Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Aga mida fakki sa siis uimerdad, et autod su taga lausa järjekorras peavad ootama :mrgreen:
Tegelikult on idikate % suht ühtlaselt jaotunud jalakäiate, autosõitjate ja ratturite vahel. Samuti julgen väita, et neid on samasugune % nii Pärnus kui Rakveres - sul on lihtsalt halb õnn olnud.
PS Võrdle oma spidoka näitu gps-iga näiteks - äkki näitab oluliselt rohkem kui tegelikult?
Ise autojuhina eeldan, et kui mootorrattur tagantpoolt kaadrisse ilmub, siis ta eespoolt samakiiresti ka kaob. Need ratturid aga kellele mina autoga järgi jõuan peaksid endale kindlasti mingi muu hobi leidma :wack:

Spidokas näitab õigesti. Aga oot...kas mina, kes ma linnavahel kulgen enamasti 50-60 km/h, peaksin endale ka uue hobi leidma? :roll:



CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Jobusid on.

Kunagi tahtsin riia-puusepa ristis (tartlased teavad) paremale pöörata puuseppa. Seal saab ilma foorita pöörata. Mõtlesin, et lähen siis nii 2km/h sidurit libistades paremalt mööda autodest (ruumi oli jäetud) ja pööran ära, mida ma seda foorituld siin ikka palavaga ootan. Ja siis üks bemarivend (mul ei ole bemmide vastu mitte midagi, endalgi garaazis üks) pressis väga ebardlikus asendis küünarnuki nii kaugele aknast välja, et ma mööda ei mahuks mingil juhul. Koputasin sõrmega ta küünarnukki, et tõmmaku koomale veic, see surus veel kaugemale välja selle. Lükkasin viisakalt küünarnuki autosse tagasi ja kulgesin mööda. Seljatagant kuulsin sõimu, kuda ta kõik tsiklimehed ära tapab. :bsmile:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Mul oli üksaeg juhus, kus pidin vasakpöörde tegema Kadakalt Akadeemiale suunaga linna poole. Üks härra oma autoga oli põiki ees, vasak rida muidu tühi, otsesuund autosid täis. Andsin talle märku, et sõidku natuke paremale, et me mööda saaks sõbraga (teised autojuhid olid natuke paremale tõmband kui nägid meie suunatulesid). Tüüp vaatas ja ei teinud välja, ütlesin sõbrale, et "nii raske on ju vastu tulla" ja sellepeale tegi tüüp akna täiesti lahti ja röökis, et ta keerab ka vasakule. Suunda ega midagi ei pölenud, lisaks auto asendist võinuks eeldada, et sõidab ikkagi otse. Oh well...
Üldiselt viimasel ajal olen ikka sattunud normaalsete juhtide otsa, maanteel antakse kenasti teed jne (võibolla asi mu lisatules ka, see päris ere ja nad ei taha, et ma neil seljataga sõidaks :D :wack: )

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See, et mõnel tegelasel päev kirjas on kui saab tsiklist mööda sõita või teda kuidagi takistada, on tõesti igapäevane asi. Mu lemmik oli sekretär-kinnisvaramaakler-minaolenparemkuisina-tüüpi isend Smarti roolis, kellele üldse ei meeldinud et keegi temast ummikus mööda lanesplitib - manööverdas praktiliselt diagonaali ennast sõiduraja vasakusse serva, hirmsasti oli vaja. Paraku seda ta ei arvestanud et see mannerg on pmst sama pikk kui lai - vasakusse serva kruttimisega tekkis möödumiseks sobilik ruum paremale. Ümberringi teised autojuhid ka irvitasid nii et vähe polnud :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

sellised asjad teevadki tsiklisõidu lõbusamaks :lol:

Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Üllar »

