Õnnetused mootorratastega 2020

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Krt ma pole kindel kas ca. 50km/h pealt saadud wobble't päris tank slapper'iks nimetada kõlbab aga nädalavahetusel sain teetööliste poolt segikeeratud jämedama fraktsiooni pealt sellise jõhkra tantsu, et siiani püstijäämise üle imestan. Põhimõtteliselt viskas esiotsa korralikult vibama ning mingil hetkel, kui tajusin, et kontroll pole enam minu kätes ja hakkab ka ratta käest tasapisi teele libisema, mõtlesin (s*tta sa nii kiiresti midagi mõtled) mida edasi teha. Ilmselt pole mulle jumalast antud nii palju häid mõtteid ja kasutasin ainsat vanasõna, mis meelde tuli - targem annab järele. Käpad lödimaks, valmis eralduma aga rulli lahti ei laksnud, raskus selle tegevuse käigus natuke taha poole ning kontroll läks nagu võluväel tee käest ratta kätte. Kui mul endal hakkas otsustamine seljaaju tasandilt peaajju tagasi tulema, söandasin natuke peale keerata nagu Mulk, Isakene ja teised kamraadid on alati soovitanud, ning edasi olin jälle ise olukorra peremees.



Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Assamait kirjutas: 06 Juul 2020, 13:28

Viskaks siia offtopicu, et palju siis on elusaid mootorrattureid, kes suurel kiirusel maanteel tank slapperi läbi elanud? Üritasin googeldada, aga peaasjalikult teoreetikute jutt, kuidas tank slapperist üle saada, mitte ühtegi edukat hands-on kogemust ei leidnud. Ainult väiteid, et steering dampener on ussiõli ja tank slapper võib igaüht tabada igal kiirusel...

Mingisuguste R-liste puhul, milledel väga väike esiharginurk täitsa reaalne, kui seaded veidi valed (küsimus on tegelikult isegi ühest kraadist siia või sinna), aga tüdruku ratas oli F650, mis on suht suure esihargi nurgaga ja et sellisega slapperisse läheb ei kujuta ette.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas yeekim »

No sellise poolpiduse rattaga nagu F650 ja 130kmh+ pole palju vaja....
RIP

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Pigem möödasõidul mingi külgtuule teema.Puhas spekulatsioon aga kas tsikkliga ei või samamoodi üle reageerida nagu autoga kui taguots ette kipub minema.Äkki reageeris tuulele või selle kadumisele liiga raevukalt.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no inimesed, kes temaga koos sõitsid ütlesid, et läks möödasõidul "tankslaperisse" ja kukkudes tuli kiiver peast ära. Ehks siis rihm oli kas liiga lõdva või üldse kinnitamata.
Mis siin muud ikka spekuleerida.
Lõustakaustiku piltide järgi oli tegu tsikliga pidevalt mööda ilma ringi kolistava tütarlapsega seega pigem kogemustega sõitja kui nii mõnigi ilusa ilmaga linnalähedasel tiirul käiv sõitja.
Tankslapper tankslapperiks, saatuslikuks sai kiivri peast ära tulek. (rihm rihm rihm)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

mx77 kirjutas: 06 Juul 2020, 18:06
Assamait kirjutas: 06 Juul 2020, 13:28

Viskaks siia offtopicu, et palju siis on elusaid mootorrattureid, kes suurel kiirusel maanteel tank slapperi läbi elanud? Üritasin googeldada, aga peaasjalikult teoreetikute jutt, kuidas tank slapperist üle saada, mitte ühtegi edukat hands-on kogemust ei leidnud. Ainult väiteid, et steering dampener on ussiõli ja tank slapper võib igaüht tabada igal kiirusel...

Mingisuguste R-liste puhul, milledel väga väike esiharginurk täitsa reaalne, kui seaded veidi valed (küsimus on tegelikult isegi ühest kraadist siia või sinna), aga tüdruku ratas oli F650, mis on suht suure esihargi nurgaga ja et sellisega slapperisse läheb ei kujuta ette.

