Mida Te päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

mella kirjutas:

Kui kodus on kari arvutivõhikuid, siis hakata igaühele selgeks tegema ja kontrollima, et andmed eri kohtades oleks dubleeritud, lihtsalt üle jõu käiv tegevus.
RAID1 kast (synology või midagi analoogset) nurka ja üle võrgu või wifi külge ning märksa muretum elu. Eriti hea, kui masin oskab külge torgatud USB seadme ka kohe endasse dubleerida.

Sellisel juhul peaks lisavarundus ikka olema. Minu viimane kogemus ühe probleemse RAID-kastiga päädis selle prantsusmaale saatmisega ja üle 1000-eurose arvega.
Kui tõesti nii arvutivõhik, siis pigem las ostab pilves kettamahtu ja maksab lihtsalt veidi rohkem. Automaatse sünkimisega olemas siis asjad nii arvutis kui ka pilves.

Nõmmik kirjutas:

Nojah , aga mis oleks kõige turvalisem salvestus viis !

Loe uuesti mu postitust. Turvalisim ja pikimas perspektiivis soodsaim selline pilve ja kahe ketta variant nagu ma kasutan, kui tahad maksta, siis osta ruumi pilves ja hoia seda oma arvutiga süngitult. Kui tahad veelgi kindlust, siis pakuvad teenusepakkujad lisatasu eest ka omakorda backupe ning saad taastada enda poolt kustutatud ja rikutud faile.

Rusikareegel on see, et ära kunagi hoia andmeid füüsiliselt ühes kohas. Füüsiliselt üks koht on minu silmis ka RAIDi kast, mis kaitseb sind küll üksiku ketta riknemise eest, ent ei garanteeri andmete säilimist, kui seda haldav riistvara lolliks läheb, kast ära varastatakse, see voolukõikumise tõttu kahjustada saab, veeõnnetuse tõttu rikneb või tules maha põleb. Nende riskidega peab aga kindlasti arvestama.




Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Hästi lihtne küsimus- kas siinolijatest kellelgi on võimalust tavalist metalli keevitada Tallinnas? Teemaks ühe kaubiku taguamortide kinnitustala. Masina kaal 3,6T ( lihtsalt infoks, kuna paljudes kohtades ei ole tõstikit, mis selle maakera küljest üles tõstaks) ja kõrgus 2,85m ( paljudesse kohtadesse ei mahu sisse). Teoreetiliselt on seda muidugi võimalik teha ka maapeal.
tel. 5O294l6

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

Nõmmik
Postitusi: 249
Liitunud: 01 Veebr 2013, 22:10
Tsikkel: Yamaha V-Star
Asukoht: Tallinn , Nõmme
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Nõmmik »

mmz kirjutas:
mella kirjutas:

Kui kodus on kari arvutivõhikuid, siis hakata igaühele selgeks tegema ja kontrollima, et andmed eri kohtades oleks dubleeritud, lihtsalt üle jõu käiv tegevus.
RAID1 kast (synology või midagi analoogset) nurka ja üle võrgu või wifi külge ning märksa muretum elu. Eriti hea, kui masin oskab külge torgatud USB seadme ka kohe endasse dubleerida.

Sellisel juhul peaks lisavarundus ikka olema. Minu viimane kogemus ühe probleemse RAID-kastiga päädis selle prantsusmaale saatmisega ja üle 1000-eurose arvega.
Kui tõesti nii arvutivõhik, siis pigem las ostab pilves kettamahtu ja maksab lihtsalt veidi rohkem. Automaatse sünkimisega olemas siis asjad nii arvutis kui ka pilves.

Nõmmik kirjutas:

Nojah , aga mis oleks kõige turvalisem salvestus viis !

Loe uuesti mu postitust. Turvalisim ja pikimas perspektiivis soodsaim selline pilve ja kahe ketta variant nagu ma kasutan, kui tahad maksta, siis osta ruumi pilves ja hoia seda oma arvutiga süngitult. Kui tahad veelgi kindlust, siis pakuvad teenusepakkujad lisatasu eest ka omakorda backupe ning saad taastada enda poolt kustutatud ja rikutud faile.

