Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
martin.lehiste
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Juun 2020, 23:32

Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas martin.lehiste »

Väike teadaanne isikust Kenet Kuliš -ist, Kennet Watter asukohaga viljandi mnteel peale rauteed sõites Tallinnas. Reklaamib ennast kui Motoman oü
Kuna ma alguses kirjutasin erinevatesse motoremondi töökodadesse ja seal kas aega polnud või siis ei vastatud, sai liigutud edasi fb grupidesse.
Lugu siis elline et ostsin veebruari alguses krossika zongshen 250cc millel oli vahelt puudu 3. käik, muu töötas ideaalselt. Mõtlesin et kui juba siis laseks selle käigukasti ka kordateha. niisiis leitsin tee temajuurde ( Kenet Kuliš ) läbi fb millele tegin postituse. Masina viisin remonti temakätte 31,03,2020 kuupäeval ning töö pidi olema valmis 05,04,2020 kuupäevaks.
Sai siis kokkulepitud hind mootori remondiks ning ka selles osas et kõik kulund detailid vahetatakse uute vastu. Kokkulepe oli et teavitab vajaminevatest varuosadest ning ostab ned ära. lisaks soovisin masinale ka el käivitust starterist ja korralikku kuhtmestiku.
Esimesed jamad hakkasid pihta käigukasti organiseerimisel. Nimelt leidis kuskilt fb gupist käigukasti mis vastas sammale mootori koodile kuid oli 200cc mootorile, mitukorda üleküsitud sain temalt kindla vastuse et se sobib sinna. Mõeldud tehtud pidime sõitma minu kuludega tartu et tuua se käigukast mis pidi minule sobima , ise ta tuli kaasa et veenduda selles. Võtsime käigukasti hammakad ära ja sammal ööl hakkas seda kokkupanema nii et jubinad ei seisnud käeski, teisisõnu vend oli ennast ni täis kaanunud et hammakad kukkusid lihtsalt käest ära. (kogu selle aja mis ta mul seda masinat remontis oli tal rummipudel kõrval, lisaks küsis tööde käigus mult ettemaksu pudeli jaoks mille ta soovis et ma talle ostaksin. ) Siis sai sellele õhtule punkt pandud. Peale seda hakkasin juba muretsema edasiste tööde kohta, kuna kui täispeaga tehakse tööd siis mis kwaliteeti see selline on .
Järgmine Mure tuli temapoolt et väntvõllil on lõtk üle-alla. se vaja vahetada. mõeldud tehtud, kokkulepitud uus väntvõll, järgmiseks olid klapivardad mis olid kõverad, taaskord kokkulepitud et vahetada,
ilus tore pidin võtma taaskord oma varuosad kaasa ja minema staarmotosse uue väntvõlli ja kolvi järgi,
kohapeal rääkis ta müüaga tel teel.
nii hakkas siis asju kokku panema esiteks ei sobinud käigukast sellele mootorile kuna tegu oli atv kastiga, kuna sellele oli 5 käiku ja lisaks R käik otsustasime et ok paneme R käigu ka sisse aga siis kicki ei pane . järgmiseks tuli teade et tagumine käigu võll ei mahu pesasse, siis sai taaskord vastuvõtta otsus et tavai kick tagasi ja et käigud jääksid järjestiku. pani kasti kokku liikusime järgmisse etappi , kicki ikka tagasi ei pannud,
Väntvõlli paigaldamine. Uus väntvõll sai sisse ja hakkas kõlgesid kokkupanema , siis ei sobinud nukvõlli hambad täiesti väntvülli hammastega jooksid hambas c 5 mm,.Lisaks poos raamivahele kinni ka starteri hammakas koos magnetoga.
Pani lõpuks mootori kokku ja raamivahele ning tuli hetk kus andis teada et võib hakkata järgi tulema, läksin võtsin käru et masin ära viia ja siis kohapeal selgus et asin ei tööta ,
käivitamisel pritsis pena karpast välja ning käima ei läinud, küsisin veel kas se on õieti kokkupandud? sellepeale tema et jh se peab ni olema , , kuigi ma ise midagi ei jaga neist siis sain ka aru et se pole mitte õige mis ülevalt peaks sisse minema se peaks alt ka välja tulema mitte vastupidi. võtsin oma käru kaasa ja läksin minema petununa et masinat kätte ei saanud,
