Alkoteema alkolembidele

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Aitäh seltsimees Mac, mul hakkas juba palju parem! Ei peagi täna rohtusid vahetama:P
Konjakisõpradele soovitaks ka proovida nö. konjaki vanaisa nimega armanjakk. Põhiline erinevus konnist (lisaks muule tehnilisele vuduule), ei lisatata armanjakile suhkrut ega muud magusat. Päris muhe jook, maitselt konnist intensiivsem. A no mis seal ikka, destillaate konsumeeritakse enamasti toime, mitte maitse perast.
NB! Ei tasuks unustada ka sõpru Sakharthvelost. Sarajishvili (saradišviili) on olenemata purgil paiknevatest mummudest igati arvestatava buketi ja leebe toimega.



Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kindlasti laekub kuskilt veel üks funktsioneeriv salajoodik, kes toob välja KLAASIKESE HEA VEINI NAUTIMISE TOIDU KÕRVALE :wack: Kuigi tegelikult laseb 6 eurost magusat Rieslingut või Pinoti igal õhtul 1.5 pudelit. Jutu point - pole vaja õpetada teisi, kuidas mingeid asju õige tarbida on. Igaühele oma. Mingist jookide maailmast rääkimine on minu hinnangul absoluutselt snobistlik ja targutav.

Näiteks Beluga oli mulle täielik pettumus ja LV on külmana väga ok. Tõenäoliselt on hinnaklassis 10 eurot pudel väga häid Vene viinasid.

Ps! Pole suurem asi konjakihuviline, aga kingiti kunagi Armeenia Noy, kas sinine või punane, ei mäleta. See oli tõepoolest hea jook. Hinnaklass vist umbes 40 eur pudel, Stockmannis olen näinud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Beluga, sama siin ja on neid teisigi. Ning Lauakas pidi üldse olema ainus joodav viin Liviko toodangust. Viru Valge on garanteeritud peavalu.
Külmal viinal on maitset üldse vähe tunda, külm võtab enamuse maitsenüansse ära. Seepärast degusteeritakse soojalt ehk n.ö. toatemperatuuril ning on viinasid millel isegi pudelil vastav märge, et no holodilnik.
Venes ja Ukrainas on väga häid alla 10 euroseid viinasid. Meie aktsiisi ja kaupmeeste kasumi juures tuleb muidugi nende hind ikka üle 10.-

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tort kirjutas: 06 Juul 2019, 14:09
Spoiler

Ps! Pole suurem asi konjakihuviline, aga kingiti kunagi Armeenia Noy, kas sinine või punane, ei mäleta. See oli tõepoolest hea jook. Hinnaklass vist umbes 40 eur pudel, Stockmannis olen näinud.

Kui sa targutamist juba mainisid, siis Armeeniast ei tule konjakit.
:-||| :mrgreen:

Kasutaja avatar

Teema algataja
yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 14:20
Spoiler
Tort kirjutas: 06 Juul 2019, 14:09

Ps! Pole suurem asi konjakihuviline, aga kingiti kunagi Armeenia Noy, kas sinine või punane, ei mäleta. See oli tõepoolest hea jook. Hinnaklass vist umbes 40 eur pudel, Stockmannis olen näinud.

Kui sa targutamist juba mainisid, siis Armeeniast ei tule konjakit.
:-||| :mrgreen:

Vale! Armeenial on(oli) ainukesena õigus kasutata tähistust KONJAK ühel Ararati? märjukesel.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 06 Juul 2019, 14:32
Spoiler
M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 14:20
Tort kirjutas: 06 Juul 2019, 14:09

Ps! Pole suurem asi konjakihuviline, aga kingiti kunagi Armeenia Noy, kas sinine või punane, ei mäleta. See oli tõepoolest hea jook. Hinnaklass vist umbes 40 eur pudel, Stockmannis olen näinud.

Kui sa targutamist juba mainisid, siis Armeeniast ei tule konjakit.
:-||| :mrgreen:

Vale! Armeenial on(oli) ainukesena õigus kasutata tähistust KONJAK ühel Ararati? märjukesel.

Jutu järgi anti see õigus neile jah, kuid sellest hoolimata on nende toodanguks brändid.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas: 06 Juul 2019, 14:09
Spoiler

Näiteks Beluga oli mulle täielik pettumus ja LV on külmana väga ok. Tõenäoliselt on hinnaklassis 10 eurot pudel väga häid Vene viinasid.