Rusikareegel on see, et ära kunagi hoia andmeid füüsiliselt ühes kohas. Füüsiliselt üks koht on minu silmis ka RAIDi kast, mis kaitseb sind küll üksiku ketta riknemise eest, ent ei garanteeri andmete säilimist, kui seda haldav riistvara lolliks läheb, kast ära varastatakse, see voolukõikumise tõttu kahjustada saab, veeõnnetuse tõttu rikneb või tules maha põleb. Nende riskidega peab aga kindlasti arvestama.

Aga kui seesinane pilv on pilves ja müristab ning netti ei ole ega tule , kas näiteks plaadile või SD kaardile tõmmates pole kindlam , sest mulle tundub , et labane ja vähe tunnustatud USB kaart on parem kui kõvatamine ümber lõdva asja . :mrgreen:
Tunnistan , et olen sellel alal tõeline võhik kuid toonitan , et ma võin lihtsalt jätta targema mulje , sest mu nägu on nii aus - mis siis , et keegi ei näe ! :nono:

Argipäevas on vähe värvi - ole vähemalt ise nähtav !
Motoratturi diagonaalse helkur tähelepanu rihmade tootmine ja müük ...
Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Nõmmik kirjutas:

Aga kui seesinane pilv on pilves ja müristab ning netti ei ole ega tule , kas näiteks plaadile või SD kaardile tõmmates pole kindlam , sest mulle tundub , et labane ja vähe tunnustatud USB kaart on parem kui kõvatamine ümber lõdva asja . :mrgreen:
Tunnistan , et olen sellel alal tõeline võhik kuid toonitan , et ma võin lihtsalt jätta targema mulje , sest mu nägu on nii aus - mis siis , et keegi ei näe ! :nono:

Kui kohe üldse netti ei ole, siis on muidugi keeruline, ent kui internet siiski olemas ja lihtsalt vahel läheb ära, ei tähenda see midagi, sest failid on sul ikkagi olemas ka arvuti enda kettal ning saad neid endiselt sealt avada ja salvestada. Kui internetiühendus taastub, siis sünkroniseeritakse muudetud failid taas serveriga. Kui aga siiski sellist lahendust ei taha ja ise andmete kopeerimisega samuti tegeleda ei viitsi, siis mõnede väliste ketastega tuleb kaasa ka varunduse jaoks mõeldud tarkvara, mis peaks toimima nii, et määrad ära kataloogid kettal või kasvõi terve ketta ning kui väline ketas arvutile külge panna, sünkroniseerib arvutis oleva sisu automaatselt ära. Pidevalt ma sellist ketast arvutil aga küljes/läheduses ei hoiaks juba varem nimetatud põhjustel ja siin peaksid ise vaatama, kui mitme päevane kadu veel aktsepteeritav on ja vastavalt sellele siis lükkad ketta arvutile külge ja lased vajalikud toimingud ära teha. Ma küll tunnistan, et pole kordagi ühtegi sellist kettatootja poolt kaasa antud programmi kasutanud, ehk oskab keegi selle koha pealt rohkem kaasa rääkida ja midagi konkreetsemat soovitada. Kindlasti on midagi sellist ka vabavarana saadaval, ent pole endal kunagi vajadust olnud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Nõmmik kirjutas:

Aga kui seesinane pilv on pilves ja müristab ning netti ei ole ega tule , kas näiteks plaadile või SD kaardile tõmmates pole kindlam , sest mulle tundub , et labane ja vähe tunnustatud USB kaart on parem kui kõvatamine ümber lõdva asja . :mrgreen:
Tunnistan , et olen sellel alal tõeline võhik kuid toonitan , et ma võin lihtsalt jätta targema mulje , sest mu nägu on nii aus - mis siis , et keegi ei näe ! :nono:

