Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
SigSauer

Lugemata postitus Postitas SigSauer »

kuis sa oled nüüd see sama riceboy, kellega sai mõni aeg tagasi koos üks tiir linnavahel tehtud, siis kõik mida kirjutad on õige aga Sa peaksid arvestama eelkõige üldisi liiklusolusid ja need ei ole sellised, kus sõita alati lubatud 50km/h ja põhimõtteliselt trotsida üldist liiklusvoolu. Ntks Lätis on asi minu kogemuste kohaselt veel hullem, seal hakatakse kohe tuututama kui nähakse, et mõni tsiklimees sõidab aeglasemalt kui üldine liiklusvool. Ja kui ma õieti mäletan, siis sõitsid sisuliselt tühjal trassil, kus oli lubatud 110km/h ka 80 km/h ja jäid seetõttu väga pikalt meist maha, mulle arusaamatu tegevus aga noh, eks igaüks teeb omad valikud. :D

ohutut liiklemist siis 8)


Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Lugemata postitus Postitas simp »

Raitz kirjutas:
Imho ei keela keegi olla seadusekuulekas, aga seda võiks ikka selliselt teha, et sellega teistele ajudesse ei käidaks.
Et kui kõik rikuvad räigelt seadust siis sina peaksid laskma neil seda vabalt teha?
Näiteks siis:
Kui keegi käib tänaval noaga ringi ja tapab enamuse keda näeb siis sina peaksid lihtsalt laskma tal seda teha ja kõik?
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Simp, sinu näite põhjal ei tohiks noaga kõigi killimine olla ajudele käiv.Kuigi ta seda on.
Sõida teistest kiiremini, sõida ridade vahelt, tee sõida kasvõi pea peal - aga ära sellega kedagi sega.See oli Raitzi mõte.
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

simp kirjutas:
Et kui kõik rikuvad räigelt seadust siis sina peaksid laskma neil seda vabalt teha?
Näiteks siis:
Kui keegi käib tänaval noaga ringi ja tapab enamuse keda näeb siis sina peaksid lihtsalt laskma tal seda teha ja kõik?
Ma kirjutasin, et minupärast sõidetagu mööda maanteed 70km/h kui mingi sisetunne seda teha käsib (SIMP LOEB: sõidetakse oluliselt erinevalt üldisest liiklusvoolust), aga NORMAALSED inimesed teevad seda selliselt et ülejäänud inimesed ka liigelda saavad, st et näiteks 4 realisel teel sõidetakse parempoolses reas ja oma rea parempoolses servas.
Sama kehtib IMHO ka linnas (asulas)
Mis puutub siia sinu ajuvaba näide massimõrvast vs "räiged seaduserikkujad" kes Peterburi maanteel räigelt 110 või 120 km/h kihutavad, siis mida head peaks ma nägema Ped******des kes 110 alas 100ga vasakpoolses reas "maailma parandavad"?
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi
Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Raitz liikluskorralduse ministriks! You got my vote!
ps: kui tahate teha uurimistöö "hälvikute" alal siis tere tulemast Rakverre. linnatänavatel keskmine kiirus 35 (kui mind (autoga) ja paar taksojuhti mitte arvestada) ja linnavälistel teedel siis 70. Pargitakse lollimates kohtades mis hullult segab liiklust. Politsei maja esisel zebral on alati mõlemal pool teed vaade blokeeritud pargitud autodega (eeskirjades oli vist mainitud 5m zebrast?). Tihti jõudes ristmikule hakatakse mõtlema , et mis edasi saab... kord selgusele jõdes hakatakse rooli keerama, no ja igaks juhuks lükatakse ka suunatuli sisse. Sõidetakse ühesuunalistel vasta, oodatakse kõrvalrea rohelist tuld olles parempööre reas "anna teed" märgi all (foorita rida) või sooritades vasakpööre fooriristil peatatakse RISTUVA tee punase tule alla :roll:
Ühesõnaga meeletult lõbus liiklus meil (lol) kui töö viib tallinna, siis sealses liikluses lust lasta, kui just tipptund pole, siis muutuvad juhid oinasteks ja tormavad igat rismiku blokeerima millegipärast.
Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

jami
Postitusi: 107
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:24

Lugemata postitus Postitas jami »

Ükspäev mõtlesin sihukese mõtte välja: liiklemine on nagu seks.
Eks igaüks meist tahaks olla meister-seksija. Ent me pole seda enamasti mitte. Paljud usuvad oma oskused mõlemas vallas olevat piisavad pretendeerimaks kaasliiklejate (seksijate) heakskiidu. Kas see ka nii on tuleb ehk edaspidisest välja.

