SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

and kirjutas: 25 Okt 2019, 21:24

Mina ei saa aru, kuidas see turg ennast juba aastaid ei suuda reguleerida - eksami järjekorrad on mitu kuud; inimesed ostavad teiste inimeste käest juba tonni eest eksamiaega aga ei leia mnt ikka eksamineerijaid. Mingi kuramuse loa tegemine on nagu juba mingi saaga. Kus siin see tõrge on?

Kas ma pean selle kolmetähelise lühendi tõesti suurte tähtedega suurelt välja kirjutama? :D

Samas ega see polegi ainult seal ju. Käisin mingi paar nädalat tagasi migrandiametis. Oli vaja teha kuramuse uus pass ja id, ei tahtnud küll...aga kõik võimalused neid huinjaasid mitte teha on kinni keeratud ja ei saa pangas oma rahalegi enam ligi. Nii, läksin kohale. Esiteks ma teadsin, et migraamet on samas majas kus ma 5 töötasin, polnud aga kunagi näinud kus ta seal täpselt asub. Käin majapeal ringi, no ei ole kuskil, ühtegi silti ega viidet ka mitte kuskil pole. Lõpuks pidin küsima ühe teise majatöötaja käest, kes poolumbes teadis öelda, et on siin majas küll aga kuskilt krdi nurgatagant ja eraldi uksest sissepääs :D no palju õnne, esimesed 15min läinud. Marsin saali sisse...järjekorra nr aparaat. Samas vaatan tohoh, saalis rahvast väga palju polegi. Okei võtaks siis numbri - numbriautomaadi juures ei seisa mitte üks, vaid KAKS tursket mendiriides tädi! Lähen nmbrit võtma...ei saa! Mismõttes ei saa, ilma numbrita siis marsin suvalise leti juurde või? "Ei saa, enne pead minema sinna putkasse endast pilte tegema" Mille jaoks ma sinna ENNE numbri võtmist pean minema, et sel ajal kui mina pilte teen mingi ajumasina taga saaks 10 tonti tulla ja võtta numbri minu ette ja ma saaks ikka kauem oodata??? "Ei saa, minge pilte tegema". Loomulikult pildi tegemise aparaat oleks nagu tehtud imbetsillidele, et neid jumala eest kiiresti tehtud ei saaks. Peale "OK" nupu vajutust on pandud igal sammul 10 sek ooteaega...et äkki mõtled ümber või ma ei tea mida :D Tulen putkast välja ja loomulikult on vahepeal tulnud 10 tonti ja võtnud numbri minu ette. Passiin järgnevad 45 minutit saalis, lõpuks lähen letti. Letis võetakse minu aegunud id-kaart, küsitakse mis dokke soovin teha ja "maksa siia". Kogu moos - loomulikult koos ametniku poolse tativenitamisega sai seal leti eeski veel veerand tundi aega parajaks teha. Ja siis läheb "kõigest kaks" nädalat ning saab dokumendile järgi minna...ning taas miski 2h lolli näoga passida, et saaks võtta ametniku käest doki ja minekut teha :D

ja meil on E-riik :D täis fuckin joke on see. protseduur mis võiks võtta inimese jaoks aega umbestäpselt paar minutit + kuskilt kapist oma dokumendide kättesaamine möödasõites ja ametniku aega ei peaks üldse kuluma...on tehtud selline, et see võtab minu ajast kokkuvõttes oma 5 tundi!



Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

AT:
No shit, ma ei käi enam põhimõtteliselt "riigiga suhtlemas" muud moodi, kui ette bronnitud külaskäikudega (ja seni on jopanud). Näiteks võin ma tursa näoga väljamaa nubritega kaks kuud ringi sõita aga ei lähe ehku peale kuhugi angaari uksetaha kraapima, et pai ametnikuhärra jne.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mina loll kahjuks paar korda sel aastal läksin :S

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Jesper »

will111 kirjutas: 25 Okt 2019, 22:37

ja meil on E-riik :D täis fuckin joke on see. protseduur mis võiks võtta inimese jaoks aega umbestäpselt paar minutit

No a miks sa siis ei kasuta e-riiki? https://www.politsei.ee/et/juhend/id-ka ... eeninduses . Mul viimati läks koos voodilina ees selfie tegemisega mingi 10 minti äkki ja isikutunnistus oli 3 päevaga valmis. Passi jaoks pidi küll kohale minema näppe näitama, aga ka see oli tänu netis kinni pandud ajale üsna kiire protsess...

