Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

DGAF kirjutas:
wessel kirjutas:

No, kes sõidab tsikliga selleks, et aega võita ja, kes selleks, et ummikutes autode taga CO-d sisse hingata..selles on küsimus! Jalgsi liikuvaid kodanikke oli seal kaks! Üks proua, kes ootas lubavat märgutuld foori juures ja temast oluliselt kaugemal ümbrust jälgiv härrasmees. Ärge halage!

Üks asi on ummikus istumine, teine asi on autode vahelt sõitmine, et ummikust ette jõuda, kolmas asi on trammitee kasutamine ette jõudmiseks - nendel asjadel on ühist see, et need on mõistetavad ja aksepteeritavad. Kõnnitee kasutamist ummikust ette jõudmisest ei ürita isegi mitte keegi mõista, veel vähem aksepteerida. Kuskil on ka piir.

Ma ei lööks kedagi enne risti, kui pole vastust küsimusele "miks". Teinekord on piire keeruline tõmmata. Ma olen üldiselt korralik liikleja (mitte musternäidis aga siiski piisavalt) aga olen minagi korra kasutanud Vineeri tänaval ummikus eesseisvast kaubikust möödasaamiseks kõnniteed. Kui sinu valikud on tossav diisel ja kõnnitee, siis on valik ikka väga lihtne. Ma ei usu, et see minust automaatselt hälviku tegi.



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

Retsept!

Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas DGAF »

wessel kirjutas:

Samamoodi on ka näiteks piirkiiruse ületamine akspteeritav ainult rinkal või selleks ette nähtud kohas, aga sellele vaatamata on enamus siinsetest targutajatest seda ka tavaliikluses teinud!

Piirkiiruse ületamisel ja kõnniteel sõitmisel on ikka väga suur vahe.

macintosh kirjutas:

Ma ei lööks kedagi enne risti, kui pole vastust küsimusele "miks". Teinekord on piire keeruline tõmmata. Ma olen üldiselt korralik liikleja (mitte musternäidis aga siiski piisavalt) aga olen minagi korra kasutanud Vineeri tänaval ummikus eesseisvast kaubikust möödasaamiseks kõnniteed. Kui sinu valikud on tossav diisel ja kõnnitee, siis on valik ikka väga lihtne. Ma ei usu, et see minust automaatselt hälviku tegi.

Otseselt antud viite põhjal, kas ei tundu mõistlikuma lahendusena vastassuuna arvelt mööduda? Mõni aksepteerib sellist käitumist, mõni mitte - minu silmis ei ole mõjuvat põhjendust tsikkliga kõnniteel sõidul. See on minu arvamus.

born under a bad sign

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

No krt, kõnnitee võiks ikka kahejalgsetele jääda. Tegelikult ka, tõmmake parem (loomulikult võimalikult hälviklikult) vastassuunast või autode vahelt mööda. Ma üldjoontes tean neid kitsaksjoonitud teid Tallinnas ning pigem väldin ummikute ajal ka rattaga neid - ma lihtsalt ei viitsi oma peegleid igast kolmandast autost möödumisel tagasi "tööasendisse" lükata. Kvaliteetlinna kvaliteetplaneerijad on osa ridu nii kitsaks joonistanud, et isegi kopikaga ei mahu joonte vahele ära. Aga kõnniteele trügimine on isegi minu valuläve jaoks veits liig. Väljaarvatud suvalises kohas kõnniteel parkimine.


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

reimps kirjutas:

No krt, kõnnitee võiks ikka kahejalgsetele jääda. Tegelikult ka, tõmmake parem (loomulikult võimalikult hälviklikult) vastassuunast või autode vahelt mööda. Ma üldjoontes tean neid kitsaksjoonitud teid Tallinnas ning pigem väldin ummikute ajal ka rattaga neid - ma lihtsalt ei viitsi oma peegleid igast kolmandast autost möödumisel tagasi "tööasendisse" lükata. Kvaliteetlinna kvaliteetplaneerijad on osa ridu nii kitsaks joonistanud, et isegi kopikaga ei mahu joonte vahele ära. Aga kõnniteele trügimine on isegi minu valuläve jaoks veits liig. Väljaarvatud suvalises kohas kõnniteel parkimine.

Kellele ema, kellele tütar!


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

Täna nägin ka hulgaliselt hälvik-motomehi, kes ilusa sõiduilma arvel siin netiavarustes aega kulutasid! Sellise jama jaoks on ka minu valulävel omad piirid!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

macintosh kirjutas:
DGAF kirjutas:
wessel kirjutas:

No, kes sõidab tsikliga selleks, et aega võita ja, kes selleks, et ummikutes autode taga CO-d sisse hingata..selles on küsimus! Jalgsi liikuvaid kodanikke oli seal kaks! Üks proua, kes ootas lubavat märgutuld foori juures ja temast oluliselt kaugemal ümbrust jälgiv härrasmees. Ärge halage!

