Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

rolex
Postitusi: 246
Liitunud: 31 Jaan 2004, 04:05
Tsikkel: Suzuki 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas rolex »

sass123 kirjutas:

Samas alati kui on võimalik teid laevale panna, oleme järjekorrast tsiklid välja kutsunud.

Nii, sai siis käidud saaremaal ja sealt naastud 1 august ja kogemus rohkem kui negatiivne. See uus praam on kandiline aga nii tyhjade kohtadega praamil ei ole mina varem sõitnud. Vähe sellest, et suurte masinate ja busside kõrval oli tyhjus, jäeti ka minu kõrval 4 meetrine tyhi auk. Mina läksin parklasse ja nagu yks staasikam ülesõitjast tsiklimees õpetas mine osta autodevahelt pilet siis bronni alasse ja sealt triipkoodiga läbi. Tutkit vasja... pikalt tuli seletada, et myyja selle pileti ilma järjekorras seismata välja annaks. Peale tõkkepuude ületamist ootasime mitu raundi, ruumi oli praamil aga tsiklimehi vahele ei võetud üks üritas kolonni ette minna aga vestis mehikesed vaatasid talle järgi nagu kurjategijale. Kuna meil oli piisavalt aega rääkida vestidega mehikestega siis üks klähvis (vist olid päevad) teine ajas seal mõistlikku juttu. Õeldi, et kui teid on rohkem kui üks siis seiske üldjärjekorras kui üksinda siis sokutame vahele. Kui trygimiseks läheb siis rakendatakse sanktsioone mis iganes see ka ei tähendanud. Noorem meesteraffas vestis rääkis ilusti, et neile on käsk antud mitte tsiklimehi praamile lasta eelisjärjekorras olgu või pooltyhjad ja praamilt lahkudes sai see jutt kinnitust. Üks pilt ka siia illustreerimaks olukorda kahjuks oli fotika akud tyhjad ja paremaid tyhje kohti ei saanud enam pildistada.
Pilt
Pildil ei ole minu tsikkel ps. minu tsikli alas oli tyhja ruumi rohkem kui pildis nähtu ahjaa osa tsiklimehi jäeti maha. Tehke siit omad järeldused või vedas lihtsalt meil seekord viltu. JA MA EI SAA ARU mis tähendab kui oled üksi kas nad vaatavad üle parkla ja kui märkavad kaht tsiklit siis enam ei lase sind kusagile vahele, et äkki see teine tahab ka kuskilt kaugelt kolonnist sinna ette sõita. Mina olin üksi ja mind ei võetud praamile aga seal järjekordade vahel oli muidugi neid veel vahele tikitud siin, seal ja nii me kõik seal rõõmsalt ootasime ja noogutasime üksteisele kaugelt.

tasa ja targu
Kasutaja avatar

meph
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Apr 2007, 13:18
Tsikkel: Honda VTX 1800R, Honda CB500
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas meph »

Paras perverssus on seal tõesti.. Viimane kord mandrilt praamile minnes jäeti meid ka praamist maha, kuna piletimüüja polnud nõus meile piletit müüma, sest nende krdi tõkkepuusüsteem oli pange jooksnud ja ei saanud tõkkepuud üles tõsta... olgugi, et tsikliga oleks vahelt läbi mahtunud seal. Seega nii me siis passisimegi tõkkepuu taga ja vaatasime, kuidas praam minema sõidab... sama nädalavahetus tagasi tulles muhu poolel samas piletimüüja ise ütles mulle, et lase sealt tõkkepuu vahelt läbi lihtsalt... no saa nüüd aru mis seal toimub...

