Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Urmas79 kirjutas: 08 Mai 2019, 09:36

Kas keegi on sina peal sidekaablite paigaldusega maasse ja sealse seadusandlusega. Küsimus pigem eramaad läbiva ja purukskaevatud märgistamata kaabli kohta?

Võrgud peavad olema kantud registrisse. Uuri Maa-ameti kitsenduste registrist, kas see kaabel oli seal märgitud.
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Kaard ... d-p90.html



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas joel »

Plaatvundamendi puhul 1.2 m täies mahus ära koorida on suht palju, aga ei tundu väga ulmeline (turvas võib ka mitme meetri paksune olla). Võta asja parem sülle langenud võimalusena - koori veel meeter juurde ja tee täiskelder - seal hea kola hoida :bsmile: Lintvundamendi puhul poleks 0.8-1.2 m koorimise puhul üldse midagi arutada, sest külmumispiirist peaks taldmik igal juhul sügavamal olema.

Joel

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Kauri kirjutas: 08 Mai 2019, 13:04

Mulle jääb arusaamatuks kuidas on võimalik saada ehitusluba ilma geoaluseta.

Täpsustuseks, geoalus ja pinnaseuuring on täiesti erinevad asjad.
Sõltuvalt asjaoludest (näiteks tasane lage maa) võib piirkonnainfo täiesti piisav olla.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

mellpoiss kirjutas: 08 Mai 2019, 14:22
Kauri kirjutas: 08 Mai 2019, 13:04

Mulle jääb arusaamatuks kuidas on võimalik saada ehitusluba ilma geoaluseta.

Täpsustuseks, geoalus ja pinnaseuuring on täiesti erinevad asjad.
Sõltuvalt asjaoludest (näiteks tasane lage maa) võib piirkonnainfo täiesti piisav olla.

Piirkonna info peale ei märgi ju kaeve, heitvee süsteeme, elektrikaableid jne. Samuti ei ole seal kõrgusinfot jne. Ebameeldiv on leida oma plaatvundament ujumas kuna sai piirkonna madalaimasse kohta ehitatud kuigi silma järgi oli nagu hästi.
Või olen ma millestki valesti aru saanud. Samas hakkasin ma ehitama 7 aastat tagasi, kasutusloa sain kätte 2 aastat tagasi ja 5 aasta jooksul oli muudetud juba piisavalt igasugu seaduseid, et valla ja päästeametiga väsimiseni jageleda ja vaielda.


reimps

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kauri kirjutas: 07 Mai 2019, 22:22

Homme püüan klubis ka olla, siis saaks pikemalt arutleda.

Nii, nohikutel on kuskil oma klubi? :nono:


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Kauri kirjutas: 08 Mai 2019, 14:33

Piirkonna info peale ei märgi ju kaeve, heitvee süsteeme, elektrikaableid jne. Samuti ei ole seal kõrgusinfot jne. Ebameeldiv on leida oma plaatvundament ujumas kuna sai piirkonna madalaimasse kohta ehitatud kuigi silma järgi oli nagu hästi.

Geoalusel on jusnimelt sinu loetletud asjad peal aga pinnase kandvusest või koostisest mitte silpigi.
Selle jaoks geouuring.

Üks vast tuleneb sõnast geodeesia, teine geoloogiast?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

joel kirjutas: 08 Mai 2019, 14:20

ja tee täiskelder - seal hea kola hoida.

Eksole, see, kellel on surres kõige rohkem asju on võitnud. :)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas joel »

Maitse asi. Mina eelistan oma keldris asuvat kola juba eluajal kasutada.

Joel
Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Maaks kirjutas: 08 Mai 2019, 13:39
Urmas79 kirjutas: 08 Mai 2019, 09:36

Kas keegi on sina peal sidekaablite paigaldusega maasse ja sealse seadusandlusega. Küsimus pigem eramaad läbiva ja purukskaevatud märgistamata kaabli kohta?

Võrgud peavad olema kantud registrisse. Uuri Maa-ameti kitsenduste registrist, kas see kaabel oli seal märgitud.
https://geoportaal.maaamet.ee/est/Kaard ... d-p90.html

No aga see kitsenduste kaart ei tule ju lahti. Ei telefonis ega arvutis?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Tuleb ikka kui arvutis on kõik vajalik seadistatud (flash näiteks).

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Sciev kirjutas: 08 Mai 2019, 20:32

Tuleb ikka kui arvutis on kõik vajalik seadistatud (flash näiteks).

