Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas efendi »

Küsimus pole tegelikult rattamargis või laiemalt üldse tsikliga sõitmises. Mnn on mnn sõltumata sellest mille seljas ta liikleb. Ei ole juba ammu põhjust arvata, et kõik tsikliinimesed on vahvad ja toredad, nende hulgas on tõpraid samapalju kui üldpopulatsioonis. Selektsioon võib toimuda vast mõne klubi raames vms liikumise puhul kus "liikmed" saavad sisse soovituse ja katseaja kaudu. Sellisel juhul sõltub jälle palju sellest, milline on see punt ja selle väärtushinnangud, seega ei tee lihtsalt mingi logo kandmine ka kellestki usaldusväärsemat seltsimeest.

Samamoodi kehtib see ka teistpidi - seesama legendaarne sildistamine et "kõik bemmi/audi/lisa oma valik mehed on m*nnid". Inimene paljastab oma olemuse tegude ja sõnade kaudu ning sellest peaks ka lähtuma hinnangute andmisel. Kõhutunne aitab ka vahel.

Tegelikult kehtib see printsiip enamvähem igal pool.

madmax kirjutas:
Vint kirjutas:

Tõsi ta on- sildistama kiputakse liigagi kergekäeliselt.
Ma viskaks siia võrdluseks veel Harrika mehed, kes mõne meelest on nagu mingi tsiklimaailma eliit. :bsmile:

Ennekõike nende endi meelest ...

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Romka »

urmas66 kirjutas:

....Vana autoga joonelepanemine on tunduvalt kõvem, kui vanas autos mees roolis. Meil oli naise auto 98a 2,0 Mondeo, aga samas igati korralik, mootor natuke ka järele aidatud, korralik rehv ja velg ning taga ka tehase tiib. Vahel, kui oma auto hoolduses, sõitsin sellega ja täiesti häiris, kuidas üritati nö kohta kätte näidata......

Näiteks terve Jõgeva on täis 25km/h sõitvaid ja õlikärsakat ajavaid Mondeoid, eriti 5 kuupäeva paiku roomavad kuskilt urgastest välja. Roolis poolpimedad ärajoonud vanurid, kellel oleks ammu aeg autot enam mitte juhtida.
Sellistest sõidan igal juhul mööda.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei selliseid on täis ka terve tallinn :lol: ja mitte 5nda paiku vaid iga kell.
eesti viimase aja suurim trend ongi sõita igal pool, igal ajal "moodsalt ja euroopalikult" aeglaselt ja hästi turvaliselt. sest see ju säästab kütust ka ja inimelusid :lol: suvel vähemalt -10 ja talvel vähemalt -25


Teema algataja
wend

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas wend »

No ei saa ka mitte vaiki olla. See pidurdamine enne kaameraid ja üldse liikumine 90 alas 80-85 on vist viimase aja komme. Tuleneb ilmselt sellest, et inimestele antakse kindel teema koolist või siis ei ole enam oma peaga võimelised mõtlema. Et nagu peaks olema äpp, et minna pellarisse või sööma. Vanamees nimega Orwell kirjeldas seda juba ammu.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

wend kirjutas:

No ei saa ka mitte vaiki olla. See pidurdamine enne kaameraid ja üldse liikumine 90 alas 80-85 on vist viimase aja komme. Tuleneb ilmselt sellest, et inimestele antakse kindel teema koolist või siis ei ole enam oma peaga võimelised mõtlema. Et nagu peaks olema äpp, et minna pellarisse või sööma. Vanamees nimega Orwell kirjeldas seda juba ammu.

Oot, kas õige mees korjab igalt töötavalt kaameralt trahvi koju ja mida suurema seda parem?
Või mida sa tahtsid öelda?


Teema algataja
wend

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas wend »

mx77 kirjutas:

Oot, kas õige mees korjab igalt töötavalt kaameralt trahvi koju ja mida suurema seda parem?
Või mida sa tahtsid öelda?

