Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Tõestati ju ära, et kindlustusjuhtumit ei toimunud.




oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas oil »

Said tingimusi aga ka päris korraliku rahalise nätaka.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas joel »

Joel

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Sama teema toimub jõelähtmel ka, kus motomehed ei pea kokkulepitud piiridest kinni.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kirs »

SERTÃO

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Madlobster kirjutas: 31 Mai 2019, 18:12

30.mail teostasid liiklusjärelevalvekeskuse patrullid liiklusjärelevalvet Tartu mnt-l. Kella 22:38 paiku märgati Tartu suunas liikumas mootorratast, mille kiiruseks mõõdeti lubatud 110 km/h alas 148 km/h. Märgates politseinike, pidurdas mootorrattur kiiruse maha, kuid möödus neist peatumata. Kogenud välijuht Marek Vähi reageeris kiirelt ning järgnes kiiruseületajale politsei mootorrattal.

Samas piirkonnas paiknenud Ida-Harju politseijaoskonna patrull fikseeris vastutusest kõrvale hiilida püüdva mootorratturi kiiruseks minut hiljem juba 245 km/h. Kuna motopolitseinik omas kiiruseületajaga pidevat silmsidet, ei läinud väga kaua aega kui kõrvalteele keeranud mootorrattur kätte saadi.

Täna andis 36-aastane meesterahvas oma tegudest aru Harju Maakohtus. Esialgu oma rikkumist eitanud mootorrattur tunnistas kohtus oma süüd enamohtliku väärteo toimepanemises ning kahetses juhtunut.

Harju Maakohtu otsusega karistati mootorratturit kohesele kandmisel kuuluva 15 päevase arestiga ning lisakaristusena võttis kohus juhtimisõiguse ära 10-ks kuuks. Vaatamata sellele, et maakohtu otsus jõustub 7 päeva pärast, tuleb isikul asuda aresti kandma koheselt.

https://www.riigiteataja.ee/kohtulahend ... =250609384 (kohtuasja number on link)
Juhiloa hoiule andmist sealt välja ei lugenud, aga seda algset otsust vist millegipärast netist ei leiagi? Mingil põhjusel veel isegi sügisel ei olnud see lingitud otsus ka leitav. :shock:
Antud isik paistab siinse foorumi liige ka olema.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Sciev kirjutas: 29 Dets 2019, 00:26

Antud isik paistab siinse foorumi liige ka olema.

Kust see paistab?

#TunneOmaKangelasi

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Guugeldad nime, saad mingist poolhaagise müügikuulutusest tel nr, guugeldad seda, leiad biker.ee lingi. Või isegi bike.ee lingi... Justkui sama foorum, aga miskipärast peaks uuesti sisse logima. :D

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kannäe, jah, tuttav nimi... kunagi oli täiesti korralik poiss.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

No eks juhtub ka korralikel seda, et muidu pigem rahulikult kruiisides, kui märkad silmanurgast, et härra(või proua) politseinik mootorrattal tahab hakata võidu sõitma, siis lööb vere mnni ja võtad väljakutse vastu, ega peatu enne, kui rehvid läbi lastakse ja seeläbi võidusõit ebaausalt võidetakse.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Ei see kiiruseületamine ega ka eest ära sõitmine (antud juhul seda vist ametlikult ei olnud kuna politseid märgates ei antud peatumismärguannet, vaid hiljem järgi sõites) kedagi veel pahaks ja kriminaaliks tee. Ma olen ka korralik poiss olnud, koolis autahvlil olnud ja põhikooli lõpetanud keskmise hindega üle 4,5. Mootorrattaga liikluseeskirjade rikkumisi, trahve ja ka peatusmärguande eiramisi (esimest kahte ka autoga) aga jagub. Praegu aga jälle korralik. (w)

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Voshodiga ei saagi suurt rikkuda. Eriti veel kui vasturoolimise fakti vastu ka võidelda. Sõidadki nagu klassi parim ...tüdruk.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Saab vabalt ka Voshodiga kõiki eeskirju rikkuda (kuigi mul enamuses need rikkumised ei olnud Voshodiga), 110 alas kiiruse ületamine välja arvatud, sest see ongi max. kiirus (lol)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Politsei uurib mootorratturite omavoli Kalevi-Liiva memoriaalil
https://www.err.ee/1020708/politsei-uur ... emoriaalil

KROSSIRATTURID KALMUKÜNGASTEL
https://www.harjuelu.ee/krossiratturid-kalmukungastel/

“2015. aastal, kui mind Jõelähtme matkaklubi etteotsa valiti, kirjutasin motomeeste kodulehele ja palusin selline loodusrüüste lõpetada, meenutab Meelis Välk. Vastukajaks tuli vaid anonüümne sõim."

