Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tfr »

elektromargu kirjutas:
Tuono kirjutas:

Kui mõnda mootorratturit hälvikuks nimetada siis neid, kes tiksuvad autodega samas rivis ja aitavad ummikud pikemaks vedada.

Taaskord julm üldistamine. Ma olen vaevu üle kahe kuu tsikliga sõitnud ja no ei tõmba veel igast asendist splittima.. :roll:

Ma splittisin ennast täna rahulikult ja vaikselt Sõpakal Mustamäe suunal Tammsaare ristis (kus teetööd on ja korralik saba oli) esimeseks. Selle peale lõi mingil paksul pensionieelikust vuntsidega vene härrasmehel hõbedase Fiat Pandaga silme eest nii mustaks, et oli vaja enne rohelise süttimist juba startida, et minust tagasi mööda trügida.



TransAlp '02
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Heikik »

will111 kirjutas:

Eks igasuguseid olekseid ja polekseid võib oletada. Ohtlike olukordadega on ka nii, et alati tunduvad need ühe jaoks palju ohtlikumad kui teisele.

Eelnevat mitte arvestades siis mis selles nii hirmus kohutavat on? "Minust edasi pidas vajalikuks punase tule taga ootavate autode vahel esimeseks pressida". Sõnastame natuke ümber, et liikus autode vahel olevat vaba ruumi kasutades rivi etteotsa. Et mis siis sellest? Kellele see kahju tekitas?

Eelnevat ei saa antud juhul mitte arvestada. Ma ei viitsinud, muide, ka tolle venna sõidustiili kogu värvikuses edasi anda. Millegi koha pealt võib ju silma kinni pigistada, aga päris nii ei saa sõita, et "p#hhoi, mina tulen ja teised hoidku kahte lehte". Suunda ei näita, sööstab, pidurdab, vahetab ootamatult ridu ja pressib vahelt läbi nii, et teised põikavad ja ehmatavad. Olgem viisakad ja ärgem tekitagem kaasliiklejates ebamugavust. Ja ma ei ole seda öeldes ise ka just eriline oivik. A tolle venna puhul oli lane splitting ilmselt kõige väiksem mure. Kui keegi peab kellegi teise sõidumaneeri pärast kasutama samu võtteid, mis metslooma teele joostes, ei ole see okei. Paranda mind, kui eksin.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Hanna
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Aug 2003, 15:31
Tsikkel: SuzukiMarauder/YamahaWildstar
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Hanna »

Tuono kirjutas:

Kui mõnda mootorratturit hälvikuks nimetada siis neid, kes tiksuvad autodega samas rivis ja aitavad ummikud pikemaks vedada.

Miks? Mul on lai lenks. Kui mul otseselt kiiret ei ole, siis miks ma peaksin end autode vahele pressima? :wack:

Life is like a dick. When it get's hard, fuck it!
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Kasvõi selleks juba, et nende külgedele lenksuotstega jutte tõmmata! :)


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Järjekordne demagoogia - ilmselgelt ei hakka väiksema auto laiusega tsikkel ennast kuhugi vahele pressima (või noh, endast kitsamasse vahesse toppima, terve mõistus võiks ikka kaasas olla), mõeldi pigem ikka plastikust jms baigilisi, kes mahuks, aga vot higistavad hoopis kombet täis autoderivis. Ma muigan siukeseid nähes suunurgad kõrvalestadega kokku tavaliselt, õnneks kiiver varjab.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas:

Järjekordne demagoogia - ilmselgelt ei hakka väiksema auto laiusega tsikkel ennast kuhugi vahele pressima (või noh, endast kitsamasse vahesse toppima, terve mõistus võiks ikka kaasas olla), mõeldi pigem ikka plastikust jms baigilisi, kes mahuks, aga vot higistavad hoopis kombet täis autoderivis. Ma muigan siukeseid nähes suunurgad kõrvalestadega kokku tavaliselt, õnneks kiiver varjab.

