K: Autokaamerat tarvis

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Tere.

Kuna oleks vaja autosse kaamerat, kuid pakkumises on ikka meeletult palju erinevaid, et kas on keegi kokku puutunud sellise kompaktse/väiksema kaameraga, mis ka midagi salvestistes ka näha oleks hiljem?

Hind võiks mingi 100.- juures olla.

Otsisin ka teemat, kuid ei leidnud.



KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas AzA »

Garmini 55,56 vast oleks parim bang for buck.
Aga ca 50€ yle su eelarve.
Odavamate peamiseks miinuseks on kehv pimedas ja niru optika.
Lihtsalt testi reaalselt ise ära.
Ma uuriks esimesena nextbase 312te ja garmini mini.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen endale ja tööautodesse ostnud terve pinu(ülke 10-ne) Prestigio kaaameraid ja need küll salvestavad igati kvaliteetselt,kuid lihtsalt 570 mudeliga on tehnilisi probleeme üle mõistuse palju olnud. Endal 560 ja mingit väiksemat on veel nüüd garantii korras asendatud.
Nüüd leidsin ,et tehnoturus on mitmeid Midlandi kaameraid müügis. Üks näide selline https://tehnoturg.ee/kaamerad/autokaame ... a-fhd.html
Ühe edasimüüja jutu järgi pidid olema töökindlad.Ise pole veel ostnud,aga lähiajal olen soetamas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Viofo a119s, olen väga rahul

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Piipz kirjutas: 18 Sept 2019, 09:13

Viofo a119s, olen väga rahul

See kuidagi hirmus sarnane selle Urmase pakutavale Midlandile.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Võimalik, kuid Viofo on praegu hea hinnaga (ning on hea väike, kui klaasi ülemisse äärde panna, siis ei risusta vaadet).
https://tehnonet.ee/a119s-g

Väike klipp ka:

Loomulikult ei kasuta ma sigaretisüütajat, siis kaotaks seadme väiksus nagu mõtte.

Selleks on pandud vahele selline:
https://www.aliexpress.com/item/3301242 ... b201603_52

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Neid VIOFO seeria kaameraid on erinevates foorumites kiidetud. Alist saab valida koos GPS mooduli ja erinevate laadijatega.
https://www.aliexpress.com/item/32814219025.html?

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Midlandi kasuks muidugi räägib aku+wifi olemasolu.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

pets77 kirjutas: 18 Sept 2019, 10:23

Midlandi kasuks muidugi räägib aku+wifi olemasolu.

Aku on mitt pluss vaid miinus, need kipuvad üles ütlema, neile ei meeldi pideva koormatus ja eriti suvine soe tempratuur. Eelistama peaks kondekate peal töötavat kaamerat.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas kris. »

Minu jaoks oli Viofo 119 parim just paigalduse poolest. Tingimuseks oli võimalikult varjatud paigaldus ning autol oli nagu spets koht selle jaoks 8) .
EDIT: näidisvideo ka. Pimedas auto numbrid peale ei jää, elik kui see funktsioon oluline on tuleb oluliselt kallimate mudelite poole vaatata :-(

VIOFO.jpg

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 18 Sept 2019, 10:57
pets77 kirjutas: 18 Sept 2019, 10:23

Midlandi kasuks muidugi räägib aku+wifi olemasolu.

Aku on mitt pluss vaid miinus, need kipuvad üles ütlema, neile ei meeldi pideva koormatus ja eriti suvine soe tempratuur. Eelistama peaks kondekate peal töötavat kaamerat.

Pigem ikka on aku pluss.. Palju jama keeratakse kokku kui auto pargib. Ja kui kaameral on valvefunktsioon siis mingi sensor tundes kolakat, paneb kaamera salvastama. Kasutusel 70mai Dash Cam Pro kaamera. Sellel see peal ja ka kvaliteet on ok. https://www.70mai.com/en/dashcams/

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas simp »

aku on ju autol olemas, võtad sealt seistes toidet...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 18 Sept 2019, 12:22

Palju jama keeratakse kokku kui auto pargib. Ja kui kaameral on valvefunktsioon siis mingi sensor tundes kolakat, paneb kaamera salvastama.