Tahaks ka vanema mehena söna vötta:üldjuhul ütleks,et kui tsikliga söita on enamus autojuhtidest viisakad.Kunas ise enamus ajast mnt.-l 3..4000 pöörde vahel siis lähevad ikka mööda ja las lähevad.
Rekkamehed näitavad paljud suunda ,et nüüd on ees vaba,mine.
See ,et tänapäeva tsiklid juba teise käiguga üle 100kmh kiirendavad pole mingi saladus.
Paremalt möödatrügimist ummikutes ei harrasta,ainult teeremondid ,kus paremal kruusariba ja vaja pikemat aega 30 kmh söita tolmus ja kuumuses.
Vesteldes saksa tsiklimeestega peavad nemad ka seda ohtlikuks kuigi keegi seal sihilikult ust lahti ei lükka.
Aga sel aastal oli töesti juhus kus üks x5 blokeeris möödasöidu suurel kiirusel Viljandi-Tartu mnt.vilgutas piduritulesid,vajus pool meetrit üle telgjoone jne.Seega löpetasin möödasöidu ,sest söit oli vihmasajus koos kaassöitjaga.Ja ülejäänud tee hoidsin temaga 200 m vahet jälgides tema möödasöite autodest,kus ta isegi suunda ei näidanud.
Nii ohtlikut tegu ei ole küll 44 aasta jooksul näinud ja tekkis möte,kas mees on narko vöi muus joobes vöi muidu..........
Aga kokkuvöttes tahaks öelda noorematele,et pole mötet kellegagi konkureerida,seda saab teha ring-vöi krossirajal.Ja head söitu köigile.

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Otseselt see võib-olla teemasse ei haagi, st ei tembeldaks järgnevas kangelast otseselt hälvikuks, aga mind pani küll tiba imestama.

Laupäeva keskpäeval Räpina-Tartu teel pärast Ahjat jõudsin järele tsiklimeeste kolonnile, 10-11 ratast ja saateauto, ilmselt soomlased, vähemalt viimane rattur oli põhjanaabrite numbrimärgiga. Mul kiiret polnud, dislaga nagunii pole mõtet väga pressida ja kolonn sõitis üsna stabiilselt 90ga, vahel veits vähem. Igatahes tiksusin neil sabas ja hoidsin pikivahet. Minust põrutas mööda must Multivan. Ja kukkus tsiklitest ka mööda pressima igal võimalusel, oli siis pidevjoon või 70 märk või ei olnud. Sai mööda ühest tsiklist, siis saateautost, siis vist veel paarist tsiklist, tundus, et maru kiire on. JA SIIS, paari kilomeetri pärast pööras ära paremale Rasina peale. Milleks siis see pressimine? Lõunane lüps oleks need kaks minutit hilinemist ära kannatanud.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Ma pressin ka mööda kui ma rahulikult kruisiga vähemalt 90ga sõita ei saa(spidojärgi).

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

urmas66 kirjutas:

Kõige rohkem "meeldivad" :mrgreen: mulle need ,kes tulevad foori taga sulle kõrvale, mingi rondiga või siis kallima autoga(vahepealsed ei torka vist eriti silma) ja siis üritavad tsikliga võidu ajada :wack: .
Kusjuures selliseid kohtab põhimõtteliselt igapäev,rohkem kui ühte.Muu asi ikka igapäevane meil siin "suurlinnas".Kui 5-te hälvikut kilomeetri kohta ei näe läheb juba igavaks.

Miks nad hälvikud on? Tunned keskkonna pärast muret v midagi? Hälvik on ikka see kes foori all ette trügib ja ültse sellise võimaluse annab :wack:

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Stonekurg kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kõige rohkem "meeldivad" :mrgreen: mulle need ,kes tulevad foori taga sulle kõrvale, mingi rondiga või siis kallima autoga(vahepealsed ei torka vist eriti silma) ja siis üritavad tsikliga võidu ajada :wack: .
Kusjuures selliseid kohtab põhimõtteliselt igapäev,rohkem kui ühte.Muu asi ikka igapäevane meil siin "suurlinnas".Kui 5-te hälvikut kilomeetri kohta ei näe läheb juba igavaks.

