"Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Krl »

miks te oma silte välja ei pane? et velomehed ei ole oodatud.




andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas andrusl »

Krl kirjutas: 17 Mai 2021, 22:11

miks te oma silte välja ei pane? et velomehed ei ole oodatud.

Eks kui meid väga välja vihastatakse, hakkame metsast maha langenud puid rajale vedama :)


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nii tegelt ongi...noh, normaalsetel inimestel. Ehk et tegelikult saab ilmselt vähemalt selline 95-99% juhtudel kenasti ka erinevaid hobisid harrastada samas kohas või üsnagi kõrvuti. ilma, et koguaeg peaks kellegi peale kaebama, vinguma, politseid kutsuma, piirama, keelama jne. Aga normaalseid inimesi paistab aina vähemaks jäävat ja asenduseks tekivad sellised väljaõpetatud hädapätakad, kellele on kodus maast madalast räägitud kui eluohtlik asi on kahvel...ja kuidas võib surma saada kui satud mootorsõidukile lähemale kui 50 meetrit.

Isegi erinevates kohtades sõites ikka nii mõnigi kord kohanud nii igasuguseid jalutajaid, marjulisi, kettaheitjaid kui rattureid. Isiklikult ei näe küll mingit probleemi või ohtu...mis ohtu ma neile tekitan kui võtan hoo maha ja töristan max 20kmh mööda? enamasti veel päris suure ringiga ka kui võimalust on. Igapäevaselt tallinna tänaval ringi tatsamine on ilmselt ohtlikum tegevus. Aga noh, inimestel on vaja probleeme välja mõelda. Seda on näha tegelikult igal sammul kui vaadata natuke laiemalt, mis maailmas toimub. Kui "tavaline" elu muutub liiga heaks, siis ta muutub ka igavaks...ja igavuse peletamiseks hakkab inimene ikka vinguma, teiste peale kaebama ja probleeme välja mõtlema. Kahjuks nii on, aga loodetavasti käib varsti jälle mingi sõda üle ja natukeseks ajaks rahu majas :D


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas morse »

Ükskord läksin Männikul krossikameestega juttu puhuma (keegi vahetas küünalt parasjagu). Aga kuna ma olin tookord jalgrattaga, siis oli selgelt näha, et nad olid kergendatud, et ma virisema ei tulnud, vaid niisama. Tänased jutud natuke selgitavad olukorda. Kuna ise sõidan mõlemaga ja mingit probleemi pole olnud, siis ei osanud ettegi kujutada, et üldse võiks tekkida selline olukord... Veider.

Aga sellest saan ma aru küll, miks rattasõit kõrvalseisjale kuidagi ohutum või loodust vähem kahjustavam võib tunduda. Pole lärmi ja maapinda kaabib ka vähem. Lihtsalt Kahju on sellest, et Männiku liivakaevanduse serv on enduurotamiseks tegelikult väga loogiline koht (loogilisem kui Urmase väimehe tagahoov näiteks :D )... Sinna kaitsealusesse rappa ei pea ju tingimata minema. Loikudest läbisõidu keeld on ka teada...

Krt ma just lubasin lapsele, et viin ta mopeedi nädalavahetusel haagisel sinna... Soovitage palun alternatiivset kohta. Mopilubadeni on veel paar aastat aega, nii et avalikule kruusateele minna ei saa. Krossirada pole ka päris see. Männiku karjääri teed ja metsarajad olid harjutamiseks 5+ (nädalavahetusel seal kaevanduse masinaid ei liigu). Ja eks me saaks seal edasi ka põristada aga järgmine nädalavahetus tundub kahtlane - ma arvan, et keegi võib seal veel luusimas käia.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Klooga harjutusväljal pole seni veel mente näinud lube küsimus. Muidugi ma seal männikul (sellel ajal) pole vist ise kunagi käinudki veel...nii et ma kahjuks võrrelda neid kohti hästi ei oska