Üks asi on ummikus istumine, teine asi on autode vahelt sõitmine, et ummikust ette jõuda, kolmas asi on trammitee kasutamine ette jõudmiseks - nendel asjadel on ühist see, et need on mõistetavad ja aksepteeritavad. Kõnnitee kasutamist ummikust ette jõudmisest ei ürita isegi mitte keegi mõista, veel vähem aksepteerida. Kuskil on ka piir.

Ma ei lööks kedagi enne risti, kui pole vastust küsimusele "miks". Teinekord on piire keeruline tõmmata. Ma olen üldiselt korralik liikleja (mitte musternäidis aga siiski piisavalt) aga olen minagi korra kasutanud Vineeri tänaval ummikus eesseisvast kaubikust möödasaamiseks kõnniteed. Kui sinu valikud on tossav diisel ja kõnnitee, siis on valik ikka väga lihtne. Ma ei usu, et see minust automaatselt hälviku tegi.

et kui ma nagu autoga mahuks ka mööda kõnniteed mööda (tavaummikust siis, mitte mingist avariist, vms) oleks ma ka täitsa OK poiss või?


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

Tsiklil ja autol on vahe! Aga tundub, et enamus siinsetest võltsvagatsejatest sõidavadki autoga ning piidlevad kadedalt neid, kes oma sõiduvahendit otstarbekalt kasutavad!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

tsiklil ja autol ei ole mingit vahet LS seisukohast. tskli kohta ei kehti mingid erandid. aga sulle ei jõua vist point kohale.


mart211

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mart211 »

wessel kirjutas:

Tsiklil ja autol on vahe! Aga tundub, et enamus siinsetest võltsvagatsejatest sõidavadki autoga ning piidlevad kadedalt neid, kes oma sõiduvahendit otstarbekalt kasutavad!

Pilt
Sõida kuidas tahad aga ära tule seda õigustama. Igaühe enda asi kuidas sõidab. Enamus tsikleid on loodud ju spordivahendiks, mine ja kasuta seda otstarbekalt siis...Või katsu autotki otstarbekalt kasutada...kõigel tundub nagu otstarve olevat...sinul vb ka? No ei tea :mrgreen:

Ja mäc, ma ükspäev juhtusin bussi taha oma autoga, krt viskas ka jubeda diisli vingu sisse...ei jõudnud kondi lõõre kinni ka keerata õigel ajal...panin ka kõnniteelt mööda...kaua jaksab kannatada seda tossu :wack: :mrgreen:


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

mx77 kirjutas:

tsiklil ja autol ei ole mingit vahet LS seisukohast. tskli kohta ei kehti mingid erandid. aga sulle ei jõua vist point kohale.

Kui tahad ummikus passida, siis on see sinu traagika! Ära teisi, kes sama teed ei vali, kohe hukka mõista!


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

mart211 kirjutas:
wessel kirjutas:

Tsiklil ja autol on vahe! Aga tundub, et enamus siinsetest võltsvagatsejatest sõidavadki autoga ning piidlevad kadedalt neid, kes oma sõiduvahendit otstarbekalt kasutavad!

Pilt
Sõida kuidas tahad aga ära tule seda õigustama. Igaühe enda asi kuidas sõidab. Enamus tsikleid on loodud ju spordivahendiks, mine ja kasuta seda otstarbekalt siis...Või katsu autotki otstarbekalt kasutada...kõigel tundub nagu otstarve olevat...sinul vb ka? No ei tea :mrgreen:

Ja mäc, ma ükspäev juhtusin bussi taha oma autoga, krt viskas ka jubeda diisli vingu sisse...ei jõudnud kondi lõõre kinni ka keerata õigel ajal...panin ka kõnniteelt mööda...kaua jaksab kannatada seda tossu :wack: :mrgreen:

Mina pole ennast õigustanud, aga ma ei tule ka iga tsiklimehe pärast, kes piirajasse laseb või sõelub ridade vahel, siia halama ja nutma.


mart211

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mart211 »

wessel kirjutas:

Mina pole ennast õigustanud, aga ma ei tule ka iga tsiklimehe pärast, kes piirajasse laseb või sõelub ridade vahel, siia halama ja nutma.

Aga see teema ongi neile, kes halada tahavad. Las nad halavad siis.

