Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 18 Dets 2020, 15:14

Kõik peaks olema praeguseks aru saanud, et ribid on võimsuse juures määrava tähtsusega. ;) :wack:

Õige jutt kui need on sinna külge pandud sellesks, et samade mõõtmete ja küttekeha temperatuuri juures rohkem küttevõimsust oleks. Nagu ka turbo on mootori võimsuse juures määrava tähtsusega ja see on pandud selleks, et sama töömahuga mootorist suuremat võimsust oleks võimalik saada. Mootor turboga vs. sama mootor ilma turbota on võrreldav ribilise (keskkütte)radiaatoriga vs. sama radiaator ilma ribideta, eks ole? :bsmile:



Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Öelge oma vaidlemise vahele parem oma arvamus selle kohta, et mis kütte võiks garaaži panna. Praegu ehitus alles pooleli, seega aega selle ümber jahuda. Olen ise mõelnud klassikalise õhksoojuspumba peale, aga keegi vast ikka oskab öelda, kas sellest midagi vingemat on ka juba leiutatud? Garaaž ise ca 55 m\2 ja 4,3m kõrge, kiviseinad, muid kommunikatsioone peale elektri lähema 5km raadiuses ei pakuta, seega igasugused gaasi- ja keskkütted jäävad mängust välja. Korstent ma sinna tegema ei hakka ja kes see viitsikski garaažis regulaarselt ahju kütmas käia, aitab, et ma majja pidevalt puid tassima pean. Talvel piisab, kui on muidu 5-6 kraadi sooja sees ja kui midagi tõsisemat tegema tahan hakata, siis võiks paari tunniga +10 peale temperatuuri saada, rohkem pole vajagi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

oleneb ju, misasi kellegi jaoks vinge tundub...aga efektiivsuse mõttes minuteada küll mitte. leiutatud on vingemaid õhtsoojuspumpasid. vingemaid siis selles mõttes, et töötavad väheke parema kasutteguriga. muus osas ei ole sellest midagi vingemat leiutatud ja ega sul ju tegelikult mingit muud valikut väga ei olegi, lisaks otse el. küttele.
on olemas veel sellised diiselpuhurid. väiksemat laadi, võimsusega umbes 5kw. kütavad samuti õhku ja põletavad selleks diislit. mugavuse tagab see, et korstent pole vaja ehitada, saab peene toru lihtsalt kuskilt väikse augu kaudu õue viia. kui turvalised need on järelvalveta jätta...pole aimugi. eriti odav nendega kütta ilmselt kokkuvõttes ei ole. osta on samas soodsam kui soojuspumpa

neid soojuspumpasid üksikuid ikka saadaval on, millel on just nii madal "hoidmise" reziim nagu 5c, järgmised sammud on ilmselt 8 ja 10 kraadi. viimane on suhteliselt ilmselgelt garaazi jaoks pidevalt hoidmiseks liig mis liig, eriti veel nii suure(mahulise) jaoks.

vaata, et sa siis oma 4.3 kõrguses garaazis seda pumpa ainult lae alla paigaldada ei lase, nagu kõik suured geeniused seda kindlasti teha soovitaksid :lol: kui sa muidugi oma 10't kraadi peamiselt sinna lae alla ei taha toota :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 00:45

Öelge oma vaidlemise vahele parem oma arvamus selle kohta, et mis kütte võiks garaaži panna. Praegu ehitus alles pooleli, seega aega selle ümber jahuda. Olen ise mõelnud klassikalise õhksoojuspumba peale, aga keegi vast ikka oskab öelda, kas sellest midagi vingemat on ka juba leiutatud? Garaaž ise ca 55 m\2 ja 4,3m kõrge, kiviseinad, muid kommunikatsioone peale elektri lähema 5km raadiuses ei pakuta, seega igasugused gaasi- ja keskkütted jäävad mängust välja. Korstent ma sinna tegema ei hakka ja kes see viitsikski garaažis regulaarselt ahju kütmas käia, aitab, et ma majja pidevalt puid tassima pean. Talvel piisab, kui on muidu 5-6 kraadi sooja sees ja kui midagi tõsisemat tegema tahan hakata, siis võiks paari tunniga +10 peale temperatuuri saada, rohkem pole vajagi.

