Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 16:15

Siit saame teada, et see nullkomanull...% ei ole see, miks sinu radika küljes on mingisugused müstilised ribid.

Loe nüüd mõttega seda ja proovi ka ükskord aru saada (su allkirjas olev pardi kuulmise teema võiks kaudselt ja veidi täiendatult kehtida ka lugemisele ja sellest aru saamisele? (togi) ), sellepärast ei ole radiaatorid enamasti siledad (välja arvatud näiteks juhul kui soovitakse, et võimalikult suure osa küttevõimsusest annaks radiaator välja kiirguslikul teel või kui sile pind on nõutav hügieenilistel põhjustel):
...et enam-vähem samade gabariitide ja temperatuuri juures suuremat võimsust saada



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lootusetu :(

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 16:38

Lootusetu :(

Seda ma olen juba ammu märganud, et su arusaamisega üsnagi elementaarsetest ajadest (soojustehnika ja elektri teemal) on asjalood nii. :|

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 16:36

sellepärast ei ole radiaatorid enamasti siledad (välja arvatud näiteks juhul kui soovitakse, et võimalikult suure osa küttevõimsusest annaks radiaator välja kiirguslikul teel või kui sile pind on nõutav hügieenilistel põhjustel):
...et enam-vähem samade gabariitide ja temperatuuri juures suuremat võimsust saada

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 16:40
Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 16:38

Lootusetu :(

Seda ma olen juba ammu märganud, et su arusaamisega üsnagi elementaarsetest ajadest on asjalood nii. :|

No joppen-puppen, palun ütle siis lõpuks ära, kus kohast see võimsus sul tuleb! Mida sa parditad?

Minu jaoks on loogiline, et tunni jooksul tarbitud 3kw jagu elektrit väljastab tupp y (arvutatud) kogus dzaulide jagu sooja.
Minu loogika ütleb, et mitte mingit vahet dzaulides ei ole, kas tarbija on ribiline, karvane, kollane, kummist, kole, ilus, või vedel.

Minu loogika lihtsalt ei saa aru, MIKS sa ei ütle, kus kohast sinu ribid võimu ammutavad, vaid alati mingit mõistumulli hakkad ajama?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Juba küsimusest on aru saada et ma räägin aiast ja sina aiaaugust ja kui senini pole sellest aru saanud, siis pole ka järjekordse vastamisega mõtet vaeva näha. (slap)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 17:01

ja sina aiaaugust (slap)

;)
A sa ütle teistele siis (lol)
ega ma pole ainus, kes suu ammuli, hinge kinni pidades ootab. See, kas ma aru saan polegi oluline, mina ei peagi kõigest aru saama ja tõenäoliselt ei saa kah. Aga ära minu pärast kaasfoorumlasi siis piina ja sellises pilkases vaimupimeduses pea (w)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 14:18
mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 12:38

Veeradika analoogia elektriradika ja selle ribide arvuga seotud teemas on täiesti ebaadekvaatne. Veeradikal ribide lisamine on sama, mis elektriradikal takistuse lisamine.
Teema algas (vist) sellest, et kas ribiline elektriradikas annab sama plaju soojust, kui sama võimsusega ribideta radikas.

Sina oled siin teemas ebaadekvaatne. Kui elektriradiaatori küttekehale takistust lisada (takistust suurendada või mida selle takistuse lisamise alla mõtlema peaks?), siis küll võimsust juurde ei saa. (togi)

Viimati muutis mx77, 16 Dets 2020, 18:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 14:31

Väga hea näide. Seda ma ootasingi :)
Just. Radiaatoril võimsus puudub ja radiaator ei küta! Kütab sellest läbivoolav vesi, mis annab ära soojust. Ja radiaatorile ribisid lisades või äravõttes, kui läbi voolab seesama 43 l/h sisendtemperatuuriga 55c ja väljundtemperatuuriga 45 C, ei muutu tuppa lisanduv soojushulk.
Nüüd hakkad juba natuke aru saama? (togi) :wack:

No reeglina kui keskütteradiaatoril ribisid juurde panna, siis väljuva vee temperatuur langeb, kuna lisapind jahutab vett rohkem.