Mahub ka matkavarustuses ja kohvritega autode vahele,aga meil on lihtsalt sellised autojuhid,et nad teevad kõik,et sa vahele ei mahuks.Esimest korda Nizzas olles ei julgenud ka algul minna(autosid oli kaugele silm seletas ja kuumus 33kraadi),aga kui juba päev oli kohapeal oldud,siis sai see kõik kuidagi loomulikuks.Vahel imestad ise ka,et kuidas ma läbi mahtusin,aga näe mahtusin ja kõik on rahul.Siiani pole kedagi veel ära kraapinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hanna, aga kui on kiire...siis pressid või?! :lol: Sellisel juhul võiks ju seda loogikat laiendada ja öelda, et kui mul kiiret ei ole siis ma autoga vastassuunavööndist ei lõika.
AGa siin arutatakse praegu ikkagi selle üle, kas lihtsalt vaba ruumi ära kasutamine liikluses tsiklijuhi puhul teeb temast hälviku või mitte. Ja mulle tundub, et selle arutelu finaal kipub ikka olema see, et need kes ise ei taha, ei julge, ei oska või on lihtsalt liiga "seadusekuulekad" kasutamaks ära ilmselgeid mootorrattaga sõitmise eeliseid, tembeldavad kõiki teisi hälvikuteks. Mis on minumeelest suht nõrk. Kui meeldib ummikus istuda, eks sa siis istu. Kui ei taha kiirenduse võlusid nautida, eks siis uimerda alati ja igalpool. Aga ära kurat seepärast arva, et peaksid kõiki teisi õpetama või et oled automaatselt teistest parem või turvalisem või misiganes asjasem. Kuni üks ei sega teist ja teine ei sega esimest siis mis häda on lihtsalt ajaviiteks kritiseerida? viimatine statistika, mida nägin ei paistnud sedamoodi, et tsiklistid teeksid meeletult palju rohkem õnnetusi kui autojuhid, ja seda arvestades vastavate sõidukite osakaaluga liikluses

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

will111 kirjutas:

Hanna, aga kui on kiire...siis pressid või?! :lol: Sellisel juhul võiks ju seda loogikat laiendada ja öelda, et kui mul kiiret ei ole siis ma autoga vastassuunavööndist ei lõika.
AGa siin arutatakse praegu ikkagi selle üle, kas lihtsalt vaba ruumi ära kasutamine liikluses tsiklijuhi puhul teeb temast hälviku või mitte. Ja mulle tundub, et selle arutelu finaal kipub ikka olema see, et need kes ise ei taha, ei julge, ei oska või on lihtsalt liiga "seadusekuulekad" kasutamaks ära ilmselgeid mootorrattaga sõitmise eeliseid, tembeldavad kõiki teisi hälvikuteks. Mis on minumeelest suht nõrk. Kui meeldib ummikus istuda, eks sa siis istu. Kui ei taha kiirenduse võlusid nautida, eks siis uimerda alati ja igalpool. Aga ära kurat seepärast arva, et peaksid kõiki teisi õpetama või et oled automaatselt teistest parem või turvalisem või misiganes asjasem. Kuni üks ei sega teist ja teine ei sega esimest siis mis häda on lihtsalt ajaviiteks kritiseerida? viimatine statistika, mida nägin ei paistnud sedamoodi, et tsiklistid teeksid meeletult palju rohkem õnnetusi kui autojuhid, ja seda arvestades vastavate sõidukite osakaaluga liikluses

Täpselt pada sõimab katelt tekst. Ehk siis kui ei sõida vahelt ja ei kiirenda, siis oled hälvik.. :wack:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Black »

Muide, kui oled pisut harjutanud ja juba liikluses enesekindlam, võib üks hälviklikkuse vorm muutuda pöördvõrdeliselt teiseks ilma et vahepeal mingist normaalsusest juttugi oleks.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eriti omapärane analüüsivõime elektromargu. Ei tule nagu ette, et oleksin kedagi kuidagi nimetanud või foorumis kirjutanud, et "näe täna jälle raisk üks tsiklist passis seal ummikus, ILGELT vihale ajas, on ikka jobu!" :lol:

Minu teksti mõte oli see, et kohe kui keegi sõidab või teeb midagi vähe teistmoodi, ei ole nagu põhjust ega vajadust sellest hirmus suurt numbrit teha. Aga eks muidugi igaüks loeb sealt välja erinevaid ja huvitavaid asju...