Õhksoojus on piisav, kui tahad ka töövälisel ajal mingit sooja sees hoida.
Mul endal on positiivne kogemus ka IR kiirguritega, ses nende all hakkab kohe soe, kui sisse lülitad, kuid neid ei saa sellisesse tiksumisrezhiimi panna, sest siis ei küta nad mitte essugi. Õhksoosjuspump ajab sul ikka vaikselt õhku kogu aeg ringi. Aga minu teada on õhksoojuspumpadel min temp mida saab peale panna 18 kraadi.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Aga minu teada on õhksoojuspumpadel min temp mida saab peale panna 18 kraadi.

Minu AlpicAir-il saab panna 8 kraadi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mul oli eelmises majas mingi MIDEA, sellel oli miski leaving home vmt funktsioon, sai suht madalale regullida. Mitte, et seda mul' kordagi vaja oleks läinud.....

Kas kanal tuleb ka sisse? See "hoiab" ka natukene temp. kõrgemal.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
franz125 kirjutas: 19 Dets 2020, 10:24

Aga minu teada on õhksoojuspumpadel min temp mida saab peale panna 18 kraadi.

Minu AlpicAir-il saab panna 8 kraadi.

OK. Mul on kahes kohas Mitsubishi omad ja puldist alla 18 ei lase panna. Pole ka muidugi viitsinud kõiki rezhiime läbi testida.


red buell
Postitusi: 195
Liitunud: 08 Apr 2005, 14:58
Tsikkel: BMW R1200R,Ducati 900SS,HD Spo
Asukoht: Mähe, Pirita
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas red buell »

Spoiler
mx77 kirjutas: 19 Dets 2020, 10:36
franz125 kirjutas: 19 Dets 2020, 10:24

Aga minu teada on õhksoojuspumpadel min temp mida saab peale panna 18 kraadi.

Minu AlpicAir-il saab panna 8 kraadi.

OK. Mul on kahes kohas Mitsubishi omad ja puldist alla 18 ei lase panna. Pole ka muidugi viitsinud kõiki rezhiime läbi testida.

Mitsubishil on 10 rezhiim kah olemas, vähemalt minu garages oleval.

Tsiklite elektritööd ja alarmid. Tsiklite ümberehitus. Tel:51O73O5
https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul tööjuures olevatel Mitsudel on 16 kraadi(kuid saab ka mingi erialdi valikuga 10 kraadi panna), aga ühele isiklikule rendile antud pinnale pani eelmine rentnik Fujitsu Nokria(vist on selline nimi seal peal) ja sellel on 18 kraadi väikseim. Muuta ei saa, spetsialist käis ja tegi kindlaks.
Sellel pinnal saab nüüd teha katset palju on kulu energiale a´100 ruuduse pinna, millel on mõned ruumid eraldatud kuid uksed lahti, kütmiseks. Muud tarbijad on 100% tagant ära, sest ruumis kasutajat hetkel pole. Panin automaatrežiimis 18 kraadi peale novembri kolmandal nädalal. Novembri pooleteise nädala eest oli arve 23€. Mõjuda võib ka see,et ruumid olid enne 1,5 kuud kütmata.
Täiesti selge on see, et mugavalt soojaks seda pinda ühe seadmega ei saa. Seal on üks suur saal a´60-70ruutu ja isegi selles ruumis on kaugemates nurkades jahedam kui seadmele lähemal olevates. Saali kõrval olevas a´20 ruuduses ruumis on tuntavalt jahedam ning sealt edasi olevates väiksemates ruumides üsna jahe. Ruumid on soojustatud korralikult ja tegemist maja esimese korrusega. Minul hetkel point lihtsalt +temp sees hoida,et veed ära ei külmuks,kui peaks külmaks minema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 00:45

Öelge oma vaidlemise vahele parem oma arvamus selle kohta, et mis kütte võiks garaaži panna.