Miks nad hälvikud on? Tunned keskkonna pärast muret v midagi? Hälvik on ikka see kes foori all ette trügib ja ültse sellise võimaluse annab :wack:

Ma ju ei nimetanud neid hälvikuteks vaid need meeldivad mulle omas lolluses.Selgitan siis,et tegu näiteks sellisega kellest oled mingi hetk tagasi mööda sõitnud ja siis näiteks vabakal või muul 2 realisel teel tuleb ta sinu tagant sulle kõrvele.Kui roheline süttib,siis ikka antakse minna,aga tsikkel läheb ka juba esimesega neist pikalt ette ja nii mitu foori järjest ikka ja jälle proovitakse.Lahe tegelikult,et vaheldust meie igavasse ellu toovad :mrgreen: ,aga ise nii ei teeks ja ilmselt enamus normaalseid inimesi ka vist ei teeks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Sellepärast tsikliga joonele pannaksegi :bsmile: ja pole häbi alla jääda ka.

kawasaki zx7r

lauriii
Postitusi: 48
Liitunud: 11 Mai 2014, 03:22
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Kohila

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas lauriii »

Sadness kirjutas:

Otseselt see võib-olla teemasse ei haagi, st ei tembeldaks järgnevas kangelast otseselt hälvikuks, aga mind pani küll tiba imestama.

Laupäeva keskpäeval Räpina-Tartu teel pärast Ahjat jõudsin järele tsiklimeeste kolonnile, 10-11 ratast ja saateauto, ilmselt soomlased, vähemalt viimane rattur oli põhjanaabrite numbrimärgiga. Mul kiiret polnud, dislaga nagunii pole mõtet väga pressida ja kolonn sõitis üsna stabiilselt 90ga, vahel veits vähem. Igatahes tiksusin neil sabas ja hoidsin pikivahet. Minust põrutas mööda must Multivan. Ja kukkus tsiklitest ka mööda pressima igal võimalusel, oli siis pidevjoon või 70 märk või ei olnud. Sai mööda ühest tsiklist, siis saateautost, siis vist veel paarist tsiklist, tundus, et maru kiire on. JA SIIS, paari kilomeetri pärast pööras ära paremale Rasina peale. Milleks siis see pressimine? Lõunane lüps oleks need kaks minutit hilinemist ära kannatanud.

Ma pressin ka tavaliselt mööda kui on hea võimalus. Võib juhtuda, et nad otsustavad samale teele keerata ja seal Ei pruugi olla nii head möödasõidu võimalust.


Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Stonekurg kirjutas:

Hälvik on ikka see kes foori all ette trügib ja ültse sellise võimaluse annab :wack:

Ou, mis jutt see siis nüüd on?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mina ikka rõõmuga lutitan neid autojuhte, kes mu kõrval sügelema hakkavad, et võidu kiirendada, v.a. paar nädalat tagasi üks Tesla P85D, tema lasin igaks juhuks ette...

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Piipz kirjutas:

Mina ikka rõõmuga lutitan neid autojuhte, kes mu kõrval sügelema hakkavad, et võidu kiirendada, v.a. paar nädalat tagasi üks Tesla P85D, tema lasin igaks juhuks ette...

Parem on ikkagi "enne kõvaks ajada" (gaasiga mängides ja siduriga tõmmeldes) ja seejärel väga laisalt/rahulikult startida :mrgreen:
PS töötab ka autoroolis olles :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Laupäeval sõitsin Tallinnas ja Sõpruse pst peal just kiirendasin Linnu tee risti foori tagant, kui üks must Audi A6 mööda surus 0,5m külgvahega - ehk siis kahe rea keskel, eraldusjoonel võimles. Kui minu kiirus oli 65, siis ta kadus suht kiiresti minema, pakuks 90 umbes ... ja kohe 300m edasi mõõtis politsei kiirust! Audi pidurdas 50m enne politsei kaubikut ja tuigerdas edasi 50-ga, siis kiirendas jälle ning vänderdas vasakult-paremale mööda teed suutmata ühes rajas püsida. Politseist mööda sõites näitasin näpuga Audi peale, et nad märkaks, aga ei midagi.
Pärast mõtlesin, et suht vedas, et ta see tüüp mulle otsa ei ajanud, kaine ega ohutu ta kindlasti polnud - ehk siis ka kiirendades vaja peeglisse vaadata!


