randmevääne raamat

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

417
Postitusi: 1426
Liitunud: 11 Dets 2003, 15:15
Asukoht: Jawad ,SZR 660; YZF 600R;KTM 620 DUKE;YZF R1 ; KTM 625 sxc ,xt125x, KTM 600sixday,gsx-R600,KTM620sc

Lugemata postitus Postitas 417 »

HeitiKender kirjutas:
ma leidsin keldrist 40 raamatut. Et kes tahab ja kellel puudu, siis 200 krooniga tükk saab mu käest võtta. Ütle ka sõbrale. Kas ma peaks nad signeerima ka :) ?


heiti@kender.ee pange ostusoovid, kui kellelgil on.
Kender on jõuluvana abimees.
nüüd jääb ainult üle teavitada jõulumeest et kuidas kink saada kätte


Hälvik mootorratturhiir Zamundast
[17:51] <R417> ma pole pretendeerinudki aasta mootoratturi aunimetusele
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

oleks teadnud, et huvi nii suur on, oleks kuhugi poodi viinud ja kõik sinna saatnud. Nüüd olen päkapikk :)

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Lugemata postitus Postitas vilosius »

HeitiKender kirjutas:
oleks teadnud, et huvi nii suur on, oleks kuhugi poodi viinud ja kõik sinna saatnud. Nüüd olen päkapikk :)
Sa päkapikk keerasid mu bisnise pekki - ma tahtsin enda "väänaja" kilose Jägermeisteri vastu vahetada (togi) :)
"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

PsychoDad
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov 2003, 11:12
Asukoht: Kloostri taga metsas.

Lugemata postitus Postitas PsychoDad »

HeitiKender kirjutas:
oleks teadnud, et huvi nii suur on, oleks kuhugi poodi viinud ja kõik sinna saatnud. Nüüd olen päkapikk :)
Ma kujutan vaimusilmas juba ette, kuidas sa põõsastes ragistad, et aknani läbi murda, ja kuidas siis naabrivalvepenskarid üksteisele helistavad ja siis poltiseisse. Ning kuidas siis pärast akna lahtimuukimist suskad kokkurullitud raamatu 417-e suurde juustulõhnalisse auguga tuhvlisse. Hetke pärast karjub konstaabel: Pillake suss maha ja astuge kaks sammu tahapoole.
Jõulud tulid see aasta vilkuvate trellidega kambrikeses. Jõuluimeks naeratav ametnik ja tema neli kaunist sõna: Astuge ukse juurest eemale!
Royal Einfield 350 Classic
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

HURRRAAAA!

Kokku sai lepitud VELT Motocenteriga, et ma viin ülejäänud raamatud sinna ning siis saate sealt ise käia ostmas. Ehk siis kui kusagil mujal ei ole siis neil on.

Kõik kes jõudsid juba minu käest otse tellida, kokkulepped kehtivad ja saate kätte või panen posti.

Aga see pole veel kõik: konsulteerisin oma raamatupidajaga ning meie arvestuste järgi peaks õpikuid olema veel:

Motokeskuses
BikeWorldis
MotoDepoos
MotoDepoo Tartu poes
Yamaha keskuses
MotoMarketis (Hipodroomi Selveris asuvad)

Käige ja nõudke! :)
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

HeitiKender kirjutas:
...Minu uusaasta lubadus on, et ma ülejäänud ka tõlgitud saan ....
Oot-oot-oot ! Valgusta nüüd palun töntsi vanainimest, MIS ülejäänud tõlkimine siin käib?

Kas ma võiksin oletada, et saan oma ramaturiiulisse Randmeväände kõrvale veel midagi soetada?