Kindlasti mitte ei pea korjama trahve. Mul omal on üks ja seegi on sõbraga roolis.Maksin ära ja kõik. Ma lihtsalt tahtsin öelda, et pole vaja võtta kiirust alla kaamera ees. Sõida rahulikult 90-95 ja kõik on OK. Ja mõtlema peab ikka oma peaga !!!! Või meeldib sulle ka keeldude ja käskude maailm???? Mulle ei meeldi. Ju ma olen debiil. Tundub, et suhtlen motospordi inimesega???


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

selline mõttemaailm ilmselt ongi see, mis vastavat totrust külvab. et kuna JUMALA EEST ei tohi kuskil üheltki kaameralt kuangi seda trahvi saada siis pigem sõidame 80'ga...ja noh kuna kaamera võib ju "iga põõsa taga olla" siis sõidamegi koguaeg alla lubatu. ja eks muidugi auto spido järgi ikka, mis näitab eranditult minimaalselt 5 vähem.
mina olen saand kaameralt trahvi nii, et sõitsin (gps järgi) 10 üle, käis plõks ja maksta tuli 12 euri. kuskil kuni 6-7 üle need pauku ei tee. mis ei tähenda, et kõik peaksid kõigest väest üritama just 6-7 üle sõita kaamera ees, küll aga tähendab see seda, et ALLA piirkiiruse sõita on idiootsus ja liikluse takistamine.

varsti vaatavad tähtsad onud muideks, et näe kurat kaamerad ei too enam hästi sisse ja inimesed on hakanud kõik aeglasemalt liikuma. no järelikult tuleb piirkiirusi alla tõmmata sest praegused on liiga kõrged ja ebaturvalised ning nende järgi sõidavad vaid "üksikud hullud". siis saame sildid 40, 60 ja 80 ning sõitma hakatakse varsti vastavalt 25, 45 ja 60ga. ja autod peavad samal olema HIRMUS turvalised, suured, võimsad ning uhked. täielik idiootide kommuun on see estlandia :D

hälvikutest rääkida siis täna õnnestus kõigest 5 minutise sõidu jooksul järvavanal kohata tervelt 2 täiesti paadunud hälvikut. üks sõitis selgelt tagapool vasakul ühtlase kiirusega ja kui hakkasin reastuma siis sõna otseses mõttes pressis end minu ja teepiirde vahele, seejärel mitte isegi kiiremini sealt vahelt ära kadudes (mitte, et tal ees väga palju kuskile üldse minna oleks olnud) vaid jäädes lihtsalt huiama, rammimisliigutusi tegema ning siis kui mina olin plekimõlkimist vältides paremale poole tagasi tõmamnud lõpuks veel demostratiivselt mulle sinna ette keerates. krt vot sellist asja ma pole varem vist liikluses mõelnudni, aga tollele tolgusele mõtlesin küll täiesti tõsiselt järgneda tema sihtpunkti ning siis lihtsalt vaeseomaks taguda. kahjuks või õnneks oli kellaajaks minek teise kohta :S järgmine turakas aga end kaua oodata ei lasknud...mingi land cruiseris kükitav päikseprillidega paks vanamees lihtsalt sõidab sõna otseses mõttes TÄPSELT keskjoone peal ega lase endast vasakult kedagi mööda :shock:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Will, ma ei ütleks, et meil sõidetakse aeglaselt. Ma panen tavaliselt püsika 100 peale, sest siis ei pea kaamerate pärast tõmblema ja keegi mul eriti jalgu ei jää.