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Virks »

mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 18:13
Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 14:18
mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 12:38

Veeradika analoogia elektriradika ja selle ribide arvuga seotud teemas on täiesti ebaadekvaatne. Veeradikal ribide lisamine on sama, mis elektriradikal takistuse lisamine.
Teema algas (vist) sellest, et kas ribiline elektriradikas annab sama plaju soojust, kui sama võimsusega ribideta radikas.

Sina oled siin teemas ebaadekvaatne. Kui elektriradiaatori küttekehale takistust lisada (takistust suurendada või mida selle takistuse lisamise alla mõtlema peaks?), siis küll võimsust juurde ei saa. (togi)

Sa oled ikka tõesti täisloll. Nagu vene keeles öeldakse: esli durak to eto na dolgo, no jesli idiot, eto na vsegda.
Kust persest sinu arust elektriradikas see soojus peaks tekkima?

Elektrilise küttekeha takistust suurendades väheneb selle võimsus.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Virks kirjutas: 16 Dets 2020, 18:21

Elektrilise küttekeha takistust suurendades väheneb selle võimsus.

ehk siis kõige suurem võimsus on lihtsal traadijupil?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 18:27
Virks kirjutas: 16 Dets 2020, 18:21

Elektrilise küttekeha takistust suurendades väheneb selle võimsus.

ehk siis kõige suurem võimsus on lihtsal traadijupil?

no aga proovi, pane traadijupp kontakti ja mõõda vool ära ;) Noh, kaua mõõta ei saa võimsus ületab sinu peakaitsme võimsuse loetud hetkega ja tuba läheb pimedaks

Korraliku jämme kaabliga annab traktori aku pealt "showd" kauem jälgida :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 18:31
mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 18:27
Virks kirjutas: 16 Dets 2020, 18:21

Elektrilise küttekeha takistust suurendades väheneb selle võimsus.

ehk siis kõige suurem võimsus on lihtsal traadijupil?

no aga proovi, pane traadijupp kontakti ja mõõda vool ära ;) Noh, kaua mõõta ei saa võimsus ületab sinu peakaitsme võimsuse loetud hetkega ja tuba läheb pimedaks

Jaa, OK. Sorry mõte jooksis veidi kokku, lühis ajab jah voolutugevuse max peale ja seega ka max võimsusele.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 15:01
Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 14:31
Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 12:27

Kui mul on seina peal keskkütte radiaator, millest voolab läbi 43 l/h vett, vesi sisse tuleb 55 C ja tagasi läheb 45 C, kas selle radiaatori võimsus ei ole ~ 500 W? Võimsus puudub, see radiaator ei küta? Võimsus on sama nagu paku sisse löödud kirvel (ehk 0 W)? (togi)

Just. Radiaatoril võimsus puudub ja radiaator ei küta! Kütab sellest läbivoolav vesi, mis annab ära soojust. Ja radiaatorile ribisid lisades või äravõttes, kui läbi voolab seesama 43 l/h sisendtemperatuuriga 55c ja väljundtemperatuuriga 45 C, ei muutu tuppa lisanduv soojushulk.

Koguaeg aru saanud.

Kindel? Kumb siis selles sinu enda toodud näites tuba kütab, kas vesi või radiaator? Kas selles näites vesi saaks ilma radiaatorita ka tuba kütta? Aga radiaator ilma veeta? (togi)

Tegelikult ma usun, et saad aru. :lol:
Ükstapuha, kas üldse või kuidas sellele küsimusele vastad. Ühtepidi on ebamugav vastata ja teistpidi jätkuks teema peale paari postitust mingite järjekordsete ahjude, kaminate, katelde, lõkete, mootorite jms demagoogiaga.

