Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zombi »

jaan mmc kirjutas:

Mendid on jäällekord näidanud, kui vastupidise kasuteguri üks ametiasutus suudab omandada, korraldades tiheasustuses, tagaajamise. Kui sama maksumaksjast elatuv seltskond saab nt. varavastase kuriteo teate, siis on reaktsioon MÖK-MÖK, meil pole resursse. Kus see resursi puudus siis on, kui mitme masinaga tagaajamisi saab korraldada või hulgakesi bussidega ringi kruiisida, et ehk leiab mõne, kellele rahaline teavitus kirjutada? Kus NENDE märguannete või nõudmistega ei arvestata on nad varmad oma õigust maksma panema. Kui tavakodanik paljaksvarastatakse siis on pohlad. Politsei pole ellukutsutud ENDA, vaid inimeste huve TEENIMA. Kui mõnele, taolisele tsäknorrisele, järgmisel nn. alarmsõidul teed ei anta, vaadaku peeglisse, KÄITUN VASTAVALT SEADUSTELE, OHUTUSE TAGAB SKODA JUHT! Labased maateröövlid, riigieelarve täitjad, kes küsivad tervisetõendi aegumis meeldetuletuse eest raha ja raiskavad tundides tööinimeste aega. Tänu muidugi poliitikutele, kes selle asutuse, just selliseks on rehvorminud.

Mis oskan ma öelda.... Kui vaid seda, et need, kes on tänaval, kantseldavad joodikuid ja muidu kaake ning need, kes tegelevad nn. "varavastaste" asjadega, on sootuks erinev seltskond. Ei ole, et kes juba vormi kannab, teeb kõike. Elektrik kanalisatsioonitöödega ju ka ei tegele, kuigi emafirma ja ehk ka töötunked on samad.

Aga teemasse: tegemist oli tõesti HÄLVIK-mootorratturiga, mida kauemaks selline meie seltsist tänaval kaob, seda parem. Meile kõigile.



Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ei usu, et "emafirma" mainet ei mõjuta, mistahes töötaja käitumine, mõjutab küll ja maine muutub.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Muide laias pildis mõjutab antud sündmus emafirma mainet positiivselt. Valdav osa elanikkonnast on rahul, et antud tegelane kokku klapiti. Maine muutub negatiivsemaks vaid väga väga väikese osa ühiskonna silmis :mrgreen:
Meie kõigi maine muutub muide negatiivsemaks ja mida enam on neid, kes kaagutavad, et tegelane oleks pidanud edasi kütma ... seda halvemaks meie maine muutub ja seda konkreetsemalt ühiskond nõuab meie taltsutamist.

Antud keisi puhul .... meie ainus võimalus vahetevahel mingi piirini reegleid rikkuda ning saada sel puhul läbi sõrmede vaatamine on konkreetselt hukka mõista antud käitumine, sest tegu on vei üle piiri asjaga - ühiskonna silmis.
Ühiskond nõuab tänu sellele meie kõigi hukka mõistmist ka pisiasjade eest :( Me võime neid kutsuda kuidas tahes, aga selline on reaalsus.

Palun ärge tehke seda, me saame varsti muidu +5kmh eest laksaka, sest ühiskond nõuab.
Mõistke hullused hukka, isegi kui see tundub emotsionaalselt valus.

PS: ka minule ei meeldi kaherattalise õnnetusse suunamine, aga .... war casualties ja sellega peab leppima.
PS2: ma olen pärnus sõitnud +35kmh radarisse ja saanud hoiatuse, pärast sellist sündmust ja meiesuguste poolt siniste hukkamõistmist lõppeb selline väike noh ületamine kerge -800 euriga pere eelarves.
Aus olla, siis on ikka krdi nahk, rikkus mu suve ära :-|||

Kiidame aga takka ja oleme rollerhundid, sest tonnisega pole enam mitte karukottigi peale hakata. Rebel värk eksole.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas bitter »

jaan mmc kirjutas:

[Esiteks oli 200 kmh selgelt tagaajamise tulemus

Ja tagaajamine oli kelle tegevuse tulemus? Sa tõsiselt tahad sellist politseid, kelle peatumismärguande võib kukele saata? "Viipavad mu teeäärde aga mul pole hetkel tuju või on veits kiire... keeran hoopis peale!" - normaalne?

jaan mmc kirjutas:

...ja teiseks põhjustas avarii otseselt politsei. Kolmandaks, vaatad sa järjekindlalt mööda faktist, et too tsiklist oma esialgse, protsentuaalse kiiruseületusega, polnud mingi liiklusterrorist, keda tagaajama hakata. Kogu Tallinn sõidab 50 alas, 70-ga. mis teeb protsentuaalselt pisut rohkem, kui 120, 90 alas, kuidagi kahepalgeline ei tundu see moraalitsemine või?

