Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

"video on privaatne" Hmm, mis need poisid tegid seal üksteisega? Tglt, ma ei taha teada...



Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Minu meelest on "natuke" naljakas see, et üks kord võetakse foorumis sõna liiklusummiku korral kõnniteedel sõitmise poolt, seda isegi ehk hoolimata asjaolust, et kõnniteedel on ummiku ajal samuti reeglina omajagu rahvast. Nüüd aga minnakse avaliku meediaga kaasa lossipargis ringi sõitnud tegelaste risti löömisel. Ise videot ei näinud, see on nüüd juba privaatseks muudetud, seega ei oska kommenteerida, kas seal peale rippsilla s*ttamise veel midagi ära rikuti või kas jalakäijaid segati. Artiklis igatahes väidetakse, et "ühtegi pahaaimamatut patseerijat nende rataste ette ei jää."

Rippsilla mäkerdamise mõistan loomulikult hukka ja kui ringikihutamisega lossimägede nõlvasid rikuti, siis selle samuti. Suurim lollus oli muidugi oma "kangelastegudega" eputama hakkamine. Aga noh, eks omad vitsad (juba) peksavad. Ehk oleks kõige mõistlikum määrata tegelastele karistuseks ÜKT ja selle sisuks võiks olla rippsilla puhtaks pesemine ja lossimägede jalgradade korrastamine. Minu pakutud karistuse lisaefekt oleks see, et kui sa ise oled mingi asja korda teinud, suhtud sa edaspidi sellesse tunduvalt heaperemehelikumalt.

Ametlik hukkamõist selliste tegude eest käib arusaadavalt asja juurde. Kui see muud mõju ei avalda, siis intellektuaalses mõttes täiskasvanuks saanud inimesele õpetab "ametlik joon," selle teadvustamine, mingil määral piiri tõmbamist mõistliku ja ebamõistliku käitumise vahel.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

Suur vahe, kas töristad kõnniteel 3 km/h, et ummikust mööda pääseda või teed seda tagarattal pastalt suitsetades. Mõõdutunde küsimus ja minu arvates selge vahe sees.

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Vaatasin hommikul seda videot. Kerides sest suht igav oli. Ei hakkanud ühtegi jalakäiat silma kellest tatt lennus ja pastlasuitsuga mööduti. Pigem oli tavaline sõitmine vales kohas, isegi kihutamist ei hakkanud silma nagu ajakirjanduses seda lugeda võib. Ühesõnaga keegi sai omale gopro ja filmis enda kulgemist. Kellegi jaoks on see uudis ja kellegi jaoks suur probleem. Mind ajas lihtsalt naerma see, et filmiti enda seaduserikkumist ja riputati see netti selliselt, et võimudel oleks neid kerge tuvastada. Võrdub minu silmis endale jalga tulistamisega ja inimesed kes on täie mõistuse juures, minu arust nii ei tee.

Tänapäeval on üldse iga sugused uudised kuidagi võimendatud. Müra on liiga palju aga eks meedia on oma lugejate nägu, nii et ega midagi ette heita polegi. Postimeest näiteks sirvida, siis on puhutud uudisteks "naised saunas rääkisid" jutte. Kirjutades ajad mingit pläma kokku, tähtis on viidata mingitele "lähedal sesivatele allikatele" ja rahvas loeb ning ruigab kommentaariumites, leht müüb ja klotsi tuleb. Kõik õnnelikud. :wack:

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Decipher
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Juun 2014, 18:07

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Decipher »

Mootorrattur masinal 777CG, kes sa eile Nõmmel väikelast sõidutasid, vaata peeglisse:
1) põngerjal puudus igasugune turvavarustus, ka kiiver;
2) Sul puudus kiiver;
3) Sa tegid sõitu 3/4 ulatuses pargis.

Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Unt »

Jõle kergelt jagatakse siin neid hälviku tiitleid. Ilmselt on paljud kasvanud kusagil mullis, milleks muidu väikest tiiru hälviku vääriliseks nimetatakse.

oh aegu ammuseid!

Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Seda nimetatakse loodusliku valiku soodustamiseks. Nõrkade geenidega isendid teevad ise kõik vajaliku enda ja järglaste eemaldamiseks üldisest populatsioonist.

Kasutaja avatar

Buratiino
Postitusi: 183
Liitunud: 02 Apr 2012, 17:23
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Buratiino »

pisike pilguheit tulevikku,,,,,,,,,nüüd näen ma selgelt. everitting iis krissstal kleer. need uhhvod,, need pisikesed
hallid,,, need oleme ju meie ise. tuleviku inimesed, kes omma lennndava kalevipoeggaga on populaarteaduslikul uurimisretkel minevikus. kuna robotid teevad kogu füüsilise töö ja telefon installitakse sulle sünnihetkel nätsu asemel suhu, hambaid pole vaja, kõik on pehme ja tuubis ja riiulis valmis- ole mees ja võta palju tahad, kasvõi kaks,,,,,,, muskeleid pole, rääkida pole vajjja. alati saab netis virtuaalselt lõuga tõmmata ja teha kõne(koputada) sõbrale. kiiver on ka statsionaarne. kuna sa enam ei tule ema üsast, siis sellesse kiivrisse sind eostataksegi. ja nutinutinutitelefon visatakse järgi,, :| tähhelepannek!! attung! kõik algab kiivrist.

ärge mind näpuga sihtige,, mina olen vaid sõnumi tooja. insaider,, kes siin läbi minu tsänneldab on hetkel ära,,, lennus,,,,linnuteel ja siis vasakule ja veel kaks kilomeetrit.

tagasi tänapäeva.....

1 päev foori taga mingi härrasmees nokkis usinasti nina. no las nokib,,mõtlesin,, ma nokin ka,,, vahest,,,,no tglt päris tihti,,, salaja nohh,,,vuakk-vahele jäin aga vaat siis kui see näpp läks mehel suhu ja veel ja veel ...
ma oleks ju võinud joonlauaga lüheima tee koju mõõta ja teile sellest siin teada anda aga mina vaikisin. ega ma mingi koputaja ole

dadaaa. arrrmastage 11, sest nii on ilus! :bsmile:

http://www.youtube.com/watch?v=hsjiPFDo-Fg, attention! ära klikka! so sensitive :oops:
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Unt kirjutas:

Jõle kergelt jagatakse siin neid hälviku tiitleid. Ilmselt on paljud kasvanud kusagil mullis, milleks muidu väikest tiiru hälviku vääriliseks nimetatakse.

Areng toimub, varsti õpetatakse kutsekates lambipirni vahetus spetsialiste jms. vajalikke ameteid ... tavaline sekretär või mingi makaronisõrmest progeja võib ju särtsu saada, piisab paarist tolast, kes näpuga katsetab, kas lühtris on elekter või mitte.

Sõitsin eile nõmme laadses asulas ca 100 meetrit poodi ja tagasi ilma kiivrita ... võtan auga hälviku tiitli vastu.
Pargis jalakäijate seas tiirutamine muidugi vast ei ole mõistlik, aga kedagi segamata lapsega veidi töristada?
Ma hakkan vist lihtsalt vanaks jääma :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Decipher
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Juun 2014, 18:07

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Decipher »

Stereotüüpne sildistamine on tore, eks? Ei ole ma siin kedagi hälvikuks nimetanud, selle sildi te kleepisite oma peaga. Lapse, kes silma järgi on vanuses, et alles vaevu kõndida oskab, koht ei ole mootorrattal. Ja sellest kirjutamiseks on see siin sobivaim teema.
Proovige ka oma nina eest natuke kaugemale näha, mida selline käitumine niigi kehvavõitu mootorratturite mainele teeb.

Rahu!

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tuman »

AzA kirjutas:
Unt kirjutas:

Jõle kergelt jagatakse siin neid hälviku tiitleid. Ilmselt on paljud kasvanud kusagil mullis, milleks muidu väikest tiiru hälviku vääriliseks nimetatakse.