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

need kogemused ilmselt erinevadki nagu öö ja päev...mina ka veel kuskil noh poolteist kaks aastat tagasi ei oleks öelnud. õigemini siis oli niipidi, et vahel kuskil keegi venis, temast sõideti lihtsalt mööda ja no big deal. nüüd aga olukord pöördunud vatupidiseks. eks sõltub ilmselt, kus keegi sõidab ka. minu marsruutidel igatahes on venijad juba enamuses ja neid tekib aina juurde...või noh, mis seal seal 10 autose rivi lõpus muud teha saadki kui kaasa venida. (mõtlen siis autojuhte, mitte tsikliste)


Teema algataja
wend

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas wend »

will111 kirjutas:

selline mõttemaailm ilmselt ongi see, mis vastavat totrust külvab. et kuna JUMALA EEST ei tohi kuskil üheltki kaameralt kuangi seda trahvi saada siis pigem sõidame 80'ga...ja noh kuna kaamera võib ju "iga põõsa taga olla" siis sõidamegi koguaeg alla lubatu. ja eks muidugi auto spido järgi ikka, mis näitab eranditult minimaalselt 5 vähem.
mina olen saand kaameralt trahvi nii, et sõitsin (gps järgi) 10 üle, käis plõks ja maksta tuli 12 euri. kuskil kuni 6-7 üle need pauku ei tee. mis ei tähenda, et kõik peaksid kõigest väest üritama just 6-7 üle sõita kaamera ees, küll aga tähendab see seda, et ALLA piirkiiruse sõita on idiootsus ja liikluse takistamine.

varsti vaatavad tähtsad onud muideks, et näe kurat kaamerad ei too enam hästi sisse ja inimesed on hakanud kõik aeglasemalt liikuma. no järelikult tuleb piirkiirusi alla tõmmata sest praegused on liiga kõrged ja ebaturvalised ning nende järgi sõidavad vaid "üksikud hullud". siis saame sildid 40, 60 ja 80 ning sõitma hakatakse varsti vastavalt 25, 45 ja 60ga. ja autod peavad samal olema HIRMUS turvalised, suured, võimsad ning uhked. täielik idiootide kommuun on see estlandia :D

hälvikutest rääkida siis täna õnnestus kõigest 5 minutise sõidu jooksul järvavanal kohata tervelt 2 täiesti paadunud hälvikut. üks sõitis selgelt tagapool vasakul ühtlase kiirusega ja kui hakkasin reastuma siis sõna otseses mõttes pressis end minu ja teepiirde vahele, seejärel mitte isegi kiiremini sealt vahelt ära kadudes (mitte, et tal ees väga palju kuskile üldse minna oleks olnud) vaid jäädes lihtsalt huiama, rammimisliigutusi tegema ning siis kui mina olin plekimõlkimist vältides paremale poole tagasi tõmamnud lõpuks veel demostratiivselt mulle sinna ette keerates. krt vot sellist asja ma pole varem vist liikluses mõelnudni, aga tollele tolgusele mõtlesin küll täiesti tõsiselt järgneda tema sihtpunkti ning siis lihtsalt vaeseomaks taguda. kahjuks või õnneks oli kellaajaks minek teise kohta :S järgmine turakas aga end kaua oodata ei lasknud...mingi land cruiseris kükitav päikseprillidega paks vanamees lihtsalt sõidab sõna otseses mõttes TÄPSELT keskjoone peal ega lase endast vasakult kedagi mööda :shock:

No see jutt on täpselt 110% õige. Paraku on see meie maailm. Teha pole mitte sittagi. Me võime siin möliseda pikalt, aga ..............

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Linnas loomulikult kõik venivad.. ja jumal tänatud, et venivad.. siis jõuavad natukenegi reageerida, kui korraks nina telefonist välja saavad... kui hakkavad linnas 60 km/h roolis fesaris hängima, siis on ikka eriti pekkis.
See kärsaga nutitelefonis istumine on minu meelest ka peamine põhjus, miks meil hullemad ummikud on, kuna ristmikult jõuab rohelisega üle vaid 2-3 autot 5-6 asemel, kuna esimene stardib alles 20 aastat pärast rohelise süttimist, kui ekraanilt pilku tõstma juhtub...


