Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas joel »

Aga võib-olla käisid kaamerad taatlemises, kalibratsioon veidi muutus ja nüüd teevad väiksema kiiruse juures pilti? Või hoopis pumpasid autol rehvid täis, ratta ümbermõõt suurenes, spidokas hakkas vähem näitama? Või pillasid gepsu maha, kvarts sai põrutada, geps hakkas pisut vähem näitama? Võib-olla sõitsid kuu tagasi 76,9 km/h ja ei tehtud pilti ning nüüd oli kiirus 77,1 km/h ja jäid pildile? Huvitav, et kiiruskaamera kui kalli täppismõõteriista mõõtemääramatuseks antakse 4 km/h ja samas leidub tegelasi, kes arvavad, et laiatarbe gps või veel hullem, auto spidokas, annavad alati ja igal juhul täpselt õige tulemuse (togi).



Joel

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

joel kirjutas:

Aga võib-olla käisid kaamerad taatlemises, kalibratsioon veidi muutus ja nüüd teevad väiksema kiiruse juures pilti? Või hoopis pumpasid autol rehvid täis, ratta ümbermõõt suurenes, spidokas hakkas vähem näitama? Või pillasid gepsu maha, kvarts sai põrutada, geps hakkas pisut vähem näitama? Võib-olla sõitsid kuu tagasi 76,9 km/h ja ei tehtud pilti ning nüüd oli kiirus 77,1 km/h ja jäid pildile? Huvitav, et kiiruskaamera kui kalli täppismõõteriista mõõtemääramatuseks antakse 4 km/h ja samas leidub tegelasi, kes arvavad, et laiatarbe gps või veel hullem, auto spidokas, annavad alati ja igal juhul täpselt õige tulemuse (togi).

Spidokas annabki selles mõtes õige tulemuse, et selle järgi sõites trahvi ei saa. Kõikide EU-s müüdavate sõidukite puhul on see sedasi. Spidokas näitab umbes 10% vähem kui tegelik kiirus, hälbe suurus sõltub tootjast. Aga see on EU seadustesse kaudselt sisse kirjutatud kohustus.

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Villem »

Tonis_T kirjutas:

Spidokas annabki selles mõtes õige tulemuse, et selle järgi sõites trahvi ei saa. Kõikide EU-s müüdavate sõidukite puhul on see sedasi. Spidokas näitab umbes 10% vähem kui tegelik kiirus, hälbe suurus sõltub tootjast. Aga see on EU seadustesse kaudselt sisse kirjutatud kohustus.

Spidokas näitab ikka rohkem, kui tegelik kiirus ;)

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Villem kirjutas:
Tonis_T kirjutas:

Spidokas annabki selles mõtes õige tulemuse, et selle järgi sõites trahvi ei saa. Kõikide EU-s müüdavate sõidukite puhul on see sedasi. Spidokas näitab umbes 10% vähem kui tegelik kiirus, hälbe suurus sõltub tootjast. Aga see on EU seadustesse kaudselt sisse kirjutatud kohustus.

Spidokas näitab ikka rohkem, kui tegelik kiirus ;)

Jep täpselt nii, näpukas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Üldiselt uuematel autodel,spidod näitavad suht täpselt.Minu 2015 Škodal valetab ehk +2-3km/h ja naise 2016 omal samapalju.Sõbra S klass näitab GPS-ga suht sama numbrit.Vaidlesin lausa temaga ja ei uskunud,kuni kontrollisime ja tõesti oli nii.Kontrollima peab ikka püsikaga sõites,mitte jalaga pedaalides,muidu on see number suht umbluu.
Ma ise olen siiani spido järgi +5-ga(GPS+2-3) ilma trahvita pääsenud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Spido viga sõltub natuke kiirusest ka. Kui 50 pealt on ta päris täpne, siis spidoka 100 pealt tegelik 95 tuleb vähemalt 2013 aasta Škodal ära.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bastard kirjutas:

Spido viga sõltub natuke kiirusest ka. Kui 50 pealt on ta päris täpne, siis spidoka 100 pealt tegelik 95 tuleb vähemalt 2013 aasta Škodal ära.