Obv, et fotoboksi kasutajaliides on ainult imbetsillidele mõeldud (lol)

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kuniks sellest teemast mede fukken e-riik välja :-||| , seni vaatame metsapoole ja möliseme edasi.

Tuleb meelde, et käisin ka aasta alguses fotoboksis allaheitlikkust ja pikka meelt praktiseerimas... eelnevalt kuulasin maad, mis kella paiku oleks sinna mõistlik minna, et ei peaks seenioridega pukslema või imbetsillide järgi ootama. Marssisin aga sisse ja ütlesin rasvase vuntsiga kordnikuprouale, et e-paberid on tehtud ja lähen ainult boksi. Pidi minuga nõustuma.
Aga sinna boksi oli mul vaja seetõttu minna, et fotode nõudeid oli just karmistatud ning oma iPljadiga pilti tehes ei tahtnud kõrvad peale jääda. Tagantjärgi tarkusega oleks võinud ju fotoka ilusti statiivile panna ja mõistlikust kaugusest valge lina taustal jne... pool aastat varem saime isaga küll lihtsamalt hakkama.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas yeekim »

KRDI keeruliseks teete oma elu :wack:
Fotofirmad saadavad lõusta Teie meilile või õkva vastavasse amaetiasutusse.

(lol)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jesper, kas sina saad teha iseteeninduses id-kaarti ja passi kui sul parasjagu EI OLE kehtivat id-kaarti ega passi ning sa ei saa ka oma internetipanka ligi? Mina lugesin seda juttu seal ning lugesin ikka väga üheselt välja, et ega ei saa küll. Kui tegelikult ikkagi saab siis võib lihtsalt öelda, et jällegi uskumatu feil riigi poolt. Ei suudeta isegi ühte lihtsalt protsessi ja selle tingimusi kodulehel piisavalt adekvaatselt ära kirjeldada...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mobiil-ID või Smart-ID...

See sinu jutt läheb rohkem sinna auku, et sa oled endale juba enne pähe võtnud, et kõik on halvasti, ja siis käid ja teed kõike kõige raskemal viisil, et enda teesi õigustada. Sinu probleem ei ole e-riik, ausõna...


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

smart-id ei saa pangas teha kui sul ei ole kehtivat id-kaarti või passi...nädal aega tagasi aegunud id-kaart enam isiku tuvastamiseks ei kõlba :D kehtiv juhiluba samuti isiku tuvastamiseks ei kõlba pangas.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loomulikult tuleb need enne aegumist teha, aga pärast isikutunnistuse aegumist kehtivad need edasi.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Loe ja imesta kuidas riik on kõiges süüdi ning kodanikul endal ei ole üldse mingit vastutust oma dokumente õigeaegselt uuendada, kuid õigust pärast vinguda on küllaga. Ning aeg on nii tihedalt täis ja iga minut on kallima hinnaga kui Bill Gatesil oma tipphetkel. Nagu neid dokumente peaks iga kuu või lausa iganädalaselt uuendama, mitte 1x 5 aasta jooksul. Müstika :shock:


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Pole kuskil seda kirjutanud ega isegi vihjanud, et kodanikul ei ole kohustust...ma ei kirjutanud ka, et riik kõiges süüdi on. Tegelikult on kõik täpselt ja faktiliselt kirjas ning mingeid omamoodseid lambijäreldusi poleks tarvis siin eriti teha. Õigus vinguda on mul loomulikult, miks seda ei peaks olema? :O
Kui see dokumendi uuendamine vähemalt tasuta oleks kodanikule siis võibolla hoiaks ka vingumisega pisut tagasi, aga küsitakse ju asja eest raha, ja mitte üldse väikest raha. Seega on tegemist puhta äri, teenuse osutamisega kliendile.
Täpselt sama lugu on ARKi ja KÕIGI sealsete toimingutega. Aga noh, eks neid kodanikke ole kahjuks jah palju, kes arvavad et nad on riigile ilgelt palju võlgu selle "võimaluse" eest, et üldse isikutunnistust saaks omada või arkis mingit protseduuri teha...