Ma päriselt ei viitsi enam.
Lepime kokku, et ilmselt jagunevad inimesed sellele küsimusele vastates kolme kategooriasse:
Ühed usuvad, et kütab vesi.
Teised usuvad, et radiaator.
Kolmandad usuvad, et miski muu kütab.
:D :D
Meil on üleüldine usuvabadus ja igaüks võib uskuda, mida tahab. :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei nii ei ole aus Lembit :( mina nii ei mängi
minul on kamakaks see sõnamäng vee või elektri ja radikaga (nii võib sinna piisavalt demagoogitsedes narva ka lisada)

Mina väga tahan teada, kuidas turisti ribid radikale võimsust lisavad. Et ostan bauohmist kahe kw radika, hüppan turisti juurest läbi ja koju jõudes saab radikast juba kolm kw kätte. :shock: (noh see nullkoma blabla ei tasu ju seda ribivaeva ära)
Aga kuna kodanik turisti väljendusviis ei luba kellelgi aru saada, mida ta täpselt mõtleb siis igatahes mul on mulje jäänd, et energihiiule pean bauohmist krahmatud radikat ekspluateerides ikkagi maksma 2kw jagu tunni eest. Aga isegi kui pean tiba rohkem maksma, jääb minu usk, uudsimu ja suured silmad neid maagilisi ribisi ootama, mis säänase ime radika juures korda saadavad.

Viimati muutis Madlobster, 16 Dets 2020, 22:05, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ja ps lemps
see kirve 10cm ja radika ning vee jutt, millest ma kohe aru ei saanud.
Sellega on see lugu, et sõitsid ise rukkisse. ;) seepärast ma ei taibanudki
Radikale rohkem kuuma andes muutub süsteem võimsamaks (mis komponenti iganes seal suurendades vähendades)
Kirve varrele 10cm lisades ei muutu süsteem võimsamaks
Kirve süsteem on täpselt nii võimas kui palju putru kirvemees hommikul omale sisse tõstis, pane või meeter varrele juurde

St neid süsteeme ei saa omavahel võrrelda sellisel kujul

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 19:18

.....
Kirve varrele 10cm lisades ei muutu süsteem võimsamaks
Kirve süsteem on täpselt nii võimas kui palju putru kirvemees hommikul omale sisse tõstis, pane või meeter varrele juurde
...

Nüüd paned küll natukene puusse!

Muutes jõu õla pikkust( vars) ja/või kirve massi, saab ka kehvem pudrusööja parema tulemuse....

Ehk lihtsamalt: Annan Sulle ühe ja sama raskuse ning kujuga kirvepead, ühel on vars 30cm ja teisel nt 60cm. Kummaga paremini lõhud?

See garaaži soojemaks ei tee aga sooja annab küll :bsmile:

Viimati muutis yeekim, 16 Dets 2020, 19:48, muudetud 1 kord kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas: 16 Dets 2020, 19:42
Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 19:18

.....
Kirve varrele 10cm lisades ei muutu süsteem võimsamaks
Kirve süsteem on täpselt nii võimas kui palju putru kirvemees hommikul omale sisse tõstis, pane või meeter varrele juurde
...

Nüüd paned küll natukene puusse!

Muutes jõu õla pikkust( vars) ja/või kirve massi, saab ka kehvem pudrusööja parema tulemuse....

See garaaži soojemaks ei tee aga sooja annab küll :bsmile:

Ei pane
Aga kui ei usu tee proovi ;)
Üks päe lühema varrega toine päe pikema varrega, õhtal loeme halud üle

tsikkel muutub ka võimsamas kui ülekannet muudad? :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Jeekim,selle pikema õla liigutamiseks pead rohkem jõudu rakendama mis siis lõppeks halu paremini lõhestab.Tehtava töö hulk on üks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 19:18

Ja ps lemps
see kirve 10cm ja radika ning vee jutt, millest ma kohe aru ei saanud.
Sellega on see lugu, et sõitsid ise rukkisse. ;) seepärast ma ei taibanudki
Radikale rohkem kuuma andes muutub süsteem võimsamaks (mis komponenti iganes seal suurendades vähendades)
Kirve varrele 10cm lisades ei muutu süsteem võimsamaks
Kirve süsteem on täpselt nii võimas kui palju putru kirvemees hommikul omale sisse tõstis, pane või meeter varrele juurde

St neid süsteeme ei saa omavahel võrrelda sellisel kujul

Hmm... Kindel, et ei saa võrrelda? ;)

Ma kohendan siin veidi sõnastust ja sa too välja, kuskohas sõnastus sinu mõttega vastuollu läheb:
"Radikale rohkem kuuma (energiat) andes muutub süsteem võimsamaks"
"Kirve süsteem on täpselt nii võimas kui palju putru (energiat) kirvemees hommikul omale sisse tõstis"

Miks neid süsteeme sinuarust omavahel võrrelda ei saa?