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Morse, mine Võerdlasse, seal on kõik ametlik ja rajad ka natuke rohkem enduro moodi. Eks Männiku suhtes on paljudel (sh minul) soojad nostalgilised tunded, aga olgem ausad, see võitlus nende küprokikülade vingupunnide vastu on juba paar-kolm aastat tagasi kaotatud, jäänud on ainult vormistamine. Võerdlas vähemalt peaks tulevik suht turvaline olema, sinna prügila haisu sisse ei taha keegi endale villat või discgolfi rada teha :lol:


andrusl
Postitusi: 292
Liitunud: 03 Sept 2006, 21:25
Tänatud: 1 kord

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas andrusl »

:bsmile:

Viimati muutis andrusl, 14 Juun 2021, 21:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See on nagu huvitav jah, kuidas ketivenitajad mootorratastega sõitmiseks mõeldud ala üle võtavad.
Neil peaks neid kohti jalaga segada olema.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tervisesport saab ikka eelise, ku on vaja valida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 18 Mai 2021, 10:25

Tervisesport saab ikka eelise, ku on vaja valida.

Arvad, et enduuro on vähem tervisesport? Proovi veel.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks siin ole see eelarvamus, et väntajad on rohkem tervislikud sportlased, kui mootoritega põristajad. Need viimased raudselt suitsetavad ja joovad pärast pool kasti õlli või pudeli viina ära. Lisaks hull müra jne.
Nii need valikud ja otsused tekivad. Ja varsti ongi motomeestele rada suletud, sest see on TERVISESPORTLASTE seas populaarne koht.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mind ei ole vaja veenda ühe või teise rohkem tervislikkuses. Minujaoks on need jalgratturid, enduurotajad ja metallidetekori mehed seal kõik ühtmoodi kummaline rahvas.


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas morse »

Ärge pange tähele. Krl selgelt trollib. Mulle teeb isegi nalja.

Aga Jõelähtme teemal fesari lingilt lugesin välja, et ühel päeval, konkreetsel kellaajal on mingi rattasõit. No las sõidavad. Kui alustada mingit võitlust, et "te" meid Männarilt ajasite välja, "me" teid Jõelähtme enduurorajale ei luba, siis pole siit head nahka loota.

Teema ei ole ju otseselt enduuro VS tervisesportlased. Teema on rohkem selles, et kus talutakse tsikliga looduses sõitmist ja kus mitte...

Saan aru, et osadel siit on konkreetsed kogemused, kus ratturid on neid väljakujunenud radadelt välja söönud aga on meil põhjust arvata, et nii on juhtunud Männikul? Veel vähem on põhjust arvata, et keegi enduuromehi enduuroks eraldatud rajalt välja süüa üritab?

Muidugi välistada ei saa midagi.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Kas keskpolügoonil natuke sarnane probleem ei ole olnud, et suvaliselt lastakse ringi läbi metsade ja ilmutakse valesse kohta. Eelmine aasta vist oli mingiks ajaks lausa täiesti suletud kõrvalistele. Seal nagu juhtunud küll, et kärakat hakatakse tegema, sekundid käivad 6-5-4-3... ja siis 5 idiooti põrkab metsast välja kõrval (pigem tsiklitel). Tegelt sissesõitudel lipud ja teadetetahvlitel tsoonide kohta olemas ja kirjeldus, et mis lahti-kinni ning mis aegadel. Lahe kant sõitmiseks, ka mööda teid, aga hetkeks tundus, et sulgevad selle jäädavalt tsiviilidele. Mööda teid on seal raske ohutsooni sattuda, sest siis on alati mingi sulg ees vähemalt, neile vist ei meeldi ka pärast seletuskirju kirjutada ja ajusid kokku riisuda.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaomanikul (kes tahes see ei ole, jur keha, riik või erakas) on mis tahes kaebuste laekuma hakkamiste korral kaks versiooni
kas hakata kaebusi põhjustanud tegevust reguleerima
või see tegevus lihtsalt ära keelata

mida sina teeksid?