Absoluutselt mitte. Vahet ei ole kas ma sõidan 50 alas 45, 50 või 70 kmh. Kui politsei peatab siis ma peatun ja vastutan oma tegude eest!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma ei mõista sellist mõtteviisi. Ilma mentideta oleksime ise ju mendid, eemaldaksime meie elu segajad.
Mul naabrimees laseks mu kodutänaval 60kmh sõitjad külmalt maha, ta ei tee seda, kuna läheks kinni, kardab neidsamu ühiskonna reegleid.
Ilma nende nn. mentideta oleks see vend juba ammu mitu korda surnud. Ta pole, sest need mendid ei luba teda oksa tõmmata.
No kas on raske mõista?

Aga mulle meeldib.

jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

bitter kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

[Esiteks oli 200 kmh selgelt tagaajamise tulemus

Ja tagaajamine oli kelle tegevuse tulemus? Sa tõsiselt tahad sellist politseid, kelle peatumismärguande võib kukele saata? "Viipavad mu teeäärde aga mul pole hetkel tuju või on veits kiire... keeran hoopis peale!" - normaalne?

jaan mmc kirjutas:

...ja teiseks põhjustas avarii otseselt politsei. Kolmandaks, vaatad sa järjekindlalt mööda faktist, et too tsiklist oma esialgse, protsentuaalse kiiruseületusega, polnud mingi liiklusterrorist, keda tagaajama hakata. Kogu Tallinn sõidab 50 alas, 70-ga. mis teeb protsentuaalselt pisut rohkem, kui 120, 90 alas, kuidagi kahepalgeline ei tundu see moraalitsemine või?

Absoluutselt mitte. Vahet ei ole kas ma sõidan 50 alas 45, 50 või 70 kmh. Kui politsei peatab siis ma peatun ja vastutan oma tegude eest!

Ära ürita mulle sõnu suhu panna, ma pole kuskil, mittepeatumist õigustanud !

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

AzA kirjutas:

Ma ei mõista sellist mõtteviisi. Ilma mentideta oleksime ise ju mendid, eemaldaksime meie elu segajad.
Mul naabrimees laseks mu kodutänaval 60kmh sõitjad külmalt maha, ta ei tee seda, kuna läheks kinni, kardab neidsamu ühiskonna reegleid.
Ilma nende nn. mentideta oleks see vend juba ammu mitu korda surnud. Ta pole, sest need mendid ei luba teda oksa tõmmata.
No kas on raske mõista?

Anarhia tingimustes võiks kiisuseületamised unustada.
Tõenäoliselt oleks pooled teises ilmas juba puhtalt selle pärast, et keegi su ratast omale tahtis.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Krl kirjutas:

Anarhia tingimustes võiks kiisuseületamised unustada.
Tõenäoliselt oleks pooled teises ilmas juba puhtalt selle pärast, et keegi su ratast omale tahtis.

Täpselt nii. Seepärast jääb anarhia nõudmine mõistetamatuks.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

jaan mmc kirjutas:

Ära ürita mulle sõnu suhu panna, ma pole kuskil, mittepeatumist õigustanud !