  • Süsteemile A rohkem energiat andes muutub see võimsamaks.
  • Süsteem B on täpselt nii võimas, kuipalju sinna energiat sisse pandi.
    Keeleliselt on laused küll erinevad, aga milles on sisuline erinevus?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

franz125 kirjutas: 16 Dets 2020, 19:52

Jeekim,selle pikema õla liigutamiseks pead rohkem jõudu rakendama mis siis lõppeks halu paremini lõhestab.Tehtava töö hulk on üks.

Jah, kirve "positsioonile" viimisel kasutad rohkem jõudu aga jõud/surve pinnale(antud juhul halule), on erineva pikkusega varre puhul erinev.
Ega Sa ei too teda otse alla vaid mass liigub mööda kaart juba erinevatel kiirustel.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim
kui sa mu küsimusele üritad vastata saad ise pihta et sohu tüürid

lembit
et kui sa üritad tuua näidet et veel või radikal pole eraldi võimsust vaid nendel kui süsteemil on võimsus ja kui seal vee tempi, voolukiirust vms muuta siis muutub võimsus ja nii enamvähem samas lõimes räägid kirve varre 10 sendist, siis ei ole väga keeruline välja lugeda, et ei ole kirvel ega mehel üksi võimsust (no mis ilmselt nii oligi mõeldud) vaid võimsus on nende kooslusel ning samamoodi kui muuta seal 10cm muutub koosluse võimsus. Vbl ma demagoogitsen liiga (ma ei viitsi täpselt seda posti üles otsida, lihtsal mind jäi see sinu kirve näide kummitama kuna ma ei saanud aru mida sa silmas pead) Edit otsisin üles ja no mitme posti peale kokku ei ole tõepoolest väga raske sellele tulemusele jõuda

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 20:01

Miks neid süsteeme sinuarust omavahel võrrelda ei saa?

  • Süsteemile A rohkem energiat andes muutub see võimsamaks.
  • Süsteem B on täpselt nii võimas, kuipalju sinna energiat sisse pandi.
    Keeleliselt on laused küll erinevad, aga milles on sisuline erinevus?

sest jutt oli aint kirvest ja varre pikkusest (mis mõjutab süsteemi võimsust sama palju kui turisti ribid), mitte jõupudru kaloritest, mis oleks olnud süsteemi võimsuses rolli mängiv osa, nagu radikas voolava vee hulgal ja temperatuuril
aga ega ma päriselt arvanudki, et sinu kirvemehel mingi ribi külges om, mis hommikuse kaeratummi päeva peale tummisemaks muudab, lihtsalt sinu väljendus (minu lugemisoskus) oli selline

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 20:26

ma ei saanud aru mida sa silmas pead

No kui jäi ikka veel segaseks, mida ma silmas pidasin ja tahad selle endale selgeks teha, siis ma võin juurde selgitada, aga see protseduur kahtlemata vajaks ka sinupoolset kaasamõtlemist.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 21:39
Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 20:26

ma ei saanud aru mida sa silmas pead

No kui jäi ikka veel segaseks, mida ma silmas pidasin ja tahad selle endale selgeks teha, siis ma võin juurde selgitada, aga see protseduur kahtlemata vajaks ka sinupoolset kaasamõtlemist.

no nii kaua kuni sa ei taha väita, et süsteemi võimsust saab muuta kirve varre pikkusega on mul kõik selge :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

[ :-||| warning] Kurat, noored mehed, mida te vaidlete, käsi pole otsas vä?