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ja senikaua kuniks sa seal autode sabas heitgaaside sees julgust, kogemust ja muidu exp'i kogud, muigavad "vanaisad" su üle. No offence :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Rohkem sõitmist ja vähem mölisemist! Krt nagu talv oleks juba käes ja sõiduilmasid poleks ning saag muudkui käib. Igal ahvil, jah just ahvil, sest üxkõik kummaltpoolt keegi vaatab, siis teiselpool ja teistsugused tunduvad ikka "ahvid", on oma arvamus ja ega seda üldjuhul kellelgi muuta ei õnnestu. Minge parem sõitma, splittima või üxkõik mida oma kaherattalisega tegema :bsmile:


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

juba lükkan kaitsetrubasid jalga, mootor tuksub 8) õige jutt, täna on viimane võimalus ka! homsest on talv

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Piipz kirjutas:

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

Piipz, minu ratta lenks on 88 cm ja peegli otsast peegli otsa 118 cm. No ei mahu hästi igalt poolt läbi.


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Krt, hooga ikka läheb. Head katsetamist, teemas polegi eriti aktuaalseid asju :mrgreen:


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

hmm, peaks vist kah garaazist lindi tooma ja ära mõõtma kui pikk mul on, kuna siin juba kõvatamiseks läks :nono: st. kui lai ikka, vabandan eksimust

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

will111 kirjutas:

hmm, peaks vist kah garaazist lindi tooma ja ära mõõtma kui pikk mul on, kuna siin juba kõvatamiseks läks :nono: st. kui lai ikka, vabandan eksimust

Pikkus ei olegi oluline, laius on :bsmile:

Kasutaja avatar

w5l1k9
Postitusi: 217
Liitunud: 31 Juul 2015, 22:00
Tsikkel: 100% puhas rõõm

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas w5l1k9 »

Ma olen ka nüüd hälvik-mootorrattur :) Vihastasin välja ühe Audis kükitava tühikargaja, sest sõitsin tema seisvast tõllast foori taga mööda ja jäin ta ette seisma, et rohelist oodata. Poisil olid praktiliselt pisarad silmas. Vehkis keskmise näpuga ja pritsis oma küljeakna seest tatti täis.

"Never listen to people who don't like you"

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Läheb temast veits välja, aga Audimehed kipuvad olema need kõige mõttetumad mehed, kes tsikliste üritavad kinni sita ja lähevad üleüldse kergelt endast välja, kui neist ette minna. Eks see pidev autoremondist tulenev rõõm on närvid ära söönud :)

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas 426f »

Kalevipoja diisel audid on ju päris lahjad,ma linnas pressin neil võrriga järel ja audid ajavad sumpast tahma välja,aga eest minema ei saa.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

T.Tiho
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Sept 2013, 21:41
Tsikkel: SUZUKI GSX1200
Asukoht: Kurnekirno
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas T.Tiho »

Piipz kirjutas:

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

Eks lenks on lai ja mõned lihtsalt ei taha ridade vahel sõita ega bussi ritta ronida, ise teen seda kõike suurima hea meelega kui vähegi põhjust on
no ja eks ma siis arvestan sellega, et mõned seda ebaterveks peavad. Ma kardan kõige rohkem, et suure soojaga teen oma õhkjahutusega mootorile liiga kui ummikus passin(Hannaga on olnud au mõned korrad koos sõita ja see on mul iga kord mootori väga kuumaks ajanud :D ).

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ivoonu kirjutas:
Piipz kirjutas:

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

Piipz, minu ratta lenks on 88 cm ja peegli otsast peegli otsa 118 cm. No ei mahu hästi igalt poolt läbi.

Kas sul on lenksuotsapeeglid? Või kuidas sul nii lai saab olla?
Ülevaatusel käisime ükskord 102cm lenksuga, saadeti tagasi. Lasimegi relakaga seibid otsast...

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

Soomes öeldakse, et kaikki audimiehet o homot :D

allways mad!