PS
Samas üritan ärgitada ka näiteks Kallet või kedagi EMMK seltskonnast kirjanikuks hakkama ja korralikku eestikeelset motomatkaja käsiraamatut kokku kirjutama asuda.
Sealhulgas liikluskultuuride erinevusest, nendesse sisseelamisest, ohutusest, mugavusest teel hätta jäämisest jne... Küll ta asja teab, ma vist mäletan isegi mingit pakiraamide ja kompsudega Jawat Tallmaci ees seismas kui tsiklikultuur taassündinud eestis veel isegi mitte titejalgadel ei seisnud ;)
Selline kogemustepagas pisut läbipõimituna reisikirjadest võiks päris hea leid raamatupoe riiulist olla. Talv oma pikkade pimedate õhtutega kah ju....
Kriitika....no kui külas koerad hauguvad, ega siis veel rebane laudas pole...
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Tõlkimises on mul

Randmevääne I (Twist of the Wrist I, Keith Code)
Ringrajasõidu Täppisteadus (Soft Science of Motorcycle Racing, Keith Code)
Võistlussõidu tehnikad (Performance Riding techniques, Andy Ibbot, 2006)

Neist teine on põhimõtteliselt Randmevääne III ning viimane on Keith Code õpilase ja 125cc mailmameistri Thomas Lüthi treeneri raamat, arvukalt MotoGP praeguste sõitjate, sealhulgas Capirossi, Rossi, Edwardsi jt kommentaaridega.

Ning kui Kari Kadak mind jätkuvalt sunnib, siis on plaan üks päris kodukootud motokrossi õpik välja anda. Mina olen kirjutaja osas, panen sõitjate seletused selgelt kirja :)
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Ehh! Annaks taevas meile selliseid entusiaste ka edaspidises elus!

(w)
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

aitäh heade sõnade eest. Vahel kui käed jõuetult rippu vajuvad ja tekib küsimus, miks ma seda teen, siis meenub, et täpselt sellistele toredatele inimestele teengi :)

Appi kui raske on postitöötaja olla :) Aga kõigile kellele lubatud, kenasti posti pandud.

Aga:

Velt Motocenteris on nüüd raamatud kohal, minge ja krabage!
Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

raamat

Lugemata postitus Postitas Üllar »

Sai võetud raamatukogust.
Palju nippe on seal ikka ringraja jaoks,kus hea asfalt ja pole prügi ega killustikku kurvides.Tavaliikluses võib jama tekkida.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: raamat

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Üllar kirjutas:
Tavaliikluses võib jama tekkida.
Mäletan, et peale allveelaevniku koolitust tolleaegses Leningradi Mereakadeemias ei saanud ma jätkuvalt hävituslennukiga peale aerodroomi kolmandat pööret 180kraadi alt kõigi kolme telikuga samaaegselt maandumisrajale pihta ....

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Re: raamat

Lugemata postitus Postitas racerx »

Üllar kirjutas:
Sai võetud raamatukogust.
Palju nippe on seal ikka ringraja jaoks,kus hea asfalt ja pole prügi ega killustikku kurvides.Tavaliikluses võib jama tekkida.
Jah ja võiks olla tõesti kuidas käituda erinevate prügide korral... okei üks asi on coca pudel eksole aga kui on lihtsalt hamburgeripaberid... või mis saab kui on banaanikoored ?

Jah võiks olla et erinevad prügid ja siis veel liivad eksole, rannaliiv kurvis, ja siis selline sõmeram liiv. Või kui kruus on, mis siis saab ? !!!
M anäiteks kui muld on kurvi peal väike hunnik siis lähen ringiga...aga kui on laiali kõik ja siis veel seal vett valatud ning on nati nagu viinapudel paistmas... mida teha. Raamatus pole sõnagi ! Olen nõutu !