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Piipz kirjutas:

Mina ikka rõõmuga lutitan neid autojuhte, kes mu kõrval sügelema hakkavad, et võidu kiirendada, v.a. paar nädalat tagasi üks Tesla P85D, tema lasin igaks juhuks ette...

OT: su Suzu on vähemalt tehnilistes näitajates sama kiire kui tavaline P85D (3.1s 0-100), Ludicrous Speed Upgrade mudeliga (2.8s) tuleb väike vahe sisse.
Samas sellistest suurtest matkakollidest ei oska autojuhid kiirendust oodata.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kalleu kirjutas:
Piipz kirjutas:

Mina ikka rõõmuga lutitan neid autojuhte, kes mu kõrval sügelema hakkavad, et võidu kiirendada, v.a. paar nädalat tagasi üks Tesla P85D, tema lasin igaks juhuks ette...

OT: su Suzu on vähemalt tehnilistes näitajates sama kiire kui tavaline P85D (3.1s 0-100), Ludicrous Speed Upgrade mudeliga (2.8s) tuleb väike vahe sisse.
Samas sellistest suurtest matkakollidest ei oska autojuhid kiirendust oodata.

Tesla on tegelikult ikka väga ilus auto ja seda võib ka ise enda ees vaadata.Ja kui kiirendab mõistlikult,siis ma ka niisama luttima ei hakkaks.

Täna tulin üle hulga aja tsikliga tööle ja ringeteel oli kohe mitu autot(nii suuri kui väikseid),mis paremale tõmbasid,et ma kergemini mööda saaks.Ilmselt need teavituse kampaaniad on ikka natukese ka mõjunud.
Üks rekka samas, seal Kiili teeehitusel, tõmbas kohe tahtlikult vasamale,kui temast mööda minema hakkasin(70-ne alas sõitis 50-ga).Aga see oli ka ainuke.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Kaluripoeg
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Aug 2015, 13:48

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kaluripoeg »

Eile hommikul tabas vist üht punase Chevi tahhoe juhti mingi kummaline tõbi. Kahjuks ei näinud ma härra masina registreerimis numbrit kuna minu ja tema sõiduki vahele jäi veel üks masin. Paistis selline väsinud 2000 aastate masin olevat. Paldiski maanteelt tehnika tn keerates üritas vist ebaõnnestunult driftida ja ei suutnud masinat lappese laskmata ohjes hoida. Õnneks ei juhtunud just selle hetkel vastassuunast tulnud sõiduk temaga kohakuti.
Järgmine tsirkus oli tehnika endla ristmikul, kus tema ees olnud masin lasi tehnikast luisele keeravad viimased sõidukit rahulikult edasi liikudes enda eest läbi. Punase eluka juhi jaoks oli see vist liig mis liig ja signaali lastes sööstis vasakult endlat pidi ülesse. Mingil hetkel ikka arvas, et soovib Suurameerikasse ja sooritas selle manöövri ilma suunata üle kahe sõiduraja. Hea, et minu ees liikunud masin piisavalt vahet hoidis. Muidu oleks selle teelt pühkinud. Tõenäoliselt üritas Chevi juht tema ees sõitnud masinast selle ootamatu manöövriga mööduda, aga jäi ilmselt natuke lahjaks see üritus.
Suurameerika Neste juures oleval ülekäigurajal läks asi juba päris põnevaks , kui punastes ehitaja tunkedes tegelane eessõitva auto juurde oma sammud seadis. Kahjuks ei näinud, mis seal juhtus. Igatahes seisis kogu liiklus omajagu mõned minutit, kuniks see chevi juht seal lärmas midagi.
Järsku jooksis chevi juht oma masinasse tagasi ja sööstis kohapealt üle ülekäiguraja paremale kõnniteele ja jätkas kulgemist seal kuni seal pargitud sõidukid sundisid ta tagasi sõiduteele keerama. Tundus, et sai oma vajadused rahuldatud, sest edasi kulges juba sama ühtlases tempos ülejäänutega Pärnu mnt ristmikule. Ilmselt oli hirmus kiire Swedpanga kontori juurde, sest sinna parklasse ta sisse keeras.
Ei teagi kas on põhjust hälvikuks tembeldada, aga päris igapäevane liikleja kohe kindlasti ei olnud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kaluripoeg kirjutas:

Eile hommikul tabas vist üht punase Chevi tahhoe juhti mingi kummaline tõbi. Kahjuks ei näinud ma härra masina registreerimis numbrit kuna minu ja tema sõiduki vahele jäi veel üks masin. Paistis selline väsinud 2000 aastate masin olevat. Paldiski maanteelt tehnika tn keerates üritas vist ebaõnnestunult driftida ja ei suutnud masinat lappese laskmata ohjes hoida. Õnneks ei juhtunud just selle hetkel vastassuunast tulnud sõiduk temaga kohakuti.
Järgmine tsirkus oli tehnika endla ristmikul, kus tema ees olnud masin lasi tehnikast luisele keeravad viimased sõidukit rahulikult edasi liikudes enda eest läbi. Punase eluka juhi jaoks oli see vist liig mis liig ja signaali lastes sööstis vasakult endlat pidi ülesse. Mingil hetkel ikka arvas, et soovib Suurameerikasse ja sooritas selle manöövri ilma suunata üle kahe sõiduraja. Hea, et minu ees liikunud masin piisavalt vahet hoidis. Muidu oleks selle teelt pühkinud. Tõenäoliselt üritas Chevi juht tema ees sõitnud masinast selle ootamatu manöövriga mööduda, aga jäi ilmselt natuke lahjaks see üritus.
Suurameerika Neste juures oleval ülekäigurajal läks asi juba päris põnevaks , kui punastes ehitaja tunkedes tegelane eessõitva auto juurde oma sammud seadis. Kahjuks ei näinud, mis seal juhtus. Igatahes seisis kogu liiklus omajagu mõned minutit, kuniks see chevi juht seal lärmas midagi.
Järsku jooksis chevi juht oma masinasse tagasi ja sööstis kohapealt üle ülekäiguraja paremale kõnniteele ja jätkas kulgemist seal kuni seal pargitud sõidukid sundisid ta tagasi sõiduteele keerama. Tundus, et sai oma vajadused rahuldatud, sest edasi kulges juba sama ühtlases tempos ülejäänutega Pärnu mnt ristmikule. Ilmselt oli hirmus kiire Swedpanga kontori juurde, sest sinna parklasse ta sisse keeras.
Ei teagi kas on põhjust hälvikuks tembeldada, aga päris igapäevane liikleja kohe kindlasti ei olnud.

Ega võimas mootor ja väike aju head tulemust kokku ei anna :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Steev
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Mai 2012, 09:27
Tsikkel: Yamaha FZ8 WR250 GasGas TXT-E
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Steev »

