Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


VäleKonn

Lugemata postitus Postitas VäleKonn »

Mina sõitsin täna hommikul Sikupilli keskuse parkla juurest kõnniteed mööda Tartu mnt. 85 parklasse ja Sinu kurvastuseks pean ütlema, et olen seda korduvalt ennegi teinud ja teen edaspidigi.
see inimene on lihrsalt loll, andestage talle



Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

VäleKonn kirjutas:

Mina sõitsin täna hommikul Sikupilli keskuse parkla juurest kõnniteed mööda Tartu mnt. 85 parklasse ja Sinu kurvastuseks pean ütlema, et olen seda korduvalt ennegi teinud ja teen edaspidigi.
see inimene on lihrsalt loll, andestage talle

kes teisele nime annab,see ise seda kannab :ner:
Kes Sa oled selline,et oskad teistele panna diagnoose yle neti?
rohkem paneb selline doktori mängimine netis mõistuse kahtluse alla kui see,et keegi rahulikult mööda kõnniteed ohutult liigub.

Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hans »

Ei ole loll, vastupidi, on mures turvalisuse pärast, kuigi mulle jääb mulje, et peamiselt enda turvalisuse pärast.

Samas, kui mõsitus peas ja kiirus väike, siis suht aktsepteeritav mu meelest.

PS. Kui siiski ment peaks su kõnniteel sõitvana tabama, siis ilmselt rikkumistevaba ajastu su jaoks lõpeb :!:

Hans

V-MAX
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Hans kirjutas:

PS. Kui siiski ment peaks su kõnniteel sõitvana tabama, siis ilmselt rikkumistevaba ajastu su jaoks lõpeb :!:

Hans

Mitte ilmtingimata.

Esiteks võib tegemist olla lihtsalt mõistliku milkuga.
Teiseks on mehe jutus täiesti aksepteeritav põhjendus sees, mis ka milkude negatiivse otsuse korral mujal täiesti positiivse lahendi võib leida!

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

yldiselt normaalne auto-mootorrattajuht...aga kui sadamast sõitma hakkata tallinnas siis peab huntidega ulguma...ebareaalne liiklus ju...ei tasu oodata viisakat sõidumaneeri tsiklistidelt kui autojuhid kes ise tsikliga ei sõida käituvad nagu ei olex eeskirjadest kunagi kuulnudki...

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

Aquilaman
Postitusi: 320
Liitunud: 24 Okt 2006, 19:12
Tsikkel: Yamaha XVS 1300CU
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Aquilaman »

Sõidan Tallinnas küllalt tihti ja mööda tänavaid. Ulun huntidega koos iga päev. Täna hommikul Vabaduse väljakul tahtis üks sinine Hyndai mind väga üheselt pikali sõita kui äkitselt vahetas rida ja mina olin sunnitud samuti järsult paremale tõmbama, sest olin juhuslikult selle auto kõrval. Õnneks oli bussirajal trolli ninani veel mõned meetrid ruumi. Samas kõnealusel Tartu mnt. 85 parklasse sõitmisel olen välja valinud sellise eelnevalt kirjeldatud variandi. Asja saab üheselt otsustada siis kui oled asjaoludega konkreetselt kursis. Muidu on tühi jutt ja netikommentaaridele omane lahmimine ning siltide külge riputamine.
Tahaks näha tsiklimeest, kes pole kordagi liikluseeskirju mingilgi määral eiranud. Ma ei nimetaks seda isegi rikkumiseks, kui eiramine ei ohusta teisi. Näiteks minu puhul kasutan paarkümmend meetrit kõnniteed, mis on selles kohas suhteliselt lai ja pole jalakäijaid.


ROM35

Lugemata postitus Postitas ROM35 »

sepp kirjutas:
VäleKonn kirjutas:

Mina sõitsin täna hommikul Sikupilli keskuse parkla juurest kõnniteed mööda Tartu mnt. 85 parklasse ja Sinu kurvastuseks pean ütlema, et olen seda korduvalt ennegi teinud ja teen edaspidigi.
see inimene on lihrsalt loll, andestage talle

kes teisele nime annab,see ise seda kannab :ner:
Kes Sa oled selline,et oskad teistele panna diagnoose yle neti?
rohkem paneb selline doktori mängimine netis mõistuse kahtluse alla kui see,et keegi rahulikult mööda kõnniteed ohutult liigub.

sepp, sa ise ju ka mõni post tagasi üritasid seal midagi diagnoosida :roll:

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Aquilaman kirjutas:

Sõidan Tallinnas küllalt tihti ja mööda tänavaid. Ulun huntidega koos iga päev. Täna hommikul Vabaduse väljakul tahtis üks sinine Hyndai mind väga üheselt pikali sõita kui äkitselt vahetas rida ja mina olin sunnitud samuti järsult paremale tõmbama, sest olin juhuslikult selle auto kõrval. Õnneks oli bussirajal trolli ninani veel mõned meetrid ruumi. Samas kõnealusel Tartu mnt. 85 parklasse sõitmisel olen välja valinud sellise eelnevalt kirjeldatud variandi. Asja saab üheselt otsustada siis kui oled asjaoludega konkreetselt kursis. Muidu on tühi jutt ja netikommentaaridele omane lahmimine ning siltide külge riputamine.
Tahaks näha tsiklimeest, kes pole kordagi liikluseeskirju mingilgi määral eiranud. Ma ei nimetaks seda isegi rikkumiseks, kui eiramine ei ohusta teisi. Näiteks minu puhul kasutan paarkümmend meetrit kõnniteed, mis on selles kohas suhteliselt lai ja pole jalakäijaid.

Parafraseerides sinu juttu: kui sõidutee on s**t, siis lase mööda kõnniteed... mhh, pole just kõige mõistlikum seisukoht!

Kasutaja avatar

Aquilaman
Postitusi: 320
Liitunud: 24 Okt 2006, 19:12
Tsikkel: Yamaha XVS 1300CU
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Aquilaman »

Ei ole eriti mõtekas mingi üksik lõik kontekstist välja võtta ja selle kallal norima hakata. Nagu ma ennist viitasin, et sõidan tänavatel (on nad Tallinnas sellises korras nagu on) aga antud juhul hommikuse tipptunni ajal ja ainult siis olen ma asjaolusid arvestades valinud natuke teistsuguse tee kõnealusesse parklasse pääsemisel. Hommikul on liiklejad eriti närvilised, kõik kiirustavad tööle ja seega oht kõige suurem. Kui on vaja päeval selle suunas liigelda, siis on olukord teine - kõnniteel on üldjuhul jalakäijad ja siis ma seda varianti ei kasuta. Nagu eelnevalt viitasin, mõistlik on teha valikuid üldist liiklusolukorda silmas pidades ja nii, et see kõige vähem häirib teisi liiklejaid. Sellega loen oma põhjendused lõpetatuks. Kui arvate, et olen hälvi-mootorrattur, mis siis teha, teie õigus.
Ohutut liiklemist kõigile.


Erko

Lugemata postitus Postitas Erko »

Tegelikult on asi juba teemast mööda ja ma ei oska seda juttu kuhugi paigutada.

Suhtun sellesse konkreetsesse kõnniteel sõitmisesse sama moodi nagu E tähiseta tumeda visiiriga päikeselisel päeval sõitmisesse. Kui selle eest tehakse trahvi, siis tehakse. Mina sõidan ikka edasi, sest nagu siin foorumiski on lugematu arv kordi läbi käinud ütlus - Turvalisus ennekõike :!:
Loll on See (nii politsei kui ka muud ilmakodanikud), kes asjast aru ei saa :idea: .


Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

ishijupp kirjutas:

Parafraseerides sinu juttu: kui sõidutee on s***, siis lase mööda kõnniteed... mhh, pole just kõige mõistlikum seisukoht!

Sama mõte siin. Kõnnitee on ikka jalakäiate ja jalgratturite jaoks, mitte mootorrattaga sõitmiseks. Jääd oma 5min. hiljaks, et "pidid nüüd sõiduteel" sõitma. Kahju küll! Kõik me sõidame iga päev ja igal ühel juhtub situatsioone, kes keegi keerab ette või paneb niisama näkku. See ei tähenda, et vältimaks igapäeva-liiklust hakkan enda turvalisust silmas pidades kõnniteel paarutama. Andke andeks, aga ilgelt isekas mõtlemine ikka.


vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Kui on valida, kas sõita üles mingist libedast ja längus äärekivist, riskides kukkuda taganttuleva autole rataste ette või läbida mõned meetrid jalakäijatega koos samal kiirusel kasutades kõnniteed, ei kahtleks vist enamus siinkirjutajaid eriti. Kes siin kõnniteel paarutamisest on rääkinud?