Sellisel juhul on ikka ainuke ja parim võimalus omada üht raid "kasti" nurgas (nagu eelnevalt räägitud; vt mella juttu). Eraldi backup tarkvara + välised kettad lahendus on paratamatult ebamugav ja kohati ebatöökindel. Varem või hiljem jääb midagi kahe silma vahele või programm ei käivitu. Olen eraldiseisvaid programme kasutanud (nii kettatootjate omi kui vabavara ja viimased on üldiselt paremad) aga täna eriti sellega tegeleda ei tahaks - elus on muudki põnevat, kui back-uppide organiseerimine ja haldamine. Igatsugu SD kaardid ja USB kaardid unusta säilitamise mõttes ära - nendega on hea mingeid faile kaasa võtta kohtadesse, kus võrguühendust pole aga igas muus mõttes on nad kohmakad, kallid ja ebatöökindlad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Ma endiselt ei mõista seda RAIDi soovitust kodukasutusse. Kui raha on, siis miks mitte, aga saab ka 3-4x odavamalt. Kui tõesti ketas lendab, siis jääb arvutisse info alles ju. Andmeid kolme ketta peal hoida on küll turvalisem, ent kas ikka väga mõttekas? Siis võiks ju olla ka juba 4 ketast, edasi 5 ketast, siis teha omakorda backupe lintidele jne. Isegi kui sul see ainuke väline ketas rikki läheb, ei juhtu ju sisuliselt midagi. Arvutis olev info jääb, välise ketta saad samal päeval uue osta ja andmed taas arvutist sinna kopeerida või vastupidi. Kui kasutada RAID-kasti ainsa failide hoidmise kohana, siis see pakub küll mõningast lisakindlust, ent tegelikult elimineerid sa sellega vaid ühe riski paljudest. RAID ei ole backupi vaid hoiustamise lahendus!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Hehe, IT alal ma võin vist elu lõpuni vaielda, kuna olen sellega varsti juba 20 aastat tegelenud.
Kodused raidid töötavad ainult siis, kui tõesti ainult ketas lendab. Kui kontroller lendab, siis palju õnne ka raid1 puhul ketaste taastamisega, juba käidud teekond.
"Päris" raid maksab palju ja ei ole otstarbekas.

Mul on Zyxeli NAS seade, mis maksis ise umbes 45€ ja sinna sisse läks üks 2tb ketas, kokku umbes 120€, sinna on dubleeritud kogu mu masina ketas, mida servicena sünkroniseerib Allwaysync (lihtsale kodukasutajale tasuta, kuid mul faile tuhandeid, siis oli vaja juba 15€ litsents osta).

Kõik tähtsad dokumendid on mul dropboxis (mida süngib igaks juhuks ka NAS).
Dropboxi ei pea ju asju kopeerima, seda võib hoopis My Documents kausta asemel kasutada, sinna salvestamine salvestab ikka kettale, teenus on see, mis sealt edasi netti süngib.

Digifotosid arhiveerin ma aeg-ajalt välisele USB kettale, mida ma ei hoia enda juures, sest kui näiteks maja maha põleb, siis pole sellest NAS-ist ka kasu, see läheb ju ka ära :)

Võib tunduda keeruline, kuid tegelikult ei pea ma suurt midagi meeles pidama ja ainuke asi, mida ma käsitsi teen, on fotode arhiveerimine, mitte-it mehele oleks lihtsalt vaja ühte IT meest, kes selle ära seadistab ja sealt edasi on elu lill. Sõbra väikefirma lahendus - üks NAS ketas kontoris, teine kodus, süngitakse üle neti öösiti.

Nõmmiku keiss on tegelikult lihtne - it inimesed peaksid varundust natuke seletama ka, et backup on hea, kui sa sinna dubleerid, mitte sinna ümber ei tõsta. No loodame, et seekord 300€ on kooliraha, tegelikult ei ole sellel lahendusel midagi halba, mis oli.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma ei mõista, kuidas sa ei mõista, et sinu soovitatud meetod on küll turvaline, ent mittelollikindel.
Itimees tõesti ehk viitsib oma pilve aeg-ajalt ketastele kopeerida. Tavaline koduperenaine ja lapsed kindlasti mitte. Kui üks asi on ebamugav ja keeruline, jäetakse see tegemata. Ja kui tehakse suuremas koguses pilte, siii need tõmbavad pilve kiirelt umbe.