Ma olen aastaid lugenud inimestest, kes on kokku puutunud hälvikutest autojuhtidega ja mõelnud, et no mida pelmeeni, ei ole neid ju Tallinna tänavatel näha. Nagu näha inimene eksib ja tänaseks on ka minu süütus läinud.
Lähenesin nagu tavaliselt ristmikule seisvatest autodest möödudes ja näen, et minu tulekut on märganud BMW-ist. Deem, ma oleks tõesti südamest lootnud, et esimeseks hälvariks juhtub keegi muu aga mitte Baierimaa mootorikangelane. Ässal oli istumise all, nagu hilisem ARK-i otsing tulemused paljastas, 2002 aasta kuri, 3 liitrise ja juba kaugelt näha, et sisepõlemismootoriga masin. Kuna aga kaks ratast omavad väiksemat hõõrdetakistust, libisesin ma temast korraks mööda, aga ainult korraks. Baierlane surus end foori all minu küljele oluliselt lähemale kui tavasõidukid ja kukkus autos kätega vehkima, kõrval istuv tütarlaps hoogsalt tegevusele tuge pakkudes. Kui ma pead keerasin, andis luksusmasina uhke omanik elegantse liigutusega oma aknavedukitele käsu tööle hakata ning karjus läbi avaneva akna mulle, et ärgu ma trügigu, tütarlaps noogutas ja kiitis kaasa, et eks ta õige ole. Vahepeal jõudis fooris süttida roheline tuli ja mul tuli liikuma hakata, baierlane hoogsalt kannul. Lehvitasin talle veel viisakusest ja jäin taga toimuvat ringteeni peeglist jälgima. Ega kaua pidanudki ootama. Veidi aja pärast peatas minu liikumise erkoranžidele elektrisööstudele teed andev tõkkepuu. Vaatan vilksti peale seiskumist peeglisse ja mida ma näen. Direktorite sõiduk on seiskunud paar autot minust tagapool, uks on lahti paisatud ja lühikeste juuste ning moodsalt paljaks pöetud peaga, põhimõtteliselt esimese Eesti hulka kuuluv (tegelase enda sisetunde järgi - autori üldistav oletus) noormees silkab minu poole. Mingil huvitaval põhjusel, minu hinnangul tema udustest silmadest tulenevalt, olevat "härrasmees" näinud mind keskmist sõrme vibutamas ja üritas nüüd, samal ajal sülge minu kiivrivisiirile pritsides, selgeks teha, et minu räme rikkumine sedamoodi trügides on pardakaamerale salvestatud, ja jõuab peagi korravalvurite kätte. Kahjuks sellega meie vestlus lõppes ja ma ei saanudki talle jätta oma kirjaposti aadressi, nägemaks ka ise salvestist. Kahju.
Maailm on kirju. Ja mul on tõsimeeli kahju inimestest, kes tahaks endale osta seda marki sõidukit vaid mugavuse pärast.
Ahjaa, natukene matistunud kerega aga siiski kaugele edukust kiirgav sõiduk, kandis kohustuslikku valget plekitükki 576 BGS

Kasutaja avatar

munaz
Postitusi: 200
Liitunud: 16 Veebr 2007, 14:43
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas munaz »

Ma olen ka üks neist hälvikutest, kes mõnikord autoga sobival hetkel tsiklitega foori alt võidu ajab. Tegemist on käredamat sorti neliveolise autoga ning tsiklitega joonestamine on vägagi põnev tegevus. Enamasti on tsiklistid peale tõmmet näidanud keskmise sõrme asemel hoopis kõige jämedamat sõrme.

Kui panna võistlusolukorras kõrvuti sportbike ja kiire auto, pole enamasti autol võimalustki, kuid foori alt sidurit säästes "mis ta hüppab tsikliga" mõttega startides võib tsikkel vabalt kiirele autole alla jääda. Toodi siin välja ka P85D-ga kiirendamine. Olen üsna veendunud, et väljatoodud automaatkastiga vajuta-ainult-gaasi max-moment-0-pöördel elektriauto teeb tänaval 90% tsiklitele joonestamises ära. Tsikli max 0-100km/h aja saad kätte ikkagi veidi kõrgemate pööretega väga hästi sidurdades startides, mida linnavahel koguaeg ei harrasta.

