Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no nii kaua kuni sul on sisetemp suurem kui välistemp siis niiskusega probleeme ei teki
vesi hakkab veest välja tulema kui temp langeb. kui niiske külm õue õhk garagesse jõuab ja temp tõuseb siis muutub see õhk relatiivselt kuivemaks.

Ja mida madalamal tempil saad talvel mitte kasutatval ajal hoida, et keemiad vms ära ei külmu (enamasti pluss viis guudenaff) vms seda väiksem on püsikulu. seega püsivalt mitte kasutusel oleva ruumi puhul on as low as possible päris suur argument



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

pühak kirjutas: 20 Dets 2020, 00:18

Mul on suhteliselt uus tellisahi, mille efektiivsusele sai omajagu tähelepanu pööratud enne, kui kivid mördiseks said. Ega ma ahikütet odavuse pärast ei ajanudki taga, ahju ehitamisele kulunud raha eest oleks päris hea õhksoojuspumba saanud. Me naisega oleme lihtsalt "kiiksuga" et eelistame elava tulega küttekoldeid. Isegi süüa tehakse meil külmal ajal reeglina puupliidil. Arvan, et kui see maa-õhksoojuspump peaks ka kunagi tulema, siis ahju teen talvel ikka tuld. Ahi on minu jaoks natuke ka nagu kamina eest, mille ees mõnusalt lebotada. Küttepuude hinda mõjutab mulle soodsas suunas aga vast ka see asjaolu, et oma mets algab kohe maja tagant, mistõttu transpordikulu oma puudele on ka null, kui traktorile kuluvat paari liitrit kütet koorma kohta mitte arvestada. Ja küttepuude tegemine on paras stressimaandaja, peab ainult vaba hetke selleks leidma, mil metsas pime pole.

Jah, kindlasti on ahiküttel ka oma positiivsed küljed ja on ka arusaadav, et alati ei valita kõiki asju odavama hinna järgi.
Ma päris kindel poleks, kas see just küttepuude ahjus põletamise (rahalist) kasulikkust sulle soodsamas suunas mõjutab, et mets on nii lähedal, sest sel juhul kui sa need küttepuud ära müüksid, siis müügist saadav kasu oleks samuti suurem kui ei pea nende transportimise peale nii palju kulutama. :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no mo arust selgitas pühak juba suht hästi ja lihtsate lausetega, miks ta puid teeb ja ahju kütab
ja no ei olnud põhjuseks, et vaja seibi säästa

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Jah, ja kõigele lisaks veel ma pole suurem asi müügimees, lihtsalt tunnen ennast ebameeldivalt, kui pean muudkui aga üritama midagi rahaks vahetada. Ma siin lähikondsetele olen vahest küttepuid müünud küll, aga siis käib see pigem nii, et küsin, kas tahad. Kui jah, siis maksa ja võta, kui ei, siis kulutan ise ära. Ja kui kõik lähtuksid küttepuude suhtes samast filosoofiast, et parem korralik soojuspump, kui puude põletamine, siis kaoks see kaubaartikkel üldse turult ära, aga näe, isegi elektrijaamad ostavad haket ja küttepuude bisnis käib vähemalt väljaspool Tallinnat päris suure hooga, praegu on korralike küttepuude hind puuliigist sõltuvalt kuskil 40€ per rm mõlemale poolele. Ma põletan oma ahjus muidugi igatsugu poolmäda sodi ka, korralikuma puidu saab juba kas paberipuuks või palgiks müüa. Õnneks teeb selle müügitöö minu eest metsaühistu. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Suurlinnast eemal elades on ahi ikkagi must be,sest hoolimata Sutteri ja Veskimäe endale vastu rinda tagumisest kipub iga keskmisest suurema tuuleiiliga tohlakas stepslist ära kaduma.Rääkimata muudest aspektidest mida on võimatu seletada inimesele kes on kogu elu elanud keskküttega majas.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Elektrilevi kiituseks peab siiski ütlema, et isegi hullude tormidaga, kui ikka puud liini peal on jms, siis elektrikatkestus pole viimasel viiel aastal kunagi üle 8 tunni olnud. Ajaleheartiklite järgi otsustades on see probleem vist Lõuna-Eestis tõsisem. Ma tahtsin millalgi varem ikka tõsimeeli omale generaatorit varuvariandiks osta, aga praeguseks olen selle mõtte maha matnud. Katkestuse puhul on kõige suurem probleem, et vesi saab otsa. Seda silmas pidades on mul hüdrofor veidi üle dimensioneeritud, et pooleks päevaks ikka vett jätkub, kui just sauna või pesupäeva ette ei võta.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas: 20 Dets 2020, 12:19