Kasutaja avatar

in4r3k
Postitusi: 172
Liitunud: 05 Juun 2009, 16:42
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas in4r3k »

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas margus014 »

in4r3k kirjutas:

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

Keelatud tegevus.


wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

mart211 kirjutas:
wessel kirjutas:

Mina pole ennast õigustanud, aga ma ei tule ka iga tsiklimehe pärast, kes piirajasse laseb või sõelub ridade vahel, siia halama ja nutma.

Aga see teema ongi neile, kes halada tahavad. Las nad halavad siis.

Piisavalt aus põhjendus Mardi poolt! Minu poolt teema lukus!

Kasutaja avatar

in4r3k
Postitusi: 172
Liitunud: 05 Juun 2009, 16:42
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas in4r3k »

margus014 kirjutas:
in4r3k kirjutas:

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

Keelatud tegevus.

Samas mopeedijuhile lubatud... Päris mugavalt saab ummikutest mööda.

Kasutaja avatar

Kontorirott
Postitusi: 93
Liitunud: 12 Dets 2008, 10:27
Tsikkel: Honda Deauville
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kontorirott »

in4r3k kirjutas:

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

Kui Sa oled jalgrattur, kes seal tee peal sõidab, siis arvatavasti hakkaksid üsna kõvasti urisema.
Nagu eelpool räägitud kõnnitee-teema juures, nii ka siin - väga raske on piiri tõmmata. Kui Sa liigud sellises keelatud tsoonis "tigukäigul" - jalakäia kiirusel, jalad maas lohisemas, siis Sa teoreetiliselt ei ohusta kedagi. Praktiliselt on nii, et kui näiteks vaadata seda Vineeri tänava pilti - kõnnitee on seal imekitsas. Kui nüüd sellel hetkel, kui Sa jõuad majanurga juurde, ilmub nurga tagant lapsevanker - kas tahad öelda, et lapsevanem selle vankri sangas ei ehmata ennast näost kaameks? Ja kui Sa ise nüüd mõtled ennast selle lapsevankri veeretaja naha sisse, siis ilmselt on "hälvik" kõige leebem sõna, mille Sa kuuldavale tood. (Teine variant - seal oli näha üks otse kõnniteele avanev poeuks. Sama teema - kui keegi sealt uksest välja astub - kas saad pidama?)
Seega - küsimus pole selles, kas seadus lubab või mitte. Küsimus on selles, kas Sa ise vastaspoole mätta peal istudes enda tegevusega rahul oleksid?
Parandus: Jäi märkimata, et ma ei välista, et ma ise selle või mõne teise koha peal kõnniteed kasutaksin (tigukäigul küll, aga siiski - paha-paha). Kui ikka diisliving tahab silmanägemise ära võtta, siis üritad kuidagi mingi lahenduse leida.

IZ Jupiter (350) - tükk tühja maad - Aprilia Scarabeo (250), Honda Deauville
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tali »

Hei, mootorrattur, kes Sa minu autost Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 103ndal km-l (veits Halingast Pärnu poole) Pärnu suunas sõites kella 21:40 ajal mööda kihutasid, loodan, et jõudsid ikka ühes tükis sihtkohta... :wack: Jõudsid nibin-nabin vastutuleva auto eest tagasi oma suunavööndisse. Hetk hiljem rääkisid (tulede särades :!: ) kilt enne Aret tee ääres telefoniga. Mul on väga hea meel, kui Sa ennast pasaks ei sõitnud- kellaaeg ka selline, et metsade vahel palju loomi liikvel. Aga kui Sinuga kunagi midagi ikkagi juhtuma peaks (ja ma tõesti kogu südamest loodan, et ei juhtu), siis ära kiru autojuhte, kes Sind ei märganud. Minu taha ilmusid ka from out of the blue, tõsiselt- märkasin peeglis tagant kiiresti lähenevaid tulesid sõna otseses mõttes sekund enne, kui mööda tuiskasid. Numbrit ei märganud, aga kui nüüd tuttav ette tuleb see olukord, siis ehk mõtiskled korraks selle üle, mis tunne Sul autojuhina oleks selles olukorras olnud. Mina ehmatasin päris korralikult, vastutuleval juhil võis ikka süda paar lööki vahele jätta. Mine lammuta oma lammutamishimu rinka peal maha, ka sind oodatakse elusa ja tervena koju.

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas tfr »

in4r3k kirjutas:

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

No mõistlikum variant kui kõnniteel sõitmine. Samas, tsiklijuhile ilmselt suht ohtlik - ma ise olen korra paraja ehmatuse osaliseks saanud, kui Pärnu mnt-d pidi tulles peale viadukti Tondi tänava poole pöörama hakates mingi rollerivend järsku parema külje alt läbi pani.