Ma kirjeldan endal olemasolevat. Meil on tööjuures ladu a´500 ruutu ja ligi 6m kõrge. Võtsime soojuspumba pakkumisi(sest muud ei soovinudki) ja tehti mingeid über kalleid ja kõrgtehnoloogilisi spets laoruumi seadmete pakkumisi. Kuna aasta oli siis 2011 ja ettevõtte maj.olukord ei olnud just tipus, siis nendest sai loobutud. Hoone on 150mm-st kivivillapaneelist ja katus-lagi 200mm penoga paneelist. Ruumil on kaks laadimis ust h4.5x4m ja uste vastasseina panime, just uste vastu, kaks seda sama Mitsubishi õhksoojuspumpa,mis kontoriruumidesse sai pandud. Tulemus üllatas end 100%. Teatvasti olis siis ka mõned külmad talved kohe järjest ja igal hommikul oli temp sees 10kraadi. Päeva jookusl käib üks uks ikka palju kordi lahti kauba laadimisesk ja igal õhtul on uks enne tööpäeva lõppu 3-4 tundi järjest avatud. Mõlemad pumbad on 16kraadi peal ja ventikas 3. astmes kogu aeg.
Meil on lisaks laole veel 5 sama Mitsu pumpa eraldi ruumides(kokku a´120 ruutu) ja üks õliradikas. El arve ei ole viimastel aastatel eriti üle 500€ olnud.
Oli sul sellest kirjeldusest kasu või mitte,aga mina paneks ühe korraliku(eelistaks Mitsut )õhksoojuspumba ja probleem oleks lahendatud.
Meil on sisuliselt samad seadmed ,aga natuke vanem versioon https://www.mitsubishikodusoojus.ee/tooted/msz-ft/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 00:45

Öelge oma vaidlemise vahele parem oma arvamus selle kohta, et mis kütte võiks garaaži panna. Praegu ehitus alles pooleli, seega aega selle ümber jahuda. Olen ise mõelnud klassikalise õhksoojuspumba peale, aga keegi vast ikka oskab öelda, kas sellest midagi vingemat on ka juba leiutatud? Garaaž ise ca 55 m\2 ja 4,3m kõrge, kiviseinad, muid kommunikatsioone peale elektri lähema 5km raadiuses ei pakuta, seega igasugused gaasi- ja keskkütted jäävad mängust välja. Korstent ma sinna tegema ei hakka ja kes see viitsikski garaažis regulaarselt ahju kütmas käia, aitab, et ma majja pidevalt puid tassima pean. Talvel piisab, kui on muidu 5-6 kraadi sooja sees ja kui midagi tõsisemat tegema tahan hakata, siis võiks paari tunniga +10 peale temperatuuri saada, rohkem pole vajagi.

Õhk-vesi ja voolik põrandasse?

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no see eeldab põranda alt soojsutamist ja valamist.
ja see süsteem ei anna kiiresti sooja (noh et lähed töökotta keerad kuuma peale ja paari h hea soe) sellel süsteemil on päris suur inerts. Sobib kohta, kus hoitakse pidevalt ühte temperatuuri (tuba) noh miks mitte ka töökoda aga püsikulu on siis ka selline nagu temperatuur :)

