Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Turist kirjutas: 21 Dets 2020, 18:03
Tuuletallaja kirjutas: 21 Dets 2020, 07:40

Selliste talvedega nagu viimasel ajal kipub olema, võiks "tõsiselt" kaaluda, kui suur "kütteväärtus" oleks umbes kümnel garaažis kätega vehkival ja termodünaamika teemadel tatti pritsival :bsmile: .

Muidu tavaliselt arvestatakse 10 inimese korral nende nö. küttevõimsuseks 1 kW, aga ilmselt termodünaamika jms teemadel aktiivselt arutlejate puhul tuleb oluliselt rohkem. :lol:

No ja kui ribilised kostüümid selga ajada siis piisab vast 5-st tatti pritsivast teadlasest :mrgreen:



https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

will111 kirjutas: 21 Dets 2020, 03:17

... oleneb muidugi talvest, sellest kui hästi ikkagi garaaz ja eriti selle lagi soojustatud on, kas on osaliselt majaga ühendatud või täiesti eraldi hoone jne jne.

Tänapäeval popp teema on ju 0 energia maja, aga miks mitte hoopis 0 energia garaaž?

Kuna mul endal see garaaži (6x12m, h=4m) kütmise teema lähemas tulevikus kõik ees siis soojustamine vast kõige odavam investeering.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

No idee poolest jah, why not...kuid need "0 energia majad" minuteada on üles ehitatud siiski vähemalt osaliselt selle peale, et sa tegelikult ikkagi seal suure soojustuse hunniku sees kulutad mingit energiat. a'la teed süüa, vaatad telekat, kasutad arvutit, põletad tulesid. lisaks sellele veel kõik need "soojad kehad"

Kui puhtalt soojustuse hinnast rääkida siis ega see vatt ise tõesti niiväga palju ei maksa. Küll aga pead paksu soojustuskihi paigaldamiseks ka väga paksud seinad ehitama. See maksab küll ühtteist. Ja kui garaazis siiski eraldub null energiat siis ega seal imeväel soe ikka ei ole :D Kuid teisest küljest on garaaz teoorias hea alguspunkt, sest ühtegi akent sinna ju otsestl teha pole tarvis. Selle asemel võid näiteks aga ühe seina teha täielikult soojusvahetiks - õhk/õhk päikese pealt. täiesti nullenergia lahendus, nagu keegi siin lehekülg paar tagasi ka kirjeldas. eraldi "putkat" selleks muidugi ehitada pole vaja. lihtsalt ühte seina jätad välisvoodri panemata, värvid tuuletõkke mattmustaks ja sinna ette paigaldad terve seina ulatuses vertikaalseid õhekeseseinalisi mattmustasid alu torusid. alumised ja ülemised pooled ühendad mingi kanaliga paralleelselt kokku ja paned garaazist alt sisse, ülevalt tagasi liikuma. paigaldatud torude peale installid täiesti õhutihedalt terve seina ulatuses suured klaaspaketid (kindlasti ühtpidi tagasi peegeldavad!) ning ongi küttemure lahendatud, mitte midagi kunagi maksma ei pea.suviseks ajaks muidu ei tohi unustada teha ülemise otsa ümberlülitust õue...muidu saad sauna sada kraadi sisse :D

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul peaks kevadel üle jääma üks päikesepaneelilt töötav vee soojendi. Kui see visata paagi külge ja põranda küte või radikas panna siis oleks timm. Aint veepumpa vaja, päris null kulu poleks ala 12w/h. Asja teeb paremaks, et pole inverterit vaja sinna. Selles suhtes säästab a paneele läheb 2.7 kwh jagu.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis suurusega see on ja mis paneeli nö. reklaamitud "võimsus" on? puht huvi pärast tahaks tegelikult proovida millise koguse sooja taoline asi reaalselt umbes annab. et arvestada kas tasuks neid kunagi tulevikus hankida ja kasutada või pigem mitte