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Jaanus!
Loe mõni postitus eestpoolt ja mõtle nüüd hoolega, kas mees ikka on nii väga isekas.
Kui hoovi sissesõit on selleks liiga ohtlik + õnnetus ei pea juhtuma ainult tsiklisti endaga vaid talle võib otsa vajuda veel mõni hälvik autojuht, mis omakorda lisaks lõhutud varale pidurdaks pikemaks ajaks niigi ülekoormatud liiklust ja kaasaks juba teisegi kannataja, mis sest, et hälviku, kas siis ikka on tegemist isekusega. Pigem mitte!

Mees ise kah ju ütleb, et teeb seda pigem asjaolusid arvestades, mis omakorda näitab, et tegemist ei ole mehega, kes kõnniteele sõidaks, et seal liiklusohtlikumat olukorda tekitada vaid vastupidi, selle vähendamiseks.

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!

Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Eespool postid loetud ja seda mitu korda.
Siis kirjutagu või helistagi liiklusohutuse numbril 6 404 313 ja rääkigu mure ära, et seal on libe ja terav jne...
Lihtne ja loogiline. Kui ise ei viitsi asja käsile võtta, siis jääbi seal libedaks ja ohtlikuks.
Ükski heategija ei tule, ega tee seda teed niisama korda.

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Siinkohal on paras aeg jälle endale meelde tuletada, et maailm ei ole mitte mustvalge vaid täis värve ja toone. Asju tuleb ajada mõistusega ja lugupidamisega teiste vastu. Pole mõtet kõike üle võlli keerata. Kui on vaja sealt sõita, siis on vaja ja midagi hullu ei juhtu kui seda arukalt teha.
Tehke omale üks suhkruga kohv :)

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

mufista
Postitusi: 439
Liitunud: 07 Apr 2005, 16:00
Tsikkel: Honda CBR
Asukoht: Turku

Lugemata postitus Postitas mufista »

Sina, kes sa sõitsid mõned päevad tagasi Tondil ja järgnesid sinisele Smardile. Teeme nii, et kui kokku saame, siis lähed tood ise omale vitsa.

Tulid hullates, meel rõõmus ja äkitse olid sa minu selja taga. Kuidas sa sinna said? Eks ikka põigeldes, süstides ja sellega ka ehmatades minu selja taga sõitvat ontliku välimusega blondi piigat, kelles ei näe ma mitte liiklushuligaani vaid tütarlast, kes istub küüned kramplikult rooli surutud...
Sinu hullamise peale ta ehmatas ja lasi sulle signaali. JA MIDA TEGID SINA!?
Sa näitasid talle, et ta mööduks sinust, siis aga möödusid omakorda temast ja "karistasid" teda kerge laksuga pikki tahavaatepeeglit.
:shock: :shock: :shock:
MIS MÕTTES!?
NII EI KÄITUTA!
SEE OLI INETU!
Ja minul on taha aknale kleebitud KAKS kleepsu!
Mul oli nii häbi, et vaju või maa alla...

Koduperenaine. Bitchsläpin moosilusikaga.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

Jaanus966 kirjutas:
ishijupp kirjutas:

Parafraseerides sinu juttu: kui sõidutee on s***, siis lase mööda kõnniteed... mhh, pole just kõige mõistlikum seisukoht!

Sama mõte siin. Kõnnitee on ikka jalakäiate ja jalgratturite jaoks, mitte mootorrattaga sõitmiseks. Jääd oma 5min. hiljaks, et "pidid nüüd sõiduteel" sõitma. Kahju küll! Kõik me sõidame iga päev ja igal ühel juhtub situatsioone, kes keegi keerab ette või paneb niisama näkku. See ei tähenda, et vältimaks igapäeva-liiklust hakkan enda turvalisust silmas pidades kõnniteel paarutama. Andke andeks, aga ilgelt isekas mõtlemine ikka.

kui Sul läheb ratas persse... ja on vaja lykata natuke teda käekõrval,kas Sa lykkad teda siis ummikus autode vahel või lähed kõnniteele?
ntx paldiski mnt linnast õika suunas. hea lai kõnnitee..
mina lähex kyll kõnniteele.hirm liiga suur igasugu trollide ja asjade ees selleks,et nygida ratast sõiduteel. eriti kui veel päike paistab vastu ka.Ei olex ma seal kellegile ohtlik ja mul endal oleks ka seal ohutum.
samas on see ikkagi mootorsõiduki juhtimine kui ma hoian lenksust kinni ja liigun.
igat asja peax ikka mõistusega võtma ja vastavalt käituma ohutusele ja olukorrale mitte raiuma oma joru


Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

See on täiesti loomulik, kui juhtub, et sul ratas perse läheb, et lükkad ta kõnniteele, mitte ei ukerda autode vahel sõiduteel. See on täiesti teine vaatevinkel hr. sepp. Iseenesest mõistetav.