Sain lahti, aga mis saab siis, kui see kaart ei vasta tegelikkusele? Üks kaabel on seal, kus kaart näitab aga teine on umbes 10-15 meetriga vale koha peal?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mellpoiss kirjutas: 08 Mai 2019, 14:22
Kauri kirjutas: 08 Mai 2019, 13:04

Mulle jääb arusaamatuks kuidas on võimalik saada ehitusluba ilma geoaluseta.

Täpsustuseks, geoalus ja pinnaseuuring on täiesti erinevad asjad.
Sõltuvalt asjaoludest (näiteks tasane lage maa) võib piirkonnainfo täiesti piisav olla.

See on ka kõrvuti kruntide puhul nii ja naa. Oli endal tööl juhus,kus esimene osa hoonest sai ehitatud ja siis kõrvalkrunt juurde ostetud. Seal teisel ei tehtud mingeid uuringuid ja projekt läks esimese osa algandmetega töösse ja kui kui kopp tööle hakkas oli paas poole maja pikkuse pealt kadunud ning põhjatu savi kuni krundi servani. Tegemist siis Peterburi teel Väo karjääri läheduses. Kes oleks osanud oodata,et nii juhtub.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Urmas79 kirjutas: 08 Mai 2019, 20:58
Sciev kirjutas: 08 Mai 2019, 20:32

Tuleb ikka kui arvutis on kõik vajalik seadistatud (flash näiteks).

Sain lahti, aga mis saab siis, kui see kaart ei vasta tegelikkusele? Üks kaabel on seal, kus kaart näitab aga teine on umbes 10-15 meetriga vale koha peal?

Ei oska öelda, mul on puurkaev 50 m õigest asukohast mööda. :lol:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 07 Mai 2019, 19:42
Kauri kirjutas: 07 Mai 2019, 18:44

Kui just tugevusarvutusi ei ole vaja teha, siis peaks olema ju lihtne. Pinnase eripära arvestama, ja palju hiljem küttele raisata tahad. Või tahad kasutada mingit uudset lahendust?
Insener ei ole, aga oma hooned olen ise maakera külge pannud ja isegi kasutusloa saanud.

Läheb väga spetsiifiliseks aga ...
Kui realistlik või ebarealistlik mõte oleks ehitada 2 kordne ca 160m2 ruudukujulise põhjaplaaniga (10*10m) eramu vaivundamendile?
Minu mõttekäik laias laastus on selline, et vaivundamendi tegemise korra pole vaja mahukaid mullatöid, mis kaansevad plaat ja lintvundamendi puhul (mul on siin kasvupinnse paksus 0.8 - 1.2m) ning töö teostamie aeg on ka kiirem. Kolmanda punktina arvaks, et äkki tuleb ka hinnavõita aga mine tea. See ongi koht, kus tahaks ehitusinseneriga vestelda. Ma olen valmis tema aja hüvitama või vestlema temaga lõunalauas (mina loomulikult tasun lõunasöögi eest). Aga vestelda tahaks ikka päris ehitusinseneriga.

Kui tahad omale täpselt sobilikku asja ,siis on mõistlik tellida projekt koos inseneri joonistega,kus on tugevus arvutused peal ja see on tehtud lähtuvalt sinu krundi pinnasest ehk geouuringut aluseks võttes. Vundament ei saa olla sama, erinevast materjalist ehitatud majadel,isegi kui nad näevad välja täpselt ühesugused. Kõik oleneb pinnasest ja maja materjalidest. Ilmselgelt mõjutab vundamendi tugevust ka näiteks see,et kas katus on kivi või õlg. Ei ole olemas sobivaid lahendusi kõigile, vaid kui tahad tõesti mitte üledimensioneerida,siis telli inseneri joonised ka ning kõik ongi just vastavalt sinu majale õiges dimensioonis. Loomulikult tahab insener,et enne seda tellid vastavad uuringud. See ei ole kallim,kui hiljem vigu parandama hakata. Ma ei ole insener,aga tegeleme arendamisega väiksel määral ja ka ise olen mõne hoone endale püsti pannud. Iga insener ,kellega kohtud,soovib just neid samu uuringuid ,et sulle midagi vastata. Mina olen seda meelt ,et maja kvaliteedi huvides on inseneri projekt vajalik. Tellisin selle ka enda kodu majale,kui seda ehitasin.
Kui mingit vaia teemat uurida soovid,siis küsi,mis maksab üks vai ja mis maksab selle pinnasesse rammimine. Võin puusalt lastes pakkuda,et peaaegu sama palju kui maja ise ja vaiade peale tuleb ikka plaat valada. Ja ka vaiade puhul on vaja täpset ,sinu kinnistu geouuringut,sest ka vaia ei saa igale poole maase lüüa.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 08 Mai 2019, 22:41

