1. leht 6-st

Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 20:45
Postitas Kalts

Tervist

Ootamatult tekkis vajadus õhksoojuspumba järele millega kahte eramaja alumise korruse tuba kütta.
Mida võtta, mida jätta, millised on töökindlaimad mudelid?


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 21:09
Postitas Forumist

Jälgi mürataset. Mul on vanad Panasonicud - no on ikka kuulda, kui tuure peale keerad.
Arvatavasti uued on selles osas paremad, aga tasub uurida.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 21:36
Postitas franz125

Üldiselt töötavad nad kõik.Pead välja mõtlema mida tahad sellelt agregaadilt.Hinnad on seinast seina.Maakottu omale ahjule seltsiks otsisin siis võtsin seal lähima kaupmehe ja too vaatas koha üle ja tegi selle järgi pakkumise.hinna vahe oli erinevatel aparaatidel üle kilo.Andmeid võrreldes väga vahet ei olnud.Kusjuures kallimale aparaadile oleks pidanud ostma soti eest wifi seadme juurde.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 21:40
Postitas Turist

Peab vist üsna avatud planeering olema, et mitut tuba ühtemoodi soojas hoiaks ja ei peaks nii kõvasti puhuma panema, et häirima hakkab. :roll:


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 21:46
Postitas franz125

Päris ühtlast ei saavuta mingi nipiga.Ning kööki ja magamistuppa pole vaja ka sellist sooja nagu diivanil lösutades.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 21:48
Postitas yeekim

Toodi välja just võtmesõna: PLANEERING
Käi normaalsete müüjate juures korruse plaani ja KÕRGUSEGA (et nt uste kohal ruumi oleks jmt), spetsid vaatavad ja soovitavad, kuhu ja kui võimas.
Liiga lahja pole hea ja liiga võimas samuti mitte.
Valikut peaks olema....


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 22:32
Postitas urmas66

Siseosa peaks olema mõlemas toas eraldi. Valik on kas panna 2 komplekti või selline seade,kus on üks välisseade ja kaks siseseadet. Sellised on täiesti olemas. Võimsus peab olema enamvähem õige,sest üledimensioneerides puudub ökonoomsus(inverter läheb väikse koormusega on-off režiimi) ja lahjaga ei küta lihtsalt soojaks, kuid elektri eest maksad ikka samapalju, kui sellisega mis toa soojaks teeb.
Tipp toode on mingi sobilik Mitsubishi Electric mudel ja võin kinnitada,et meil tööjuures kasutuses 11 tk ning 7-8a null probleemi. Kulud on küttele tõesti mõistlikud ja väga vaiksed on ka. Inimese peale ei puhu vaid andur suunab õhujoa teise suunda. https://www.mitsubishikodusoojus.ee/too ... gamine-fh/
Paljud odavamate pumpade tootjad on väidetavalt kasutegurite andmeid natuke ilustanud. Mingil hetkel on need lubatud numbrid küll savutatavad,kuid reaalses elus mitte alati.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 23:16
Postitas smtasku

Eelmisel aastal sai lastud koju paigaldada 2 soojuspumpa. Üks odav Cooper@Hunter, teine kvaliteetne Mitsubishi. Suur vahe on toas müratasemes Mitsu kasuks (sai kogemustega paigaldajalt küsitud spetsiaalselt vaikset mudelit). C@H sai paigaldatud vähem käidavasse kohta ja Mitsubishi tubadevahelisse koridori. Tööd teevad mõlemad, juhtida saab mõlemat ka läbi telefoni äpi.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 18 Okt 2020, 23:40
Postitas will111

Mul kütab üks pump tervet maja alumist korrust. Erinevaid ruume on 3...või no 3,5. Tempid on võrdlemisi ühtlased kui uksed on ilusti lahti. Erinevus kuskil nii 1-2c. Kõige kaugema ja kõrvalasuva ruumi kõige kõrvalistemas nurkades ehk tõesti ka kuni 4c. Aga see on paratamatus õhkõhk kütmise puhul.
Mina ei ütleks, et tingimata on tarvis mitut siseosa, oleneb ikka konkreetsest lähteülesandest.