Areng toimub, varsti õpetatakse kutsekates lambipirni vahetus spetsialiste jms. vajalikke ameteid ... tavaline sekretär või mingi makaronisõrmest progeja võib ju särtsu saada, piisab paarist tolast, kes näpuga katsetab, kas lühtris on elekter või mitte.

Sõitsin eile nõmme laadses asulas ca 100 meetrit poodi ja tagasi ilma kiivrita ... võtan auga hälviku tiitli vastu.
Pargis jalakäijate seas tiirutamine muidugi vast ei ole mõistlik, aga kedagi segamata lapsega veidi töristada?
Ma hakkan vist lihtsalt vanaks jääma :bsmile:

Asi on pigem selles, et tee iseendaga mida sa teed, sõida või palja tilliga aga kui sa sõidutad väikelast kelle heaolu eest sa 100% vastutad siis võiks sul olla piisavalt vastutustunnet, et talle vähemalt kiiver pähe otsida.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Teisest küljest...
Titeea esimene mälestus: lühike linnasõit, istun isa selja taga Jawa tagaistmel ema süles ja uhke, pitsiline imikumüts lendab tuulega peast. Ere jälg igaveseks ajusopis. Pärast seda mõned aastad tükk tühja maad ning seejärel alles muud mälupildid.
Ei õigusta ega süüdista kumbagi osapoolt, lihtsalt niisama heietan.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Panna väikelapsele pähe mingi kastrul on sama ohtlik kui mitte ohtlikum kui suusamüts.
Kiivri idee on absorbeerida löögienergiat, kui see peake seal sees ühest seinast teise põrkab, siis tekitab pigem energiat juurde.
Sobiv jalgratta kiiver ei tee muidugi kunagi paha :bsmile:
Juba ainuüksi meetri kõrguselt peaga vastu emakest maad kukkumine kipub sama õudsaid tagajärgi tekitama, muuseas siukseid juhtumisi tuleb kodudes ette päris palju - diivanilt alla ja peapõrutusega haiglasse.

Ära saa valesti aru, ma ei propageeri kiivrita sõitu, ma viitan lihtsalt enamvähem tervele mõistusele.

Enda heaoluga on ka hoopistükis nii, et ühiskond on miljoone alla pannud, et ilusti korralikult makse nüüd maksaks ... vat ei tohiks endaga ka kohe mitte mida tahes teha ... kõige ehedam näide ongi kiivri kandmis kohustus.

Aga mulle meeldib.

koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Lisan õli tulle: hea küll, kui teed iseendale aga ravi on täna riigi e ühiskonna kulul. Kiivrita sõitjaid hoitakse voolikute küljes suurema raha eest, kui nad makse maksavad.
Võibolla jääb selle tõttu kellegi nö mitte isklikult tekitatud vigastus ravimata.

Ei pretendeeri tõele, isiklik arvamus.

Kasutaja avatar

Allarr
Toetajaliige
Postitusi: 117
Liitunud: 09 Aug 2007, 10:28
Tsikkel: R 1200 GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Allarr »

koma2 kirjutas:

Lisan õli tulle: hea küll, kui teed iseendale aga ravi on täna riigi e ühiskonna kulul. Kiivrita sõitjaid hoitakse voolikute küljes suurema raha eest, kui nad makse maksavad.
Võibolla jääb selle tõttu kellegi nö mitte isklikult tekitatud vigastus ravimata.

Ei pretendeeri tõele, isiklik arvamus.

No kui sa nii arvad... (togi) (togi)


Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Holms »

bigdog kirjutas:

Teisest küljest...
Titeea esimene mälestus: lühike linnasõit, istun isa selja taga Jawa tagaistmel ema süles ja uhke, pitsiline imikumüts lendab tuulega peast. Ere jälg igaveseks ajusopis. Pärast seda mõned aastad tükk tühja maad ning seejärel alles muud mälupildid.
Ei õigusta ega süüdista kumbagi osapoolt, lihtsalt niisama heietan.