:lol: :lol: :lol: :lol:

Aga tegelikult Üllar, see ei ole kasutusjuhend. See on sõiduõpik. Kui nii palju oidu pole et sealt loetud reaalsesse ellu viia siis oled kas kehvasti lugenud või vajad kõrvalist abi.
Mis ei ole häbiasi vaid õige käitumine. Sündinud sõidugeeniuseid on vähe.
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Ma võin valesti mäletada, aga nippe ega trikke ei tohiks raamatus ühtegi olla :)

Küll aga on raamatus sõidutehnika ja sõidutehnoogia. Ning tavaliikluses pole isegi seda õpikut vaja kui liikluseeskirju jälgida täpselt: "sõidukiirus vastavalt sõiduoludele". Ehk kui nurga taga on kruus ja prügi teel ja sa seda ei teadnud ja käna panid, siis on ikkagi enda süü. Mitte ükski trenn ega raamat ei saa sind ette valmistada kõigiks või isegi enamaks juhtudeks, kõikideks kurvideks, kõikideks ilmaoludeks ja jalakäijate ja kaasliiklejate ootamatuteks manöövriteks.
Küll aga on see raamat sellest, kuidas varustada end teadmiste ja arusaamadega, et enamiku nende ootamatuste vastu võitlemiseks valmis olla. Et säilitada külma pead, et otsustada kiiresti ja õigesti, et suuta üldse otsustada ning et suuta tegutseda ja millele suunata oma tähelepanu - sellest on see raamat.

Lohutuseks võin öelda, et I ja III osa on veel rohkem teooriast, aga oh rõõmu - neid kõiki asju saab praktikas väga hästi rakendada :)

Olete kunagi mõelnud, mis on sinu ja Valentino Rossi vahe sõidutehniliselt? Väike vihje: kiirus ei ole sõidutehnika osa :)

Ristolv

Lugemata postitus Postitas Ristolv »

Rakvere raamatukogus kah olemas Randmevääne 2, URRAM abiks

väga asjalik raamat, kuigi esimesel lugemisel jääb vähemalt pool arusaamatuks, peaks endale päriseks kah ostma... :oops:

ootan huviga uusi raamatuid ja soovin edu ning vastupidavust asjalikele inimestele, kes seda meie heaks teha viitsivad!

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

HeitiKender kirjutas:

Ning kui Kari Kadak mind jätkuvalt sunnib, siis on plaan üks päris kodukootud motokrossi õpik välja anda. Mina olen kirjutaja osas, panen sõitjate seletused selgelt kirja :)
Seoses meie pere kasvava krossi ja supermoto huviga oleks väga tore kui oleks ka midagi eesikeelset lugeda selles vallas. Nii et jõudu tööle Heiti!!! Ootame huviga:)
Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: raamat

Lugemata postitus Postitas Üllar »

racerx kirjutas:
Üllar kirjutas:
Sai võetud raamatukogust.
Palju nippe on seal ikka ringraja jaoks,kus hea asfalt ja pole prügi ega killustikku kurvides.Tavaliikluses võib jama tekkida.
Jah ja võiks olla tõesti kuidas käituda erinevate prügide korral... okei üks asi on coca pudel eksole aga kui on lihtsalt hamburgeripaberid... või mis saab kui on banaanikoored ?

Jah võiks olla et erinevad prügid ja siis veel liivad eksole, rannaliiv kurvis, ja siis selline sõmeram liiv. Või kui kruus on, mis siis saab ? !!!
M anäiteks kui muld on kurvi peal väike hunnik siis lähen ringiga...aga kui on laiali kõik ja siis veel seal vett valatud ning on nati nagu viinapudel paistmas... mida teha. Raamatus pole sõnagi ! Olen nõutu !
SOOVIN SULLE ÕNNELIKU SÕITU JA AITÄH ÕPETUSTE EEST.
UNUSTASID LISADA PALGI TEEL(KUNAGI OLI KA NIISUGUNE JUHUS,AGA LÄKS ÕNNEKS.



:lol: :lol: :lol: :lol:

Aga tegelikult Üllar, see ei ole kasutusjuhend. See on sõiduõpik. Kui nii palju oidu pole et sealt loetud reaalsesse ellu viia siis oled kas kehvasti lugenud või vajad kõrvalist abi.
Mis ei ole häbiasi vaid õige käitumine. Sündinud sõidugeeniuseid on vähe.