Kõik oleneb sellest kuhu ja kuidas pumba paigaldad ning kuidas toad asetsevad selle suhtes. Ühesõnaga üks asi on paigutus, teine asi kui hästi üldse on praktikas paigaldada mingi x planeeringu korral. Minul joppas..võtsin kunagi isa poolt "proffidel" valesti paigaldada lastud pumba maha ja paigaldasin ise uue pumba õigesse kohta. Kõigi tubade temp sai ühtlasem, vertikaaltasandi temp sai stx ühtlasem sest ei teinud seda lausidiootsust, et paigaldada õhkSOOJUSpump lae alla. pumba keskmine voolutarve suurusjärgu jagu 2x madalam kui eelmisel.
Mis aga peamine, et ma võin vabalt hoida koguaeg seda pumpa kõige madalama "puhumisreziimi" peal, kus ta on väga vaikne ka väga lähedal istudes. peaaegu hääletu sama toa kaugemas otsas ja kuuldamatu teises toas ehk magamistoas (laiali lahtise uksega).

Kui tuure peale keerad on kõiki neid pumpasid kuulda, sõltumata sellest kui vanad või uued nad on. õhu ringi liigutamine toodab vastavat müra - paratamatus. pigem on erinevused selles, et mis sagedusala müra see on ja kui häiriv see kõrvale on.
2 toa jaoks mina võtaks rahumeeli tavalise ühe siseosaga pumba ja püüakse selle lihtsalt max hästi paigaldada. head tootjad on panasonic, toshiba ja samsung...vähemalt kui kasuteguri järgi vaadata. mitsubishi mingid mudelid vist ka suht adekvaatsed.
Mina paigaldasin samsungi ja siiamaani pole põhimõtteliselt mitte midagi halba öelda...kui üldse midagi siis vb see, et absoluutne tarbitab miinimumvõimsus võiks ju teoorias veel väiksem olla :D siin varasügisesel ajal töötas ta mul vahepeal mingi osa päevast ja andis kenasti sooja aga oleks saanud ilmselt töötada veel väiksema voolutarbega. Teisest küljest, 170w on ikka väga väga vähe ja sama võimsusega hoiab ta toas kenasti tempi ka tükk maad külmema ilmaga.
Wifi oli juba sisse ehitatud ja distantsilt juhtimine tõepoolest toimib. siseosa disain päris kena ning tundub, et see triangelsüsteem ka täitsa efektiivne. kasutegurit alla -10c ja sellistel tempidel pole veel väga testida saanud. Aga eelmine talv üle 500-600w nagu kunagi ei võtnud ühtlast sooja hoides.
https://www.samsunghvac.com/residential ... r-max-heat

ühe olulise asja mainiks ära. pump tuleb proovida valida selline, mis suudaks kütte võimalikult suure osa ajast ehk kütteperioodist võimalikult hea kasuteguriga/võimalikult väikse võimsusega. mina sain sellest erinevusest vääga selgelt aru kui eelmine pumpa puhul vaatasin kuidas iga natukese aja tagant käib see kuradi sulatus ja uue puhul suurema osa ilmadega saab nii läbi, et sulatust kas ei olegi vaja või siis toimub see kord 4h tagant näiteks. ma ütleks, et võtmesõna on suur välisosa mitte väga tihedate ribidega, hea kasutegur õiges temp vahemikus (eestis umbes +5 kuni -5) ja piisav võimsus ning 100% pumba õige paigutus!


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 09:41
Postitas Kalts

Faktiliselt on küll 2 tuba, aga teine pole oluline. Keegi seal ei ela ning selles väiksemas toas on ka puupliidi soemüür. Köetav ruum on majas suurim, ligi 30 ruutu, lisaks veel uks suurde esikusse millest omakorda läheb teisele korrusele trepp. Arvatasti pean trepile mingi õhu liikumise tõkke tekitama, muidu tuleb toa ja esiku vahelist ust kogu aeg kinni hoida, vastasel korral läheb kogu soe õkva üles.

Seleta palun miks enamasti siseosa lae alla seinale paigaldatakse kui see lausidiootsus on?


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 09:50
Postitas M.T.

