Õnnetused mootorratastega 2019

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Võib siis otsa lahti teha.
Eile oli Motorexi jääraja kunni 4 etapp ning kuigi siia teemasse väga võistluste õnnetusi ei satu, siis see oli üsnagi eriline, nimelt jäi ühel härral käsi kärnatajate klassis kukkudes naelrehvi ja kiige vahele ning see tuli põhimõtteliselt otsast ära. Uudistest või facebookist mul veel infot leida ei õnnestunud aga sõber sõitis samas klassis temast tagapool.



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

s**t lugu, kahjuks see aasta krossinaela klassides surnud mehe lüliti ei olnud kohustuslik kah.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Piipz »

arvata on, et see reegel nüüd muutub

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas max07 »

Teise rattasse kukkudes pole sest surnudmehe lülitist ka abi...

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

max07 kirjutas: 03 Mär 2019, 22:48

Teise rattasse kukkudes pole sest surnudmehe lülitist ka abi...

OK, ei tea neid asjaolusid.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

UUH!

Kas täitsa ära ära või mingi räige lahtine murd? Õnnetusi juhtub :( . Mul endalgi mitu tuttavat sõidab jäärada, mind on alati huvitanud see, et seal ratastel väga kaitset ümber ei ole, sest speedwey ratastel vist piikide puhul nagu on? Kunagi veel ammu vaatasin mingit saadet speedwey kohta ja jäi nagu meelde, et kõige ohtlikum on kui jalg läheb tagaratta alla, et siis lõikab otsast.

Igaljuhul päris kole lugu. Usun, et nüüd vast miskit võib turva nõuete osas muutuda. Mingi arv aastaid tagasi käis foorumist läbi, et keegi olevat SMASH-il ka ju sattunud jalag tagarattapeale kui poltpiikidega burnouti tegi, olevat tüki jäsemest välja hammustanud... Ei tea mis tollest härrast edasi sai...


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ma ise (õnneks...) kohal ei olnud, küll aga olen ühes FBs jääraja sõprade grupis sees ja sealt siis copy/pastega selline lõik kirjelamaks olukorda:

...käisin täna hommikul T****t haiglas vaatamas ja olukord on nii hea kui selle õudsa juhtumi juures olla saab. Operatsioon läks edukalt ning hommikuks tuli tagasi ka tundlikkus sõrmedesse ja kõik viis sõrme hakkasid liikuma. Nüüd on vaja ainult oodata, kuidas käsi siirdatud veresoone ja muu omaks võtab ja paraneb. Ja nüüd siis vastaks natuke eelnevatele kommentaaridele. “Surnudmehe lüliti” on kindlasti väga vajalik ja kõigil peaks see olemas olema, aga selles olukorras paraku poleks see aidanud, kuna mees kukkus õnnetult teise mootorratta porika ja tagumise ratta vahele kättpidi kinni ja lohises seal umbes 20 m. Kui hull peab stardisagin olema, et sul 90 kg mees 20 m taga lohiseb ja sa sellest aru ei saa ning edasi kihutad? Ja inimene, kes sa õrnalt nagu üle temast sõidad, et miks sa seisma ei jää ning ei vaata, mis su kaaslasega on juhtunud? Rääkisin täna ka Hanno Velt iga ja meenutasime, kui tema kukkus ja abi vajas ning Andre Park, olles esikohal, jäi seisma ja läks Hannole appi. Kogu üritusesarja eesmärk on siiski ju sportlik armastus, hea seltskond ning ühine tehnikahuvi, mitte aplaus ja papist lilled...

:/

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ardilla, piikide klassis ongi need rattakaitsmeid kohustuslikud, see start oli tavaliste krossirataste ja -naeltega. Pmst siis peaks juba kõigile krossikatele ja endurokatele ka neid raudu nõudma, sest mõnedega neist ju ikka talvel sõidetakse ning ka möödasõite tuleb ette? Võiks ju kohe ühe hooga lõpuni minna ja teha alaga mittekokkupuutuvate inimeste juhendamisel suvehoojaks ka reegleid stiilis et täisgondel kohustuslik et kivid ei lendaks, üle 30 minuti ei tohi järjest sõita sest raske on, üle 45 kraadi ei tohi mägi olla sest hirmus on, jne? Selle "krossiklassi" ainuke point on nende kaasamine, kes ei taha ratast meie heitlike ilma- ja jääolude tingimustes spetsiaalselt jäärajaks ümber ehitada, sest ainult "spetsiaalidest" ilmselt ei tule need 200-pealised osalejahulgad kokku - kerge on minna ja hetkeemotsiooni baasil midagi ära keelata, hoopis raskem on näha suurt pilti ja last mitte koos pesuveega välja visata.