Beluga ongi täielik pask ja on ilmselgelt hea turunduse toode. Näiteks vene viinadest lööb Russkii Brillinat Vodka https://eng.winestyle.ru/products/Russk ... emium.html seda beluugat minnes-tulles. Ja Moe viinavabriku Rukis on ka ülihää https://www.kaubamaja.ee/moe-rukis-viin ... i-t0067153, on selline mõnus ja mahe, aga samas täiesti iseloomuliku maitsega


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Tragöödia kurgus.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Siinkohal tervitame kõiki etanooliesteetikuid ja laulame neid laule jälle -

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Tort »

M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 15:26
Spoiler
yeekim kirjutas: 06 Juul 2019, 14:32
M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 14:20
Tort kirjutas: 06 Juul 2019, 14:09

Ps! Pole suurem asi konjakihuviline, aga kingiti kunagi Armeenia Noy, kas sinine või punane, ei mäleta. See oli tõepoolest hea jook. Hinnaklass vist umbes 40 eur pudel, Stockmannis olen näinud.

Kui sa targutamist juba mainisid, siis Armeeniast ei tule konjakit.
:-||| :mrgreen:

Vale! Armeenial on(oli) ainukesena õigus kasutata tähistust KONJAK ühel Ararati? märjukesel.

Jutu järgi anti see õigus neile jah, kuid sellest hoolimata on nende toodanguks brändid.

Sul on täiesti õigus, aga lihtsa poisina on minu jaoks kõik brandyd ka konjakid ja burboonid samuti viskid :)

Mx77, see Hõbe oli hea küll. Ja kena, et kellegi meelest Beluga veel suvaline keskmine viin on. Mina sain sellest rõveda pohmelli pealekauba, kuigi ma annan aru, et see ei ole ainult viina süü.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma siin mitte ammu võtsin seltskonnas Viru Valget ja ütleks,et see oli parem kuima kaugest minevikust mäletasin. Pohmakat ka ei olnud ja jahedalt(mitte külmalt) läks alla normaalselt.Pidavat juba tükk aega joodav olema teadis kostitaja rääkida. Peale selle kui eesti piiritust enam ei kasutata ja vist ainult USA piiritusega tehakse. See muidugi kontrollimata info.
Aga kui vene ukraina jooke arvustada,siis jah seal on päris ägedaid pärleid ka täiesti norm,aalsest hinnaklassist.
Hiljuti toodi mulle ukrainast konjak(brändi siis ikkagi) Žan Žak . Nimi oli kirillitsas kirjutaud :) ja tegmist oli väga muheda joogiga. Mis maksis, ei tea,sest toodi kingiks kohalike poolt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ma arvan, et see Zan-zak on samapalju konjak/brändi, kui siga laululind.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Mul on tegelt kahju hoopis looduse poolepealt.kõik see s**t mis inimene tegi läheb nüüd jalle jarjekordselt otse taevase.loodus kannatab jalle.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 06 Juul 2019, 19:09

Ma arvan, et see Zan-zak on samapalju konjak/brändi, kui siga laululind.

Mis vahet seal on kuidas teda nimetada,aga jook oli kvaliteetne ja joodav. Ja alahinnata seda sellepärast ,et see on Ukrainas tehtud pole minu meelest mõtet. Seal on viinamarjad kasvanud juba sajandeid ja ilmselgelt on seal häid jooke ka ammu valmistatud.
Nende kodukas
http://jean-jack.com.ua/production.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jätkates tragöödiaga siis Krimmi annekteerimine tõi kaasa ka ühe Euroopa parema veinikeldri tühjendamise(müük, niisama napsutamine) tiblade poolt :evil:
https://www.ohtuleht.ee/694827/ukraina- ... dase-veini

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas: 06 Juul 2019, 20:55

Jätkates tragöödiaga siis Krimmi annekteerimine tõi kaasa ka ühe Euroopa parema veinikeldri tühjendamise(müük, niisama napsutamine) tiblade poolt :evil:
https://www.ohtuleht.ee/694827/ukraina- ... dase-veini

jah see piirkond oli 19 saj. lõpul 20 saj. algul vägagi kõrge kvaliteediga veinide ja ka muude jookide tootmisega tuntud. Ja see tuntus ei olnud ainult venemaal vaid ikka kogu euroopas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 18:47
Spoiler

Ma siin mitte ammu võtsin seltskonnas Viru Valget ja ütleks,et see oli parem kuima kaugest minevikust mäletasin. Pohmakat ka ei olnud ja jahedalt(mitte külmalt) läks alla normaalselt.Pidavat juba tükk aega joodav olema teadis kostitaja rääkida. Peale selle kui eesti piiritust enam ei kasutata ja vist ainult USA piiritusega tehakse.