Eks 1 põhjus ole ruumi optimaalne kasutamine, seal segab see seadeldis kõige vähem igapäeva elukest. No ja kui suvel tahad jahutusena kasutada, siis on ka laealune paigaldus just plussiks. Omal sai just sel otstarbel see paigaldatud.
Teoorias on Willil õigus, soe õhk liigub ju üles. Samas sisemine element suunab oma õhu ju puhudes alla ja seguneb ülejäänud ruumi õhuga piisavalt. Ja kui see nüüd põranda lähedale paigaldada, siis saab ka kõik tolmu põrandalt ilusti lendu. A see on lihtsalt minu loogika, mitte mingi teaduspõhine fakt.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 10:27
Postitas urmas66
will111 kirjutas: 18 Okt 2020, 23:40

Kui tuure peale keerad on kõiki neid pumpasid kuulda, sõltumata sellest kui vanad või uued nad on. õhu ringi liigutamine toodab vastavat müra - paratamatus. pigem on erinevused selles, et mis sagedusala müra see on ja kui häiriv see kõrvale on.

Minu poolt viidatud Mitsu on mul kabinetis 2m kaugusel minust ja kuna mul nurgatuba klaasidega mõlemas seinas,siis on ventikas 2 astme peal. ja seda pole kuulda,et häiriks. Linna-tänava müra on rohkem läbi akende sisse kosta,kui seda.
Selles nn kahe kriipsu puhumis asendist on veel ka asendit vaiksema poole olemas ehk see pump võib sisuliselt voodi kohal olla ja ei häiri. Seal on see mingi kõrva pildidga ikoon,mille asendis on tõesti peaaegu hääletu.

Siseosa paigaldatakse ülesse lae alla,sest siis saab ta sul tuppa reguleeritud optimaalset temperatuuri hoida. Kui paned selle põranda lähedale,siis on sul kõik temperatuuri valikud puutaha. Seadmel on ju sees andurid mis hoiavad sinu valitud temperatuuri toas,mitte ei puhu selle temperatuuriga õhku sealt välja.

Üks seade mitme ruumi peale toimib talutavalt jahutuse korral, aga kütmisel ei saa mugavat temperatuui igale poole kohe kindlasti. Mul kontoris on kolm ruumi, kaks kabineti ja uks suurem keskmine ruum. Kui suvel on kont sees,siis piisab sellest keskmise ruumi omast üsna hästi,kuid talvel on kõigis kolmes ruumis seadmed sisselülitatud,kuigi uksed on vahelt lahti koguaeg. Kogu pind on meil a´90 ruutu


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 10:44
Postitas Ain

Omal 2 pumpa.. Fuijtsu nocria ja Mitsu Fh 35 äkki.. Tööpõhimõte väga erinev.. Fuijtsu töötab väga loogiliselt- paned temperatuuri ja ise automaatselt hoiab seda. kui temp käes siis nii tugevalt ei puhu. Mitsu sedasi ei toimi.. Kui temp õues 0 siis pead panema puhuma 2 astmesse. Kui külmem siis 3 astmesse. Aga siis puhub koguaeg.. 3 suures toas häirib.. Kasutan nii, et ööseks panen 2 või 3 puhuma ja kui toas olen siis võtan vähemaks..


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 10:55
Postitas urmas66
Ain kirjutas: 19 Okt 2020, 10:44

Omal 2 pumpa.. Fuijtsu nocria ja Mitsu Fh 35 äkki.. Tööpõhimõte väga erinev.. Fuijtsu töötab väga loogiliselt- paned temperatuuri ja ise automaatselt hoiab seda. kui temp käes siis nii tugevalt ei puhu. Mitsu sedasi ei toimi.. Kui temp õues 0 siis pead panema puhuma 2 astmesse. Kui külmem siis 3 astmesse. Aga siis puhub koguaeg.. 3 suures toas häirib.. Kasutan nii, et ööseks panen 2 või 3 puhuma ja kui toas olen siis võtan vähemaks..

Sul on Mitsul mingid seaded sassis või midagi rikkis. Mul on neil kõigil kogu meie kompleksis pidevalt üks temp peal ja ventika kiirust keegi ei näpi, on see nagu valitud. Ehk siis kõik töötavad nagu sa Fujitu kohta kirjutasid.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 11:20
Postitas Maaks

Mul mitsu (vana, MSZ-GE35VA) küll automaatselt reguleerib ventika kiirust. AGA saab ka käsitsi panna kiiruse - kui nii on tehtud, siis käitub nii nagu sa kirjeldasid.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 12:13
Postitas M.T.

