Õnnetused mootorratastega 2021.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Turist »

RasmusL kirjutas: 06 Sept 2021, 00:05

Korralik ehk niiöelda originaal, ehk oli see siis puruks ning põles park vms. Seasilm- ehk igasugune aftermarket sitanikerdis, millel küljes e-tähis millega saab üv vabalt tehtud kuid mis reaalselt pimedas ei valgusta midagi. :wink:

Sõidavad ka kümneid aastaid vanad vene rattad ringi tänapäeva mõistes seasilmadega ja pole häda midagi. :D



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

RasmusL kirjutas: 05 Sept 2021, 22:25

Kuulsin, et see samune tsikkel oli pikemat aega juba seal küla vahel ringi sõitnud ilma korraliku esituleta, et a la mingi seasilm seal ees oli hõõgunud. BMW tegi ju möödasõitu, ning ilmselt ei pannud seda üldse tähelegi või arvas et jalgrattur tuleb talle vastava kiirusega ning jõuab enne möödasõidu lõpetada, aga tuligi hoopis tsikkel tsikli kiirusel. Kõvad mehed ollakse kohe mingeid usa stiilis karistusi nõudma, a kui ise samas situatsioonis oleks siis vesi ahjus. Vale arvestusi teha on üsna inimlik ma arvan, lihtsalt vahel teatud olukorras võivad kurvad tagajärjed olla. Nagunii selle noore bmw juhi elu pole enam endine peale seda laksu, kus 2 laipa sulle kapotile tulevad, vaatepilti irl ei taha ise ettekujutadagi.

See seasil on sinu oletus/külajutt.
Fakt on see, et tibin ei veendunud manöövri ohutuses + samal autol ilmselt sama juhi käes väga lühikese aja sees kaks avariid ees.
See tibin mõni su sõbranna või?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Huvitav, mis tundega tibin tulevikus vaatab kui tema teismeline poeg tsikliga hoovi väravast välja tuiskab?

Nii kaua kuni on teedel sõidukid, nii kaua ka nendega õnnetusi juhtub. Sa võid reeglid, karistused, kontrollid jms keerata nii kangeks kui tahes, ikka juhtub.

Pilt

Seda "seasilma" omale vastu sõitmas, seda kiivrit kapotile maandumas ja siis külm higi otsa ees üles ärkamist saab "nautida" palju palju aastaid.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

mx77 kirjutas: 06 Sept 2021, 09:48
RasmusL kirjutas: 05 Sept 2021, 22:25

Kuulsin, et see samune tsikkel oli pikemat aega juba seal küla vahel ringi sõitnud ilma korraliku esituleta, et a la mingi seasilm seal ees oli hõõgunud. BMW tegi ju möödasõitu, ning ilmselt ei pannud seda üldse tähelegi või arvas et jalgrattur tuleb talle vastava kiirusega ning jõuab enne möödasõidu lõpetada, aga tuligi hoopis tsikkel tsikli kiirusel. Kõvad mehed ollakse kohe mingeid usa stiilis karistusi nõudma, a kui ise samas situatsioonis oleks siis vesi ahjus. Vale arvestusi teha on üsna inimlik ma arvan, lihtsalt vahel teatud olukorras võivad kurvad tagajärjed olla. Nagunii selle noore bmw juhi elu pole enam endine peale seda laksu, kus 2 laipa sulle kapotile tulevad, vaatepilti irl ei taha ise ettekujutadagi.

See seasil on sinu oletus/külajutt.
Fakt on see, et tibin ei veendunud manöövri ohutuses + samal autol ilmselt sama juhi käes väga lühikese aja sees kaks avariid ees.
See tibin mõni su sõbranna või?

