ebayst ostmine.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hans »

pyramiid kirjutas:

Siinkohal on jutt ülekande eest võetavast teenustasust, mille koorib PayPal.

Paypal ei võta ju maksjalt ülekandetasu, kui siis pank võtab :shock: Kui ma nüüd õigeti aru saan, siis Paypal võtab tasu valuuta konverteerimise pealt :roll: Kas see on lisaks panga konverteerimistasule v pank konverteerimistasu ei võtagi :?:

Hans



V-MAX
Kasutaja avatar

S.S.D.D.
Postitusi: 213
Liitunud: 14 Sept 2006, 11:05
Asukoht: Tln

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas S.S.D.D. »

Küsimus eBays müügi kohta. Ei ole ostuga seotud aga seondub PayPali ja eBay`ga. Uut teemat ei hakka tegema

Keegi PayPali kauba müüjana on kasutanud? Kas hiljem on eestis tegutseva panga kontole probleemideta raha ülekandmine PayPal´ist täna võimalik? Mingi aeg tagasi liikusid jutud, et ei saa PayPali kontolt oma eesti konto numbrile/kaardile rahasi üle kanda ...

Only a Motorcyclist knows why a dog sticks his head out of the window of the car...

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mega1 »

S.S.D.D. kirjutas:

Kas hiljem on eestis tegutseva panga kontole probleemideta raha ülekandmine PayPal´ist täna võimalik? ...

hansast öeldi et on, ise pole kasutand, kuna õnneks maksti arveldusarvele otse.

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

S.S.D.D. kirjutas:

Küsimus eBays müügi kohta. Ei ole ostuga seotud aga seondub PayPali ja eBay`ga. Uut teemat ei hakka tegema

Keegi PayPali kauba müüjana on kasutanud? Kas hiljem on eestis tegutseva panga kontole probleemideta raha ülekandmine PayPal´ist täna võimalik? Mingi aeg tagasi liikusid jutud, et ei saa PayPali kontolt oma eesti konto numbrile/kaardile rahasi üle kanda ...

Krediitkaardile ikka peaks saama.

Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Regula »

Lugu siis järgmine:

  1. veebruaril ostsin eBay'st Inglismaalt tsiklile keti. Ootasin ja ootasin ja asja ei tulnudki ja tegin lõpuks ka claim'i PayPal'is, aga see ei mängi praegu tähtsat rolli minu loos.
    Sain nüüd täna müüalt lõpuks kirjakommunikatsiooni (kuu aega ei olnud ühtegi vastust tema poolt ega midagi) ja ütles, et jah, ilmselt on pakk kuskil kaotsi läinud aga ma teen refund'i ja saad oma raha tagasi, ütles et teeb seda tänase päeva jooksul ja kuskil peale lõunat oligi asi tehtud. PayPal'is on täpselt kirjas, et sain oma refund'i oma krediitkaardile ja kõik on "completed" näitas. Aga see mure point on selles, et ma ostsin selle keti ühispanga virtuaalkaardiga ja teadupärast need kehtivad alati hirmus vähe, paar nädalat ja selle kehtivus oligi juba lõppenud 3. märtsil. Aga refund'i detailides näitas, et raha on tulnud, sellele kaardile mis enam justkui ei kehti ja et kaarditehingutes peab olema kirjas selle poe nimi mingi umbes "CMSEXTER PAYPAL REFUND" vms ja summa 1059 krooni. Aga ma ei saagi üldse oma kaarditehinguid ega selle kaardi konto väljavõtetki teha, kui selle kahtivus on lõppenud. U-NET küll näitab seda kaardi, aga midagi täpsemalt enam selle kohta vaadata ei saa, sest "kehtivus on lõppenud". Seljuhul ju nagu ei tohikski saada sinna raha kanda, kui see enam ei kehti, aga ometi PayPal näitas, et refund on saadud ja müüa ütles ka, et temalt on nüüd see raha lahkunud :shock:
    Ei ole ju võimalik et digitaalselt jääb ka raha kuskile "õhku" lihtsalt seisma, füüsilisest paberrahast saaks veel aru, et jäi kuskile.
    Ja üleüldse ei saa ma aru, kuidas saab krediitkaardile raha üle k a n d a.