Kui tahad omale täpselt sobilikku asja ,siis on mõistlik tellida projekt koos inseneri joonistega

Kui sa vatad esimest postitust, siis märkad, et ma ei küsi siit nõu vaid soovin ehitusinseneriga konsulteerida. Tundub, et ehitusinsenerid on midagi ükssarviku taolist: enamus usub, et nad on olemas aga keegi pole näinud. See hetk, kui ma projekteerija juurde lähen pean ma ikka väga täpselt ütlema, mis see on, mida saada tahan. Ääremärkusena tasub teada, et enamus projkteerijatest pole väga teravad pliiatsid. Nad osakvad sulle keskmiste näitajate ehitusloa kõlbliku maja "paberile" joonistada aga keerulisemates küsimustes tõstavad käpad püsti. Seega, küsimus on, kuskohalt leian ma ehitusinseneri?

Kui mingit vaia teemat uurida soovid,siis küsi,mis maksab üks vai ja mis maksab selle pinnasesse rammimine. Võin puusalt lastes pakkuda,et peaaegu sama palju kui maja ...

Sõbralik soovitus: ara paku puusalt asjade kohta, millest sa midagi ei tea. Tänapäeval lastakse 100-160mm vaiu maasse 3 tonnise väiketraktoriga. Ühe ruudukujulise põhiplaaniga 100m2 hoone vundmendi vaiade rammine võtab ligikaudu päeva.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ducatu
Postitusi: 239
Liitunud: 22 Juun 2007, 12:44
Tsikkel: FighTLR, Scrambler (domikas)
Asukoht: Kangru-Uuesalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 62 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas ducatu »

Ükssarvik võib tulla anda väikest nõu pakutud lõunalaua taga. Tundub, et koha valik alla Gloria restorani ja lisaks veel veinikeldri külastamisega kõne alla ei tule. :) Lihtsalt nii haruldane värk.
Elukunstnikutele aga väike meeldetuletus, et rääkimine hõbe, vaikimine kuld.

kutsetunnistus.jpg
Kui vaja midagi küsida siis helista
566 97 936

Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Vundament on vastavalt hoonele ja pinnasele. Ehitusluba väljastatakse kui mõistlik projekt ehitise püstitamiseks koos. Niisama hoonetugikonstruktsioone muuta ei lubata - nii eksperimenteerimise ja odavuse ettekäändel võid ehitusloa tühistamise saada. Lisaks on ehitamine üks teema, kuid ehitamise dokumenteerimine veel täiest teine ja paljudele ulme. Poolikud dokid ja/või vastuolud projektiga võivad hiljem hoonemüügil kätte maksta.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ducatu kirjutas: 09 Mai 2019, 11:18

Ükssarvik võib tulla anda väikest nõu pakutud lõunalaua taga. Tundub, et koha valik alla Gloria restorani ja lisaks veel veinikeldri külastamisega kõne alla ei tule. :) Lihtsalt nii haruldane värk.
Elukunstnikutele aga väike meeldetuletus, et rääkimine hõbe, vaikimine kuld.
kutsetunnistus.jpg

Nii, kurask. Ma mõtlesin sinu peale korra, sest mäletasin, kus sa töötad ja siis unustasin sootuks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kiks kirjutas: 09 Mai 2019, 11:44

Vundament on vastavalt hoonele ja pinnasele. Ehitusluba väljastatakse kui mõistlik projekt ehitise püstitamiseks koos. Niisama hoonetugikonstruktsioone muuta ei lubata - nii eksperimenteerimise ja odavuse ettekäändel võid ehitusloa tühistamise saada. Lisaks on ehitamine üks teema, kuid ehitamise dokumenteerimine veel täiest teine ja paljudele ulme. Poolikud dokid ja/või vastuolud projektiga võivad hiljem hoonemüügil kätte maksta.