Lahkaks pisut oma esmapilgul volilt võetud võrdluse erinevaid tahke.
Liiklejad nagu ka seksijad jagunevad mitmetesse kategooriatesse: on selliseid, kes mõtlevad vaid isiklikule rahuldusele, ehk siis kasutavad hetkevõimalusi eriti egoistlikult ära, arvestamata "kaasliiklejaid". Neid tavatsetakse liikluses nimetada "süstijateks" - kus vaba koha leiavad, sinna torkavad. Harilikult liiguvad nad "tillipikendustel". Ent juhtub ka selliseid, kellel justnagu polekski seda klassikalises mõistes "tillipikendust" (ekvivalendiks tavatsetakse siinkohal pidada kolmetähelist automarki), vaid näiteks nõelub ta sulle tuldpurskava 06-ga nina alla. Neid tahaks ma nimetada lihtsalt noorusest kogenematuks "liiklejaks". Nad käituvad filmide, ajakirjade ja naabripoiste suitsevate suude õpetuste järgi, millel ju "tavaliiklusega" mingit pistmist pole. Eks me ju kõik ole püüdnud "olla kõiges parim".

Siit edasi liikudes tahaks kirjeldada nn "ideaalliiklejat":
reeglina on ta "kaua liigelnud", tal on olnud kasutada kaugelt rohkem kui üks "liiklusvahend". Kui mitte, siis vähemalt tunneb ta seda seda ühte läbi ja lõhki, et tagada talle optimaalne "liiklemine". Selle kategooria alla kuulub siiski üks alamliik. Vanasti polnud võimalik ühest küljest majanduslikult ja teisest eetiline omada rohkesti "liiklusvahendeid". Seetõttu kohtab tänavatel hallipäiseid dzentlmene oma 412. roolis, kes reeglina hoiavad "partnerit" hoolega, ent mingitel ootamatutel momentidel turgatab noorpõlv KIM-10 roolis meelde ja sumpast vikerkaare paiskudes "põletavad" peateele ette näiteks 140km/h "liiklevale" R1-le.

Olen tähele pannud, et "liikluses" on peaasi olla teineteisele kasulik. Kui märkad "kaasliiklejate" vajadusi ja rahuldad need, võid alati kindel olla, et hetke pärast saad tänuavalduse. Teine asi on nn ülesõitmine. On selliseid "liiklejaid" kes sinu parimaid soove enda huvides ära kasutavad ja su hiljem pika ninaga jätavad, ehk jälle ei anna oma soovidest, näiteks suunatulega, üldse märku ja vajuvad sust üle, ilma sind märkamatagi.

Eelnvatest postidest võis lugeda "liiklemise" pinnast. Kui on hea asfalttee, siis läheb "liiklemine" justkui "siidi sees". Kui kuskil pinnatakse teed siis "liikleks" nagu kõrrepõllul. Õige "liikleja" leiab ka kõrrepõllul optimaalsed "liiklusvõtted", sest ta armastab "liiklust"!!! Ta liikleb seal tõesti aeglasemalt kui siidivennad, aga ta kasutab liiklusvahendit "kaasliiklejate" suhtes õigesti.

Mis ma lõpuks öelda tahaks on see, et hea "liikleja" ei "liikle" ainult endale, vaid ta rõõmustab kõiki oma "kaasliiklejaid" tähelepanu ja osavõtlikusega. Samuti loob hea liikleja ka väikese ja lahja "liiklusvahendiga" sujuva ning kõigile meeldiva "liiklusõhkkonna"




Aprillis Pegasuses!!!