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas kaimex »

https://www.amazon.de/-/en/REFUsol-Hea ... B00HN6C03Y

Pm küttevõimsus 1.5kw a ise panin maksimumi 2.7 taha. Lootes talvel veidi õliküttelt kokku hoida. A maja pea 300 m2, et väga seda näha pole. Kuna sai üle mindud õhk vesi süsteemile, siis peaks kevadel välja lammutama. Maja jaoks see ikka liiga nõrk a garaazi peaks ära soojendama. Minul 9x285w paneelid seal. Kuna sai aga inverter ostetud siis panen 14 paneeli juurde ja peaks kasu suurem olema.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas: 21 Dets 2020, 18:08
urmas66 kirjutas: 21 Dets 2020, 17:52

Kui talvel üldse ei kasuta,siis on vast nii ok. Kui kasutad, siis soojaks ajamine ka jälle paras pain. Tööjuures vahetati värava GSM moodul ära ja see maksis 130€. See avab sulgeb ja valvestab territooriumi. Fagel tegi töö. Ei oska öelda mis seade ja kas ta ka kuskile mujale kõlbab, lihtsalt arvel oli see summa.

Aliexpressis maksab lihtsam 2G GSM moodul koos adapteriga 20 taala

See on hoopis teine asi kui Mitsubishi ME Control! Kusjuures mul see GSM moodul (Alist) on riiulil olemas kusagil. GSM moodul on lüliti, mida saab SMS-i teel sisse ja välja lülitada, aga ME Control-ga saab soojuspumba kõiki funktsioone juhtida.
Netti ei ole (suvilas), selles mõttes et püsiühendust pole, ühendus tuleb ja lahkub koos minuga [mention]Madlobster[/mention]

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maaks kirjutas: 22 Dets 2020, 09:50
mx77 kirjutas: 21 Dets 2020, 18:08
urmas66 kirjutas: 21 Dets 2020, 17:52

Kui talvel üldse ei kasuta,siis on vast nii ok. Kui kasutad, siis soojaks ajamine ka jälle paras pain. Tööjuures vahetati värava GSM moodul ära ja see maksis 130€. See avab sulgeb ja valvestab territooriumi. Fagel tegi töö. Ei oska öelda mis seade ja kas ta ka kuskile mujale kõlbab, lihtsalt arvel oli see summa.

Aliexpressis maksab lihtsam 2G GSM moodul koos adapteriga 20 taala

See on hoopis teine asi kui Mitsubishi ME Control! Kusjuures mul see GSM moodul (Alist) on riiulil olemas kusagil. GSM moodul on lüliti, mida saab SMS-i teel sisse ja välja lülitada, aga ME Control-ga saab soojuspumba kõiki funktsioone juhtida.
Netti ei ole (suvilas), selles mõttes et püsiühendust pole, ühendus tuleb ja lahkub koos minuga @Madlobster

Maaks, ma vastasin urmase postile kus ta kirjutas värava juhtmoodulist, mitte Mitsu oma moodulist. See väravamoodul ongi see kõige odavam hiinakas.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 22 Dets 2020, 10:25
Maaks kirjutas: 22 Dets 2020, 09:50
mx77 kirjutas: 21 Dets 2020, 18:08
urmas66 kirjutas: 21 Dets 2020, 17:52

Kui talvel üldse ei kasuta,siis on vast nii ok. Kui kasutad, siis soojaks ajamine ka jälle paras pain. Tööjuures vahetati värava GSM moodul ära ja see maksis 130€. See avab sulgeb ja valvestab territooriumi. Fagel tegi töö. Ei oska öelda mis seade ja kas ta ka kuskile mujale kõlbab, lihtsalt arvel oli see summa.

Aliexpressis maksab lihtsam 2G GSM moodul koos adapteriga 20 taala

See on hoopis teine asi kui Mitsubishi ME Control! Kusjuures mul see GSM moodul (Alist) on riiulil olemas kusagil. GSM moodul on lüliti, mida saab SMS-i teel sisse ja välja lülitada, aga ME Control-ga saab soojuspumba kõiki funktsioone juhtida.
Netti ei ole (suvilas), selles mõttes et püsiühendust pole, ühendus tuleb ja lahkub koos minuga @Madlobster

Maaks, ma vastasin urmase postile kus ta kirjutas värava juhtmoodulist, mitte Mitsu oma moodulist. See väravamoodul ongi see kõige odavam hiinakas.