Kui bullerjani (annab jube kiiresti sooja) korstent tõesti kuskilt välja viia pole siis mõistlik on jah õhk õhk.
Tegelikult on keeruline nõua anda sest see oleneb nii paljudest asjadest. Kui vähe kasutad pane õliradikas plussi hoidma ja puhur selleks momendiks kui tööl oled või pane suur puhur siis kui tuled, saad poole tunniga sooja sisse jne.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

lihtsaid, odava alginvesteeringu variante on mustmiljon ja suuremast osast on siin juba ka juttu olnud. aga ainuke mõistlik variant on õ-õ.
kuivõrd öeldi siiski kohe selgelt ära, et tarvis on HOIDA temperatuuri siis igasugused suured puhurid ja õliradikat pole ju ilmselgelt teemaks. ainuke asi, mis 1) kütab mõistliku küttekuluga 2) on täiesti automaatne 3) oskab hoida sisuliselt igasugust temperatuuri 4) hoiab seda temperatuuri üsna ühtlaselt terves ruumis on õhksoojuspump. õhk-vesi pumpasid ei saa panna hoidma 5c, need on keskmiselt umbes 3-4 kallimad alginvesteeringult ja sellise ruumi puhul nagu garaaz puudub neil sisuliselt igasugune point

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Härra soovis kütta tööruumi kus tegeleb puutööga. Kuidas praktikutel õ-õ pump töötab sellistes oludes kus lendab üksjagu puidutolmu? Siseosal on küll filtrid aga kui tihti neid sellisel juhul puhastatakse? Ja siseosa ennast?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

suure tõenäosusega on sellises töökojas olemas ka kompressor.
Vastavalt tolmutamistele pole kõige keerulisem sealt suruõhupüssiga aegaajalt üle käia.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 19:36

Härra soovis kütta tööruumi kus tegeleb puutööga. Kuidas praktikutel õ-õ pump töötab sellistes oludes kus lendab üksjagu puidutolmu? Siseosal on küll filtrid aga kui tihti neid sellisel juhul puhastatakse? Ja siseosa ennast?

Pühak küsis vist tavalise garaazhi kohta?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loff kirjutas: 19 Dets 2020, 14:11
pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 00:45

Garaaž ise ca 55 m\2 ja 4,3m kõrge, kiviseinad, muid kommunikatsioone peale elektri lähema 5km raadiuses ei pakuta, seega igasugused gaasi- ja keskkütted jäävad mängust välja.

Õhk-vesi ja voolik põrandasse?

55 ruudusele pinnale on õhk-vesi täiesti overkill ja liigitub ka juba keskkütteks :D . Tõenäoliselt pole nii väikest inverter seadet olemas ja suurem hakkab liiga väikse koormuse korral on-off režiimis töötama. Ehk ei ole enam ökonomne. Lisaks tuleb ka seadme ja kogu juurdekäiva asja hind ebanormaalselt suur. Õhk vesi on alates 120 ruutu + tarbevee kasutus mõistlik, alla selle kipub mõttetuks,kuigi on kindlasti võimalik.
Õhk-Õhk maksab kuni 1500.- ja õhk-vesi koos kõige juurdekuuluvaga algab tükk maad peale seda + lisandub põrandakütte süsteem.
Kui Graažis hakkab käima ka raskem tehnika,siis vajab põrand koos aluse ja torustikuga natuke teistsugust lähenemist, kui tavaline betoonivalu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 19:36

Härra soovis kütta tööruumi kus tegeleb puutööga. Kuidas praktikutel õ-õ pump töötab sellistes oludes kus lendab üksjagu puidutolmu? Siseosal on küll filtrid aga kui tihti neid sellisel juhul puhastatakse? Ja siseosa ennast?

Tegelikult teema juba järgmise garaasi juurde jõudnud :D
Kui sinu küsimusele otse läheneda, siis on olemas ka tööstuslikud seadmed erinevatesse tingimustesse nagu laod,tootmine, töökojad jne. Maksavad muidugi kordades teist hinda kui kodukasutaja seadmed kuid need on olemas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 19 Dets 2020, 22:00
Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 19:36

Härra soovis kütta tööruumi kus tegeleb puutööga. Kuidas praktikutel õ-õ pump töötab sellistes oludes kus lendab üksjagu puidutolmu? Siseosal on küll filtrid aga kui tihti neid sellisel juhul puhastatakse? Ja siseosa ennast?

