Ettevaatust, autojuht teel!

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

biker.bot
Postitusi: 116
Liitunud: 07 Dets 2016, 16:24
Tänatud: 37 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas biker.bot »



Kasutaja avatar

Teema algataja
franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Hakkab tulema.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks autojuhtidel vaja natuke harjuda.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Krl kirjutas: 08 Apr 2020, 11:21

Eks autojuhtidel vaja natuke harjuda.

Vaevalt nad nüüd vähem telefoni vahtima hakkavad selle pärast, et mootorrattad teedel tagasi on..

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Spoiler
ElectroMoto kirjutas: 08 Apr 2020, 11:46
Krl kirjutas: 08 Apr 2020, 11:21

Eks autojuhtidel vaja natuke harjuda.

Vaevalt nad nüüd vähem telefoni vahtima hakkavad selle pärast, et mootorrattad teedel tagasi on..

Nõustun, eile sõites ida-virust tagasi oli teepeal nutisõitjaid päris palju. Pika sirge peale hakkas korduvalt silma kuidas autod otsisid teed äärest ja tolmupilve üles tõmbasid selle tegevusega. Otseloomulikult mööda sõites oli selge pilt telefonis mitte tee peal. Iga teine istus telefonis.


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas oxide »

Spoiler
Bandit kirjutas: 08 Apr 2020, 13:33
ElectroMoto kirjutas: 08 Apr 2020, 11:46
Krl kirjutas: 08 Apr 2020, 11:21

Eks autojuhtidel vaja natuke harjuda.

Vaevalt nad nüüd vähem telefoni vahtima hakkavad selle pärast, et mootorrattad teedel tagasi on..

Nõustun, eile sõites ida-virust tagasi oli teepeal nutisõitjaid päris palju. Pika sirge peale hakkas korduvalt silma kuidas autod otsisid teed äärest ja tolmupilve üles tõmbasid selle tegevusega. Otseloomulikult mööda sõites oli selge pilt telefonis mitte tee peal. Iga teine istus telefonis.

See on tõesti masendav mis toimub. Täitsa huvitab millal politsei sellega tegelema hakkab. Kas enne peab mõni tuntud inimene hukkuma selle tagajärjel. Sest tava inimesed ju eriti korda ei lähe kui vaadata üldist karistuste andmist.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma arvan, et ei hakkagi kunagi tegelema sest esiteks seda juba aktsepteeritakse ju vaikimisi tegelikult. Teiseks oleks ilmselt suht keeruline tõestada ja vastutama panna. Reaalselt peaks tänasel päeval olema karistus täpselt sama, mis väga suure joobega juhtimise puhul. Ma küll ise eriline joodik ei ole ja seega täpselt ei tea, mis see karistus on aga kuuldavasti vist arest või load ära? Ninapidi telefonis istub tola on täpselt sama suur oht liikluses, ja kuna seda harrastavad NIMELT ja praktiliselt vist ka eranditult just autojuhid siis on see oht suurem teistele kui neile endile.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Spoiler
will111 kirjutas: 09 Apr 2020, 01:05

Ma arvan, et ei hakkagi kunagi tegelema sest esiteks seda juba aktsepteeritakse ju vaikimisi tegelikult. Teiseks oleks ilmselt suht keeruline tõestada ja vastutama panna. Reaalselt peaks tänasel päeval olema karistus täpselt sama, mis väga suure joobega juhtimise puhul. Ma küll ise eriline joodik ei ole ja seega täpselt ei tea, mis see karistus on aga kuuldavasti vist arest või load ära? Ninapidi telefonis istub tola on täpselt sama suur oht liikluses, ja kuna seda harrastavad NIMELT ja praktiliselt vist ka eranditult just autojuhid siis on see oht suurem teistele kui neile endile.

Mina näen, et ainus lahendus on see, et kui autojuhid pigem tahavad tegeleda telefoniga autoroolis, siis võtame neilt selle tülika autojuhtimise kohustuse ära ja las autod sõidavad ise. Tulevikus peaks olema kahte sorti load: üks auto omamise luba ja sellisel juhul sõidab auto ise, juht eriti sekkuda ei saa. Ja siis nö päris load, kus sa pead ise aktiivselt juhtima ja neid lube pead uuendama tihedamalt ja tõestama, et jätkuvalt oled huvitatud juhtimisest, mitte lihtsalt sõitmisest.