Teema algataja
Tamps

Lugemata postitus Postitas Tamps »

:D
No offence aga selle eelmise postituse liiklemise ja seksi vordlus naib pisut punnitatud. Ehk on see on tingitud hilisest kellaajast.
Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Hälvik-...

Lugemata postitus Postitas miilits »

Minule "JAMI" seisukohad meeldivad.
Eile pidin viima oma tööauto ca. 30 km kaugusele põhibaasi, auto vasaku ratta pidurimanset lendas üleeile välja ja teate kui HEA oli pärast istuda teise masinasse, millel võisin ka piduripedaali puudutada, täitsa kalf kohe.
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Jami leid on kuldaväärt :)

Kisub huumoriks aga see linnas ringipaarutav tsiklipunt on siis vist grupiseks :) ?
Kasutaja avatar

KubsiK
Postitusi: 363
Liitunud: 18 Mai 2005, 15:49
Asukoht: põlva/peugeot zenith.

Lugemata postitus Postitas KubsiK »

HeitiKender kirjutas:
Jami leid on kuldaväärt :)

Kisub huumoriks aga see linnas ringipaarutav tsiklipunt on siis vist grupiseks :) ?
irv :D ei see grupikas on päris hea.
rolleriga on veel eriti haige ju siis seksida, proovid küll teistele meelepärane olla, aga kiirust kah ei tahaks ju eriti ületada ja kui keegi enda autoga tagant tuleb, vaatab, ohoo roller, nüüd ma pean tast mööda saama, tavaliselt sõidan ma ikka eriti teeserval, et neil oleks ruumi minust mööda sõita, aga mõni ikka oskab ja sõidab nii lähedalt, et peaaegu riivan teise peeglit.

Jah, ega minagi see parim vast ei ole, on ka liiklust rikutud ja kuidas veel, aga proovin mitte teisi liiklejaid häirida, kuigi enamasti rolleriga autost möödudes teeb see autojuhtidel küll vist meele kurvaks ja neil tekib himu ikka sust mööda sõita.

Tuleb siis vist ikka tagasi hoida enda pusklemisega.
Peugeot Zenith (Y)
Tuula kolmekas 175ccm
Proud Member of SpeedClutch!!
Pilt
Kasutaja avatar

JohnDoe
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Apr 2005, 12:54
Asukoht: Rapla/ Tallinn

Lugemata postitus Postitas JohnDoe »

Väike sõna ka minu poolt.
Tean et tsikkel on alati autost kiirem. niisiis päevasel ajal alati ma kaubikuga ringi liigun, ja olen alati suunaga märku andnud et kebi mööda e. rada vaba. ja blät kui aru ei saada siis ei maksa nagu nuriseda et mööda ei lasknud. ja olen ka märku andnud et ära mööda mine tuleb vastu.
Olen enamuse eelpool rääkijatega päri - sitapäid on kõikjal ja kepp on ikka parem kui jalgpall... vaatame seda siis tugitoolist või teeme ise! :)
Heip tuletan meelde et päevasel ajal pliis sõitke täistuledega krt ei paista muidu välja kui mõni tropp hakkab mööda sõitma ja vastu tulete teie - kuskilt kaugelt, ma võin näha seda kuid enamalt jaolt need kes möödasõitu alustavad seda ei arvesta- ega pruugi ka aru saada et vastasuunas liikuv tsikkel veelgikiiremini võib vastu tulla.
pikk jutt s**t jutt... -segane kah veel.

NB. sõitke keset oma sõidurada muidu sitapead tulevad trügima!
näen seda iga päev.
Elukooli õpilane
pole just viiemees! :)
VEOKITE VARUOSAD!