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

täpselt sama asja peale olen isegi mõelnud...aga aru ma ei saa, et miks ometi sellise asja eest juba trahvi välja pole mõeldud :? riik saaks ju kenasti rikastuda, politsei saaks omale palgad välja teenida ja ehk isegi leebuks see totaalse venimisi idiootsus natukene.


Teema algataja
wend

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas wend »

will111 kirjutas:

täpselt sama asja peale olen isegi mõelnud...aga aru ma ei saa, et miks ometi sellise asja eest juba trahvi välja pole mõeldud :? riik saaks ju kenasti rikastuda, politsei saaks omale palgad välja teenida ja ehk isegi leebuks see totaalse venimisi idiootsus natukene.

No mõne ameti ametnikud pole päris pädevad. Paraku!!!

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Loen siin kogu seda kupatust ja vägisi tekib tunne, et ma olen ikka tõsine hälvik :ner:
Ma hoian koguaeg +20 navi järgi. Peaasi,et jääks lg1 piiridesse, et keegi koorikute kallale ei läheks. Samas ühtegi hullu möödasõitu ei tee ja peeglisse oskan ka vaadata. Nojah, kaamera ees tuleb ikka 95 peale tõmmata, muidu peab piltide jaoks albumi ostma. Mõned ilusad (kuigi mustvalged) pildid olen ikka saanud aastate jooksul :)
Kuna ma enamus aega liigun väljaspool Eestit, siis peab mainima, et seal ma spidokat põhimõtteliselt ei vaatagi, kui siis ainult 30 ja 40 märkide mõjualas.Seal ei anta mitte midagi andeks. Igalpool mujal käib liikumiskiirus vastavalt võimalusele ja üldise liiklusvoolu kiirusele. Ja ühtegi politseinikku ei koti, et 70 märgi alas kõik tuima näoga 100-ga kulgevad.
Peaasi, et ei hakka ridade vahel tõmblema või mingeid muid imelikke manöövreid tegema. Siis nopitakse kiiresti kuhugi mahasõidule vestlema. :roll:
Korra olen jah 70 alas politseionudega vestlema pidanud, kui avastasin, et 100-ga vasakpoolses reas jäin mingile hallile Saabile jalgu. Tõstsin vähe tempot, et saaks eespool rida vahetada ja ennast jalust ära koristada, aga enne reastumist tuli tagumisest autost igavesti huvitav sähviv puna-sinine disko :ner: Sai jälle 10 minutit tee ääres vestelda :)
Ja et ma ikka kindlasti hälviku mõõdu välja annaks, siis Eestis kulgen tavaliselt Bayerlasega, tagastangel veel lisaks kiri kah, et Märkan Mootorratturit :wack:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas AzA »

Meie liikluskultuuris on põletavamaid küsimusi, kui siin seal pisike kiiruse ületamine.
Näiteks selline juhus, et kiirabi eest ära kobides uuesti teele tulles mööda sõidetakse on UK-s mõeldamatu.
Armsas Pärnus järjekordselt üleeile nii juhtus. Õnneks harjunud ratta seljas pead kruttima.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas indumen »

will111 kirjutas:

minu marsruutidel igatahes on venijad juba enamuses ja neid tekib aina juurde...või noh, mis seal seal 10 autose rivi lõpus muud teha saadki kui kaasa venida. (mõtlen siis autojuhte, mitte tsikliste)

mitte paha pärast üldse, lihtsalt arutelu tekkimise huvides ja minu isikliku hälvikmustri selgitamiseks, kes on suurem hälvik kas see kes esimesena mööda ei lähe, see kes päris esimesena venib, või see kes 30+ autot tagant poolt saab mõne üksiku möödasõiduga mööda kõigist (kui paar korda on pidanud juba tln-tartu peal 60ni pidurdama, sest lõõtsaefekt tekib meeletu sellises kolonnis :wack: )