Elektrilevi kiituseks peab siiski ütlema, et isegi hullude tormidaga, kui ikka puud liini peal on jms, siis elektrikatkestus pole viimasel viiel aastal kunagi üle 8 tunni olnud. Ajaleheartiklite järgi otsustades on see probleem vist Lõuna-Eestis tõsisem. Ma tahtsin millalgi varem ikka tõsimeeli omale generaatorit varuvariandiks osta, aga praeguseks olen selle mõtte maha matnud. Katkestuse puhul on kõige suurem probleem, et vesi saab otsa. Seda silmas pidades on mul hüdrofor veidi üle dimensioneeritud, et pooleks päevaks ikka vett jätkub, kui just sauna või pesupäeva ette ei võta.

Vesi on jah suurim mure elektri kadumisel. Mul on ka maal elades veevaru alati kodus. Mingi tükki 10 5l joogivett üritan hoida ja hüdrofor on ka 70l algse 8l asemel. Õnneks mul pole siiani isegi üle 5-6 tunni vist katkestust olnudki. Mul õnneks 10kv liin maja kõrval ja maakaabel tuleb otse aia tagant alajaamast. Mujale minevad õhuliinid on ka õnneks kaablid,mitte traadid.Kõrgepinge rikked tehakse vast kiiremini korda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 20 Dets 2020, 11:49

no mo arust selgitas pühak juba suht hästi ja lihtsate lausetega, miks ta puid teeb ja ahju kütab
ja no ei olnud põhjuseks, et vaja seibi säästa

mo arust ma seda mainisin ka, et alati ei peagi olema rahaline pool kõige tähtsam või kellele/millise mõttega see postitus mõeldud oli? (togi)

kindlasti on ahiküttel ka oma positiivsed küljed ja on ka arusaadav, et alati ei valita kõiki asju odavama hinna järgi

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

will111 kirjutas: 20 Dets 2020, 06:11

... reaalselt on vahe veel tegelikult ka selles, et kui sa hoiad pumbaga sama ruumi 10c vs. näiteks 5c peal ja a'la 90% ajast ongi justnimelt selle alumise tempi hoidmine siis natuke pikemas perspektiivis sul üks seade lihtsalt saab kiiremini otsa/kulub ära kui teine.

No kui teed garaaži ja kasutad seda külmal (kütteperioodi) ajal 10% ajast, kas siis on üldse mõtet seda kütta? Hoiab ka selle 10% kütte ajale kuluva raha kokku.
Pakun, et inimene, kes teeb omale küttega garaaži veedab seal kindlasti kõvasti rohkem kui 10% kütteperioodi ajast (togi)

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no garaget võib plussis hoida aint selle pärast, et niiskust vähendada, et keemiad vms ära ei külmuks jms (ja et kaherattalisel sõbral soe magada oleks)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Loff, mina ei tea seda vastust, et kui palju % ajast peab täpselt garaazi "kasutama" et seda üldse oleks mõtet omale ehitada või kui palju peab seal täpselt viibima, et seda oleks mõtet kütta. Ma pakun, et sina ka ei tea - ehk et see on täiesti 100% igaühe personaalne asi ja küsimus ja eelistus. Või sul on mingid standardväärtused kuskilt varrukast võtta?

Aga pakkuda võid sa miudugi igasuguseid asju. Võibolla pakud õigesti, ei tea öelda. Aga kui võtta sinu pakkumine natuke detailsemalt ette ja arvestada näiteks, et KÕVASTI rohkem kui 10% kütteperioodist on siis oletame näiteks vähemalt mingi 30%. Sellisel juhul see tähendab, et pühak veedaks oma garaazis iga jumala päev umbes 7-8 tundi! Ma ei tea muidugi kuidas keegi elab ja oma aega veedab. Endale tundub, et veedan ka kohati garaazis päris palju tunde aga see oleks ikka üsna ulme :lol:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

Loff kirjutas: 20 Dets 2020, 18:46
will111 kirjutas: 20 Dets 2020, 06:11

... reaalselt on vahe veel tegelikult ka selles, et kui sa hoiad pumbaga sama ruumi 10c vs. näiteks 5c peal ja a'la 90% ajast ongi justnimelt selle alumise tempi hoidmine siis natuke pikemas perspektiivis sul üks seade lihtsalt saab kiiremini otsa/kulub ära kui teine.