Muidugi sa pole, aga jätad sellise mulje.
Ole meheks, räägi lahendusest kui ei peatuta. Pädevast lahendusest muidugi.
Mendid m**n* ei ole lahendus. Konreetselt lao letti olukorra pädev lahendus.
Sellise nurga alt, et sa ise oled skoda roolis ja mina paarimees.
Ma lasen iga ogara maha, kes juhiuksest sisse sõidab, paarimees on nagu vend.
Kuidas me selle lollaka maha rebime?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas claw »

Konkreetselt oleks tulnud tsiklihälvik suunata linnast välja kihutama ja seal teelt välja suruda või lasta üle siili sõita.
Korraldada 200km/h tagajamist kuskil Pärnu linnavahel ei ole ühtegimoodi mõistlik.
Politseiautod on varustatud väga heade sideseadmetega, jälitustegevust koordineeritakse, inimesed on väljaõppinud ning sõidukiteks ei ole enam vanad astrad. Eest ära sõita on nagunii peaaegu võimatu tänapäeval - varsti on patrull jälle ninaees.
Viga oli lasta teda üldse kuskile linnavahele paarutama.
Läks nagu läks, ise ta süüdi oli aga elu ei ole alati must-valge, et kõik rikkujad=sama mis vägistajad, ja teised siis on kukununnud. Kumb see ohtlikum on, kas tsklist 150km/h maanteel või mikrobuss lasteaia ees 30 alas 55km/h? Mingu passigu seal oma kiirust parem.


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Syn »

claw kirjutas:

Korraldada 200km/h tagajamist kuskil Pärnu linnavahel ei ole ühtegimoodi mõistlik.

Esiteks! Ei õigusta antud eessõitjat ja ei hala politsei tegevuse pärast...
...aga endal tekkis umbes sama mõttekäik kui artiklit lugesin. Eestärasõitja sundpeatamine on seadusega lubatud ja sellega nagu midagi vaielda pole, aga objektiivselt vaadates ei tundu antud olukorra lahendus käik just kõige turvalisem. Tsikkel linnas suurel kiirusel on ohtlik, aga kui talle sappa lisada veel 2-3 Škodat/VW-mikrokat, siis on justkui veel ohtlikum.
PS! Haugun siinkohal niisama ja paremat lahendust välja pakkuda ei oska, aga huvitav oleks teada küll, et millal (ja kas üldse) politsei võtab vastu otsuse, et nende tagaajamine on eelmainitud ühiskonnale ohtlikum, kui tolle rikkuja tegevus. Elu on korduvalt näidanud, et alarmsõiduki koolitus+töötavad vilkurid ei taga kuidagi ohutust.

Viimati muutis Syn, 14 Apr 2018, 14:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Analüüsides, miks see kutt antud olukorras nii võis käituda, siis.. tal oli sellel hetkel kui politsei teda märkas kaks pattu soolas, lubade puudumine + kiiruseületamine +41kmh (spido valetab, ma usun, et ta arvas et ta ületas rohkem kui 41kmh, mis on juba päris soolane trahv). Võib oletada, et sel hetkel läks veri varre sisse ja otsustas riskida ning ei õnnestunud. Riski hinnaks oli üks ametlik patt juures (peatumismärguande eiramine), ratta lõhkumine + politseiauto lõhkumine (ei tea, kas see kindlustuse alla läheb).

Seismajäämise puhul kiirusületamise eest 500€, lubadeta sõit 300 € VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel 500€ + 300€ + peatumismärguande eiramine (300-800€) + lõhutud ratas + lõhutud politseiauto VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel ÜKT või šokivangistus + katkine ratas VS eest ära sõitmine = 0€.

Mina järeldan, et kuna trahvid on üsna suured, siis teatud juhtudel on seisma jäämine nii kulukas, et eest ära sõitmise risk tasub end majanduslikult ära (ärge mind nüüd risti lööge). Nüüd, kui eest ära sõitis ja kätte saadi, siis ilmselt saab šokivangistuse või ÜKT ning ei pea midagi maksma.

Ei propageeri eest ära sõitmist, kuid faktid on sellised.

Viimati muutis Boobush, 14 Apr 2018, 14:50, muudetud 1 kord kokku.

jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

AzA kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

Ära ürita mulle sõnu suhu panna, ma pole kuskil, mittepeatumist õigustanud !

Muidugi sa pole, aga jätad sellise mulje.
Ole meheks, räägi lahendusest kui ei peatuta. Pädevast lahendusest muidugi.
Mendid m**n* ei ole lahendus. Konreetselt lao letti olukorra pädev lahendus.
Sellise nurga alt, et sa ise oled skoda roolis ja mina paarimees.
Ma lasen iga ogara maha, kes juhiuksest sisse sõidab, paarimees on nagu vend.
Kuidas me selle lollaka maha rebime?