Kõnealuse härrase juttu tsiteerides: "Sinu kurvastuseks pean ütlema, et olen seda korduvalt ennegi teinud ja teen edaspidigi." Jääb mulje, et jäädaksegi sõitma/kasutama kõnniteed. Minu pakkumine oli liiklusohutusele ohtlikust kohast teada anda ja see teelõik korda saada.

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

sepp kirjutas:

kui Sul läheb ratas persse... ja on vaja lykata natuke teda käekõrval,kas Sa lykkad teda siis ummikus autode vahel või lähed kõnniteele?
ntx paldiski mnt linnast õika suunas. hea lai kõnnitee..
mina lähex kyll kõnniteele.hirm liiga suur igasugu trollide ja asjade ees selleks,et nygida ratast sõiduteel. eriti kui veel päike paistab vastu ka.Ei olex ma seal kellegile ohtlik ja mul endal oleks ka seal ohutum.
samas on see ikkagi mootorsõiduki juhtimine kui ma hoian lenksust kinni ja liigun.
igat asja peax ikka mõistusega võtma ja vastavalt käituma ohutusele ja olukorrale mitte raiuma oma joru

Nüüd panid küll puusse. Ratast lükates oled sa jalakäia ja peadki kõnniteel liiklema. :roll:

Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Lugemata postitus Postitas Tips »

Normulll!!!!

Sõidan ka kõnniteel ja ka edaspidi. Näiteks TTÜ Tallinna Kolledži ees on platsike, kus koolis olles hoian ratast. Ei jää kellegile ette ja pole probleeme. Et kooli ette saada pean sõitma nii 15m mööda kõnniteed. Tavaliselt ei sõida seal tagarattal ja lapsi ei hirmuta. Ja eks varsti on mõni vääääga korralik baiker, kes oma autoga mööda sealt sõidab, aupaiste peakohal, silmad suured ja näeb mind mööda kõnniteed sõitmas ja kohe foorumisse. Tublid baikerid, kes parandavad ikka maailma. Ise sõidavad ainult vastavalt liiklusreeglitele ja elavad piibli järgi.

Kuna siiani pole ükski kooli töötaja ja jalakäia pahandanud, isegi politsei on mööda sõitnud ja asjast aru saanud siis pargin ikka veel oma ratast seal. See kui keegi mind nüüd kohe liiklushuligaaniks tituleerib on suts politseilik/falckilik käitumine. Mis kasu üldse siis mootorrattast on kui tema eeliseid autode ees ei kasuta (sealkohal muidugi viisakas ja korrektne olles)

Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Tavaliselt ei sõida seal tagarattal ja lapsi ei hirmuta

Tavaliselt ei, aga vahel harva ikka? :D

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004

TLH
Postitusi: 243
Liitunud: 16 Apr 2007, 10:08
Tsikkel: külka M; Kawasaki
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas TLH »

ishijupp kirjutas:

Nüüd panid küll puusse. Ratast lükates oled sa jalakäia ja peadki kõnniteel liiklema. :roll:

Sepp ei pannud puusse, siklit käekõrval lükkav isik on sõidukijuht.

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

TLH kirjutas:
ishijupp kirjutas:

Nüüd panid küll puusse. Ratast lükates oled sa jalakäia ja peadki kõnniteel liiklema. :roll:

Sepp ei pannud puusse, siklit käekõrval lükkav isik on sõidukijuht.

Tohohh tillae, sul on õigus :shock: :shock: :shock:
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/tid=17003#137680
Et unustage tahmas peaga tsikli koju lükkamine. Rubriik "Jaburaid seadusi Eesti Vabariigis" :wack:

Viimati muutis ishijupp, 30 Apr 2008, 12:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas retro »

TLH kirjutas:

Sepp ei pannud puusse, siklit käekõrval lükkav isik on sõidukijuht.

