Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas spinna »

Nägin taaskord ühte tagasihoidlikku tsiklimeest autoderivis praamilesaamist ootamas. Sellest siis siinne teema püstitamise mõte ka tekkis.

Virtsu ja Kuivastu sadamas praamile minekuks tuleks pileti ostmiseks sõita piletikassa vasakule küljele, ehk sinna kus on kirjutatud BRONN. Kui seal luugi taga teenindajat ei ole, siis tuleb ratta seljast maha tulla ja omadel jalgadel paar sammu tehes teiselpool putkat olevast luugist pilet osta. Seejärel tuleb sõita kõige vasemasse ritta ( bronni reast ka veel vasemasse) ja kõige ette. Liiklusväravatel oli vähemalt eile juba ka vastav lisatahvel pandud : bussid ja mootorrattad. Igal juhul sõitke täiesti ette, paigutajad võtavad teid sealt suure järjekorra puhul kohe alguses või viimases lõpus ning täidavad tsiklitega autode vahele ja nurkadesse jäävad tühemikud. Ärge seiske mootorrattaga üldjärjekorras, keegi ei nõua seda !


NB! 2008 aasta suveks on Virtsu sadam rekonstrueeritud. Tsiklitel on endiselt väljaspool järjekorda peale saamine. JÄLGIGE LIIKLUSKORRALDUST JA MÄRKE!
Viimati muutis spinna, 03 Juun 2008, 18:59, muudetud 1 kord kokku.


Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Ärge jamage, nii jõuame veel kunagi euroopasse! :)
Mõned aastad veel ja ehk hakkavad autod ummikus kaherattalistele 'teed tegema' viltu keeramise ja sajatamise asemel.

Viimane hea kogemus oli Zagrebis, kuna sel õhtul oli horvaatia-vene jalgpall, siis olid mõned kiirteede maha-pealesõidudki umbes. Väga norm oli seal ridade vahel sõita, kui autod liginedes veits kõrvale tõmbasid(rattal olid kohvrid küljes).

Tegelikult Saaremaale tahaks mina juba mööda silda sõita.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

aahtii
Postitusi: 61
Liitunud: 17 Veebr 2007, 17:02
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aahtii »

spinnal õigus...käisin äsja Hiiumaal ja seal toimib asi samamoodi, ple vaja passida järtsis ja veel ma ka jääda lõpuks :)
Võrr, kart 125, jawa 350-638,Yamu R1.

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

no küll nüüd leiutasid, see süsteem kehtib praamijärtsus juba aastaid.
Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

muidugi kehtib, need harvad korrad mis minul sinna asja on olnud olen ka vastavalt talitanud, aga teema on selleks, et värsked mootorratturid ka sedasi talitaks ja "liiga korralikud" ei oleks. :)
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Hitchiker kirjutas:
juba aastaid.
Ametlikult kehtib see süsteem esimest kuud :P
Seega saavad nüüdsest ka liiga korralikud ratturid kaakidega samadel aluste praamile.
Mitteametlikult on seda praktiseeritud juba alates 1981 ja võib olla ennegi. Ma lihtsalt varem ei pruukinud seda teenust.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Hondarebel
Postitusi: 330
Liitunud: 28 Juun 2004, 11:08
Tsikkel: MotoGuzzi
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hondarebel »

Tsikliga ülipikast praamijärjekorrast mööda sõitmisega saab ikka tõelise mõnulaksu: oleksin veel korra sõitnud aga praam oli ees ja peale sain.
(eelmise aasta õlletoobrilt )
Ilmselt see järjekorras ootaja selline üliviisakas inimene oli,ja seda suurem tema imestus kui lõpuks ette jõudnuna näeb kuidas asi toimib.

Peeter aka Hondarebel aka Basilio
Think positive

kullokas
Postitusi: 192
Liitunud: 10 Okt 2003, 16:20
Asukoht: Tagadi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kullokas »

Olen alati tahtnud küsida, kuidas külgkorvimehed peaksid ses situatsioonis käituma?
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

kullokas kirjutas:
Olen alati tahtnud küsida, kuidas külgkorvimehed peaksid ses situatsioonis käituma?
Ei ole õrna aimugi! :) Aga kuna nüüdsest on ametlikud liiklusmärgid ka üleval mis suunavad motorrattad sinna busside ritta, siis proovi. Regula peal näiteks saaks sellise koosluse ikkagi paigaldada sinna laeva keskshahti ette või taha jäävasse tühja kolmnurka.