Igaljuhul, oleks endiselt soov ikkagi seda raha siis tagasi saada, korraks juba olin rõõmus täisa, et noh, ok ei saanud siis oma ketti, aga sain vähemalt raha tagasi :) aga nüüd pean jälle pettuma :(

Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

wtking

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas wtking »

Eks see raha siis SEB-le väikse tasuna tuli. Krediitkaarte on ju erinevaid, võta näiteks Swedbanki student card, mis on ühteaegu nii tavaline pangakaart ja ka ühe lisaallkirja järel krediitkaart, ehk kui raha arvelt otsa saab, muutub see krediitkaardiks. Kuid see virtuaalne krediitkaart on üks imelik asi, kõige targem oleks kontorit külastada ja mitte meeldivat klienti mängida. :bsmile:

Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Regula »

Kusjuures oligi mõte homme laptop kaasa võtta ja kontorisse marssida ja natuke aru pärida

Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Romka »

Halan siis enda ebay probleemi siin. Nimelt jäi Saksa ebays ette üks mulle vajalik starter millel väga odav alghind. Sai siis müüjalt küsitud, et kas Eestisse saadab ja palju see maksab. Vastas mõne päeva pärast, et kui mul veel huvi asja vastu siis kirjutagu talle mõne päeva pärast uuesti. Kirjutasin kohe, et huvi ikka suur ja uurigu postikulu. Aga enne tuli oksjoni lõpp peale kui ta vastata jõudis siis tegin ikka pakkumise ja võitsin. Oksjoni lõppedes avastasin :wack: et tüübil polegi Paypal maksmise võimalust... Kirjutasin kirja et saatku oma nimed aadressid ibanid panga nimed ja aadressid jms mis mul vaja rahvusvaheliseks ülekandeks ja muidugi ka saatekulu mille ta pidi uurima. Vaikus mitu päeva ja siis tuli vastus nagu esimsele kirjale- "uurin homme postikulu, starter ise väga heas töökorras", kuigi oskjon oli juba lõppenud. Saatsin vastu kirja, et jään homset kirja ootama ja teatagu postikulu. Nii, vaikus mitu päeva (nädal oksjoni lõpust), siis lasen kogu oma küsimuse läbi google translatorist saksa keelde ja saadan talle. Õhtul tuleb vastus> tema nimi, 7 kohaline kontonumber, ja mingi BLZ: number ja lõpus "Ich kenne Meine IBAN nummer nicht". Ei sõnagi Eestisse saatmise maksumusest. Nüüd olengi hädas mis ette võtta. Kui talt veel midagi küsida siis on garanteeritud et vastus tuleb kõige varem nädala pärast ja siis ka pole ta asjast aru saanud. Kas nad seal saksas ongi sellised dumbuuserid ja internet on jube haruldane asi kuhu saab vaid kord nädalas? Mida üldse ette võtta?


wtking

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas wtking »

Icht bin krokodil und Estland postikulu bitte. Ilma paypal'ita muidu see raha maksmine ju suhteliselt riskantne värk ning raha tagasisaamis võimalus jääb germania fellow viitsimise asjaks.


argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

BLZ ehk Bankleitzahl ehk panga sihtkood.
Nende andmete põhjal saab saksmannile raha üle kanda, aga mitte odava kulud-kahasse Euro-ülekandega.
Samas ma ei kujuta ette, kui peaks mingeid asju läbi google translatori ajama ...

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Nime, arve numbri ja pangakoodi alusel saad oma pangast puuduvad BIC'i ja IBAN'i kätte.
Samas sellise suhtumisega germaani poolt, ei garanteeri küll kauba kättesaamist.
Ja saatekulu võib ta teha ka "mõnusa" Sulle kui ennem kokkulepet polnud.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ENZO
Postitusi: 264
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:27
Tsikkel: K-750M,BMW R100RS. Husaberg TE
Asukoht: Viljandi tuled paistavad

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas ENZO »

Keeruline ta on jah,tegu ilmselt saksmanniga,kel pankadega asjaajamist suht harva ette tuleb.....ega mina ka ei tea oma IBAN-i ja BIC numbreid,aga võin iga kell panka minna ja küsida.Vana ütleb,et ta ei tea oma IBAN-i.......sakslased suht laisad asju ajama,tuleb vaid tagant torkida.Ülekandetasu välismaale kuskil 700,-eeku.....
Ise olen kah sakslastega asjaajamistel aega varunud ja nädal ei ole mingi näitaja....kui ise 4-5 päevaga neile ülekande teed,siis kiidavad taevani:super schnell(super kiire),blitzüberweisung(välkkiire ülekanne)jne.Edu!

Delta,K-175,K-750,SUZUKI GSXR 1100F,KTM600LC4,2 X KTM620LC4.KTM 525EXC,BMW R100RS.
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Romka »

Mul internetipanga lehel karjub küll iban iga kord suurelt näkku, muidugi ma ei tea seda peast aga imelihtne oleks seda copi-pasteda kui kellelgi vaja oleks.