Minul on praeguseks igatahes täielik pohhuism nende reeglite kohta tekkinud, mida nad seal juurutada ebaõnnestunult proovivad... Iga kord võtan nüüd lihtsalt pileti ja lasen suvapeale kailõppu kusagile ootama. Kui keegi kohalikust tööjõust vigisema tuleb, siis mul on praeguseks juba kusagil 15 minuti jagu suht vürtsikat juttu prepareeritud :P

Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Tuleb vist teha väike reedene aktsioon, kus 200-300 motomeest kõik nagu autod(piisava pikkivahega) praamile soovivad minna. Saare teisespooles sama teema. Kompanii omanike/otsustaiate magalates MÖIRGAVATE pillidega mõned otsad öösel. Kohvikutes kus omanikel osalus,seal reedesel tipptunnil motomehi kuut täis ja tellida vaid tee või kohvi,ja juttu jätkuks kauemaks.

Pole küll pahatahtlik, kuid see sakib ikka täiega... :evil:

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

fanadir
Postitusi: 9
Liitunud: 18 Jaan 2010, 19:58
Tsikkel: ZX-10R; 950SE, 950SM, 525EXC
Asukoht: Viljandi

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas fanadir »

Olen praamil tsikliga 2-4x nädalas ja seda 7.hooaega, iial pole olnud mingit tõrget esimesele väljuvale praamile saamisega, igati soosiv suhtumine piletimüüjatelt ja stividoridelt (eriti Kuivastus!). "Saaremaal" ju tsiklikohad välideki küljetaskutes ja "Regulal" rippdeki rambi juures kolmnurgas. Järjekorrast sõidan alati ette ja ootan rahulikult, kuni laeva juhatatakse. Juhtkonna surve olevat tõesti tsiklimehi mitte eelistada, võiksime ju ka 25eek bronni maksta.


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas piloot »

Möödunud nädal käisin Hiiumaal, seal asjalood samamoodi. Seekord paigutasin ratta veel seina äärsesse tühja auku aga kui edaspidi üldjärjekorras passida siis peaks küll praamil ühe autokoha hõivama ja kõik viisakalt p****e saatma, kui soovitakse ratas kusagile nurga taha ära sokutada.
Järelikult läheb sel paadifirmal liiga hästi ja oma koorikute täituvus enam ei huvita, konkurentsi ju pole.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

piloot kirjutas:

peaks küll praamil ühe autokoha hõivama ja kõik viisakalt p***e saatma, kui soovitakse ratas kusagile nurga taha ära sokutada.


Ei õnnestu- esiteks maksad tsikli pileti eest ka hõivatud ruutmeetrite jagu vähem, teiseks olen kindel, et kusagil praamisõidu reeglites / tingimustes on kirjas punkt, et kohustud kuuletuma meeskonna seaduslikele korraldustele. Hrhmm, mereseadus, peab uurima, kas kaptenil on endiselt õigus mässajaid kiilu alt läbi tõmmata :roll:
Lahendus oleks iseenesest lihtne- tsiklitele eraldi koht kail (mõne järjekorraniidi tipus n.) ja ühe bronnisaba sildile tsikli kritseldamine. Oleks abiks, kui mõne esindusliku tsiklistideühenduse/ organisatsiooni esindajad nendega kohtuks ja teeks ettepanekud jabura seisu lahendamiseks, kui tsiklistid ikkagi prsse saadetakse, siis aega küll protestimiitinguid kavandada... Vb topin oma jämedat nina sinna, kuhu tal asja pole, aga peale EMCA ei tea teisi organisatsioone, kel piisavalt autoriteetsust laevnikega suhtlemiseks. Kui EMCA võtaks asja ajada, siis abiliste (mida siis iganes ka poleks vaja orgunnida) puudust siin foorumis arvatavasti poleks - s.h. ka allakirjutanu.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

pets77 kirjutas:

Tuleb vist teha väike reedene aktsioon, kus 200-300 motomeest kõik nagu autod(piisava pikkivahega) praamile soovivad minna. Saare teisespooles sama teema. Kompanii omanike/otsustaiate magalates MÖIRGAVATE pillidega mõned otsad öösel. Kohvikutes kus omanikel osalus,seal reedesel tipptunnil motomehi kuut täis ja tellida vaid tee või kohvi,ja juttu jätkuks kauemaks.