Omale paigaldasin sellise https://www.mitsubishikodusoojus.ee/tooted/msz-ln/
Pole just soodsaimast hinnaklassist, aga üheks plussiks on õhusuunamise võimalus 2-s osas. Suunavad lamellid on siis 2-s osas ja neid saad üksteisest sõltumatult suunata üles-alla ja vasakule-paremale ning seda kõike puldist.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 12:32
Postitas urmas66
M.T. kirjutas: 19 Okt 2020, 12:13

Omale paigaldasin sellise https://www.mitsubishikodusoojus.ee/tooted/msz-ln/
Pole just soodsaimast hinnaklassist, aga üheks plussiks on õhusuunamise võimalus 2-s osas. Suunavad lamellid on siis 2-s osas ja neid saad üksteisest sõltumatult suunata üles-alla ja vasakule-paremale ning seda kõike puldist.

Meil on kontoris samad seadmed aga mitte disain siseosaga vaid tavalisega ja see on kindlasti üks parimatest, mis toodetud on. Disain siseosa on toas tõesti nagu mingi muu asi seinal,mitte küttekeha. Ja need suunavad lamellid on tõesti väga head. Istun laua taga puhub ta ühele poole,lähen tugitooli,puhub teisele poole, kui mõlemas kohas keegi istub, puhub kuidagi mõlemist meist mööda.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 14:45
Postitas will111

Soojuspumpasid paigaldatakse lae alla tulenevalt kahest asjast. Esiteks, ja ma pakun, et see on see peamine põhjus - nii on "harjutud" tegema. Reaalsuses tähendab see seda, et need masinad on meile siia eestisse mingi aja eest sisse imbunud igaltpoolt mujalt maadest, kus neid tegelikult paigaldatakse ikkagi kahefunktsionaalsena. Ehk siis suur osa aastast jahutavad ja mingi osa aastast siis ehk ka kütavad. Arvan, et eks sealt ole üle võetud siis ka nö. paigaldamise "tarkused". Jahutava seadme õige koht ongi muidugi pigem lae all. Soojendava KINDLASTI MITTE.
Teine põhjus ilmselt on see, et lae all on nö. ruumi. Ehk siis praktiliselt igas ruumis on palju kohti, kus sellist masinat on ruumi paigaldada kuskile sellisele näitlikule "ukse kohale" kõrgusele. Arvatavasti tundub inimestele nii ka ilusam. Kuigi minule isiklikult näiteks meeldib põlve kõrgusel olev siseosa seinal tegelikult isegi paremini.
Aga miks ei peaks paigaldama lae alla. No väga mitmed põhjused. Esiteks masina efektiivsus ja kasutegur langevad märgatavalt sest sisseimetava õhu temp on mõttetult kõrge ja selleks, et toas proovida hoida mõistlikku temperatuuri, peab ka välja puhutava õhu temp olema tegelikult liiga kõrge! See omakorda tähendab, et pump teeb terve oma eluea raskemalt ja rohkem tööd. See tähendab, et voolu kulub rohkem. Et sulatustsüklid on palju tihedamad, et külge ilmaga sa saad kokkuvõttes vähem sooja kätte tänu eelnevatele asjadele. Et siseosa peab intensiivsemalt puhuma ehk lärn on suurem. Kuna siseosa peab intensiivsemalt puhuma siis pead sa filtrit tihemini puhastamas käima. Tegelikult ma võiks seda listi veel jätkata...aga anyone should get the point by now :D
Teiseks, sul ongi siis ruumis põhimõtteliselt alati ebaühtlane temperatuur. Ja ebaühtlane selle kõige halvemas mõttes ehk varbad on külmad, pea kõrgusel on saun. Tootja võib rääkida, et pumpadel on igasugused imereziimid ja mida iganes...ei, see ei aita. Praktikas nähtud ja kogetud. Varem oli mul samas toas, kus pump oli paigaldatud (lae alla) vertikaaltasandis temp erinevus ligi 3 kraadi. Nüüd, kus pump on paigaldatud põrandale, on erinevus vertikaalis nii väike, et jääb ilmselt mõõtmisvea piiresse, no pool kraadi kuni kraad olen mõõtnud. Ja sama ka teises toas, kuhu soe pääseb vaid ühe ukse kaudu.
Kolmas põhjus ongi minumeelest see, et tegelikult inimesel on ju kõige mugavam olla ja sisuliselt tarvis, et jalgade all oleks soe, et varbad oleksid soojas. See ka üks põhjus miks põrandakütet loetakse parimaks küttelahenduseks kodudes. Pull efekt on see, et õigesti paigaldatud õhksoojuspump annabki tegelikult põrandakütte "tunde", tõsi küll pigem vaid ühes toa otsas aga noh asi seegi :)