venijad ja kaamerad käivad käsikäes eriti tipptunni ajal, siinkohal ei väsi levitamast ametlikku infot et esimene pauk tuleb alles 7 üle, niiet spido järgi tehase rehvimõõduga võib rahulikult 10 üle hoida :bsmile:

http://www.mnt.ee/index.php?id=25091

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

mina liigitaks esimesed kaks võrdsetest hälvikuteks...see, kes sõidab põhjuseta alla piirkiiruse ja see, kes jääb tema selga passima. samas eks kõik oleneb konkreetsest olukorrast. ma ei ütle, et on välistatud, et näiteks see esimene auto (või juht) tõesti ei saa mingil põhjusel kiiremini sõita. omalgi oli mõni aeg tagasi, no pärnust sõitma hakatas mootoril mõni silinder ei tööta lihtsalt enam ja maanteel mitte mingi valemi auto üle 80 ei lähe :D
aga vot sellisel juhul on suurimad hälvikud ikka need, kes sinna sappa kogunevad sest selle koha peal võiks inimene ju ometi aru saada, et mida rohkem kogunetakse, seda pikem saba tekib.
mõnikord võib hälvik olla ka rivi lõpust möödada üritaja, kuid ausalt öeldes mina isiklikult ei ole viimasel ajal praktiliselt näinud teedel, vähemalt maanteedel autosid, mis üleüldse ületaksid VÄGA palju lubatud kiirust. see kui keegi tahab sõita näiteks 90 alas 105'ga (ehk spido järgi 110 või natuke peale)...no jumala eest, las sõidab! mina seda mingisuguseks reaalseks seaduserikkumiseks ei pea. ühesõnaga, ma arvan, et inimesed kes tahaksid maanteel sõita lubatud kiirusega või ka natuke kiiremini, ei oleks kuskilt otsast hälvikud.

aa muide, ühel juhul mul tegi kaamera plõksu ära +5 juures...aga see oligi üks kaamera, pärnu maanteel :D ma ei tea miks just see niimoodi on konfitud, ju ikka oli tarvis pigistada neid trahvisummasid maksimaalselt! muidu vist on jah pigem miski +7 alates teema

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma olen täna äärepealt ühele ette sõitnud. :shock:

Ratas süsimust, esituli põles väga kehvalt,juht ka süsimustas ning kiirus oli keskmisest liiklusvoost oluliselt kiirem. Taustaks oli must kaubiks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Villem »

ranel kirjutas:

Ma olen täna äärepealt ühele ette sõitnud. :shock:

Ratas süsimust, esituli põles väga kehvalt,juht ka süsimustas ning kiirus oli keskmisest liiklusvoost oluliselt kiirem. Taustaks oli must kaubiks.

Ja sa kardad, et sa oled teise hälviku pärast ise nüüd hälvik? NOOOT!!!! :bsmile:

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

ranel kirjutas:

Ma olen täna äärepealt ühele ette sõitnud. :shock:

Ratas süsimust, esituli põles väga kehvalt,juht ka süsimustas ning kiirus oli keskmisest liiklusvoost oluliselt kiirem. Taustaks oli must kaubiks.

Ega musti kohvreid küljes polnud?
Mul on see esituli nii nagu ta on :wack:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ranel »

simp kirjutas:
ranel kirjutas:

Ma olen täna äärepealt ühele ette sõitnud. :shock:

Ratas süsimust, esituli põles väga kehvalt,juht ka süsimustas ning kiirus oli keskmisest liiklusvoost oluliselt kiirem. Taustaks oli must kaubiks.