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

Piipz kirjutas:
Ivoonu kirjutas:
Piipz kirjutas:

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

Piipz, minu ratta lenks on 88 cm ja peegli otsast peegli otsa 118 cm. No ei mahu hästi igalt poolt läbi.

Kas sul on lenksuotsapeeglid? Või kuidas sul nii lai saab olla?
Ülevaatusel käisime ükskord 102cm lenksuga, saadeti tagasi. Lasimegi relakaga seibid otsast...

Võimalik, et peeglid lihtsalt ülimalt "laiad" ning ulatuvad tuimalt üle lenksuotsa :roll:

Kasutaja avatar

Hanna
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Aug 2003, 15:31
Tsikkel: SuzukiMarauder/YamahaWildstar
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Hanna »

T.Tiho kirjutas:
Piipz kirjutas:

Hanna - üle 1m lai ikka pole, seega suuremaltjaolt ikka majub ju (togi)

Eks lenks on lai ja mõned lihtsalt ei taha ridade vahel sõita ega bussi ritta ronida, ise teen seda kõike suurima hea meelega kui vähegi põhjust on
no ja eks ma siis arvestan sellega, et mõned seda ebaterveks peavad. Ma kardan kõige rohkem, et suure soojaga teen oma õhkjahutusega mootorile liiga kui ummikus passin(Hannaga on olnud au mõned korrad koos sõita ja see on mul iga kord mootori väga kuumaks ajanud :D ).

Sa ju ei passigi. Paned bussiridu mööda minema.

Life is like a dick. When it get's hard, fuck it!
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma kardan kõige rohkem, et suure soojaga teen oma õhkjahutusega mootorile liiga kui ummikus passin(Hannaga on olnud au mõned korrad koos sõita ja see on mul iga kord mootori väga kuumaks ajanud :D ).
Läheb teemast võssa vähe aga kunagi oli mul FJ1200,sellele paigaldasin õli temp anduri ja kõikidest püüdlustest hoolimata ei õnnestunud saada rohkem kui 130c kätte.Hälvikule kohaselt sõitsin linnas mõnikord ka lühkaritega,siis võttis sääre pealt karvad krussi aga muud negatiivset ei täheldanud.Pigem juhtub nende vesijahutustega hädasi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kägu kirjutas:

Iga margi rooli on opakaid jagunud. Mul on ka audi, ei ütleks, et see just minust hälviku teeb. Põhjused on ikka teised :wack:

Sa oled ju tsikliga ka hälvik aga ei usu, et sul on võimalus audiga hälvik olla, sest see on ju koguaeg katki :ner:


rocker
Postitusi: 37
Liitunud: 20 Apr 2014, 21:57
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas rocker »

Sina rohe-musta bikega mees, mille eest oli täna keskmine sõrm Viljandi maanteel minust mööda kiirendades, kas sinu jaoks kolmas rida tekitada polnud piisav? Minu oopel ei liigu nii kiiresti, kui sinu mis iganes marki rakett, mul ikkagi diisel ju!!!
Samas kiitus eelmisel nädalal enduuro vennale, kellele peaaegu samas kohas kolmanda rea tekitasin, et ta mõnestki autost mööda pääseks, tüüp vähemalt lehvitas ja tänas!
Üleeelmine nädal lasin endast teepervele tõmmates mööda terve rea kofikuid ja choppereid seal samas, ja kõik ok.
Aga mis sinul viga oli @ Viljandi mnt, kell oli 19:18. Loodan, et kohtume veel, minul autost kahju pole... (lol) (w)


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas madmax »

rocker kirjutas:

Sina rohe-musta bikega mees, mille eest oli täna keskmine sõrm Viljandi maanteel minust mööda kiirendades, kas sinu jaoks kolmas rida tekitada polnud piisav? Minu oopel ei liigu nii kiiresti...

ära võta isiklikult, ehk oli asi pigem oopelis, kuigi jah, viisakusest sinu manöövri suhtes oleks tüüp võinud tahtejõudu kokku võttes jätta sõrme sirutamata.

allways mad!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”