RAID1 purk ei ole oluliselt kallim kui sinu soovitatud 2 ketast (ma loodan, et sa ikka arvutasid juurde ka ketaste karbid). Kui mõistlik koht leida kettakarbile, ei sega seda ka uputus ega vargus. Tulkahju vastu loomulikult ei saa, aga siis on ilmselt suuremaid muresid kui andmete kadu.

Sinu meetod pole samuti ei uputuse-, varguse- ega tulekahjukindel. Kettad on sama haavatavad kui RAID1 karbis. Kui hakkad neid linna eri otstes hoidma, läheb arhiveerimise järjepidevus kiirelt segi.

Riistvara rikke korral pole ka su eri ketaste meetod turvaline - hakkab USB kontroller vigaseid andmeid saatma ja ongi ketastel andmed, mis tarbida ei kannata.

Korraliku tootja RAID1 kast koos eri partiist ketastega on kõige lollikindlam lahendus ja mitte oluliselt kallim 2x USB ketta variandist. 4 ja 5 kettaga RAIDi võib ka teha, aga kodukasutuses on see hinna eskaleerumise tõttu juba overkill ning lisaväärtust andmete säilimise paranemise näol ei teki.

mmz kirjutas:

Ma endiselt ei mõista seda RAIDi soovitust kodukasutusse. Kui raha on, siis miks mitte, aga saab ka 3-4x odavamalt. Kui tõesti ketas lendab, siis jääb arvutisse info alles ju. Andmeid kolme ketta peal hoida on küll turvalisem, ent kas ikka väga mõttekas? Siis võiks ju olla ka juba 4 ketast, edasi 5 ketast, siis teha omakorda backupe lintidele jne. Isegi kui sul see ainuke väline ketas rikki läheb, ei juhtu ju sisuliselt midagi. Arvutis olev info jääb, välise ketta saad samal päeval uue osta ja andmed taas arvutist sinna kopeerida või vastupidi.

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Käitun sarnaselt nagu kasutaja Piipz. Miks soovitada inimesele backupiks RAIDi kui see on mõeldud hoiustamiseks? Ega see RAID ka pealegi mingi lollikindel lahendus ei ole. Kui RAID-kast lendab või midagi muud juhtub, on kasutaja oma andmetest ilma. Nagu ma varem ütlesin, siis eelmine kogemus (õnneks mitte minul) ühe RAID-kastiga lõppes selle prantsusmaale saatmise ja 1000-eurose arvega ning kõiki andmeid kätte ei saanudki. RAID vajab kindlasti lisaks eraldi varundust ja nii kaotab see kodus kasutamisel mõtte, kuna see eeldab veelgi rohkem IT-alast teadlikust!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas:

Nõmmiku keiss on tegelikult lihtne - it inimesed peaksid varundust natuke seletama ka, et backup on hea, kui sa sinna dubleerid, mitte sinna ümber ei tõsta. No loodame, et seekord 300€ on kooliraha, tegelikult ei ole sellel lahendusel midagi halba, mis oli.

Tegelikult ongi kodukasutaja põhiprobleem just see, et reeglina on põhiarvuti ketas väike (eriti tõenäoline, kui on läpakaga tegemist). Ja välist kõvaketast kasutatakse just lisaandmekandjana, mitte dubleerijana. Ehk siis vist kodukasutaja jaoks on mõistlik teha oluliste failide dubleerimised kuskile pilvesse (google, dropbox vms.) vist.

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Piipz kirjutas:

Nõmmiku keiss on tegelikult lihtne - it inimesed peaksid varundust natuke seletama ka, et backup on hea, kui sa sinna dubleerid, mitte sinna ümber ei tõsta. No loodame, et seekord 300€ on kooliraha, tegelikult ei ole sellel lahendusel midagi halba, mis oli.