Just avastasin, et ilmselt tõmbasin juba seisma jäänud sae jälle korralikult käima. Jaksu!
:bsmile:


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

No kui on masinat millega kiirendada, on muidugi äge. Aga kui on mingi kiviaegne diisel sul kõrval, siis on tõesti veits masendav :D

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Steev kirjutas:

Ma olen aastaid lugenud inimestest, kes on kokku puutunud hälvikutest autojuhtidega ja mõelnud, et no mida pelmeeni, ei ole neid ju Tallinna tänavatel näha. Nagu näha inimene eksib ja tänaseks on ka minu süütus läinud.
Lähenesin nagu tavaliselt ristmikule seisvatest autodest möödudes ja näen, et minu tulekut on märganud BMW-ist. Deem, ma oleks tõesti südamest lootnud, et esimeseks hälvariks juhtub keegi muu aga mitte Baierimaa mootorikangelane. Ässal oli istumise all, nagu hilisem ARK-i otsing tulemused paljastas, 2002 aasta kuri, 3 liitrise ja juba kaugelt näha, et sisepõlemismootoriga masin. Kuna aga kaks ratast omavad väiksemat hõõrdetakistust, libisesin ma temast korraks mööda, aga ainult korraks. Baierlane surus end foori all minu küljele oluliselt lähemale kui tavasõidukid ja kukkus autos kätega vehkima, kõrval istuv tütarlaps hoogsalt tegevusele tuge pakkudes. Kui ma pead keerasin, andis luksusmasina uhke omanik elegantse liigutusega oma aknavedukitele käsu tööle hakata ning karjus läbi avaneva akna mulle, et ärgu ma trügigu, tütarlaps noogutas ja kiitis kaasa, et eks ta õige ole. Vahepeal jõudis fooris süttida roheline tuli ja mul tuli liikuma hakata, baierlane hoogsalt kannul. Lehvitasin talle veel viisakusest ja jäin taga toimuvat ringteeni peeglist jälgima. Ega kaua pidanudki ootama. Veidi aja pärast peatas minu liikumise erkoranžidele elektrisööstudele teed andev tõkkepuu. Vaatan vilksti peale seiskumist peeglisse ja mida ma näen. Direktorite sõiduk on seiskunud paar autot minust tagapool, uks on lahti paisatud ja lühikeste juuste ning moodsalt paljaks pöetud peaga, põhimõtteliselt esimese Eesti hulka kuuluv (tegelase enda sisetunde järgi - autori üldistav oletus) noormees silkab minu poole. Mingil huvitaval põhjusel, minu hinnangul tema udustest silmadest tulenevalt, olevat "härrasmees" näinud mind keskmist sõrme vibutamas ja üritas nüüd, samal ajal sülge minu kiivrivisiirile pritsides, selgeks teha, et minu räme rikkumine sedamoodi trügides on pardakaamerale salvestatud, ja jõuab peagi korravalvurite kätte. Kahjuks sellega meie vestlus lõppes ja ma ei saanudki talle jätta oma kirjaposti aadressi, nägemaks ka ise salvestist. Kahju.
Maailm on kirju. Ja mul on tõsimeeli kahju inimestest, kes tahaks endale osta seda marki sõidukit vaid mugavuse pärast.
Ahjaa, natukene matistunud kerega aga siiski kaugele edukust kiirgav sõiduk, kandis kohustuslikku valget plekitükki 576 BGS

Irw.. hea lugemine. Ma siiski ei üldistaks, idikaid jagub iga margi rooli, mõne rooli lihtsalt natuke rohkem. Totter on see, et meil paljud juhid siiani ei saa aru, et ridade vahel kulgev kaherattaline vähendab ummikuid.

p.s. ühe korra võid arvata mis autoga ma ise sõidan, samuti saksa päritolu.. :mrgreen:

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas koi »

Ma Suur Sõjamäe tänaval Ülemiste poe juures fooritaga. Kõrvale tuli mingi vanem Audi ja vahib mind ja tsiklit hoolega. No tahtis võidu teha :wack:
Krt järgmine foor jälle punane - Audi vuras jälle kõrvale ja kutt niheleb oma pingil mis jube. Ma veits lasin mõned korrad oma veskit pöördesse. No see viis kuti eufooriasse. Suskasin käigu sisse ja tegin korraks jõnksukese edasi. No tuli sel autol ikka tahma torust, kui minema pani. Krt kuku või pikali tsikliga naerust (lol) . Ma ikka ootasin rohelise tule ära ja siis jätkasin oma teed.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Teema algataja
reimps