Ega musti kohvreid küljes polnud?
Mul on see esituli nii nagu ta on :wack:

Tartus oli Riia tänaval. Aga jah, päris halb on selline must kombo. Mingi rõngastuli oli ees. Rohkem ei märganud, kuna olin ametis piduri tallamisega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 82
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

Täna siis esimene öö veedetud oma uues elukohas ja hommikul veits enne kaheksat juba hea tervitus majarahva poolt, nimelt vaatan akast välja ja näen et naabrimees on oma autoga mu tsikli kummuli tagurdand. Ise seisab lõbusalt ratta kõrval ja küsib "noh pratan kas kutsume politsei ka we?" õnneks kukkus ratas murupeale parempoolse silindrikaane peale ja ei olnud häda midagi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

aa muide, ühel juhul mul tegi kaamera plõksu ära +5 juures...aga see oligi üks kaamera, pärnu maanteel :D ma ei tea miks just see niimoodi on konfitud, ju ikka oli tarvis pigistada neid trahvisummasid maksimaalselt! muidu vist on jah pigem miski +7 alates teema

Eestis on kaamerad seadistatud ,nii et +4 on veel lubatud ja +5 teeb pildi ära.See on kuskil maanteameti või mingil muul lehel ka kirjas.Mujal maailmas on ikka suht palju rohkem.Leedus oli vist +12 või midagi sinna kanti,Soomes oli vanasti ka umbes sama.Poolas GPS järgi +10 ei tee midagi,just äsja korduvalt kontrollitud,aga kui piisavalt üle,siis teeb ka tsiklile pildi ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2505
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas:
will111 kirjutas:

aa muide, ühel juhul mul tegi kaamera plõksu ära +5 juures...aga see oligi üks kaamera, pärnu maanteel :D ma ei tea miks just see niimoodi on konfitud, ju ikka oli tarvis pigistada neid trahvisummasid maksimaalselt! muidu vist on jah pigem miski +7 alates teema

Eestis on kaamerad seadistatud ,nii et +4 on veel lubatud ja +5 teeb pildi ära.See on kuskil maanteameti või mingil muul lehel ka kirjas.Mujal maailmas on ikka suht palju rohkem.Leedus oli vist +12 või midagi sinna kanti,Soomes oli vanasti ka umbes sama.Poolas GPS järgi +10 ei tee midagi,just äsja korduvalt kontrollitud,aga kui piisavalt üle,siis teeb ka tsiklile pildi ära.

Kaamerate seadistus:
https://www.mnt.ee/et/tee/kiiruskaamera ... enetlemine

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas:
urmas66 kirjutas:
will111 kirjutas:

aa muide, ühel juhul mul tegi kaamera plõksu ära +5 juures...aga see oligi üks kaamera, pärnu maanteel :D ma ei tea miks just see niimoodi on konfitud, ju ikka oli tarvis pigistada neid trahvisummasid maksimaalselt! muidu vist on jah pigem miski +7 alates teema

Eestis on kaamerad seadistatud ,nii et +4 on veel lubatud ja +5 teeb pildi ära.See on kuskil maanteameti või mingil muul lehel ka kirjas.Mujal maailmas on ikka suht palju rohkem.Leedus oli vist +12 või midagi sinna kanti,Soomes oli vanasti ka umbes sama.Poolas GPS järgi +10 ei tee midagi,just äsja korduvalt kontrollitud,aga kui piisavalt üle,siis teeb ka tsiklile pildi ära.

Kaamerate seadistus:
https://www.mnt.ee/et/tee/kiiruskaamera ... enetlemine

Krt,siiani olin selle +4-ga arvestanud,aga tuleb välja,et mälu petab :D
70 alas: 73 km/h (kaamera seadistus koos laiendmääramatusega 77 km/h) kuidas seda laiend määramatust mõista? Et siis justkui alates 77 läheb rahalugemiseks? Ma olen tartu mnt-lt Annast meie juhtidele tehtud trahve, näinud kaks korda 75-76-e eest.Seal 70-ne ala.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas joel »