Pole küll pahatahtlik, kuid see sakib ikka täiega... :evil:

Tulin ise ka täpselt sama mõtte peale Kuna jäeti mindgi maha ükspäev. Seisime vennaga siis kahekesi mäletamist mööda 4 reas. Saaremaa praam oli ees. Absoluutselt terve ülejäänud kai võeti peale. Ja hakati meie reast võtma. Ja meie ette jäi oma 3-4 autot, kui saime aru, et hakkab täis saama. Vend sõitis järjekorrast välja, et saaks meid panna sinna augutäiteks, kuna silmaga oli näha. 2 bike mahuks ilusti ära. Vend saadeti tagasi. Peale seda kui praam oli ära läinud, läksin tegin ka mehikesega juttu. Oma pihuarvuti tagant sai ikka mõne sõna suust välja ka, kuid väga ebaviisakal toonil. Jutt oli umbes selline, et täis oli. Mina vastasin, et no ka tsiklit oleks mahtunud, vaata ise, osutades praamile. Tema ei saanud oma pilku pihuarvutilt ning oli veendunud, et täis oli. Tulin enne ära kui oleks asi kurjaks läinud, sest siis tõenöolislt ei oleks see päev praamile saanud. Nii, et si**gi kutsutakse järjekorrast välja. Ja tuleb tunnistada, et Kuivastu poolne ots on enamasti alati viisakam ja meeldivam.
Kuid mis sellesse aktsiooni puutub - oleksin kahe käega poolt.
Mulle tundub, et varsti tuleb see asi uudistess, sest igakord jäetakse keegi ebamäärastel asjaoludel maha ning varsti kui tehakse seda "vale" inimesega siis keegi seal kai peal saab kiire parem sirge. Uus süsteem imeb sajaga.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Täna siis selline lugu:
Ostan pileti ja nagu tavaks saanud-jääge autode ritta! Küsisin, et milleks? Öeldi, et tsiklitele eraldi ruumi pole praami peal :wack:
Panin siis masina paika suure varuga, et ikka auto mõõdu välja annaks ja läksin kassase lobisema. Seal nagu ikka tavaks saanud kamm bronni koodilugejaga ja preili liigub automaadi ja putka vahet.
Vabal momendil tegin juttu, et mis uus korraldus see on-vanasti sai ja enam ei tohi? Jäi oma jutu juurde, et tsiklitele eraldi kohta praamil pole. Selle peale mina, et olen juba neli aastat tsikliga praamiga sõitnud ja pole ükski kord võtnud auto kohta, iga kord kuskil nurgas või boksis.
Peale seda jutt muutus ja ütles, et uuel praamil pole kohti tsiklile! Lükkasin selle jutu samuti ümber.
Siis tuli ta välja väitega, et kõik seisavad järjekorras! Ega me ometi poes vahele ei trügi ja teistest ette ei liigu! Et me(st. tsiklimehed) ei ole uue korraga harjunud ja blää-blää-blää.
Ilmselt on kuskil struktuurides tehtud korraldus:tsiklid üldjärjekorda!
Samas sai praamimeestega räägitud ja neil ei ole midagi selle vastu, et tsikkel vahele võtta ja kuskile nurka suunata-enamus on püsikliendid ja oskavad ilma suunamattagi oma koha leida, kus autosid ei sega!

Tuleb vist jah mingi aktsioon korraldada ja pöördumine teha!
Kui tsikleid on rohkem järjekorras, ilusti üksteise taha jääda, et auto mõõt vähemalt järjekorras välja anda ning ooterivi piiikaks-piiikaks venitada.

Piss' on You :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


zx12r

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Mu arust tsikliga küll alati praamile niimoodi mahtunud ei ole, et ühtegi autokohta ei segaks. Teinekord on praami autodeki nurgad täitnud jalgratturid, vahel on mõni buss niimoodi ees, et kõrvale sõitma ei mahu mingil juhul... Kui peaksin ise saarelt tagasi tulles sellepärast maha jääma, et 2 matkaratast sõitsid must järtsis mööda ja ma olin esimene kes praamile ei pääsenud... noh, natuke mõru tunne oleks küll. Õnneks seda ei pruugi juhtuda, olen alati vara kohal ning võtan rahulikult, vaatan sadamaelu. Elu on täpselt nii lihtne kui lihtsaks see endale teha.