Pärast kolakat tehtud lindistusest on sul kasu nagu kalal jalgrattast - sa näed vaid lahkuvat sõidukit ja ei saa kuidagi tõestada, et tema on süüdlane. Nähtud-tehtud. Aga vajaduse korral ühendatakse kaamera otse auto vooluahelasse ja nii saad sa soovi korral näha lahkuvaid sõidukeid (eeldusel, et need on kaamera vaateväljas).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 18 Sept 2019, 10:57
pets77 kirjutas: 18 Sept 2019, 10:23

Midlandi kasuks muidugi räägib aku+wifi olemasolu.

Aku on mitt pluss vaid miinus, need kipuvad üles ütlema, neile ei meeldi pideva koormatus ja eriti suvine soe tempratuur. Eelistama peaks kondekate peal töötavat kaamerat.

Need akud on seal jah suht mõttetu ballast,sest selle pealt töötab ta üsna lühidalt.Kui auto tänaval seisab(ja on oht ),siis pigem pidev vool taha ja salvestab koguaeg.Samas seisvale autole võidakse ka mujalt kui eest, pihta anda ehk see suht pointless asi minu meelest.Pigem pane juba korralik HD kaamera maja külge autot valvama.
Minu jaoks oleks pigem igapäevaselt kasutatava kaameraga kaasnev garantii(remont) ja tehniline tugi olulisem kui 20€ soodsam hind. Elu näitab,et see on vajalik olnud,siit ka minu eelistus osta kohast,kuhu saad ka pärast ostu tagasi pöörduda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Mul seda ikkagi liiklusesse tarvis, et kuna sõidan kastikaga ja autotreila taga, siis on viimasel ajal ilgelt palju juhuseid kus mind lihtsalt ei "märgata"... Ette keeramisi ja vahele surumisi ja selle komboga ikka väga kergelt ja kiiresti reageerida on keeruline, sellelest ka kaamera vajadus. Hea pilt on väga oluline.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on kõigil prestigio seadmetel pandud keskmine kvaliteet ja ka mitte kõige suurem resolutsioon ning pilt on ikka väga hea ja selge. Ka pimedas on autonumbrid loetavad. Mul endal aoutos olev seade on kestnud 3a ja praegu vahel ei taha sisse lülituda koos süütega. Naise autos on laitmatult töötanud. Veokates olevad on nii ja naa,mõni töötab mõni jukerdab vahel. 6-7 on emaplaat välja vahetatud garantii korras.
Minu oma kogemused näitavad,et kui kasutada mitte max suurusega mälukaarti ,mis on võimalikult parim ja kiireim,siis on probleeme vähem. Klippide pikkuseks pane 1min ja väiksema kui max resolutsiooniga on nende suurus natuke väiksem ja saab neid ka paremini saata jne. Mul igapäevaselt peaaegu vaja nendega tegeleda.
Kui sul on tööauto siis võibolla tee suurem väljaminek ja võta see+ veel lisakaamera ja saad nii tagurdus kui ette vaatava kaamera mis on auto toite pealt. https://tehnoturg.ee/kaamerad/autokaame ... kkale.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Black »

Aukey on hinna ja pildikvaliteedi osas suht hea märgusõna, kui ise piiri tagant tellida plaanid.

https://www.aukey.com/auto/dash-cameras

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 18 Sept 2019, 13:38

[.... Aga vajaduse korral ühendatakse kaamera otse auto vooluahelasse ja nii saad sa soovi korral näha lahkuvaid sõidukeid (eeldusel, et need on kaamera vaateväljas).

Seaduskuulekas maailmas peaks vist pidevast filmimisest sildikesega teisi teavitama....
Olenes kaamera vaateväljast- kas ainult oma vara ja oma õu või siis juba juhuslikud möödujad jmt avalik ruum koos kõige sinna juurde kuuluvaga.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas joel »

Seaduskuulekas maailmas poleks seisvas autos kaamerat vajagi...