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 14:53
Postitas will111

See, mida urmas ütles "puu taha temperatuuride" kohta. Noh, põhimõtteliselt võib ju nõustuda. Tõepoolest, ma sätin oma seadme enamasti kuskil 18-19 kraadi peale. Ja siis on mul toas temp reaalselt kuskil 21-22 kraadi. Aga see on ju alati ja täpselt ühtmoodi nii. Ehk, et kui ma üks kord vaatan mis reaalset tempi toas hoiab pumpa setting näiteks 19 kraadi...siis nii see on ja edaspidi võid põhimõtteliselt unustada ära. Ja no teisest küljest, mida neist numbritest üldse vahtida...keerad pumbale lihtsalt selle numbri ette, mis annab sulle toas mugava olemise ja asi vask! kui tahad, et oleks natuke soojem võtad 1 kraad juurde, jahedam siis 1 maha.
Mina ei näe küll sellises asjas mingit probleemi. Ja võin samas kinnitada, et "puu taha tempid" olid täpselt samamoodi ka lae alla paigaldatud ehk rahvatarkuse kohaselt nö. õigesti paigaldatud seadmega. Sättisid tempi 24c peale siis lae all seadme tasandil oli 24c. põranda kohal oli 20c :D mis täpsemalt siin nüüd paremat on?! :D


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 20:41
Postitas Kalts

Aitüma kõigile, aga läks nii, et sellal kui mõõtsin ja korruste plaani paberile panin kargas memmele pähe, et tal on üks tuttav paigaldaja.
Niisiis vedasin täna elektri ära ja homme tullakse midagi paigaldama... pole õrna aimugi mida peale Mitsubishi nime.
Tavaliselt on nii, et kes maksab see tellib muusika, aga seekord maksan ja ilmselt saan pärast piki pead ka kui asjad ei suju nii nagu ette kujutati.
Edu.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 20:47
Postitas urmas66
will111 kirjutas: 19 Okt 2020, 14:53

Mina ei näe küll sellises asjas mingit probleemi. Ja võin samas kinnitada, et "puu taha tempid" olid täpselt samamoodi ka lae alla paigaldatud ehk rahvatarkuse kohaselt nö. õigesti paigaldatud seadmega.

No see on umbes sama,et paned auto salongi temperatuuri anduri kollektori külge ja siis ootad et salongis soojaks läheks. Andur saab ju aru,et salong on soe. Aga sina ei saa :wink:


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 19 Okt 2020, 20:48
Postitas urmas66
Kalts kirjutas: 19 Okt 2020, 20:41

Aitüma kõigile, aga läks nii, et sellal kui mõõtsin ja korruste plaani paberile panin kargas memmele pähe, et tal on üks tuttav paigaldaja.
Niisiis vedasin täna elektri ära ja homme tullakse midagi paigaldama... pole õrna aimugi mida peale Mitsubishi nime.
Tavaliselt on nii, et kes maksab see tellib muusika, aga seekord maksan ja ilmselt saan pärast piki pead ka kui asjad ei suju nii nagu ette kujutati.
Edu.