100% nõus.

mx77 kirjutas:

Tegelikult ongi kodukasutaja põhiprobleem just see, et reeglina on põhiarvuti ketas väike (eriti tõenäoline, kui on läpakaga tegemist). Ja välist kõvaketast kasutatakse just lisaandmekandjana, mitte dubleerijana. Ehk siis vist kodukasutaja jaoks on mõistlik teha oluliste failide dubleerimised kuskile pilvesse (google, dropbox vms.) vist.

100GB andmeid (nagu Mõmmikul) ei ole just tänapäeva ketaste mahtude juures ülemäära palju. Seda muidugi juhul kui just ei kasuta SSD-d, nagu mina, ent needki on läinud üsna soodsaks ja hetkel on parima hinna ja mahu suhtega 256GB kettad. Vanakooli kettad on veel omakorda 2x suurema mahu juures 3 korda odavamad.


mart211

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

mmz kirjutas:
Piipz kirjutas:

Nõmmiku keiss on tegelikult lihtne - it inimesed peaksid varundust natuke seletama ka, et backup on hea, kui sa sinna dubleerid, mitte sinna ümber ei tõsta. No loodame, et seekord 300€ on kooliraha, tegelikult ei ole sellel lahendusel midagi halba, mis oli.

100% nõus.

mx77 kirjutas:

Tegelikult ongi kodukasutaja põhiprobleem just see, et reeglina on põhiarvuti ketas väike (eriti tõenäoline, kui on läpakaga tegemist). Ja välist kõvaketast kasutatakse just lisaandmekandjana, mitte dubleerijana. Ehk siis vist kodukasutaja jaoks on mõistlik teha oluliste failide dubleerimised kuskile pilvesse (google, dropbox vms.) vist.

100GB andmeid (nagu Mõmmikul) ei ole just tänapäeva ketaste mahtude juures ülemäära palju. Seda muidugi juhul kui just ei kasuta SSD-d, nagu mina, ent needki on läinud üsna soodsaks ja hetkel on parima hinna ja mahu suhtega 256GB kettad. Vanakooli kettad on veel omakorda 2x suurema mahu juures 3 korda odavamad.

Ma just olin valiku ees kas osta SSD ja maksta korralik papp või võtta pool tasuta 6GB/s 7200rmp HDD, tutikas oli mingi 35€. 500gb. Mina jätan näiteks kõik vanad kõvakettad nn "tagavaraks". Kõik ide ja ja igivanad kettad on vanu väärtuslikke asju täis, milles enamus on ka internetis olemas, iseasi kaua need vanad kõvakettad seistes vastu peavad.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mmz kirjutas:
mx77 kirjutas:

Tegelikult ongi kodukasutaja põhiprobleem just see, et reeglina on põhiarvuti ketas väike (eriti tõenäoline, kui on läpakaga tegemist). Ja välist kõvaketast kasutatakse just lisaandmekandjana, mitte dubleerijana. Ehk siis vist kodukasutaja jaoks on mõistlik teha oluliste failide dubleerimised kuskile pilvesse (google, dropbox vms.) vist.

100GB andmeid (nagu Mõmmikul) ei ole just tänapäeva ketaste mahtude juures ülemäära palju. Seda muidugi juhul kui just ei kasuta SSD-d, nagu mina, ent needki on läinud üsna soodsaks ja hetkel on parima hinna ja mahu suhtega 256GB kettad. Vanakooli kettad on veel omakorda 2x suurema mahu juures 3 korda odavamad.

No veel mõned aastad vanadel läpparitel oli see kõvaketta maht 80-120 giga, millest väga palju vabaks ei jää, kui arvestada progede suurust ja pidevat kasutust vajavaid faile. See kõvaketta mahu juurdeostmine ka nii kerge ei ole. Mul on näiteks väike ultrabook ja sellel on 1,8" HDD, mida eriti üle 120 giga polegi saada.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ja mis valiku tulemus oli?