Juhtmestik tehti masinal nii et esialgne juhtmestik mis kõik oli olemas vana aju, laadimine , pendik, võeti ära ja pandi uus selgituseks et ei sobinud sinna ning vanad asjad jäeti endale.
mõne ajapärastu tuli teade et väntvõlli kiilupesa on katki ja et väntvõll ei sobi ikak sinna , antsin teada et teist korda ma uut ei osta et se tama riisikas millega nüüd tegelema peab,
tellis enda rahadega uue väntvõlli ja hakkas uuesti töödega pihta rõhusin sõnale ka kick tagasi , aga sinna se jäigi vastuseks sain ei viitsind nussida sellega.
vahepeal sais siis uued starteripoolsed küljekaaned tellitud ning külgepandud ,andis taaskord teada et masin valmis. läksin käruga kohale ja mis arvata taaskord masin tööle ei läinud,
järgmine päev kirjutas uuetsi et masin korras , käksin kohale masin käis garaaziz suretasin välja ja läks tööle, tegin väikse proviringi ning masin liikus, vead hakkasid väljatulema pärast pikemat rinig käigud ei läinud korralikult sisse ja ei tulnud välja 4 ja 5 käiguvahel oli tühikäik,
vastuseks sain et keera sidurit peale ja et tagurpidi käik ei sobinud sisse,
olin sellest jamast suht väsinud ja mõtlesin et vähemalt liigub ja sõidab.
viisina masina minema , lõpuks sain masina kätte 06.07.2020 sõita sain u
järgmine päeva garaazi minnes et minna sõitma siis käima ei saa kõige parema tahtmise juures, eelmine päev sõita sain u 1-2 h
mis ei tööta se ei tööta.
lõpuks viisin masina järgmise inimese kätte kes mul eelmise teisttüüpi mootori remontis siis hakkasid vead väljatulema , lisaks oli sissepandud vana väntvõll, magneto pesaoli katki , mootor oli seest sitane ja metallipuru täis. mootor oli raamivahele nii kõvasti kinnipoodud et raam vastu mootorit tuugalt kinni .
teda külastades esimene asi mis küsisin oli miks on sees vana väntvõll oli vastus et uus on sees , lisasin et mul on pildid olemas et avna , sellele ütles et uus ei sobuinud ja se tal riiulis,
Hiljem uurides küsis raha nende asjade eest mis ta ültse ei teinud või välja ei vahetanud .
Seda teadasaades proovisin leida kompromissi et mingi osa tagasi maksta sittasti tehtud tööst ja asjatute jubunate vahetamisega, kuid sellele ei teageerinud ning uud kompromissid talle ka korda pole läinud , teda külastatdes saadab oma väikse tütre külalistele vastu ja laseb üelda et teda pole kodus või ta mängib arvutit.
Võimalusel soovitan selle inimesega mitte tegemist teha ,
kes arvab et jutt on jama siis saan seda ka tõestada,
Hetke seisuga olen saanud masina korda teise inimese juures kes oskab ja vastutab oma töö eest, kelleks on Miku Voolaid.



Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ptsis peaga klientide rataste remont kõlab muidugi halvasti.
Kogu muu teema on nagu on. Eks kuskilt fb gruppidest põlveotsas tegijate leidmisel on risk ikka, et ei osata ikkagi asja ära teha, eriti kui on mingit hiina imet vaja käepärastest vahenditest kokku lapata.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma arvan et kõige tähtsam selliste asjade juures on küsimus : Kas Sa sellest õppisid ka midagi?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

On see mingi jura või mis?Õigekiri massidesse igatahes.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Rattamees
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Juul 2019, 13:02
Tsikkel: Z1000

Re: Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas Rattamees »

Tulebki teavitada. Tänan info eest.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Ebakvaliteetne/petturist masinaremontija.

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Palju see pull maksis jäi mainimata vist?

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”