Elik - ummikus ilmselt tiksuks vaikselt mööda sealt, samas 50-60-ga sõita küll ei julgeks.

TransAlp '02

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

wessel kirjutas:

Tsiklil ja autol on vahe! Aga tundub, et enamus siinsetest võltsvagatsejatest sõidavadki autoga ning piidlevad kadedalt neid, kes oma sõiduvahendit otstarbekalt kasutavad!

Kusjuures viimasel ajal olen ma linnas rohkem Unimogiga liigelnud ja ei piidle ma kedagi, pigem piieldakse mind kadedalt. Ja tehakse ruumi :mrgreen:

Selle võltsvagaduse kohapealt hoia küll vähe rohkem koomal - on vahe, kas ma plekk-konservide vahel hullu panen või teen seda jalakäijate vahel. Nood puhta plekkümbriseta konservisisud ju. Saad nagu aru paralleelidest või teen joonise?

EDIT: Jalgrattateed on OK. Lihtsalt koristage end vajadusel seda riba sihtotstarbeliselt kasutavate jalgratturite teelt ära ja keegi ei inise.

Kasutaja avatar

udupeenike
Postitusi: 231
Liitunud: 27 Juun 2007, 21:18
Tsikkel: ---
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas udupeenike »

On küll OT, aga siiski ei saa mainimata jätta, et meil oli siin kuskil see saagimise teema ka. (togi)

Et teemasse ka läheks, siis võin öelda, et neid hälvikuid näeb põhimõtteliselt iga päev linna peal, aga ma ei ole mingi maailmaparandaja, et siia nende kohta postitusi tegema hakkan.

Viisakus ennekõike!
Mikk
Honda CB500 -- Yamaha XJ 600 S -- Kawasaki KL650 A -- Yamaha XTZ 660
Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas DGAF »

udupeenike kirjutas:

On küll OT, aga siiski ei saa mainimata jätta, et meil oli siin kuskil see saagimise teema ka. (togi)

Et teemasse ka läheks, siis võin öelda, et neid hälvikuid näeb põhimõtteliselt iga päev linna peal, aga ma ei ole mingi maailmaparandaja, et siia nende kohta postitusi tegema hakkan.

Et su postitus veel rohkem teemasse läheks: tunnistan, olen hälvik aga loodetavasti sean ainult ennast aega-ajalt ohtu.

born under a bad sign

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Udu, ära ole nõrk, ikka postita. Lisa võimalusel ka video, registreerimisnumber, joonis ja fotod. (Musta+carboniga Tuono on tsurr, muide!)

Kasutaja avatar

udupeenike
Postitusi: 231
Liitunud: 27 Juun 2007, 21:18
Tsikkel: ---
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas udupeenike »

Ei maksa muretseda, ma olen tsiklite äratundmises üsna kehv. Enduurol, baigil ja kroomil oskan ainult vahet teha. :mrgreen:
Ja juba see tõsiasi raskendab mul oluliselt siia konkreetsete faktidega postituste tegemist. Siin käin uurimas, et ega minu kohta midagi kirjutatud ole. Vahel juhtub asju, mis mõnel nõrgema närvikavaga inimesel kopsu üle maksa visata võib.

Viisakus ennekõike!
Mikk
Honda CB500 -- Yamaha XJ 600 S -- Kawasaki KL650 A -- Yamaha XTZ 660

wessel
Postitusi: 55
Liitunud: 09 Sept 2012, 12:51
Tsikkel: Mille

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas wessel »

reimps kirjutas:
wessel kirjutas:

Tsiklil ja autol on vahe! Aga tundub, et enamus siinsetest võltsvagatsejatest sõidavadki autoga ning piidlevad kadedalt neid, kes oma sõiduvahendit otstarbekalt kasutavad!

Kusjuures viimasel ajal olen ma linnas rohkem Unimogiga liigelnud ja ei piidle ma kedagi, pigem piieldakse mind kadedalt. Ja tehakse ruumi :mrgreen:

Selle võltsvagaduse kohapealt hoia küll vähe rohkem koomal - on vahe, kas ma plekk-konservide vahel hullu panen või teen seda jalakäijate vahel. Nood puhta plekkümbriseta konservisisud ju. Saad nagu aru paralleelidest või teen joonise?

EDIT: Jalgrattateed on OK. Lihtsalt koristage end vajadusel seda riba sihtotstarbeliselt kasutavate jalgratturite teelt ära ja keegi ei inise.