Smashi tegelane ei teinud poltpiikidega burnouti, vaid sõitis täie pasaga üle selle "sõidame bikedega endurot"-võistluse finišijoone ja ilma oma pead pidurdamisega suuremat vaevamata pealtvaatajate kaitseks paigaldatud kummide otsa. Ise nägin, nendesamade kummide tagant. Kellelgi teisel isikul selles õnnetuses mingit rolli ei olnud.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

@jasper Tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga ja raske õnnetusega.

Ilmselgelt ei olnud minu mõte ülemanageerimise vaid mitteteadja küsimusega. Veelvähem jagan ma nendest klassidest. Tänan, et selgitasid, millega tegu täpsemalt on.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Arusaadav, noh mu põhipoint oli selles, et täpselt samas konfis ratastega ja samade rehvidega sõidetakse ka talviseid "soft"-enduro sarju, nagu näiteks Piksepini karikas või siis Lärm ise ka kunagi korraldas mingit sarnast asja. Ja seal pole tihti luksust 10m laiusel siledal rajal sõidujoont valida, vaid mõnes kohas on rada 1 tsikli laiune. Ja kiireimad on ikka oma 2x kiiremad kui tagumine ots, seega möödasõite ikka on mõned. Kahtlemata on pöörlev naelutatud ratas riskifaktor, aga neid riskifaktoreid on mootorratastega võidu sõites nii palju, et enne läheb Issanda Viimsepäeva päike looja, kui neid isegi üles lugeda jõuab, rääkimata kõigi maandamiseks reeglite välja nuputamisest. Mõistusega tuleb sõita, see on ainuke asi mis reaalselt aitab...

BTW, miks oma vanu postitusi muuta ei saa?

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas claw »

Ka siin oli tegemist ju Lärmi sarjaga. Kohtunikud ja parameedikud kohapeal ning teatav organiseerituse tase tagatud. Jääpiigi ja poltpiigi klassis nõutud rehvikatted ja surnud mehe lüliti.
Krossinaela klassis need tõepoolest nõutud ei ole.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 04 Mär 2019, 14:37

BTW, miks oma vanu postitusi muuta ei saa?

Muutmisel on ajaline piirang. Me lubasime varem piiramatut muutmist aga siis kippus teravamates teemades mõni sõnavõtja hiljem oma seisukohta muutma märksa erinevaks sellest, mida ta alguses arvanud või öelnud oli. Mõni käis ja kustutas lihtsalt vähehaaval möödanikku. Kui leiad foorumist postitusi, millel on sisu asemel kolm punkti või kolm kriipsu siis see on mõne minevikumuutja teene. See väga ei sobi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Väga loll juhus pidi see tegelikult olema. Ei mäleta et kunagi midagi sarnast oleks juhtunud. Kunagi sõideti kurvis koha pärast võideldes selle naisringrajasõitja (mitte Kovalenko) püksid veidi katki, aga see oli pisiasi.
Nagu ma olen aru saanud, siis juhtus see stardis (?), siis võib ehk lisaks sõitja veale olla probleem liiga tihedas stardirivis, kus sõitjate külgvahed olid liiga väikesed. Aga see vaid minu spekulatsioon.
Mis aga on täiesti lubatu on see, et võistlustel puudus kohapeal kiirabibrigaad.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas keegi saaks täisloo postitada?


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Mobiilis versioon täielik. Proovi seadet vahetada arvuti telefon vs telefon arvuti.

Loodame parimat.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Igakskuhuks mainin, et artiklis noormees ei soovinud olukorast rääkida. Seega võiks selles olukorras tema arvamust austada ja edasisel kommenteerimisel ka kuidagi meeles pidada.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas yeekim »

yeekim kirjutas: 07 Mär 2019, 06:42

Mobiilis samuti tasuline...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvitav milline on ametlik ja milline illegaalne jäärajakross? Kas omavahel mõõtu võtta siis ei tohi? Kui kokku saavad teovõimelised isikud kes annavad endale aru, et kõik on omal vastutusel..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 07 Mär 2019, 11:41

Huvitav milline on ametlik ja milline illegaalne jäärajakross? Kas omavahel mõõtu võtta siis ei tohi? Kui kokku saavad teovõimelised isikud kes annavad endale aru, et kõik on omal vastutusel..

Minu teada ilma KOV loata ei tohi veekogul üldse paarutada. Lisaks kuna tegemist oli siiski väljakuulutatud võitslusega (ei ole mõtet lolli mängida ja rääkida, et näe, mehed sattusid kogemata korraga joone taha ja veel ka klasside kaupa), siis peaks see olema avaliku üritusena registreeritud.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Avaliku üritusena regades tõenäoliselt tuleb nii palju nõudeid (kiirabi, peldikud, turvamehed jne), et lihtsalt jääks üritus ära.