Kui nüüd mälestuste heietamiseks läks, siis esimene tsiklisõit umbes 4,5 aastasena tsikli paagil lenksust kinni hoides. Isal ja emal olid vist ikka kiivrid peas, see nõue oli vist mõni aeg tagasi kehtima hakanud, õde oli umbes poole aastasena turukotis ja ema süles. Kuivõrd "süles" ühe soolo tsikli peal olla saab. Mäletan, et ema manitses isa, et ära kihuta, isa vastas, et poiss tahab rutem vanaema juurde saada, vaevalt see vana iz üle 60 km/h ka välja läks. Ajad olid lihtsalt teised aga päris mulli sisse elama ka ei maksaks minna. Alati saab "turvalisuse nimel" mingi järjekordse piirangu kehtestada.

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sepp »

enamasti on kõige suuremad hälvikud need kes siin teemas kedagi tahavad hälvikuks teha.

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Mu meelest võiks neid tsikklimehi nimetada hälvikuks.kes tiksuvad autode taga ummikutes ja ei kasuta tsikli omadusi ära. Et mitte ummikus istuda.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kumar kirjutas:

Mu meelest võiks neid tsikklimehi nimetada hälvikuks.kes tiksuvad autode taga ummikutes ja ei kasuta tsikli omadusi ära. Et mitte ummikus istuda.

+5

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

kumar kirjutas:

Mu meelest võiks neid tsikklimehi nimetada hälvikuks.kes tiksuvad autode taga ummikutes ja ei kasuta tsikli omadusi ära. Et mitte ummikus istuda.

Kas need on ka hälvikud, kes kiirusepiirangutest kinni peavad?

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Loe uuesti tekst läbi.


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Jah. Mootorratast ostes muutud juba autmaatselt hälvikuks.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

sepp kirjutas:

enamasti on kõige suuremad hälvikud need kes siin teemas kedagi tahavad hälvikuks teha.

No sa ju oled veits hälvik küll :)


MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas MargusL »

Ei mõista kuidas see ummikus tiksuja kohe hälvik on?

1) Alati ei ole kiire
2) Algaja kes pole oma oskustes kindel ei peaks autode vahele surfima minema

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

kumar kirjutas:

Mu meelest võiks neid tsikklimehi nimetada hälvikuks.kes tiksuvad autode taga ummikutes ja ei kasuta tsikli omadusi ära. Et mitte ummikus istuda.

Sa tahad tõesti, et iga suvalise oskustasemega tsiklivend roniks igal tingimusel nui neljaks autode vahele turnima, et oleks võimalikult palju pleki kriimustamisi ja peeglite lõhkumisi, et autojuhid ikka eriti närvis oleks kogu aeg ja kõigele lisaks hakkaks see liikluseeskirjadele mittevastav teguviis ka politseile seetõttu järjest rohkem silma ja lõpetatakse see praegune hall teema täitsa ära ja siis istud ka ise rõõmsalt sama moodi nagu praegu need keda sa siis "hälvikuks" nimetad?
:wack:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

ah võtke vabamalt, nagunii oleme kõik omamoodi hälvikud, aga teemat lugeda on muidugi lõbus samas :lol:


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

kumar kirjutas:

Loe uuesti tekst läbi.

Lugesin ja mulle tundub ikka, et peetakse hälvikuks kedagi, kes järgib liikluseeskirju.... :roll:

Kasutaja avatar

kumar
Postitusi: 633
Liitunud: 06 Juun 2012, 11:24
Tsikkel: Hayabusa Turbo 2012//288 RWHP
Asukoht: Vantaa
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kumar »

Ega mu just Saaremaa liiklust silmas pidanudki. Rohkem ikka suurlinnade ummikuid. Nus saab tsikkli omadusi hästi ära kasutada.
Ja eks tuleb nendel vähem oskajatel ka üks kord autode vhele ronida. Kust need kogemused ja oskuseid muidu tulevad. :ner:

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

veel suurem hälvik on see kes ette trügib ja jalgu jääb :)

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Teen siia hälvik-mootorratturite suitsunurka ka ühe postituse, et siis ma ka nagu hälvik. Tegelt olen siia vist juba varem ka postitanud, aga las ta nüüd olla.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”