PS. kui keegi suhtleb meie soome hõimuvendadega, siis edastage see inf palun neile ka. Mulle tundub, et enamjaolt just nemadki jonotavadki seal. Üksikud eestlased ka sekka.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Cado »

Samas olen ka ise pikas järjekorras seisnud kuna kiiret polonud kuskile tuju hea ja olin koos autotega olnud sõpradega. Oma kohale liikusin siis kui olin kindel ,et nad samale praamile saavad. Nii ei olegi kõik nii viisakad alati. :wink:

cyber

Lugemata postitus Postitas cyber »

Täielik mõnu on jah näiteks Jaanipäeval tsikliga saartele sõita.
Ei mingit kuu aega varem algavat võidujooksu broneeringutele, ei sabas passimist. Kusjuures kui ma sadamast piletit ostsin, siis tibi isegi luges mulle sõnad peale, et te sõitke ikka mootorrattaga kohe rivi algusesse, üldjärjekorras passima ei pea ;)
Viimane kord Hiiumaal oli 7 ratast autoderivi kõrval ootamas ja kõik mahtusid mõnusasti praami tagumise osa "mulkudesse" ära.

Kadedatele automeestele võib alati öelda, et sorry, aga mina maksan tsikliga sõitmise eest "mugavuse hinda": mul on vaja sõiduvarustust, olen kogu aeg ilmastiku meelevallas jne. Selle eest on mul aga ka mõned privileegid nii, et ära mölise :)
Kasutaja avatar

real
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Juun 2005, 22:08
Tsikkel: Yamaha XJ900, VStrom 650
Asukoht: Võrumaa, Värska

Lugemata postitus Postitas real »

Võiks olla sildid üleval "Mootorrattad vasakult ette!" :D

Volts

Lugemata postitus Postitas Volts »

Just see nv. sai Muhu vahet sõidetud, kassas küsisin, et kuhu rattaga ajada ennast? Vastati, et proovige autode vahelt läbi kuhugi ette. :?

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Lugemata postitus Postitas grahv »

cyber kirjutas:
kui ma sadamast piletit ostsin, siis tibi isegi luges mulle sõnad peale, et te sõitke ikka mootorrattaga kohe rivi algusesse,
Just. Nüüd on ka Rohuküla sadama kai peale suur punane vaip maha maalitud - minek nagu presidendi vastuvõtule ;) Vaiba peal külili on aga vaid jalgrattur ja muid mootorrataste kohta käivaid märke (veel?) ei täheldanud... Huvi pärast küsisin SLK-st üle, milline on nende nägemus ja öeldi konkreetselt - piletimüüjapreili suunab "õigele" rajale.
Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

TSIKLIGA PRAAMILE

Lugemata postitus Postitas Üllar »

MUIDU IGAL POOL KÄIB ASI NII-IKKA ETTE JA MAHASÕIDUL KA EI HAKKA PASSIMA.
SAI AUTOGA TULDUD VÄIKSE PRAAMIGA KIHNUST-MUNALAIULE,SEAL EI OLEKS KÜLL VÕIMALIK TSIKLIT PANNA KUI 12 AUTOT PEAL-AINUS KOHT OLI ALLA BAARI MINEKU UKSEESINE,AGA SIIS OLEKS KÕIK ALLAMINEJAD ÜLE TSIKLI PIDANUD RONIMA.

muhkel5

Lugemata postitus Postitas muhkel5 »

Jutt jumala õige et kohe etteotsa sõita, ise pidev külastaja sadamates. Ratas ju mahub ikka kuskile vahele ära.

Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

mina olen üks nendest viisakatest kes ilusti järtsus istus. Siis tuli praam ja sõitis uue koormaga minema.. ma passisin vihmas edasi.
Siis sai viisakus otsa ja sõitsin ette ära. Veel tunnike ootamist ja naks, olingi järgmise praami peal :)

Viimati muutis Laisaar, 02 Okt 2007, 16:22, muudetud 1 kord kokku.
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com

Tsjort

Lugemata postitus Postitas Tsjort »

Kui ma ei eksi siis 5. rea peal on ilusti mootorratta pilt!


muhkel5

Lugemata postitus Postitas muhkel5 »

seda pilti polegi veel tähele pannud, kuigi olen ise saaremaalt pärit ja käin seda vahet vahest isegi mitu korda nädalas, aga ju siis pole vaja kõike näha, peaasi teada, kuidas asjad käivad

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Motopaks kirjutas:

mina olen üks nendest viisakatest kes ilusti järtsus istus. Siis tuli praam ja sõitis uue koormaga minema.. ma passisin vihmas edasi.
Siis sai viisakus otsa ja sõitsin ette ära. Veel tunnike ootamist ja naks, olingi järgmise praami peal :)

Ei noh, tubli! Ega biker.ee nimelist motoportaali ju ei loe ka, ega? :twisted:

Muide, selles osas on küll õigus, et märgistus on vilets. Lisatahvel on vaid liiklusväravatel ja äärmise vasaku rea peal vist. Liinibussid ja mootorrattad. Normaalne oleks märkidega suunama hakata juba enne kassat. Aga eks ma siis räägin murest ja parendusettepanekutest, kui sadamahaldajatega kokku satun.