Tegelikult teema juba järgmise garaasi juurde jõudnud :D
Kui sinu küsimusele otse läheneda, siis on olemas ka tööstuslikud seadmed erinevatesse tingimustesse nagu laod,tootmine, töökojad jne. Maksavad muidugi kordades teist hinda kui kodukasutaja seadmed kuid need on olemas.

Ok. Aga muidu väiksemas töökojas või garaazis toimib tavaline õ-õ seade jätkusuutlikult? Kui aegajalt suruõhuga läbi puhuda.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid. Oletasin ise ka, et ega vist õhksoojuspumbast mõistlikumat lahendust pole, aga südamerahu huvides küsisin ikkagi üle. Narr oleks ka olnud, kui pärast investeeringu tegemist oleks selgunud, et oleks saanud äkki sama raha eest midagi paremat. Diiselkiirgurid, mida taimekasvatajast sugulane kasvuhoonete kütmiseks kasutab, on ikka hoopis kallid. Ja isegi kvaliteetne diiselpuhur, mille heitgaas õue läheb, maksab ka päris palju ning kiirgurile või puhurile on vaja veel eraldi kütust osta. Garaažis mul loodetavasti suurt tuleohtu pole, sest teadliku valikuna on see tehtud võimalikult tulepüsivatest materjalidest: laes ja nendes seinte osades, mis kivist pole, on roosa kips, teistesse ruumidesse minevad uksed on tuletõkke.
Katsun siis rohkem raha praegu kokku hoida, et odavama tuleviku nimel saaksin piisavalt kvaliteetse õhksoojuspumba ostetud. Kuna siin mitmed soovitasid Mitsubishit, siis pööran esialgu pilgu selle poole ja jälgin valikut tehes, et saaks temperatuuri piisavalt madalaks regullida.

yeekim kirjutas: 19 Dets 2020, 10:29

Mul oli eelmises majas mingi MIDEA, sellel oli miski leaving home vmt funktsioon, sai suht madalale regullida. Mitte, et seda mul' kordagi vaja oleks läinud.....

Kas kanal tuleb ka sisse? See "hoiab" ka natukene temp. kõrgemal.

edu

Kanalit ei tule, sest põranda rolli täidab plaatvundament. Lagi sai sellepärast nii kõrgeks aetud, et autotõstuki paigaldada ja sellega vajadusel ka kaubikut tõsta saaks. Leidsin, et autotõstuki hind jääb vist isegi väiksemaks, kui kanali rajamine oleks tulnud kõigi saalungite ehitamise või müüriladumise, betoonivalu jms-ga. Pealegi on autotõstuki kasutamine minu hinnangul palju mugavam, kui kanali vahet jooksmine.

Loff kirjutas: 19 Dets 2020, 14:11
Spoiler
pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 00:45

Öelge oma vaidlemise vahele parem oma arvamus selle kohta, et mis kütte võiks garaaži panna. Praegu ehitus alles pooleli, seega aega selle ümber jahuda. Olen ise mõelnud klassikalise õhksoojuspumba peale, aga keegi vast ikka oskab öelda, kas sellest midagi vingemat on ka juba leiutatud? Garaaž ise ca 55 m\2 ja 4,3m kõrge, kiviseinad, muid kommunikatsioone peale elektri lähema 5km raadiuses ei pakuta, seega igasugused gaasi- ja keskkütted jäävad mängust välja. Korstent ma sinna tegema ei hakka ja kes see viitsikski garaažis regulaarselt ahju kütmas käia, aitab, et ma majja pidevalt puid tassima pean. Talvel piisab, kui on muidu 5-6 kraadi sooja sees ja kui midagi tõsisemat tegema tahan hakata, siis võiks paari tunniga +10 peale temperatuuri saada, rohkem pole vajagi.