Ei ole sõbranna ega tunne absl, aga tean sealt külainimesi kes on öelnud, et tsikkel sõitis pikemat aega st nädalaid väga kehva esitulega. Mina pole oletaja, see on rohkem sinu teema siin foorumis.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Turist kirjutas: 06 Sept 2021, 09:26
RasmusL kirjutas: 06 Sept 2021, 00:05

Korralik ehk niiöelda originaal, ehk oli see siis puruks ning põles park vms. Seasilm- ehk igasugune aftermarket sitanikerdis, millel küljes e-tähis millega saab üv vabalt tehtud kuid mis reaalselt pimedas ei valgusta midagi. :wink:

Sõidavad ka kümneid aastaid vanad vene rattad ringi tänapäeva mõistes seasilmadega ja pole häda midagi. :D

Ju nad õnneks pole sattund siis poolpimeda autojuhi ette 😀 Aga no kurat seda teab, vbla tegi tõesti nt telf käes möödasõitu, ega viitsind pikemalt süveneda. Point nagu selles, et ootaks ära menetluse tulemused ja ekspertiisi enne kui kellegi võlla tõmbaks raekojaplatsis.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Küsimus on eelkõige selles, et mis hea põhjus täpsemalt on autojuhi ülekuulamisest keeldumisel politsei poolt? Nüüdseks vist juba oma nädal aega. Menetlusi ja ekspertiise võib ju oodata ja ega mingisugust võlla tõmbamist tegelikult nagunii ei toimu ega toimuda saagi sest õnnetuse põhjustaja isik on ju salastatud. Aga kui ametnikud tahtlikult võimalikult kaua venitavad siis aina kahtlasemaks see juhtum avalikkuse jaoks muutub.

Ning seda "guilt factorit" minumeelest tähtsustatakse igalpool ka suht rängalt üle. Tänapäeva noor realistlikult võttes on mumeelest nii pohhuist kõige end ümbritseva (ehk reaalse elu) suhtes, et vaevalt seda neiut suurt huvitab, et ta kellegi surnuks sõitis. Kuni see followeride arvule negatiivselt ei mõju siis miks sellise asja pärast üldse muretseda? Leiab ise või leitakse talle tema "support grupi" poolt mõned niinimet head vabandused, mis maalivad süüdi surma saanud ratturid ja ongi selle asjaga valmis. Teeb oma instasse paar stoorit, kus pressib välja mõned tehispisarad ja räägib endast kui kannatajast, saab reaktsioonina sealt natuke seda eluks vajalikku tähelepanu ning laseb oma bemmiga täpselt samas stiilis edasi, telefon käes ja instastoori pooleli :D Võib kõlada julma hinnanguna aga täpselt selliseid nartsissiste ja tähelepanu hoorasid on tänapäeva noorte hulgas ikka tungiv enamus.


Teema algataja
Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Läheks nüüd ka teemaga endasi ja jätaks oleksoloogia ja muu masturbeerimise kõrvale.
8.36 Tallinnas Tartu maantee 86c maja juures, kus 46-aastane mees sõitis Subaru Legacyga reavahetusmanöövrit tehes ette mootorrattale Triumph Speed Four, mida juhtis 41-aastane mees. Kokkupõrke vältimiseks kukutas mootorrattur ennast külili. Mootorrattur toimetati Ida-Tallinna keskhaiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. https://www.postimees.ee/7332119/liiklu ... is-inimest

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas motikus »

Luxor kirjutas: 07 Sept 2021, 09:25

Kokkupõrke vältimiseks kukutas mootorrattur ennast külili.

Mismoodi külili kukkumine kokkupõrget vältida aitab? Pmst on õnnetuse vältimiseks kaks viisi, pidurdada või põigata. Külili asfaldil libisemine ei aita paremini ei pidurdada ega põigelda.