Enamasti on iga keelu saamis põhjuseks üksikud tolad, kes ei saa elemetaarsetest asjadest aru ja keeld laiendatakse hõlpsalt kõigile sest ükskute tolade püüdmiseks kulub 3x rohkem energiat kui lihtsalt ära keelata.

Nagu eelnevalt öeldud lärmi, reostuse ja luumurdudega seotud tegevused on kõige esimesed, mis keelu saavad.

Kui palju on väikeste veesilmadele juurdepääs maaomaniku poolt takistatud? Mitte sellepärast, et neil hirmus kahju oleks kui keegi seal päikest võtab ja ennast leotab vaid sellepärast, et peale aja veetmist on maha jäänud kogu tarbitud staffi pakendid (tihti ka koos kodust lisaks kaasa toodud rämpsuga) kuni miini otsast tuulega plehku pannud pruunide paberiteni välja. Maaomanikule tehakse kaebus, et tema valdus on paras prügimägi.
Kas nüüd hakkab ise koristama või veeretab teepeale kivi ette?

Mid mõistlikumalt oma trajektoore valida, seda kauem kõik sõita saavad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ega jah, kogu see Männiku (ja Võerdla) mets on vanu kumme, klaasikilde, ehitusjäätmeid ja muud suurprügi otsast otsani täis veetud ju endurosõitjate poolt. Ma ei jõua ära oodata, mil saan järjekordselt katõmmiga puude vahele tulistada, vana külmkapp saba peal.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas: 18 Mai 2021, 14:10

Ega jah, kogu see Männiku (ja Võerdla) mets on vanu kumme, klaasikilde, ehitusjäätmeid ja muud suurprügi otsast otsani täis veetud ju endurosõitjate poolt. Ma ei jõua ära oodata, mil saan järjekordselt katõmmiga puude vahele tulistada, vana külmkapp saba peal.

Sina ei pruugigi midagi valesti teha, piisab paarist tolast.
Ja eks loomulikult on neid, keda häirib absoluutselt kõik asjad (on selleks siis, sinu ratas või Jüri Ratas, mootori müra või naabri koer, laulupidu või linnulaul, päike või vihm jne jne) ning kaebusi ning vingumisi laekub KOV´i ja delfisse sellistelt "tähelepanelikelt" kodanikelt muljetavaldavas koguses.

Ja see, kas mina olen külmakapiga ...
Sellel pole maaomaniku jaoks vahet, kes konkreetselt tuli külmkapiga, kes jättis metsa oma küljeplastikud sumpsi või õliloigu, kes kündis üles karukellad, kes sittus tulbipeenrasse.
Küsimus on selles, et kui avalikult kasutada olnud territoorium muutub maaomaniku jaoks probleemseks tuleb kivi ette veeretada.
Ei ole võimalik filtreerida, et piknikule võib tulla Jüri Ratas, metsas võib sõita Jesper oma rattaga ja ujuda võivad vova ja žurik perega.

Viimati muutis Madlobster, 18 Mai 2021, 17:18, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ja sina räägid järjekordselt targa näoga asjadest, millest sa kolbigi ei tea ega jaga. Täiesti arusaamatu, mismoodi need paar või sada või miljon tola saavad Männikul mingit kahju tekitada, mida sealsete õigustatud kasutajate käe läbi juba eelnevalt tekitatud pole, teeme oskamatusest külili kukkudes liiva katki või? Seal mingi märgatava lisakahju tegemiseks oleks EXC asemel pommitajat vaja, soovitavalt suuremat sorti.