Sellest tuleb aru saada nii, et ükski mõõteriist ei ole absoluutselt täpne, vaid tema mõõtetulemus esitatakse koos mõõtemääramatusega ja tõenäosusega x% jääb õige tulemus määramatuse piiresse. Reaalselt ilmselt keegi kaameraid kuskile suunas timmima ei hakka, vaid nad kalibreeritakse võimalikult täpselt õiget tulemust mõõtma ja seadistatakse näiteks 90 alas 97 pealt pilti tegema. Sellest lahutatakse mõõtemääramatus maha ja pannakse kirja, et sõitis vähemalt nii-ja-nii mitu km/h (jättes lisamata juurde, et tõenäosusega x%, kuna tõenäoliselt on usaldatavustase valitud piisavalt suur ja x > 99%). Kui nüüd jäi mulje, et gps-i järgi võib julgelt 96 km/h sõita ja pildi peale ei jää, siis tasub arvestada, et ka gps-i näit ei ole absoluutselt täpne ja alati võib juhtuda, et gps eksib pisut allapoole ja kaamera pisut ülespoole ja tehaksegi trahv ära.

Joel
Kasutaja avatar

siim83
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Veebr 2008, 10:13
Asukoht: Tartu
Tänanud: 11 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas siim83 »

urmas66 kirjutas:
Maaks kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Eestis on kaamerad seadistatud ,nii et +4 on veel lubatud ja +5 teeb pildi ära.See on kuskil maanteameti või mingil muul lehel ka kirjas.Mujal maailmas on ikka suht palju rohkem.Leedus oli vist +12 või midagi sinna kanti,Soomes oli vanasti ka umbes sama.Poolas GPS järgi +10 ei tee midagi,just äsja korduvalt kontrollitud,aga kui piisavalt üle,siis teeb ka tsiklile pildi ära.

Kaamerate seadistus:
https://www.mnt.ee/et/tee/kiiruskaamera ... enetlemine

Krt,siiani olin selle +4-ga arvestanud,aga tuleb välja,et mälu petab :D
70 alas: 73 km/h (kaamera seadistus koos laiendmääramatusega 77 km/h) kuidas seda laiend määramatust mõista? Et siis justkui alates 77 läheb rahalugemiseks? Ma olen tartu mnt-lt Annast meie juhtidele tehtud trahve, näinud kaks korda 75-76-e eest.Seal 70-ne ala.

Laiendmääramatus on kaamera võimalik viga, ehk +4 km/h. Trahvi veel ei väljastata, kui lisaks veale on kiirus üle üks või kaks kilomeetrit tunnis. Sealtmaalt ülespoole aga küll, ehk siis laiendmääramatus pluss kolm võrdub 97 km/h. Nimetatud kiirusega saab optimistlikult meelestatud inimene tellida üheksaeurose fototeenuse, pessimist maksab trahvi. Ja iga kilomeeter tunni kohta lisab teenusele kolm eurot juurde. Seda kuni +40 km/h, kustmaalt läheb teema üldmenetluse alla ja juht kutsutakse vaibale


will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

paistab, et need tegemised on ümber häälestatud vaikselt. igatahes hiljuti sain +6'ga ära ja numbes oli juba 12 eurot. pärast veel mõõtsin üle, et palju see auto kiirus siis ikkagi täpselt selle pulga juures täpselt on. tõsi küll see oli 70 ala kaamera, aga olen sealt varem korduvalt umbes +6-7 läbi sõitnud.
selgelt on ka näha kohe, et neid ära saajaid on peale minu veel palju teisigi olnud sest pooled juhid juba pidurdavad seal lausa 60 peale

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Jah. Midagi on muudetud. Varem sai 70 alas püsikaga 80ga sõita (gps näitas 76/77), pilti ei teinud. Nüüd ei saa enam, aga trahvi sain 9 euri. Kuu tagasi ei teinud pilti.

56271134

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

tundub, et kütuseaktsiisi plaan läks härradel ikka sügavale aanusesse, papp läheb lätti ja nüüd tuleb imeda alternatiivsetest aukudest raha välja :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”