Leidsin sellise ibani ja bic generaatori> http://www.iban-rechner.de

Küsisin uuesti müüjalt juba maeiteamitmeskord saatekulu, näis millal ja mida suvatseb vastata :evil:

Tegelikult mul ka kaks väga positiivset kogemust Inglise ebayst! Kui ikka Eestisse saatmise kulu kohe automaatselt ära näidatud ja Paypal maksmise võimalus, siis ostmine käkitegu, läheb ju minu aadress automaatselt müüjale ja mingit eraldi suhtlemist sellel ega muul teemal pole. Nimelt ostsin esmaspäeva hommikul (By It Now) õlifiltri ja uskuge või mitte see oli kolmapeval mul käes! Üks suunatuli aga tuli sealt kauem- tervelt 5 päeva ostutehingust kättesaamiseni :D
Just ostsin nõelklapi Uus-Meremaalt- vaatame kaua sellega läheb :)

Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Regula »

Pangast öeldi, et olgu see virtuaal kehtiv või mitte kehtiv, see on seotud minu arvelduskontoga (deebet kaart) ja alates 3 kuni 5 päeva pärast tuleb minu arvelduskontole lihtsalt see summa ja ongi korras.

Võib tõsi olla?

Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

Makz
Postitusi: 165
Liitunud: 24 Apr 2006, 14:09
Tsikkel: VFR 750F
Asukoht: Tartu/Saue

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Makz »

Regula kirjutas:

Pangast öeldi, et olgu see virtuaal kehtiv või mitte kehtiv, see on seotud minu arvelduskontoga (deebet kaart) ja alates 3 kuni 5 päeva pärast tuleb minu arvelduskontole lihtsalt see summa ja ongi korras.

Võib tõsi olla?

Ei ole küll kogemust kehtivuse kaotanud virtuaalkaardiga, kuid kehtivaga olen paypalist ülekande küll 5 päeva jooksul kätte saanud. Ju see tõsi on kui SEB sulle nii ütles.

Hans kirjutas:
pyramiid kirjutas:

Siinkohal on jutt ülekande eest võetavast teenustasust, mille koorib PayPal.

Paypal ei võta ju maksjalt ülekandetasu, kui siis pank võtab :shock: Kui ma nüüd õigeti aru saan, siis Paypal võtab tasu valuuta konverteerimise pealt :roll: Kas see on lisaks panga konverteerimistasule v pank konverteerimistasu ei võtagi :?:

Hans

Paypal ei tohiks konverteerimise pealt küll teenustasu võtta, teenustasu võtavad nad ülekande pealt ühelt paypali kontolt teisele(vist oli 0.59$). Ülekanne paypali kontolt krediitkaardile maksab omakorda 30 eek.

Kasutaja avatar

Virx123
Postitusi: 251
Liitunud: 08 Juun 2006, 13:58

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Virx123 »

üks põnev seik e-bayst tellimisel

Sai tellitud 2poolse sidega mootorratta alarm....mis tuli ikka tunduvalt odavam kui siit ostes.
Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua :wack: :wack: ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse
kusjuures myya on myynud juba päris mitmeid aastaid nii euroopasse kui mujale maailma...ja pole siiani probleemi olnud.
Eks paistab mis sellest saab :)

GS 500 E -> GSX750->Yamaha 1200 Streetfighter -> ZX9R fighter
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Virx123 kirjutas:

üks põnev seik e-bayst tellimisel

Sai tellitud 2poolse sidega mootorratta alarm....mis tuli ikka tunduvalt odavam kui siit ostes.
Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua :wack: :wack: ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse
kusjuures myya on myynud juba päris mitmeid aastaid nii euroopasse kui mujale maailma...ja pole siiani probleemi olnud.
Eks paistab mis sellest saab :)

Kas Eestis on analoogset seadet müügil?
Kas seade vastab EL nõuetele ehk kas on miskeid serte saksmannil saata?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Virx123
Postitusi: 251
Liitunud: 08 Juun 2006, 13:58

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Virx123 »

ants01 kirjutas:
Virx123 kirjutas:

üks põnev seik e-bayst tellimisel

Sai tellitud 2poolse sidega mootorratta alarm....mis tuli ikka tunduvalt odavam kui siit ostes.
Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua :wack: :wack: ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse
kusjuures myya on myynud juba päris mitmeid aastaid nii euroopasse kui mujale maailma...ja pole siiani probleemi olnud.
Eks paistab mis sellest saab :)

Kas Eestis on analoogset seadet müügil?
Kas seade vastab EL nõuetele ehk kas on miskeid serte saksmannil saata?