Parim hinna-kiiruse suhte variant on osta 120GB SSD KORRALIKU TOOTJA programmikettaks ning mingi suurem pöörlev ketas andmetele. Või siis 250G SSD üksi, kui andmed peale mahuvad.
6G/s võib sul taganttuulega pöörleva tühja ketta korral minna küll, aga nii see ei jää.

mart211 kirjutas:

Ma just olin valiku ees kas osta SSD ja maksta korralik papp või võtta pool tasuta 6GB/s 7200rmp HDD, tutikas oli mingi 35€. 500gb.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kas keegi on Husabergi SEM'i süütepooli/CDI 'ga sina peal?
Jubla on katki ja soov olekski Maarjamaa pinnalt midagi leida, ülejäänud maailma parim pakkumine on 250€ parandamise eest :x
Hujoovina ise selline:
Pilt
Numbrid peal sellised:
ICU 10
855-191-12
250290-01

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Kas meil siin kullaseppasid ka on?

dr800 2x
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas villy »

Tervitus. Ehk siin fotograafiahuvilisi? Oskab keegi soovitada OK välku Nikon D80-le? Aitäh! :bsmile:


Toots
Postitusi: 34
Liitunud: 23 Juul 2012, 21:48
Tsikkel: Jawa 125 (2008)

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Toots »

villy kirjutas:

Tervitus. Ehk siin fotograafiahuvilisi? Oskab keegi soovitada OK välku Nikon D80-le? Aitäh! :bsmile:

Noo vast midagi saab ikka soovitada, räägi kõigepealt milleks vaja on? Macro?....sees portreed/pulmad? Väljas? Harrastaja? Proffipoolne? (ei usu, et siis siit otsid abi :D)


Sasskin
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Veebr 2010, 18:23

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Sasskin »

tere.
Kas keegi teab kus kohast saaks lehtmetalli mõõtudega 1500x3000x4 või 1250x2500x4. Ühesõnaga oleks tarvis mõned tahvlid 4mm paksust lehtmetalli.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas villy »

Toots kirjutas:

Noo vast midagi saab ikka soovitada, räägi kõigepealt milleks vaja on? Macro?....sees portreed/pulmad? Väljas? Harrastaja? Proffipoolne? (ei usu, et siis siit otsid abi :D)

Põhiliselt siseruumides pildid inimestest(ka liikuvad). Olen saanud häid tulemusi näiteks kui kellegi välku laenasin, Suunasin välgu ise lakke ja tõmbasin selle välgu sees oleva valge katiku(ei tea täpset terminit) ka veel ette ja siis paari meetri tagant kenad pildid kehvas valguses. Harrastus. Perepildid ikka. Lihtsalt niipalju olen aru saanud, et sees pidevalt jääb valgust puudu. Ja külgeehitatud otse paari meetri pealt näkku pole ka päris see. Kaugemale ei saa üldse. Pikk ja segane algaja jutt aga loodan, et selgitab.

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

See on sisseehitatud hajuti. See lakke suunamine ja hajuti kasutamine väga õige. Tulevad tõesti kenad, loomuliku valgusega pildid. Usun, et sulle sobib soodsamatest välkudest Sigma EF-610 DG ST Super (hind 200 EUR) või näiteks Nikon SB-700 (hind 300 EUR). Sigma ja muude tootjate puhul jälgi, et need kindlasti Nikonile sobiksid. Ei soovitaks väga osta kasutatud, ilma garantiita välku. Mul on enamik välkudest korra ikka garantiis käinud ja siis on kahju kui paar nädalat peale ostmist kohe remondi peale lisaks raha peab kulutama. Kui hind on määrav ja tahad eriti soodsat, siis heaks valikuks ka Metz 44 AF-1. Selle peaksid kätte saama isegi alla 150 EUR eest.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas villy »

mmz kirjutas:

See on sisseehitatud hajuti. See lakke suunamine ja hajuti kasutamine väga õige. Tulevad tõesti kenad, loomuliku valgusega pildid. Usun, et sulle sobib soodsamatest välkudest Sigma EF-610 DG ST Super (hind 200 EUR) või näiteks Nikon SB-700 (hind 300 EUR). Sigma ja muude tootjate puhul jälgi, et need kindlasti Nikonile sobiksid. Ei soovitaks väga osta kasutatud, ilma garantiita välku. Mul on enamik välkudest korra ikka garantiis käinud ja siis on kahju kui paar nädalat peale ostmist kohe remondi peale lisaks raha peab kulutama. Kui hind on määrav ja tahad eriti soodsat, siis heaks valikuks ka Metz 44 AF-1. Selle peaksid kätte saama isegi alla 150 EUR eest.