A kui mingid järjekorravalvurid-müügiputkainimesed jätkavad sihilikult jobutamist ning olukord ei muutu, olen aktsioonile tulija. Matkamehed võiks siis juba tsiklile järelkäru ka kruvida, saaks järtsi venitada...

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

zx12r kirjutas:

Mu arust tsikliga küll alati praamile niimoodi mahtunud ei ole, et ühtegi autokohta ei segaks. Teinekord on praami autodeki nurgad täitnud jalgratturid, vahel on mõni buss niimoodi ees, et kõrvale sõitma ei mahu mingil juhul... Kui peaksin ise saarelt tagasi tulles sellepärast maha jääma, et 2 matkaratast sõitsid must järtsis mööda ja ma olin esimene kes praamile ei pääsenud... noh, natuke mõru tunne oleks küll. Õnneks seda ei pruugi juhtuda, olen alati vara kohal ning võtan rahulikult, vaatan sadamaelu. Elu on täpselt nii lihtne kui lihtsaks see endale teha.

A kui mingid järjekorravalvurid-müügiputkainimesed jätkavad sihilikult jobutamist ning olukord ei muutu, olen aktsioonile tulija. Matkamehed võiks siis juba tsiklile järelkäru ka kruvida, saaks järtsi venitada...

Aga sa ei saa sellest ju kunagi teada, kas sa jäid nende kahe matkaratta pärast maha või siis sõitis keegi praamile nagu M.Aunaste, kes on nii paanikas, et ei oska enam maha sõita :wack:
Mõru meel on nii või naa kui napilt maha jääda. Esimesena maha jääda on alati fck up ja otsid kedagi süüdlasi.
A imelik on see, et miks nad uut süsteemi muutsid. Kas keegi nurises selle üle, et tsiklid ette lastakse ?
On selle kohta kunagi mõni uudis olnud ? Keegi võsapetsile kurtnud ? Pole ju. Miks jurada tomivat süsteemi.


Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Aktsioonis osaline ja kui vaja on kuskile kirjutada ja möliseda, võin seda vabalt teha. :bsmile:


grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas grahv »

ants01 kirjutas:

oskavad ilma suunamattagi oma koha leida, kus autosid ei sega!

Kui tsiklikohti enam pole ja üldjärjekorra alusel, siis mille krdi pärast parkida kohta "kus autosid ei sega"? Laiutan oma ausalt kinni makstud liinimeetritel ja moos, katsugu mujale ajada...

Nende uute laevade puhul olen kordi mõelnud, et vähemalt ülemisele tasapinnalisele tekiosale mahuks vabalt lisaraja tsiklitele maha joonima. See varem toodud pilt näitab päris hästi kui palju ruumi tegelikult külgepidi on.

Kohti pole - seinte ääres ja ridade vahel on vaba ruum nii lai et sõida ühest otsast teise, all on kaldteede kõrvale jäetud suured taskud et ka kõige saamatum juht saaks nt 6m limuga vabalt välja pöörata...

G


pildinaine
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Honda Vt 1100

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas pildinaine »

ka osaline aktsioonis. olen ise saarlane ja otse häbi on sellise suhtumise pärast tsiklistidesse.

Kasutaja avatar

Vaiko21
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Aug 2007, 09:24
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI Shrine
Asukoht: Saue vald

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Vaiko21 »

Pole selle uue süsteemi ohver, kuid vana töötas ilusti.
aga kui vaja minna protestima siis olen igaljuhul käpp. :bsmile:
Vaja siiski aastas "mõned" korrad saarel käia.

Harley-Davidson FLHTCUI Shrine firefither special edition 2002
Ural IMZ 8.103-10 Originaal miilits 1990

Shrek

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Shrek »

grahv kirjutas:

Kui tsiklikohti enam pole ja üldjärjekorra alusel, siis mille krdi pärast parkida kohta "kus autosid ei sega"? Laiutan oma ausalt kinni makstud liinimeetritel ja moos, katsugu mujale ajada...