Kui suure GS'iga võrrelda, siis 650 twin on väga "sportliku" või koguni rahutu juhitavusega. Olen mõlemaid proovinud ja ütlen seda oma kogemuse põhjal. Suur bokseriga GS on niivõrd rahuliku loomuga ja sujuva juhitavusega, et raske on ette kujutada sellel slapperisse minekut. Näiteks võib tuua jalgrattasõidu. Mõni jalgratas on selline, et temaga saab lõputult ja kergesti käed lahti sõita - selline on suur GS, aga mõni teine ratas on jälle selline, et peab pingutama ja tähelepanelik olema, et käteta sõita - selline on 650 gs.

650 twin kahvli nurk ehk rake angle on 26 kraadi, mis on suht sama suurte GS ratastega, millel on see sõltuvalt aastakäigust 25,5-26 kraadi.
Kui siia kõrvale tuua ka S1000R, siis 2009 aasta mudelil on seesama parameeter 25,8 kraadi. Uuematel on natuke väiksem.
Kahjuks ma ei leidnud kusagilt "trail" parameetri andmeid neile ratastele. Trail ehk siis eesti keeli "järeljooks" vms, on võib-olla veel olulisem parameeter, millest võib sõltuda tank slapperi tekkimise oht ja kahvli nurk on vaid üks muutuja selles võrrandis.
Kui kellelgi huvi, siis on hea selgitud trail ja rake angle kohta - https://www.motorcycle.com/ask-mo-anyth ... trail.html

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas villy »

Tankslappi mineks võib sõltuda ka juhusliku pagasi asetusest, rehvirõhust, sag-st jne.

Mul on olnud ühel maanterattal tagakohver millega alati üksi sõites 130km/h+ möödasõidul hakkas saba tugevalt liputama, ktm 690 on lenksu viba samuti möödasõidul peale kaalujaotuse muutust seoses pagasiga.

Kindlasti on rattaid,m millel tekib see rohkem või vähem aga suht keeruline diagnoosi panna.

Igatahes väga kahju, et selline asi juhtus :(

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kas te tankslapperi definitsiooni siin liiga laiaks ei ole ajanud?

Mitte et see teema, või konkreetse juhtumiga kuidagi seotud oleks.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Black »

Assamait kirjutas: 06 Juul 2020, 13:28

Viskaks siia offtopicu, et palju siis on elusaid mootorrattureid, kes suurel kiirusel maanteel tank slapperi läbi elanud? Üritasin googeldada, aga peaasjalikult teoreetikute jutt, kuidas tank slapperist üle saada, mitte ühtegi edukat hands-on kogemust ei leidnud. Ainult väiteid, et steering dampener on ussiõli ja tank slapper võib igaüht tabada igal kiirusel...

Siin nii püsti- kui pikalijäämisi:

130 pealt püsti:

Wheelie-poisil kukkusid pärast erutavat kogemust munad tagant:

Gixxeriga paar korda olen kergelt läbi elanud. Kohe gaas maha, käed lõdvaks ja rahuneb. Nagu öeldud, mida rohkem vastu võitled, seda väiksem võimalus püsti jääda.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Turist »

Krl kirjutas: 07 Juul 2020, 12:48

Kas te tankslapperi definitsiooni siin liiga laiaks ei ole ajanud?

Poleks mõtet üldse mingeid slappereid ja wobblesid loopida siin ja rääkida eesti keeles. Kui ei ole mootorrataste alal päris võhik ja pole seda sõna 1 korra põgusalt kuulnud, teadmata mida see tähendab, siis peaks ju hakkama saama. :roll: :bsmile:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Krl »

Või siis võiks üldse rattad maha müüa ja kalamajas pirukaid hakata küpsetama.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Turist »

Saab ka kõike 3 teha: rattaga sõita, eesti keeles rääkida ja pirukaid küpsetada. See eesti keele jutt ei olnud otseselt sulle mõeldud, eespool hakkas mitmes postituses neid ingl.k väljendeid silma. :bsmile:

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Mis see tankslapper siis eesti keeles on? Paagipeks? Lenksulaperdaja?