Huvitav, postituse leidsin mitmelt poolt aga sõimu mitte.
viewtopic.php?t=23461&start=1180#p716549

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Selle priviligeeritud kogukonna kohta ei julge paraku midagi öelda ka, kuna paragraafi alla läheb vist juba ainuüksi holokausti eitamine...

Ilukirjanduslikel artiklitel võiks tegelikult alati ka autori nimi juures olla.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ranel »

31.jan, kes Tartus Aardla tänaval ringilt tulles oma baigi(pole kindel, sest liikus nii kiirelt) peeneks lasid. Võid kalendrisse märke panna, et see sul teine sünnipäev.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turbo Diisel
Postitusi: 43
Liitunud: 30 Aug 2019, 20:14
Tsikkel: võrr
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Turbo Diisel »

ma ei tea . a ma vist olen hälvikmooturrattur ka.ja põristan mõnuga edasi ma:)

psühhhiaater vaatas tühja palatit ja ütles ei ole hullu

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Antud kirjatüki mõni lõik sobiks vabalt ka huumoriks: https://naistekas.delfi.ee/persoon/luge ... d=89965405
PS! Ärge kõvasti lööge, kuid ei suutnud mööda minna :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Luxor kirjutas: 27 Mai 2020, 14:38

Antud kirjatüki mõni lõik sobiks vabalt ka huumoriks: https://naistekas.delfi.ee/persoon/luge ... d=89965405
PS! Ärge kõvasti lööge, kuid ei suutnud mööda minna :)

Nooh eks ta ole nii ja naa, kustpoolt parajasti vaadata. Sõidukijuhina, olgu siis tsikli või auto, vaatan ka tihti jalakäijaid ja jalgrattureid sellise :roll: pilguga ja ei saa aru mis toimub.
Lapsevankriga jalutaja ja ka koeraomanike kõrval ma muidugi ise torusid puhtaks ei lase ja mõtlen oma kiivri alt natuke välja kah. Kahtlaseid manöövreid tuleb ikka ette ja kindlasti teiselt poolt vaadates paistab neid oluliselt rohkem olevat, kui ma ise sel hetkel tunnen.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Mis seal muidu naljakat oli, kirjaviis, müristamine? Ses mõttes, et kui sa seisad foori taga ja näed et lapsevanker ootab ülekäigu võimalust, aga ikka paned pauguga minema, siis see natuke näitab küll ajutegevuse puudulikkust. Ma ei ütle, et linnas alati töristama peab, aga no ilmselgetes olukordades võiks mõelda.

Üks teine saksa numbriga geenius lasi täna Näituse tänaval nt mööda jalgrattarada autoderivist mööda...

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

noh, nii igaks-juhuks toome siis selle ka välja, milline see näituse tänava jalgrattarada on...

https://www.google.com/maps/@58.3793173 ... 312!8i6656

tehnika ja vabaka peal on tallinnas samasugused, ei näe mina probleemi sealt minemisel ummikute ajal ja niipalju kui velotajatelt uurinud olen, ei näe ka nemad. (kui just "kinni jäädes" jalgrattureid seisma ei pane)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

romulus kirjutas: 27 Mai 2020, 15:52

Üks teine saksa numbriga geenius lasi täna Näituse tänaval nt mööda jalgrattarada autoderivist mööda...

No kui ta sellega takistas/ häiris samalaajal seal liiklevaid jalgrattaid, siis oli ta hälvik, aga kui rattaid ei olnud, siis tundub see mulle täiesti ontliku ettevõtmisena :o
EDIT: ma pean kiiremini kirjutama õppima, [mention]simp[/mention] jõudis ette :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Viisakus liikluses peaks olema elementaarne, kuid erinevate liiklusindiviidide egod on paras laamtektoonika.
Antud kirjatüki iseloom ja ülesehitus paneb arvama, et autoreid võib olla mitu. Ei selgu ka, mis rollides ja kui pika "staažiga" liikluses on autor. Lisaks on ennemgi tekkinud parajalt segadust kui keegi võtab kellegi eest midagi arvata ning mille lahendamiseks mingine menetlus alustatakse.
Tore kui eksin ja lisan, et minu kasutuses/ käsutuses olevad liiklusvahendid teevad just nii palju müra kui seda nende sihipäraseks toimimiseks vaja on! Eile just oli jutumärkides tore juhus kui üks autoga taat vabandas, et minu motikale ette keeras. Samas oli talle päike vastu ja minu liikumiskiirus mõõdukas - meil kõigil läks hästi! Ka ise käitun prohmakate korral niiviisi! Isiklikud ambitsioonid või frustratsioon peavad realiseeruma mujal ning asjasse mittupuutujatele ohutul viisil.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Antud juhul oli tegu selle lõiguga
https://www.google.com/maps/@58.3766505 ... 312!8i6656

Nagu näha lõpeb see enne raudteed ära.