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas claw »

No kui sa 5 tundi pead kulutama, et id kaarti teha, siis "tule taevas appi". mul läks kokku 15-20 min, seda koos pildi tegemisega jms.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

ametisse tuleb kohale minna, ja sealt tuleb ära tulla, siis tuleb ka teist korda kohale minna ja uuesti ära tulla (heal juhul siis teisel korral vähemalt koos dokumendiga). ka kõik see võtab aega, mitte ainult seal tühja passimine, mida on omaette juba kokku mõned head tunnid. enne kõike seda käisin ma veel ka pangaontoris (tühja) sest olin kindel, et smart-id ju ikka teha peaks saama.

reaalselt peaks asi käima nii, et internetis saad oma "tellimuse" sisse anda, SÕLTUMATA sellest kas su id-kaart on aegunud või mitte. sellega ühtlasi saad bronnida aja ametisse minekuks, või siis antakse sulle vähemalt süsteemi poolt mingi konkreetne aeg. nüüd vahepeal lähed mingil omale sobival ajal lihtsalt sinna putkasse ja teed oma pildid ära, need lähevad süsteemi, sealt sinu plastikule ja bronnitud ajaks lähed lihtsalt kohale, maksad raha ära ning saad oma doki kätte ja tuled tulema.
ainult id-kaardi puhul ilmselt võiks see käia ka kõik ühe toiminguna ehk et kohe kui putkas oma pildid ära oled teinud, lähevad need süsteemi üles ja kohe peale seda saab ka kohapeal kaardi "välja printida" ja üle anda. see "kuni 30p jooksul saab valmis" on ju mingi täielik nali, ütleks lausa, et täielik mõnitamine. riik nagu tahab vägisi jätta oma lollidele kodanikele muljet justkui oleks see id-kaart mingi hull "hai-tehh" asi, mida meistrimehed lähevad laborisse mikroskoobi all pisikestest osadest kokku panema :D reaalsus on see, et uue kaardi väljastamisel tehakse baasis mõnes tabelis paar uuendust ja masin prindib põmm uue plastiku välja.

mis taevas asjasse puutub? tore jah kui sa said omale id-kaardi 15 minutiga...olgugi, et seda on tegelikult raske uskuda (kui ausat arvamust tahad siis ütlen otse, et seda ma ei usuks isegi siis kui meil tõesti olekski päris hästi toimiv e-riik). aga kui tõepoolest nii oligi ja moment mõtlesid, et nii mul uut id-kaarti vaja ning 15 minuti pärast hoidsid oma käes uut id-kaarti siis see näitab ju eriti otseselt ja valusalt ära kui kiirelt see protseduur tegelikult VÕIKS käia põmst kõigi jaoks, ja kui "kiirelt" ta tegelikult käib ilmselt valdava osa isikute jaoks, kes seal migrandiametis neid poolepäevaseid järjekordi passivad

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas rannamees »

will111 kirjutas: 26 Okt 2019, 19:31

:D kehtiv juhiluba samuti isiku tuvastamiseks ei kõlba pangas.

Kõlbab küll, on alati kõlvanud.

Pilt
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ma imestan, kuidas muidu niiii tark inimene riigiga suheldud ei saa :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 27 Okt 2019, 09:11

Ma imestan, kuidas muidu niiii tark inimene riigiga suheldud ei saa :roll:

See juhtub siis, kui ollakse juba liiga tark. Siis teatakse kuidas asjad peaks käima, mitte kuidas asjad käivad.
Huvitav miks aegunud dokument peaks kehtima või võimaldama teha broneeringuid? Kui selle kehtivus ja sertifikaadid on aegunud, siis ongi kõik. Ennast autentida ei saa ja mis seal arusaamatut on? Aegunud piim peaks kah äkki joodav olema ning selle tarbimisest saadav kõhuhäda on piimakombinaadi probleem? :roll:


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Huvitav kuidas see aegunud dokument siis seal ametis kohapeal olles "kehtis" et sai omale numbri võtta (ehk teisisõnu aja broneerida piletiautomaadist) ja letis seda aegunud dokumenti esitades omale uut kehtivat dokumenti vormistada? Või äkki ei peakski enam "kehtima", mitte kuskil ja mitte millegi jaoks ning kui kodanik tõepoolest kogemata unustab oma aegunud dokumente uuendada siis on nägemist ja rohkem eesti riigis isikutunnistust teha ei saa? :D Sounds legit?
Kui natuke mõtled enne kui ütled siis võiksid peaksid nagu aru saama, mille jaoks see aegunud dokument minu kirjeldatud protsessi juures täiesti vabalt sobib ja mille jaoks mitte. Uue dokumendi tegemiseks netis aja broneerimine ei ole asi, mis vajaks tingimata kehtivat isikutunnistust või sertifikaate. Samuti ei ole kabiinis uue dokumendi pildi tegemiseks tarvis kehtivat isikutunnistust. Isiku tuvastab letis seesama ametnik, nii nagu ta teeb seda praegugi...ainult, et isiku jaoks jääb ära tundide kaupa passimist, mitu korda kuskil ametis käimist.