Ja pole sugugi eranditult autojuhid need nutihoolikud. Küll ja veel näinud ka jalgrattureid nii kõnniteel kui rattarajal ninapidi telefonis. Lapsega jalutades on mitu korda olnud tahtmine sellised kõnniteelt sõiduteele lükata, et katsu parem seal õnne..
:wack:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kusjuures [mention]ElectroMoto[/mention], ma usun, et tulevikus otsustatakse seadusandlikult tsandil, et inimene on liiga ettearvamatu ja ohtliku käitumisega, et talle saaks auto juhtimist usaldada. Tõenäoliselt hakkavad esimeses järgus kaotama õigust kõik, kellel liiga palju liiklusrikkumisi kirjas ja sealt läheb sammhaaval edasi.

Ma olen paar korda mõelnud, et kui mootorratast poleks olemas ja täna keegi leiutaks selle siis on null võimalust, et see kunagi teedele jõuaks - seadusandjad, analüütikud, eksperdid ja meedikud leiaks üksmeelselt, et see on liialt ohtlik. :wack:

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Henn »

Spoiler
ElectroMoto kirjutas: 09 Apr 2020, 10:25
Spoiler
will111 kirjutas: 09 Apr 2020, 01:05

Ma arvan, et ei hakkagi kunagi tegelema sest esiteks seda juba aktsepteeritakse ju vaikimisi tegelikult. Teiseks oleks ilmselt suht keeruline tõestada ja vastutama panna. Reaalselt peaks tänasel päeval olema karistus täpselt sama, mis väga suure joobega juhtimise puhul. Ma küll ise eriline joodik ei ole ja seega täpselt ei tea, mis see karistus on aga kuuldavasti vist arest või load ära? Ninapidi telefonis istub tola on täpselt sama suur oht liikluses, ja kuna seda harrastavad NIMELT ja praktiliselt vist ka eranditult just autojuhid siis on see oht suurem teistele kui neile endile.

Mina näen, et ainus lahendus on see, et kui autojuhid pigem tahavad tegeleda telefoniga autoroolis, siis võtame neilt selle tülika autojuhtimise kohustuse ära ja las autod sõidavad ise. Tulevikus peaks olema kahte sorti load: üks auto omamise luba ja sellisel juhul sõidab auto ise, juht eriti sekkuda ei saa. Ja siis nö päris load, kus sa pead ise aktiivselt juhtima ja neid lube pead uuendama tihedamalt ja tõestama, et jätkuvalt oled huvitatud juhtimisest, mitte lihtsalt sõitmisest.

Ja pole sugugi eranditult autojuhid need nutihoolikud. Küll ja veel näinud ka jalgrattureid nii kõnniteel kui rattarajal ninapidi telefonis. Lapsega jalutades on mitu korda olnud tahtmine sellised kõnniteelt sõiduteele lükata, et katsu parem seal õnne..
:wack:

Kindlustusel võiks olla juriidiline õigus ja võimekus kontrollida telefonide sisu vahetult enne avariid. Kui seal on fb või mingi muu chat pooleli jäänud, siis saaks vähendada % võrra kahjude hüvitamist.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Spoiler
Henn kirjutas: 09 Apr 2020, 11:08

Kindlustusel võiks olla juriidiline õigus ja võimekus kontrollida telefonide sisu vahetult enne avariid. Kui seal on fb või mingi muu chat pooleli jäänud, siis saaks vähendada % võrra kahjude hüvitamist.

See on hea mõte. Ma läheks veel sammu edasi, et kindlustus võiks teha erineva hinnakirja autojuhtidele, kellel on pardakaamera, mis on suunatud nii salongi sisse kui välja.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

No vaadates bikeri chatti telegrammis, siis isegi meie endi seas on neid, kes ei suuda telefoni sõiduajal käest panna :(

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Bandit »

alustama peab siis iseendast!

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

ElectroMoto kirjutas: 09 Apr 2020, 11:38
Spoiler
Henn kirjutas: 09 Apr 2020, 11:08

Kindlustusel võiks olla juriidiline õigus ja võimekus kontrollida telefonide sisu vahetult enne avariid. Kui seal on fb või mingi muu chat pooleli jäänud, siis saaks vähendada % võrra kahjude hüvitamist.

See on hea mõte. Ma läheks veel sammu edasi, et kindlustus võiks teha erineva hinnakirja autojuhtidele, kellel on pardakaamera, mis on suunatud nii salongi sisse kui välja.

Electrol natuke parem mõte, kuid mingi eraõiguslik juriidiline jeekim (mitte segamini ajada sarnase nimega foorumikasutajaga) ei tule küll minu seadmetesse sobrama. Kahe silmaga "mono" kaamerat olen katsetanud küll - üks pilt ette ja teine otse läbi salongi taha, mis jäädvustab ka üsna palju salongis toimuvat. Pärast oli päris huvitav jälgida pilgu liikumist ja tähelepanuga seotud toiminguid, kui kaks pilti paralleelselt arvutis jooksid.
Mõtte enda juurde tagasi tulles - kuidas tõestad, et sa 100% sõitudest seda kaamerat kasutad?