No kui teed garaaži ja kasutad seda külmal (kütteperioodi) ajal 10% ajast, kas siis on üldse mõtet seda kütta? Hoiab ka selle 10% kütte ajale kuluva raha kokku.
Pakun, et inimene, kes teeb omale küttega garaaži veedab seal kindlasti kõvasti rohkem kui 10% kütteperioodi ajast (togi)

Ma veedan vähem kui 10% ajast. Suvel ma ei tahagi garaažis toimetada, vaid sihin kuivasid päevi. Köetud garaaž on eelkõige asjade/tehnika kuivatamiseks ja et talvel, kui aega, siis saad kohe soojas garaažis toimetada. Või siis tööd, mida tuledki teed iga õhtu tunnike ja järgmine päev jätkad. Kütmise osas, et ega nüüd selle peale väga suur summa kuus lisaks ei lähe, et selline 12-15c sees hoida. Kuna garaaž maja küljes, siis lisakulu on 10-20eur kuus 28m2 olenevalt välistemperatuurist selle luksuse eest. Mõne mehe jaoks paari päeva suitsupaki raha.

Viimati muutis ranel, 20 Dets 2020, 20:56, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu meelest said mõlemad selle teema garaaži omanikud omale mingi lahenduse ja kinnitasid seda ka. Ehk paneme nende kütmise siin kinni ja ootame uut garaaži mida siistkaudu kütta :-||| :mrgreen:

Ehk lgp külama garaaži omanikud, siis andke märku, et saaks kütma hakata :bsmile:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Noh ega seepärast veel poodi kinni panema ei tea, et vastused käes on :D nüüd oleks ikkagi vaja mingi auru peal aastavahetuseni ära vedada ja ilmselgelt kõige mõistlikum teema edasi arendamiseks on see kui mitu % ajast tuleb garaazis veeta, et seda üldse kütta tasuks :ner:

aga mis puudutab seda küttele kuluvat siis tõesti täiesti suhteline asi. ja jällegi täpselt selline teema, et kelle jaoks suur raha, kelle jaoks üldse mitte mingisugune raha ja siis veel mõne minusuguse jaoks võibolla lihtsalt üks number nii nagu iga teisegi asja puhul. osalt puusalt tulistades osalt mingi olemasoleva kogemuse põhjal pakuks, et suurusjärgus kuni 100 raha küttehooaja peale on see erinevus, kas hoiad sees näiteks mingi 10kraadi või siis ütleme a'la 5-7. oleneb muidugi talvest, sellest kui hästi ikkagi garaaz ja eriti selle lagi soojustatud on, kas on osaliselt majaga ühendatud või täiesti eraldi hoone jne jne.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Selliste talvedega nagu viimasel ajal kipub olema, võiks "tõsiselt" kaaluda, kui suur "kütteväärtus" oleks umbes kümnel garaažis kätega vehkival ja termodünaamika teemadel tatti pritsival :bsmile: . Tood veel kasti õlut või muud lauluõli ja sooja jätkub hommikuni.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

+10°C hoidmise režiimi saab vabalt "kurjasti" ära kasutada kui tegelikult on vaja madalamat temperatuuri saavutada - paned toitele programmkella vahele ja kütad ainult öise elektriga :-) Mul suvilas töötab juba aataid selliselt - ainult väga külmade ilmadega on vaja temp 16°-le tõsta, et "nädala keskmine" >+5°C oleks.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

et kellaga tõmbab mingil hetkel pumbal voolu maha lihtsalt? :D haha, no mõte on huvitav, aga seda tehnikat pikalt kasutada ei soovitaks tegelikult :P kuigi eks pumba saab vist taimeriga seadistada enne end ka välja ja heal juhul isegi sisse tagasi lülitama

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Sellel on tegelikult oma põhjus, miks low reziimi ei ole
tuppa köetud soojaga hoitakse välisosa jäävaba. Kui välisosa elektriliselt sulatatav (rikub kasutegurit) ei ole siis, võib "taimerdamine" lõppeda jääkuubikuga (oleneb ilmadest)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minu pumbal on sisse ehitatud 24h taimer ainult, selles mõttes, et saad 1x seadistada kas viitega sisse või viitega välja lülitama, mitut lülitust ta ei tee. Võib-olla uuemad juba teevad. Mul on 12a kestnud probleemideta, pinge taastudes jätkab sealt kus pooleli jäi, ei saa aru, mis jääkuubikutest te räägite.