Õhk-vesi ja voolik põrandasse?

Ei tule põrandasse jah, veetorusid. Nagu ülalpool juba nimetasin, on plaatvundament ja see täidab ka põranda rolli. Arusaadavalt seda lõhkuma ei hakka ja peale valamisel ei näe ka mõtet. Kui, siis tulevikus võibolla elumajale ja garaažile ühine maa-õhk soojuspump, kui metsast puud otsa saavad.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 19 Dets 2020, 22:14

Ok. Aga muidu väiksemas töökojas või garaazis toimib tavaline õ-õ seade jätkusuutlikult? Kui aegajalt suruõhuga läbi puhuda.

Puutöökoda, kuiv lihvtolm on üks asi radiakst välja puhuda.

Oleneb, mis töid garages tehakse.
Nokid filtirt ja pirni vahetada pole nagu hullu.
Kui aga tihti keevitad, värvid jms siis keevitusgaasid ja värvitolm on sellised pahad asjad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Katsun siis rohkem raha praegu kokku hoida, et odavama tuleviku nimel saaksin piisavalt kvaliteetse õhksoojuspumba ostetud. Kuna siin mitmed soovitasid Mitsubishit, siis pööran esialgu pilgu selle poole ja jälgin valikut tehes, et saaks temperatuuri piisavalt madalaks regullida.

iseasi kas maksab garaaži sellist kallima otsa Mitsut osta mis piilub kus oled ja mis teed ning iga hinna eest sulle peale ei puhu ja on sigavaikne.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tuttav plekksepp rääkis, et nad on teinud kuhugi mägedesse ja ka mujale mingeid kambritega plekist kapikesi. Käivad välisseina ja kui päike peale paistab kambrites õhk soojeneb ja liigub ülespoole. Seal on auk teisele poole seina milles on arvuti ventika taoline ventikas. Õues on ka väike päikesepaneel mis siis sellele ventikale voolu toodab. Pidi päiksega päris head sooja sisse puhuma.. Ja mõte siis ,et päikselise ilmaga puhub sooja ruumidesse, et niiskust ei tekiks ja mingi tagasihoidlik temp sees oleks.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 22:29

Kui, siis tulevikus võibolla elumajale ja garaažile ühine maa-õhk soojuspump, kui metsast puud otsa saavad.

Selleks ei pea puude otsa saamist ootama, et see jant ära lõpetada. :)
Selle oma metsast võetava "tasuta" küttepuudega kütmisega on tegelikult selline lugu, et isegi kui sul on üsnagi hea kasuteguriga ahi (70%, vanadel nõukaaegsetel ahjudel jääb sellest kaugele), siis ei tasu see "tasuta" puidu põletamine ära. Teed näiteks oma 15 rm küttepuid ära ja müüd need ??? eur-ga ära ja sama raha eest võid vabalt lasta soojuspumbal kütmise töö ära teha ja ilmselt jääb ülegi (see ülejääk võiks suurusjärgus vabalt olla soojuspumba maksumuse 1 aasta osa kui pumba maksumus selle eeldatavate eluaastate peale ära jagada). :bsmile:
Lugu võib koguni selline olla, et olenevalt konkreetsest metsast, soojuspumbast ja hoone(te) küttevajadusest nö. ei pea neid puid isegi ise kuivanud küttepuudeks tegema, vaid piisab raieõiguse müügist ja selle raha eest on pidevalt nii soojuspumba kui selle elektrikulu maksumus kaetud. :bsmile:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Turist kirjutas: 19 Dets 2020, 23:39
Spoiler
pühak kirjutas: 19 Dets 2020, 22:29

Kui, siis tulevikus võibolla elumajale ja garaažile ühine maa-õhk soojuspump, kui metsast puud otsa saavad.