Käin meeleldi mülkas! :)
56 940 571
Omal poolearuline IZ planeta 350ccm krutitud ja puuritud ning kontaktivaba. -kärnadega! `65a.
... rääkimata JAWA`dest
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

JohnDoe kirjutas:
Heip tuletan meelde et päevasel ajal pliis sõitke täistuledega krt ei paista muidu välja kui mõni tropp hakkab mööda sõitma ja vastu tulete teie - kuskilt kaugelt, ma võin näha seda kuid enamalt jaolt need kes möödasõitu alustavad seda ei arvesta- ega pruugi ka aru saada et vastasuunas liikuv tsikkel veelgikiiremini võib vastu tulla.
pikk jutt s*** jutt... -segane kah veel.
Vastutulevat üksikut valgustäppi nähes peab tõenäoliselt enamik autojuhte seda kauguses olevaks autoks, mitte lähedalasuvaks tsikliks. Ja alustab möödasõitu turvalises teadmises, et teine on veel päris kaugel.
Seda siis sirgel lõigul loomulikult.
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Lugemata postitus Postitas AzA »

numan: sebrani peab jääma jah 5m, aga seda ainult nö sõidusuuna pool.
Enda sõidusuunas tohid sebra taha parkida ilma 5m piiranguta, peamine, et triipudele ei kipu.

Legendaarne postitus Jamilt. On see su enda looming või peab viitama kellegi mõttetööle?
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Villem »

Ohjah... Rakvere ja selle linna üldine liikluskultuur - ei oskagi kohe miskit öelda selle kohta. Just kaks nädalat tagasi oleks vene kooli ees ristmikul autoga mõnusa litaka saanud. Nimelt, raudtee poolt tulles paremale (teatri mäe poole) suunduv rada oli suurema haljastustööde auto (C-kat) poolt kinni ja tema taha oli kogunenud juba trobikond teisi autosid. Kuna ma tahtsin otse minna (tulin raudtee poolt, ees on peatu ja anna teed märk), sõidusuund oli nagunii ristmikust edasi kinni, vasakult veel autot ei tulnud ja ma ei näinud, kas paremalt keegi tuleb (suur auto varjas ära) siis ajasin nina vaikselt kaugemale välja, kuni teise sõidusuunani. Ootasin siis ära kuni paremalt enam kedagi ei tule ja tahtsin liikuma hakata, kui korraga märkasin, et vasakult ligineb mulle süüdimatult üks musta värvi Golf ning see ei kavatsegi hoogu maha võtta, tüüp roolis vahib ise mulle täitsa juhmi näoga otsa. Ei midagi, rapsisin siis kähku käigu sisse, vaatan, Golf juba keerab vastassuunda, aga nüüdseks tuli juba ka paremalt üks auto, mispeale Golf ehmus, keeras oma suunda tagasi, pidurdas rehvide vilinal ning mina panin äkksööstuga kähku ristmikult kahe auto ninaeest tuld. Vedas kõigil. Ka Golf sai napilt enne teist autot pidama, kuna vahepeal oli rivi ühe auto võrra edasi liikunud.

Kuigi jah, seaduse järgi oleks mina süüdi jäänud (oli ju Golf peateel liikuja). Aga no nii palju võiks ju siiski mõistust olla, et nähes et üks suund on nagunii kinni ja sinna enam keegi vahele ei mahu ning ühte suunda on tekkinud paras rodu autosid (raudtee poole) ja lisaks on ühe auto nina ristmikul, siis ei hakkaks oma peatee õigust taga ajama vaid ootaks mõned sekundid ning kogu liiklus oleks jälle korras.
Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Villem kirjutas:
Ohjah... Rakvere ja selle linna üldine liikluskultuur

einohh, nurmaalne ju! :) aga eraldi teema on meil jalakäiad. täna üks jalutas mulle ette (jällegi si..sti pargitud auto tagant, nagu AzA täpsustas, sõidusuuna poolt) nimodi et pidardasin ennast emaseks, ja tibi isegi ei vaatanud minu poole (ega ka teisele poole)
Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

ärge ohkige nii palju nagu eided.
Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

[quote="Villem"]Ohjah... Rakvere ja selle linna üldine liikluskultuur - ei oskagi kohe miskit öelda selle kohtaquote]

