastada - vahet pole ka, lain splittija ei arvestanud.
Üksi oleks ilmselt jõudnud reageerida, sabaga nanna punna, ei käi see asi 600se riisraketiga nii kergelt.
Pakun, et tanktopis tibi oli esimest korda vanal sabal ja ta lihtsalt ei osanud arvestada, mida see tähendab - ärge hakake, see oli pakkumine.
Üldjuhul sõiduasend jms. on vennal ju tipp topp.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kent »

See splittimine nõuab ikka päris parajat kogemustepagasit. Ise alles mõned aastad sõitnud ning väga seda ei kasuta. Kohati tulevad külmavärinad peale kui mõne sõitu vaadata.
Peamine oht on ikkagi suuremal kiirusel splittimine, kunagi ei tea kui mõni autojuht üritab mõnda auku või kaant vältida ja teeb järsu manöövri, märkamata ratturit.
Ohutut sõitu!

Kasutaja avatar

Ipresol
Postitusi: 6
Liitunud: 20 Mär 2016, 21:35
Tsikkel: Honda CBR1000 Repsol

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ipresol »

kent kirjutas:

See splittimine nõuab ikka päris parajat kogemustepagasit. Ise alles mõned aastad sõitnud ning väga seda ei kasuta. Kohati tulevad külmavärinad peale kui mõne sõitu vaadata.
Peamine oht on ikkagi suuremal kiirusel splittimine, kunagi ei tea kui mõni autojuht üritab mõnda auku või kaant vältida ja teeb järsu manöövri, märkamata ratturit.
Ohutut sõitu!

Selline tunne siin biker.ee's,et väga kõvasti sellist asja pole mõtet rääkida.Tembeldatakse hälvikuks. ;)
Ise olen ka seda meelt,et kui just kahesaja meetrist ummikut kuskil peterburi teel ees pole,siis istun rahulikult ja vaatan autodes küpsevaid iludusi.

Alusta sellega,mis sulle meeldib.Õpi sõitma ja naudi.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mitte, et mind see kuidagi segaks (vastupidi tegelikult, tahaks nii, et minu splittimine ei ole mitte kellegi asi ja pole ka minu asi kui keegi ummikuid naudib) aga kas kahesaja meetrine ummik pole mitte suht tavaline ja igapäevane asi? :D

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

will111 kirjutas:

Mitte, et mind see kuidagi segaks (vastupidi tegelikult, tahaks nii, et minu splittimine ei ole mitte kellegi asi ja pole ka minu asi kui keegi ummikuid naudib) aga kas kahesaja meetrine ummik pole mitte suht tavaline ja igapäevane asi? :D

Defineeri sel juhul ummik?.. Valgusfoori taga rohelist tuld ootavad autod ei ole ummik

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”