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Turist »

Vaevalt, et terve maailm sellest ainult inglise keeles räägib. Paljusid sõnu/väljendeid ei tõlgita otse sõna-sõnalt. Inglisekeelse ühe sõna kohta tihti ei ole (ja ei pea ka antud juhul olema) eesti keeles ühesõnalist vastet. Kui mul midagi sellist juhtuks ja pole inglisekeelsest sõnast aimugi, siis ütleksin näiteks, et lenks hakkas laperdama/saagima, ei pea seda ühesõnaliseks tegema.:roll:


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas joel »

Tugev positiivne tagasiside juhttelje pööramisele.

Joel
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas simp »

Matm kirjutas: 08 Juul 2020, 20:54

Vaevalt, et terve maailm sellest ainult inglise keeles räägib. Paljusid sõnu/väljendeid ei tõlgita otse sõna-sõnalt. Inglisekeelse ühe sõna kohta tihti ei ole (ja ei pea ka antud juhul olema) eesti keeles ühesõnalist vastet. Kui mul midagi sellist juhtuks ja pole inglisekeelsest sõnast aimugi, siis ütleksin näiteks, et lenks hakkas laperdama/saagima, ei pea seda ühesõnaliseks tegema.:roll:

mis sa arvad, kuidas võõrsõnad keelde tekivad? Ikka läbi kasutuse, kui kohalikus keeles pole sobivat väljendit. tankslapper on selline väljend mis on niimoodi tekkinud ja kinnistunud. Kuna tegu on spetsiifilise erialase terminiga, siis ÕS'ist vms ametlikust allikast seda ei leia.

Keel areneb vastavalt sellele kuidas inimesed seda kasutavad, mitte inimesed ei kasuta keelt nii nagu see "olnud on".

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ilus riigikeelne sõna ju . "tänksläpper"

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas tito »

simp kirjutas: 08 Juul 2020, 21:38
Matm kirjutas: 08 Juul 2020, 20:54

Vaevalt, et terve maailm sellest ainult inglise keeles räägib. Paljusid sõnu/väljendeid ei tõlgita otse sõna-sõnalt. Inglisekeelse ühe sõna kohta tihti ei ole (ja ei pea ka antud juhul olema) eesti keeles ühesõnalist vastet. Kui mul midagi sellist juhtuks ja pole inglisekeelsest sõnast aimugi, siis ütleksin näiteks, et lenks hakkas laperdama/saagima, ei pea seda ühesõnaliseks tegema.:roll:

mis sa arvad, kuidas võõrsõnad keelde tekivad? Ikka läbi kasutuse, kui kohalikus keeles pole sobivat väljendit. tankslapper on selline väljend mis on niimoodi tekkinud ja kinnistunud. Kuna tegu on spetsiifilise erialase terminiga, siis ÕS'ist vms ametlikust allikast seda ei leia.

Keel areneb vastavalt sellele kuidas inimesed seda kasutavad, mitte inimesed ei kasuta keelt nii nagu see "olnud on".

Esimene õigekeelsussõnaraamat tekkis 25 aastat hiljem, kui motikas Eestisse, seega võrdlete kana munaga.
Tänksläpperid tulid alles 90 nendatel koos malboromehe surmaga hobuse seljast maha.... tolleks ajaks oli Eestis motokultuur 100 aastane!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Emakeele austamine ning risustamisest hoidumine on kiiduväärt.
Aga siiski liigne agarus on ogarus.
Tankslapper ei ole laialt kasutuses olev termin, mis kuidagi meie emakeelt ohustaks.
Kui kuskil seltskonnas õhinal rääkida, kuidas juhtraud äkitselt saagima hakkas, vahiks tõenäolielt enamus sind kui natuke (togi)

Faili ohjur, juhtraua saagimine jms sünnitised seda emakeelt kaunimaks ei muuda.
Vastete leiutamisega võib tegeleda laialt kasutusel olevate väljendite puhul. Mingitele kitsas ringis (itimehed, tsiklimehed jms) kasutusel olevatele väljenditele vägisi mingi vaste külge pookimine on pigem kole ning laialdaselt kasutusele võttu see nii ehk naa ei leia.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Black »

Või teine variant, et eestikeelne vaste peab olema lihtsalt nii tobe, et kõik tahaks naljaga pooleks kasutada. Lõpuks juurdubki. "Suunamudija" jms.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Black kirjutas: 08 Juul 2020, 22:28

Või teine variant, et eestikeelne vaste peab olema lihtsalt nii tobe, et kõik tahaks naljaga pooleks kasutada. Lõpuks juurdubki. "Suunamudija" jms.