Minu poolest on täiesti fine, kui kaitsejõud seal oma asja ajavad ja piiranguid seavad, maailmas on tähtsamaid asju kui mina ja mu värvilised mänguasjad. Kaevuritega on minuteada ammu sotid selged, kui paarituvaid konnasid ei ehmata, nii et isasel ära vajub, siis on nende poolt ka siiani roheline tuli olnud. Aga tulla mingit keskkonnakahju juttu ajama kohast, kus pidevalt langetatakse metsa, kaevatakse maa seest liiva, sõidetakse igasugu rasketehnikaga ringi ja tont teab mida veel, on ikka veidi rumal ma ütleks. Rohkem selline kiusu ajamise teema, enda elus on rõõmu vähe, siis on vaja teiste lõbu ka ära rikkuda.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas: 18 Mai 2021, 14:38

Ja sina räägid järjekordselt targa näoga asjadest, millest sa kolbigi ei tea ega jaga.

Sügava kummardus ja siirad vabandused (w) teie kõike teadvus

Ma olen männikul aega veetnud küll ja küll ujumisest pikniku ja seene korjeni, liivamägede kündmisest kuni muda puurimiseni erinevate motoriseeritud vahenditega.

Näinud jesper esteetidest, kes korra puhtal liival külili kukuvad ja siis kohe koju lähevad kuni autode põletamiseni ja korjuse sinna jätmiseni välja.
Sinna vahele mahuvad rahulikult plägapiknikutüüpidest külmkapi vendadeni, rabakündjad, kondimurdjad ja pereuputajad(surmad). Olen eest ära sõitnud laigulistel, sest osa kambast arvas, et lipu ajal on maru vahva lasketiirus motosporti harrastada (seda takka järgi õhinaga kilgates, et KV pole siin rohkem õigusi kui eesti riigi peamaksumaksjast temal.
Ehmatusest tooli hammustanud kui auto kõrval järsku püssiga mätas püsti tõusis (täis kamoga soldat mingeid metsa harjutusi läbi viimas)
oli sõbralik ja ütles et mets on neid täis, et kui võimalik mine sõida natuke eemal. Seega äi pole mul jah mitte kolbigi millestki aimu.

Kellelgi ei ole jutualguses mainitud kodanike suhtes suuri pretensioone. See, et suur jumalus ning teadjamees jesper käituda oskab ei laiene absoluutselt kõigile männiku kaevandusala kaustajatele. Küll aga piirangud problemaatilisele "klientuurile" laienevad jesperitele.
Mida kolbi siin arusaamatuks jääb?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Sa Jesper kipud ära unustama, et enduurosõit ei ole konstitutsiooniline inimõigus.
Sina ja võib-olla su sõbrad tõesti sõidavad siis kui on lubatud seal kus on lubatud, aga nagu elu näitab on piisavalt neid, kes seda ei tee. Ja siin Madlobsteriga plõksimise asemel võiks mõelda, kuidas ka need idioodid normaalsele rajale tagasi tuua, sest muidu on ka sinu sõitmistel lõpp peal.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas villy »

Madlobster kirjutas: 18 Mai 2021, 15:11
Jesper kirjutas: 18 Mai 2021, 14:38

Ja sina räägid järjekordselt targa näoga asjadest, millest sa kolbigi ei tea ega jaga.

Sügava kummardus ja siirad vabandused (w) teie kõike teadvus

Ma olen männikul aega veetnud küll ja küll ujumisest pikniku ja seene korjeni, liivamägede kündmisest kuni muda puurimiseni erinevate motoriseeritud vahenditega.

Näinud jesper esteetidest, kes korra puhtal liival külili kukuvad ja siis kohe koju lähevad kuni autode põletamiseni ja korjuse sinna jätmiseni välja.
Sinna vahele mahuvad rahulikult plägapiknikutüüpidest külmkapi vendadeni, rabakündjad, kondimurdjad ja pereuputajad(surmad). Olen eest ära sõitnud laigulistel, sest osa kambast arvas, et lipu ajal on maru vahva lasketiirus motosporti harrastada (seda takka järgi õhinaga kilgates, et KV pole siin rohkem õigusi kui eesti riigi peamaksumaksjast temal.
Ehmatusest tooli hammustanud kui auto kõrval järsku püssiga mätas püsti tõusis (täis kamoga soldat mingeid metsa harjutusi läbi viimas)
oli sõbralik ja ütles et mets on neid täis, et kui võimalik mine sõida natuke eemal. Seega äi pole mul jah mitte kolbigi millestki aimu.