No täpselt, pole kuhugi mõtet nurka minna seisma kui järjekorras seisad samamoodi nagu auto, siis pargid samuti nagu auto :nono:


Maicle
Postitusi: 196
Liitunud: 07 Juul 2007, 01:03

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Maicle »

Kuule paistab, et see aktsioon kogub vaikselt hoogu juba, korraldaks tolle asja ära õigupoolest siis.
Mina ise mõistagi käpp :P

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ma ei tea palju neid "tsiklikohti" praamil on aga nende täitumisel ja piisavalt pika rataste rivi puhul hakatakse tõenäoliselt teid autokohtadele üksteise kõrvale panema nii et 1 autohale mahub 4 ratast. Peate piisavalt suure pundi kokku saama et asjal efekti oleks või siis autokohtadele parkides kisa tõstma et et pole nõus kompaktselt parkima.
Kui saate asja käima ja läheb tegudeks kutsuge kas või Väinz asja filmima. Oleks teistel ka hea pärast vaadata mis sai ja kuidas välja kukkus. Tehke põhjalikult...interviu sadamatöölistega, katsuge mõni praami "pulk2 toru otsa saada jne.

Aga mis ma ka asjast tean. Edu igal juhul :bsmile:

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas mella »

Järjekorras lasta iga tsikli vahele 1 auto ja siis pangu aga vaheldumisi-- auto-tsikkel jne.
Aga see aktsioon ei anna eriti tulemust niikuinii. Stividor paigutab koorma just nii, nagu tema tahab ja kutsub järjekorrast välja keda tahab. 100 tsikli joru paigutatakse kusagile äärtesse ja sa ei saa sinna sõnagi kaasa rääkida. Ja järgmisel korral istume kenasti jälle sabas. Ega igal päeval ka ei kannata sinna organiseeritult sabatama minna.
Lihtsam on mingil vastaval organisatsioonil minna ja asjad selgeks rääkida.
Meedias kisa eriti ei aita, sest autojuhid on niikuinii tsiklite vastu ning kedagi eriti ei koti ka, et tsiklitel mingi mitteametlik privileeg oli, mis kaotati.

Ainus, millega ähvardada saab, on igasugu saarel toimuvate tsikliürituste boikoteerimine, mis aga ei töötaks niiehknaa.

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Keegi hakkajam võiks algatuseks üldse uurida miks ei paigutata enam tsikleid nagu vanasti. Kas sellel on äkki mingi turva kaalutlus või äkki reguleeritud mingi direktiiviga? Ei tea küll praami ehitust ja "tsikli kohtade" paigutust kuid võib olla on peetud silmas seda et ratas praami kõikudes uppi kukkudes teisi sõidukeid ei vigastaks või mis iganes. Kui nii siis pole üldse mõtet minna sadamasse tühja kargama.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Ma olen hakkaja küll, aga Hiiumaal. Võin siin sadamas asja uurida, samas see, mis siinpool kehtib ja räägitud saab, ei pruugi üldse istuda mandripoolsetele sadamategelastele, Saaremaa omadest rääkimata. Kas Sõru-Triigi liinil mingit ahistamist pole olnud? :D
Grahv, sa tunned neid vast ka - või oleks mõttekam kahekesi asja uurima ja läbirääkima minna? Selgust on vaja.


miki
Postitusi: 90
Liitunud: 11 Dets 2006, 18:08

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas miki »

"Võin siin sadamas asja uurida, samas see, mis siinpool kehtib ja räägitud saab, ei pruugi üldse istuda mandripoolsetele sadamategelastele"

Täpselt nii oligi, et Hiiumaale minnes seisime mandril üldjärjekorras nagu miškad ja extra veel öeldi ka, et ette sõita ei tohi, kuid saarelt tagasi tulles ütles piletimüügi tädi kohe, et sõitke kõige ette ja nii oligi. Ja praamil ringi vaadates mahuks neid tsikleid sinna veel terve pinu aga eks seal ole jah omad turvanõuded, mis seda keelavad.


Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

miki kirjutas:

"Võin siin sadamas asja uurida, samas see, mis siinpool kehtib ja räägitud saab, ei pruugi üldse istuda mandripoolsetele sadamategelastele"

Täpselt nii oligi, et Hiiumaale minnes seisime mandril üldjärjekorras nagu miškad ja extra veel öeldi ka, et ette sõita ei tohi, kuid saarelt tagasi tulles ütles piletimüügi tädi kohe, et sõitke kõige ette ja nii oligi. Ja praamil ringi vaadates mahuks neid tsikleid sinna veel terve pinu aga eks seal ole jah omad turvanõuded, mis seda keelavad.

Ei tahaks tädidele alusetult liiga teha (no võib-olla on paigutuse mehed neil käskinud sellist infot tsiklistidele öelda), aga tädid tunduvad olevat karmimad ja ükskõiksemad reisijate suhtes (NB mitte kõik, on ka sõbralikke, kes lubavad sul tõkkepuust mööda sõita) kui paigutajad. Viimased on minu suhtes kõik väga kenasti käitunud. Peab ju kiitma ka natuke neid, kes seda väärt. :)

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

K: Miks ei paigutata enam tsikleid autode vahele praami ette või taha otsa jäävatesse tühimikesse vaid sunnitakse seisma koos autodega üldjärjekorras?

V: Kui järjekord on kassadest edasi, siis on mootorrattal õigus sõita mööda üldjärjekorrast ja osta pilet kassast, edasi sisenedes ootealale, on ta samasuguste õigustega sõiduk nagu sõiduauto. Üldjuhul laaditakse ootealal viibivad sõidukid esimesele väljuvale reisile. Ootealal teistest sõidukitest mööduda ei ole lubatud, kuna see tekitaks segadust ja teiste sõidukijuhtide pahameele.

Lugupidamisega,
Tiina Kruuse
OÜ Väinamere Liinid
tel.14204
info@tuulelaevad.ee
www.tuulelaevad.ee

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas boob »

Rekkadele ja bussidele on oma rida, joonigu siis tsiklitele ka kõrvale üks kitsas rida, kuhu ainult soolotsiklid mahuvad ja lasku tsiklid sinna reale. Küll siis juba laevale paigutaja ise vaatab, millisest reast ta masinaid võtab.

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

boob kirjutas:

Rekkadele ja bussidele on oma rida, joonigu siis tsiklitele ka kõrvale üks kitsas rida, kuhu ainult soolotsiklid mahuvad ja lasku tsiklid sinna reale. Küll siis juba laevale paigutaja ise vaatab, millisest reast ta masinaid võtab.

Piisaks ka sellest, kui bronnirea sildile lisada sõna "mootorrattad".


Juq

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Juq »

Lisaks siis ka paar enda kogemust siia seoses uue süsteemiga. Sai ka rõõmsal sammul mindud kassasse ja ostetud sealt pilet, küsimusele, et kas võin kohe ette välja sõita kuna tsikkel pannakse niikuinii kuskile vahele, tuli kiirelt ja selgelt kõlav vastus - mitte mingil juhul ning pargi ennast sinna viimase auto taha. Ei osanudki nagu seisukohta võtta, kas nüüd siis sõita ette välja või mitte. Vaatasin, et nii väga palju ka autosid pole, ju ikka peale saab ja ei hakanud siis trügima, kuna arvasin, et siis võib-olla stividorid jätavad nimelt maha, kuna näevad et trügin ja niigi juba suunati minu poole mingil põhjusel vähe kurjemad pilgud. Väide siin ühe stividori tsiklisti suust, et vaadatakse üle kogu plats ja võimaluse korral kutsutakse tsiklid rivist välja ja laetakse peale on täielik jama. Olen kaks korda see suvi Saaremaal käinud ja mõlemad korrad on mind Kuivastus esimesest praamist maha jäetud ning kõige põnevam selle asja juures on see, et üks stividor vaatas mulle pikalt terve laadimise vältel oma suurte päikeseprillide tagant otsa ja sellega kogu see asi piirduski. Mainiks veel ära, et kogu laadimisaja väitel nägin vaid kahte tsiklit mis peale laeti. Ja nii palju siis viisakast liiklemisest, ikkagi tuleb välja minna selle peale, et tuimalt ette trügida ja kui jäetaksegi maha, siis jäetakse - vähemalt olen üritanud :wack: . Igaljuhul kui kuskil mingiks aktsiooniks läheb, siis mina olen käsi. (w)