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Mul on juba tekkinud paranoia, et igal ristmikul sõidetakse ette või sisse. Isegi, kui auto seisab võtan hoo nii võrd palju maha, et suudaksin reageerida. Mõni aasta tagasi vaatas üks vana mulle silma sisse ja keeras tuimalt ette (ülejäänud ei vaatanud isegi). Lähtun tsikli seljas mantrast - kõik teised on pimedad ja idioodid ning ellujäämine on enda teha.

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Tuuletallaja kirjutas: 09 Apr 2020, 13:28

Mõtte enda juurde tagasi tulles - kuidas tõestad, et sa 100% sõitudest seda kaamerat kasutad?

100% sõitudest ei peagi tõestama. Kui aga midagi juhtub ja sul kaamera-materjali tõestusmaterjalina tuua ei ole, siis maksad ise ja maksad kõige ja kõigi eest.

EDIT: Kusjuures ma oleks isegi nõus sellega tsikli kindlustuse puhul, et alet saada. Mul kaamera nii kui nii 100% sõitudest töötab :D

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Vint »

[mention]Macintosh[/mention] Ma ütleks et liiga kauaks oleme maapeale jäänud. :mrgreen: Seal üleval peaks hoopis töristama- ruumi on ja kiirusepiiranguid pole, ummikud puuduvad, hullud samuti.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas zombi »

No see ettekeeramine on kahjuks marutavaline... Nii nagu ka suunda näitamata reastumine, kahjuks. tsikli seljas peadki väikestviisi hiromant olema, aimama, mida su lugupeetud kaasliiklejad ette võivad võtta. Nutiroolijatest... tõesti-tõesti on ninapidi nutis roolimine ohtlikum joobes juhtimisest...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Seda ettekeeramise teemat on üsna lihtne vähendada. Ma sõidan igapäevaselt tsikliga ja kui ma näen juba eemalt kedagi, kes võiks mulle ette sõita, siis hakkan oma sõidurea piires paremale vasakule liikuma, et end nähtavamaks teha. Üldjuhul lisan sinna ka väikesed kiirendused, et veits agressiivsem välja näha. Umbes nagu isalinnud end puhevile ajavad, et teised neid paremini näeksid. Seni toimib suht hästi. (Oleks mul tsiklil normaalne sumps, siis paneks juurde veel häälsignaalid)

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

...
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas claw »

Lisaks - kui kogu aeg vehkides fakki näidata on ka suurem võimalus märgatud saada. Tasub proovida.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Täna võttis autojuht vastu otsuse ringteel minult sõiduõigus ära võtta. Hea, et ta seisma ei jäänud, oleks maandunud autos.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

eimoR
Postitusi: 54
Liitunud: 19 Mär 2012, 23:32
Tsikkel: GSX1400
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas eimoR »

zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 19:55

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

Mul must ratas(teine tumesinine), must kiiver ja varustus, kindad on punased, kui külmem, siis ülla-ülla- mustad! Kui olen liikluses rattaga, siis eeldan ja ootan, et kõik autod minust igal võimalsel üle tahavad sõita. On katseid olnud, siiani pole ükski õnnestunud.(kolm korda üle õla)
Ei päästa ükski tuli ega vile ega ka krt teab mis, kui juhil pilk telefonis. Kui foori juures või ükskõik, kus pidurdama hakkan, siis esimesena ikka pilk peeglisse, et tagumine kodanik ka aru saab, mis toimub. Autoga sama. Kõik, kes ootavad kõrvalteel, et kuhugi keerata, on minu jaoks kohe ettekeerajad, kohe! Ja kui hakkabki ette keerama, siis ma ju teadsin.
Ise tuleb silmad lahti hoida, siis on suurem šanss kuhugi jõuda. Teiste peale loota..? No f-king way.

PS: ei ole kramplikult oma hirmus kinni, et kõik liikuv tahab mind maha lüüa, aga vasakul ajunurgas on üks osakond kogu aeg ootel- äkki saab "äksionit"

Kena kevadet!

Kasutaja avatar

Teema algataja
franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Vint kirjutas: 09 Apr 2020, 17:52

@Macintosh Ma ütleks et liiga kauaks oleme maapeale jäänud. :mrgreen: Seal üleval peaks hoopis töristama- ruumi on ja kiirusepiiranguid pole, ummikud puuduvad, hullud samuti.