Kellelgi ei ole jutualguses mainitud kodanike suhtes suuri pretensioone. See, et suur jumalus ning teadjamees jesper käituda oskab ei laiene absoluutselt kõigile männiku kaevandusala kaustajatele. Küll aga piirangud problemaatilisele "klientuurile" laienevad jesperitele.
Mida kolbi siin arusaamatuks jääb?

Jutt käib sellest, et samastad loodusesse prügi vedajad männikul enduurosõitjatega, pigem vastupidi, isegi minema aetud inimesi, kes risu täis autodega sealkandis "kohta otsivad" ja oi need vabandused on alati eriti naljakad, ala "pole kuskile viia."... pfft Pääsküla jäätmejaama alla 10km ja enamik sitta, mis veetakse metsa alla, saad veel tasuta ka ära anda )

Ei ole lademetes õliloike küll näinud, või, et keegi stta viskaks maha, pigem see rohkem ka grillijate teema aga sellest me ei räägi siin praegu.

Endal kärus on prügikott kaasas ja poiss tassib kõik sodi, mis leiame kärus koju sealt, et konteinerisse panna. Pigem ikka ka looduses enduurorajal sõites tekib sul respekt selle vastu, mitte ei lagasta seda.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mx77, nagu omaarust tegin täpselt seda ju mingi umbes 10 posti tagasi, selle väikse erinevusega, et Morse ilmselt pole idioot? Männiku pole õnneks ainuke kasiino linnas.

Ma ei ole muidugi viimase buumi ajal väga palju endurot sõitma jõudnud, sest rallivärk on kogu aja ära võtnud, aga no pigem see näebki see metsast välja nii, et neid paljuräägitud idioote nagu pole kuskil, kõik on normaalsed¹, loodust ja üleüldse teistega head läbisaamist kõrgelt hindavad inimesed. Kui näeks mõnda, siis vast selgitaks, aga pole ju. See on lihtsalt mingi kõrvaliste poolt kokku konstrueeritud hüpotees, et kõigil muudkui lähevad kabjad insta kikki kui saab kuskil kaitsealal sambla sees kaheksaid teha, tegelikult on vähemalt siin lame-Eestis kõik head rajad 90% ulatuses inimtekkelised, sest loodus ei paku siin lihtsalt selliseid väljakutseid, mille peale tasuks üldse tsiklit määrima hakata. Mingi TET-i tüüpi raske rattaga sõitjatele küll jah, aga mitte endurokale. Ja kui obstaakel on inimtekkeline, ehk siis mingi karjäär, raielang vms, siis pole loodus enam nagu väga loogiline lipp, mida lehvitada.

¹ siis selle erandiga normaalsed, et nad üldse sellise alaga tegelevad, loomulikult :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Krl »

No võiks arvata et rekkajuhid on ka normaalsed, aga kõik katkilennanud rehvid jäätakse paremal juhul tee äärde kraavi, halvemal juhul asfalti peale. Midagi kokku ei korjata. Küllap on enduuromeeste hulgas ka rekkamehi, seega miks peaks siis vabal ajal männikult teistsugust käitumist ootama, kui töö ajal Trt-mnt`l?

Urmas võib nüüd muidugi rääkida, miks ongi vajalik need rehvid sinna vedelema jätta, aga see maaomaniku nägemust mootorrataste vajalikkusest eriti ilmselt ei muuda.

Viimati muutis Krl, 18 Mai 2021, 16:04, muudetud 1 kord kokku.