Ma olen nii loll, et ma ei tea mis selle ingl keelne vaste on ja mida see üle üldse tähendab. :oops: (need on vist need tuuberid ja insta tüübid???)

Kas youtuuber on eestik "sinutorutaja" :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Madlobster kirjutas: 08 Juul 2020, 23:00
Black kirjutas: 08 Juul 2020, 22:28

Või teine variant, et eestikeelne vaste peab olema lihtsalt nii tobe, et kõik tahaks naljaga pooleks kasutada. Lõpuks juurdubki. "Suunamudija" jms.

Ma olen nii loll, et ma ei tea mis selle ingl keelne vaste on ja mida see üle üldse tähendab. :oops: (need on vist need tuuberid ja insta tüübid???)

Kas youtuuber on eestik "sinutorutaja" :D

Pigem siis juba sinatorutaja!
häštääg: keelenatsikolmapäevaõhtunekeelekas

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Madlobster kirjutas: 08 Juul 2020, 23:00

Ma olen nii loll, et ma ei tea mis selle ingl keelne vaste on ja mida see üle üldse tähendab. :oops: (need on vist need tuuberid ja insta tüübid???)

Kas youtuuber on eestik "sinutorutaja" :D

Influencer. Meil oli sellest tulenevalt pikalt käibel influenser versioon, siis aga juurutati too suunamudija.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Meie meele väljendub läbi meie keele ning kui me ennast emakeeles väljendada ei suuda, siis on natukene pahasti jah. Influentserdajad kõlab hästi ehk on sõnast influenza:P Venekeelne zaraasatarid on igatahes uhkem:P Teine sõnavärdjas on uueväärne. Asi võib kasutatuna väärt midagi olla ning samas ka "üsna" kasutamatuna näida, kuid kasutatu on ta sellegipoolest. Vabandan teemast möödarääkimise pärast, kuid ei saanud vait olla!
Muidu eemalt vaadates meenutab see kurb protseduur lendutõusvat lindu- lenksulend ei kõla ka eriti hästi.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Pole mõtet selle keele värgiga hulluks minna. Igas keeles on nagunii tohutu hulk sõnu võõrsõnu, mis muudest keeltest üle võetud, vahest mugandatud, vahest päris otse võetud. Tähtis, et info saab edasi antud. Totaalsed värdsõnad sünnivad just siis, kui püütakse mõnda võõrsõna või väljendit vägisi meie keelde üle kanda/tõlkida. Tulevad meelde sellised sõnad nagu endlikepp või täispinu arendaja. Mõni võib arvata, et kas keegi endel sai pinuvahele vms.
Maailm nagunii globaliseerub ja liigne keelepuhtuse tagamine sarnaneb mõttele piire vägisi kinni hoida.

Viimati muutis kristjankk, 09 Juul 2020, 15:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui nüüd teemale lähemale tulla, siis "highside'i" kasutatakse meil ka palju ilma kõrgemalt küljelt lendamiseks vms tõlkimata. "Lowside'i" samas vist ei kasutata üldse, see on meil lihtsalt külje maha panemine. Tankslapperist asfaldile lendamise ajal tasub ajaviiteks mõelda, oli see nüüd high- või lowside ja kuidas see kõik pärast kenasti eesti keelde panna...


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Ega vahet ei ole tõesti kas hukkud kivi või kirve abil, kuid nii äge oleks omas keeles arusaadav olla. Head lobaliseerumist (ilma gloobata)! :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saab ju lihtsamalt:
PANI KÄNA!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas joekas »

Lenksulapper

T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2020

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Vene- ja soomekeelest võetakse sõnu üle nii et silm ka ei pilgu. Keegi kasutab inglisekeelset väljendit ja kohe läheb silme eest mustaks.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”