Teema algataja
Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Eks asfaldil lohisemine tuleb odavam kui koos Subaruga viimase all lohisemine.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

"Külili viskamiseks" nimetataks olukorda, kus kokkupõrke vältimiseks piisavalt järsuks suuna muutmiseks pole, kas oskusi või reaalselt enam muid võimalusi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tühja ta ise teadlikult külili viskas,pidurdas lihtsalt ratta alt ära.
Minu arvamus kui selline.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas zombi »

Võis ka ise visata. Vilmides ju näidatakse, seega kõige õigem käitumine.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas joel »

Tõenäoliselt proovis nii teha, aga ei tulnud välja

Joel

Nomidaiganes
Postitusi: 23
Liitunud: 06 Sept 2018, 16:02
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Nomidaiganes »

Motosurvival'i kavas peaks olema sellised asjad


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

misasjad, külili viskamised sõidu pealt ja tsikli + iseenda (või varustuse) ära riivimised? :D

tulge maa peale tagasi nende juttudega, igasuguste lapsajakirjanike (või mõnel juhul lapsratturite) lambitermineid ei tasu nii üks ühele võtta. mitte keegi ei "viska end tsikliga külili", külje maha panek on lihtsalt maakeelne ütlus...teiste sõnadega on see külili käimine, kolmandate sõnadega kukkumine. selleks, et üks tavasõitja end piisavalt arvestatava kiirusega, asfaldil mööda kindlat vektorit liikudes lihtsalt põmm külili (koos tsikliga) suudaks visata on vaja ikka kas täiesti ebaloomulikke võimeid, või siis väga kiiresti ja täiesti tahtlikult ning teadlikult kas paugust esiratas alt ära pidurdada või samamoodi teadlikult ja väga konkreetse, õpitud liigutusega tõmmata tagaratas jõhkralt loha, küljele ning sealt edasi siis alt ära lasta. isegi kui mõelda, et keegi tõepoolest mingi sellise jamaga TAHTLIKULT ja TEADLIKULT tegeleb mingi ohuolukorra ees siis vähemalt 9 juhul 10st oleks see ikka ja endiselt üks kõige rumalamaid asju ja otsuseid üldse kõigist võimalikest. oskamatusest ja/või suutmatusest külili käimine on ikka täiesti teine teema, eks seda juhtub kõigil ja nii mõnigi ilmselt tõesti pärast kommenteerib kuidas ta "pani" tsikli külili ja tegi igasuguseid muid masterplaane selle murdosa sekundi jooksul seal enne oma peega asfaldi tabamist :D

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas: 07 Sept 2021, 19:20

misasjad, külili viskamised sõidu pealt ja tsikli + iseenda (või varustuse) ära riivimised? :D

tulge maa peale tagasi nende juttudega, igasuguste lapsajakirjanike (või mõnel juhul lapsratturite) lambitermineid ei tasu nii üks ühele võtta. mitte keegi ei "viska end tsikliga külili", külje maha panek on lihtsalt maakeelne ütlus...teiste sõnadega on see külili käimine, kolmandate sõnadega kukkumine. selleks, et üks tavasõitja end piisavalt arvestatava kiirusega, asfaldil mööda kindlat vektorit liikudes lihtsalt põmm külili (koos tsikliga) suudaks visata on vaja ikka kas täiesti ebaloomulikke võimeid, või siis väga kiiresti ja täiesti tahtlikult ning teadlikult kas paugust esiratas alt ära pidurdada või samamoodi teadlikult ja väga konkreetse, õpitud liigutusega tõmmata tagaratas jõhkralt loha, küljele ning sealt edasi siis alt ära lasta. isegi kui mõelda, et keegi tõepoolest mingi sellise jamaga TAHTLIKULT ja TEADLIKULT tegeleb mingi ohuolukorra ees siis vähemalt 9 juhul 10st oleks see ikka ja endiselt üks kõige rumalamaid asju ja otsuseid üldse kõigist võimalikest. oskamatusest ja/või suutmatusest külili käimine on ikka täiesti teine teema, eks seda juhtub kõigil ja nii mõnigi ilmselt tõesti pärast kommenteerib kuidas ta "pani" tsikli külili ja tegi igasuguseid muid masterplaane selle murdosa sekundi jooksul seal enne oma peega asfaldi tabamist :D