Ning jah, jalgrattureid seal hetkel peal ei olnud. Sõidan ise ka veloga ja rattateed peaksid olema velodele ilma et peaks motika sappa toppama jääma või tagant tulijat põdema. "Kui kedagi ei takista" põhimõttel võiks ka mööd kõnniteid lasta (ning sedagi nähtud). Kui ridade vahel vaikselt ette sõidetakse, siis see on ok, sa ei roni nõrgema pärusmaale, kuid kergliiklusteed võiks jääda kergliiklusele.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

minu seisukoht jääb ka selle pildi puhul samaks. Ei näe seal paremalt ette tiksumises probleemi, kui seda just mingil ulmekiirusel ei tehta.

Olen vist hälvik...

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas villy »

Paremalt poolt v.a. kahe rea vahelt mööduvad autodest ikka rollerid ja jalgrattad ju, mitte mootorrattad. :mrgreen:


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Tallinnas on need rattarajad väga head. Ei pea ummikus passima ning autode vahel tõmblema.
Vahest jääb mõni hälvik jalgrattur ette, siis peab tema taga tiksuma vaikselt :D

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Pullikaka. Kui jalgratturid ise kasutaks aktiivselt neid rattaradasid, siis võib-olla tõesti oleks probleem, aga 2/3 sõidavad millegi pärast kõnniteedel. Eriti Tallinnas Tehnika tänaval, kus on üsnagi viisakad rajad maha maalitud, on ikka väga tihke rattaliiklus kõnniteel. Selle pärast ei tunne mina ka mitte mingisugust süümepiina kasutades neid tühjalt seisvaid rattaradasid.
EDIT: Elik, kui ratturid ise austaksid seda "sa ei roni nõrgema pärusmaale" teemat, oleks jutt minu poolt teine.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas simp »

ElectroMoto kirjutas: 27 Mai 2020, 21:14

Pullikaka. Kui jalgratturid ise kasutaks aktiivselt neid rattaradasid, siis võib-olla tõesti oleks probleem, aga 2/3 sõidavad millegi pärast kõnniteedel. Eriti Tallinnas Tehnika tänaval, kus on üsnagi viisakad rajad maha maalitud, on ikka väga tihke rattaliiklus kõnniteel. Selle pärast ei tunne mina ka mitte mingisugust süümepiina kasutades neid tühjalt seisvaid rattaradasid.
EDIT: Elik, kui ratturid ise austaksid seda "sa ei roni nõrgema pärusmaale" teemat, oleks jutt minu poolt teine.

ma jälle ei paneks kõiki velotajaid ühte patta (togi), ega teeks selle põhjal mingeid järeldusi :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ElectroMoto kirjutas: 27 Mai 2020, 21:14

Pullikaka. Kui jalgratturid ise kasutaks aktiivselt neid rattaradasid, siis võib-olla tõesti oleks probleem, aga 2/3 sõidavad millegi pärast kõnniteedel. Eriti Tallinnas Tehnika tänaval, kus on üsnagi viisakad rajad maha maalitud, on ikka väga tihke rattaliiklus kõnniteel. Selle pärast ei tunne mina ka mitte mingisugust süümepiina kasutades neid tühjalt seisvaid rattaradasid.
EDIT: Elik, kui ratturid ise austaksid seda "sa ei roni nõrgema pärusmaale" teemat, oleks jutt minu poolt teine.

Need Tehnika tänava rattarajad või õigemini ülekäigurajad on mingi ajukääbiku väljamõeldis. Ratarada on tore küll, aga ülekäigurajal oleva ohutussaare tõttu peab autojuht rattarajalt ruumi juurde võtma. Kui nüüd halvad asjad kokku peaks langema ja selles kohas kohtuma hajameelne autojuht, kes unustas et hetk tagasi möödus ratturist ning ohutundeta rattur, siis seda pauku ei taha näha.
Seetõttu ehk need ratturid ongi enese säästmiseks kõnniteedel.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”