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Lugemata postitus Postitas racerx »

Saan aru, et Härra Üllar vist solvus nati. Eks ma nati halvasti ütlesin ka aga point oli selles et tuleks üritada mõelda miks on nii ja mitte teisiti ehk siis, sõiduõpik on justkui võti uksele kustkaudu saab siseneda klassiruumi eksole.
Mul on kodus jube palju matemaatika õpikuid ja loen neid aga kasu pole ikka arvutan näppude peal ja ruutjuur jne on ikka arusaamatu eksole.
Treening treeneri-juhendajaga on see mis annab teooriast arusaamise.
Ja see kõik kokku, juhul kui oled seda piisavalt kaua ja hoolikalt teinud, annab selle et su sõitmine on niivõrd reflektoorne, et kogu sõitmise aja sa saad tegeleda trajektoori arvutamise, teeloleva jälgimise jms. ning ootamatute asjade nagu palkide, liiva jms puhul su keha toimib ennetavalt ja pärast kodus istudes kohvi või õlut juues ning sõidule takkajärgi mõeldes tunned esimest korda külmavärinaid üle selja jooksvat.

Sullegi sellel aastal palju ilusaid sõite, häid teid ning tervislikku närvikõdi !
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Ohhoo! Racerx on kah ilma hambajälgedeta postitusega maha saanud :bsmile:

Tegelikult tahtsin Heiti tänavakommentaari peale öelda, et ka tänavaliikluses askeldajale leidub sealt raamatust tarkuseteri küll ja küll. Kui neid näpunäited järgida, siis muutub tegelikult ikka sõit tublisti sujuvamaks ja kurvid laugemaks kui nad enne olid. See loomulikult ei tähenda, et tänavaliikluses peaks loetu najal mingit tont teab kelle ees esikohta püüdma hakkama. Võitlusvaimu maandamiseks ikka see racerx'i kirjeldatud variant. Palkidega või siis ilma.
Suzuki GSX 750 Inazuma

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

davidsoniharald kirjutas:
HeitiKender kirjutas:

Ning kui Kari Kadak mind jätkuvalt sunnib, siis on plaan üks päris kodukootud motokrossi õpik välja anda. Mina olen kirjutaja osas, panen sõitjate seletused selgelt kirja :)
Seoses meie pere kasvava krossi ja supermoto huviga oleks väga tore kui oleks ka midagi eesikeelset lugeda selles vallas. Nii et jõudu tööle Heiti!!! Ootame huviga:)
Niisiis...:P HeitiKender, anna aru, kaugel asjad on. Hirmsasti tahaks õppida. Kohati tekib tunne, et enda mõistusest jääb puudu analüüsimisel miks/kuidas/jne.
Vennal on praegu analüüsimise aeg (loe: ravib vigastust veel pool suve kahjuks). Mind ta ei kuula eriti (ja teab kui õiged need minu arvamused/õpetused on), ehk siis usub hoopis gurusid.

Kasutan võimalust ja teen kahele eksemplarile ka ettetellimise ära :)

Jätka samas vaimus!!! (w)

PS. Pärast Randmeväände lugemist pole ükski kurv enam pikaks läinud ei asfaldil ega kruusal. 8)
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Valleraa!!!!