MÖHH :roll:

Täpsustan- Tahtlikult ja teadlikult ei tee seda MITTE KEEGI!!!
Lihtsalt aega ei ole, see kes peale avariid luuletab kokku traktaadi a'la:"Vaatasin, et teeb nii ja ma mõtlesin, et teen naa...!", lihtsalt valetab.
Selle aja peale, mil' tema mõte arvutuslikult liigub, on (crash) ammu toimunud.
On lihtsalt õpitud ja instinktiivsed liigutused/toimingud, mis kriisiolukordades toimivad, aga õppimiseks ei piisa kahjuks V.I.Lenini "Õppida, õppida, õppida!" loosungist, e. 3X, vaid sadadest ja tuhandetest liigutustest, ennem, kui see inimese lihasmällu talletub.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ma olen küll end külili maha pidurdanud. Enamjaolt küll metsavahel/kruusal. Üldiselt saab päris kiiresti pidama ja varustus ka nagu seni terveks jäänud, ehk kiirused pole suured old. Asfaldil peaaegu sama teinud, kui ette keerati, a viimasel hetkel suutsin tagaratta alt pidurdamisega niimoodi suuna muuta, et sain ümber põigatud.

Ma nüüd pead ei annaks, a pakun, et asfaldil võib kärnadest kiiremini seisma saada, kui külili panna.

(togi)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma olen küll end külili maha pidurdanud.

Aga kas sa tegid seda selleks et pidama saada või lihtsalt käisid külili?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Olen samuti ennast külili pidurdanud, kas teadlikult :?
Tagantjärgi võttes oli ainuõige valik, aga kas teeksin seda ka edaspidi- ei oska ja ei tahagi öelda :D
Nagu öeldud, otsused tulevad murdosa sekundi jooksul.
Sellepärast mulle absoluutselt ei meeldigi arutelud teemadel: "Miks kukkusid, teame arvestada/õppida jktmv.!"
Sittagi ei õpi ega arvesta, va. juhul, kui te harjutate situatsioone nX korda, aga teada on, et ükski situatsioon ei ole eelmisega sarnane.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas claw »

Mina olen ka ennast kunagi tahtlikult küllili pidurdanud.

Tõsi, siis sõitsin veel Riga võrriga külavahe kruusateedel. Hoog sees, lasin mööda lauget tuttavat kurvi minna. Eemalt naisterahvas keerab ümber ja muudkui vehib kätega. Sõidan ja mõtlen, et huvitav, kellele ja miks ta vehib? Ja siis viimasel hetkel nägin karjusetraati üle tee. Umbes mu kaela kõrgusel. Minna polnud nagu kuskil enam, ainult alla.

Võrr sai uued jalatoed ja kriimud ning ego paranesid ka ära. Kael jäi terveks.

PS. Seda, et surma saanud noor mootorrattur oli kohalike seas kuulus ilma tuledeta/kehva tulega sõitmises, kuulsin ka mina. Tuttava tuttav oli üks esimesi sündmuskohal ja oli ratta nö "ära tundnud". Ise ta ka kuskilt sealtkandist, kohalik. Oli mõelnud elustamise peale, aga kui aru sai, mida on vaja elustada, oli loobunud. Polnud mõtet enam.