Tee joonis jah! Ja kindlasti kajasta seal erinevused jalakäijate ja jalgratturite vahel sõitmisel!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

in4r3k kirjutas:
margus014 kirjutas:
in4r3k kirjutas:

Mida arvate jalgrattateel tsikliga sõitmisest? Pärnu mnt ääres ja mujalgi leidub sõidutee ääres neid ribasid.

Keelatud tegevus.

Samas mopeedijuhile lubatud... Päris mugavalt saab ummikutest mööda.

Samas meil on vist enamus (pakuks 90%) kerliiklusteedest jalgratta- ja jalgteed, kus on mopeediga sõitmine keelatud.


kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

mx77 kirjutas:

Samas meil on vist enamus (pakuks 90%) kerliiklusteedest jalgratta- ja jalgteed, kus on mopeediga sõitmine keelatud.

Viimasel ajal tõmmatakse järjest sagedamini tavaline 2m laiune kergliiklustee joonega pooleks a'la jalakäijate rada ja jalgrattarada. Seal ei taha küll, et lapsega jalutades mõni roller täiega vastu lendab.
Õnneks ei ole neid seal näinud ka, sõidavad ikka tee peal.

Üks absurdne koht on nt. Tartus Narva mnt. ääres majandusteaduskonna ja Atlantise vaheline lõik. Pärisuunas 2 rada ja mopeedid võivad teekattemärgistuse järgi ka kõnniteel sõita :wack:

Liiklusseadus
p31 l4 "Mopeediga võib sõita sõiduteel, jalgrattarajal või jalgrattateel"
p2 l16 "jalgrattarada on jalgratta, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud ja teekattemärgisega tähistatud pikisuunaline sõiduteeosa;"
p2 l17 "jalgrattatee on jalgratta, tasakaaluliikuri, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud sõiduteest ehituslikult eraldatud või eraldi asuv teeosa või omaette tee, mis on tähistatud asjakohase liiklusmärgiga..."

Kasutaja avatar

svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas svenzik »

pets&kats kirjutas:
mx77 kirjutas:

Samas meil on vist enamus (pakuks 90%) kerliiklusteedest jalgratta- ja jalgteed, kus on mopeediga sõitmine keelatud.

Liiklusseadus
p31 l4 "Mopeediga võib sõita sõiduteel, jalgrattarajal või jalgrattateel"
p2 l16 "jalgrattarada on jalgratta, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud ja teekattemärgisega tähistatud pikisuunaline sõiduteeosa;"
p2 l17 "jalgrattatee on jalgratta, tasakaaluliikuri, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud sõiduteest ehituslikult eraldatud või eraldi asuv teeosa või omaette tee, mis on tähistatud asjakohase liiklusmärgiga..."

Pismopeed on kuni 25 km/h liikuv sõiduk, mis ei ole kiirem kui jalgratas. Tundub nagu ok.
Mopeedi puhul ei saa küll aru, kuidas on 50cm kauguselt jalakäiatest 45 km/h mööda kimamine vähegi ohutu... Kindlasti sama ohtlik, kui seda :wack: mootorrattaga teha

ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

svenzik kirjutas:
pets&kats kirjutas:
mx77 kirjutas:

Samas meil on vist enamus (pakuks 90%) kerliiklusteedest jalgratta- ja jalgteed, kus on mopeediga sõitmine keelatud.

Liiklusseadus
p31 l4 "Mopeediga võib sõita sõiduteel, jalgrattarajal või jalgrattateel"
p2 l16 "jalgrattarada on jalgratta, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud ja teekattemärgisega tähistatud pikisuunaline sõiduteeosa;"
p2 l17 "jalgrattatee on jalgratta, tasakaaluliikuri, pisimopeedi või mopeediga liiklemiseks ettenähtud sõiduteest ehituslikult eraldatud või eraldi asuv teeosa või omaette tee, mis on tähistatud asjakohase liiklusmärgiga..."

Pismopeed on kuni 25 km/h liikuv sõiduk, mis ei ole kiirem kui jalgratas. Tundub nagu ok.
Mopeedi puhul ei saa küll aru, kuidas on 50cm kauguselt jalakäiatest 45 km/h mööda kimamine vähegi ohutu... Kindlasti sama ohtlik, kui seda :wack: mootorrattaga teha

Sellepärast ongi keelatud ja pole eriti huligaane silma ka hakanud aga samas linnast väljas asuvatel jalakäia ja ratta teedel sõitmine mopeediga oleks küll normaalne, sest seal on see igatahes kõigile ohutum kui tee peal.

kawasaki zx7r
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”