Vale mulje jäi sul. Nagu ka siis, kui arvad, et lahenduste pinnimine, aitab sul vaigistada kogu minu ülejäänud objektiivse kriitika, politsei aadressil.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

claw kirjutas:

Konkreetselt oleks tulnud tsiklihälvik suunata linnast välja kihutama ja seal teelt välja suruda või lasta üle siili sõita.
Korraldada 200km/h tagajamist kuskil Pärnu linnavahel ei ole ühtegimoodi mõistlik.

Ta ju sõitis linna sisse, ta ju aetigi sealt kenasti välja, lihtsalt tüüp sõitis barrikaadi vahetult enne 70-mne ala.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

jaan mmc kirjutas:

Vale mulje jäi sul. Nagu ka siis, kui arvad, et lahenduste pinnimine, aitab sul vaigistada kogu minu ülejäänud objektiivse kriitika, politsei aadressil.

Võimalik, et jäi, ma nendin lihtsalt fakti, kuidas sa tavalisele dacia juhile kõlad. Isiklikult ma saan su mõttekäigust aru ja olen sellega muide nõus, faking ühiskond ju pole.
Ei ma ei arva, et lahenduse pinnimine aitab vaigistada kriitika, ma kritiseerin ise nende tegevust samamoodi, kui nad eksivad, aga ma pakun sel juhul ka lahenduse. Arvasin naiivselt, et kui kritiseerida, siis on ka parem lahendus kritiseerijal ... näib, et ei ole?
Ma olen su kriitikaga inimliku seisukohalt nõus, ühiskonna seisukohalt aga ootaks mingit pädevat lahendust.
Kuidas me võimaliku lakkutäis pemarivennast "kiirustaja" nii maha võtame, et kritiseerijad rahul oleks?
Ma tean vastust, mini-uzi on vastus. Aga nii, et kõik rahul oleks?
Kogu eesti rahvale A kat loale? Lihtne, tulumaks20% A kati omajale, 35% ilma A-katita, homme on kõik koolid õppijaid täis.
Pädeb?

Paku lahendus, ilma lahenduseta on tegu naised saunas kiruvad väikse türaga abikaasasid teemaga.
See, et me rumalate keskele sünnitatud oleme on tõsi piin, aga reaalsus, mis teha eksole :)
Arukate keskele sünnitatuna ... meil poleks üldse taolist probleemi.

Aga mulle meeldib.

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Boobush kirjutas:

Analüüsides, miks see kutt antud olukorras nii võis käituda, siis.. tal oli sellel hetkel kui politsei teda märkas kaks pattu soolas, lubade puudumine + kiiruseületamine +41kmh (spido valetab, ma usun, et ta arvas et ta ületas rohkem kui 41kmh, mis on juba päris soolane trahv). Võib oletada, et sel hetkel läks veri varre sisse ja otsustas riskida ning ei õnnestunud. Riski hinnaks oli üks ametlik patt juures (peatumismärguande eiramine), ratta lõhkumine + politseiauto lõhkumine (ei tea, kas see kindlustuse alla läheb).

Seismajäämise puhul kiirusületamise eest 500€, lubadeta sõit 300 € VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel 500€ + 300€ + peatumismärguande eiramine (300-800€) + lõhutud ratas + lõhutud politseiauto VS eest ära sõitmisel ja vahele jäämisel ÜKT või šokivangistus + katkine ratas VS eest ära sõitmine = 0€.

Mina järeldan, et kuna trahvid on üsna suured, siis teatud juhtudel on seisma jäämine nii kulukas, et eest ära sõitmise risk tasub end majanduslikult ära (ärge mind nüüd risti lööge). Nüüd, kui eest ära sõitis ja kätte saadi, siis ilmselt saab šokivangistuse või ÜKT ning ei pea midagi maksma.

Ei propageeri eest ära sõitmist, kuid faktid on sellised.