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Ivoonu kirjutas:

Ootealal teistest sõidukitest mööduda ei ole lubatud, kuna see tekitaks segadust ja teiste sõidukijuhtide pahameele.
Lugupidamisega,
Tiina Kruuse
OÜ Väinamere Liinid

Mis seal ikka rohkem põhjuste üle arutada - põhjuseks ju tavaline inimlik kadedus ja laiadele massidele meeldida tahtmine, mitte praktilised asjaolud.
Ja see ei muutu tõenäoliselt ennem, kui laevafirma omanike ringist või tippjuhtkonnast keegi endale meeltesegadushoos või keskeakriisis just mootorratast ei osta.

hälvik

reimps

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jääb mul siis see aasta Saares käimata - ma olen liiga konfliktne m**n*, et seal järtsus rattaga passida :(

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ivoonu kirjutas:

K: Miks ei paigutata enam tsikleid autode vahele praami ette või taha otsa jäävatesse tühimikesse vaid sunnitakse seisma koos autodega üldjärjekorras?

V: Kui järjekord on kassadest edasi, siis on mootorrattal õigus sõita mööda üldjärjekorrast ja osta pilet kassast, edasi sisenedes ootealale, on ta samasuguste õigustega sõiduk nagu sõiduauto. Üldjuhul laaditakse ootealal viibivad sõidukid esimesele väljuvale reisile. Ootealal teistest sõidukitest mööduda ei ole lubatud, kuna see tekitaks segadust ja teiste sõidukijuhtide pahameele.

Lugupidamisega,
Tiina Kruuse
OÜ Väinamere Liinid
tel.14204
info@tuulelaevad.ee
http://www.tuulelaevad.ee

Keegi aktivistidest kes viitsib jännata sellega võiks teha siin ees pool pakutud ettepaneku, et bron liinile lisada mota pilt. Asja võiks praami onude/tädidega aruta. Krt suruti siin parkimiskohad tasuta läbi Tartus asi siis läbirääkimiste käigus ilusti selgeks teha et soolo motad ei võta nii palju ruumi et neid ära ei mahuta kuskile vahele. See on võib olla jahh nõme kui lihtsalt autodest ette lasta ja nõuda kohta täis praamil. enamus tõstavad kisa ja arvatavasti on ka tõstnud kisa ametlike kirjadega vedajale. Miks muidu see pull ära lõpetati. Aga joonida maha eraldi rida motadele või lisada need bronn ritta oleks ju mõeldav? Juhul kui hakatakse ajama, et ei ei see lisakulutus jne et vedaja ei ole nõus seda tegema saab ju teha mingi korjanduse või msi iganes...osta bauahvist valget aerosooli ise triibud maha vedada kas või :D Variante on. Peaks lihtsalt kellegi ametlikuma olemaise ja osavama kõnega mehe asja ajama panema, kes iga vastuväite peale kohe keema ei lähe ja jonnakalt mingit varem kehtinud kirjutamata reeglit taga ei aja vaid pakuks lahendusi ja leiaks vedajaga kompromissi. Tehke mõttetalgud ja pakkuge variante välja ning esitage need siis ametlikus pöördumises. Ma arvan et kui need väga utoopilised ei ole ja ilusti põhjendatud, siis ehk saab asjast asja. Pikk jutt S*** jutt. Asuge tegudele :bsmile:

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Piipz »

krt tuleb hakata tsiklisõite ka siis saartele bronnima.
õnneks soome jms sõites on veel motikatel eelisjärjekord alles.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”