Elektrilevi kirjutas:

Päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni suveajal kell 8–24 ja talveajal kell 7–23. Öötariif kehtib suveajal kell 24–8 ja talveajal kell 23–7 ning kõigil laupäevadel ja pühapäevadel. Argipäevadele langevatel riiklikel pühadel kehtivad samad tariifid, mis tavalistel argipäevadel

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 21 Dets 2020, 14:46

Minu pumbal on sisse ehitatud 24h taimer ainult, selles mõttes, et saad 1x seadistada kas viitega sisse või viitega välja lülitama, mitut lülitust ta ei tee. Võib-olla uuemad juba teevad. Mul on 12a kestnud probleemideta, pinge taastudes jätkab sealt kus pooleli jäi, ei saa aru, mis jääkuubikutest te räägite.

Elektrilevi kirjutas:

Päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni suveajal kell 8–24 ja talveajal kell 7–23. Öötariif kehtib suveajal kell 24–8 ja talveajal kell 23–7 ning kõigil laupäevadel ja pühapäevadel. Argipäevadele langevatel riiklikel pühadel kehtivad samad tariifid, mis tavalistel argipäevadel

Oled sellist arvestust ka pidanud,et kui püsivalt +10 peal töötab ja siis ainult öise pealt,et mis vahe kuu lõikes tuleb? Kindlasti on peale tööle hakkamist igakord pump täiega töös,sest selle päevase ajaga ikka ruumis temp ilmselt langeb mõne võrra.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ei ole arvestust pidanud. Mul täiesti savi kas käib täie või poolega, eesmärk oli võimalikult odavalt toas hoida külmumispiirist kõrgemat temperatuuri ja sellega saab suurepäraselt hakkama :-) Võiks olla lisaks SMS juhtimine temp. muutmiseks, aga see moodul maksis mitusada € mistõttu pean kasutama bioonilist hääljuhtimist, ei ole kah odav, aga saab tasuda osadena :mrgreen:
Vahet saab natuke hinnata: oletame et soojas hoidmiseks vaja 1000kWh/aastas, elekti hind kõigub aga 12kuu keskmised väärtused päev 4,49c€/kWh öö 2,25c€/kvh, võrgutasud suht jäigad päeval 7,39c€/kWh öö 4,29c€/kWh. 1000kWh maksaks 50/50 92€ aga 0/100 65€
https://www.220energia.ee/et/elekter/vi ... orsihinnad
EDIT: Enne veel kui keegi lärmama pistab - jah, ma ei küta suvel, seetõttu oleks pidanud võtma aluseks november-märts hinnad, aga 220 lehel oli toodud ainult aasta keskmised hinnad mitte kütteperioodi keskmised :D

Viimati muutis Maaks, 22 Dets 2020, 09:56, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kas sul garages nett on maaks?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 21 Dets 2020, 16:11

Ei ole arvestust pidanud. Mul täiesti savi kas käib täie või poolega, eesmärk oli võimalikult odavalt toas hoida külmumispiirist kõrgemat temperatuuri ja sellega saab suurepäraselt hakkama :-) Võiks olla lisaks SMS juhtimine temp. muutmiseks, aga see moodul maksis mitusada € mistõttu pean kasutama bioonilist hääljuhtimist ei ole kah odav, aga saab tasuda osadena :mrgreen:
Vahet saab natuke hinnata: oletame et soojas hoidmiseks vaja 1000kWh/aastas, elekti hind kõigub aga 12kuu keskmised väärtused päev 4,49c€/kWh öö 2,25c€/kvh, võrgutasud suht jäigad päeval 7,39c€/kWh öö 4,29c€/kWh. 1000kWh maksaks 50/50 92€ aga 0/100 65€
https://www.220energia.ee/et/elekter/vi ... orsihinnad
EDIT: Enne veel kui keegi lärmama pistab - jah, ma ei küta suvel, seetõttu oleks pidanud võtma aluseks november-märts hinnad, aga 220 lehel oli toodud ainult aasta keskmised hinnad mitte kütteperioodi keskmised :D

Kui talvel üldse ei kasuta,siis on vast nii ok. Kui kasutad, siis soojaks ajamine ka jälle paras pain. Tööjuures vahetati värava GSM moodul ära ja see maksis 130€. See avab sulgeb ja valvestab territooriumi. Fagel tegi töö. Ei oska öelda mis seade ja kas ta ka kuskile mujale kõlbab, lihtsalt arvel oli see summa.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tuuletallaja kirjutas: 21 Dets 2020, 07:40

Selliste talvedega nagu viimasel ajal kipub olema, võiks "tõsiselt" kaaluda, kui suur "kütteväärtus" oleks umbes kümnel garaažis kätega vehkival ja termodünaamika teemadel tatti pritsival :bsmile: .