Sul on need trahvide numbrid ikka väga väiksed. Keskmise eesti palgaga pane neile numbritele kõigile 1 ette sellest aastast :D .
https://majandus24.postimees.ee/4451775 ... hvi-maksma

Lubadeta + üle 41 üle on 4000euri

  • kuna lubasid ei ole ja eiras peatumise märguannet, siis kindlustus ei maksa ja politsei auto kulud lähevad oma taskust

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

politsei võiks ju lihtsalt igas liiklust korraldavas autos hakata siis tagaistmel ühte snaiprit kaasas vedama. saaks kohe palju "turvalisemalt" selle sundpeatamise rakendada kõigile, kellele politsei arvates seda rakendada on vaja?!?


jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

AzA kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

Vale mulje jäi sul. Nagu ka siis, kui arvad, et lahenduste pinnimine, aitab sul vaigistada kogu minu ülejäänud objektiivse kriitika, politsei aadressil.

Võimalik, et jäi, ma nendin lihtsalt fakti, kuidas sa tavalisele dacia juhile kõlad. Isiklikult ma saan su mõttekäigust aru ja olen sellega muide nõus, faking ühiskond ju pole.
Ei ma ei arva, et lahenduse pinnimine aitab vaigistada kriitika, ma kritiseerin ise nende tegevust samamoodi, kui nad eksivad, aga ma pakun sel juhul ka lahenduse. Arvasin naiivselt, et kui kritiseerida, siis on ka parem lahendus kritiseerijal ... näib, et ei ole?
Ma olen su kriitikaga inimliku seisukohalt nõus, ühiskonna seisukohalt aga ootaks mingit pädevat lahendust.
Kuidas me võimaliku lakkutäis pemarivennast "kiirustaja" nii maha võtame, et kritiseerijad rahul oleks?
Ma tean vastust, mini-uzi on vastus. Aga nii, et kõik rahul oleks?
Kogu eesti rahvale A kat loale? Lihtne, tulumaks20% A kati omajale, 35% ilma A-katita, homme on kõik koolid õppijaid täis.
Pädeb?

Paku lahendus, ilma lahenduseta on tegu naised saunas kiruvad väikse türaga abikaasasid teemaga.
See, et me rumalate keskele sünnitatud oleme on tõsi piin, aga reaalsus, mis teha eksole :)
Arukate keskele sünnitatuna ... meil poleks üldse taolist probleemi.

Lahendusi pakutakse neile, kes kuulata tahavad. Seda seltskonda, kes rahva arvamusest RB ja kõige muuga, üle sõidab, ei huvitu kellegi lahendused.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Minge sõitke, mis te :-||| . Ega te üksteise arvamust nagunii ei muuda, pigem mõlema vastasleeri usk oma arvamuse õigsusesse kasvab veelgi.
Kokkuvõttes vahet pole kuidas politsei käitub mingis olukorras, süüdi on nad alati kellegi arvates. Pole juhust, kus kogu ühiskond oleks ühel arvamusel ja alati leidub keegi, kes leiab et politsei oli ment. Sopa saavad nad kaela igal juhul. Võtsid tüübi jõuliselt maha, tegid valesti. A oleks lasknud tal edasi kütta ja lenksus oleks olnud joobes tropp, kes näiteks hiljem oleks ohvritega avarii põhjustanud, jälle politsei süüdi mittemillegi tegemise pärast. Riskid on suured mõlemal juhul ja pole seal Skodas ühtegi sellist imeseadet, mis näitab täpselt milline tüüp seal kiivri all peidus on ning sekundiga tulevikustsenaariumid ette viskab ja ütleb täpselt, mis juhtub kui politsei käitub nüüd nii või naa. EI OLE! Seega tuleb otsus ise vastu võtta ja vahet pole kas selleks on rikkuja elimineerimine liiklusest või lasta tal minna, kindel saavad nad olla vaid selles, et solgiämbri saavad nad kaela nagunii.
Üks tänamatu amet, sest alati on targemaid kes teavad hiljem öelda kuidas õige oleks olnud. Krt, minge tehke ise seda tööd kui selgeltnägijad ja ilmeksimatud olete. Oleks näiteks tegemist olnud ärandajaga, milliste andmebaaside järgi oleks pidanud teda hiljem otsima või kuhu trahvi saatma? Nõid Nastjalt oleks küsind tüübi nime w? Ma küll ei tahaks olla olukorras, kus mu ratas rotti on pandud, vargust pole veel avastanud ja teatanud sellest pole ning hiljem kuulen, et politsei nägi küll mu rattaga kedagi kihutamas, kuid lasi tal minna. Võtku maha! On kellelt hiljem raha välja peksta või kui juurviljaks sai seetõttu, siis oligi vääriline tasu.