Avastasin veel mitu pakki Randmevääne II motoõpikuid ning viisin need isiklikult Velt Motokeskusesse. Et kellel veel pole (ma tean tead küll - linnas kurvi võttes on küünarnukid üleval), siis sealt saab :)

Motokrossi õpikuga on niikaugel, et raamistik ja osa teksti on koos. Kuna ma ise ei ole motokrossi distsipliinis midagi teinud siis tekst tekib targematega intervjuudest. Väga palju aitas juba praegu edasi põgus jutuajamine Avo Leokiga, kes andis ka kunagise NSVL-i maailmakoondise venekeelsed ja tõlgitud juhendid - raketiteadus, mu kallid sõbrad :)
Kari Kadak tegeleb piltide otsimisega ja noh .... äkki on paar kuu pärast mingi pädev asi koos. Kiiremini ei jõua :(

Niiet, kebige õpikuid soetama! :)
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

Ot Heiti, kuidas selle Randmevääne I ga lood on ? On seda ka lootust kunagi saada ?
Just enjoy ... nothing less, nothing more
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Lootust on, aga oleks mind ometigi rohkem :)

cyber

Lugemata postitus Postitas cyber »

HeitiKender kirjutas:
Lootust on, aga oleks mind ometigi rohkem :)
Alati on võimalik ju keegi appi võtta, kes selle aeganõudva ja tüütu tõlkimisetöö ära teeb. Pärast loed üle ja kui on vilets, siis tõlgid ise uuesti ning tema panust lihtsalt ei arvesta ;)

Tõsi, sedasi tuleb lõpptekst ebaühtlane kui osa raamatut on ühe ja osa teise inimese tõlgitud :(
Kasutaja avatar

yammu
Postitusi: 422
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:36
Tsikkel: Tuono
Asukoht: Pärnu

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas yammu »

Tere,
On kellelgi infot kas ja kust seda raamatut nüüdseks üheksa aastat peale ilmumist ka võimalik osta on ? Googeldades leidsin, et ammu välja müüdud.

Fighting online is like racing in the Special Olympics,
even if you win, you're still retarded.
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas demineerija »

yammu kirjutas:

Tere,
On kellelgi infot kas ja kust seda raamatut nüüdseks üheksa aastat peale ilmumist ka võimalik osta on ? Googeldades leidsin, et ammu välja müüdud.

Nägin Randmevääne 2 raamatut ühes motopes letil... Aga kurat meelde ei tule, mis pood see Tallinnas oli....


dog666
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Juun 2013, 00:02
Tsikkel: kahe rattaga

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas dog666 »

biker.24 s ilutses leti peal :P


mart211

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas mart211 »

demineerija kirjutas:
yammu kirjutas:

Tere,
On kellelgi infot kas ja kust seda raamatut nüüdseks üheksa aastat peale ilmumist ka võimalik osta on ? Googeldades leidsin, et ammu välja müüdud.

Nägin Randmevääne 2 raamatut ühes motopes letil... Aga kurat meelde ei tule, mis pood see Tallinnas oli....

Biker24 letil oli küll mingi randmevääne. Helistage neile.


aivar424
Postitusi: 69
Liitunud: 31 Mär 2013, 19:16
Tsikkel: r6 2007
Tänanud: 1 kord

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas aivar424 »

Veldis on ka müüa. Sealt ma enda oma paar nädalat tagasi ostsin, samuti B24-s.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

demineerija kirjutas:
yammu kirjutas:

Tere,
On kellelgi infot kas ja kust seda raamatut nüüdseks üheksa aastat peale ilmumist ka võimalik osta on ? Googeldades leidsin, et ammu välja müüdud.

Nägin Randmevääne 2 raamatut ühes motopes letil... Aga kurat meelde ei tule, mis pood see Tallinnas oli....

Sama asi on tarbitav ka filmina. Kui Piraadilahe videolevis ringi vaadata, siis kindlasti leiab.

Raamatut saab ka raamatukogust:
http://tallinn.ester.ee/record=b1955092~S7*est

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yammu
Postitusi: 422
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:36
Tsikkel: Tuono
Asukoht: Pärnu

Re: randmevääne raamat

Lugemata postitus Postitas yammu »

Tänud kõigile vastajatele.
Piraadilahest video juba eelmevalt alla laetud, kuid mulle meeldib ennem raamat ära lugeda ning siis filmi vaadata -:)

Fighting online is like racing in the Special Olympics,
even if you win, you're still retarded.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”