Õhksoojuspump

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas bitter »

kris. kirjutas: 27 Okt 2020, 15:26

Tänud põhjaliku vastu eest! Mul on hetkel passiivse soojusvahetiga seade seinapeal, ühe auguga. Maksimaalsel režiimil (müriseb!) tuulutab toa ilusti ära. Plaanis oli lisada teine veel ning panna need 2 sünkroonis tööle (tehniline võimekus olemas) - üks sisse ja teine samal ajal välja tõmbama. Siis peaks ka normaalse müraga õhk värske olema. Lisan siis süsteemile lihtsalt veel ühe ventilatsiooni seadme + konditsioneeri - saab ka ehk suvel normaalselt magada :-).

Ühe süsteemiga ventileerida ja efektiivselt ruume jahutada ei ole üldiselt mõistlik. Põhjus selles, et ventilatsiooniks vajalikud õhuhulgad on efektiivse jahutuse jaoks olematult väikesed.



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 27 Okt 2020, 18:16

Ühe ruumi puhul oleks see vast ok, aga tervele majale ei tundu hea lahendus. Vähemalt mulle kui võhikule tundub nii. Pole hea lahendus, kui ühes toas akent avades kogu sissepuhe välja lülitatakse. Teised toad jäävad ventileerimata sel juhul. Tubade kaupa eraldi regullida ei saa, vent uhab kõikjale ühe väljundkanaliga ju.
Parandage, kui mu lihtne talupoja loogika vale on.

Minu akna jutt oli tegelikult väga eksitav, sest täis vent hoones akna avamine ongi "kuritegu". Sellega on koheselt kõik rõhud ja kogused, mida seade hoida üritab paigast ära viidud. St kui teed aknad lahti siis tegelikult tuleks vent seisma panna.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 28 Okt 2020, 12:38
M.T. kirjutas: 27 Okt 2020, 18:16

Ühe ruumi puhul oleks see vast ok, aga tervele majale ei tundu hea lahendus. Vähemalt mulle kui võhikule tundub nii. Pole hea lahendus, kui ühes toas akent avades kogu sissepuhe välja lülitatakse. Teised toad jäävad ventileerimata sel juhul. Tubade kaupa eraldi regullida ei saa, vent uhab kõikjale ühe väljundkanaliga ju.
Parandage, kui mu lihtne talupoja loogika vale on.

Minu akna jutt oli tegelikult väga eksitav, sest täis vent hoones akna avamine ongi "kuritegu". Sellega on koheselt kõik rõhud ja kogused, mida seade hoida üritab paigast ära viidud. St kui teed aknad lahti siis tegelikult tuleks vent seisma panna.

See vent vist nii tark pole, et püüab rõhku hoida. Ette saab anda sissepuhke ja väljatõmbe hulgad L/sek erinevate koormusastmete jaoks, mida on siis 3 ja lisaks temperatuuri soojustagastile, millal rootor peaks tööle hakkama.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 28 Okt 2020, 12:54
Madlobster kirjutas: 28 Okt 2020, 12:38
M.T. kirjutas: 27 Okt 2020, 18:16

Ühe ruumi puhul oleks see vast ok, aga tervele majale ei tundu hea lahendus. Vähemalt mulle kui võhikule tundub nii. Pole hea lahendus, kui ühes toas akent avades kogu sissepuhe välja lülitatakse. Teised toad jäävad ventileerimata sel juhul. Tubade kaupa eraldi regullida ei saa, vent uhab kõikjale ühe väljundkanaliga ju.
Parandage, kui mu lihtne talupoja loogika vale on.

Minu akna jutt oli tegelikult väga eksitav, sest täis vent hoones akna avamine ongi "kuritegu". Sellega on koheselt kõik rõhud ja kogused, mida seade hoida üritab paigast ära viidud. St kui teed aknad lahti siis tegelikult tuleks vent seisma panna.

See vent vist nii tark pole, et püüab rõhku hoida. Ette saab anda sissepuhke ja väljatõmbe hulgad L/sek erinevate koormusastmete jaoks, mida on siis 3 ja lisaks temperatuuri soojustagastile, millal rootor peaks tööle hakkama.

Selleks ma selle anduri sinna lisasingi, et oskaks, aga noh oleneb seadmest, kas vent on sagedusmuunduriga või ei ole jms

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas bitter »

Madlobster kirjutas: 28 Okt 2020, 13:12
M.T. kirjutas: 28 Okt 2020, 12:54
Madlobster kirjutas: 28 Okt 2020, 12:38
M.T. kirjutas: 27 Okt 2020, 18:16

Ühe ruumi puhul oleks see vast ok, aga tervele majale ei tundu hea lahendus. Vähemalt mulle kui võhikule tundub nii. Pole hea lahendus, kui ühes toas akent avades kogu sissepuhe välja lülitatakse. Teised toad jäävad ventileerimata sel juhul. Tubade kaupa eraldi regullida ei saa, vent uhab kõikjale ühe väljundkanaliga ju.
Parandage, kui mu lihtne talupoja loogika vale on.

Minu akna jutt oli tegelikult väga eksitav, sest täis vent hoones akna avamine ongi "kuritegu". Sellega on koheselt kõik rõhud ja kogused, mida seade hoida üritab paigast ära viidud. St kui teed aknad lahti siis tegelikult tuleks vent seisma panna.

See vent vist nii tark pole, et püüab rõhku hoida. Ette saab anda sissepuhke ja väljatõmbe hulgad L/sek erinevate koormusastmete jaoks, mida on siis 3 ja lisaks temperatuuri soojustagastile, millal rootor peaks tööle hakkama.

Selleks ma selle anduri sinna lisasingi, et oskaks, aga noh oleneb seadmest, kas vent on sagedusmuunduriga või ei ole jms

Kas CO2 andur(id) on ka küljes?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”