Viga sõltub paljuski velje ja rehvi mõõdust just Škodade ja ilmselt ka Audide-Volkarite puhul.Nö standard rehviga on viga suurem,aga lisavarustuse omaga väiksem.Mul 225/50R17 tehasest all ,aga kui oleks 205/55R16 siis see rehv on diameetri poolest väiksem ja viga oleks suurem.
Ilmselt on see spido täpsus kuskile keskele sätitud,sest tänapäeva autodel on erinevaid lisavarustuse rehvi-velje valikuid palju.Nad jäävad küll mingisse vahemikku,kuid 3-4mm raadiuse erinevust on kiiruse mõõtmise juures juba arvestatav viga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

sa tahtsid vist öelda 3-4cm? mõni milliteeter ei mõjuta ikka absoluutselt mitte midagi. ratta diameeter on tavaliselt kuskil 2 meetri juures...teisisõnu 2000mm!

aga endale juhtus ka hiljuti üks auto kätte, mille spido näitab tõesti kriipsu pealt õigesti, kusjuures huvitaval kombel nii väiksema kui suurema kiiruse puhul. aga eks üleüldine loogika on jah see, et kui 50 juures näitab mõõdik natuke valesti siis 100 juures näitab see sama mõõdik rohkem valesti

Kasutaja avatar

Decipher
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Juun 2014, 18:07

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Decipher »

will111 kirjutas:

ratta diameeter on tavaliselt kuskil 2 meetri juures...teisisõnu 2000mm!

Pilt

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Mart »

will111 kirjutas:

sa tahtsid vist öelda 3-4cm? mõni milliteeter ei mõjuta ikka absoluutselt mitte midagi. ratta diameeter on tavaliselt kuskil 2 meetri juures...teisisõnu 2000mm!

aga endale juhtus ka hiljuti üks auto kätte, mille spido näitab tõesti kriipsu pealt õigesti, kusjuures huvitaval kombel nii väiksema kui suurema kiiruse puhul. aga eks üleüldine loogika on jah see, et kui 50 juures näitab mõõdik natuke valesti siis 100 juures näitab see sama mõõdik rohkem valesti

Diameetri all mõtlesid sa ikka ilmselt ümbermõõtu? :wack:

56271134

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

tõsi, mõtlesin!...aga eks on ka neid kahemeetrise diameetriga variante, nagu juuresolevalt pildilt näha :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teema on jälle lappama läinud :) ,aga nii palju veel lisaks,et meie pere mõlemad autod hoiavad kiiruse vea suht samal tasemel ehk + 2-3 km/h nii linnakiirusel,kui ka linnast väljas.Minu autol ka 150+ juures.Sai just mitte ammu sõidetud lausa paarkümmend minutit järjest spido järgi 150-ga,püsikas peal ja GPS näitas 147-148 suht stabiilselt.Ja mõned millimeetrid ratta raadiuses juba teevad päris arvestatva vahe sisse.Vahe uute rehvide ja siledaks sõidetud rehvidega võib olla 3-4km/h ja olenevalt autost võibolla ka rohkem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

urmas66 kirjutas:
Bastard kirjutas:

Spido viga sõltub natuke kiirusest ka. Kui 50 pealt on ta päris täpne, siis spidoka 100 pealt tegelik 95 tuleb vähemalt 2013 aasta Škodal ära.

Viga sõltub paljuski velje ja rehvi mõõdust just Škodade ja ilmselt ka Audide-Volkarite puhul.Nö standard rehviga on viga suurem,aga lisavarustuse omaga väiksem.Mul 225/50R17 tehasest all ,aga kui oleks 205/55R16 siis see rehv on diameetri poolest väiksem ja viga oleks suurem.
Ilmselt on see spido täpsus kuskile keskele sätitud,sest tänapäeva autodel on erinevaid lisavarustuse rehvi-velje valikuid palju.Nad jäävad küll mingisse vahemikku,kuid 3-4mm raadiuse erinevust on kiiruse mõõtmise juures juba arvestatav viga.