Ma uurisin asja ja meil päris tavaline on off ikka ei ole. Seal on ka G4S valvestamine sees. Ehk värva sulgemisel-avanemisel juhib valvekeskusest territooriumi valvestamist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

urmas66 kirjutas: 22 Dets 2020, 10:40

...Seal on ka G4S valvestamine sees. Ehk värva sulgemisel-avanemisel juhib valvekeskusest territooriumi valvestamist.

Relee väljundist mingisse triggerdavasse tsooni sisendisse? Vähemalt vanasti oli nii ehk siis tehtav igasuguse hiinakaga.
Kunagi oli DSC keskustel mingi huvitav print-moodul, mida sai üle RS232 juhtida ning sellele sai igasugu custom asju ehitatud aga sorry, väravalt keskusesse oleks see overkill.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

kaimex kirjutas: 22 Dets 2020, 08:35

Mul peaks kevadel üle jääma üks päikesepaneelilt töötav vee soojendi. Kui see visata paagi külge ja põranda küte või radikas panna siis oleks timm. Aint veepumpa vaja, päris null kulu poleks ala 12w/h. Asja teeb paremaks, et pole inverterit vaja sinna. Selles suhtes säästab a paneele läheb 2.7 kwh jagu.

Mitu raha?

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 22 Dets 2020, 12:13

...........aga sorry, väravalt keskusesse oleks see overkill.

Ehk siis seletad miks? Kui telefoniga suged värva läheb territooriumi video valve valvesse ja värav avades võtab selle valvest maha? Mis siin overkill on? Lihtsaim ja kiireim moodus seda teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

urmas66 kirjutas: 22 Dets 2020, 12:43
Tuuletallaja kirjutas: 22 Dets 2020, 12:13

...........aga sorry, väravalt keskusesse oleks see overkill.

Ehk siis seletad miks? Kui telefoniga suged värva läheb territooriumi video valve valvesse ja värav avades võtab selle valvest maha? Mis siin overkill on? Lihtsaim ja kiireim moodus seda teha.

Mitte sündmus ise vaid moodus, kuidas jõuab signaal värava kontrollerist valvekeskusesse. Mina väidan, et valvekeskus ei tea, et sina väravasse helistad - sinna tuleb ühe bitine signaal ehk värav lahti või värav kinni.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 22 Dets 2020, 13:40
urmas66 kirjutas: 22 Dets 2020, 12:43
Tuuletallaja kirjutas: 22 Dets 2020, 12:13

...........aga sorry, väravalt keskusesse oleks see overkill.

Ehk siis seletad miks? Kui telefoniga suged värva läheb territooriumi video valve valvesse ja värav avades võtab selle valvest maha? Mis siin overkill on? Lihtsaim ja kiireim moodus seda teha.

Mitte sündmus ise vaid moodus, kuidas jõuab signaal värava kontrollerist valvekeskusesse. Mina väidan, et valvekeskus ei tea, et sina väravasse helistad - sinna tuleb ühe bitine signaal ehk värav lahti või värav kinni.

kahjuks teab värav,et mina helistan,sest sinna saab helistada personaalse lühinumbriga ainult teatud arv isikuid ja kõik on eraladi tuvastatavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas: 22 Dets 2020, 09:50

Netti ei ole (suvilas), selles mõttes et püsiühendust pole, ühendus tuleb ja lahkub koos minuga @Madlobster

mul mudu selline hiina ir junn millega saan sisse välja ja temp juhtida aga eeldab jah netti

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

urmas66 kirjutas: 22 Dets 2020, 14:02

kahjuks teab värav,et mina helistan,sest sinna saab helistada personaalse lühinumbriga ainult teatud arv isikuid ja kõik on eraladi tuvastatavad.

Ema, anna padruneid!
Kallis Urmas, ma püüan sulle praegu selgeks teha, et 99% olukordadest (jätan endale igaks juhuks 1% taganemisetee) annab väravakontroller valvekeskusele releeväljundi. Loomulikult oskab nii 10€ kui 150€ väravakontroller sisse helistaja numbrit kontrollida ning reageerida vastavalt.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”