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kusjuures minuga norivad peamiselt Audid ja Toyotad, üksikud liba-bemmid (x3-x6) ning Lexused. Roolis kipuvad olema kas kulm-juustepiir tüüpi nolgid või sibulad. Päris bemmimehed saavad vist aru, et mul on endalgi bemmipeldik. See punasega nõksutamine toimib vahetevahel küll, siiani pole kahjuks ühtki sellist posti suutnud meelitada. Mis siis, et nii ei ole ilus soovida.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

koi kirjutas:

Ma Suur Sõjamäe tänaval Ülemiste poe juures fooritaga. Kõrvale tuli mingi vanem Audi ja vahib mind ja tsiklit hoolega. No tahtis võidu teha :wack:
Krt järgmine foor jälle punane - Audi vuras jälle kõrvale ja kutt niheleb oma pingil mis jube. Ma veits lasin mõned korrad oma veskit pöördesse. No see viis kuti eufooriasse. Suskasin käigu sisse ja tegin korraks jõnksukese edasi. No tuli sel autol ikka tahma torust, kui minema pani. Krt kuku või pikali tsikliga naerust (lol) . Ma ikka ootasin rohelise tule ära ja siis jätkasin oma teed.

(lol) (lol) (lol)

päris hea!!
tuli meelde see vana nali, kus külamehel olnud linna poole asja. ühendanud hobuse vankri ette ja pannud tuhat-nelja linna poole ajama. hobune jäänud lolli näoga järgi vahtima...

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas pühak »

(lol)
Selle peale tuli meelde ühe vana tuttava räägitud lugu N Liidu sõjaväest. Aega teenis mees Moskvas. Neil seal üks Eesti kutt oli mingi kõrgema ülemuse autojuht, kimas Volgaga ringi. Mõnikord käisid aga Eesti poisid sellesama tsiviilväljanägemisega Volgaga Moskva linna vahel sõitmas. Jäid kord foori taha taksoga (vene ajal olid taksod samuti Volgad) esimestena kõrvuti ridadesse rohelist ootama. Eesti kutt mängis väheke auto gaasipedaaliga, samal ajal taksojuhi pilku otsides. See vaatas muidugi vastu ja fooriralli oli algamas. Nagu kollane süttis, lasi Eesti poiss auto korraliku nõksakaga pool meetrit edasi ja ootas siis rohelise ära, takso aga pühkis kummivile saatel minema. Ristmikku teistpidi ületamas oli veel aga stoilise rahuga üks lõõtsaga troll, millise tagaossa takso külje pealt sisse põrutas nii, et tal klaasist eespool ühtegi tervet tükki enam polnud. Kuna sõdurpoisid olid kõik hüppes ja pealegi veel suure ülemuse autoga, keerasid nad sealtsamast kõrvale ja liikusid võimalikult kiiresti ning tähelepandamatult oma väeossa tagasi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

SHOT
Postitusi: 75
Liitunud: 27 Juul 2014, 10:31
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas SHOT »

Eile märkasin päris hulga mõistlike autojuhte Tartu - Rakvere tripil. Ei keerand keegi ette ega tahtnud võidu ajada, kõik olid mõistlikud. Pigem just arvestati ja anti varakult oma manöövritest märku. Ilus vaadata kohe :mrgreen:
Ilm sõitmiseks oli ka super. Loodame, et sellise hea suhtumise ja sõiduoskustega kaasliiklejaid saab meil üha rohkem olema. Siis ehk saab selle teema siin lukku panna :bsmile: :ner:


Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Sarnast juhtumit kirjeldatakse Aavo Pikkuusi raamatus, seal õrritati taksojuhti ralliautoga. Tulemus oli korralik avarii keset ristimikku, osaliseks võidusõitjaks kippunud takso.

A.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”