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas Prets »

Pean tunnistama, et mina olen küll Männikut risustanud, üks põhjakaitse ja kaks kinnituspolti jäid mul sinna :ner:

(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas villy »

Krl kirjutas: 18 Mai 2021, 16:03

No võiks arvata et rekkajuhid on ka normaalsed, aga kõik katkilennanud rehvid jäätakse paremal juhul tee äärde kraavi, halvemal juhul asfalti peale. Midagi kokku ei korjata. Küllap on enduuromeeste hulgas ka rekkamehi, seega miks peaks siis vabal ajal männikult teistsugust käitumist ootama, kui töö ajal Trt-mnt`l?

Urmas võib nüüd muidugi rääkida, miks ongi vajalik need rehvid sinna vedelema jätta, aga see maaomaniku nägemust mootorrataste vajalikkusest eriti ilmselt ei muuda.

Ahh mine trolli mujal teemas :mrgreen:


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas joel »

Jesper kirjutas: 18 Mai 2021, 14:38

Aga tulla mingit keskkonnakahju juttu ajama kohast, kus pidevalt langetatakse metsa, kaevatakse maa seest liiva, sõidetakse igasugu rasketehnikaga ringi ja tont teab mida veel, on ikka veidi rumal ma ütleks. Rohkem selline kiusu ajamise teema, enda elus on rõõmu vähe, siis on vaja teiste lõbu ka ära rikkuda.

Juba see, et sa ilma vajaduseta punktist A punkti B jõuda mootorsõidukiga pläristad, fossiilseid kütuseid põletad, kasvuhoonegaase emiteerid ja keskkonnaohtlikke jäätmeid ringi vead (mootorsõiduk teadupärast on keskkonnaohtlik jääde), on igal juhul keskkonnakahju. Ole parem õnnelik, et erinevalt Soomest meil siin Eestis selle eest veel avalikel teedel trahvi ei tehta.

Joel

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks punktist A punkti B jõudmine in general on keskkonnakahju tekitamine, seega siis mis me siin üldse jaurame. Kõiksugused mootorsõidukid KÕIKJAL ära keelata ja punkt lõpp. Kuid ega ainult mootorsõidukid tekita punktist A punkti B jõudmisega keskkonnakahju, need kuradima jalgratturid, kes seal metsas "trenni" teevad...see on ju täiesti asjatu ja tühi, lausa pahatahtlik ressursside kulutamine mitte millegi peale. Ära keelata! Istugu kodus, teki all ja kulutagu oma eksisteerimisega võimalikult vähe kaloreid ajaühikus...väga lihtne ja ühtmoodi aus kõigi jaoks. Kõige "rohelisemad" aktivistid võiksid muidugi ilma pikema jutuga end siit ilmast kõrvaldada nüüd ja kohe...sest ilma igasuguse kahtluseta on just see kaugelt kõige efektiivsem ja praktilisem viis keskkonda säästa ja jätab kõigeväiksema "jalajälje" :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mis? Lisaks sellele, et Soomes sugu ei tohi omada, ei tohi nüüd niisama ringi ka enam sõita w?
Paistab, et neil see põlvkondade kaupa joomine on rahvuse ajud ikka pehmeks teinud. Kunagi öeldi, et me vist olime 50 aastat neist arengult maas. Palju see mahajäämus 2021 aastal on? Teab siis arvestada, et millal meil kõik see pull ja trall kohale jõuab.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kahtlustan, et see oli ikkagi jätk KRL'i trollinguvoorule :D

ootootoot, i stand corrected! soomes võeti tõesti vist vastu mingi seadus, et mootorrattaga EI TOHI sõita lihtsalt niisama punktist A punkti B. seega see ei olnudki ilmselt trollimine...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: "Pahad mootorratturid seal, kus neid taheta"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See ei käinud ainult motikate kohta,ka nö.hobiautod(V8 nt.)tõmmatakse liistule kui mingis ajaühikus ühtesama teed mitu korda sõidetakse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”