No siis ei saa midagi hullusti minna,sest selle nimega mingeid poolfabfikaate ei ole isegi saada :D


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 09:27
Postitas Ain

Mitsubishil on kaks erinevat marki minuarust. Nimed on erinevad. Üks lihtsam ja odavam teine kallim ja parem.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 09:58
Postitas urmas66
Ain kirjutas: 20 Okt 2020, 09:27

Mitsubishil on kaks erinevat marki minuarust. Nimed on erinevad. Üks lihtsam ja odavam teine kallim ja parem.

Mitsibishi Electric on see hea ja teine on hoopis teine firma ehk Mitsubishi Heavy Industries, seda teist tõesti pigem ei soovitatud.On neid veel täna meil müügil ei teagi.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 17:15
Postitas Tuuletallaja

Mitsubishi Heavy Industries 2 pumpa on olnud nüüdseks juba aastaid kodukasutuses ja ei oska nuriseda... eelmistest Panasonicutest (20a vanad) on muidugi peajagu üle. Üks maajalgadel ja selle vibra ei oska kommenteerida, teine seinal ja mind ei häirinud... pole ammu kuulamas käinud. Ostsin ka kunagi seepärast, et teadsin Mitsu üle prahi olevat ja arvasin et üks kraam puha.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 18:32
Postitas StreetMoto

Räägin ka kaasa. 3 aastat tagasi paigaldasin igapäevase ahju kütmise asemel Mitsubishi Electricu (mudelit ei mäleta hetkel peast). Vaja oli soojendada hoone 1 korruse 2 tuba+köök, uksi vahel pole, ainult ukseavad. Ühtki sobilikku uksepealset ei olnud ja aknapealsetel olid kardinapuud ning lisaks ei soovinud ma kinnitada välisosa seinale, et vältida vähimatki vibratsiooni (sees on sama koha peal kohe voodi). Paigaldasin maaraamile ja ehitasin ümber hõreda puitresti, et visuaal oleks kena (Nõmme linnaosa reegel nõuab, kui välisosa on tänava suunas!) Torustiku pikkus tuli meeldivalt kõigest 1,5 meetrit. Uurisin, juurdlesin ja lõpuks targemaks ei saanud, miks ei võiks paigaldada siseosa akna alla. Tegin ära - siseosa sai otse akna alla kõrgusele kus lõpeb kardin ehk alaserv põrandast u 20cm.

Tulemused peale 3 aastat kasutust:

  1. Välisosa vibra osas polnud kartuseks põhjust, oleks võinud panna ka seinale. Täiesti vaikne ja vibravaba. Ei jäätu.
  2. Siseosa paigaldan tulevikus alati põranda lähedale. Esiteks - lihtne hooldada sissevõtuava restfiltreid. Pole vaja turnida redeli või tooli otsas, et neid tolmust puhastada. Teiseks - põrand on mõnusalt soe 4-5 meetri ulatuses. Kolmandaks - ei puhu häirivalt pähe kui eest läbi kõndida. Neljandaks - mingit temperatuurirežiimist kõrvalekallet pole. Mul on ta kogu aeg 21 kraadi peal ja hoiab ilusti.

Loogika alusel võiks olla põrandalähedasel paigaldusel miinused vaid kahel juhul: 1. puitpõranda korral kuivatab lauavahed aja jooksul suureks. 2. Kui põrandapind ei ole siseosa ees pidavalt vaba. 3.Jahutamise korral ei sobi see ilmselt kuidagi, aga seda funktsiooni mul kunagi selles majas vaja ei lähe.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 19:36
Postitas joha123

töökojas on mul sattunud väga head, võimsad ja vähe raha võtvad mitsud 6kw. öösel+15 päeval+18 sees (öösel 1 pump ja päeval 2).... nüüd kolisin samasuurele pinnale 250m2, kus on 3kw pumbad, öösel kasutan 1 päeval 2 ja hoian 17-18+ sees. kusagil 25..30kw ööpäevas kulub, koos muude tööriistadega..... aga kodus näe juba teist korda tuleb kutsuda spetsialist , sest süsteem on tühjaks jooksnud, ehk kogemuse pealt võin väita, kaasaegsed pumbad on enamus ikka head, pigem tuleb töö lasta teha ikkagi spetsialistil, kellelt saab ka hiljem nõuda garantiid. see uuesti täitmine on suht kulukas lõbu...