selline vidin:http://cgi.ebay.de/2-Wege-LCD-Alarmanla ... m153.l1262

saatsin myyale kirja ka et kas on dokumente selle kohta...aga ega ju ei tea ka kui ostad,et peab miskeid jante kaasa nõudma :(

GS 500 E -> GSX750->Yamaha 1200 Streetfighter -> ZX9R fighter
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Virx123 kirjutas:
ants01 kirjutas:
Virx123 kirjutas:

üks põnev seik e-bayst tellimisel

Sai tellitud 2poolse sidega mootorratta alarm....mis tuli ikka tunduvalt odavam kui siit ostes.
Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua :wack: :wack: ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse
kusjuures myya on myynud juba päris mitmeid aastaid nii euroopasse kui mujale maailma...ja pole siiani probleemi olnud.
Eks paistab mis sellest saab :)

Kas Eestis on analoogset seadet müügil?
Kas seade vastab EL nõuetele ehk kas on miskeid serte saksmannil saata?

selline vidin:http://cgi.ebay.de/2-Wege-LCD-Alarmanla ... m153.l1262

saatsin myyale kirja ka et kas on dokumente selle kohta...aga ega ju ei tea ka kui ostad,et peab miskeid jante kaasa nõudma :(

Nende raadioasjadega peab ettevaatlik olema, eriti kui Hiinast tulevad. Kirjeldusest välja ei lugenud et CE tüübikinnitus on. Kuigi sagedus 433 KHz peaks õige olema. Aga CE märgistus on kohustuslik.


Makz
Postitusi: 165
Liitunud: 24 Apr 2006, 14:09
Tsikkel: VFR 750F
Asukoht: Tartu/Saue

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Makz »

Tellisid selle alarmi mõnest kolmandast riigist?
Tolliga on üldse igasuguseid jamasid, alates väärismetallide viilimisest kuni pakkide kadumiseni, ole mees ja tõesta midagi pärast.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

gw kirjutas:

Tellisid selle alarmi mõnest kolmandast riigist?
Tolliga on üldse kogu aeg jama, alates väärismetallide viilimisest kuni pakkide kadumiseni, ole mees ja tõesta midagi pärast.

Märge ju juures , et tuleb Hiinast.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tar
Postitusi: 216
Liitunud: 26 Jaan 2006, 14:03
Tsikkel: YZF-R1
Asukoht: Rapla|Tallinn

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Tar »

gw kirjutas:

Paypal ei tohiks konverteerimise pealt küll teenustasu võtta, teenustasu võtavad nad ülekande pealt ühelt paypali kontolt teisele(vist oli 0.59$). Ülekanne paypali kontolt krediitkaardile maksab omakorda 30 eek.

Kui Paypal-iga maksta USD/EUR vms valuutas nii, et raha tuleb EEK krediitkaardilt, siis on enne makse kinnitust võimalik valida kuidas valuutat konverteeritakse, "Currency Conversion Option" vms lehe paremal üleval tavaliselt.

Kasutama peaks "Use my credit card for currency conversion" vms.

Kui kasutada Paypal conversionit siis läheb kaardilt võetavele summale osta 2-3% mis läheb siis lihtsalt Paypal-i tasku.


jurik

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas jurik »

Virx123 kirjutas:

üks põnev seik e-bayst tellimisel

Sai tellitud 2poolse sidega mootorratta alarm....mis tuli ikka tunduvalt odavam kui siit ostes.
Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua :wack: :wack: ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse
kusjuures myya on myynud juba päris mitmeid aastaid nii euroopasse kui mujale maailma...ja pole siiani probleemi olnud.
Eks paistab mis sellest saab :)

Sa virx123 mõtlesid sellist alarmi? http://motokaup.ee/popup_image.php?pID=1229 Kui jah, siis selliseid lahendusi pakutakse ka autodele peale jne. Arvan, et tegemist on täiest legaalse seadmega. Kui kaubal EV-s (EU) lubatud Mhz peal, siis mida see toll veel plõksib. Kaup tuli hiinast, aga kellelt tellisid, millisest EU riigist?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kaup tuleb Hiinast!
Müüa ei võta mingit vastutust tollimise ega sisseveo piirangute eest, kõik eeltooduga seotud kulud tasub ostja!