Joel

highlander216
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Juul 2010, 08:37
Tänatud: 1 kord

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas highlander216 »

Viofo-l on mitu uut mudelit väljas (näiteks A119V3 ning osad Viofo mudelid on eraldi esi/tagakaameraga) ja ülevaadete põhjal võiks olla päris hea pildikvaliteediga nii päeval kui ka öösel. Viofo-l ja ka osadel teistel autokaameratel on eraldi "parking mode" mis salvestab vajadusel pidevalt madalama kvaliteediga videopilti või saab kasutada ka "time lapse" võimalust s.t. kaamera teeb ühe pildi näiteks iga 1 sekundi või 3 sekundi järel. Selle eelduseks on küll see, et kaamera saab pideva toite auto akult. Sellise toitelahenduse puhul oleks hea autokaamera toitele vahele panna vidin, mis lülitab kaamera toite siis välja kui auto aku alla teatud pinge langeb (vältimaks kaamera tõttu auto aku liiga tühjaks saamist). Autokaamera mälukaardi valikule oleks ka soovitav veidi tähelepanu pöörata, sest päris paljud laialt levinud mälukaardid ei pruugi autokaameras pidevalt salvestades just kaua vastu pidada ning uuemate autokaamerate puhul on mälukaardi reaalne kirjutamiskiirus ka päris oluline (alati ei pruugi mälukaardil kirjas olev kirjutamiskiirus olulisel määral reaalsusele vastata) ning osad mälukaardid lihtsalt ei taha osade autokaameratega toimida. Viofo kodulehekülg: https://www.viofo.com/en/

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas kris. »

Viitsid äkki mõne näite visata, kuidas pimedas toimib? Konkreetne mudeli nimi oleks ka hea teada.

urmas66 kirjutas: 18 Sept 2019, 16:32

Mul on kõigil prestigio seadmetel pandud keskmine kvaliteet ja ka mitte kõige suurem resolutsioon ning pilt on ikka väga hea ja selge. Ka pimedas on autonumbrid loetavad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kris. kirjutas: 19 Sept 2019, 09:28

Viitsid äkki mõne näite visata, kuidas pimedas toimib? Konkreetne mudeli nimi oleks ka hea teada.

urmas66 kirjutas: 18 Sept 2019, 16:32

Mul on kõigil prestigio seadmetel pandud keskmine kvaliteet ja ka mitte kõige suurem resolutsioon ning pilt on ikka väga hea ja selge. Ka pimedas on autonumbrid loetavad.

Mul on kahes enda autos Roadrunner 560 GPS,aga see pole vist enam tootmises.Selle järglast 570GPS sai ostetud tööautodele mingi 12tk,aga nendega oli palju probleeme,kuid mitte kõigiga.Samas neid vahetati garantii korras mingite vist 545GPS vastu,mis justkui normaalselt töötavad. Otsisin öist kaamerasalvestist,kus mõnda auto numbrit saaks vaadata,aga ei leidnudki hetkel. Olen kindlalt neid mingite juhtumite jaoks mitmeid kordi kindlustustele saatnud ja auto numbreid on näha,kui just oma auto tuled seda numbrit valgeks ei peegelda.Ma kasutan video kvaliteeti keskmine või sobiv ja reso on valikust vist ülalt kolmas( äkki 1080xmidagi). Kui paned kõige parema kvaliteedi ja suurima reso,siis on isegi 30sek fail nii suur,et mõni lahjem arvuti ei mängi seda sujuvalt maha. Politsisse on vaja anda üldjuhul mingil mäluseadmel see ,sest nad ei pääse oma menetluses kasutatvatest arvutitest otse kuskile seda lingi kaudu vaatama. On selline juhus olnud,et läksin Rahumäe teele ja me ei saanudki koos menetlejaga seda vaadata. Jätsin mälupulga neile ja sain hiljem tagasi. Tookord oli salvestis max reso ja parim kvaliteet.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ok, sain tegelikult vajaliku info kätte: " auto numbreid on näha,kui just oma auto tuled seda numbrit valgeks ei peegelda". Sellisel juhul näitab Viofo 119 Pro samuti hämaras numbri ilusti ära.
Kummaline et arvutis mängimisega probleem on ... 119Pro salvestab 2x suurema reso või kaadrisagedusega ning mängib igal pool sujuvalt ... Koodek on mõlemal H.264.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas simp »