Kuidagi kehvasti on jah- jalakäiad peavad enda õigustest kinni, autojuhid ajavad jalakäijaid alla, tsiklitega ei arvesta keegi? Mis jutt :evil: ???? Sõidan tsikliga- ei keera mulle ükski autojuht ette (üksainuke erandjuhtum on) ega peale, otsatagurdamist olen vältinud pagasnikule "koputuse" andmisega :twisted: . Ise kiirust linnas ei ületa, pidurid on korras, sõidan pooltuledega jne.. Kuda krt te oskate omale igast jamasid ligi tõmmata :roll: :roll: :roll: ????
Viimati muutis Kuzmitz, 07 Juun 2007, 07:23, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

etv 1000
Postitusi: 113
Liitunud: 28 Aug 2006, 13:37
Asukoht: tartu lähedal

Lugemata postitus Postitas etv 1000 »

see foorum ajab tõesti ööökima.mõned kuud rattaseljas ja juba terve maailm teeb liiga.kui te tõesti tunnete kallid kaassõitjad et teie au riivatakse ebaausalt on olemas jagrattad ja rulluisud ja psühhiaatrid kuhu oma päevaseid "möödapanekuid kurta". Tõesti vabandan kui kedagi solvasin aga hälvik-ratturid olete teie kui siin oma mõttetuid muresid kurdate.
olen ise sõitnud ühel Audil külje maha ja näinud pealt kuidas hea sõber sõidab rattaga kitse surnuks aga ma ei kavatsegi kurta siin kui kellelgi piduri tuli jälle ei põlenud ja nii edasi.....
elu on liiga lühike et, seda poole gaasiga läbida.
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

... et siis tänasest on kõik hälvikud, kes pole audile otsa sõitnud? (togi)
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi
Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

etv 1000 kirjutas:
mõned kuud rattaseljas ja juba terve maailm teeb liiga
ratta seljas pole veel keegi mulle liiga teinud, väikesed ettekeeramised ei loe. Sarvedest kinni hoides muutub nii sõidustiil kui ka mõtlemine, vaatad nagu teise pilguga liiklust, arvestad igasuguste "hälvikutega" Rooli keeran juba 17 aastat (nii tsikli kui auto), ehk sellest ajast kui esimesed "datsunid" alles hakkasid soomest eesti tulema ja olen näinud nii mõndagi meie teedel.

Kuzmitz kirjutas:
Kuda krt te oskate omale igast jamasid ligi tõmmata
amet on selline :D tegelt kihutan (vahest ka sõna otseses mõtes) päev läbi linnas ja linna lähedal, vahest objekt pealinnas, siis kütan Tallinna tänavatel. Auto roolis al kl 7,30 kuni kl 22 ja nagu su allkiri ütleb "probleemid leiavad su ise üles" tõsine laks oli aint üks kord- tüüp keeras kõrvaltänavalt minu autole otse kümnesse kuigi ma sain aru et ta ei näe mind ja jäin seisma :evil:
edu ja ohutut sõitu kõigile :)
Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

etv 1000
Postitusi: 113
Liitunud: 28 Aug 2006, 13:37
Asukoht: tartu lähedal

Lugemata postitus Postitas etv 1000 »

Raitz kirjutas:
... et siis tänasest on kõik hälvikud, kes pole audile otsa sõitnud? (togi)
asi pole mitte audis ega opelis ega fordis.ma arvan et ka sina liigud mingi aeg aastas autoga ja täiesti võimalik et just SINA oled kunagi kellegile ettekeeranud või siis mingil muul moel liikluses ülekohut teinud,ilma et oleks ise seda endale teadvustanud.
asja iva ongi selles et mingi aeg oleme ratturid mingi aeg autojuhid ja nimetades teisi hälvikuteks on minu arvates kõige lamedam viis ennast välja vabandamiseks.igal asjal on kaks külge alati ei pruugi just see autojuhi süü olla.

Veelkord siiralt vabandan kui kedagi solvasin või mingil muul meol ärritasin.Ütlesin lihtsalt välja enda arvamuse. :roll:
elu on liiga lühike et, seda poole gaasiga läbida.