Suzuki GSX 750 Inazuma

muhkel5

Lugemata postitus Postitas muhkel5 »

Pahatihti aga olen seal autoga ja kui aus olla siis tegelikult, kui need meeskonnaliikmed natuke mõelda viitsiksid, kuidas autosid paigutada, oleks parvel veel ruumi küllaga. Ise alati bronniga, kui autoga aga jura on see ikkagi


muhkel5

Lugemata postitus Postitas muhkel5 »

aga täna jällegi olin tsiketeriga saare poole teel ja sadamas, kyll seda tsikli märki ei näinud, homma kyll tagasdi ja uurin täpsemalt, olen vist pime:)

Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

mina olen üks nendest viisakatest kes ilusti järtsus istus. Siis tuli praam ja sõitis uue koormaga minema.. ma passisin vihmas edasi.
Siis sai viisakus otsa ja sõitsin ette ära. Veel tunnike ootamist ja naks, olingi järgmise praami peal

Paksu!!!??? Sinusugune kogenud motomatkaja paneb sellise ämbri :twisted: Ai Ai Ai :mrgreen:

Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!
Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Positiivne uudis

http://www.meiemaa.ee/index.php?content ... rtid=21887

E-pilet on varustatud unikaalse triipkoodiga ja selle kontroll toimub triipkoodi lugejaga, paarisekundilise kontrollimise käigus saadetakse signaal serverisse, mis loeb antud koodiga pileti kasutatuks. See välistab sama pileti väljatrüki teistkordse kasutamise. Kliendi mugavuse tagab võimalus sõita sadamas e-piletiga otse broneeringureale, ilma vahepeal autost väljumata.
E-pileti keskkond käivitub erinevatele kliendigruppidele etapiviisiliselt. Esmalt saab e-piletit osta täishinnaga sõitvale sõiduautole, mootorrattaga reisijatele. Saarlastele kehtiva hinnasoodustusega pileteid esialgu osta ei saa.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Seletage, miks ma peaks maksma 25 EEKi bronnitasu, kui ma niikui nii ilma järjekorrata peale mahun?
Iseasi on jah suuremas grupis minek.

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


rayokas
Postitusi: 42
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:17
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas rayokas »

Mugav saartevahet praamitamine oli mul endal üks headest põhjustest tsikli soetamiseks....ja kurivaim, mis seal salata tõesti on mõnus pikast autoderivist mööda sõita ja järgmise paadiga üle saada (kahjurõõm pidi see kõige puhtam rõõm olema..hehe). Kui suvel koos sommidega ja 14 rattaga reede õhtul ka esimese praamiga üle saime olid nood meeldivalt üllatunud. Neil Ahvenamaa praamidel olevat hiljaku kord sisse seatud, et tsiklid aint ühtses rivis autodega. Autorahvas olevat kaevanud, et "motoilijat etuilee..jne. Ja ei loe, et vabu kohti praamidel küll. Ilmselt skandinaavia värk (raske küll uskuda...äkki keegi on hiljaku käind ja teab midagi asjast kosta..) Loodame, et meil sama jama varsti ei ole ning ikka tsipa puhast ning tervistavat kahjurõõmu eesti autorahvas meile tsikeldajatele vahest lubab....;)

Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas speedvana »

olen siiani pitsi konni võlgu, aparell oli peaagu juba ülemises surnud seisus, kui ma praamini jõudsin, lasid uuesti alla ja võtsid külmund olemisega ratturi peale!
praamiperele, tänud veelkord :lol:

hoian, pileti, müügi/bronni teemadel madalat profiili.

Kasutaja avatar

Teema algataja
spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

ants01 kirjutas:

Seletage, miks ma peaks maksma 25 EEKi bronnitasu, kui ma niikui nii ilma järjekorrata peale mahun?

Ei peagi. Ostad kassast nagu ikka. Kui ei viitsi seal putka akna all autode vahel võimelda, siis võid ka enne netist osta ( 25.- kallim võõreldes traditsioonilise variandiga) ja põristad peatumata kuni järjekorra ette otsa välja.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Lugemata postitus Postitas yeekim »

spinna kirjutas:
ants01 kirjutas:

Seletage, miks ma peaks maksma 25 EEKi bronnitasu, kui ma niikui nii ilma järjekorrata peale mahun?

Ei peagi. Ostad kassast nagu ikka. Kui ei viitsi seal putka akna all autode vahel võimelda, siis võid ka enne netist osta ( 25.- kallim võõreldes traditsioonilise variandiga) ja põristad peatumata kuni järjekorra ette otsa välja.

Teame teame.
Aga see peab ikka laiskus olema, et ei viitsita paariks minutiks tsikli seljast maha ronida!
Minule isiklikult meeldisid kunagi piletiterminaalid, kus kohalikud S-kaardi omanikud said masinast ise pileti välja trükitada.

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


all
Postitusi: 87
Liitunud: 26 Sept 2006, 20:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas all »

Hiiumaale sõites seisime ka algul ilusti järjekorda. Siis viipasid piletikontrollid meile ja käskisid kohe esimestena peale sõita. Laeval ütlesid paigutajad et neil parem siklid alguses igasugustesse avavustesse ära toppida kui pärast viimaste autodega peale punnitama hakata. Meile sellised soovid muidugi meeldisid. :wink:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”