Tean tõesti kuidas asjad käima peaksid, ilmselgelt miljon korda paremini kui sina. Samuti tean miks see nii on, ja tean ka seda miks sina ei tea :D

Aga noh, mis siin vaielda...tsiklifoorumi spetsialistid järjekordselt. Parimad kõiges nagu ikka :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Will, vaata mina ei ohi ja saan oma asjad kõik tehtud ilma probleemideta. Ka see isikutunnistuse vahetus ei võtnud mul 5h aega. Väites, et tead kuidas asjad peaksid toimima ning tead seda paremini kui mina, siis tekib küsimus, et kuidas ma oma isikutunnistuse kordades kiiremini tehtud saan? Ja mitte ainult mina, vaid ka teised foorumlased. Äkki sa ikka pole nii tark, kui sa arvad ja kõvahäälselt väidad? (togi)

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

*Putkas pildi tegemine - 5min
*Internetis uue ID-kaardi tellimine ja pangalingiga maksmine - 5min
*ID kaardi kättesaamine - 5min

Will ja teised võivad arvutused teha.

...
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

it kohapealt on meil riigis tegelikult kõik suht hästi võrreldes paljude teiste arenenud riikidega.
Vahel võib willi kombel hammasrataste vahele jääda ja mingi asi tuska tekitada. Ma just sain sundkindlustuse ühele oma sõidukile, mis oli jäänud arvelt maha võtmata. Kuu eest küsiti summa, mis on tavapäraselt selle sõiduki aasta kindlustus. It riigina võiks aasta ilma kindlustuseta sõiduk automaagiliselt registrist kustuda aga oh ei siis ei saa absoluutselt põhjendamatult idiootseid summasi küsida (jah mina olen süüd ei võtnud õigel ajal maha) (lisaks oli määrusega paika panudud hinnale veel peoga peale pandud ilma selgitamata, mille eest)
Aga teisest küljest, ei ole palju riike, kus saad oma pisikest taskupeeglit silitades nii palju asju teha. Kõik võimalikest piletitest, maksetest, avaldustest jms kuni firma asutamiseni välja võid seenemetsas puhkehetkel kännu peal ära teha.
Kui kuskil hoones töötada viis aastat ning selles hoones asutuse (mis ei ole 20m2 box keldri tagumises nurgas) leidmiseks on vaja tugiisikut siis ülejäänud halasse võib suht vabalt jätta süübimata.
Igasugu kontorid ja putkad koos oma järjekordadega ongi tarvis vanemale ja/või juhmimale genertsioonile, kus siis politseivormis kurjad ja jämmed tädid neid torina saatel ühest latrist teise juhivad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Krl »

Will`il on ikka raudne kannatus küll.
Igal sammul nssib kohalik rikkis bürokraatiamasin teda nii et vähe pole, aga ikkagi on ta otsustanud seda edasi kannatada, selle asemel, et Soome ära kolida, kus palgad on ca 10x suuremad, söök poole odavam, politsei on inimlik, seadused on tehtud rahva jaoks, mitte raha teenimiseks ja mehed on ilusamad, kui Eestis. Laev käib Tallinna ja Helsingi vahel ju igapäev(vist isegi mitu korda päevas?)

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Soome meeste ilu hindama pole ma just päris õige inimene, söögiga on nii ja naa aga muus osas olen päri. Mitte väga ammu pidin soome sõbrale selgitama, et 'sakotamine' on meie erinevate ametivõimude rahvussport, too aga arvas, et Soome politsei ei saa tulemuspalka ja talle meeldib 'sakutamine' rohkem.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Tuuletallaja kirjutas: 27 Okt 2019, 21:59

Soome meeste ilu hindama pole ma just päris õige inimene, söögiga on nii ja naa aga muus osas olen päri. Mitte väga ammu pidin soome sõbrale selgitama, et 'sakotamine' on meie erinevate ametivõimude rahvussport, too aga arvas, et Soome politsei ei saa tulemuspalka ja talle meeldib 'sakutamine' rohkem.