Teema algataja
cyber

Lugemata postitus Postitas cyber »

NB! OFFTOPIC!
Raigo kirjutas:
Alla emulsioon,siis peale kild ja kinni rullimine. Kildu ei hakata ära kohe nügima ,sest autod mängivad suurt rolli just selle lahtise killu kinni vajutamises. Aga see on ikka vale teema.
Ajaks ikkagi korra veel OT juttu ja küsiks, et mille kuradi pärast jäetakse lahtine kild ära koristamata? Kas meie emulsioon ei kleebi nii hästi kui UK-s, et peab autosid ja mootorrattaid ka veel teerullina kasutama? Või on tegemist pesuehtsa raha kokkuhoiuga (ahnusega), kuna koristusmasina töö maksab raha, aga kiiruse piiramine on tasuta?

Teema algataja
cyber

Lugemata postitus Postitas cyber »

Üldiselt olen nõus sellega, et võiks vähem viriseda. Eriti vähe peaks virisema need, kes tunnevad, et kõik teised on hälvikud ja si**pead.
Tsikli seljas tulebki sõita arvestusega, et kõik teised liiklejad on idioodid, pimedad, hälvikud ja s**apead.
Kasutaja avatar

KubsiK
Postitusi: 363
Liitunud: 18 Mai 2005, 15:49
Asukoht: põlva/peugeot zenith.

Lugemata postitus Postitas KubsiK »

cyber kirjutas:
Üldiselt olen nõus sellega, et võiks vähem viriseda. Eriti vähe peaks virisema need, kes tunnevad, et kõik teised on hälvikud ja si**pead.
Tsikli seljas tulebki sõita arvestusega, et kõik teised liiklejad on idioodid, pimedad, hälvikud ja s**apead.

kusjuures väga hea tähelepanek, siis ise vähemalt kardad gaasi vajutada, arvates et keegi sulle lihtsalt vastassuunast sissekütab.
Peugeot Zenith (Y)
Tuula kolmekas 175ccm
Proud Member of SpeedClutch!!
Pilt
Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hans »

cyber kirjutas:
Tsikli seljas tulebki sõita arvestusega, et kõik teised liiklejad on idioodid, pimedad, hälvikud ja s**apead.
...ja seda mitte ainult tsikliga sõites :?

Hans
V-MAX

Teema algataja
Šulik

Lugemata postitus Postitas Šulik »