Aga seda, mis tuli antud hetkel tsiklil ees põles, tuvastab uurimine. Pimedas ta vaevalt ilma tuleta sõitis, päris pime oli ju. On ju olemas auto (juht), kellest mööda sõideti. Tema võiks mäletada, kas põles tuli ees w ei. Ootame vast ikka ära uurimise tulemused.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kindlasti on selliseid olukordi, kus ratta/enda külili pidurdamine on parem variant kui muud, aga pigem on need erandlikud. Kui põdra sarved eest vastu vaatavad, siis pigem riiviks ennast tee peal kui soolikad sarvede otsa riputaks. Autoga kohtudes see kindlasti hea pole kuna on oht rataste alla sattuda.
Mul on ka olnud 1 olukord, kus selleks, et heinamaa peal sõites mitte välja jõuda ees olevale teele (oht autoga kohtumiseks ja seda polnud võimalik näha kas auto tuleb, tavapidurdusega kindlasti oleks sinna jõudnud ja üle teegi), pidurdasin tagumise ratta lohisema (esipidur olematu sellel konkreetsel vene masinal) ja meelega külje ette ning pikali. Ei läinud siiski hästi, sest kokkuvõttes kohtus rangluu lenksatoruga niimoodi, et rangluu oli kildudeks. Tagantjärgi tarkusena saab öelda, et tee peale välja sõites (üle selle) poleks midagi hullu juhtunud, sest autosid ei tulnud ja tegu vähese liiklusega teega- üsna väike tõenäosus, et just konkreetsel sekundikümnendikul auto seal oleks. :x


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Justnimelt nendes nüanssides see vahe ongi. Kas pinnaks on asfalt...või hoopis mingi lahtine kruus, või suisa lumi/jää? Mõni võibolla mõtleb, et mis seal ikka niiväga suurt vahet on. No ON, väga väga väga suur vahe on! Täpselt nagu on meeletu vahe rehvide pidamises nendel pinnastel nii on meeletu vahe ka rattaga igasuguste imenippide tegemises.
Aga miks ma ütlesin, et tahtlikult ja teadlikult end lihtsalt paugust külili keerata ei ole just lihtne. Noh...tahaks öelda, et minge ja proovige aga samas nagu tegelikult muidugi ei tahaks, et keegi seda sõna otseses mõttes proovima läheb :D Puht teoreetiliselt jah, võib seda ju teha ka niiöelda jõuga -ehk siis mitte piduritega embakumba otsa lihtsalt alt ära laskmata. Aga no väga kuradi kiiresti pead siis saama omal selle mootorratta piisavalt suure nurga alla kallutatud. Teine variant oleks lihtsalt lasta tsiklil minna ja ise selle otsast lihtsalt ära hüpata. Mina tegelikult pole samuti üldse mitte lihtne teha kui pole just tekkinud mingit suurt inertsi, mis sinu katapulteerumisele kaasa aitaks. Ja lõppkokkuvõttes ei saa ikkagi kumbagi neist imetrikkidest siiski väga hästi tsikli külili panemiseks nimetada. Teatud arvestatava massiga, avestatava hooga teatud konkreetses suunas kahel rattal liikuvat aparaati lihtsalt ei pane sõrmenipsu peale külili. Simple as that, see on füüsikaseaduste vastane ettepanek.

Metsas olen minagi igat kümmet moodi kukkunud, libisenud ja teab mis imetrikke teinud. Seal on vähe teine pinnas, kiirused on väiksemad, isegi hirm kukkumise ees iseenesest on tihtipeale suisa olematu. Aga ma ei tea kas just 100% kindlalt saaksin öelda, et ma metsaski kunagi konkreetselt teadlikult sellise otuse oleksin vastu võtnud, et vot nüüd panengi konkreetselt täpselt sellise tehnikaga, sellel hetkel ratta siin koha peal külili ja siis ongi elu lill


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Prets »

Mina olen vähemalt ühe korra täiesti teadlikult külili pannud, nii mõeldeski. Ühe nuki taga metsavahel oli järsku umbes puusakõrgusel risti palk. Kui poleks külili pand, ei oleks vist seisma saanud ja oleks üle lennanud ja oleks võinud hulka valusam olla. Tagapiduriga ühele küljele loha ja siis kehakaal võimalikult taha. Küünarnukid ja tagumik said veidi põrutada, aga see oli ka kõik. Kui tagumist ABSi pole, käib see ikka väga kiirelt, kärnadega olenemata pinnasest.