Muidu tavaliselt arvestatakse 10 inimese korral nende nö. küttevõimsuseks 1 kW, aga ilmselt termodünaamika jms teemadel aktiivselt arutlejate puhul tuleb oluliselt rohkem. :lol:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 21 Dets 2020, 17:52

Kui talvel üldse ei kasuta,siis on vast nii ok. Kui kasutad, siis soojaks ajamine ka jälle paras pain. Tööjuures vahetati värava GSM moodul ära ja see maksis 130€. See avab sulgeb ja valvestab territooriumi. Fagel tegi töö. Ei oska öelda mis seade ja kas ta ka kuskile mujale kõlbab, lihtsalt arvel oli see summa.

Aliexpressis maksab lihtsam 2G GSM moodul koos adapteriga 20 taala

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

urmas66 kirjutas: 20 Dets 2020, 20:55

Minu meelest said mõlemad selle teema garaaži omanikud omale mingi lahenduse ja kinnitasid seda ka. Ehk paneme nende kütmise siin kinni ja ootame uut garaaži mida siistkaudu kütta :-||| :mrgreen:

Ehk lgp külama garaaži omanikud, siis andke märku, et saaks kütma hakata :bsmile:

Davai, andke minna. :D Mul oma garaaži jutt sai läbi näritud, aga ühel naaberküla mehel on garaaž-töökoda tehtud vanast karjalaudast. Graniidist seinad, eterniitkatus, vahelage pole, katus ja seinad ka juba omajagu ajahambast puretud. Raha ka pole, aga ilgelt tahaks talvel kodus soojas garaažis nokitseda. Kust alustada? Talle on öeldud küll, et mingu esimese asjana tööle, aga seni pole veel vedu võtnud. :mrgreen:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas: 21 Dets 2020, 19:39
urmas66 kirjutas: 20 Dets 2020, 20:55

Minu meelest said mõlemad selle teema garaaži omanikud omale mingi lahenduse ja kinnitasid seda ka. Ehk paneme nende kütmise siin kinni ja ootame uut garaaži mida siistkaudu kütta :-||| :mrgreen:

Ehk lgp külama garaaži omanikud, siis andke märku, et saaks kütma hakata :bsmile:

Davai, andke minna. :D Mul oma garaaži jutt sai läbi näritud, aga ühel naaberküla mehel on garaaž-töökoda tehtud vanast karjalaudast. Graniidist seinad, eterniitkatus, vahelage pole, katus ja seinad ka juba omajagu ajahambast puretud. Raha ka pole, aga ilgelt tahaks talvel kodus soojas garaažis nokitseda. Kust alustada? Talle on öeldud küll, et mingu esimese asjana tööle, aga seni pole veel vedu võtnud. :mrgreen:

Ülevalt alla peaks alustama. Katus, lagi ja siis alles küte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 21 Dets 2020, 21:16
pühak kirjutas: 21 Dets 2020, 19:39
urmas66 kirjutas: 20 Dets 2020, 20:55

Minu meelest said mõlemad selle teema garaaži omanikud omale mingi lahenduse ja kinnitasid seda ka. Ehk paneme nende kütmise siin kinni ja ootame uut garaaži mida siistkaudu kütta :-||| :mrgreen:

Ehk lgp külama garaaži omanikud, siis andke märku, et saaks kütma hakata :bsmile:

Davai, andke minna. :D Mul oma garaaži jutt sai läbi näritud, aga ühel naaberküla mehel on garaaž-töökoda tehtud vanast karjalaudast. Graniidist seinad, eterniitkatus, vahelage pole, katus ja seinad ka juba omajagu ajahambast puretud. Raha ka pole, aga ilgelt tahaks talvel kodus soojas garaažis nokitseda. Kust alustada? Talle on öeldud küll, et mingu esimese asjana tööle, aga seni pole veel vedu võtnud. :mrgreen:

Ülevalt alla peaks alustama. Katus, lagi ja siis alles küte.

Pigem alt üles. Vana jura maha ja uus asemele, kui soov saada soojapidavaks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu käsi tervet graniitseina küll lõhkuma ei hakkaks. See on täna juba haruldus

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

See on praegu veel enamvähem terve. Kui peremees kivide vahesid lähema 5. aasta jooksul mördiga ära ei täida, siis ei pruugi see laut 10. aasta pärast enam püstigi olla.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”