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Nimelt eesti toll arvas et tegu võib olla ohtliku seadega ja andis paki edasi Tehnilise Järelvalve ametile kes siis andis oma hinnangu ,et tõepoolest on tegu sellise kaubaga mida ei tohi Eestisse tuua ja kui tahan ikkagi kaupa kätte saada on vaja mingisugust luba,vastasel korral pakk hävitatakse

olen sellist jama läbi teinud eesti tolliga. kestis päris kaua ja sain teada kuidas asi reaalselt käib.
nimelt ei vii keegi mingit pakki kusagile ametisse! tollitöötaja vaatab kauba üle ja kui on mingi kahtlus või mida nad eriti vaatavad: et pole CE märgistust peal siis saadab kirjakese sellele ametile mille töötaja kauba nägemata ja kontrollimata saadab vastuse et jah, asi on paha ja ei tohi riiki lubada kui pole peal CE märgistust. Sul nüüd on võimalus lasta kaup tagasi saata, lubada hävitada, lasta omal kulul teha ekspertiis või sebida mingi paber et see vastab kehtestatud nõuetele. Kaup mida mina tellisin on ühes euroopa riigis ametlikult müügis, eestis küll mitte. õnnestus mul müüjalt saada koopia sellest nõuetele vastavuse kohta kus peal kõik mis olema peab. Paber sai edastatud tollile kust sai sõimata et see pole nüüd nende asi, läks paber siis teh.jv ametile kes vastas et kuna neil selle asja kohta andmeid pole siis riiki seda lubada ei saa. tungivalt vihjati expertiisi võimalusele kuid hindadega tutvudes jätsin asja pooleli.
nii et sellest signast võid arvatavasti suu puhtaks pühkida, aga kes teab äkki läheb sul õnneks ;)
lohutada võin sind sellega et vahet pole mis kulleri/postiga se kaup siiamaale satub, kui väljastpoolt eu siis läheb see tollilattu. toll on meil riigis üks ja seal töötavad agarad ametnikud kes täidavad euroametnike igat märga unenägu juba ette ära. osa selles on ka sellel et meie kehtivad seadused soosivad teatud väikest ärimeeste ringkonda, et need kuidagi oma hiigelkasumist ilma ei jääks..
mina igatahes hiinast enam midagi ei telli, kui tegemist on elektroonikaga kuigi ahvatlus suur.. lihtsalt närvikulu on liiga suur kui siia panna juurde veel seda et eesti post ei viitsi kuidagimoodi teada anda kui su kaup tollis kinni jääb, isegi kui sa ise käid kohapeal uurimas nad ei tea midagi :D
aga tänu inglise naela odavnemisele on inglismaalt nüüd nii mõndagi hea hinnaga tsiklitele saada..
näiteks sain just kätte komplekti sidurikettaid täpselt poole odavamalt kui siin samasuguste eest taheti saada.. :P
aga ebayst ostmisel kõige targem ikkagi kasutada paypal-i ja ennem tellimist kindlasti küsida infot mis ei olnud toote kirjelduses ja mis sind huvitab ja on vajalik.
muide sellel signa teemal veel, et on veel võimalus otsida üles mõni firma kes selliseid seadmeid siin müüb ja paigaldab ja küsida nendelt abi, kui müüjal pole siis võibolla on neil dokumente mis tõendavad selle signa mudeli sobivust eu nõuetega.
näiteks see pood:
http://motokaup.ee/product_info.php?cPa ... ts_id=1229
Edu!

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Tere Kes aitaks ebayst osta http://cgi.ebay.com/Funny-SS-T-Shirt-TR ... ingPayment
Ette tänades
:bsmile:

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid

Heinz36
Postitusi: 165
Liitunud: 17 Nov 2008, 18:18
Tsikkel: KX125;IT250;KXF250;KLE500;SX45
Asukoht: Pärnumaa

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Heinz36 »

Mis täpsemalt on vaja aidata? Kõige lihtsam oleks ju ise tellida,sest müüja aksepteerib paypali(s.t.krediitkaarti) ja saadab igale poole.Teed ebay konto;paypal konto ja ostad :D

Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Seda t-särki tahaks mis lingil on.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid

reimps

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas reimps »

pahadeplaneet kirjutas:

Seda t-särki tahaks mis lingil on.

Ma juhiks tähelepanu sellele bännerile ülal vasakus nurgas: Wild Woman Tees. Rääkimata müüja kasutajanimest.. (togi)
Oled kindel, et see on meestesärk?

Whatever, ma võin sulle vastu tulla, selle ise ära osta ja siis sulle müüa, soovi korral ka vaheltkasuga. Sarnaselt sinule pole mul ka oma maine pärast muret :mrgreen:


Heinz36
Postitusi: 165
Liitunud: 17 Nov 2008, 18:18
Tsikkel: KX125;IT250;KXF250;KLE500;SX45
Asukoht: Pärnumaa

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Heinz36 »

Seda ma sain isegi aru,et tahate seda särki,kuid minupoolne küsimus seisnes selles,miks Te seda ISE ei osta.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”