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

yeekim kirjutas: 16 Dets 2020, 20:04
franz125 kirjutas: 16 Dets 2020, 19:52

Jeekim,selle pikema õla liigutamiseks pead rohkem jõudu rakendama mis siis lõppeks halu paremini lõhestab.Tehtava töö hulk on üks.

Jah, kirve "positsioonile" viimisel kasutad rohkem jõudu aga jõud/surve pinnale(antud juhul halule), on erineva pikkusega varre puhul erinev.
Ega Sa ei too teda otse alla vaid mass liigub mööda kaart juba erinevatel kiirustel.

Ka allapoole mööda kaart liigutades(virutades)kasutad rohkem jõudu pikema varrega kui lühikese varrega.Ühesuguste pakkude lõhkumine sama massiga aga erinevate varre pikkuste kirvestega on üks ja seesama.Ühel juhul jaksad vibutada lühemat vart kiiremini,teisel juhul pikemat aeglasemalt aga joonkiirus mõlemal teral peab olema üks et pakku puruks saada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Nonii, ma tõin poest kirve ära (leidsin IP65 mudeli fiskarsi letist) ja riputasin kuuri seinale. Aga sooja, pagan, ei tule. Mis ma valesti teen? Peab kuhugi ühendama ka?

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lisa ribisi.1 ribi on umbes 100w.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma küsisin seal letis ribide kohta ka, aga müüja vaatas kuidagi imelikult ja saatis kassasse...võibolla küsisin valesti...

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 16:53

Minu jaoks on loogiline, et tunni jooksul tarbitud 3kw jagu elektrit väljastab tupp y (arvutatud) kogus dzaulide jagu sooja.
Minu loogika ütleb, et mitte mingit vahet dzaulides ei ole, kas tarbija on ribiline, karvane, kollane, kummist, kole, ilus, või vedel.

Minu loogika lihtsalt ei saa aru, MIKS sa ei ütle, kus kohast sinu ribid võimu ammutavad, vaid alati mingit mõistumulli hakkad ajama?

Ei olegi selles suhtes vahet, et radiaatorisse mineva ja sealt väljuva energia hulk on sama suur. Kas keegi on selles siin teemas kordagi kahelnud, minu arust mitte? Keskkütteradiaatori kohta on eelpool juba näide toodud, et kui sisenev temperatuur jääb samaks ja vee läbivool ka samaks, siis ribide tõttu radiaator jahutab vett rohkem ja seega tema küttevõimsus on suurem (keegi ei kahtlegi, et siis peab ka katel rohkem kütma, loogiline ju, aga see ribidega radiaator annab tuppa SUUREMAT VÕIMSUST. Ja kui elektriradiaatorist on tahetud samade mõõtmete ja temperatuuri juures SUUREMAT VÕIMSUST kätte saada, siis on see konstrueeritud ribidega (mis suurendavad küttepinda) ja loomulikult ka võimsama küttekehaga ja sel juhul see sama radiaator annab välja SUUREMAT VÕIMSUST. Kas on piisavalt puust ja punane? Targemad lasteaialapsedki oleks nüüd juba aru saanud. Soojustehnikaga või vähemalt füüsikaga natuke kursis olija oleks võinud juba tunduvalt varem aru saada. (togi)

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 18:49
Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 15:01

Koguaeg aru saanud.

Kindel? Kumb siis selles sinu enda toodud näites tuba kütab, kas vesi või radiaator? Kas selles näites vesi saaks ilma radiaatorita ka tuba kütta? Aga radiaator ilma veeta? (togi)

Kindel.
Radiaator on KÜTTEkeha, radiaator KÜTAB. Vesi (või õli el.radiaatoris) on soojuskandja, mis edastab kütteallikast (katel, elektritenn...) tuleva soojusenergia küttekehale.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja kui elektriradiaatorist on tahetud samade mõõtmete ja temperatuuri juures SUUREMAT VÕIMSUST kätte saada, siis on see konstrueeritud ribidega (mis suurendavad küttepinda) ja loomulikult ka võimsama küttekehaga ja sel juhul see sama radiaator annab välja SUUREMAT VÕIMSUST.

Sel juhul on see ju hoopis teine radiaator (lol)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”