See seletab asja - minu Škotsil on 205/55R16 all :)


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Bastard kirjutas:

See seletab asja - minu Škotsil on 205/55R16 all :)

Olen pettunud, tundusid märksa normaalsem mees, aga et Škoda.. mnjaa.. :-|||

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma peaks kahes teemas korraga kirjutama. Kõigepealt tervitaks Berlingo juhti, kes mulle täna hommikul, Pärnu maanteel, Rahumäel, ette keeras nii, et ma põikasin vastassuunast mööda (õnneks ei tulnud keegi vastu), sentimeeter jäi ehk avariist puudu. Ning siis tänud motosurvivali tiimile, kes kunagi põikamist mulle õpetas :D

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

reimps kirjutas:
Bastard kirjutas:

See seletab asja - minu Škotsil on 205/55R16 all :)

Olen pettunud, tundusid märksa normaalsem mees, aga et Škoda.. mnjaa.. :-|||

Kui ise selle eest maksma ei pea, kõlbab ju sõita kah :mrgreen:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

VIDEO: Vägivald Tallinna tänaval: BMW maasturist välja hüpanud mees läks võõrast autot kurikaga peksma

See tegelikult võiks hälvik-mootorratturite teema alla ka minna, riiete järgi võiks arvata, et tegemist on Hells Angelsi liikmega :mrgreen:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Selline käitumine küll kaamerasse ei sobi.
Ilmselt pirukakäru venis esimeses reas (ühesuunaline) ja otsis ülemuse jutu järgi õiget maja nr. Maja number leitud hakkas kohe ka sealt esimesest reast vasakule keerama. Möödasõidul olnud buumeri inglil keris üle. Heaks ei kiida, aga mõistan.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Madlobster kirjutas:

Selline käitumine küll kaamerasse ei sobi.
Ilmselt pirukakäru venis esimeses reas (ühesuunaline) ja otsis ülemuse jutu järgi õiget maja nr. Maja number leitud hakkas kohe ka sealt esimesest reast vasakule keerama. Möödasõidul olnud buumeri inglil keris üle. Heaks ei kiida, aga mõistan.

WTF?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

That kind of F***, et kui sa tsikliga oma kaalika sellise ("nihujaaaaa" silmad suured peas nagu eile sündinud madakaskari puuahvil) pärast viltu otsa sõidad.
Selline närvikava liiklusesse küll ei sobi aga samuti ei sobi liiklusesse selline "nihujaaa". Lisaks veel, et kui otsasõitu vältides enda sõiduki puruks sõidan ei kata kindlustus midagi kuna avariid kahe sõiduki vahel ei olnud (üks tuttav viskas ka ennast enne kokku põrget tsikliga maoli maha ja tsikkel autot ei puutunud, kindlustus saatis pikalt, ise olid loll ja kukkusid)

Nihujaaa aga ajab silmad punni ja ei saa mitte muhvigi aru. Et siis veelkord ma ei õigusta teiste vara ja sihverplaadi ümber tuunimist aga mõistan, miks seda vahest tehakse.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tõnis vast ei märganud Piipzu videolinki. Ma ka ei märganud ja lugesin samuti WTF?!, siis vaatasin uuesti ja sain lõpuks pihta

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma nüüd väheke parandasin oma postitust

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kuna kõik eeldavad oma kogemuste põhjal seda, mis videost välja ei tule, ehk siis mida see pirukas valesti tegi, et ära teenida kurikaga vehkimist, siis lahmin ka ühe teooriaga, et pirukas kaks-kolm kvartalit bmw-st eespool keeras kõrvaltänavast välja ja maja numbrit otsides ei võtnud linnakiirust üles vaid tiksus kõvasti alla lubatu, pemmivennal aga jäi eelmisel õhtul peenise suurus tõestamata ja öö läbi ei saanud magada ja vererõhk oli tänu sellele nii laes, et tundus, justkui pirukas oleks napikaga ette keeranud.. no ja tulemus käes :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

elektromargu kirjutas:

Kuna kõik eeldavad oma kogemuste põhjal seda, mis videost välja ei tule, ehk siis mida see pirukas valesti tegi, et ära teenida kurikaga vehkimist, siis lahmin ka ühe teooriaga, et pirukas kaks-kolm kvartalit bmw-st eespool keeras kõrvaltänavast välja ja maja numbrit otsides ei võtnud linnakiirust üles vaid tiksus kõvasti alla lubatu, pemmivennal aga jäi eelmisel õhtul peenise suurus tõestamata ja öö läbi ei saanud magada ja vererõhk oli tänu sellele nii laes, et tundus, justkui pirukas oleks napikaga ette keeranud.. no ja tulemus käes :D

Venijad saavad kõrval teemas molli :D :D :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

parim nali on minumeelest ikka see, et neil bemsuvendadel ongi reaalselt pudrunuiad autos :lol: huvitav kas varsti hakkavad ka üksteist üle trumpama ja panevad mingeid modifikatsiooni nuia külge, nagu oli seal kuskil arvutimängus, mille sobiv nimi oli vist dying (head)light :bsmile:

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Vaadates seda videot... meenus miski koolipäevilt :mrgreen:

Hoiatusvärvuse ehk aposematismi all peetakse silmas värvide kombinatsioone, millega saakloom signaliseerib oma söödamatusest röövloomale (Poulton, 1890).


TarvoE
Postitusi: 82
Liitunud: 22 Aug 2013, 10:31
Tsikkel: Buell XB12S 2007
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas TarvoE »

Tuleb välja, et tegu on kirgliku kalamehega: http://www.postimees.ee/3890035/usutlus ... n-kalamees

Suzuki Savage Bobber 1995
Yamaha MT-03 2009
KTM Super Duke 990 2006
HD Street 750 2017
Buell XB12S 2007
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen ka kalamees ja kujutan juba ette, kuidas kõnealune tegelane haugi mööda paadipõhja kurikaga taga ajab. Tõenäoliselt ta ei tea, et tegelikult kalad hoopis uputatakse pilssi ära.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Noh situatsioon oli "kalamehe" kirjeldusel täpselt see, mida ma arvasin.

Tsitaat delfist: Varasemad sarnased juhtumid on näidanud, et selline käitumine on tugev hoop kaasliiklejatele turvatundele.

Kui ma päris aus olen siis mina kardan oluliselt rohkem nihuijaaasi kui "kalamehi" Et see turvatunde küsimus ei ole nii ühepoolne.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Noh situatsioon oli "kalamehe" kirjeldusel täpselt see, mida ma arvasin.
Tsitaat delfist: Varasemad sarnased juhtumid on näidanud, et selline käitumine on tugev hoop kaasliiklejatele turvatundele.
Kui ma päris aus olen siis mina kardan oluliselt rohkem nihuijaaasi kui "kalamehi" Et see turvatunde küsimus ei ole nii ühepoolne.

Et kui sulle ei meeldi miskit (vale kiirus või sobimatu näolime) siis kaaskodanikule molli andmine on igati õigustatud tegevus? Hea suhtumine. Kui osavõtt kaaseagse sootsiumi elust nii stressitekitav on siis peab kas kodus püsima või pikajalisele ravile minema.

Isiklikust kogemusest räägin: Ühel eelneval talvel sõitsin mööda "järvevanat" tehes möödasõidu mitte kõige uuemast kallimapoolsest sõidukist (BMW/Audi/Mercedes vms). Kliimale kohaselt oli tee peal siin-seal lörtsilärakaid. Ühest sellisest pritsis möödasõidetavale sahmakas esikaasile. Sellele järgnes kohene aktsioonfilmilik tagajamine, mis päädis kurikaga K-rauta parkas vehkiva "kalamees-pesapallisõbraga". Ei olnud üldse naljaks.

Mõtisklesin takkajajärgi, et kui ma oleks autost sõra või pagasist matkakirve krabanud ja virutanud, et kas oleks hädakaitse piiride üleatmine olnud või mitte.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”