Selleks ei pea puude otsa saamist ootama, et see jant ära lõpetada. :)
Selle oma metsast võetava "tasuta" küttepuudega kütmisega on tegelikult selline lugu, et isegi kui sul on üsnagi hea kasuteguriga ahi (70%, vanadel nõukaaegsetel ahjudel jääb sellest kaugele), siis ei tasu see "tasuta" puidu põletamine ära. Teed näiteks oma 15 rm küttepuid ära ja müüd need ??? eur-ga ära ja sama raha eest võid vabalt lasta soojuspumbal kütmise töö ära teha ja ilmselt jääb ülegi (see ülejääk võiks suurusjärgus vabalt olla soojuspumba maksumuse 1 aasta osa kui pumba maksumus selle eeldatavate eluaastate peale ära jagada). :bsmile:
Lugu võib koguni selline olla, et olenevalt konkreetsest metsast, soojuspumbast ja hoone(te) küttevajadusest nö. ei pea neid puid isegi ise kuivanud küttepuudeks tegema, vaid piisab raieõiguse müügist ja selle raha eest on pidevalt nii soojuspumba kui selle elektrikulu maksumus kaetud. :bsmile:

Mul on suhteliselt uus tellisahi, mille efektiivsusele sai omajagu tähelepanu pööratud enne, kui kivid mördiseks said. Ega ma ahikütet odavuse pärast ei ajanudki taga, ahju ehitamisele kulunud raha eest oleks päris hea õhksoojuspumba saanud. Me naisega oleme lihtsalt "kiiksuga" et eelistame elava tulega küttekoldeid. Isegi süüa tehakse meil külmal ajal reeglina puupliidil. Arvan, et kui see maa-õhksoojuspump peaks ka kunagi tulema, siis ahju teen talvel ikka tuld. Ahi on minu jaoks natuke ka nagu kamina eest, mille ees mõnusalt lebotada. Küttepuude hinda mõjutab mulle soodsas suunas aga vast ka see asjaolu, et oma mets algab kohe maja tagant, mistõttu transpordikulu oma puudele on ka null, kui traktorile kuluvat paari liitrit kütet koorma kohta mitte arvestada. Ja küttepuude tegemine on paras stressimaandaja, peab ainult vaba hetke selleks leidma, mil metsas pime pole.

franz125 kirjutas: 19 Dets 2020, 22:57
Spoiler

Katsun siis rohkem raha praegu kokku hoida, et odavama tuleviku nimel saaksin piisavalt kvaliteetse õhksoojuspumba ostetud. Kuna siin mitmed soovitasid Mitsubishit, siis pööran esialgu pilgu selle poole ja jälgin valikut tehes, et saaks temperatuuri piisavalt madalaks regullida.

iseasi kas maksab garaaži sellist kallima otsa Mitsut osta mis piilub kus oled ja mis teed ning iga hinna eest sulle peale ei puhu ja on sigavaikne.

Ega ma mingit sellist äärmust ka ei mõelnud, ma ei teadnudki, et sihukesi variante leidub. Mõtlesin pigem, et õhksoojuspumpa ostes pööran tähelepanu ka kasutegurile, mitte ainult hinnale. Et ei oleks nii, nagu mõni on omale ostnud õhksoojuspumba, mis isegi nappide miinuskraadidega on osutunud tavaliseks elektriliseks soojapuhuriks, s.t. kasutuskulu on sama, mis suvalisel sama vatimääraga ventilaatoril.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

pühak, lähtu pumba valikul kindlasti sellest, mis reziimid sellele sisse ehitatud on...tempi hoidmiseks siis. nö. võimalikult suuri kasutegureid taga ajada ning selle nimel "premium klassi" pumpa osta on sul tõesti täiesti mõttetu garaazi jaoks. küll aga peaksid ilmselt ostma küllaltki suure võimsusega pumba...mitte kõige väiksemat tüüpi punni sest minu hinnangul on see 55ruudune ruum 4.5 laega tegelikult päris suur õhksoojuspumba jaoks. pealegi selline pump kütab selgelt mitte põrandapinna ruutmeetreid, vaid ruumi KUUPmeetreid