kris. kirjutas: 19 Sept 2019, 16:57

Ok, sain tegelikult vajaliku info kätte: " auto numbreid on näha,kui just oma auto tuled seda numbrit valgeks ei peegelda". Sellisel juhul näitab Viofo 119 Pro samuti hämaras numbri ilusti ära.
Kummaline et arvutis mängimisega probleem on ... 119Pro salvestab 2x suurema reso või kaadrisagedusega ning mängib igal pool sujuvalt ... Koodek on mõlemal H.264.

paned arvutile peale antiviiruse, krüptomineri ja veel ühe antiviiruse, siis ei suuda ka kõige parem riistvara seda maha mängida ;)


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Luxor »

MotorsTV on ka igsugu registraatoreid võrrelnud, kuid see jääb lausa mitme aasta taha. Üle võib vaadata ikka, ehk on kohati veel abi.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kris. kirjutas: 19 Sept 2019, 16:57

Ok, sain tegelikult vajaliku info kätte: " auto numbreid on näha,kui just oma auto tuled seda numbrit valgeks ei peegelda". Sellisel juhul näitab Viofo 119 Pro samuti hämaras numbri ilusti ära.
Kummaline et arvutis mängimisega probleem on ... 119Pro salvestab 2x suurema reso või kaadrisagedusega ning mängib igal pool sujuvalt ... Koodek on mõlemal H.264.

Minul ei ole arvutis mängimisega probleem,aga riigiametnikul oli. Arvuti ,mis seal nö ülekuulamistoas oli, ei mänginud. Võttis mälupulga endaga kaasa ja ilmselt mujal sai vaadatud. Mina oli tookord kannatanu. Oli minu huvi,et putku pannud süüdlane kätte saadaks.
Mul mängib 4K ka sujuvalt,aga paljud arvutid seda üldse ei mängi.Autotuled pimestavad numbri mingil hetkel ükskõik millise tavaobjektiiviga kaamera jaoks helendavaks laiguks,aga see hetk ju möödub ja siis on näha kõik.Pilt on öisel teel igaljuhul terav ja selge. Puud-põõsad liiklusmärgid jne on selgelt nähtavad, märgid loetavad. See kaamera pole ju mingite mälestuste talletamiseks vaid konkreetse asja jaoks.Ehk kui puudub vajadus parema kvaliteedi järgi,siis pole mõtet seda faili mahtu ka suureks ajada. Pigem las olla seal kaardil ka natuke rohkem salvestusi,et vahel ka omal hea midagi koju jõudes üle vaadata. Mul vist salvestab 32-se kaardi peale äkki nii paar päeva,kui just hommikust õhtuni ei sõida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Mistahes kaameraga kehvades ilmaoludes numbreid eriti ei näe.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Romka »

Soovitage, kuidas saaks ühes videos vahepeal veidi suumida? Ma mõtlen taasesitamisel mõne detaili suuremalt näitamist. Tõmbasin telefonis mitu äppi aga sama kiirelt deinstallisin. Mul sai eile üks tore video peale, aga tegevus toimub nö liiga kaugel.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui tähti närida, siis zoomida pole tagantjärgi võimalik, küll aga "crop"ida.
Telefonis peaks ehk äkki see toimima: https://play.google.com/store/apps/deta ... p&hl=en_US

Arvutis on kindlasit vabavarana parim see: https://www.lwks.com/ (seda kasutavad tegelikult isegi profid, võib silme eest kirjuks lüüa, kuid tutoriale/õppevideosid on palju).

Tasulisena ehk see: https://www.adobe.com/ee/products/premiere.html (seda kasutavad palju ka meie telekanalid)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: K: Autokaamerat tarvis

Lugemata postitus Postitas simp »

jätsid nüüd ühe suurema programmi nimetamata :)

https://www.blender.org/ (vabavara)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”