See "sakotamine" on eesti riigieelarvesse sisse kirjutatud. Kusagil mujal kiiruskaamera ei tee 4km pärast trahvi, kusagil pole kiiruskaamerat sirgel asuvälisel lõigul, AINULT EESTIS! Aga sellist eestit me ju tahtsime! Tee aga MTÜ ja hakka p*** lasteadadesse viima raha tuleb kui ratsahobuse sitta :ner:

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas puna »

Päris õnnetu inimene ikka
Tegin teisipäeva õhtul lisapassi koos puusalt tulistades telefoniga selfi tehes ja muudeks toiminguteks 10min küll vist ei kulunud
Kolmap sain ametniku proualt kõne, et pilt ei ole siiski päris see mida oleks vaja ja sain ka juhtnöörid
Tegin sujuvalt uued pildid käigupealt ja meil tagasi, õhtul tuli ka meilile vastus , et leidus sobiv ja pass läks töösse
Neljap kell 16 paiku oli ka teade tulnud, et pass saadaval minu tellitud punkti
krt isegi selle kirja kirjutamine oli vist keerulisem (v.a piltide ise tegemine nutitelefoniga) kui passi tellimine
Kuid ilmselt need kõikke teadjad ja oskajad saavadki elus teisiti karistatud :bsmile: :-|||

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tiit,mujal maailmas maksad keskmise kiiruse ületamise eest.Kumb parem on kas kaamera mille asukoht teada või pagan teab kus mida mõõdetakse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

TiitX11 kirjutas: 27 Okt 2019, 23:06

See "sakotamine" on eesti riigieelarvesse sisse kirjutatud. Kusagil mujal kiiruskaamera ei tee 4km pärast trahvi, kusagil pole kiiruskaamerat sirgel asuvälisel lõigul, AINULT EESTIS! Aga sellist eestit me ju tahtsime!

Sa pole vist Lätis ja Leedus käinud. Poolast rääkimata :)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

iSlanderEST kirjutas: 28 Okt 2019, 08:25
TiitX11 kirjutas: 27 Okt 2019, 23:06

See "sakotamine" on eesti riigieelarvesse sisse kirjutatud. Kusagil mujal kiiruskaamera ei tee 4km pärast trahvi, kusagil pole kiiruskaamerat sirgel asuvälisel lõigul, AINULT EESTIS! Aga sellist eestit me ju tahtsime!

Sa pole vist Lätis ja Leedus käinud. Poolast rääkimata :)

Lätis on kaamerad ikka pigem sellistes kohtades, kus tegelikult on ka vaja kiirus alla saada, sirge tühja tee peal ei ole tähele pannud.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Aga äkki pannakse pika sirge peale kaamera seepärast, et kolonnis sõitjad ei hakkaks võimaluse tekkides 150-ga möödasõite tegema? :wack:


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: SAETEEMA: Meie e-riik on täis fuckin joke (või vähemalt nii on arvatud).

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minu meelest on need riigi e-lahendused täpselt sellised mis toimivad kui joppab, aga mitte alati. Jäävad tihti kuskile poolele teele, eriti kui on mingi eriolukord.
Ma näiteks üritasin end töötuna arvele võtta, et ühte koolitust saada. Kenasti sai teha netis avalduse, broneerida skype aja karjäärinõustajale lausa samaks päevaks. Helistab siis nõustaja, et ta ei saa skype kõnet teha, sest tal pole veebikaamerat... no mis selle asja point siis on? Pakkusin välja, et räägime telefonitsi, saan oma esmased küsimused küsitud vähemalt.
Vahepeal vaatan siis netist, et minu avaldusel on puudused - kiire kõne, vastuseks see, et me ei saanud sel hetkel andmebaasist andmeid kätte, vaadake konsultatsioonis koos konsultandiga.
Broneerin aja konsultatsioonile (mis oli hädavajalik). Lähen siis nädala pärast kokku lepitud ajaks teise linna otsa, kuna sinna sai esimese aja.. ja minu konsultanti ei ole. Okei, jooksvalt sai mind kiirelt teenindada keegi teine, kes ühtlasi vaatas üle, mis puudused siis avalduses olid jne, sai tehtud kuidagi.
Vaatame siis edasi, mis sellest saab. Peab veel mingit aruannet tegema korra kuus, väidetavalt saab internetis teha.. Aga soovitav koolitus on siiski üsna kallis ise maksmiseks ja tasub seda vaeva ära ma arvan :D

Kokkuvõttes mulle tundub, et kui igapäevaselt mingi asjaga ei tegele (näiteks töötukassa või äriregistri veebilehe avad esimest korda elus), siis ongi jube keeruline.. pead ikka enne uurima, mida mis järjekorras tegema peab. Kuidagi saab need asjad aetud, aga ainult netist sageli ei piisa. Asjad, mida igapäevaselt teed, õpid ära, aga kõik muu on ikka jätkuv kosmos..

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”