(togi)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tahtlikult või tahtmatult, igaühel oma uskumused ja veendumused, mida te nagunii ei muuda. Minge sõitma parem kuni ilmad veel ilusad, talvel aega vaielda küll.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei tea, talvel on just kõige lihtsam neid uskumusi ja veendumusi reaalselt muutma hakata :D Jää peal ma olen end ka nii tahtlikult kui tahtmatult kümneid kordi külili keeranud, korra lihtsalt testimaks, et kaua ja kaugele ma siis libisen kah mööda suht peegelsiledat järve. Karjäärikalda kaljuni välja libisesin, tuli jalad ette panna ja vedru teha, et kaljunukki omale kõhtu ei võtaks. tsikkel oma jalaraudade ja muu terasest tera otsas jäi kolm korda varem seisma.

Aga noh, in all seriousness ma siiski loodan, et kõik saavad aru kui halb mõte on korraliku tänavarehviga, asfaldil ja veel ka kuskil liikluse keskel hakata üritama end koos tsikliga tahtlikult külili panema. Sealt head nahka ei saa. Ja ärme siis ikkagi aja segamini külili panekut ning näiteks täiesti vale pidurdutehnika tõttu külili lendamist/ratta üle kontrolli kaotamist. Üks on (vähemalt teoorias) teadlik ja planeeritud tegevus ja teine on oskamatu tegevuse tagajärg


Teema algataja
Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

VahelduSEX ka midagi teemasse: https://www.delfi.ee/artikkel/94529361/ ... el-soitjat
Kell 19.31 teatati avariist Harjumaal Kiili vallas Tõdva-Nabala mnt 5. kilomeetril, kus 25-aastane mees kaotas lauges kurvis kontrolli mootorratta Suzuki GSX-R üle ja sõitis paremale teelt välja. Mootorrattur viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Luxor kirjutas: 08 Sept 2021, 16:00

VahelduSEX ka midagi teemasse: https://www.delfi.ee/artikkel/94529361/ ... el-soitjat
Kell 19.31 teatati avariist Harjumaal Kiili vallas Tõdva-Nabala mnt 5. kilomeetril, kus 25-aastane mees kaotas lauges kurvis kontrolli mootorratta Suzuki GSX-R üle ja sõitis paremale teelt välja. Mootorrattur viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Jälle järjekordne kes kallutada ei oska ja seda Gixxeriga :mrgreen:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 08 Sept 2021, 17:05
Luxor kirjutas: 08 Sept 2021, 16:00

VahelduSEX ka midagi teemasse: https://www.delfi.ee/artikkel/94529361/ ... el-soitjat
Kell 19.31 teatati avariist Harjumaal Kiili vallas Tõdva-Nabala mnt 5. kilomeetril, kus 25-aastane mees kaotas lauges kurvis kontrolli mootorratta Suzuki GSX-R üle ja sõitis paremale teelt välja. Mootorrattur viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Jälle järjekordne kes kallutada ei oska ja seda Gixxeriga :mrgreen:

tigu jäi ratta alla :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas joekas »

claw kirjutas: 07 Sept 2021, 22:20

... On ju olemas auto (juht), kellest mööda sõideti. Tema võiks mäletada, kas põles tuli ees w ei. Ootame vast ikka ära uurimise tulemused.

Segastest laksudest pole sageli mitte muhvigi hiljem kuulda old

T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

see möödasõidetav auto ilmus ka mitu päeva hiljem alles pressiteadetesse (siis kui kommentaariumid olid juba telefoni lugudest punnis)

Kuidas selline "pisiasi" alguses kahesilma vahele jäi?

Üsna tõenäoliselt sealt enam väga tõsiselt võetavaid infokilde ei tule. Ja need, mis tulevad neid ei taha enam keegi tõe pähe võtta kui kohe alguses juba mingit soga tuleb.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”