Krt, see n.ö. USA piiritus pidavat juba ammu olema ning see olevatki see kurja juur olnud. Vähemalt nii rääkis mulle 2003 aastal 1 klient, kes varasemalt olevat ise Livikos töötand. Tema sõnul oli sita viina põhjuseks 2 asjaolu. Esiteks piiritus, mis oli paberite järgi made in USA, aga tegelt teadvat keegi kust krdi Aafrikast see pärit pidavat olema. USA saadi paberitele tänu läbi logistika ehk teisisõnu käis eksport sealt kaudu. Teine põhjus olevat tehase asukohas, täpsemalt siis keskbussijaama kõrval, kus transport ja heitgaasid suured ning sitad puhastusseadmed ei suutvat õhku piisavalt puhtaks teha.
Aga see jutt on samuti ilma kindlate faktideta, seega ei julge öelda, et see ka 100% tõsi on. Ise pole Viru Valget julge 10+ aastat joonud, ei taha proovida kah. :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 22:22
Spoiler
urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 18:47

Ma siin mitte ammu võtsin seltskonnas Viru Valget ja ütleks,et see oli parem kuima kaugest minevikust mäletasin. Pohmakat ka ei olnud ja jahedalt(mitte külmalt) läks alla normaalselt.Pidavat juba tükk aega joodav olema teadis kostitaja rääkida. Peale selle kui eesti piiritust enam ei kasutata ja vist ainult USA piiritusega tehakse.

Krt, see n.ö. USA piiritus pidavat juba ammu olema ning see olevatki see kurja juur olnud. Vähemalt nii rääkis mulle 2003 aastal 1 klient, kes varasemalt olevat ise Livikos töötand. Tema sõnul oli sita viina põhjuseks 2 asjaolu. Esiteks piiritus, mis oli paberite järgi made in USA, aga tegelt teadvat keegi kust krdi Aafrikast see pärit pidavat olema. USA saadi paberitele tänu läbi logistika ehk teisisõnu käis eksport sealt kaudu. Teine põhjus olevat tehase asukohas, täpsemalt siis keskbussijaama kõrval, kus transport ja heitgaasid suured ning sitad puhastusseadmed ei suutvat õhku piisavalt puhtaks teha.
Aga see jutt on samuti ilma kindlate faktideta, seega ei julge öelda, et see ka 100% tõsi on. Ise pole Viru Valget julge 10+ aastat joonud, ei taha proovida kah. :D

Ei see pidi vist ikka hiljem olema,sest veel 2005 käisin ise seal tehases suht tihti ja siis oli vist veel Moe( ? ) piiritus. Tookord räägiti ka vee kehvast kvaliteedist ja et mingite viinade jaoks tuuakse vesi sisse kuskilt mujalt. Meie vedasime neile pudeleid soomest ja siis oli seal ikka aegajalt käimist.
Aga nüüd kui talvel proovisime,siis mingit hullu tagajärge polnud ja juua oli ka normaalne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ei oska vastu vaielda, sest nagu ütlesin, siis fakte mul pole. Aga seda tean täpselt, et seda räägiti mulle 2003 aastal, seda mäletan oma tollase töökoha ja ameti tõttu. Ka seda, kes seda rääkis. Kuid see oli selle isiku jutt, seega kes teab kui tõene.
Ma joon Liviko toodangust ainult Vana Tallinnat. Paljud teevad selle peale :shock: , a vot see on klassika vanast ajast, mis tänaseni istub.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 23:27

Ei oska vastu vaielda, sest nagu ütlesin, siis fakte mul pole. Aga seda tean täpselt, et seda räägiti mulle 2003 aastal, seda mäletan oma tollase töökoha ja ameti tõttu. Ka seda, kes seda rääkis. Kuid see oli selle isiku jutt, seega kes teab kui tõene.
Ma joon Liviko toodangust ainult Vana Tallinnat. Paljud teevad selle peale :shock: , a vot see on klassika vanast ajast, mis tänaseni istub.

Sama siin, ega ma ka seda tootmisjuh käest kuulnud.
Aga vanalinna võin ise ka vahel maitsa ja üks töökaaslane vist ainult seda kangematest jookidest tarbibki :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”