Tulen teemasse tagasi.
Eile selline lugu. Sõidan Tartu poolt Ülemiste ristile u kella 14 paiku. Tahan keerata Järvevana teele. Ristmik kinni nagu alati- järjekord juba teispoole lennujaama. Korralik rattur nagu ma olen :D jäin rivvi seisma. Aga nii meetrikaupa edasi liikudes, vaatasin, et autod tekitavad sellise ilusa koridori mulle ??? hakkasin siis kahe rea vahel ettepoole liikuma, kuni jõudin ühe maasturi sappa. See muidugi blokkis kohe tee ära, sõitis rattaga konkreetselt sõiduridasid eraldavale joonele. No ok, liikusin siis vaikselt tema kiirusel, mingi X meetri pärast aga tõmbas vend kõrvale ja sain jälle edasi liikuda. Äkki ta lihtsalt ei pannud mind varem tähele? Liigun vaikselt ettepoole ja siis jõuan ühe P206 sappa- vot see mees sõitis täpselt nii, et ma ikka saaksin aru, et temast keegi mööduda ei tohi. (Masinal taha veel kiri: "aega mul on" vms) Ilusti sõitis lausa parema rattaga teises reas, kui kõik ülejäänud autod olid vasakus ääres. Justkui mulle koridori hoides. Parim pala tuli siis kui vasakpoolne rada läheb kaheks. Autod enamus lähevad kõik vasakusse ritta aga tema jääb uue tekkiuva rea algusse seisma. Mõlemal pool tema masinast seisavad autod nii 70 cm kaugusel (läbi sealt ma ei mahu ju) ja tema ees on 7 autopikkust tühja ruumi :D Ju tal ikka niiiii kade meel, et tulin kuskilt rivi tagaotsast paari minutiga ette välja, aga tema pidi terve kolonni kaasa tiksuma. Lihtsalt blokkis. Mingi hetk hakkas vaikselt liikuma ettepoole, mina siis tal vaikselt sabas. Ta sai foori alla esimeseks masinaks ja ega mul polnud vaja tema kõrvale enam sõita, vahet pole, saan ju ikka üle! Aga võta näpust!! Kui läks roheliseks, vaatas selle P206 sõitev tegelane veel korra peeglisse ja seisis veel nii 5 sek ja siis hakkas niiiiiiii vaikselt liikuma, et kartsin juba, et mina kui teine liikleja ei saagi fooritsükliga üle ristmiku.
Tahan loota, et see tegelane oigas mõnust oma autos, et sai omast arust mootorratturile õpetust? anda...
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Muidugi oigas mõnust ja kõike muudki. P206-l olid kojamehed ka kindlasti paigutatud nii välja kui sissepoole :twisted:
Šulik kirjutas:
Tulen teemasse tagasi.
Eile selline lugu. Sõidan Tartu poolt Ülemiste ristile u kella 14 paiku. Tahan keerata Järvevana teele. Ristmik kinni nagu alati- järjekord juba teispoole lennujaama. Korralik rattur nagu ma olen :D jäin rivvi seisma. Aga nii meetrikaupa edasi liikudes, vaatasin, et autod tekitavad sellise ilusa koridori mulle ??? hakkasin siis kahe rea vahel ettepoole liikuma, kuni jõudin ühe maasturi sappa. See muidugi blokkis kohe tee ära, sõitis rattaga konkreetselt sõiduridasid eraldavale joonele. No ok, liikusin siis vaikselt tema kiirusel, mingi X meetri pärast aga tõmbas vend kõrvale ja sain jälle edasi liikuda. Äkki ta lihtsalt ei pannud mind varem tähele? Liigun vaikselt ettepoole ja siis jõuan ühe P206 sappa- vot see mees sõitis täpselt nii, et ma ikka saaksin aru, et temast keegi mööduda ei tohi. (Masinal taha veel kiri: "aega mul on" vms) Ilusti sõitis lausa parema rattaga teises reas, kui kõik ülejäänud autod olid vasakus ääres. Justkui mulle koridori hoides. Parim pala tuli siis kui vasakpoolne rada läheb kaheks. Autod enamus lähevad kõik vasakusse ritta aga tema jääb uue tekkiuva rea algusse seisma. Mõlemal pool tema masinast seisavad autod nii 70 cm kaugusel (läbi sealt ma ei mahu ju) ja tema ees on 7 autopikkust tühja ruumi :D Ju tal ikka niiiii kade meel, et tulin kuskilt rivi tagaotsast paari minutiga ette välja, aga tema pidi terve kolonni kaasa tiksuma. Lihtsalt blokkis. Mingi hetk hakkas vaikselt liikuma ettepoole, mina siis tal vaikselt sabas. Ta sai foori alla esimeseks masinaks ja ega mul polnud vaja tema kõrvale enam sõita, vahet pole, saan ju ikka üle! Aga võta näpust!! Kui läks roheliseks, vaatas selle P206 sõitev tegelane veel korra peeglisse ja seisis veel nii 5 sek ja siis hakkas niiiiiiii vaikselt liikuma, et kartsin juba, et mina kui teine liikleja ei saagi fooritsükliga üle ristmiku.
Tahan loota, et see tegelane oigas mõnust oma autos, et sai omast arust mootorratturile õpetust? anda...
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Teema algataja
cyber

Lugemata postitus Postitas cyber »