Sepal õigus jah.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/tid=17003#137680

EDIT: ishijupp juba leidis ise lingi :)

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

ishijupp.
anna oma laod siia ;)
tõesti arvasid,et kui sõidad lubadeta mendi eest nurga taha ja siis lykkad edasi ratast käekõrval,et siis oled jalakäija mitte juht :mrgreen:
oleks see nii,siis ma polex siiani omale lubasid teinud.. siis olex hea ja ei saax keegi võtta ära ka midagi ;)

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

sepp kirjutas:

ishijupp.
anna oma laod siia ;)
tõesti arvasid,et kui sõidad lubadeta mendi eest nurga taha ja siis lykkad edasi ratast käekõrval,et siis oled jalakäija mitte juht :mrgreen:
oleks see nii,siis ma polex siiani omale lubasid teinud.. siis olex hea ja ei saax keegi võtta ära ka midagi ;)

IRW, nii ma mõtlesin jah :lol: Tegelikult häda selles, et mu tsikliload pärinevad veel sellest ajast, kui käekõrval lükates võisid teha kõiki neid sigadusi, mis jalakäiale lubatud. Nii olen ka tsikli suletud tõkkepuust raudteeülesõidul mööda lükanud... vot siis, olen hoopis ise motohälvik, licc lugu :cry:

Viimati muutis ishijupp, 30 Apr 2008, 14:30, muudetud 1 kord kokku.

Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

"kelgutaja ei ole juht." :D
Aga kui kelgutajal on rooliga kelk? Siis ta on ju roolis! :D

Samadest komentaaridest veel:
mukikaka (registreerimata)
Re: joobes motikas

"aga kui tsiklit lükkavad kaks joodikut,siis üks on juht ja teine abimootor.kubatuur vastavalt manustatud liitrite kogusele." :)

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

kelgujuht ta igatahes on. Kuid et juhiload antakse välja mootorsõiduki juhtimiseks ja selle eeskirjadele mittevastava juhtimise eest nende kehtivus ka peatatakse ;)

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Lugemata postitus Postitas romulus »

Samas rõhutati selles auto24 foorumi lingis, et motika käekõrval lükkaja ei ole mootorsõidukijuht. Seega samaväärne jalgratast käekõrval lükkava isikuga. Kui jalgratas katki läheks siis vist igaüks meist lükkaks teda kõnniteel mitte tänaval...
Minu loogika ütleb et seadused on loodud siiski selleks et nad meid kaitseksid ja me omavahel hästi läbi saaks 8). Kui kedagi ei sega ega ohusta vaid on hoopis endale ja teistele ohutum, miks mitte.

sepp kirjutas:
Jaanus966 kirjutas:
ishijupp kirjutas:

Parafraseerides sinu juttu: kui sõidutee on s***, siis lase mööda kõnniteed... mhh, pole just kõige mõistlikum seisukoht!

Sama mõte siin. Kõnnitee on ikka jalakäiate ja jalgratturite jaoks, mitte mootorrattaga sõitmiseks. Jääd oma 5min. hiljaks, et "pidid nüüd sõiduteel" sõitma. Kahju küll! Kõik me sõidame iga päev ja igal ühel juhtub situatsioone, kes keegi keerab ette või paneb niisama näkku. See ei tähenda, et vältimaks igapäeva-liiklust hakkan enda turvalisust silmas pidades kõnniteel paarutama. Andke andeks, aga ilgelt isekas mõtlemine ikka.

kui Sul läheb ratas persse... ja on vaja lykata natuke teda käekõrval,kas Sa lykkad teda siis ummikus autode vahel või lähed kõnniteele?
ntx paldiski mnt linnast õika suunas. hea lai kõnnitee..
mina lähex kyll kõnniteele.hirm liiga suur igasugu trollide ja asjade ees selleks,et nygida ratast sõiduteel. eriti kui veel päike paistab vastu ka.Ei olex ma seal kellegile ohtlik ja mul endal oleks ka seal ohutum.
samas on see ikkagi mootorsõiduki juhtimine kui ma hoian lenksust kinni ja liigun.
igat asja peax ikka mõistusega võtma ja vastavalt käituma ohutusele ja olukorrale mitte raiuma oma joru

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Freaksmart
Postitusi: 774
Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas Freaksmart »

sepp kirjutas:

oleks see nii,siis ma polex siiani omale lubasid teinud.. siis olex hea ja ei saax keegi võtta ära ka midagi ;)

Kas tahad öelda, et mootorratta kõrval tõukamiseks peab olema vastava sõiduki kategooria juhiluba?

Jawa 634 (15kw); Jawa 638 (17kw); Suzuki GS500E (34kw); Hyosung GT650 (60kw); BMW F800S (63kw)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”