Seega jah kokku said teovõimelised inimesed, kes teadsid riske. Eks ta loomulikult ei taha kommida, kuna kindlasti ühtteist uuritakse, et kas on kedagi puua. Ja kes see ennast ikka mingi õhtulehe esikaanele tahab (va. üks edev leivaküpsetajast prowa)

Karta on, et piik lõhub liha roppu moodi aga loodame, et käe ramm taastub ja saab mingi aeg jälle sanga.
Lihtsalt vahest juhtub nii ja jääbki juhtuma, kui just kõik vati sisse elama ei lähe.
Ülimalt sant päev aga tänaste uudiste valguses on lootus, et kõik saab suures piirdes korda.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 07 Mär 2019, 19:15

Avaliku üritusena regades tõenäoliselt tuleb nii palju nõudeid (kiirabi, peldikud, turvamehed jne), et lihtsalt jääks üritus ära.

Huvitav, kuidas need muud ametlikud võistlused siiani toimunud on?
Mis sa arvad, et Lärm võistlejatelt nutsu ei võtnud või?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minul puudub igasugune info, kas või mis load selle ürituse korraldamiseks olid või polnud.
Samuti ei ole teada, kas ja kui palju nõudeid oli või polnud ega ka palju neist olid või polnud täidetud. Seega ei hakka ka midagi spekuleerima ega ka korraldaja rahakotis sobrama.
Loodan, et kuti jäse paraneb mahus, mis võimaldab jälle sanga ronida.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas joel »

Meedias väitis KOV, et selleks kuupäevaks luba polnud ja Lärm, et luba oli, aga ilma kuupäevata selleks puhuks, et kui ilma on, siis läheb paugutamiseks.

Joel
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 08 Mär 2019, 19:28

Minul puudub igasugune info, kas või mis load selle ürituse korraldamiseks olid või polnud.
Samuti ei ole teada, kas ja kui palju nõudeid oli või polnud ega ka palju neist olid või polnud täidetud. Seega ei hakka ka midagi spekuleerima ega ka korraldaja rahakotis sobrama.
Loodan, et kuti jäse paraneb mahus, mis võimaldab jälle sanga ronida.

Ei tea midagi aga ikka vaja postitada?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

joel kirjutas: 08 Mär 2019, 19:45

Meedias väitis KOV, et selleks kuupäevaks luba polnud ja Lärm, et luba oli, aga ilma kuupäevata selleks puhuks, et kui ilma on, siis läheb paugutamiseks.

Avalikul üritusel saab olla luba vaid ja ainult kindlaks kuupäevaks. Vajaduse korral võtad kasvõi igaks nädalavahetuseks, see ei maksa midagi ja ärajäämise korral trahvi ei tehta.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 08 Mär 2019, 21:08
Madlobster kirjutas: 08 Mär 2019, 19:28

Minul puudub igasugune info, kas või mis load selle ürituse korraldamiseks olid või polnud.
Samuti ei ole teada, kas ja kui palju nõudeid oli või polnud ega ka palju neist olid või polnud täidetud. Seega ei hakka ka midagi spekuleerima ega ka korraldaja rahakotis sobrama.
Loodan, et kuti jäse paraneb mahus, mis võimaldab jälle sanga ronida.

Ei tea midagi aga ikka vaja postitada?

Ja ma oma postiga riivasin sind kuidas?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 08 Mär 2019, 21:15
mx77 kirjutas: 08 Mär 2019, 21:08
Madlobster kirjutas: 08 Mär 2019, 19:28

Minul puudub igasugune info, kas või mis load selle ürituse korraldamiseks olid või polnud.
Samuti ei ole teada, kas ja kui palju nõudeid oli või polnud ega ka palju neist olid või polnud täidetud. Seega ei hakka ka midagi spekuleerima ega ka korraldaja rahakotis sobrama.
Loodan, et kuti jäse paraneb mahus, mis võimaldab jälle sanga ronida.

Ei tea midagi aga ikka vaja postitada?

Ja ma oma postiga riivasin sind kuidas?

Ei riivanud, konstateerisin fakti lihtsalt.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mu arust jaurad sa ise sama moodi siin suurt midagi teadmata. Ma vähemalt ütlen, et ma ei tea :D

aga eks need foorumid "mailmatarkadele" mõeldud ongi ju :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas alleram »

Kuskil poole tunni eest oli Kose-Risti ja Ojasoo vahelisel maanteelõigul avarii. Kiirabi ja politsei kohal, mootorrattur igatahes kanderaamil juba. Kaasteelisele soovin korralikku paranemist, loodetavasti pääses kergete vigastustega.

Move the soul.
Suletud

Mine “Vaba teema”