Šulik kirjutas:
Ju tal ikka niiiii kade meel, et tulin kuskilt rivi tagaotsast paari minutiga ette välja, aga tema pidi terve kolonni kaasa tiksuma.
Hee, aga sõitku ka siis oma teraspuuri asemel mõne kaherattalise sõiduriistaga ;)
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Mul oli täna selline teistsugune pikk ja väsitav päev, et õnnestus sõita nii Poolas, Leedus, Lätis, kui ka Eestis.
Poola on Poola, nagu üllatustemuna, näiteid ma ei viitsi praegu tuua, kes on seal sõitnud need teavad millest räägin ja kes ei ole, kuid otsivad teravaid elamusi, samas minuarust kohati isegi tunduvalt vähem eluohtlikul viisil kodumaal, mingu sõitku seal! :)
Leedus asi hakkab natuke käest ära minema, autojuhid põevad kohati väikese tilli sündroomi, mootorrattast on vaja kindlasti mööda sõita kui ta sõidab lubatu +10-15kmh, -et siis ise samakiiresti mootorratta ees sõita või näiteks üsna pea maanteelt maha pöörata.
Muidu üldiselt liiklus üsna ok.
Lätis oli asi juba üsna p**s, Riia ringil sõidan 90 alas 105kmh spido järgi (mul on orig mõõdus rehvid ja orig ülekanne, seega ei saa minu spido rohkem valetada kui autode oma). Kolm autot pressib minust mööda, -selleks, et sõita minu ees 105kmh. Vähe sellest, need idioodid pressisid vägisi ka üksteisest mööda (tipptunni ajal), kuid keegi neist ei soovinud mitte mingil juhul arendada ühtlast tempot rohkem kui 110kmh. Kirsi tordile pani see, kui Nissan Sunnyk 2,0d ennast esimeseks võitles ja siis max. kilomeetri pärast parempöörde tegi.
Jõudnud Eestisse, Yess kodumaa pinnal taas! Ikla piiripunkti väravatest 'sööstan' välja 130kmh, selleks, et jätkata ühtlast sõitu 120kmh :) (100 lubatud). Tükk aega sõitnud sel pikal ja igaval/sirgel teel märkan peeglist mind 'püüdvat' mootorratast, tõmban paremasse teeserva, et kiirem mööda lasta, kuna mul puudus soov kiiremini sõita. BMW valmistatud mootorratas ponnistabki mööda, et siis kohe minu eest parempööre teha. Midagi hullu polnudki, aga pikivahe sellise manöövri sooritamiseks ei olnud siiski piisav, selge "nuthouse in traffic" lamp läks põlema, tuleb ettevaatlik olla ja säilitada külma närvi.
Kokkuvõtteks, minuarust on endiselt kõige hullem liikluskultuur Eestis ja allpool Poolat on juba väga bro. Poola ise ei loe, see on omaette ilmastikunähtus. :)
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

gangsta
Postitusi: 767
Liitunud: 10 Nov 2003, 17:30
Asukoht: Tallinn/Gsx-750R K1

Lugemata postitus Postitas gangsta »

cyber kirjutas:
Šulik kirjutas:
Ju tal ikka niiiii kade meel, et tulin kuskilt rivi tagaotsast paari minutiga ette välja, aga tema pidi terve kolonni kaasa tiksuma.
Hee, aga sõitku ka siis oma teraspuuri asemel mõne kaherattalise sõiduriistaga ;)
See pesukott nii väike, et hea tahtmise korral mahub ise ka kahe rea vahele.

Nüüd teemast. Eelmise nädala keskel sattusin tipptunni ajal liivalaia tänavale ja kuna seal paremal ääres piisavalt ruumi, et tsikliga läbi mahtuda mõtlesin, et kasutan võimalust. MUidu eriti trügija pole, aga siis oli suhteliselt kiire. Sõidan rahulikult autode kõrval 10-15km/h kuni üks juht lihtsalt keerab mulle ninaga ette ja jääb seisma blokeerides minu tee. Eks ma siis rahulik inimene nagu olen ootasin ära, et mis ta teha tahab. Tema aga sõitis otse edasi ja järgmise foori alla sattudes jäi jälle sama juht jalgu, sest enne tast mööduda ei julgenud, kurat teab äkki teeb uuesti. Järgmise valgusfoori ees trügisin jälle natike mööda ja sama juht keeras jälle ette. Siis juba enda ohutuse pärast sõitsin tast mööda ja 3 autot ees pool tulin korralikult sõiduritta tagasi. Igasugune tuju läks ära.

Isiklikult pooldaks nö autojuhtide musta nimekirja. Et kui keegi tõesti suure lollusega hakkama saab, siis kuhugile kõigile kättesaadavasse kohta auto nr, mark värv ja tegu kirja panna. Lihtsalt mõni jääb ikka meelde ja siis teab liikluses tema eest hoiduda. Või kui juhtub kellegi tuttav olema, siis saaks talle öelda, mis valesti tegi.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”