Oled olnud seal sõitmas või? (crash)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 20:58
zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 19:55

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

Mul must ratas(teine tumesinine), must kiiver ja varustus, kindad on punased, kui külmem, siis ülla-ülla- mustad! Kui olen liikluses rattaga, siis eeldan ja ootan, et kõik autod minust igal võimalsel üle tahavad sõita. On katseid olnud, siiani pole ükski õnnestunud.(kolm korda üle õla)
Ei päästa ükski tuli ega vile ega ka krt teab mis, kui juhil pilk telefonis. Kui foori juures või ükskõik, kus pidurdama hakkan, siis esimesena ikka pilk peeglisse, et tagumine kodanik ka aru saab, mis toimub. Autoga sama. Kõik, kes ootavad kõrvalteel, et kuhugi keerata, on minu jaoks kohe ettekeerajad, kohe! Ja kui hakkabki ette keerama, siis ma ju teadsin.
Ise tuleb silmad lahti hoida, siis on suurem šanss kuhugi jõuda. Teiste peale loota..? No f-king way.

PS: ei ole kramplikult oma hirmus kinni, et kõik liikuv tahab mind maha lüüa, aga vasakul ajunurgas on üks osakond kogu aeg ootel- äkki saab "äksionit"

Kena kevadet!

Alustada võiks kasvõi nendest

https://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=91&t=108597

...
Kasutaja avatar

eimoR
Postitusi: 54
Liitunud: 19 Mär 2012, 23:32
Tsikkel: GSX1400
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas eimoR »

eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 20:58
Spoiler
zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 19:55

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

Mul must ratas(teine tumesinine), must kiiver ja varustus, kindad on punased, kui külmem, siis ülla-ülla- mustad! Kui olen liikluses rattaga, siis eeldan ja ootan, et kõik autod minust igal võimalsel üle tahavad sõita. On katseid olnud, siiani pole ükski õnnestunud.(kolm korda üle õla)
Ei päästa ükski tuli ega vile ega ka krt teab mis, kui juhil pilk telefonis. Kui foori juures või ükskõik, kus pidurdama hakkan, siis esimesena ikka pilk peeglisse, et tagumine kodanik ka aru saab, mis toimub. Autoga sama. Kõik, kes ootavad kõrvalteel, et kuhugi keerata, on minu jaoks kohe ettekeerajad, kohe! Ja kui hakkabki ette keerama, siis ma ju teadsin.
Ise tuleb silmad lahti hoida, siis on suurem šanss kuhugi jõuda. Teiste peale loota..? No f-king way.

PS: ei ole kramplikult oma hirmus kinni, et kõik liikuv tahab mind maha lüüa, aga vasakul ajunurgas on üks osakond kogu aeg ootel- äkki saab "äksionit"

Kena kevadet!

Kui puude panemiseks juba läks, siis olen hetkel autojuht rollis: ei saa aru nendest mota vendadest, kes sõidavad päeval täis tulega. Loe mu eelnev jutt läbi, eriti selle koha pealt, et kui on juhil pilk telefonis, siis võid ka kätega vehkida, ei aita Sind su udupeen ksenon või veel peenem LED. Täistuli pimestab, kui näen mõnd sellist, keeran pea veits kõrvale ja üritan mööda vaadata. Näe, krt on jah ratas, aga ma ei taha vaadata, mida ta järgmisena teeb, pimestab ju.
Ja nüüd kui on muutuva suunaga peatee ja ma pean sulle teed andma teatud olukorras(igaüks lahendab ülesande ise millal), siis sinu täistule tagant ei paista tuuning led suund välja ja ma olen sunnitud sulle ees õigust mitte andma, sest minu jaoks sa tahtsid otse minna(näiteks). Ja nii kirjutan ka liiklusõnnetuse aktis. Ja kui ma panen oma autole kaamera peale(tegelt ei pane) siis saab sealt tuvastada, kes tegi valesti...
Nii et õiged tuled põlema, ja silmad lahti, liikluse jaoks.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Luxor »

zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 19:55

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

Meeleldi, kuid ainult minu Oxfordi kirjadega vihmakombe on fluorestseeruvalt rohekaskollane.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas claw »

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Luxor »

claw kirjutas: 09 Apr 2020, 21:43

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.

Mind kipuvad nad siis pimestama kui mitmekesi sadulas ollakse. Ühekaupa sadulas olijad ei häiri.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

eimoR
Postitusi: 54
Liitunud: 19 Mär 2012, 23:32
Tsikkel: GSX1400
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas eimoR »

claw kirjutas: 09 Apr 2020, 21:43

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.

Täis tuli, kaug tuli, kõik tulid...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”