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 20 Okt 2020, 23:08
Postitas ranel

Omale panin Daikini mõned aastad tagasi. Ei oska nagu midagi halba öelda peale selle, et pole nutiseade(millest mul tegelikult ka suva). Istub kiviseina taga maaraamil ja selle töötamist kuulda pole. Lihtne töömasin.
Panin kohe alguses arvesti ka vahele. 1 hooaeg koos suvel vähese jahutamisega võtab umbes 2500kWh. Talvel -20c juures rüüpas 25-30kWh ööpäevaga. Alates -5c elektrikulu läheb kohutava kiirusega üles. Kütab kokku 60m2, kolmekordsed pakettaknad, sein tuhaplokk ja 5cm villa. Kütab kahte tuba+soe õhk vajub mujale ruumidesse edasi. Toas kuhu paigutatud, hoidis 22c, järgmises ruumis 20-21 ja mujal 19-20c.

Mina põrandale ei paneks, kuna maas olevad objektid segavad õhu liikumist ja tegelikult kaotad ka põrandapinnas. Eriti kui tahad mitut ruumi kütta. Lisaks jätad omale suurepärase pesu kuivatamise võimaluse. Arvesta lisaks sellega, et õhksoojuspump kuivatab õhku. Mul tõmbas õhuniiskuse 65% pealt 40% peale.

Panin müügimehe ilusa jutu ka manusesse. Sealt leiad ka mudeli numbri.

Screenshot_20201020-230336_Gmail.jpg

Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 21 Okt 2020, 10:33
Postitas urmas66

Raneli(müügimehe samuti) jutt jumala õige ja niipalju liskas,et Mitsu heavy nagu seal kirjas, ongi oma tulemustega natuke kesine ja Mitsu Electric annab vast parima tulemuse just külmade ilmadega,kui kulu ongi suurim. Jahutus minu kogemusel ei ole meie kliimas üldse mingi märkimisväärne kulu,sest seda pole 24/7 kogu suve vaja kasutada. Need kuud kui seda kasutada on mul kodus elektriarve nagu ikka suvel. See siis majas,korteris võibolla on vahe olemas,sest seal muud kulud väiksed.


Re: Õhksoojuspump

Postitatud: 21 Okt 2020, 10:46
Postitas Kalts

Tegu on MHI SRC20ZSX-WA seadmega. Eile otsisin kümmekond minutit, aga temperatuuri/COP suhte tabelit ei leidnud kuskilt. Silma jäi ainult maagiline number -15C mis on vist garanteeritud soojatootmise miinimum, aga võib vabalt olla, et COP on siis näiteks 1,038 :wink:

Majast 4 m kaugusel sobivas kohas on 1,2 * 1,2 * 2,x m massiivne betoonvundament, nurkadest vaatab jäme vinkel välja. Endine mastialus. Ma oleks välisseadme sinna paigutanud ja torud maja seinani maasse pannud, aga paigaldaja arvas teisiti. Asjatundmatuna ei hakanud vaidlema ega oska öelda kas tal oli objektiivselt võttes õigus või oli tegu rohkem paigaldaja mugavusega. Toru pikkusest oleks vabalt jagunud, lubatud on kuni 15 m ja oleks läinud nõks üle 10 m, sellest maa sees 5 m. Paigaldati nagu tavaliselt, tüüblid on valatud keldrilae sees, eks näis kui ilmad külmemaks lähevad...

Leidsin lõpuks tehnilist infot, peaks töötama kuni -20C ja Pdesign soojendamisel -10C juures on 2,8 kW. Temp/COP suhtetabelit ei ole leidnud.

Peale selle avastasin, et pärast seinalt karbikust väljumist on torud ligi 30cm vabas õhus. Pealtnäha on sinna halli toruisolatsiooni ümber pandud, aga alt vaadates on kõik lahti, tuul puhub torude vahel... Käega 20 sek katsudes on soe ka.

Tunnike uurimist toetas paigaldaja seisukohta, et torude maa-alune paigaldamine ei ole hea mõte. Kuid peamine iva ei tundu olevat mitte soojuskaos, sest seda on võimalik korraliku teostusega vältida. Pigem oli juttu õlitagastusest ja sellest kuidas õli võib torustiku madalaimates osades koguneda.