see küll lihtsalt suhteliselt suvaline näide...aga midagi sellist peaks hästi sobima näiteks https://kliimamarket.ee/ohksoojuspumbad ... nverter-09
+8 hoidmise reziim on. wifi on sisse ehitatud (usu mind, päris kasulik asi tegelikult...ilmselt ka garaazi puhul). võimsus on piisav ja hind ei ole päris ulmeline. lätis on need pumbad muidugi kõik umbes nii 300-500 odavamad. kui tahad ka enamvähem võimalikult head kasutegurit siis panasonicu pumbad on tänasel päeval ilmselt parimad ja samas mitte väga palju kallimad sellistest "keskmistest".

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

minu viis tugrikut läheks selle mitsu peale ja kasutegurist primaarsem oleks vastupidavus sest iga probleem sööb hetkega mitmekordselt ära mis tahes kasuteguri
mul endal mitsu vist mingi 12´+ aastat plus olnud
ostu määras tehniku kes oli neid aastid paigaldanud jutt, et ta on pea kõiki paigaldanud ja remomas käinud nii garantii kui juba garantii alt väljas
mitsut ainult dumbjuuserite tõttu muul juhul mitte üks kord see on küll jah nüüd ka 12 a tagune tehniku kogemus ja ma kindlasti ei näita siin mingi tänase sanapoonicu vms peale näpuge et ei pea vastu vms aga
selle 12´+ jooksul minul absoluutselt null probleemi ja see kas ma meie talveks mitte nimetatava talve jooksul kuuspaki kokku hoian või kulutan on täiesti poogen

jah garage puhul võiks low temp reziim olemas olla (mida madalam seda parem)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ega mitsul mingit muud häda polegi, aga nende seadmete low reziim on minumeelest 10c. mingi maja või suvila või asja puhul ilmselt more or less okei variant, garaazi puhul ilmselt mitte nii hea variant sest sisuliselt lihtsalt raiskad raha ja suurema osa ajast kütad tühjalt ilma. paljudel teistel on 8c ja mõnedel üksikutel on ka 5c olemas. reaalselt on vahe veel tegelikult ka selles, et kui sa hoiad pumbaga sama ruumi 10c vs. näiteks 5c peal ja a'la 90% ajast ongi justnimelt selle alumise tempi hoidmine siis natuke pikemas perspektiivis sul üks seade lihtsalt saab kiiremini otsa/kulub ära kui teine.

vastupidavus on oluline argument ja mõistlik asi, mida silmas pidada aga niipalju kui mina (mitte ühegi konkreetse firma seadet eelistavalt) paigaldajalt kuulnud olen siis kõigi paremate/suuremate tootjate seadmed on tänapäeval üldiselt piisavalt hea kvaliteediga. ei pidavat olema küll just mitte suur võimalus mingi tõsise katastroofi sattuda kui just üsna noname toodet ei hangi. ma nüüd ei tea kas see list just lõplik on, kuid eks sinna suurte lsti kuuluvad näiteks siis mitsu, pana, toshiba, fujitsu, samsung

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tegelikult sellel ülimadalal hoiutemperatuuril ei ole eriti sügavat mõtet, sest mingist temperatuurist allapoole hakkab juba niiskus igale poole kondenseeruma ja kogu kütmise effekt on sisuliselt null, lisaks peaks nii madala temperatuuri puhul selle hoidmiseks ka ventilatsiooni täiesti kinni toppima, mis suurendab niiskuse probleeme veelgi. Siis oleks juba mõistlikum üldse mitte kütta ja korralikult ventileerida.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Ilmselt on suur vahe ka selles kas panna seade kõrgele või madalale, esimesel juhul võiks 10C hoidmine olla täitsa mõistlik.
Ma ei paneks garaažis põranda lähedale puhuma, tolmu lendab selletagi palju ringi.

--
Vallo

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”