Ega ma dokkidega mängida ei tahagi ega midagi põlve otsas leiutada. Aga usu, selles dokumentsioonis, mille alusel linn ehitusloa on väljastanud pole midagi üleliia mõistlikku.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 09 Mai 2019, 12:27
Kiks kirjutas: 09 Mai 2019, 11:44

Vundament on vastavalt hoonele ja pinnasele. Ehitusluba väljastatakse kui mõistlik projekt ehitise püstitamiseks koos. Niisama hoonetugikonstruktsioone muuta ei lubata - nii eksperimenteerimise ja odavuse ettekäändel võid ehitusloa tühistamise saada. Lisaks on ehitamine üks teema, kuid ehitamise dokumenteerimine veel täiest teine ja paljudele ulme. Poolikud dokid ja/või vastuolud projektiga võivad hiljem hoonemüügil kätte maksta.

Ega ma dokkidega mängida ei tahagi ega midagi põlve otsas leiutada. Aga usu, selles dokumentsioonis, mille alusel linn ehitusloa on väljastanud pole midagi üleliia mõistlikku.

Sa ei peagi mängima,igale projektile saab teaha muudatusi ja seda tehakse ka üsna tihti. Neid muudatusi saab samamoodi kinnitada ehitusloa väljastaja poolt. Eskiisi alusel ehitusloa väljastatud projektil tuleb ehituse käigus ikka ette,et mõni lahendus vajab muutmist või mõni aken ära jätmist või hoopis millegi lisamist jne. Erinevate osade muudatustele on seatud protsendid ehitus mahust,mille piires saab muudatusi täiesti seaduslikult teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Keegi puitmaterjaliga ka Tallinnas tegeleb, täpsemini immutatud laudade ja prussidega ning nende transportimisega?
Kogus pole üldse suur, seepärast ehituspoest ostma minna ja sealt transa võtta, läheb päris kalliks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Kelle kaudu saaks paar vihmakindlat kleebist kiivrile teha? Neoonroosad loomulikult :twisted:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Margit kirjutas: 14 Mai 2019, 12:45

Kelle kaudu saaks paar vihmakindlat kleebist kiivrile teha? Neoonroosad loomulikult :twisted:

Kõik õiged kleepsud on vihmakindlad. Ma ei tea, mida sa täpselt tahad saada aga [mention]Pinchu[/mention] on vist ühe sellise äriga seotud. Aga kui sulle just pole oluline, et foorumlane teeks siis soovitan www.ooker.ee, kleepsu osa eest vastutav on ise ka mootrrattur ja teeb asjad alati mõistliku hinnaga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Ega ma ise ka ei tea mida täpselt vaja :D x-lite on millegipärast oma tobedad logod laki alla jätnud ja ei saa neid eemaldada. Vaja üle kleepida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Margit kirjutas: 14 Mai 2019, 14:49

Ega ma ise ka ei tea mida täpselt vaja :D x-lite on millegipärast oma tobedad logod laki alla jätnud ja ei saa neid eemaldada. Vaja üle kleepida.

Laki all on need originaalis sellepärast, et ei hakkaks kuskilt servast lahti tulema, mis tavaliselt kleepsuga varem või hiljem juhtub.

PS. Kas sa tead, et üldiselt ei soovitata kiivreid üle kleepida?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas: 14 Mai 2019, 15:02

PS. Kas sa tead, et üldiselt ei soovitata kiivreid üle kleepida?

Tõsi selline soovitus on. Kiivri konstruktsiooni vaadates ja tööpõhimõtteid tundes arvaks ma, et see küsimus on natuke üle paisutatud. Paar kleepsu kiivri ei muuda midagi. Ma läheks isegi nii kaugele, et väidaks: kiivri võib ka täies ulatuses üle kiletada ilma, et kiivri turvaomadused kannataksid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Margit »

mx77 kirjutas: 14 Mai 2019, 15:02

PS. Kas sa tead, et üldiselt ei soovitata kiivreid üle kleepida?

Olen kuulnud. Aga need lärakad on lihtsalt nii jõledad, et tuleb see gramm ohtlikust üle elada - https://billyscrashhelmets.com/wp-conte ... k-side.jpg

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Margit kirjutas: 14 Mai 2019, 15:22
mx77 kirjutas: 14 Mai 2019, 15:02

PS. Kas sa tead, et üldiselt ei soovitata kiivreid üle kleepida?

Olen kuulnud. Aga need lärakad on lihtsalt nii jõledad, et tuleb see gramm ohtlikust üle elada - https://billyscrashhelmets.com/wp-conte ... k-side.jpg

Esteet :lol:

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Margit »

White people problems :D


reimps

Re: Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Snowflake problems rohkem. Nah üldse siis selline kiiver osta? Ma ostan alati sellise välimusega kiivri juba kohe poest ära, valikut on minu eelistatud tootjal piisavalt.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”