Ma ei ürita kellegi arvamust selle pika mölaga siin muuta. Selline on lihtsalt minu arvamus ja pohlad kas see kedagi häirib või mitte. Minu poolt politseile igatahes :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Miks sa arvad, et ma kuulda ei taha? Pead mind nii rumalaks, et küsin su arvamust lihtsalt selleks, et öelda, et sa oled jobu?
Ma küsingi selleks, et kuulata, aga ära oota, et ma vastu ei argumenteeri.

Siiani oled sa supersavisaar, ümmargune pask kahele konkreetsele küsimusele.
Jah see oligi solvang, sest sa ei julge vastata. Demagoogia eest 10 punkti, ainult, et vale audients.
Lasnamäel saaksid ilmselt tubli 6 punkti.
Ole nüüd mees, ei Mees ja vasta küsimusele, mis siis, et sulle ei meeldi, et kott pähe tõmmati, või vaiki nagu Mac seda teeb. Tal on vähemalt on munad all, sul siiani mitte.
Õlut tahad? No ma ei tea, mul naine ei luba ....

Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kõike ei jaksa lugeda, aga natuke imelik on arvata, et maha sõitmise/rammimise/blokeerimise otsused tehakse mõne 19 aastase kadett-piimahabeme poolt. Selleks on ikka oma protseduurireeglid ja otsus jõuab ilmselt läbi mitme kogenud isiku käia ja otsust ei tehta puusalt, vaid nö raamatu järgi. Ei lähe ju tuletõrjujat õpetama, kuidas maja peab kustutama. Las Eesti Politsei teeb oma tööd.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tuman »

M.T. kirjutas:

Ma küll ei tahaks olla olukorras, kus mu ratas rotti on pandud, vargust pole veel avastanud ja teatanud sellest pole ning hiljem kuulen, et politsei nägi küll mu rattaga kedagi kihutamas, kuid lasi tal minna.

Siis veel kirsiks tordile saad kiiruseületamise ja eest ära laskmise eest paragrahvid enda kaela. Kes see tõestab, et sina seal kiivri all ei olnud ja pärast lihtsalt tsiklit puuriida sisse ära ei peitnud :)

Edit: See puuriida jutt on vähe inside-joke sugemetega. Tutvusringkonnas oli reaalselt nii, kus vanemad peitsid poja Jawa puuriida sisse ära. Päris mitu aastat läks, enne kui lõpuks välja tuli :wack:


jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Sa AzA just tõestasid, et osadega, polegi nagu midagi arutada.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

jaan mmc kirjutas:

Sa AzA just tõestasid, et osadega, polegi nagu midagi arutada.

Just täpselt nii ütles ka üksjalg, kui ei osanud või ei tahtnud vastata sirgele küsimusele.
3-s sinu kommentaar ilma vastuseta konkreetsele küsimusele.
Kummardused demagoogia meisterlikkuse eest.

Aga mulle meeldib.

jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

AzA kirjutas:
jaan mmc kirjutas:

Sa AzA just tõestasid, et osadega, polegi nagu midagi arutada.

Just täpselt nii ütles ka üksjalg, kui ei osanud või ei tahtnud vastata sirgele küsimusele.
3-s sinu kommentaar ilma vastuseta konkreetsele küsimusele.
Kummardused demagoogia meisterlikkuse eest.

Kaadriga, kes ei suuda sõidukit ja selle kasutajaid tuvastada, muidu, kui tagaajades, on ka üpris lootusetu midagi arutada.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

jaan mmc kirjutas:

Mendid on jäällekord näidanud, kui vastupidise kasuteguri üks ametiasutus suudab omandada, korraldades tiheasustuses, tagaajamise. Kui sama maksumaksjast elatuv seltskond saab nt. varavastase kuriteo teate, siis on reaktsioon MÖK-MÖK, meil pole resursse. Kus see resursi puudus siis on, kui mitme masinaga tagaajamisi saab korraldada või hulgakesi bussidega ringi kruiisida, et ehk leiab mõne, kellele rahaline teavitus kirjutada? Kus NENDE märguannete või nõudmistega ei arvestata on nad varmad oma õigust maksma panema. Kui tavakodanik paljaksvarastatakse siis on pohlad. Politsei pole ellukutsutud ENDA, vaid inimeste huve TEENIMA. Kui mõnele, taolisele tsäknorrisele, järgmisel nn. alarmsõidul teed ei anta, vaadaku peeglisse, KÄITUN VASTAVALT SEADUSTELE, OHUTUSE TAGAB SKODA JUHT! Labased maateröövlid, riigieelarve täitjad, kes küsivad tervisetõendi aegumis meeldetuletuse eest raha ja raiskavad tundides tööinimeste aega. Tänu muidugi poliitikutele, kes selle asutuse, just selliseks on rehvorminud.

Mis sul viga on? Kas oli valus ka kui ajud doonorlusele annetasid?


jaan mmc

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Osta omale ajud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

jaan mmc kirjutas:

Kaadriga, kes ei suuda sõidukit ja selle kasutajaid tuvastada, muidu, kui tagaajades, on ka üpris lootusetu midagi arutada.

Lihtsalt huvist küsin - kui tegemist oleks olnud vargaga, kes rotti pannud just sinu ratta ja sa veel ei tea vargusest ning seetõttu ei tea ka politsei. Ehk selle andmebaasi ja teadmisega, et sina oled ratta omanik, poleks muud teha kui sulle teatada, et nad nägid su ratast kimamas kuid midagi ette ei võtnud. Sest arvasid, et lenksus sina ja nad teavad kuhu hiljem trahv saata. Kas sa räägiks sama juttu ja oleksid happy nende mittemidagi tegemise üle või arvaksid natuke teisiti siis?
Huvist lihtsalt küsin.

Viimati muutis M.T., 15 Apr 2018, 21:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Osaliselt nõustun Jaaniga. Olen elus 1 korra pöördunud eesti politsei poole varavastase kuriteo suhtes kui mul garagesse sisse murti ja tsikkel rotti lasti. Kohale loomulikult nad ei viitsind tulla ja kui ma piltidega jaoskonda läksin, lendasid need sahtlisse. Hiljem tuli kiri järgi käsitsi ja vigadega kirjutatud, et uurimine lõpetatud. Ilmselgelt seda ei alustatudki. Peale seda pole ühegi murega selle luuseripundi poole pöördunud, vaid enamus probleeme olen lahendanud hoopis oma tutvusringkonna abiga. Kuid selle õnnetuse suhtes saan olla kaht meelt. Kui olekski seal olnud varastatud ratas perse all siis tõstaks pöialt pollarile ja kui oleksin ise seal lenksus olnud siis kiruks maapõhja. :mrgreen: Aga üleüldine arvamus nende suhtes on mul väga negatiivne arvestades seda, kuidas nad enda jamadest pääsevad nigu poleks midagi juhtunudki. See tartu poisi tapmine ülesõites, purjuspeaga sõbra mahalaskmine jne jne.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Käisin täna sõitmas. Võru kesklinnast välja saades lisasin juba vähe kiirust. Vastu tuli era värvides politsei auto kes vilgutas tulesid ja lõi ka vilkuri sinise korraks peale. Viipasin talle käega ja võtsin kiirust maha, et selge saan aru. Peeglist nägin, et auto pööras ümber pani kogu oma tulede pargi tööle. Mina pidasin kinni( eks siin mõne jaoks vist olen paras tropp) astus ligi noormees ja tutvustas ennast ja palus näha juhiluba ning teavitas, et olin 50 alas 73 sõitnud. teiselt küljelt lähenes teine politseinik sellelt küsisin, et kas tema tahab ratast näha või kah lube ;) korraks nägin mehe näos mõistmatust siis õlbust aga siis läks nägu normaalseks kuna mõistis, et ma naljatan. Mulle tundus lihtsalt imelik, et peab kahe mehega piirama :) Küsiti kas olen ka varem kiirust ületanud, vastasin, et ikka on juhtunud, aga et kas kuskil ka kirjas seda ei tea. Läksid mõlemad minu lubadega autosse, hetkepärast tuli üks neist tagasi ja ütles, et trahvi ei tee aga sõida edasi mõistlikult. Ma tõstsin käe, et viska viisja ta tegi seda :) Saab ka nii!

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”