Aitäh vastuse eest. See SB-700 on vist SB-600 ja järeltulija? Otsisin ise SB-600 aga seda uuena keeruline leida. Hea teada ka, et need asjad rikki lähevad lihtsalt, kaalusin juba mitmeid kasutatud variante.

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Just, SB-600 asemel on nüüd SB-700. SB-600 tuli minu mäletamist mööda välja pea 10 aastat tagasi. Ehk siis oli ka viimane aeg mudeliuuenduseks. :)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Teinekord harva, kui ma välku kasutan, siis Metz 58-AF2 http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=679&cid=5965
Aga justnimelt harva, tänapäeva isode ja müravähesuse tõttu aina vähem läheb seda vaja. Pigem on see mingite tootepildistamiste jms juures vajalik olnud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Tere,

Ega kellelgi siin ei juhtu tuttavat olema: http://www.stanfordmusic.ee/ ?
Või juhtub kellelgi akustilise kitarri võimendit olema, mis niisama vedeleb,
saaks kaupa ehk teha 8) Huvitab just akustilise pilli jaoks mõeldud kõlarvõimendi.

Yaaa-maaa-haaa......

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Oleks vaja üks saarepruss saagida mõõtu ja siledaks hööveldada. Lõpptulemuseks peaks kaks aknalauda olema. Kas keegi saaks selle töö ette võtta? Tooks viiks ise. Harjumaa piires. Vastutasuks võin näiteks teie Viru Valge varusid täiendada või tasuda muul vastuvõetaval viisil. ES kontaktiks.

EDIT: Põhimõtteliselt oleks ka ühele siseuksele vaja mõõdu järgi lengid valmistada. Või kasvõi lengi toorikud, edasi vaatan ise.

Viimati muutis davidsoniharald, 03 Dets 2013, 13:31, muudetud 1 kord kokku.

bandit 1200
Postitusi: 261
Liitunud: 23 Jaan 2007, 12:44
Tsikkel: GSX-R 750,R-1
Asukoht: teletornikandis
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas bandit 1200 »

Saan aidata ilutulestikuga,infot kaubast saab vaadata http://www.tulekuller.ee/profipatareid
Tallinnas toon ise kohale ka.Hinnad ja muu info telefoni või PS-i teel.
Kalev 5248286

Transporditeenus ja kaevetööd
http://www.revemont.eu/

mart211

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

USB Cd lugejat kellelgi laenata on üheks päevaks?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mart211 kirjutas:

USB Cd lugejat kellelgi laenata on üheks päevaks?

Mul on, astu läbi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pritz
Postitusi: 74
Liitunud: 26 Nov 2012, 19:48
Tsikkel: k12R

Re: Mis Te siis päev läbi teete e. kes millega aidata saab?

Lugemata postitus Postitas pritz »

Kellel sülearvuti ost meeltel mõlgub, siis kvaliteetseima ja parima hinnaga arvutid saab minu käest

Vaadake lehele http://www.notebooks.ee ja kirjutage mulle priidik@notebooks.ee peale. On nii soodsamaid kodukasutuseks ja ka tõsiseid tööloomi kui ka mänguarvuteid.

Ps! Kui kellelgi huvi, on ka Iphone 5s mudeleid saada nii kuldseid kui musti. Hinnad parimad eestis!

Kes küsib see uurib :wink:

"He who shall be last, shall be sideways and smiling"

Sülearvutid maaletooja hinnaga! priidik@notebooks.ee Küsi julgelt! Vaata http://www.notebooks.ee
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”